آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

یکشنبه، 20 خرداد ماه 1397 = 10-06 2018

امیدوارم رژیم ایران نابود شود؛ واکنش فائزه

وزیر دفاع اسرائیل ابراز امیدواری کرد حکومت ایران هرچه سریعتر نابود شود.

لیبرمن در گفتگو با روزنامه روسی «کومرسانت» با بیان اینکه تل‌آویو نمی‌خواهد با رژیم ایران جنگ کند، گفت: تمام جنگ‌هایی که اسرائیل انجام داده، بر او تحمیل شده بود. اما حکومت ایران هولوکاست را انکار می‌کند و موشک‌های بالستیکی را رونمایی می‌کند که روی آن با عبری نوشته: اسرائیل باید از روی زمین محو شود.

وزیر دفاع اسرائیل افزود: ما مردم ایران را دشمن خود نمی‌دانیم. مشکل ما با حکومت آنهاست. امیدوارم این حکومت هرچه سریعتر دود و ناپدید شود تا بتوانیم مجددا با ایرانی‌ها به روابط عادی بازگردیم.

از سوی دیگر دختر هاشمی رفسنجانی می‌گوید فشارهایی که از جانب آمریکا بر حکومت ایران وارد می‌شود، به برجام ربطی ندارد. این فشارها نتیجه سیاست خارجی جمهوری اسلامی و در نوع روابط با کشورهاست.

به گزارش دویچه وله، فائزه هاشمی در مراسم افطاری جمعی از فعالان اجتماعی، مسئولان جمهوری اسلامی را به دادن "آدرس غلط" به جای "پرداختن به اصل موضوع" متهم کرد و گفت: «فشارهایی که بر ایران از جانب امریکا، عربستان و اسرائیل به صورت پنهان و آشکار در حال انجام است، ربطی به برجام و خروج امریکا از برجام ندارد و متاسفانه قصد دارند با آدرس غلط دادن ذهن جامعه را از آنچه به شکل واقعی رخ داده و هنوز هم ادامه دارد، منحرف ‌کنند.»

او گفت: «معتقدم مشکلات فعلی ناشی از برجام نبوده، بلکه متاثر از سیاست خارجی ما از جمله در سوریه، یمن و در نوع روابط با کشورها و یا قطع روابط و دشمنی با دیگر کشورهاست.»

فائزه هاشمی افزود: «عجیب اینکه وارد کشوری می‌شویم هزینه‌های انبوه و بالایی می‌کنیم، اعتبار خود را در سطح جهان مخدوش می‌کنیم، موقع بهره‌برداری که می‌رسد عملا بیرونمان می‌کنند که سوریه و عراق آخرین آن است و این منابع ملی ماست که بدون هیچ دستاوردی دود می‌شود و به هوا می‌رود.»

"چه بر سر این مردم و مملکت آوردیم"

دختر اکبر هاشمی رفسنجانی سپس از مسئولان جمهوری اسلامی پرسید: «این بی‌تدبیری‌ها تا کی بایستی ادامه یابد. عموم مردم آن کشورها ما را دوست ندارند، سیاستمداران‌شان نیز مواضع‌شان در سطح جهانی عموما علیه سیاست‌های ماست.»

خانم هاشمی افزود: «اگر دستاورد این سیاست خارجی رفاه، امنیت، حقوق بشر، آزادی و توسعه بود، می‌گفتیم اشکالی ندارد، چهارچوب‌ها و اصولی داریم که براساس آن عمل می‌کنیم و کشور هم رشد می‌کند. اما این سیاستها در داخل و خارج نتیجه عکس و نارضایتی به همراه داشته است.»

این فعال سیاسی در توضیح نارضایتی‌های مردمی اشاره کرد: «از دی ماه پارسال به این طرف اقشار، اصناف به مناسبت‌های مختلف در زمانهای متفاوت در خیابان‌ها اعتراضات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی خود را اعلام می‌کنند. بالاخره مردم چقدر باید به خیابانها بریزند و با متانت، نجابت و به شکل مدنی اعتراضات خود را نشان دهند. چند تشییع جنازه دیگر باید داشته باشیم تا بفهمیم اقبال و نظر مردم به کدام سمت است و مردم چه می‌خواهند و چه چیزهایی را نمی‌خواهند.»

