آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

پنجشنبه، 30 فروردین ماه 1397 = 19-04 2018

فرودگاه مهرآباد بود نه پايگاهی در سوريه!

به گزارش بي بي سي، رسانه‌های اسرائیلی از جمله سایت‌های جروزالم پست و یدیعوت آحارانوت علاوه بر تصویر هوایی فرودگاه مهرآباد، یک تصویر هوایی دیگر و نقشه‌ای از پایگاه‌های نظامی ادعایی حکومت ایران در سوریه منتشر کرده‌اند و می‌گویند این اطلاعات از طرف ارتش اسرائیل به دست آنها رسیده است.

ارتش اسرائیل خود توضیحی درباره این تصاویر نداده و مشخص نکرده است که چرا تصویر هوایی فرودگاه مهرآباد را در اختیار رسانه‌ها گذاشته است.

بی‌بی‌سی فارسی در نسخه قبلی این گزارش که با عنوان "انتشار تصویر 'پایگاه ایران در سوریه' به وسیله رسانه‌های اسرائیلی" منتشر شده بود، از این تصویر به عنوان پایگاه ادعایی حکومت ایران در سوریه استفاده کرده بود.

این اطلاعات با بالا گرفتن تنش میان حکومت ایران و اسراییل بر سر حمله به پایگاه تی ۴ در سوریه و کشته شدن ۷ عضو سپاه پاسداران منتشر شده است.

همزمان، رسانه های اسراییلی از آمادگی ارتش این کشور برای مقابله با حملات تلافی جویانه احتمالی رژیم ایران خبر داده اند و به نقل از تحلیلگران انتشار این اطلاعات را نشانه اشراف اطلاعاتی این کشور عنوان کرده اند.


حمله اسرائیل به سامانه پدافند هوایی سپاه

به گزارش اسپوتنيک به نقل از وال استريت ژورنال، ارتش اسرائیل با حمایت ضمنی آمریکا هفته گذشته سامانه پیشرفته پدافند هوایی سپاه پاسداران را در یک پایگاه مستقر در سوریه هدف قرار داده است.

به نقل از اين روزنامه، بنیامین نتانیاهو با حمایت رئیس‌جمهوری آمریکا، دستور حمله به یک سامانه به‌تازگی مستقر شده پدافند هوایی سپاه پاسداران را صادر کرد تا مانع از آن شود که ارتش اسد بتوانند از آن علیه هواپیماهای جنگی اسرائیلی استفاده کنند.

در همین حال رسانه‌های اسرائیل گزارش داده‌اند که این کشور خود را برای مقابله با حمله‌های سپاه پاسداران ز خاک سوریه آماده می‌کند. این رسانه‌ها در گزارش‌های خود به تصاویر ماهواره‌ای از فعالیت‌های نظامی سپاه پاسداران در سوریه اشاره کرده‌اند.

به گزارش رویترز، اسرائیل جزئیات آنچه را که «اعزام نیروی هوایی رژیم ایران به سوریه» خوانده است، از جمله هواپیماهای غیرنظامی که مظنون به انتقال سلاح به سوریه هستند، فاش کرد.

رسانه‌های اسرائیل تصاویر ماهواره‌ای و نقشه پنج پایگاه هوایی در سوریه را منتشر کرده‌اند، که ادعا شده میزبان پهپادها و هواپیماهای باری حکومت ایران هستند.

رسانه‌های اسرائیل همچنین اسامی سه افسر ارشد سپاه پاسداران را – که مظنون به فرماندهی پروژهای مرتبط با این پایگاه‌ها، از جمله واحدهای موشکی، هستند – فاش کردند.

گزارش شده منبع این اطلاعات ارتش اسرائیل است و انتشار آن هشداری است به نیروهای سپاه پاسداران که در صورت بالا گرفتن تنش‌های دو طرف، هدف حمله قرار خواهند گرفت.

از سوی دیگر جمهوری اسلامی و همچنین حزب الله لبنان تهدید کرده اند که به خاطر حمله موشکی اسرائیل به پایگاه هوایی تی‌فور T4 در سوریه دست به حمله‌ای تلافی‌جویانه خواهند زد.

به گزارش دویچه وله، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی گفته که اسرائیل "دیر یا زود پاسخ حمله‌های خود را خواهد گرفت، بطوری که از عمل خود پشیمان خواهد شد".


