آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

آدينه، 7 اردیبهشت ماه 1397 = 27-04 2018

فضای جدید اعتراضی؛ هشدار مرجع حکومتی

شرایط جامعه ایران اکنون آنچنان انفجاری است که سردمداران و کارگزاران حکومتی به هراس افتاده و در هر فرصت وحشت و ناامیدی‌شان را برای مقابله با اراده سرنگونی‌طلبانه مردم بیان می‌کنند. بعضی از کارشناسان معتقدند که فرصت برای هر اقدام بازدارنده‌ ای از دست رفته و دیگر دیر شده است.

تقی آزاد ارمکی، جامعه شناس و استاد دانشگاه مي‌گويد: جامعه ما ناراضی و ناامید است، جامعه احساس یک نوع تنهایی می کند و این تنهایی است که او را وادار به اعتراض می کند، می توان اعتراضات دی ماه را اعتراضات تخم مرغی نامید، جامعه ایرانی مملو از اعتراضات پیوسته ی متراکمِ ماندگار است، آنچه به اعتراضات مشروعیت می دهد بحران سیاسی و ناکارآمدی است که در ایران وجود دارد، با پیرشدگی اصلاح طلبی و اصولگرایی مواجهیم، جامعه در آینده نزدیک وارد فضاهای جدید اعتراضی خواهد شد و بهانه جدید اعتراضی پیدا خواهد کرد، جمعیت کثیری از جامعه از اصولگرایی و اصلاح طلبی منفک می شوند.

مرجع حکومتی: وای اگر ملت قیام کند!

آیت‌الله جوادی‌ آملی عصر امروز در دیدار با علی ربیعی وزیر کار در شهر قم با بیان اینکه فقیر یعنی ملتی که ستون فقراتش شکسته، گفت: آیا از ملتی که ستون فقراتش شکسته انتظار مقاومت دارید؟ ملتی که ویلچری شد توان مقاومت ندارد.

وی افزود: کشوری که این همه منابع و آب و خاک دارد چرا باید این همه گرسنه داشته باشد. اگر با وجود این مشکلات ملت قیام کند همه ما را به دریا خواهد ریخت به همین جهت حواس‌تان باشد. البته بسیاری از کشور فرار کردند یا جای فرار خود را فراهم آوردند، اما ما جای فرار نداریم.

سال سرنوشت ساز برای نظام

رادیو فرانسه/ناصر اعتمادی: یک فعال سیاسی منتقد داخل کشور و سیصد تن از دانشگاهیان بسیجی و روحانی با انتشار بیانیه های جداگانه خطاب به رهبر حکومت اسلامی ایران، علی خامنه ای، نسبت به توفانی که در پیش است به او هشدار داده اند.

ابوالفضل قدیانی در بیانیه ای که به تاریخ پانزدهم فروردین ماه منتشر کرده از اعتراض های دی ماه سال گذشته به عنوان "قیام خودجوش و اصیل" مردم ایران "علیه رژیم استبداد دینی" در کشور یاد کرده است. او گفته است که در این "استبداد دینی"، "دایرۀ خودی های نظام ولایت فقیه چنان تنگ شده... که سزای مقاومت در برابر آقای خامنه ای و نقد و سنجش کارنامۀ تباه او ... پرونده سازی های دستگاه های امنیتی و نهایتاً حبس و زندان ... از سوی دستگاه بیداد است."

ابوالفضل قدیانی اظهارات اخیر علی خامنه ای را مبنی بر وجود آزادی در ایران به دروغ گوبلز، وزیر تبلیغات آلمان نازی، تشبیه کرده و خطاب به رهبر جمهوری اسلامی ایران نوشته است که اگر حقیقتاً در این گفتۀ خود صادق است "بیاید و خود را در معرض انتخاب عمومی بگذارد"، هر چند نویسندۀ بیانیه از قبل پیش بینی کرده است که رهبر حکومت اسلامی ایران که از او به عنوان "مستبد" یاد نموده هرگز چنین کاری نخواهد کرد.

ابوالفضل قدیانی پرسیده است : آزادی و دموکراسی با وجود "نظارت غیرقانونی استصوابی و سلب حق قانونی انتخاب شدن و انتخاب کردن چه معنایی می تواند داشته باشد؟" او "دروغ های" تبلیغاتی از این دست را بی اثر دانسته و افزوده است : "دیگر زمان آن گذشته است که کسی بتواند با بگیر و ببند و خفقان، واقعیت را برای بخشی از مردم ایران وارونه جلوه دهد." او گفته است که اظهارات دروغین مستبد (علی خامنه ای) "نشانگر اصلاح ناپذیر بودن نظام و عقیم بودن اصلاح طلبی تسلیم طلبانه است."

