آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

آدينه، 29 تیر ماه 1397 = 20-07 2018

تحریم نفتی/ایران؛ آمریکا شرکتهای ژاپنی را تهدید کرد

آمریکا به شرکت های ژاپنی JXTG Holdings, Inc. ، Idemitsu Kosan Co. و دیگر شرکت های این کشور اطلاعیه هایی ارسال کرده و اخطار نمود که در صورت عدم اجرای محدودیت های برقرار شده شده برای خرید نفت ایران، عواقب این کار را احساس خواهند کرد.

همچنین اعلام شد اگر شرکت های ژاپنی تا 4 نوامبر به خریداری نفت ایران ادامه بدهند، دولت توکیو کمک رسانی مالی به آنها را قطع خواهد کرد. برخی از شرکت ها از جمله Mitsubishi UFG و Mizuho اطلاع داده اند که از خرید نفت ایران دست برخواهند داشت.

به گزارش اسپوتنیک، در این رابطه شرکت های زاپنی به تدوین استراتژی امتناع از خریداری نفت ایران و پیدا کردن منابع جدید سوخت در عربستان سعودی و امارات عربی متحده رو آورده اند.

پیش تر خبرگزاری تاس روسیه به نقل از روزنامه نیکی ژاپن نوشته بود: شرکت‌های نفتی ژاپن آماده می‌شوند تا واردات نفت از ایران را به طور کامل قطع کنند. براساس اعلام این روزنامه ژاپنی عرضه نفت از ایران به ژاپن تا ماه اکتبر کامل باید قطع شود و جایگزین آنها عربستان و امارات متحده عربی خواهد بود.

به گزارش فارس، شرکت‌های خریدار نفت ایران درباره لزوم قطع واردات تا ۴ نوامبر ۲۰۱۸ یعنی زمانی که واشنگتن قصد دارد تا تحریم‌ها علیه ایران را از سر بگیرد از سوی آمریکا هشدار جدی گرفتند. در صورتیکه خرید نفت از ایران ادامه یابد شرکت‌های خریداری کننده مشمول جریمه و تهدیدهای دیگر آمریکا خواهد شد.

در چنین شرایطی بانک‌های ژاپنی هم به شرکت ملی نفت این کشور اعلام کرده‌اند که مبادلات مرتبط با نفت ایران را نیز قطع می‌کنند که در این صورت خرید نفت از ایران تقریباً غیرممکن می‌شود.


رویترز: بدترین سناریوها

رویترز طی گزارشی اعلام کرد تحریم ها صادرات نفت ایران را به شدت کاهش خواهد داد و بدترین سناریوها حکایت از آن دارد که ممکن است صادرات نفت ایران به ۷۰۰ هزار بشکه در روز برسد.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، صادرات نفت ایران به دلیل تحریم های جدید آمریکا احتمالا تا پایان امسال به میزان دو سوم کاهش خواهد یافت.

واشنگتن ابتدا قصد داشت پس از خروج ترامپ از برجام، کل صادرات نفت ایران را قطع کند و از کلیه کشورها خواسته بود تا ماه نوامبر خرید نفت از ایران را به صفر برسانند. اما پس از آن آمریکا اندکی لحن خود را ملایم تر کرده و اعلام نموده که ممکن است به برخی ازم تحدانش که وابسته به واردات نفت از ایران هستند، معافیت هایی را در نظر بگیرد.

اما برخی تحلیلگران همچنان معتقدند، تحریم ها صادرات نفت ایران را به شدت کاهش خواهد داد. بدترین سناریوها حکایت از آن دارد که ممکن است صادرات نفت ایران به 700 هزار بشکه در روز برسد.

موسسه اف جی ای معتقد است، صادرات نفت ایران به دلیل تحریم ها ممکن است به 700 هزار بشکه در روز کاهش یابد. این میزان نفت عمدتا به چین صادر خواهد شد و مقدار کمی هم سهم کشورهای هند، ترکیه و سایر مشتریانی خواهد بود که از معافیت های دولت آمریکا برخوردار شده اند.

در همین حال اعلام شد که هند واردات نفت از ایران را به صفر می رساند. پیش تر اعلام شده بود که کره جنوبی نیز که یکی از خریداران عمده نفت ایران است، واردات نفت از این کشور را به صفر می رساند

به گزارش رویترز، هند با هدف سیاسی و تحت فشارهای ترامپ خرید نفت از آمریکا را 2 برابر کرد و خرید از ایران را کاهش می‌دهد، احتمالا در روزهای آتی افزایش بیشتری هم خواهد داد.

