آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

سه شنبه، 29 خرداد ماه 1397 = 19-06 2018

ایران؛ آب پاکی وزیر روی دست شرکتهای فرانسوی

وزیر اقتصاد فرانسه امروز سه‌شنبه گفت که بیشتر شرکت‌های فرانسوی با اعمال تحریم‌های آمریکا نمی‌توانند در ایران بمانند.

به گزارش ایسنا، برونو لومر در ادامه افزود: این شرکت‌ها باید در ازای خدمات و تولیداتشان در ایران پول دریافت کنند و به خاطر عدم وجود نهاد مالی مستقل اروپایی این امکان وجود ندارد.

قطع شریان مالی با سوئیف

تجدید تحریم‌های رژیم ایران از سوی دولت آمریکا از جمله هدف اخراج بانک‌های جمهوری اسلامی از سوئیفت را دنبال می‌کند. موضوعی که می‌تواند فشار اقتصادی و مالی بسیاری به حکومت ایران تحمیل کند.

به گزارش دویچه وله، روزنامه "فایننشال تایمز" با انتشار گزارشی در روز ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) به تاثیر خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و سرنوشت همکاری بانک‌های ایران با سوئیفت پرداخته است.

در صورت تحقق این موضوع، پیوند بانک‌های ایران و از جمله بانک مرکزی ایران، بانک ملی، سپه و صادرات با شبکه سوئیفت قطع خواهد شد. پدیده‌ای که در جریان تحریم‌های سال ۲۰۱۲ نیز اتفاق افتاد و عملا آسیبی جدی به اقتصاد ایران وارد آورد.

سوئیفت چیست؟

سوئیفت یک شرکت نسبتاً بزرگ است که مرکز آن در بروکسل واقع است. در ساختمانی کنار نهری واقع در جنوب شرقی پایتخت بلژیک.

بر اساس تصویری که نویسندگان مقاله "فایننشال تایمز" ارائه داده‌اند، کار اصلی سوئیفت، روغن‌کاری چرخ‌های مبادلات مالی در پهنه گیتی است.

در واقعیت امر، آنچه تا پیش از شکل‌گیری سوئیفت از طریق تلکس‌های مالی صورت می‌گرفت و عملا بین ارسال و دریافت آن تلکس‌ها گاه چند روز فاصله بود، اکنون در سایه فعالیت سوئیفت خیلی سریع واقع می‌شود.

سوئیفت (SWIFT) "جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی" است. موسسه‌ای بزرگ که از طریق ایجاد پل‌های ارتباطی، کار داد و ستد مالی را تسهیل می‌کند.

سوئیفت در شرایط کنونی حدود ۱۱ هزار بانک و موسسه مالی در ۲۰۹ کشور جهان را در بر می‌گیرد و حدودا ۶ میلیارد پیام مالی در سال توسط سوئیفت مبادله می‌شود.

خنثی بودن سوئیفت

زمانی که در ماه مه ۱۹۷۳ سوئیفت اعلام موجودیت کرد، یک ویژگی مشخص داشت و آن پرهیز کردن از مناقشات سیاسی بین کشورها بود. موسسه‌ای بود که با کمک چند کشور راه‌اندازی شده بود با هدف تسریع نقل و انتقالات پولی و مالی برای مبادلات بازرگانی در سطح جهان.

مسئولان سوئیفت بارها اعلام کرده‌اند که نمی‌خواهند از سوئیفت برای مجازات و پاداش‌های سیاسی سوءاستفاده شود.

خنثی بودن سوئیفت در سایه قانون مقابله با منابع مالی تروریستی در سال ۲۰۰۶ از بین رفت. آمریکا پس از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر خواستار کنترل بیشتر بر نقل و انتقال پول و وجوه مالی در سطح جهانی بود. آمریکا از جمله خواستار دسترسی به اطلاعات شخصی کسانی بود که از طریق سوئیفت معامله می‌کنند.