قدیانی در جای دیگری از بیانیه اش مشکل اصلی اقتصاد ایران را "فساد نهادینه و رانت خواری" دانسته که به گفتۀ او ریشه در استبداد حاکم بر کشور دارد.

همزمان با انتشار بیانیۀ ابوالفضل قدیانی سیصد تن از فارغ التحصیلان و دانشگاهیان و همچنین برخی روحانیان که عموماً فعالیت در سازمان بسیج را نیز در کارنامۀ خود دارند در نامه ای خطاب به علی خامنه ای به مناسبت آغاز چهلمین سالگرد تأسیس جمهوری اسلامی ایران، نگرانی خود را نسبت به آیندۀ کشور و حکومت اسلامی و همچنین گسست به وجود آمده میان مردم و حاکمیت ابراز داشته اند.

آنان در توضیح چرایی نوشتن نامه شان به رهبر حکومت مذهبی ایران گفته اند: "کلیت نظام اسلامی بیش از پیش به پیکری بی جان و از درون شکننده شبیه تر شده است" و "با توجه به اینکه کشور نیازمند اصلاحات اساسی و بنیادین است" چاره ای دیگری جز خطاب قرار دادن شخص رهبر نداشته اند. زیرا، به گفتۀ نویسندگان نامه، مطابق قانون اساسی انجام هر گونه تغییری در کشور بر عهدۀ رهبری است و هیچ مقام و مسئول دیگری در ایران امکان و اختیار انجام چنین مهمی را ندارد. به همین دلیل نویسندگان نامه تصریح کرده اند : "ما نگارش نامه به دیگر مسئولین کشور و درخواست از کسی غیر از حضرتعالی را کاری بی فایده و ناشی از بی توجهی به عمق بحران موجود... دانستیم."

امضاکنندگان نامه نوشته اند که "با شکل گیری و گسترش ساختارهای غیررسمی و غیرانتخابیِ موازی و کاهش مداوم سهم دولت در تصمیم گیری های کلان و ادارۀ کشور" و بروز منظم تقلب (مهندسی) در انتخابات، وضعیت به گونه ای شده که دولت در ایران مظهر ارادۀ عمومی نیست و رئیس جمهوری که برندۀ انتخابات فرض می شود از نگاه مردم در بهترین حالت برآیند "انتخاب میان بد و بدتر است" و به همین خاطر "نمی تواند هیچ امیدی برای بهبود اوضاع را نمایندگی کند."

سیصد دانشگاهی بسیجی و روحانی وضعیت قوۀ قضائیه و قوۀ مقننه را بهتر ندانسته اند. آنان گفته اند : دستگاه قضایی کشور به "کانون تحمیل ظلم و اجحاف علیه مردم تبدیل شده است" و نمی توان انتظار داشت که مجلس فعلی "قانون و طرحی قوی به سود مردم" تصویب کند. امضا کنندگان نامه روحانیون مجلس خبرگان رهبری را نماد بارز بی اعتمادی عمومی به رژیم مذهبی و روحانیان حاکم خوانده اند که درک بسیار پایین و پیش پا افتاده ای از مسائل جامعه دارند و "هر هفته مواضع خام و عجیب برخی شان نقلِ محافل می گردد."

آنان نوشته اند که "نهادهای بزرگ اقتصادی حکومتی ... به بنگاه هایی تبدیل شده اند که نفوذ خود را در قدرت برگ برندۀ کسب و کار اقتصادی و به حاشیه راندن مردم در اقتصاد قرار داده اند."

امضاکنندگان نامه نسبت به افرایش قدرت و اختیارات دستگاه های امنیتی به ویژه سازمان اطلاعات سپاه پاسداران هشدار داده که وظیفۀ همگی شان، به گفتۀ آنان، "صیانت از امنیت و ثبات قدرت برخی حاکمان و جناح های در قدرت" است. امضاکنندگان نامه تأکید کرده اند که صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیز که با بودجه های نجومی سر پا نگه داشته شده است به "ابزار تخدیر مردم و پوشاندن حقایق و مطالبات و مسائل جدی جامعه" بدل شده و دستگاه سیاست خارجی کشور نیز به دلیل "سرگردانی میان ذلت پذیری برجامی و سلطه جویی منطقه ای" عملاً "استقلال کشور را خدشه دار کرده است."

