آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

سه شنبه، 17 بهمن ماه 1396 = 06-02 2018

اوضاع کشور؛ هشدار اصلاح طلب به اصلاح طلبان

هاشم آقاجری فعال سیاسی و استاد تاریخ در اظهاراتی گفته است: مردم ایران به دو راهی خودکشی یا شورش رسیده‌‌اند. اما اصلاح‌طلبان حكومتی هنوز به مردم پیشنهاد انتخاب بین بد و بدتر می‌دهند.

آغاجری تصریح کرده است اصلاح طلبان تا کی جامعه را از ترس سوریه شدن و امید به بهبود پشت خود نگه می دارند؟ مردم مستاصل بین خودکشی یا شورش، احتمالا شورش را بر می گزینند شاید نجات یابند.

او اظهار داشته است اصلاحات تنها 20 سال است پیشنهاد سلبی به مردم می دهد: انتخاب بین بد و بدتر. جمع بندی دو دهه به مردم آموخته این سیستم اصلاح نشده ،بلکه اصلاح طبان محافظه کار شده اند.

هاشم آقاجری متولد 1336 شهرستان آبادان می باشد. وی در پی یک سخنرانی در همدان در سال 1381 که در رابطه اصل مرجع تقلید در شیعه اظهاراتی بیان کرده بود به اتهام توهین به اسلام و مقدسات مسلمانان دستگیر و به اعدام محکوم گردید اما این حکم دو سال بعد به حبس تقلیل یافت.


ترفند جدید اصلاح‌طلبان برای ساکت کردن مردم

«محسن مخملباف»، (كارگردان ایرانی مقیم فرانسه)، در واکنش به ویدئوی منتشر شده از سوی مصطفی تاجزاده، در نامه‌ای به او جریان اصلاحات در ایران را ناکارآمد توصیف کرد و نوشت: شما از اصلاحات چنان ایدئولوژى‌اى ساخته‌اید که اگر در زمان جنگ دوم جهانى هم بودید، با جنگیدن نیروهاى خارجى با هیتلر هم مخالفت مى‌کردید و مى‌گفتید بهتر است هیتلر را از طریق اصلاحات سر به راه بیاوریم.

به گزارش انصاف نیوز، در ابتدای این نامه آمده است: دوست بسیار گرانقدر و عزیزم، آقاى مصطفى تاجزاده! همواره شما را به عنوان انسانى شریف، مبارز، معتدل، و پر جرات ستایش کرده‌ام، اما حقیقت‌جویى مرا وامى دارد که به نقد سخنان شما در تحلیل حوادث اخیر برآیم و این نامه را برایتان بنویسم.

مخملباف با انتقاد به موضع تاجزاده در ویدئوی منتشر شده، که در آن به گفته‌ی او اصلاحات و شرکت در انتخابات «وحی منزل» و روندی هدایت شده برای همه‌وقت و همه‌جا دانسته شده، گفت: در ویدئوى منتشره درباره حوادث اخیر همچون پیش، با استناد به این که باید جلوى سوریه‌اى شدن ایران را گرفت، بر تداوم شیوه اصلاحات اصرار ورزیده‌اید. در ویدئوى مزبور استدلال کرده‌اید که افغانستان بعد از دخالت غرب به جایى نرسیده، چرا که نیمى از افغانستان امروزه در دست طالبان است.

تاجزاده‌ی عزیز! اگرحکومت طالبان حکومت بدى بود، و حمله بین المللی باعث شد نیمى از افغانستان از دست طالبان آزاد شود، چرا نتیجه مى‌گیرید که چون همه‌ی افغانستان امروز از دست طالبان آزاد نیست، پس آن آزاد شدن از اصل بى فایده بوده است! مگر براى نجات افغانستان از دست طالبان، راه دیگرى هم در آن زمان موجود بود؟ اگر موجود بود، چرا حکومت ایران و دولت اصلاحات با آن حمله همراه شدند؟! و چرا آن زمان اصلاح طلبان نه تنها لب به اعتراض نگشودند که در تعیین دولت بعد از حمله در افغانستان سخت فعال و همکار غرب بودند؟