گرچه خواست آمریکا با مخالفت مسئولان سوئیفت روبه‌رو شد و این خواست به‌مثابه نقض قوانین اتحادیه اروپا ارزیابی گشت، اما اتحادیه اروپا ناگزیر با آمریکا بر سر ایجاد راهکاری برای کنترل و نظارت بر داد و ستدهای مالی و بانکی موافقت کرد.

ایران و سوئیفت

جمهوری اسلامی ایران پس از پایان جنگ با عراق، در سال ۱۳۷۱ به عضویت سوئیفت درآمد. بانک مرکزی و پس از آن بانک‌های ملی، سپه و صادرات از جمله دیگر بانک‌های ایران بودند که از طریق سوئیفت به شریان‌های مالی جهان متصل شدند.

در سال ۲۰۱۲ (۱۳۹۰) زیر فشار آمریکا و تحریم‌های تعیین شده در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران، پیوند سوئیفت با بانک‌های ایران قطع شد و عملا بانک‌های ایران از این شبکه‌مالی جهانی اخراج شدند.

پس از توافق هسته‌ای و پس از اجرای نخستین الزامات مربوط به برجام از سوی ایران ممنوعیت خدمات‌رسانی به بانک‌های ایرانی در سال ۲۰۱۶ لغو شد و پیوند بانک‌های ایرانی با شریان‌های مالی از طریق سوئیفت دوباره برقرار شد.

تاثیر تحریم‌های جدید

سه کشور آلمان، بریتانیا و فرانسه با انتشار نامه‌ای که در روز ۴ ژوئن برای وزیر خزانه‌داری آمریکا نوشتند، خواستار آن شدند که تحریم‌های جدید شامل حال سوئیفت نشود.

در صورت آنکه آمریکا با خواست کشورهای اروپایی موافقت نکند، امکان همکاری اقتصادی با ایران از سوی کشورهای اروپایی بسیار محدود خواهد شد.

تحریم‌هایی که قرار است ۱۸۰ روز پس از اعلام رسمی خروج آمریکا از توافق هسته‌ای به مورد اجرا گذاشته شود، از جمله شامل همکاری‌های مالی و بانکی می‌شود.

این تحریم‌ها قرار است روز ۴ نوامبر اجرا شوند. در چنین صورتی، موسسات مالی که با بانک‌های ایرانی همکاری کنند نیز مشمول مجازات خواهند شد. مجازات‌هایی از قبیل مسدود شدن منابع مالی آن‌ها در آمریکا، منع سفر مسئولان این بانک‌ها به آمریکا و محدود شدن زمینه فعالیت آن‌ها در آمریکا.

از این‌رو، اگر ترامپ با خواست سه کشور اروپایی، فرانسه، آلمان و بریتانیا موافقت نکند، ایران از روز ۴ نوامبر برای معاملات بازرگانی خود، برای واردات و صادرات خود با دشواری‌های بسیاری روبه‌رو خواهد شد. دشواری‌های عدیده‌ای که می‌تواند اقتصاد ایران را فلج کند.


بیشترین مجازات ها برای خفه کردن رژیم تهران

مدیر کل شرکت فرانسوی توتال، اعلام کرد که به دلیل تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی شرکت نفتی توتال از حضور در طرح توسعۀ میدان گازی پارس جنوبی صرف نظر می کند. دولت ایران دو ماه به توتال فرصت داده بود که برای شرکت در این طرح از دولت آمریکا تقاضای معافیت بکند.

به گزارش رادیو فرانسه، اکنون مدیر کل شرکت فرانسوی توتال اعتراف می کند که تمام تلاش های وی برای دریافت معافیت از دولت آمریکا بی نتیجه بوده و حمایت دولت فرانسه از توتال نیز نتیجه ای نداشته است. پاتریک پویانه تأکید کرده است که راهبرد کنونی دولت آمریکا در قبال رژیم ایران اعمال بیشترین مجازات ها به منظور خفه کردن رژیم تهران است و به همین دلیل دولت واشنگتن اقدامی نخواهد کرد که نشاندهندۀ ضعف در تصمیم گیری آن در قبال ایران باشد.