امضاکنندگان افزوده اند که به دلیل استمرار این وضع دانشگاه ها و حوزه های علوم دینی به "مراکز خمودی و بی بهره از تحرک فکری" بدل گشته اند و "نقطۀ کانونی پیدایش این وضع ناراحت کننده مناسبات وارونۀ مردم وحکومت دینی است." آنان نوشته اند که از نگاه حاکمان کنونی مردم تهدید تلقی شده اند و "حکومت به دکانی در خدمت منافع حاکمان بدل گشته است."

سیصد بسیجی امضاکنندۀ نامۀ هشدار آمیز خطاب به رهبر جمهوری اسلامی گفته اند که در این وضعیت "پسوند دینی و اسلامی... به عامل اصلی تبعیض و برتری و نقدناپذیری و ایجاد حاشیۀ امن برای مسئولین تبدیل شده است."

نامۀ سیصد بسیجی می افزاید : صرف برگزاری انتخابات در این وضعیت نشانۀ دموکراسی نیست و شرکت مردم در "دوگانه های اجباری" که حکومت به وجود می آورد بیانگر حقانیت نظام اسلامی نیست. آنان یادآوری کرده اند که علی خامنه ای خوب می داند که آن دسته از مردمی که در دی ماه گذشته به خیابان ها نیامدند با معترضان همدل بوده اند. آنان تأکید کرده اند که ماهیت و ابعاد اعتراض ها و شعارهای آنان کاملاً تغییر کرده و "زنگ خطر فروپاشی اجتماعی ایران را به صدا درآورده اند." به گفتۀ نویسندگان نامه اکنون ناامیدی عمومی "در فضای باصطلاح حزب الهی نیز به جد قابل مشاهده است."

در پایان، سیصد امضاکنندۀ نامه به علی خامنه ای نوشته اند که سال جدید "سال مهم و سرنوشت ساز" برای حکومت اسلامی ایران است و رهبر حکومت اسلامی ایران را بر سر یک دو راهی قرار داده است. این دو راهی به گفتۀ آنان عبارت از این است که یا رهبر حکومت اسلامی، کشور را همچنان "به ملک طلق حلقه های بسته و عده ای معدود تبدیل خواهد کرد" یا "عزم و اراده ای محکم برای آغاز اصلاحات انقلاب گونه" به وجود خواهد آمد.


بیانیه نهضت آزادی؛ هشدار به سران حکومت

نهضت آزادی در بیانیه‌ای که به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷ صادر کرد نسبت به خشونت سازمان‌یافته در بستر جامعه بحران‌زده و ناکارآمدی حاکمیت در ایران هشدار داد.

در این بیانیه آمده است: اقتصاددانان و جامعه‌شناسان پر شماری در این روزها در باره احتمال بازتولید و گسترش کمی و کیفی وقایعی مشابه رویدادهای دی ماه ۱۳۹۶ در آینده‌ای نه چندان دور هشدار داده اند و این بدان معناست که «خشونت» برای نخستین بار به عنوان یک راه حل جدی در جامعه ما مطرح گردیده است. حوادث دی ماه ۹۶، آمادگی جامعه ایران را برای شکل‌گیری و فراگیر ساختن بسترهای کلان خشونت نشان داد.

نهضت آزادی در این بیانیه به هیأت حاکمه موکدا خاطر نشان می‌سازد که عقربه‌های تاریخ هشدار می‌دهند که تا دیر نشده و طوفان خشونت، کیان کشور و نظام سیاسی جمهوری اسلامی را در هم نپیچیده است، به موقع، داوطلبانه و واقع‌بینانه، پذیرای اصلاحاتی اساسی در ساختار مدیریت کشور باشند.


هشدار فعال سیاسی-امنیتی به سران حکومت

عباس عبدی، روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب و فعال سیاسی-امنیتی امروز در مصاحبه ای گفته: شاخص‌های ما فروپاشی اجتماعی را نشان می‌دهد و وضعیت پوشش زنان در حال تبدیل شدن به یک بحران است.

وی گفت: سال ۹۶ با آغازی پرنشاط و پرهیاهو، انتخاباتی را ثبت کرد که امیدهای جامعه به بهبود اوضاع را افزود اما در واپسین روزهای سال، بخشی از جامعه، سرخورده و ناامید در پی روزنه ایست که بر آن بیاویزد بلکه از رنج بگریزد. آمارهای اقتصادی و هشدارهای جامعه شناسان، خبرهای خوبی ندارند و گفتمان فاجعه و بحران، جامعه را دربرگرفته است.