، میزان صادرات نفت خام آمریکا به هند در ماه ژوئن به بیشترین میزان خود رسیده و در مقایسه با سال گذشته دو برابر شده است. این در حالی است که میزان واردات نفت خام هند از ایران نیز به شدت کاهش یافته است.

افزایش واردات نفت خام هند از آمریکا و کاهش از ایران در آستانه اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران انجام می شود. آمریکا هم پیمانان خود را تحت فشار قرار داده تا خرید نفت از ایران را تا ماه نوامبر به صفر برسانند.

چرخش هند برای خرید نفت از آمریکا و کاهش خرید از ایران با اهداف سیاسی صورت می‌گیرد و تلاش می‌کند تا خود را به عنوان متحد نزدیک آمریکا جلوه دهد.

بر اساس آخرین آمارهای دولتی، آمریکا به صادرکننده عمده نفت تبدیل شده و روزانه 1.76 میلیون بشکه نفت در ماه آوریل صادر کرد.

به گفته تجار و تولیدکنندگان، آمریکا در سال جاری 15 میلیون بشکه به هند نفت صادر خواهد کرد که در مقایسه با سال گذشته دو برابر خواهد شد.

میزان صادرات نفت آمریکا به هند با اعمال تعرفه از سوی چین بر نفت خام آمریکا می‌تواند افزایش بیشتری داشته باشد چرا که تعرفه‌گذاری از سوی چین می‌تواند حجم خرید این کشور را کاهش دهد و هند می‌تواند مشتری عمده نفت آمریکا باشد.

از سوی دیگر نفت آمریکا به دلیل هزینه پایینی که برای واردکنندگان دارد مورد اقبال است، رئیس امور مالی شرکت پالایشگاهی نفتی هند گفت: به دلیل هزینه پایین نفت آمریکا تقاضا برای این نفت زیاد است و در صورتی که چین روی نفت خام آمریکا تعرفه اعمال کند، تقاضا بیشتر خواهد شد.

وی گفت: «اگر چین روی نفت خام آمریکا تعرفه بگذارد احتمالا واردات‌مان را بیشتر خواهیم کرد. ما در کوتاه مدت به دنبال خرید 3 یا 4 محموله نفت خام آمریکا در مدت زمان 3 یا 6 ماهه هستیم».

روز گذشته منابع کشتیرانی و صنعتی اعلام کردند واردات نفت هند از ایران در ماه ژوئن 15.9 درصد کاهش یافت در ماه ژوئن این کشور 596 هزار و 800 بشکه نفت در روز از ایران خریداری کرده که نسبت به ماه قبل آن با کاهش شدیدی مواجه است.


پالایشگاه‌های آسیا در حال جایگزینی نفت ایران

این اقدام تحت فشار تحریم آمریکا صورت گرفته و آمریکا قصد دارد با فشار تحریم، صادرات نفت ایران را تا آبان ۹۷ به صفر برساند.

مدیرعامل شرکت KPC کویت گفت: از زمان خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و بازگشت تحریم‌های نفتی علیه رژیم ایران، پالایشگاه‌های مشتری نفت این کشور به سمت دیگر تولیدکنندگان نفت رفته‌اند.

به گزارش فارس، «نزار ال‌ادسانی» مدیرعامل شرکت پتروشیمی کویت گفت: پالایشگاه‌های نفت آسیا در حال جایگزین کردن نفت ایران با واردات بیشتر نفت از عربستان، کویت، امارات و عراق هستند.

وی در حاشیه یک اجلاس در پکن گفت: کویت تولید نفت خود را ۸۵ هزار بشکه در روز افزایش داده که این افزایش در قالب توافق ماه گذشته اعضای اوپک برای بالا بردن تولید نفت انجام شده است.

وی گفت: بازگشت تحریم‌های نفتی علیه حکومت ایران باعث می‌شود که برخی شرکت‌ها به دنبال یافتن تولیدکنندگان نفتی به غیر از ایران باشند.

وزیر نفت کویت نیز در حاشیه این اجلاس در چین گفت: ما بیش از میزان مورد نیاز نفت تولید می‌کنیم تا ثبات بازار حفظ شود.