کمربندهای‌تان را ببندید!

روزنامه نیویورک‌ تایمز: درباره وقوع جنگ بین سپاه پاسداران و اسرائیل در سوریه هشدار داد و نوشت: اگر نیرو‌های سپاه از سوریه عقب‌نشینی نکنند، وقوع درگیری بین آن‌ها و اسرائیل حتمی است.

این روزنامه نوشت: رژیم ایران و اسرائیل در سابق بی‌سروصدا با یکدیگر مقابله می‌کردند، اما این مرحله از تقابل رو به پایان است. در نتیجه آنها به سوی سطح دیگری از تقابل پیش می‌روند.

این منبع نوشت: دور اول درگیری بین آنها در ۱۰ فوریه اتفاق افتاد. زمانی که یک پهپاد وارد اسرائیل و سپس سرنگون شد. اسرائیلی‌ها از همان زمان این پهپاد را متعلق به رژیم ایران معرفی کردند. گزارش‌های اولیه حاکی از این بود که پهپاد مزبور، صرفا یک پهپاد شناسایی بود. اما در جمعه گذشته،سخنگوی ارتش اسرائیل، مدعی شد که مسیر پرواز و تحلیل قطعات آن توسط اطلاعات اسرائیل، نشان می‌دهد که این پهپاد حامل مواد منفجره بوده و ماموریت آن تخریبی بود.

یک منبع بلندپایه ارتش اسرائیل گفت: این اولین بار است که ما شاهد این هستیم که رژیم ایران خودش و نه از طریق نیابتی، کاری علیه اسرائیل انجام می‌دهد.

پس از آن، اسرائیل به پایگاه تی-۴ سوریه حمله کرد که در آن هفت عضو سپاه پاسداران کشته شدند. این اولین بار بود که به اهداف زنده متعلق به رژیم ایران - هم به تاسیسات و هم به افراد - حمله شد.

از آن زمان، مقامات نظامی ارشد اسرائیل، علنا اعلام کرده‌اند که اگر رژیم ایران در واکنش به حملات اسرائیل، به اهداف اسرائیلی حمله کند، اسرائیل ممکن است از فرصت استفاده کند و به تمام زیرساخت‌های نظامی سپاه پاسداران در سوریه حمله کند.

این مقامات گفته‌اند که اسرائیل اشتباهی که در لبنان مرتکب شده را در سوریه مرتکب نخواهد شد. یعنی به رژیم ایران اجازه نخواهند داد تهدیدی موشکی در سوریه مانند تهدید موشکی حزب الله در لبنان ایجاد کند.

نیویورک تایمز در پایان با بیان اینکه اگر نیرو‌های رژیم ایران از سوریه عقب‌نشینی نکنند، وقوع درگیری بین آن‌ها و اسرائیل حتمی است، نوشت: "کمربندهای‌تان را ببندید."


توصیه به سران نظام: کلاه خود را محکم بچسبید!

یک تحلیل‌گر مسائل بین‌الملل در تهران گفته: طوفان سهمگینی در منطقه برخاسته است و امکان وقوع گردباد افزایش پیداکرده است. این طوفان سهمگین و گردباد بین قدرت‌های بزرگ بین المللی برای محتوابخشی به آینده نظام بین الملل شکل گرفته است. اگر زمانی جغرافیای اصلی معارضه بین المللی در اروپا و در جنگ جهانی دوم بود و بسیاری از کشور‌های منطقه هزینه مبارزات بین‌المللی قدرت‌های بزرگ زمان شدند، امروز این معنا در منطقه خاورمیانه در حال زایش است.

مهدی مطهرنیا در گفتگو با سایت فرارو به حاکمان ایران توصیه کرد که برای حفظ آینده خود باید کلاه خود را محکم بچسبند و خود را از این منازعه بیرون بکشند.

وی گفت: باید کلاه خود را محکم بچسبیم تا طوفان آن را از سرمان برندارد و اگر گردباد هم به وجود آمد ما را از زمین برنکند. جمهوری اسلامی باید در ارتباط با سوریه، از دفاع از شخص بشار اسد و هیات حاکمه دمشق به دفاع از مردم سوریه تغییر موضع دهد. ما باید حداکثر تلاشمان را به کار گیریم که خود را از این منازعه بیرون بکشیم.