عبدی افزود: سال ۹۶ یک سال ویژه در تاریخ سیاسی ایران است و جامعه ایران از یک مرحله به مرحله دیگری وارد شده است. همانطور که گاهی تحولاتی کمی رخ می‌دهد و به تدریج و در یک مقطع، تبدیل به کیفیت می‌شود، به نظر من در سال ۹۶ در جامعه ایران، یک تحول کیفی رخ داد و آن، اینکه حکومت و ساختار سیاسی دیگر قادر به کنترل مردم از طریق ابزارها و شیوه‌ها و نهادهای قبلی نیست.

وی گفت: نه از طریق نظام آموزش و پرورش، نه نیروی نظامی و انتظامی، نه سازوکار ایدئولوژیک و فکری و از همه مهم‌تر نه از طریق نظام رسانه‌ای؛ دیگر قادر به کنترل جامعه نیستند و در این جریان؛ طرف مردم تقویت شده است. از یک طرف جامعه و مردم تقویت شده‌اند، آنطرف نیز قدرت لزوماً به گونه‌ای عمل نمی‌کند که مطلوب جامعه باشد. در نتیجه میان این دو ناسازگاری پیدا شده است.


هشدار امنیتی به رهبر: سیلی محکمتر در راه

حسام الدین آشنا، مشاور روحانی و از مقامات سابق امنیتی نیز پیش تر صریحا به سران حکومت هشدار داد که اگر اعتراضات اخير را جدی نگیریم با فاجعه مواجه خواهیم شد.

وی اعتراضات دیماه گذشته را یک هشدار جدی برای تصمیم گیران دانست و در نشست «بررسی نتایج نظرسنجی‌های اخیر درباره اعتراضات دی ماه ۹۶» که در مرکز بررسی های استراتژیک برگزار شد، گفت: دیگر به راحتی نمی توان در اتاق‌های در بسته تصمیم گرفت و افکار عمومی را مورد توجه قرار نداد. کسانی که افکار عمومی را نادیده می گیرند باید منتظر باشند که با سیلی‌های محکم‌تری از سوی افکار عمومی مواجه شوند.

وی ادامه داد: مردم ظاهرا صدا ندارند، اما آن زمان که صدای آنان به سیاستمداران می‌رسد، معمولا دیگر زمان برای اصلاحات دیر شده است. امروز انباشت نارضایتی اقتصادی به حد نگران کننده‌ای رسیده است اما تا ورود دهک های پایین به اعتراضات اتفاق نیفتد باید فکر کرد که می توان هنوز اعتراضات را مدیریت کرد. در این زمینه آن چیزی که پادزهر اعتراضاتی است که به سمت براندازی حرکت کند، اصلاح و کارآمد کردن نظام حکمرانی است.

آشنا خاطر نشان کرد: در تحقیقات میدانی که در جریان اعتراضات دی ماه ۹۶ انجام داده‌ایم به این نتیجه رسیدیم که مردم به راحتی تفکیکی میان دولت و نظام قائل نیستند تا بتوانیم بگوییم دولت ناکارآمد است اما نظام دارای مشروعیت است، تصریح کرد: ۶۰ درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی‌ها معتقد بودند که تعداد افراد شرکت کننده در اعتراضات متوسط و زیاد بوده است، بنابراین اینکه اعلام شود فقط چند ده هزار نفر در کل کشور در اعتراضات شرکت کرده‌اند با ادراک عمومی درباره میزان شرکت کنندگان فاصله زیادی دارد.

مشاور رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه در صورت ادامه وضع موجود احتمالا همه بازنده خواهند بود، اظهار کرد: فاصله میان بیان مسئولان کشور درباره بهبود شرایط اقتصادی و ادراک عموم مردم از این شرایط در حال افزایش است. بدین ترتیب هرچه مسئولان ارشد بر بهبود اوضاع تاکید کنند، در واقع سرمایه اجتماعی خود را به شدت از دست میدهند.

آشنا، با بیان اینکه باید باور کنیم که این اعتراضات یک هشدار جدی برای تصمیم گیران بود، خاطرنشان کرد: معلوم نیست که چه تعداد از این هشدارهای جدی دیگر خواهیم داشت اما آنچه که معلوم است این است که اگر این هشدارها را جدی نگیریم با فاجعه مواجه خواهیم شد.#مهرداد February 6, 2018 02:21 PM

مردم ایرانزمین امید به روز هایی که می آید دارد چون می
داند آنچه آدمی را زنده نگه می دارد عشق نیست بلکه امید
است۰ حتی پرنده ایی که در قفس است امید خود را برای
رها شدن از آن از دست نمی دهد۰ من به آنهایی که پرنده گان
را در قفس می اندازند و یا آنها را شکار کرده گوشتشان را می
خوردند نفرین می فرستم۰ ببینید ملت ما چه دردی می کشد در
پارسی می گوییم: آنچه بر خود روا نمی داری بر دیگری روا مدار!