پاتریک پویانه در ادامه افزوده است که توتال در ایران حضور نخواهد یافت و مادام که سیاست آمریکا در قبال ایران به همین منوال باشد توتال نیز تغییری در تصمیم خود نخواهد داد.

شرکت نفتی توتال نخستین شرکت فرانسوی و پنجمین شرکت قدرتمند اروپا به شمار می رود. درآمد خالص آن در سال ٢٠۱۵ به ١۷١ میلیارد یورو بالغ شد. توتال بیش از ١٠٠ هزار شاغل در ١۳٠ کشور دارد و همچنین صاحب ۱٦ هزار جایگاه توزیع سوخت در جهان است.حقیقتگو May 7, 2018 10:11 PM

با سخنرانی ترامپ اگر بگوید برجام حفظ شود آخوندها خواهند گفت پس ازغلی خامنه ای و سپاه پاسداران ترسیده است درنتیجه وقتی ترامپ درمقابل آخوندها کوتاه بیاد آخوندها شقاوت ترو پروترخواهند شد و درایران این قدرت نمائی را درجهت فشردن گلوی مردم صدها بارمحلکتر انجام خواهند داد - واگرترامپ ازتوافق برجام خارج شود بازدرایران مصیبتی درجهت گرسنگی دادن و زجردادن به مردم به دلیل خروج ازبرجام انجام خواهد شد - درهردومورد مردم ایران همانند گذشته دراسارات تازی تباران چپاولگروجنایتگروزجرهمه گونه اقتصادی و چپاولگری ها اسیرخواهند ماند! اگرترامپ واقعا" درصدد براندازی حکومت اخوندی بود می گفت تارژیم آخوندی با سندومدرک نگوید ۱۵۰میلیارددلارکجاست وخرج چه موردهائی شده است و آن را ضمیمه برنامه موشکی و اتم بازی علی خامنه ای میکرد حتما" اثرش بیشتربود

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام May 7, 2018 11:06 PM

فردا دلار ۱۰ هزار تومان ، سکه نایاب، تقاضای خرید زمین و ملک رو به آسمان ولی فروش صفر تبریک به مناسبت پایان اقتصاد آخوندی و پول خمینی نشان و بزودی مرگ مرگ رژیم

گزارش یا اعتراض به این نظر


homa May 7, 2018 11:30 PM

قبلا هم نوشتم وحال نیز میگویم ترامپ برجام را نخواهد پذیرفت

گزارش یا اعتراض به این نظر


علی May 8, 2018 02:22 AM

ملتی که در خیال زندگی کند و منفعل باشد و منتظر اقدام یک مهدی یا هر اسم دیگر که به ناجی میدهند باشد هرگز نجات نخواهد یافت و تا بر نخیزد آزاد نخواهد شد که سهل است هر روزش دریغ از دیروز خواهد بود

گزارش یا اعتراض به این نظر


اميد May 8, 2018 09:29 AM

در مورد اعلام زودتر از موعد مقرر ترامپ در مورد برجام گفته ميشود كه اولا ترامپ بارها اعلام كرده بود تا ۱۲ ماه مه تصميم خودش اعلام ميكند نه روز ۱۲ ماه مه ضمنا روز ۱۲ ماه مه روز شنبه و روز تعطيلي در آمريكاست ضمنا روز قبل يا بعد از آن هم گفته ميشود روزمادر در آمريكاست كه روز جشن ميباشد و بخاطر اين دلايل ترامپ اعلام كرده امروز تصميمش در مورد برجام اعلام ميكند