سلیمانی: برای جهاد آماده ایم

رسانه های حکومتی: صفحه اینستاگرام منسوب به سردار سلیمانی همزمان با تهدید آمریکا برای حمله به سوریه با انتشار تصویری نوشت: « در مکتب توحید آن چیزی دارای ارزش و ماندگاری است که در راه خدا و برای خدا شکل بگیرد. هر مقدار از عمر انسان که برای خدا صرف شود. هر کاری که برای خدا انجام گیرد، مالی که در این راه هزینه شود از ارزش واقعی و ماندگاری برخوردار است و در این راستا هرچه انجام کاری برای خدا سخت‌تر و نیت خالص‌تر باشد ارزش و اثر آن بیشتر است. بنابراین هرگونه اهتمام و تلاش در راه خدا جهاد مصداق جهاد فی سبیل الله است.»

ایران پرس نیوز
ساسان April 12, 2018 12:10 PM

در طول تاریخ همیشه خوبی ها در برابر نیروهای اهریمن جنگیده اند اما
کلید واژه همه بدبختی ها و جنایات در طول تاریخ درست همینجاست
چه کسی خوبی و بدی را تعریف میکند؟
امام عقب افتاده ذهنی و جنایتکارت یک روز احساس وظیفه اسلامی کرد که برای تسکین عقده ها و کینه های شخصی و قدرت طلبی هست و نیست مردم ایران را در تنور خود افروخته جنگ بریزد و روز دیگر خسته و درمانده احساس وظیفه کرد که بخاطر منافع اسلام کاسه زهر را سرکشید
حالا نوبت به تو دنبالچه آن به دوزخ رفته رسیده که هستی و نیستی این مردم را خرج جنگ و جنایت در گوشه و کنار دنیا کنی و آن را کار برای خدا بنامی
کدام خدا؟ خدای تو؟ یا خدای آن دختر جوان و آن مادر پیر که آخر شب و برای حفظ آبرو در تاریکی شب در صندوق زباله دنبال پیدا کردن چیزی برای سیر کردن شکم خانواده خود است؟
شرم بر تو وننگ بر خدای تو

گزارش یا اعتراض به این نظر


شاپور April 12, 2018 04:08 PM

اینها بقدری در حماقت غرق شده اند که یادشان رفته که، دین و خدا و امام و پیغمبر برای آرامش و آسایش انسان است و نه برعکس
بگذریم که همه جزو خرافات و تخیلات است ولی تا وقتی که روح و روان انسانهای ضعیف را آرامش میدهد و یا به خوی حیوانی آنها افسار میزند، قابل قبول است
والا خاک بر سر خدایی که باید برایش کاری کرد و یا از حقوقش دفاع نمود

گزارش یا اعتراض به این نظر


soozan April 12, 2018 07:10 PM

حاج قاسم سلیمانی کشتن مردم بی دفاع با کاز سمی جهاد در راه خداست؟ خیلی اطمینان داری که در راه خدا گام بر میداری؟ روزی مردم ایران دیر یا زود با همان لباس پاسداریت تو را به سر دار می کشند تا سر بدار یا سردار واقعی شوی

گزارش یا اعتراض به این نظر


پلنگ ایران زمین April 12, 2018 09:42 PM

ساسان هم میهن گرامی
این جانداران شستشوی مغزی اسلامی شده اند و همانند یک هیپنوتیزم بی پایان میباشند اینان هرگز نخواهند توانست مانند یک آدم معمولی زندگی کنند و نمیدانند که هم به خدا و هم به آفریده خدا بیداد و ستم میکنند
این سروده را یکی از هم مسلک های خودشان سروده:
آنکس که نداند و نخواهد که بداند
حیف است چنین جانوری زنده بماند

گزارش یا اعتراض به این نظر


علی April 13, 2018 10:07 AM

جالبه از آغاز پیدایش اسلام که با راهزنی و غارت کاروانها و سپس در نهایت حمله به کشورهای دیگر و نابودی تمدن‌های دیگر بود این خدای مکتب توحیدی یک کلمه راجع به کار کردن این دلاوران مکتب توحیدی ننوشته بود همانطور که دلاوران صدر اسلام با پول بدست آمده از راهزنی عمل صالح میکردند این دلاوران جدید هم به پول مردم بیچاره ما به جنگ کفر الحاد می‌روند و اگر پیروز شدند خوب سردار عکس از دلاورانی میگذارد که بند کفش خودشان را هم نمی‌توانند ببندند و در صورت اردنگی خوردن دلاور به کانادا مهاجرت میکند و مردم هم در فقر و فلاکت روزگار میگذرانند