فائزه هاشمی اضافه کرد: «چه بر سر این مردم و مملکت آوردیم. در همین تشییع جنازه‌ها برای افراد منتقد نظام و ضد حکومت و آنان که مورد ظلم واقع شده، شاهد حضور اکثریتی مردم هستیم و برعکس آن شاهدیم که برای افراد همسو با نظام که جایگاهی در دل نظام دارند، چقدر به خیابانها می‌آیند.»

"شهامت داشته باشید و رفراندوم برگزار کنید"

فائزه هاشمی در ادامه سخنرانی خود گفت: «ممکن است در پاسخ به این حرفهای من بگویند مردم معترض اکثریت نیستند و در مقابل جمعیت ۸۰ میلیونی که سیاستهای ما را قبول دارند، چیزی نیستند. به فرض محال که شما درست بگویید، شهامت و صداقت داشته باشید و طبق قانون رفراندوم برگزار کنید و چند موضوع مهم که به نظر می‌آید به آن نقد زیاد است و برای حقوق و رفاه مردم و توسعه کشور مشکل‌زا شده، به آرای عمومی بگذارید تا مردم نظر بدهند و تکلیف همه مشخص شود. بالاخره مردم تا کی باید هزینه بدهند. رفراندوم هم در قانون پیش‌بینی شده و مساله عجیب و غریبی نیست.»

او افزود: «البته برگزاری رفراندوم مشروط به آزادانه بودن آن است که موافق و مخالف حق اظهار نظر داشته باشند و معلوم شود اکثریت چه می‌خواهد.»

فائزه هاشمی تاکید کرد، سیاست‌های کنونی حاکمیت ایران و روشی که اکنون در پیش گرفته شده نمی‌تواند تداوم و بقا داشته باشد. او گفت: «حتما باید طبق معمول در آخرین لحظات به نقطه‌ای برسیم که جام زهر را بنوشیم و یا نرمش قهرمانانه نشان دهیم؟ در چنین شرایطی این مردم هستند که بالاترین هزینه‌ها را می‌دهند. آیا بهتر نیست زودتر عقلانیت و خرد جمعی را بکار بگیرید، خودی و غیرخودی نداشته باشید و همه را محرم دانسته و تصمیمی درست بگیرید.»

این فعال سیاسی اضافه کرد: «مرتب می‌گویند در شرایط موجود همه با هم اتحاد داشته باشند؛ بالاخره باید شرایط این اتحاد فراهم شود. مگر می‌شود منِ نوعی در ظلم باشم و با شما با چنین روشهای غلطی متحد شوم؟ با چه انگیزه و دیدگاهی چنین وحدتی قابل تحقق است؟»

"سیاست‌های خود حکومت براندازی است"

فائزه هاشمی در ادامه افزود: «گفته می‌شود خارجی‌ها و آمریکایی‌ها دنبال براندازی هستند. معتقدم این هم فرافکنی است. سیاستهایی که حکومت در پیش گرفته کشور را به سمت براندازی هدایت می‌کند و نیازی به کار دیگران نیست. این حرف‌ها بیشتر آدرس غلط دادن برای ماندن در قدرت است.»

"حکومت باید از رفتارهای خود احساس خطر کند"

او گفت: «تا چه زمانی می‌شود از این روش‌های امنیتی مدد گرفت. حکومت باید از رفتارهای خود احساس خطر کند. مردم دیگر چیزی برای از دست دادن ندارند که نگران آن باشند.»arzhang March 27, 2018 11:57 AM

هیج دلیلی نداره امریکا به ایران حمله نظامی کند چون مردم ایران دوست امریکا هستند و میدانند در جنگ با ایران آخوندا معروفند که پشت زن و بچه قایم میشوند و کلی ایرانی بیگناه گشته خواهند شد کاری که امریکا میتواند بکند تهدید به حمله نظامی هست تا با این شگرد سیاسی بقیه کشورهای دنیا مثل چین هم به تحریمهای اخوند های ایران بپیوندند تنها سناریو جنگ امریکا - ایران موقعی هست پاسدار یک کار احمقانه ایی بر ضد امریکا بکند انوقت چون ایران کشور بزرگی هست ان جنگ به معنی ان نیست که رژیم را عوض کنند بلکه امریکا مجبوره تمام زیر ساخت ایران نابود کند و ایران بفرسته به عصر حجر و برای همین خطرهای جنگ و تحریم هست که هر چه زودتر رژیم عوض بشود به نفع ملت ایران هست

گزارش یا اعتراض به این نظر


aria March 27, 2018 12:32 PM

از وقتی که فرزند محسن رضایی بدست عوامل اطلاعات کشته شد ایشان دیوانه شده و هزیان میگوید !