گزارش یا اعتراض به این نظر


Baran February 6, 2018 03:44 PM

یاران بیائید این چهلمین سالگرد لجن زارجمهوری اسلامی ، این قداره بندان اسلام را ، این چهل سال شهوت مرگ پرستی را به آغازی برای زندگی تبدیل کنیم

گزارش یا اعتراض به این نظر


پدرام February 6, 2018 04:11 PM

ملت خیزش برای براندازی رژیم فاسد و جنایتکار ملایان در ایران دهه فجر را به دهه زجر ملایان و‌مزدورانشان تبدیل می کنیم وقت آن رسیده که ملایان با لگد به زباله دانی تاریخ و در خروارها گوه فرستاده شوند

گزارش یا اعتراض به این نظر


homa February 6, 2018 08:47 PM

من امیدوارم 22 بهمن بااتحاد همه مردم ازاعتراضات خود بیرون ایند وسرنگونی رژیم واپسگرای ضد بشری ارزو دارم و مردم پیروزشوند وگرنه این رژیم بماند رحمی به دستگیرشدگان از اعتراضات دیماه تاحال نخواهند کرد وباشکنجه کشته ویا بگفته احمدخاتمی درنمازجمعه دانشگاه و گفتن ضدانقلاب اعدام میکنند الهی سرنگون بشن اخوندها وحکومتشان

گزارش یا اعتراض به این نظر


یک ایرانی February 7, 2018 12:28 PM

اتفاقا باید ۲۲ بهمن همان صبح همراه با طرفداران رژیم ما حرکت کنیم و شعار مرگ بر جمهوری اسلامی و مرگ بر خامنه ای را سر دهیم بعد از ظهر هم میتوانیم شعار دهیم ولی همان صبح روز ۲۲ بهمن بهترین زمان برای نشان دادن مخالفت ما با رژیم آخوندی و تظاهرات فرمایشی رژیم است و در واقع روز ۲۲ بهمن روزی است که همه مردم حق دارند قانونا به خیابانها بیایند و نظرشان را نسبت به انقلاب اسلامی و رهبرانش اعلام کنند و این روز کاملا برای همین کار درست شده

گزارش یا اعتراض به این نظر


omid February 7, 2018 02:16 PM

در داستانها ی قدیمی کودکان از داستان علی بابا و چهل دزد بغداد یاد میشود ولی در ایران امروز از علی گدا و چهل دزد غیر ایرانی اش با نفرت و انزجار یاد میشود و هیچ ایرانی مایل نیست بداند چه به سر آنها خواهد آمد ریختن آنها حتا به زباله هم حیف است مردم رنج دیده ایران فقط در ۲۲ بهمن آنها را در مستراح خواهند انداخت و سیفون تاریخی را برای همیشه خواهند کشید !

گزارش یا اعتراض به این نظر


نيما February 10, 2018 11:00 PM

حمله پهباد جمهوري اسلامي به اسرائيل در حقيقت يك دام جمهوري اسلامي براي حمله متقابل اسرائيل به سوريه و از قبل آماده بودن موشك های ضدهوائي سوريه تا بتواند هم هواپيمائي از اسرايئل را سرنگون كند هم سوژه اي براي راهپيمائي ساانديس خوران رژيم در روز راهپيمائي ۲۲ بهمن رژيم باشند

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش-صبحی March 3, 2018 02:45 PM

عباس عبدی داردهمان تحلیلی راارائه میدهدکه چندی پیش دوست وهمراه سابقشان آقای حسین قاضیان درگفتگوبا بی بی سی بیان کرده بود آری یک رخداد کمی درابعادی عمده وبسیار گسترده رخ نمودکه بازهم جدی گرفته نشد وضعیت معیشت مردم ایران هرروزدارد بد و بد وبدتر میشود ورئیس جمهوری ورهبرحکومت دارندهمان سخنانی را میگویند که ۲۵وسی سال پیش برزبان میاوردند حکومتگران بی کفایت وضدایرانی هنوز براین باورند که با سرکوب وزندان وتهدید میتوانند خشم فروخفته مردم راخفه کنند، غافل ازاینکه پایه های حکومت ودستگاههای امنیتی وانتظامی ناپایدارترازآنست که بتوایند جلودارخروش وعصیان گرسنگان کشورباشد

