آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

یکشنبه، 24 دی ماه 1396 = 14-01 2018

اعتراضات؛ جوان سنندجی را زیر شکنجه کشتند

کمیته پیگیری بازداشت‌های ۹۶ از تحویل پیکر یکی دیگر از بازداشتی‌های اعتراضات دی ماه ۹۶ به خانواده‌اش خبر داد.

این کمیته در این باره نوشت: پیکر سارو قهرمانی، شهروند بازداشت شده سنندجی پس از ۱۱ روز صبح امروز توسط نیروهای امنیتی به پدر و مادر وی تحویل شد.

پدر و مادر مرحوم سارو قهرمانی، پیکر او را با آمبولانس به بهشت محمدیه سنندج بردند و بدون حضور دیگر اعضای خانواده به خاک سپردند.

بهاره رهنما بازیگر ایرانی در شبکه های اجتماعی از کارگر سنندجی می‌گوید که تا یک سال پیش در رستوران او مشغول به کار بوده است و ديروز خبر کشته شدن او منتشر شده است...

جوان سنندجی زیر شکنجە ادارە اطلاعات جان سپرد

برپایە گزارش رسیدە بە سایت حقوق بشری ”هەنگاو“، ادارە اطلاعات شهر سنندج جمعە شب بە منزل یک جوان کرد با هویت ” سارو قهرمانی“ رفتە و بە خانوادەاش اعلام کردەاند کە روز شنبە بیایید و جنازە پسرتان را تحویل بگیرید.

بە گفتە یکی از نزدیکان سارو، وی ١١ روز پیش از سوی نیروهای ادارە اطلاعات بازداشت و تا شب گذشتە از سرنوشت وی هیچ گونە اطلاعاتی نداشتەاند.

این منبع کە بە دلایل امنیتی نخواست نامش فاش شود اعلام کرد کە ” آثار شکنجە روی جسد سارو مشهود بودە و خانوادە آنها را تهدید کردەاند کە تحت هیچ شرایطی نباید این موضوع را پیگیری و با هیچ رسانە ای مصاحبە کنند.


یک جوان دیگر در جالوس زیر شکنجه کشته شد

خبرگزاری هرانا – یک شهروند چالوسی به نام علی پولادی، شب گذشته توسط ماموران نیروی انتظامی این شهر بازداشت و به بازداشتگاه اداره آگاهی منتقل شد. صبح امروز به خانواده این بازداشت شده اعلام شد که برای تحویل گرفتن پیکر “علی پولادی” مراجعه کنند. این مسئله موجب بروز درگیری هایی بین اقوام متوفی و تنی از ماموران اداره آگاهی شد. مقامات انتظامی هنوز توضیح مشخصی در مورد نحوه فوت علی پولادی ارائه نکرده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شب گذشته مورخ ۲۲ دیماه فردی به نام “علی پولادی” اهل روستای گویتر از توابع بخش مرزن آباد شهرستان چالوس به ظن “تیراندازی” توسط ماموران نیروی انتظامی بازداشت شد.

این فرد پس از بازداشت به اداره آگاهی نیروی انتظامی شهرستان چالوس منتقل شد.

صبح امروز مورخ شنبه ۲۳ دیماه به خانواده پولادی که در تلاش برای کسب خبر از سرنوشت فرزند خود بودند اطلاع داده شد این جوان ۲۶ ساله در محل بازداشتگاه فوت کرده است و لازم است خانواده برای تحویل گرفتن پیکر اقدام کنند.

تصویر علی پولادی و حضور خانواده در مقابل مقر پلیس چالوس

برادر علی پولادی در گفتگو با گزارشگر هرانا ضمن تایید این موضوع تاکید کرد “علی بیماری خاصی نداشت و در زمان دستگیری نیز در سلامت کامل به سر می برد.”

پس از انتشار خبر فوت این جوان در بازداشتگاه اداره آگاهی، بعضی از اهالی روستا از جمله اقوام علی پولادی به اداره آگاهی شهر چالوس مراجعه کردند. آنها باور داشتند که این جوان تحت بدرفتاری یا احتمالا شکنجه جان باخته است.