توقف خرید نفت کره جنوبی از ایران

رویترز به نقل از منابع نفتی گزارش داد که برای نخستین بار طی 6 سال گذشته، شرکت‌های نفتی و پالایشگاه‌های کره جنوبی در ماه ژوئیه - ماه جاری - سفارشی برای خرید نفت و میعانات گازی به ایران نخواهند داد و واردات نفت از ایران در ماه آینده متوقف می‌شود.

در ههمین حال عربستان سعودی بدنبال درخواست ترامپ از اوپک برای کاهش قیمت نفت، قیمت اکثر گریدهای نفتی خود را کاهش داد.

به گزارش ایسنا، ترامپ روز چهارشنبه در توییتی خطاب به اوپک، این سازمان را متهم کرد کار چندانی برای پایین بردن قیمت نفت انجام نداده است و نوشت: قیمت را هم همین حالا کاهش دهید.

وی روز یکشنبه گفته بود اوپک باید دو میلیون بشکه در روز به تولیدش اضافه کند تا کاهش فروش نفت ایران به دلیل تحریمها را جبران کند.

در همین حال اعلام شد که کره جنوبی، خرید نفت از ایران را متوقف می‌کند.

به گزارش تسنیم، خبرگزاری رویترز از قول منابع آگاه نوشت: کره جنوبی در ماه جولای برای اولین بار در طی ۶ سال گذشته تحت فشار تحریم های آمریکا، هیچ نفتی از ایران بارگیری نخواهد کرد.


زمان و نحوه اجرای تحریم‌های جدید آمریکا

آمریکا تحریم های خود علیه حکومت ایران را در دو مرحله از سر می گیرد.

به گزارش اسپوتنیک یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری در خصوص این موضوع صحبت کرد و گفت: بخش اول تحریم های ما از 4 اوت از سرگرفته می شوند که شامل بخش خودرو و تجارت طلا و سایر فلزات مهم است.

به گفته ی وی بخش دوم تحریم ها از 6 نوامبر اجرایی می شود. این تحریم ها در بخش انرژی ایران ، جابه جایی پول های مرتبط با نفت و همچنین بانک مرکزی رژیم ایران خواهد بود.

هوک همچنین اطلاع داد که هدف آمریکا افزایش فشار بر رژیم تهران است تا درآمد آنرا از فروش نفت به صفر برساند.


اروپا خرید نفت ایران را کاهش می‌دهد

کشورهای اروپایی زودتر از آن چه تصور می‌شد خرید خود از ایران را کاهش می‌دهند. ژاپن نیز نفت آمریکا را جایگزین نفت ایران می‎کند

روز سه‌شنبۀ گذشته، واشنگتن باز هم لحن سخت‌گیرانه علیه حکومت ایران را شدت بخشید و اعلام کرد کشورهایی که از ایران نفت می‌خرند، تحت تحریم آمریکا قرار خواهند گرفت.

به گزارش رادیو فرانسه، آمریکا به این مشتری‌های نفت ایران تا ماه نوامبر – سه ماه دیگر – مهلت داده که به خرید خود پایان دهند. اما خریداران اروپایی قبل از سر رسیدن مهلت، سریعاً روند کاهش خرید از ایران را آغاز کردند.

بانک بازرگانی و سرمایه‌گذاری سوئیس به مشتریانش خبر داد که از روز ٣٠ ژوئن (فردا) بابت خرید نفت خام ایران هیچ پولی نخواهد داد.


هشدار صریح آمریکا به خریداران نفت ایران

دولت آمریکا که در دوره قبلی تحریم‌های نفتی، الگویی پلکانی برای کاهش خرید نفت از ایران را به متحدانش دیکته کرده بود، این بار توقف یکباره و کامل خرید نفت از ایران را خواستار شد.

به گزارش فارس، یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که از دیگر کشور‌ها می‌خواهد تا ۴ نوامبر (۱۳ آبان) خرید نفت از ایران را به صورت کامل متوقف کنند.

در زمان دولت قبلی آمریکا و در اوج اعمال تحریم‌های نفتی علیه جمهوری اسلامی، واشنگتن از خریداران نفت ایران می‌خواست که هر شش ماه، ۲۰ درصد از خرید خود را کاهش دهند. دولت ترامپ اما، آنگونه که امروز به نقل از یک مقام آمریکايی در هند اعلام شد، خواستار توقف کامل خرید از همان اولین روز اعمال تحریم‌های نفتی است.