گزارش یا اعتراض به این نظر


سالم March 3, 2018 04:34 PM

تبريك به تمام هموطنان بخاطر اينكه مزدوران رژيم در حال از پاى درامدن هستندو جاى بسى اميدوارى دارد كه سال ٩٧ سال نابودى جمهورى عسلامى با تمام زوائدش باشد، همبستگى ملى ايرانيان اعم از زن و مرد و حضور مداوم انها در نافرمانيهاى مدنى و تظاهرات ميليونى اعتراضى در سراسر ايران زمين نويد بخش ازادى خاك پاك ايران از چنگال وحوش عسلامى خواهد بود اصلاح طلب اصولگرا ديگه تمومه ماجرا از حالا به بعد مزدروان بايد بفكر سوراخ موش باشند واينو خود مزدورشون از همه بهتر ميدونند كه بايد گورشونو گم كنند بزودى

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی April 5, 2018 04:10 PM

نهضت آزادی باید یک واقعیت کلی رامد نظرقراربدهد اینکه ظرفیت اصلاح ازدرون نظام مدتهاست به نقطه صفررسیده، وبموازات ان مطلبات ملت ایران، خاصه جونان تحصیلکرده وبیکارازیکسو، زنان ایرانی که طی۴۰ سال گذشته زیریوغ استبداد دینی رنجهای بسیار کشیده اند ازسوی دیگر، همچنین لایه دیگرصنفی واجتماعی درشرایط انفجاری قرارگرفته که بطوریقین حکومت اسلامی هیچ راه گریزی برای برون رفت ازمجموعه تنگناها ندارد اضافه برمشکلات فراوان داخلی، رخدادهای پیچیده درمناسبات منطقه ای وبین المللی توان حکومت راچنان تضعیف نموده است که هیچ افق روشنی رامتصورنمیداند میماند یک راه حل نهائی که همانا فروپاشی واضمحلال رژیم است ولاغیر آیا حکومت اسلامی ومافیای حاکم برآن میتواند بخود بقبولاند که بصورت داوطلبانه وبدون خشونت وانفجارملت ایران حقوق ملت را به آنها مسترد نماید؟ زمان کوتاه است

گزارش یا اعتراض به این نظر


babak April 5, 2018 07:48 PM

آقای عبدی چهل سال به جامعه ،مردم ، و دنیا دروغ گفتید ،سران این حکومت فاسد و قرون وسطی تا آنجا که توانست بر سر این مردم نجیب کوفت ،حالا هنوز شما نسخه میپیچید آقا دندانی که چرک کرد و عفونی شد تنها چاره اش کشیدن است حالا نوبت پس دادن است ان حرامزاده هایی که پشت موتور اسلحه میکشیدند باید تاونش را بدند این حکومت از بالا ی بالا تا به پایین فاسد و گندیده است باید نابودشود هیچ راه دیگری نیست ه

گزارش یا اعتراض به این نظر


koroush April 5, 2018 09:14 PM

نهضت ازادی میخواهد در مقابل احمدی نژادی قد علم کند نه در مقابل ج ا ،نهضت ازادی بهتر از هر کسی میداند با رفتن ج ا خیلی از مسایل ضد میهنی شان افشا خواهد شد

گزارش یا اعتراض به این نظر


نهضت خفقان اسلامی !!! April 5, 2018 10:40 PM

«نهضت آزادی» و یا همان «ملی – مذهبی»ها که ایادی داخلی اسلامگرایان اجنبی شیعه در ایران بودند و هنوز هم هستند، چهار دهه پیش «طبل پیروزی» برای آغاز «فتنه اشغال اسلامی ایران» را می زدند و با خیانت های خود، خود را بنیانگذاران یک ایران آزاد اسلامی می خواندند، حالا دوباره دست به کار و به قلم شده و به مردم مصیبت دیده و اسلام زده ایران، هشدار فروپاشی کشور را می دهند این «نهضت خفقان و ضد ملی»، کشور را با کمک اسلامگرایان اشغالگر و روحانیت اجنبی شیعه،بدست گرفتند و خون ملت ستمدیده و آزادیخواه ایران را در دست دارند و در قتل عام ملت ایران و ویرانی کامل آن شریک هستند