گزارش یا اعتراض به این نظر


ghasem April 14, 2018 11:01 AM

اگر برای این لاتاالاتی که میگی از جیب خود و بقیه که مثل خودت فکر میکنند خرج کنی هیچ مشکلی نیست میتونی ادامه دهی والا اگر از پول مردم به خاک نشسته خرج کنی چنین حقی نداری که به نام خدای من دراوردی خودت اینچنین هزینه جانی و مالی را به مردم تحمیل کنی شما همه سواد و سیاست ندارید نمونه هم اقتصاد به گل نشسته ایران است که یک نمونه از بی کفایتی شما را گویاست پس از جان و مال خودت و هم فکرانت هزینه کن ملت ایران در طی ۸ سال جنگ بیهوده که کشته های بیشمار و معلولین فراوان به جا گذاشت دیگر خسته شدن و نیازی به جنگ دیگری ندارن حالا دنیا به منطق نیاز دارد وعدههای شما پشیزی ارزش ندارد

گزارش یا اعتراض به این نظر


پیشگو April 14, 2018 11:03 AM

قاسم گفتی « در مکتب توحید آن چیزی دارای ارزش و ماندگاری است که در راه خدا و برای خدا شکل بگیرد هر مقدار از عمر انسان که برای خدا صرف شود هر کاری که برای خدا انجام گیرد، مالی که در این راه هزینه شود از ارزش واقعی و ماندگاری برخوردار است اما فراموش کردی بگویی جای طوسی کجاست پست فطرت بی شرف جهنم پیشه فراموش نکن مزد کارگران بی گناه و سر پناه زلزله زادگان پول نفت پا برهنگان مال ،مال باختگان تو کیستی که در راه خدا به تازیان میبخشی هرگاه به مرگ شما ها می اندیشم و میدانم که قبل از مرگ باید حساب دنیا را پاک کنی و میدانم آنجا هر ثانیه شاید ده سال باشد
تو نادرست و آلوده هستی و همه میبینند چه به سرت می اید

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی April 14, 2018 12:03 PM

اگربعضی هموطنان هنوزهم براین باورندکه جمهوری اسلامی یک درصد ظرفیت تمکین ازمطالبات ملت ایران را دارد، متاسفانه هنوز نتوانسته اند ماهیت پلیدجمهوری اسلامی، وازآن مهمترجوهره یک مشت ملای بی وطن وضدایرانی رابشناسند جمهوری اسلامی، همانطوریکه زنده یادبختیار درروزهای مسئولیت نخست وزیری اعلام نمود، وگوشی برای شنیدن وجود نداشت، با صراحت وبراساس تجربیات تاریخی اعلام کرده بود که خمینی دارد میایدتاایران رانابود کند متاسفانه درانزمان شورانقلابی ودشمنی کورسیاسیون وروشنفکران چپ وراست حتی نتوانستند سخنان آنمردبزرگ راهضم کنند بعدازچهل سال سیه روزی به شرایط کنونی رسیده ایم حالاهم اگربخواهیم بدنبال فلسفه بافیهای جنگ بداست وبایدبامذاکره نظام اسلامی رااصلاح کنیم راه به کویربدون آب وعلف برده ایم این نظام باید بهرطریقی ازمیان برود مرگ یکبار شیون یکبار

گزارش یا اعتراض به این نظر


پوتین شطرنج باز !!! April 14, 2018 12:24 PM

پوتین شطرنج باز سیاسی ماهری است، درمقابل تلافی نکردن روسیه، امتیازات بزرگی از غرب خواهد گرفت و غرب هم انعام بزرگی به پوتین خواهد داد، فقط کلاه بزرگ، سر آخوندها خواهد رفت هدف از این حمله نمادین غرب، تنبیه اسد و هشدار به حامی آن یعنی رژیم آخوندی بود و نه روسیه وزارت خارجه فرانسه، قبلأ روسیه را از جزئیات اهداف، مکان ها و زمان حمله آگاه کرده بود و خواستار خویشتن داری مسکو شده بود