براى شما آن دوره‌ی سیاه طالبان بهتر بود یا امروز که علیرغم همه‌ی مشکلات نیمى از افغانستان آزاد است؟ امروز زنان در نیمى از افغانستان به مدرسه و دانشگاه مى‌روند. حداقل در نیمى از افغانستان مردم در خیابان شلاق نمى‌خورند و حداقل نیمى از مردم دیگر در خطر سنگسار نیستند. کشور افغانستان انواع کانال‌هاى آزاد رادیو و تلویزیون را دارد، کانال‌هایى که مردم ایران هنوز آرزوى داشتن یکى از آنها را دارند.

مخملباف با طرح اتهام دخالت حکومت ایران در افغانستان و حمایت از طالبان، جمهوری اسلامی را مسوول بعضى از ناامنى‌هاى درون افغانستان خواند و افزود: مگر جز این است که رهبر قبلى طالبان، در حالى که از سفر به ایران بر مى‌گشت، مورد حمله هوایى غرب واقع شد و کشته شد؟ او براى کدام هماهنگى به سفر ایران آمده بود؟ تاجزاده عزیز طالبان ابتدا از طرف پاکستان حمایت مى شد، اما امروزه به جز پاکستان، از طرف حکومت ایران و روسیه هم حمایت مى شود.

و اما سوریه:

مخملباف با انتقاد از نقش حکومت ایران در سوریه و مسوول دانستن جمهوری اسلامی و روسیه در فجایع و جنایات این کشور گفت: مصطفى عزیز! چه کسى جز حکومت ایران و روسیه پشت «اسد» ایستاد و سوریه را به مثالى وحشتناک تبدیل کرد؟ اگر اسد اول‌بار تظاهرات مسالمت آمیز آنها را به توپ نمى‌بست، اگر [حکومت ایران]، پشت اسد نایستاده بود، اکنون سوریه مثال من بود براى شما، که ببین سوریه به چه روزگار آزادى دست یافته است»، می‌نویسد که اما به اعتقاد او مسوولان این مثال را معکوس کردند «تا امروز از زبان شما گفته شود دخالت خارجى، یعنى سوریه‌اى شدن ایران، و ما فراموش مى کنیم که آن خارجى، کسى جز حکومت ایران نیست». خلاصه کردن و نتیجه‌گیرى در مورد سوریه را از طریق پرسیدن سوال به خود شما واگذار مى کنم. آیا براى آن که سوریه، سوریه‌اى نشود، بهتر بود مردم سوریه از جنبش بهار عربى در تونس متاثر نمى‌شدند و به خیابان نمى‌ریختند و تا ابد با اسد مى‌سوختند و مى‌ساختند؟

وی با مقصر دانستن ایرانیان و سکوتشان در برابر آنچه او دخالت حکومت ایران در سوریه می‌خواند علت اصلی «سوریه‌ای» شدن سوریه را دخالت نیروهای خارجی چون جمهوری اسلامی دانست و گفت: یا اینکه بهتر بود نیروهاى خارجى که مهم‌ترین اش حکومت ایران است، در کار آن مردم دخالت نمى کردند؟ اگر منظور شما دومى است، گناه مردم سوریه چیست؟ این گناه من و شما و مردم ایران است که سکوت کرده ایم و از خاموش بودن خود در مقابل اقدامات حکومت ایران در سوریه، احساس عذاب وجدان نمى‌کنیم، و مردم بیچاره‌ی سوریه را به مثالى تبدیل کرده‌ایم براى سوریه‌اى نشدن ایران خودمان.

او با طرح این اتهام که حکومت سوریه با حمایت حکومت ایران برای سرکوب مردم سوریه از بمب شیمیایی استفاده می‌کند، گفت: ما ساکتیم و فقط از رنج آنها نتایج اصلاح طلبانه مى‌گیریم. مردم جهان و ما، آمریکا را در جنگ ویتنام مقصر و جنایتکار دانستیم، و ملت سوریه هم ما ایرانیان را مقصر و جنایتکار فروپاشى کشور خود مى‌دانند.