این مقام وزارت خارجه آمریکا گفته که واشنگتن به هیچ کشور یا شرکتی، معافیت موردی برای ادامه خرید نفت از ایران نمی‌دهد.

وزارت خارجه آمریکا همچنین برای جلوگیری از وارد آمدن شوک نفتی به بازار، از هم‌پیمانان خود در حاشیه جنوبی خلیج‌فارس هم خواسته که خلأ ایران در بازار نفت را جبران کنند.شهنام June 23, 2018 12:57 AM

آخوندها وبسیجی ها برید و خودکشی کنید زیرا مرگی بسیار دردناک در انتظارتان خواهد بود و خودکشی آسانترین راه رهایی شماست کمی فکر کنید خودتان به این نتیجه میرسید

گزارش یا اعتراض به این نظر


آغاز یک پایان June 27, 2018 08:28 AM

اقتصاد رژیم کاملاً ورشکست شده در نتیجه کوچک ترین تحریمی چند برابر گذشته تاثیر داره، چه برسه به این طرح یعنی تحریم کامل نفتی بزودی درآمد های نفتی رژیم قطع شده اعتراضات و اعتصابات اخیر میلیونی میشن پولم برای ولایت معاشان نیست اونام بدون پول، حاضر به سرکوب مردم نیستن مخصوصا اینکه با میلیون ها معترض طرفن

گزارش یا اعتراض به این نظر


نوید June 29, 2018 02:40 PM

هند قرار بود که پول فروش نفت رو با روپیه بپردازه ! !
این قدرت امریکا رو نشون میده
چهل سال باید صبر میکردیم تا یک رییس جمهور درست و حسابی به کرسی قدرت بشینه و نقشه براندازی این حکومت آشغال رو بکشه

گزارش یا اعتراض به این نظر


Ghasem June 30, 2018 11:38 AM

این حکومت کثیف آخوندی که فقط و فقط دزدی جنایت چپاول گرست به درد ملت نمیخورد مردم را به خودی و غیر خودی تقسیم کرده و هر معترضی را به زندان میاندازه که در نهایت هم میگن شخص زندانی در زندان خودکشی کرد مردم که با دست خالی توان مقابله با این احریمنان را ندارند بنا بر این ما نیاز به حمایت ترامپ داریم ما باید این اهریمنان را از ایران بیرون کنیم رییس جمهور ما می گوید شما چه بخواهید و چه نخواهید ما به تروریستها کمک می کنیم کسی نیست بگوید مگر از مال پدرت کمک می کنی مگر تو بیشعور نمی فهمی که ملت با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند

گزارش یا اعتراض به این نظر


فقر مطلق !!! July 6, 2018 07:33 PM

افرایش قیمت نفت،هیچ فرقی به حال مردم فقر زده ایران نخواهد کرد، در واقع هر چی قیمت نفت افزایش پیدا کند، غارت ها و اختلاس ها بزرگتر و «مردم ایران فقیر تر» خواهند شد حتی اگر قیمت نفت، بشکه ای ۱۰ و یا ۵۰ ، ۱۰۰، ۱۵۰، ۵۰۰ و یا ۱۰۰۰ دلار هم بفروش برسد، مردم ستمدیده ایران هنوز:
- درفقرمطلق «چشم بدنیا» خواهند گشود
- درفقرمطلق «بزرگ» خواهند شد
- در فقرمطلق «زندگی» خواهند کرد
- و در فقرمطلق «چشم از جهان» خواهند بَست

گزارش یا اعتراض به این نظر


غارت و حراج ثروت های ملی!!! July 6, 2018 07:34 PM

کره جنوبی همانند هند، ترکیه، بنگلادش، مالزی، کراوسی، صربستان، مجارستان، لهستان، رومانی ، اسلونیا، اوکرائین، بلاروس، ایتالیا، پرتغال، یونان، زیمبابوئه، آفریقای جنوبی و منتظر خواهند شد که مافیاهای غارتگران اسلامی همانند بابک زنجانی ها،رضا ضراب ها، رستم قاسمی ها و دیگر آقا زاده ها به عرصه تجارت بازار سیاه نفت برای دور زدن تحریم ها وارد شوند، تا با قیمت های مناسب و خیلی پائین تر از قیمت های بازار های نفت جهان، نفت مورد نیاز خود را تهیه کنند غارت های نجومی اسلامی ایران تا لحظه مرگ رژیم جمهوری منفور و اشغالگران اسلامی ادامه خواهند یافت