گزارش یا اعتراض به این نظر


arzhang April 6, 2018 03:42 AM

اخوندا هم به همان دلیلی که مصدق سقوط کرد سرنگون خواهند شد و شاهزاده رضا پهلوی بر میگردد چون دلیل اصلی که مصدق سرنگون شد بخاطر اقتصاد ورشکسته ان زمان بود و مردم از شاه خواستد برگردد و ایران را نجات بدهد ولی انهاییکه در باره مصدق کتاب نوشتند بخاطر دشمنی که با امریکا داشتند چشمشان کور شده بود و دلیل سرنگونی مصدق را یا ندیدند یا نمیخواستند ببینند با وجود اینکه تنها دسترسی ارشیو اخبار ان زمان خبر سازمان سیا هست ولی ارشیو اخبار انگلیس و روس و اخوندا را نداریم و سازمان سیا توضیح داده که کار انها نبوده این دروغگویان ایرانی سرنگونی مصدق را به کودتا سازمان سیا لقب میدهند در صورتیکه اگر شعبان بی مغ کودتا کرده بوده چرا مصدق از دوستان حزب توده خود که فقط در تهران ۱۰۰۰۰۰ نفر بودند کمک نگرفت یا چرا شعبان بی مغ وزیر کابینه شاه نشد در صورتیکه شعبان بی مغ حتی شغل مستراح پاک کردن دربار هم بهش نداده بودند

گزارش یا اعتراض به این نظر


نسل بیدار April 6, 2018 10:29 AM

بیانیه ندهید * از این حکومت مافیایی آخوندی که پشیزی برای شما ارزش قائل نیست نه خواهش کنید نه به آن التماس کنید و نه این دزدان و جنایت کاران ضد ایرانی را دعوت به اصلاحات کنید *

مانند ما دریابید و بیدار شوید و درک کنید که تنها راه نجات شما ایرانیان سرنگونی این رژیم است * به خودتان و به این کشور ویران شده رحم کنید و تنها به فکر سرنگونی رژیم باشید تا هر چه زودتر به یک زندگی نورمال و انسانی باز گردید *

اصلاحات مرد زنده باد سرنگونی

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام April 7, 2018 01:49 AM

سال سقوط سال فرار سال گریز و الفرار فصل انداختن طناب به گردن آخوند و پاسدار

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی April 7, 2018 03:13 PM

سیدعلی خامنه ای این عمامه بسرملعون راهی راپیموده است که بازگشت ازآن برای خودش هم هراسناک وغیرقابل تصوراست اگراین ملای مفلوج جسمی ومغزی اندکی توان همراهی باملت ایران راداشت درهمان سال۸۸ بجای فرمان آتش، وپیش ازآن درفردای روزیکه فرمان سرکوب جنبش دانشجوئی ازتریبون نمازکذابانه جمعه صادرکرد توجه خودرامعطوف بسوی ملت ایران ومطالبات آنها مینمود درحقیقت سیدعلی خامنه ای پیش ازاینکه رهبرحکومت اسلامی باشد، میتوان اوراعنصری تبهکارو درمانده دراختیارسرداران سپاه برشمرد بهمین دلیل میتوان علی خامنه ای راشیری بی یال وکوپال اشکم ارزیابی نمود که حالا مجری امیال وفرامین شیطانی یک مشت سرداران دزد وآدمکش سپاه، و مافیای اختلاس وغارت درجمهوری اسلامی هستند بنابراین نوشتن اینگونه نامه ها را میتوان اقدامی درمسیرهوشیاری مردم وآغازی برای سرنگونی حتمی خامنه ای دانست

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو April 26, 2018 09:06 PM

اینگوه هشدارهارافقط و فقطدرجهت گمراه و سرگرم مردم ابراز می کنند - مگر در زمان قیام برعلیه حکومت پهلوی مردم به چنین وضعیت فلاکت بار اقتصادی و رفاهی بودند؟ رژیم تازی تباران آخوندی خمینی میدانسته که برای حکومت کردن بر ایرانی جماعت باید آنها را گرسنه و فقر زده ومجبور به اطاعت دستورات تازی تباران نگه دارد وازاینکه شایدهم دراثرفقر برعلیه تازی تباران قیام کنند جماعت کثیری ازموجودات بی سواد و مفت خور و ارتجاع زده و مریدان تازی تباران رابه عنوان پاسدارچی و بسیجی واطلاعاتی و شکنجه گربا حقوق و مواجب و مزایای مکفی استخدام کند- نگران مرجع حکومتی بیی مورد است که اگر هم مردم برعلیه حکومت جباروچپاولگروجنایت گر تازی تباران قیام کنند از طرف اتحادیه اروپ و روسیه و چین سرکوب خواهند شد زیراکه گاوصندوق های بانک هایشان وابسته حکومت آخوندیست

