آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

سه شنبه، 26 تیر ماه 1397 = 17-07 2018

دونالد ترامپ: رژیم ایران در آستانه فروپاشی است

رییس‌جمهور آمریکا پس از دیدار با پوتین در هلسینکی در مصاحبه‌ای تلویزیونی، اعتراضات ماه‌های گذشته در ایران را با لغو برجام توسط آمریکا مرتبط دانسته و گفت، ایالات متحده صددرصد حامی مردم ایران است.

ترامپ در مصاحبه‌ با شبکه خبری "فاکس نیوز" گفت: اعتراضات و ناآرامی‌ها در ایران از وقتی رخ داد که آمریکا از برجام خارج شد.

رئیس جمهور آمریکا گفت: اگر شما نگاه کنید می‌بینید که چه اتفاقی دارد می‌افتد. رژیم ایران در حال فروپاشی است، مردم در تمامی شهرها شورش کرده‌اند. ما نمی‌خواهیم به کسی جز رژیم ایران آسیب برسانیم. می‌خواهیم به مردم ایران بگوئیم که ما صددرصد از آنها حمایت می‌کنیم.


در همایش پژوهشی اورشلیم: رژیم ایران در آستانه فروپاشی قرار گرفته است

تقریبا همه کارشناسان و مقامات سیاسی اسرائیل که هفته گذشته در همایش پژوهشی در اورشلیم گرد آمده بودند، این ارزیابی را مطرح کردند که حکومت ایران به آستانه فروپاشی نزدیک می شود و تنها پرسش آن است که این رویداد چه هنگام رخ خواهد داد.

به گزارش رادیو پیام اسرائیل، این همایش از جانب “کانون امور اجتماعی و سیاسی در اورشلیم” برگزار شد و شرکت کنندگان در آن از میان مقامات ارشد سیاسی و کارشناسان امور بودند.

یووال اشتانیتس وزیر انرژی، که همچنان پرونده امور ایران را در دست دارد و از وزیران ارشد کابینه محدود سیاسی – امنیتی در دولت کنونی محسوب می شود، از سخنرانان اصلی این همایش بود.

او در سخنان خود از جمله گفت: «این احتمال وجود دارد که رژیم کنونی در ایران، در ظرف یک سال آینده فروپاشد و علت آن می توان فشارهای اقتصادی بر آن کشور باشد».


تلاش مقامات آمریکایی‌ برای براندازی در ایران

پایگاه خبری نیشن در مطلبی نوشت: بنیاد دفاع از دموکراسی ها به کشتن توافق هسته ای با رژیم ایران کمک زیادی کرد ولی ظاهرا از این مساله راضی نشده و اکنون خواستار اعمال تحریم های شدید و جدید علیه کلیه کشورهایی است که با تهران همکاری تجاری دارند.

این منبع نوشت: دولت ترامپ حتی متحدان اروپایی آمریکا را به اعمال تحریم های سخت و شدید تهدید می کند، از جمله این تحریم ها محروم کردن آنها از سیستم مالی آمریکا است، اکنون این کشورها هستند که باید درباره حفظ همکاری تجاری با رژیم ایران تصمیم بگیرند.

این گزارش می افزاید: بی شک هدف نهایی لغو برجام و مشارکت در اعمال تحریم های اقتصادی شدید علیه حکومت ایران، تغییر نظام سیاسی در تهران است، همان طور که تعدادی از تحلیلگران بنیاد دفاع از دموکراسی بارها آن را آشکارا اعلام کرده اند.


اقتصاد رژیم ایران در حال فروپاشی است

وزیر خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه با «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کرد. در این نشست که در حاشیه اجلاس (ناتو) در شهر بروکسل انجام شده، طرفین درباره «مجموعه‌ای از موضوعات خارجی و امنیتی مشترک» گفتگو کرده‌اند.

مایک پامپئو امروز پیش از دیدار با موگرینی خواستار قطع منابع درآمدی جمهوری اسلامی شد و در توییتر نوشت: «ما از متحدان و شریکانمان می‌خواهیم به کارزار فشار اقتصادی علیه حکومت ایران بپیوندند. بایستی تمامی منابع مالی که رژیم ایران از آن برای تأمین مالی تروریسم و جنگ‌های نیابتی استفاده می‌کند را قطع کنیم. نمی‌توان گفت حکومت ایران چه زمانی ممکن است به تروریسم، خشونت و ناپایداری در کشور یکی از ما‌ها دامن بزند.»

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا این هفته به خبرنگاران گفت: پامپئو و دیگر مقام‌های آمریکایی حاضر در بروکسل، تلاش می‌کنند تا اروپا را به مقابله با رژیم ایران ترغیب کنند.

این مقام آمریکایی در پاسخ به سئوالی درباره اختلاف میان این کشور و کشور‌های اروپایی در مورد حکومت ایران، گفت: «هرقدر هم که رسانه‌ها از بروز شکاف فراآتلانتیک بنویسند، در مسئله رژیم ایران، اتفاق نظر ما بیش از اختلاف نظرهایمان است.»

از سوی دیگر رئیس جمهور آمریکا گفته: اقتصاد رژیم ایران در حال فروپاشی است.