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی May 8, 2018 11:49 AM

اینکه رژیم جمهوری اسلامی داردخودش را پاره وپوره میکند، اینستکه با حمایت اروپائیها، ترامپ راتحت فشارروانی بگذارد تابازهم مغلوب لابیگری اروپائیها، ولابیستهای جیره خوارحکومت اسلامی درآمریکا بشود وترامپ برخلاف محموعه دیدگاههای موجود، همه توجهش معطوف بخواست ملت ایران قرارداردومیداند که عقب نشینی درمقابل ملایان باهرتوجیهی، بمثابه دادن چک سفیددیگری بحکومت اسلامی خواهد بود تا به اقدامات سرکوبگرانه خود درداخل کشور، وآتش افروزی درسطح منطقه با جسارتی بیشتر ادامه دهد ضمن اینکه ترامپ بخوبی پیام ملت ایران درحرکتهای اعتراضی را دریافته وبه این نتیجه رسیده است که اگردرقرارداد برجام امتیازی بوده، که بوده، هیچ ارتباطی بملت ایران نداشته وپکیج امتیازات جایزه ای است که دولت اوباما به نظام خونریز ولایت فقیه هدیه کرده بود

گزارش یا اعتراض به این نظر


Babk May 8, 2018 02:12 PM

قیمت زمین در ایران بخصوص در شهر های بزرگ غیر استاندارد بالاست در نتیجه مسکن بیش از حد گران می باشد خرید زمین و ‌مسکن در حال حاضر خودکشی اقتصادی می‌باشد و به عقیده من بزودی دومینو وار قیمت ها فرو میریزد عقل سالم حکم می‌کند که طلا و ارز قدرتمند خریداری شود

گزارش یا اعتراض به این نظر


پیشگو May 8, 2018 04:19 PM

اینها سخن است برجام یا آمیزش با تروریست مشکل ملت ما رو حل نمیکنه
کی میزنید توی سر دزدان که ما هم همانند جهانیان نفسی به آرامش بکشیم
بیشرف های شیطان پیشه الله گو به خیال خام بهشت بدکاران جهان را جهنم کردند
دست روی دست بگذارید تا امام زمان نوشته بر یک موشک جهان آلوده کند
به اسراییل باید مدال افتخار جهان را اهدا کرد که سالهاست پنجه به پنجه شیطان
درگیر است اینبار ما همه ملت ایران با شما و ترامپ هستیم که اهریمن را به زانو دراریم از کمر خردش کنیم خروش ملی نزدیک است شاید فردا نزدیک باشد

گزارش یا اعتراض به این نظر


Babak May 8, 2018 07:07 PM

اقتصاد ساختکی زمین ومسکن ورشکسته می‌شود زیرا اکثر سرمایه ها ازایرانیان خارج می‌باشد که بزودی به فروش و تبدیل به ارز سالم خواهند شد هم اکنون در تهران بیش‌تر از شهر جهان مسکن غیر قابل فروش یا اجاره وجود دارد سرمایه گزارشی در بخش مسکن خودکشی اقتصادی است

گزارش یا اعتراض به این نظر


خسرو May 8, 2018 09:48 PM

بگذارید از مسلمات بگوییم اقدام بعدی ترامپ چیست ؟ بعد از تائید و تصویب کنگره و اعمال تحریمات شدیدتر ترامپ وارد طرح براندازی رژیم بهمراه قانع کردن کشورهای اروپائی خواهد شد برنامه ترامپ پشتیبانی از مردم ایران در راه مبارزه مردم برای آزادی و رسیدن به دمکراسی خواهد بود صد البته اپوزیسیون داخل و خارج از کشور باید خود را برای رهبری و هدایت مردم بسوی دوران گذار و تشکیل مجلس موسسان آماده سازد مبادا که دیکتاتوری فعلی جای خود را به یک دیکتاتوری جدید بدهد

گزارش یا اعتراض به این نظر


Reza May 8, 2018 09:58 PM

اگر مردم نافرمانی مدنی و اعتصاب را جدی نگیرند و برای تهیه دلار در صف‌های طویل بایستند شکست خواهند خورد

گزارش یا اعتراض به این نظر


اردلان May 8, 2018 10:09 PM

خروج پرزیدنت ترامپ از برجام بر اکثریت مردم اسیر شده ایران مبارک باد! موگرینی رئیس اتحادیه اروپا پس از خروج آمریکا از برجام برای دهن کجی به مردم ایران اعلان داشت اروپا در برجام میماند و قرار است ما در ایران سرمایه گذاری کنیم! ما هم در پاسخ به حمایت آشکار اروپا از گماشتگان خود، رژیم اهریمنی ولایت وفیح میگوئیم، تمامی سرمایه گذاریهای سودمندی را که موگرینی در این سخرانی مدعی آن شده است بلوکه خواهیم کرد، پاینده باد ایران