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام March 27, 2018 12:42 PM

فسیل جان تو به فکر زردی جلوی شلوارت باش آمریکا عراق نیست مردم ایران هم آدمای ۳۰ سال پیش نیستن

گزارش یا اعتراض به این نظر


پیشگو March 27, 2018 04:58 PM

جنگ خیلی وقته شروع شده ابله بی سواد دلار ۵۲۵۰ تومان یعنی
یک پاکت سیگار در امریکا از ان گذاشته امریکا 52 کشور است
و ۸۰ملیون ایرانی در ایران میزبان آمریکایی ها هستند و تو چلغوز اکابر
دیده هنوز بیخبر هستی مردک پشت خاک ریز چنان بلایی سر شما و اسلامتان میاید که درسی برای مسلمین جهان باشد اما امکان دارد به گفته شما به التماس بیفتند که صحنه های بلاهایی سر شما می اید روی اینستا گرا م پخش نکنند
بله ملت ما انقدر رشد کرد که اندیشه و بزرگی خود را به آمریکایی ها ثابت
کرد و اکنون تمام اروپا امریکا و کشور بزرگ و توانا ی اسراییل از ما حمایت
میکنند به ما ملت خیلی بد کردید اما با بدی هایتان زنجیر کهنه ۱۴۰۰ ساله ای را
بردید و ما از بردگی برای همیشه آزاد شدیم

گزارش یا اعتراض به این نظر


آتش و آرام March 27, 2018 05:22 PM

majid March 27, 2018 06:36 PM

یک کلمه هم از مادر عروس
سردار خرچنگ به دوش تو که در جنگ با عراق فرار کردی و هزاران هزار جوان ایرانی را به کام مرگ فرستادی
در هر رژیم درست و حسابی بود دادگاه نظامی و اعدام می شدی
حالا هوس کردی یک چند صد هزار جوان را دوباره نابود کنی
این تو بمیری دیگه اون تو بمیری نیست دیگه جوونها تره برای تو و سگ علی رهبرت خورد نمیکنند و به زودی باید گورتان را گم کنید

گزارش یا اعتراض به این نظر


this stupid Russian soldier should shut March 28, 2018 04:01 AM

مردک ابله روسی
یادت رفت شما از پس صدام هم بر نیامدید ؟
گریه میکردی پیش اکبر روسی رفیق ، رفیق کیانوری که ما دیگه نمی تونیم ادامه بدیم در فاو در رفتید و به صدام فروختید بچه های ریش در نیاورده را به کشتن دادید در هویزه ؟
یادت نرود که ابراهیم صحاف ، سیف قذافی ، مبارک ، بن علی ، علی عبدالله صالح عربده میکشیدند اما به چه گریه زاری افتادند ؟
تو سردار بی سپاه لطفا خفه شو جواب بقایی را بدین و احمدی نژاد ، امریکا پیش کش تون ببین پوتین به چه روزی افتاد

گزارش یا اعتراض به این نظر


babak March 28, 2018 04:09 AM

به تو و آدمهای مشابه تو میتوان گفت کوتوله های سیاسی ، یا نمی فهمی که چه میگویی و یا اینکه خودت را به خریت زدی اما از اینکه میبینم ایران من به دست چه اهریمنانی افتاده است در خود میپیچم

گزارش یا اعتراض به این نظر


بهروز March 28, 2018 07:36 AM

این اراجیف رو میگه که از خامنه ایی باز پول بکشه بیرون که اونم سر مردم ایران را می بره

گزارش یا اعتراض به این نظر


داریوش آریایی June 10, 2018 10:00 AM

دختر رفسنجانی پی برده که رژیم در سرازیری سقوط قرار گرفته،برای فرار و کمرنگ کردن جنایات پدرش،دنبال محبوبیت میگردد تا در ایران فردا آسوده باشد