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی April 26, 2018 09:13 PM

میخواهم در پاسخ آقای جوادی آملی با صراحت وبدون تعارف بگویم که ملت ایران از شما کینه ای بدرازای ۱۴۰۰ سال دروغ وجنایت وخدعه واختلاس وخقه بازی وپدرسوخته بازی وفریبکاری و دردل دارد چه بخواهید، چه نخواهید، قوم شما وقبیله ملایان عمامه داروبدون عمامه درمورد بند بند همه مواردی که برشمرده شد، باید تقاصی تاریخی بپردازید ازگوشتان بیرون کنید که میتوانند فرارکنید وفرارکنند بکجا میخواهیدومیخواهند فرارکنند؟ درایران فرداوبرآمدن یک حکومت ملی ومقبول ملت ایران، کشورمان ودولت برآمده ازاراده ملت میتواند حتی تا مرزقطع روابط دیپلماتیک با کشورهای جهان، درمورد تقاضای استرداد شما وآقازاده هاتان درهرنقطه ازجهان وبهرطریق ممکن شما دزدان وغارتگران وجنایتکاران راتحت تعقیب بین الملی قراربدهد شما فقط یک راه دارید خودتان روبکشید ملی فرزندان شما راحت نخواهند بود

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش آريايى April 27, 2018 05:17 AM

ناقوس مرگتان دى ماه ٩٦ به صدا درآمد و اكنون در سال ٩٧ كه رضا شاه بزرگ هم براى نجات ملتش از گور بلند شده و ملت يك ليدر واقعى پيدا كردن وقتشه كه همتون رو به فاضلاب تاريخ بريزيم و براى هميشه سيفون رو برويتان بكشيم

گزارش یا اعتراض به این نظر


Ali April 27, 2018 09:46 AM

مرده از جايش بر خاست ولى مردم زنده به گور شده اند و رمقى براى اعتراض ندارند
روضه خوان هاى قبرستانهاى نجف و کربلا به خواست 1400 ساله خود يعنىه حکومت ري رسيده اند و اگر قرار باشد که بروند همه چىز راباخودشان خواهند برند چون به نيکى ميدانند که برگشتى نخواهند داشت''

گزارش یا اعتراض به این نظر


اردلان April 27, 2018 02:09 PM

اینک تنها امید رژیم پوسیده و منفور آخوندی این گماشتگان اجانب به کمکهای همه جانبه، بموقع و همیشگی اربابانشان یعنی مجموعه کشورهای اروپایی بوده و هست! وادار ساختن کشورهای اروپایی توسط دولتمردان آمریکا بهدف قطع این حمایتها سبب ضعف بسیار شدید کلیت این حکومت غیرقانونی و اشغالگر اسلامی را پدید خواهد آورد! چنانچه این امر بدون هیچگونه اشکالی انجام گیرد آنگاه کاخهای ظلم و فساد بر سر آخوندها این تبهکاران اهریمنی فرو خواهد ریخت! مردم باید بدانند که از هم اکنون باید با اتحاد و یکپارچگی بطور کاملا هماهنگ با یکدیگر و بویژه با نیروهای مبارز همدل و یک صدا به هدف پیروزی قیام و نابودی تمامی اهریمنیان جمهوری اسلامی که حاضر به تسلیم نیستند عمل نمایند! زنده باد قیام مردمی، پاینده باد ایران

گزارش یا اعتراض به این نظر


مرحله پایانی براندازی!!! April 28, 2018 06:00 AM

در مراحل نهایی فروپاشی کامل رژیم اشغالگران اجنبی شیعه در ایران اشغالی هستیم اما قبل از فروپاشی کامل و مرگ رژیم اسلامی، ۴ واقعهٔ حساس اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، مالی و امنیتی/دفاعی در ایران اتفاق خواهند افتاد که به سقوط رژیم اسلامی منجر خواهند شد:
۱) ظهور قریب الوقوع رضا شاه (تعیین تکلیف جسد مومیایی)
۲) گسترش بحران افسار گسیخته (مافوق) تورم و سقوط بیسابقه ارزش ریال و مرگ آن
۳) شکست و عقب نشینی مفتضحانه سپاه در سوریه و خروج بی قید و شرط از آن کشور ( نوشیدن جام زهر سوریه)
۴) فسخ قرار داد برجام و مرگ همیشگی آن
۳ از ۴ واقعه در حال انجام شدن هستند، ظهور قریب الوقوع رضا شاه، فسخ برجام و شکل گیری بحران (مافوق) تورم در کشور درهفته ها و ماه های آینده به درگیری های خیابانی کشیده خواهند شد که رژیم را مجبوربه نوشیدن جام زهر و خروج بدون قید و شرط از سوریه خواهند کرد، این چهار واقعه در کمتر از چند ماه اتفاق خواهند افتاد که منجر به فروپاشی کامل رژیم جمهوری اسلامی در ایران اشغال شده خواهد شد

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  32111 بازدید |


© copyright 2004 - 2018 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.