به گزارش رادیو آلمان به نقل از خبرگزاری رویترز، ترامپ در رابطه با موقعیت حاکمیت جمهوری اسلامی گفت: «می‌دانم که آنها مشکلات زیادی دارند و اقتصاد آنها در حال فروپاشی است. اما بگذارید یک چیزی به شما بگویم: آنها امروز وضعیت دردناکی دارند. وقتش که برسد با من تماس خواهند گرفت و خواهند گفت، بیا با هم معامله‌ کنیم.»

پیش تر معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا گفته بود: آمریکا عملیات مالی رژیم ایران در امارات متحده عربی را مختل خواهد کرد تا تهران را تحت فشار قرار دهد. ب

آسوشیتدپرس گزارش داد: یک مقام ارشد وزارت خزانه‌داری آمریکا که مسئولیت نظارت بر تحریم‌های جمهوری اسلامی را بر عهده دارد، امروز (پنج‌شنبه) مدعی شد که افزایش فشار مالی آمریکا بر تهران با اعتراضات مردمی در ایران مرتبط است.

به نوشته این خبرگزاری، «سیگال پی مندلکر» معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی از پاسخ به سوالی درباره اینکه «آیا دولت "دونالد ترامپ" رئیس‌جمهوری آمریکا امیدوار است تشدید تحریم‌ها علیه رژیم ایران منجر به سرنگونی حکومت در تهران شود»، طفره رفت.

با این وجود وی در پاسخ به خبرنگاران در دوبی گفت که آمریکا «می‌خواهد استفاده بسیار نامناسب از درآمد ایران در خاورمیانه» را متوقف کند.

وی ادامه داد: «البته شما مردم ایران را دیده‌اید که با صدای بلند قیام کرده‌اند، حتی با به خطر انداختن زندگی‌شان، و در اعتراض به مفاسدی که در داخل ایران در حال اتفاق است، فریاد می‌زنند. و البته حقیقت این است که پول بسیاری برای حمایت از اقدامات بد در جای دیگر هزینه شده و در عین حال تمرکز بسیار اندکی روی اقتصاد داخلی ایران وجود دارد».شهنام July 12, 2018 03:41 PM

پرزیدنت ترامپ کار این آخوندها دا یکسره خواهد کرد و سلاخیشان را به مجاهدین خلق خواهد سپرد این خط و این هم نشان

گزارش یا اعتراض به این نظر


روبه July 12, 2018 05:50 PM

درود بر شما شاهزاده رضا پهلوی پیام داده است که هستند کسانی که در سیستم کشوری جمهوری اسلامی هستند و با من و سایر اپوزسیون در تماس و همراهند و بمانند یک هیئت میتوان آنها را در نظر گرفت و مردم باید که دست بکار شوند و به میدان بیایند تا این هیئت و مردم بر سرنگونی جمهوری اسلامی غلبه کنند و دولت موقت تشکیل بدهند متأسفانه با وجود سیستمهای فیلتر جمهوری اسلامی، مردم ایران از این پیامها با خبر نیستند که اقدام کنند تمامی رسانه های ایرانی در خارج از کشور به آدرسهای ایمیلی، تلگرامی و اینستاگرامی مردمی که با آنها در تماس بوده اند دسترسی دارند لذا از تمام رسانه ها و خوانندگان تقاضا می شود که این پیام را به ایمیلها، تلگرامها و اینستاگرامهای ملت بفرستند

گزارش یا اعتراض به این نظر


علی July 12, 2018 06:33 PM

چهل سال شعار دادند مرگ بر آمریکا پرچم آمریکا را رو زمین کشیدند و پشت تریبون ها هر شکری خواستند خوردند و در مبارزه ای پایاپای در وضعیت تو این ور جوب من اونور جوب هر چه فریاد داشتند سر آمریکا کشیدند حالا رسیدند به میدان مبارزه از جوب خبری نیست آمریکا آمده به میدان و خشتک پرچم می‌کنه حالا وقتشه برادرا خودی نشون بدهند اما همیشه در صحنه هم باید بیاد به میدان کارزار شعار بسه اما از آنجایی که سابقه چهل ساله جمهوری اسلامی نشان داده نهایت این مبارزه با شکر خوری برادرا شروع میشه و برای نجات خودشان به کس و ناکس امتیاز های ایران بر باد ده میدهند و سانس آخر هم عظما با جان ناقابل و جای نرمش میاد و برای رضایت دایی ترامپ جای دوست جای دشمن رو نشان میده اجان اجان گفتن برادرا به آن جان آخ جان تبدیل میشود

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش آریایی July 12, 2018 07:09 PM

امیدوارم دونالد ترامپ مردم ایران رو از خودش نا امید نکنه و بخاطر مسائل اقتصادی با رژیم ستمکار ج ا وارد مذاکره و داد و ستد نشود که به این رژیم به هیچ وجه نمیشود اعتماد کرد و دوباره پس از اینکه راه تنفسشان باز شد و آب‌ها از آسیاب افتاد دوباره همان راه و روش تجاوزگرانه اش را ادامه خواهد داد تنها ره رهایی ایران و دنیا از شر تروریسم و نا امنی سرنگونی این رژیم بنیادگراست