گزارش یا اعتراض به این نظر


epsilon June 10, 2018 11:14 AM

خانم فايزه در محور مشکلات خود سخن مى گويد که بخشى از مشکلات مردم است نه از مشگلات بنيادين مردم ايشان از مشکلات اساسى مردم که فقر, گرسنگى و پسامد هاى آن سخن نمى گويد چون مشگل ايشان نيست, به اندازه کافى برادرانشان و پدرشان چاپيدند و در داخل و خارج قايم کردند اين جمهورى اسلامى برايشان بسيار سود آور بوده است, ولى اکنون اين گردش سود آورى کند يا متوقف شده است که دست به انتقاد سيستم منحوس خود ساخته مى زنند شدت انتقاد هاي ايشان رابطه اى معکوس با جريان سود آورى ايشان دارد, سود کم انتقاد شديد, سود بيشتر انتقاد ملايم تر

گزارش یا اعتراض به این نظر


بی صدا June 10, 2018 05:26 PM

فائزه خانم و سایر اعضای خاندان دزد و چپاولگر و شیاد رفسنجانی از سردمداران این رژیم پلید بوده، هستند و خواهند بود بیخود نیست باز هم ایل و تبارش رسانه ای شده و موضوعات انحرافی به خورد مردم اسیر می دهند مردم ایران از مرگ هاشمی رفسنجانی خوشحال شدند زیرا یکی از ستون های جمهوری اسلامی فرو ریخت و ستون دیگر آن، یعنی خامنه ای هم بزودی فرو خواهد ریخت فائزه خانوم و شرکا بهتر است در فکر سوراخ موش باشند

گزارش یا اعتراض به این نظر


اردلان June 10, 2018 06:41 PM

رفراندوم در زمان حیات این رژیم غیر قانونی کاملا بیمعناست! برگزاری انتخابات سراسری آزاد برای تائین نوع حکومت توسط عموم مردم فقط پس از قیام سراسری مردم و براندازی حکومت تروریستی و استقرار دولت موقت مردمی انجام خواهد شد! بنابرین منظور اصلی فائزه رفسنجانی از برگزاری رفراندوم همان است که پیش از اوبسیاری از مهره های سوخته بیان کرده بودنند، زنده باد قیام مردمی، پاینده باد ایران

گزارش یا اعتراض به این نظر


پلنگ ایران زمین June 10, 2018 10:24 PM

فائزه رفسنجانی بسیار پشت پرده سخن میگوید برای ما ایرانیان هرچه باشد او یک آخوند زاده است اگر او میخواهد به ایرانیان بپیوندد و ما هم او را بپذیریم، روسری و چادر را کنار بگذارد تا یک گام بما نزدیک شود

گزارش یا اعتراض به این نظر


بهاره June 11, 2018 11:35 AM

پلنگ ایران! !
منظورتواین است که دزدی وچپاول وچمایت ازکشتارهای جمعی و سرکوب،یاحداقل سکوت دربرابرآنها،ونان رادرخون مردم زحمتکش وجوانان رشیدآنهافروبردن وخوردن، صرفاً بشرط نداشتن چادرو حجاب، مجازومشروع است؟؟؟ پس اگراینطوراست که درود برهیتلرو فرانکووموسیلینی وپینوشه! !یعنی توهنوزدرنیافته ای که داشتن یانداشتن حجاب،یک تصمیم وانتخاب کاملاًفردی است ودخالتی درموقع،موضع وموقعیت اجتماعی کسی ندارد؟ بقول معروف"مهم نیست که چه برتن(سر)داری،مهم این است که چه درسرداری!"ایندیریاگاندی،یکی از برجسته ترین سیاستمداران جهان، همیشه درمراسم رسمی،لباس سنتی مردم هندرابرتن داشت وبسته به موقعیت،شالی هم برسر، بینظیر بوتو،ازنادرزنان سیاستمدارجهان(فکرش رابکن که درآمریکاوفرانسه و ایتالیاووو،هنوزیک رئیس جمهوریارئیس دولت زن نداشته اند)همیشه،به سنت مسلمانان، شالی برسرداشت ووو

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  10403 بازدید |


© copyright 2004 - 2018 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.