مخملباف با طرح این ادعا که حاکمیت با نپذیرفتن اصلاحات، انقلاب داخلى و یا حمله خارجى را به ایران تحمیل مى‌کند گفت: شما از اصلاحات چنان ایدئولوژى‌اى ساخته‌اید که اگر در زمان جنگ دوم جهانى هم بودید، با جنگیدن نیروهاى خارجى با هیتلر هم مخالفت مى‌کردید و مى‌گفتید بهتر است هیتلر را از طریق اصلاحات سر به راه بیاوریم. دوست عزیز اصلاحات و انقلاب و حمله از بیرون، فقط سه راه براى تغییر یک وضعیت است. متاسفانه این راه را ملت‌ها انتخاب نمى کنند، بلکه این دیکتاتورها هستند که آن را به جوامع بشرى تحمیل مى‌کنند. پس گناه آن را به گردن ملت نیندازیم.


مردم به اصلاح طلبان هم ناسزا می گویند

یک نماینده مجلس شورای اسلامی اخیرا در نطق میان دستور با انتقاد از عملکرد دولت روحاني گفت: آقای رئیس‌جمهور، آیا در فضای مجازی هستید که امروز بابت حمایت از شما چه ناسزاهایی که به ما اصلاح‌طلبان گفته نمی‌شود؟

کواکبیان افزود: چرا وعده‌های خود را فراموش کرده‌اید و اگر اصولگرا‌هایی که به اصطلاح نمی‌گذارند شما کار خود را انجام دهید را به مردم نمی‌گویم و بنده از ابتدا این دولت را اصلاح‌طلب نمی‌دانستند اما بحث ما این است که مردم به خاطر اصلاح طلبان به شما رای داده اند و در انتخابات 96 هیچ حزب اصولگرایی به روحانی رای نداد.

وی گفت: شما فرصت چندانی ندارید، پس بیایید مشکلات مردم را حل کنید چرا که فلاکت و بیکاری در جامعه بیداد می‌کند.... قرار بود مجلس را خانه تکانی کنیم... نکند که ملت ما را خانه تکانی کند.omid January 17, 2018 02:37 PM

آقایان اصلاح طلب تا کی به چرندیات خودتون ادامه میدید ؟!چقدر مردم را ابله فرض میکنید واژه اصلاح طلب را موزیانه بکار میبرد در حالیکه قوانین اسلام به قول ملایان قابل تغییر نیستند !

گزارش یا اعتراض به این نظر


Ghasem January 17, 2018 04:09 PM

دقیقا گل گفتید بالاخره ملت این مجلس بر آمده از اصطبل خفتگان رهبری را خانه تکانی که چه عرض کنم نابود خواهند کرد این خیزش گرسنگان است که علیه دزدان و جانیان ولایت وقیح به پا خاسته و تا رشیه کن کردن ظلم ادامه خواهد داشت چون راه حل دیگری وجود ندارد تا به حال چهل سال سیاه را تحمل کردن دیگر به آخر خط رسیده اید گورتان را گم کنید دیگر ملت شریف ایران از دین فروشان خسته شده

گزارش یا اعتراض به این نظر


aria January 17, 2018 05:28 PM

اصلا در ایران اصولگرا و اصلاح طلب مثل دو تیغه قیچی عمل میکنند و برای بقای این رژیم به یکدیگر کمک میکنند و هر دو این گروهها سرشان در اخور ولایت است و از بیت رهبری دستور میگیرند !