گفته میشود در واکنش به پیگیری این افراد درجه داری به نام “سروان روزشاد” به خانواده داغدار توهین کرد که این مسئله موجب بروز درگیری فیزیکی بین حاضرین و درجه دار مذکور شد.

نیروهای های انتظامی اقدام به متفرق کردن جمعیت معترض نمودند با اینحال کماکان هیچ توضیح مشخصی در مورد دلیل فوت این فرد در بازداشتگاه ارائه نشده است.

لازم به یادآوری است در روزهای اخیر دست کم ۳ بازداشت شده دیگر به نامهای سینا قنبری (اوین – تهران)، وحید حیدری (بازداشتگاه کلانتری – اراک) و سارو قهرمانی (بازداشتگاه اطلاعات – سنندج) پس از بازداشت جان باختند هر چند در دهه های اخیر موارد بسیار بیشتری از این مرگ های مبهم بازداشت
شدگان میتوان ذکر نام کرد.

حکومت ایران به ندرت در چنین پرونده هایی دست به تحقیقات جدی و مجازات مسئولین امر زده است.


نمایش طبیعت وحشیانه حکومت ایران

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کاخ سفید واشنگتن روز پنج شنبه با انتشار بیانیه ای خواستار آزادی فوری بازداشت شدگان اعتراضات اخیر در ایران شد.

در بیانیه کاخ سفید آمده است: دولت آمریکا عمیقا از گزارش‌هایی درباره بازداشت هزاران شهروند ایرانی به دلیل شرکت در تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز نگران است.

این بیانیه حکومت ایران را به کشتن برخی از معترضان زیر شکنجه متهم کرده و می افزاید: دولت آمریکا در مورد نقض حقوق شهروندان ایرانی توسط حکومت دیکتاتوری این کشور سکوت نخواهد کرد.

کاخ سفید می گوید: معترضان در ایران نارضایتی مشروع دارند، آنها از جمله خواستار پایان دادن به سرکوب، فساد و اتلاف منابع ملی به‌ خاطر ماجراجویی‌های نظامی هستند.

در این بیانیه آمده است:‌ رژیم ایران مدعی است که از دموکراسی حمایت می‌کند، اما وقتی مردمان این کشور آرزوهایشان را برای زندگی بهتر و پایان دادن به بی‌عدالتی بیان می‌کنند، یکبار دیگر طبیعت وحشیانه خود را به نمایش می‌گذارد.

سازمان بین المللی هیومن رایتس واچ نیز طی بیانیه‌ ای نسبت به‌ وضعیت معترضان بازداشتی در زندان های جمهوری اسلامی و احتمال جان باختن آنان هشدار داد.


سازمان مردم‌ نهاد: قتل سه نفر زیر شکنجه

کانون مدافعان حقوق بشر در نامه‌ای به گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران، خواستار متوجه کردن جمهوری اسلامی "به هر شیوه ممکن" به رعایت حقوق بشر شده است.

کانون مدافعان حقوق بشر رونوشت درخواست خود "برای رسیدگی به پیامدهای اعتراض‌های اخیر در ایران" را برای کمیساریای عالی حقوق بشر، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور بازداشت‌های خودسرانه، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور آزادی بیان و نیز گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور استقلال قضات وکلا ارسال کرده است.

این سازمان مردم‌نهاد در نامه خود، با اشاره به اعتراض‌های سراسری مردم "با استفاده از حق قانونی خود مبنی بر تجمع مسالمت‌آمیز" از جمله نوشته است: «با وجود آنکه شرکت در تجمعات و راهپیمایی‌ها بدون حمل سلاح، طبق اصل ۲۷ قانون اساسی مجاز شناخته شده و نیازمند کسب مجوز از مقام و مرجعی نیست، حاکمیت حضور مردم در خیابان‌ها را برنتابید و با به‌کار بردن خشونت، تعداد زیادی از شرکت‌کنندگان را دستگیر و سبب کشته و مجروح شدن تعداد دیگری از شهروندان ایرانی شد».