گزارش یا اعتراض به این نظر


ارشادی July 13, 2018 02:23 AM

ما چرا باشیم هراسان
او که گفت پنجاه و هفت چندین جا بارها گفت
اقتصاد مال الاغ است ملت چرا باشد هراسان
آن الاغ گردید سقط این کره خر جایش نشست
ظاهرا نامش امام و نایب صاحب زمان
اما اصلش همانست خر خر است
چونکه افتاد اقتصاد زیر پالان الاغ
حاصلش این میشود
انچسکی مفلس ناقص سیدنا الخا منه ای

گزارش یا اعتراض به این نظر


alireza July 14, 2018 03:18 AM

درود بر جمهوریخواهان آمریکا اگر هنوز خصیتین در دنیا وجود دارد به خاطر جمهوریخواهان است و الا این دیوثا جز مرض تجزیه تحلیل هنر دیگری نمی شناسند مرده شور انگلیس مرده شور دمکرات آمریکا مرده شور هر چی انستیتو و اتاق فکر و دپارتمان و سایت دوزاری و کارشناس قلابی

گزارش یا اعتراض به این نظر


#ARIA July 15, 2018 12:37 PM

به کاربری که به نام "روبه" کامنت نوشته اند: دوست گرامی بیائید
و دست از شخص پرستی و طرفداری از حکومت مورثی بردارید۰
ملتی که منتظر است یک تن آنرا نجات دهد و آنهم قهرمان مورد
نظر شما/ آن ملت ارزش نجات دادن را ندارد۰ دیکتاتور ها را خود
ما می سازیم و دیکتاتور تراش ورجاوند و جاودانی است اگر چه دیکتاتور ها روزی فرومی پاشند۰ رژیم پیشین از پادشاهی تشکیل شده
بود که عکس او را نزدیک سقف اتاق می زدنند و او را سایه خدا می نامیدند اضافه بر اعلاحضرت و دیگر پیشوندها در سال 1967 در مجلس پسوند آریامهر(خورشید آریایی ها) هم به او دادند که کارگر و دهقان مفهوم آنرا نمی دانست امروز سیدها (نژاد بیگانه) جای او را گرفته اند نهالی که رژیم گذشته کاشت مردم در سال 1979 آنر آبیاری کردنند و امروز درخت تنومندی شده۰
ارتش-رهایی-ایران-آریایی

گزارش یا اعتراض به این نظر


ایرج July 15, 2018 12:46 PM

سرنگونی آخوندها فقط بدست مردم ایران و مبارزینی که با عملکردنشان در ۴۰ ساله گذشته نشان دادند که هرگز مزدور این و یا آن نخواهند بود و قیمت آنرا با بهائی سنگین پرداختند پس بجای دست آویزی به این قدرت و یا آن قدرت به خودتان و توانائیهای خودتان ایمان داشته باشید

گزارش یا اعتراض به این نظر


ایرانی July 17, 2018 12:05 PM

درو بر شما آریایی گرامی، با کمال تأسف برخی از هموطنان ما پس از گذشت نزدیک به 40 سال زندگی در اروپا و آمریکا هنوز نیاموخته اند که چگونه می توان شالوده یک حکومت قرن بیست و یکمی که دارای خصایص دموکراتیک باشد باید ریخت
در این خصوص بی تردید رادیو تلویزیونهای مستقر در اروپا و آمریکا بیشترین کم کاری را در کارنامه خود دارند ایرانی

گزارش یا اعتراض به این نظر


روبه July 17, 2018 12:15 PM

درود بر شما مردم هر شهری خبر ندارند که در چه روزی و چه زمانی یا اعتراض و تظاهرات هست یا اعتصاب که به آنها بپیوندند زمانی اکثریت مردم خبر دار می شوند که دیگر دیر شده است و چند روزی از آن تجمع گذشته است لطفأ وب سایتی در خارج ایران تنظیم کنید و کسی را مسئول آن قرار دهید که مسئول ثبت در این وب سایت باشد و سپس از مسئولان تشکیل دهنده گان اعتراضات، تظاهرات و اعتصابات در ایران بخواهید که از چند روز قبل از برگذاری این جنبشها با این مسئول وب سایت در خارج ایران با تلفن یا ایمیل تماس بگیرند و ساعت و روز و مکان این جنبشها را به اطلاع او برسانند و سپس این مسئول در خارج ایران آن را در وب سایت ثبت نماید و سپس رسانه ها و مردم خارج از ایران با رجوع به این وب سایت، مردم داخل ایران را از چند روز قبل، از مکان و زمان جنبش مطلع سازند راه ساده تر این است که عمومأ اطلاع رسانی به داخل ایران کنید که هر گونه اعتصابات یا تظاهرات بایستی در جلوی صدا و سیمای هر شهری صورت گیرد و وظیفه شهروندان است که روزانه این مکانها را زیر نظر داشته باشند و به این جنبشها ملحق شوند

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  16512 بازدید |


© copyright 2004 - 2018 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.