گزارش یا اعتراض به این نظر


وعده های پوشالی !!! May 8, 2018 10:32 PM

روحانی: از ۶ ماه پیش خود را آماده کرده ایم، دو سه ماه دیگر هم تحمل کنید
مردم: همه اش حرف از گذشته و وعده آینده شنیده ایم، پس الآن چی ؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


امید May 8, 2018 11:49 PM

۱- اصغر فرهادی دست در کمر "پنه لوپه کروز" روی فروش قرمز کن عکس می گرفت

۲- پرزیدنت ترامپ گفت: دولتی دیکتاتور ۴۰ سال است که قدرت را در ایران قبضه کرده است آینده ایران متعلق به شماست، مردم ایران فرهنگی غنی دارند و سزاوار حکومتی هستند که به آروزهای آنان احترام بگذارد

نتیجه: منتظر نامۀ اعتراضی آیندۀ آقای فرهادی به آقای ترامپ باشید!

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش پ May 9, 2018 03:09 AM

با تشکر بسیار زیاد از آقای ترامپ و اعضای دولتش، ولی متاسفانه اروپائی ها بطوری که در تلویزیون آلمان گفته شده، قصد دارند که هر طور شده از جمهوری ضحاکی پشیبانی کنند و برجام را بین ۵ کشور و ایران حفظ کنند امیدوارم که آمریکا خیلی هوشیار باشد و توطئه های اروپائی ها را که بر ضد مردم ایران است خنثی کند مردم داخل ایران و مبارزان هم باید نشان دهند که پشتیبانی اروپایی ها از برجام که دوام رژیم را بیشتر میکند قابل پذیرش مردم ایران نیست

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام May 9, 2018 04:00 AM

اتفاقا ایستادن توی صف دلار بزرگترین تودهنی به رژیم اسلامیه یه کم فکر کنین بعد حرف بزنین یا اینکه اصلا حرف نزنین

گزارش یا اعتراض به این نظر


جاوید May 9, 2018 04:24 AM

مردم ایران باید قدر این مرد را بدانند تنها کسی هست که حرف نمی زند ولی عمل می کند تا وقت هست بپا خیزید

گزارش یا اعتراض به این نظر


پیشگو May 9, 2018 02:41 PM

یک شرط بندی پرخطر وجود دارد مبنی بر اینکه آمریکا می‌تواند رژیم (ایران) را بشکند"
چرا الکی حکومت بی سواد و ابله ایران را تمسخر میکنید کدام شرت بندی
آیا تبر میتواند یک چوب کبریت را بشکند این گونه میگفتید پسندیده تر بود
حکومت ایران مثل موش که توی کاسه افتاده گربه هم روسرش لذت میبره
ملت هم در انتظار حمله ملی به دزدان است
علی دست کج این روزهای تان فراموش نشدنی است خاک بر سر بیچاره خود فروش به تازیان به زودی تورا لخت مادرزاد در خیابانها میگردانند که درسی برای جهانیان باشد

گزارش یا اعتراض به این نظر


کمبوجیه May 10, 2018 07:56 PM

رویترز، گاردین ، بی بی سی از اقدام رئیس جمهور آمریکا عصبانی باش و از این عصبانیت دق کن

گزارش یا اعتراض به این نظر


دانالد جی ترامپ !!! May 10, 2018 09:12 PM

ادبیات و سیاست های دولت ترامپ، دقیقأ در راستای منطق زور، ستم و خشونت آخوندی طراحی و منطبق شده که از موثرترین و کارسازترین سیاست های جامعه جهانی برای مقابله با رژیم جمهوری اسلامی است که به ایجاد ترس و وحشت عمیقی در بین سردمداران حکومت جمهوری اسلامی منجر شده است