کانون مدافعان حقوق بشر در ادامه تاکید می‌کند که "سه نفر" از بازداشت‌شدگان حرکت‌های اعتراضی اخیر "زیر شکنجه به قتل رسیده‌اند" و علت عنوان‌شده از سوی مقام‌های مسئول قضایی در مورد دستگیری‌ها هم "شرکت در تجمعات غیرقانونی" بوده است.

در نامه کانون مدافعان حقوق بشر به عاصمه جهانگیر تصریح شده است که «از سرنوشت اکثر بازداشت‌شدگان و محل نگهداری آنها اطلاعی در دست نیست. این امر باعث نگرانی خانواده‌های بازداشت‌شدگان و مدافعان حقوق بشر است. هر روز تعدادی از خانواده‌های افراد بازداشت‌شده در مقابل زندان‌ها از جمله زندان اوین تجمع کرده و خواهان آزادی عزیزان خود هستند. اما نه تنها جوابی به آنها داده نمی‌شود بلکه مأمورین با خشونت سعی در متفرق کردن مردم نیز می‌کنند».

به گزارش دویچه وله، جمهوری اسلامی در جریان اعتراض‌های خیابانی در ایران از نزدیک شدن کارکنان رسانه‌های بین‌المللی و خبرنگاران مستقل به محل تظاهرات و تجمع‌ها به‌شدت جلوگیری می‌کرد. همین محدودیت‌ها در مورد پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان نیز وجود دارد. این امر کار اطلاع‌رسانی دقیق رسانه‌ها از اعتراضات، بازداشت‌ها و وضعیت کنونی بازداشت‌شدگان را با دشواری‌های بسیاری رو‌به‌رو می‌کند.اردلان January 8, 2018 11:38 AM

سینا قنبری اولین و آخرین زندانی سیاسی جانباخته ۹۶ در زیر شکنجه های بیرحمانه توسط عناصر ناپاک رژیم نبوده و نخواهد بود! روحش شاد و یادش گرامی! انتقام خون بهترین جوانان جانباخته پس از شکل گیری کامل قیام مردمی امریست حتمی که توسط فرشتگان مرگ پیش از پیروزی قیام مردم انجام خواهد شد! زنده باد قیام مردمی، پاینده باد ایران

گزارش یا اعتراض به این نظر


شری January 9, 2018 01:26 AM

روح و روانت شاد آی جوان شجاع ایرانی، بدان که خونت پایمال نخواهد شد، ما انتقام تو و عزیزیان دیگر را خواهیم گرفت، خداوند ایران به پدر و مادر ایرانی اصیل تو صبر و طاقت بدهد
دستان شما ضحاک بیگانه را خواهیم شکست و جسد بو گندو شما ها را در توالت عمومی عمام خمینی هندیزاده اتان خواهیم ریخت، روز مرگتان بزودی فرا خواهد رسید بر شما ها و پدر و مار حرام زاده اتان تف و نفرین و لعنت

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش-صبحی January 9, 2018 09:52 AM

با انتشار خبردرگذشت سینا قنبری جوانی که در زندان اوین در زیر فشارهای روحی وروانی و جسمی کشته شد، باردیگر صحنه های وحشتناک کهریزک را تداعی نمود باردیگر وحشیگری سعید مرتضوی در کشتن زهرا کاظمی را زنده کرد باردیگر قتل ستار بهشتی را جلوی چشم جهانیان قرار داد باردیگر مرگ زنده یاد اکبر محمدی - کرمی خیرابادی و ولی الله فیض مهدوی وامیر حشمت ساران و در زندان رجائی شهر را یاد آور نمود یادآور نمود که نظام ولایت فقیه یک نظام تروریستی سازمان یافته با اندیشه های اسلامی وفقهی وشیعی است که برای باقی مانده در قدرت و دست درازی به اموال مردم وآتش افروز در منطقه هیچ مرزی بجز جنایت نمیشناسد

گزارش یا اعتراض به این نظر


nazi January 14, 2018 02:54 AM

تا سرنگون نشدن این حکومت همین شکنجه دستگیری و کشتار هست ملت ایران باید متحد شوند تا این دجالان را از این مرز وبوم اخراج کنن ظلم پایدار نخواهد ماند و این ستمکاران نه از تحریم و نه قطع ارتباط از هیچ کشوری هراس ندارن به امید سرنگونی جمهوری اسلامی و ملایان