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو July 6, 2018 08:22 PM

مردمان کره جننوبی دردوره حکومت پهلوی درژاپن کارگری میکردند وبسیاری ازسرمایه گذاران خارجی که مایل بودند درایران دوره حکومت پهلوی سرمایه گذاری کنند با ظهورانقلاب خمینی وفحاشی ها همه روزه به غرب همگی راهی کره جنوبی شدند وبسیاری ازتولیدات کره جنوبی همان تولیدات تحت امتیازژاپن وکشورهای اروپائی با اندک تغییری درشکل و شمایل آن حتی اتومبیل پراید ساخت به اصطلاح کره جنوبی همان فورد انگلیسی است - کره جنوبی میلیاردها صادرات به امریکا رادارد زیرا که سرمایه گذاران هم اکثریت امریکائی واسرائیلی هستند وبا یک تلفن ترامپ خرید نفت ازآخوند را متوقف می کند-

گزارش یا اعتراض به این نظر


arzhang July 7, 2018 04:17 AM

همه ما ایرانیان میدانیم تمام بدجنسی و بدذاتی وشرارت وشیطانی و بدتر از همه ترویج تروریستهای اسلامی و اسلام افراطی خمینی و خامنه ای و اطرافیانش بخاطر این بود که پول کلان صدها میلیاردی از فروش نفت در دستشان میامد و حالا که کشورهای دنیا دارند اخوندا را تحریم نفتی میکنند دنیا هم به همین موضوع واقف میشود که ما ایرانیان میدونستیم ولی چیزی که دنیا نمیدوند این هست بزودی علی خامنه ای و روحانی و ظریف و امثال انها از ترس جان خودشان باید تو سوراغ موشها قایم بشوند چون بدون پول نفت دوستهای دور شیرینی انها مثل حزب اله لبنان وحماس و حودثی انها را خواهند گشت

گزارش یا اعتراض به این نظر


پلنگ ایران زمین July 12, 2018 02:41 PM

کشور آمریکا بیشترین نفت جهان را دارد و چند سد سال نه تنها نفت را از کشورهای دیگر میخرید، بلکه کشورهای دیگر را دلگرمی میداد تا از ایران نفت بخرند تا نفت ایران به پایان برسد از آنجایی که رژیم بی مغز سرمایه های ایران را مفت برباد داده و پول مردم را در بانک های جهان برای خود پس انداز کرده است، اکنون چشم همه کشورها به دنبال این سرمایه هنگفت بی زبان و خوابیده میباشد اگر رژیم ایران تبهکار نبود، آمریکا برای رسیدن به آرمان خود، چند سده درنگ میکرد ولی زودتر از اینها دستبکار شده است پس از سرنگونی رژیم، آمریکا و کشورهای دیگر زیان های پدیدآور در این راه را مانند جنگ، برجام، موشک، از یک سوزن کوچک اداری و دستمزد همه همبازیان و پاکیزه کنندگان گرفته تا خود پرزیدنت را از این سرمایه هنگفت بر خواهد داشت پیمان های نفتی آمریکا نشانه آن است که ما پس از سرنگونی رژیم هم تا چندین سده چگونگی خوبی نخواهیم داشت

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام July 12, 2018 03:36 PM

نگو دونالد ترامپ بگو شیر ترامپ

گزارش یا اعتراض به این نظر


خسرو July 19, 2018 11:40 AM

من معتقدم ترامپ نباید اجازه بدهد فروش نفت ایران به ۷۰۰ هزار بشکه در روز تنزل کند چون فکر کنید پول همین ۷۰۰ بشکه کجا خواهد رفت ! بعد از سهم خامنه ای و پسر دزدش بقیه پولها بین قاسم سلیمانی ها، ولایتی ها و سران سپاه و بسیج و سایر راند خواران و دزدان رژیم تقسیم خواهد شد و کفایت زندگی بدون دغدغه آنان را خواهد کرد و از این درآمد چیزی برای ملت باقی نخواهد ماند پس باید همان سیاست به صفر رسیدن فروش نفت دنبال شود

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  114834 بازدید |


© copyright 2004 - 2018 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.