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام May 11, 2018 11:48 AM

اروپا هم فهمیده کار رژیم تمومه ولی این دمای اخر با خر کردن ظریف و آخوندا میخوان اون ته مونده دلارای ایران رو هم بالا بکشن بعد ولشون کنن تا به دست آمریکا و مردم ایران نابود بشن ولی اروپا بدونه به این راحتی‌‌ها نمیتونه در بره و باید پاسخگوی چهل سال دزدی و حمایت از جنایتکاران وحشی اسلامی باشه

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی May 11, 2018 04:13 PM

درطی چهاردهه گذشته بااینکه درعرصه اپوزیسیون، شخصیتها، ومخالفین ریزودرشت، باافکاروعقاید متنوع مشغول دادوقال بوده اند، وشب وروزبر بوق مخالفت دمیده اند، امامیتوان مدعی شدکه بخش بزرگی ازاین مدعیان اگر مخالفتی هم ازخود بروزداده اند، پیش ازاینکه ماهیت عمل شان یک مخالفت جدی وسرنگونی طلبانه باشد، بیشترنمایشی ازمخالفت بوده وعملکردشان معطوف باستمرارطلبی وحفظ منافع شخصی یاگروهی بوده است دراین میان بوده اندوهستند شخصیتهای موجهی که همواره برفروریزی این نظام جهنمی پای فشرده وهمواره درگفتگوها ومصاحبه های رسانه ای براین امرتاکید موکدداشته اند مردم ایران هم دردرون مرزبخوبی این شخصیتهای محدودوانگشت شماررامیشناسند ودرحرکتهای اعتراضی هم بصراحت ازآنها نامبرده اند بهمین جهت دستگاه دیپلماسی آمریکا باید ضمن مذاکرات جدی باآنهازمینه تولد یک آلترناتیو رامهیا نماید

گزارش یا اعتراض به این نظر


ایرانی May 15, 2018 01:09 PM

با تصمیم عاقلانه ترامپ نظام در حال سقوط میباشد ولی احمقی نژاد هنوز در سخنرانی خود صراحتا اظهار میدارد که "عملکردش بنفع نظام و انقلاب میباشد " و از این گفتارش معلوم میشود که از مهره های مفید و قول زننده رژیم میباشد ولی کور خوانده چون ملت با شعور و مدبر ایران خیلی زود نیت اجنبی و اجنبی پرستان را تشخیص میدهند و برایش پشیزی قایل نیستند زنده باد ملت متحد و غیورو فهمیده ایرا ن

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی May 15, 2018 01:19 PM

آخوندها و سرداران پلید، پفیوزترازآنندکه توانسته باشند ماهیت همسایه شمالی خودرا بشناسند ماهیتی تاریخی که هیچ سابقه ای بجزخنجرزدن ازپشت بکشورایران رانشان نمیدهد بهمین دلیل روسیه پوتین باردیگرپیشینه تاریخی خودش رابرصحنه آورد وبا شفافیت اعلام میکند که روسیه نمیتواندازمنافع کلان مبادله با ایالات متحده چشم پوشی نماید وحامی یک حکومت تروریست ومنفور درنزد ملت خودش باشد حکومتی که حالا بمثابه بیماری درحال احتضاراست که دراطاق CCU باید زیرچادراکسیژن تنفس کنند لحطات برای سید علی خامنه ای وسرداران سپاه بگونه ای میگذردکه مرگ رادرچند قدمی خود میبینند ریابکوف معاون لاورف بعنوان یک دیپلملت پرسابقه، واز آن مهمتر باز وکارگزارعنصری چون ولادیمیر پوتین است که ازحال وروز ملایان بخوبی مطلع است وسخنان اخیرگورباچف درگوششان زنگ میزند