گزارش یا اعتراض به این نظر


یک ایرانی January 14, 2018 03:34 AM

تا زمانی که مردم نشسته اند آش همین است و کاسه همین این هشدار را چندی پیش به هموطنان دادیم که اکنون که رژیم به ظاهر در سرکوب تظاهرات پیروز شده باید شاهد کشته شدن چندین هموطن باشیم که در واقع انتقام نظام از مردم است این گفته های خود علی خامنه ای است که متأسفانه کسی سخنان علی خامنه ای را به خوبی درک نکرد خود او اعلام کرد که آنها که با خارج از کشور همکاری کردند که هیچ ولی بقیه آزاد خواهند شد منظورش این بود که یک عده از این دستگیر شدگان کشته خواهند شد علی خامنه ای در سخنانش اعلام کرد که باید با دستگیر شدگان صحبت بشود یعنی باید بازجویی شوند و ته قضیه را در بیاوریم که از کجا آب میخورده من نمیدانم علی خامنه ای باید به چه زبانی با این مردم صحبت کند که مردم منظور او را درک کنند؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام January 14, 2018 04:13 AM

فقط زورشان به مردم بی اسلحه و صلح جو میرسه مثل اینکه دیگه زمان کشتن این کفتار هاست

گزارش یا اعتراض به این نظر


shahin January 14, 2018 04:45 AM

متاسف هستم برای مردم کشورم! هموطنان عزیزم خیلی کوتاه میگویم- شما با یاغیانی روبرو هستید که در زمان رضا شاه هم زیست میکردند! و هیچ راهی ندارید جز اینکه مثل رضا شاه انجام تکلیف دهید

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرشاسب January 14, 2018 08:45 AM

ای ایرانی در پشت پنجره انتظار نکش مثل کاوه آهنگر مثل یعغوب لیث صفار مثل باقر خان, ستارخان مثل ابو مسلم خراسانی ووو برپاخیز و ازخانه بیا بیرون بیا! فرصت نفس تازه کردن به حکومت خامنه ای جنایتکار نده ما این حکومت را نمی خواهیم باید به زور بیرونش کرد منتظر چی نشستی الان ما بزرگترین پشتیبان ممکن را در روی سیاره زمین داریم الان آمریکا تمام تلاشش را کرده برای پشتیبانی ایرانیان و منتظر حرکت ماهستند الان تلویزیونهای دنیامنتظرند تا خبر حرکت از ایرانیان بشنوند و پخش کنند الان هنوز ایران در صدر خبرهای دنیاست, رژیم طبل توخالیه؛ علی پولادی روحش شاد او جانش را داد چرا ما قدری وقتمان را ندهیم 80 ملیون ایرانی حرکت کن بزار رژیم یک میلیون نفر را دستگیر کنه که توانش را نداره؟ با یک حرکت آنها سرنگون میشوند مثل آب خوردن
انتظار نکش
از جاکن بنای کاخ دشمن

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش-صبحی January 14, 2018 03:14 PM

کشته شدن دونفر از جوانان معترض شورشهای شهری درچالوس وسنندج (( علی پولادی - سارو قهرمانی)) حامل این پیام مهم است که جمهوری اسلامی عزم خودرا جزم کرده تا بهرطریق ممکن حتی با جنایتهای غیر انسانی ازسرنگونی محتومش جلوگیری نماید امری ناشدنی وغیرممکن درچنین وضعیتی وظیفه ملت ایران ازیکسو، ورهبران راستین اپوزیسیون ازسوی دیگر باید برپایه یک برنامه منسجم وملی وهمه گیراستوار باشد تا با تمام قوا، وطلبیدن کمکهای همه جانبه ازجامعه جهانی به مقابله دامنه دار وگسترده با رژیم فلک زده وجنایتکار اسلامی برخیزد وتا نابودی این نظام ضد بشری وضد ایرانی از پای ننشیند ملت این آمادگی را دارد آنچه لازمست یک برنامه جامع راهبردیست که باید هرچه سریعتر وبدون فوت وقت پی ریزی واجرائی شود

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  30740


© copyright 2004 - 2018 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.