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش آريايى January 17, 2018 08:20 PM

شعار مردم رو نشنيديد؟ اگر نشنيديد من اينجا براتون مينويسم تا بدانيد نظر مردم نسبت به همه عوامل جمهورى اسلامى چيست
اصلاح طلب ، اصولگرا ديگه تمومه ماجرا ، يعنى مرگ بر جمهورى اسلامى و عواملش

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش-صبحی January 17, 2018 10:11 PM

اینکه آقای محسن مخملباف با چه نیتی این مطالب راخطاب به مصطفی تاج زاده نوشته مشخص نیست شایدبتوان آنرایک طرفند اصلاح طلبی وانگیزه ای برای فراربجلوتلقی نمود شاید هم ازصمیم قلب چنین واژگانی راکنارهم چیده باشندومطلبی بااین جاذبه را بصورت یک سناریومختصرسینمائی نگاشته باشد الله اعلم امایک چیزدراین نوشتارکاملا تامل برانگیزاست، ومیتوان گفت قضاوتی تاریخیست اینکه یک عضو موثردرشکلگیری انقلاب، وداماد یکی از شیوخ بنام سران انقلاب ( مشکینی) ویک عضو موثردرگردونه اصلاحات توانسته خودراازاین گندابه فریب برهاند وحقایق یک مشت آدمهای حقه بازرا عریان نماید مخملباف بخوبی براین واقعیت وثوق داردکه خاتمی وهمراهان وهمفکران پیشین اش دردهه ۷۰با شعار (( ایران برای همه ایرانیان)) پای بمیدان گذاشتندوتوانستندحدود20 سال بااحساسات مردم ایران بازی کنند وحالا به ته خط برسند

گزارش یا اعتراض به این نظر


رضا.ف January 18, 2018 05:42 AM

اگر به این دولت رو بدن همین الان کوره ادم سوزی درست میکرد افغانیها و بهاییها و سنیها رو میریخت توش صابون گلنار درست میکرد مجانی تو پایگاه بسیج توزیع میکرد! !

گزارش یا اعتراض به این نظر


shahab February 6, 2018 02:05 PM

درود هم وطنم
در جواب به اصلاح طلبانی که میخواهند ایران سوریه نشود آقایان به جای اینکه همیشه به فکر جیبتان باشید از هر گونه جنایتی فرو گذار نیستید به برادران قاچاچی بفهمانید که این راه که میروند همان راه سوریه است به آخوندهای مفتخور نماز جمعه بگوید کمتر شکر بخورند حقوق قانونی مردم را به آنها بدهید و اعتراضات مردم را با لباس شخصیها به خشونت نکشید شما یا زبان فارسی نمیفهمید یا اینکه خیلی به شکر خوری عادت دارد متاسفانه باید خدمت شما اصلاح طلبان بگویم که ایران از ساله ۵۷ سوریه ای شده بود اما نجابت مردم و فریب کارانی از جنس شما دلیل پایداری کشتار در سرزمین ایران شدید پس لطف فرموده ساکت شوید البته میدانم که اینقدر شرف ندارید که سکوت کنید اما مردم ایران نه فقط شما را ساکت خواهند کرد بلکه هرانچه ضد ایرانی است را ساکت خواهد کرد

گزارش یا اعتراض به این نظر


مینا February 6, 2018 03:51 PM

من فقط به دونکته ازبعضی نکات انحرافی نوشتۀ مخملباف اشاره میکنم:مخملباف طوری مینویسدکه انگارحکومت سفاک آخوندی در جوهرضدبشری وفاشیستی اش چیزی ازفاشیسم هیتلری کم دارد،در حالیکه نه فقط اصلاً اینطورنیست،بلکه حتی اشکالی ازجنایتهای فاشییم دینی ایران، به مراتب خشن تروضدانسانی ترازفاشیسم هیتلری بوده، مثل تجاوزبدختران باکره قبل ازاعدام،یا شکنجۀ کودکان جلوی چشمان مادران وپدران برای گرفتن اعتراف،یا سرکوب به بهانۀ عدم رعایت آداب دینی ووو،روزی که این فاشیسم بدترازنازیسم سرنگون شودمعلوم میشودکه مردم زجرکشیدۀ ایران،39 سال تحت حاکمیت چه هیولاهائی بوده اند،
نکتۀ مهمتراینکه مخملباف به تاجزادۀ نمیگوید که اگرواقعاً دلتان برای مردم وسوریه ای شدن ایران میسوزد،پس چرابامصالحه،گورتان راگم نمیکنیدونمیرویدوشرّتان راازسرمردم ایران کم نمیکنید

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  20919


© copyright 2004 - 2018 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.