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو May 15, 2018 05:29 PM

روس ها بازیرکی و هوشمندی تمام بدرستی میدانستند که عاقبت بلندپروزهای افکارامپراطوری شیعه سازی علی خامنه ای درقمارباجگیری زورگیری به اینجا ختم میشودودرنیتجه ظهوراین تحریم ها وابستگی حکومت آخوندی به روسیه روبه افزایش خواهد گذاشت ومجبورانه ایران باید نفت را به روسیه وگازپروم روسی باقیمت چندرغازی بفروشدوازهمین چندرغازهم بایدمخارج نظامیون روسی و جنگ افزارهایشان درسوریه رابپردازدواین درحالی است که طبق تحریم ها بانک های روسی هم ازپرداخت پول به ایران سربازخواهندزد و تنها مبادله کلاهای روسی درمقابل نفت ایران را پیشنهادخواهندکرد-

گزارش یا اعتراض به این نظر


بهرام May 15, 2018 06:45 PM

ترامپ هر چه قبل از انتخاب شدن قول داده در حال عمل کردن است اما روحانی در کشور اسلامی هر چه گفته و قول داده عکس آن عمل شده اینست تفاوت دو سیستم یکی دمکراتیک و قانونمدار و دیگری دیکتاتوری اسلامی و گریز از قانون در ایران انتخابات و ریس جمهوری تنها برای سرگرمی و فریب مردم انجام می‌شود و رییس جمهور پاپتی در مقابل رهبرش بیش نیست و ابن است فاجعه

گزارش یا اعتراض به این نظر


کاریکامراناتور June 1, 2018 04:43 PM

روزی که عده ای اوباش از دیوار سفارت خانه ی بزرگترین کشور نظامی و اقتصادی دنیا بالا میروند و نادان ترین رهبر یک کشور در ۱۰۰ سال اخیر برایشان چپک زده و هورا می کشد بالاخره باید جائی جواب بدهند ملت امریکا بسیار مثبت و خیلی پر حوصله هستند ولی بالاخره یکبار جستی ملخک دو بار جستی ملخک آخر نجستی ملخک

۴۰ سال است که ایران مرگ بر امریکا می گوید و زشتی میکند و نیروهای امریکا را تهدید و یا می کشد و هر چقدر ان ها دست دوستی جلو می اورند این ها بعلت بلاهت های مذهبی وقیح تر میشوند و تا امروز که همه این دنائت ها در یکجا تلنبار شده و دولتی در امریکا سر کار است که روده های این دروغگویان شریر را شمرده و هر چی ج ا در ۴۰ سال کاشت حالا باید درو کند و دودش هم به چشم جهادیون دنباله رو ابلهی بنام شریعتی و همه خواهد رفت

گزارش یا اعتراض به این نظر


dara June 1, 2018 05:43 PM

چهل ساله برای ملت شیرند برای غرب موش می شند و فقط حرفهای بسیجی خر کن زدند

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام June 1, 2018 09:25 PM

بزودی جمهوری اسلامی از لقمه ای چرب تبدیل به استخوانی در گلو برای اروپا و روسیه خواهد شد نه پول مفت نفت در کار خواهد بود نه بازاری برای فروش بنجل های بی ارزشی همچون پژو و توپولف در نتیجه مرگ رژیم برای این زالوصفتان مقرون به صرفه تر خواهد بود درود بر پرزیدنت ترامپ سایه ی کورش بزرگ در زمان ما

گزارش یا اعتراض به این نظر


پلنگ ایران زمین June 2, 2018 04:04 AM

تا پیش از آمدن خمینی به ایران ، جهان در آرامش بود و کسی گستاخی نداشت کاری بر علیه کشوری انجام دهد تروریست های اسلامی بسیار کم بودند که در همان زمانها کوشش به چپاولگری میکردند ولی هرگز نمیتوانستند پیروز شوند پس از رفتن پادشاه و آمدن خمینی به ایران، همه جهان بهم ریخت تروریست ها همانند قارچ یکباره سر از زمین بیرون آوردند و با تندی بسیار در جهان گسترده شدند طالبان و داعشی ووو پدیدار شدند وپدید آورنده این قارچ زهرآگین وکشنده خمینی بود اکنون پرزیدنت ترامپ میخواهد این قارچ کشنده را نابود کند آرزو میکنم که جهان او را در این راه راستین همراهی کند

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  43162 بازدید |


© copyright 2004 - 2018 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.