گزارش یا اعتراض به این نظر


ترامپ، مرد عمل !!! April 14, 2018 12:25 PM

تفاوت اصلی و اختلاف رنگین ترامپ با رئسای جمهوری سابق آمریکا این است، وقتی هرقول و یا وعده ای که به زبان می آورد، آن را عملی می کند و این باعث رعب و وحشت رقبای آمریکا در جهان شده است

گزارش یا اعتراض به این نظر


خطر ریزش بازار بورس در جهان!!! April 14, 2018 12:26 PM

ترامپ با زیرکی، نقشه حمله را امروز بعد ازظهرجمعه و پس از «بسته شدن بازار بورس» آمریکا به اجرا درآورد تا بازار بسته باشد و از خطر عکس العل های آن و ریزش احتمالی آن در آمریکا و سراسر جهان جلوگیری کند روزهای شنبه و یکشنبه آرام خواهند بود و سرمایه گذاران بورس را متقاعد خواهد کرد که هیچ خطر و یا بحرانی در کارنیست و گرد و غبارهای این مسئله تا روز دوشنبه در جهان خاتمه و نشست خواهد کرد و روز دوشنبه یک روز عادی برای بخش های مالی و اقتصادی جهان خواهد بود البته اگر روسیه تا روز دوشنبه، عملیات انتقام جویانه ای علیه آمریکا انجام ندهد اگر این چنین باشد، کلیه بازارهای بورس و ارزی جهان در خطر ریزش بزرگی خواهند بود و ده ها تریلیون دلار ارزش سهام شرکت ها به باد خواهد رفت و جهان یک دوره طولانی بحران نقاهت مالی و اقتصادی را تجربه خواهد کرد

گزارش یا اعتراض به این نظر


پلنگ ایران زمین April 15, 2018 03:19 PM

هر اندازه که میخواهید عمامه را سخت نگاه دارید سودی ندارد زیرا گردباد سخت تری خواهد آمد که آنرا از سرتان برداشته، باز کرده و دور گرد گردن کلفت تان چنبره کرده و با خودش خواهد برد

گزارش یا اعتراض به این نظر


کاریکامراناتور April 16, 2018 10:25 AM

من نمی فهمم چرا خدای این ها اینقدر ذلیل و زبون و بی دست و پا و ناتوان است که به جهاد این عتیقه ها محتاج است!

گزارش یا اعتراض به این نظر


arzhang April 18, 2018 12:13 PM

بشار اسد که خودش را تنها مرد محبوب سوریه میدوند و میگه در هر انتخاباتی با ۹۰٪ پیروز میشود و دشمن یا مخالفی ندارد و در ۸ سال گذشته فقط با تروریست اسلامی ساخت امریکا دارد میجنگد و این موضوع را فراموش کنیم که نیم میلیون سوری بیگناه را بصورت فجیهی گشته و میلیونها دیگر را فراری داده خودش با تروریست پاسدار و حزب اله دوست و همخوابه شده وبه انها اجازه داده که از خاک سوریه به اسراییل حمله کنند چون شرایط زمان طوری هست که مردم ایران یا لبنان خواهان جنگ مستقیم با اسراییل نیستند و این واقعا دل و جرات میخواهد چون تنها کسی که قانونن میتونه بشار اسد بگشد اسراییل هست پس اگر پاسدار به حمله خود به اسراییل از خاک سوریه ادامه بدهد به این معنی هست که یک اخوندا شخص دیگری را دارند که از بشار اسد دیوانه تر هست و میخواهند جانشینش بکنند دلیلی که تا به امروز اسراییل بشار اسد نگشته

گزارش یا اعتراض به این نظر


Yasmin April 18, 2018 04:18 PM

دليل اصلس كه تا به حال اسرائيل اسد را نكشته بود اين بود كه اسد در سالهاي گذشته يك سنگ هم به اسرائيل پرتاب نكرده و حالا اگر از حد خودش خارج شود اسرائيل انرا در دو سوت محو مي كند اگر هم تا به حال اسد مانده به خاطر تضمين هايي بوده كه به اسرائيل داده بوده حالا بايد مابقي ماجرا را ديد

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام April 19, 2018 08:55 PM

فرودگاه مهرآباد؟ بی بی سی هم زده به سیم آخر! پس چرا میدان آزادی رو تو عکس نمیبینیم؟ خوبه که ما بچه ی همون محلیم!

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  20729 بازدید |


© copyright 2004 - 2018 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.