آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

یکشنبه، 28 اردیبهشت ماه 1399 = 17-05 2020

نامه به سران نظام: حاج آقا! ...وای به حال و روزتان!

نامه‌ دوم سعید زیباکلام به رئیس قوه قضاییه

... براستی نظام بفرض افزایش ده برابری برد و دقت موشکهایش و قدرت نهادهای امنیتی و اطلاعاتی‌اش و نیروهای مسلحش، آیا می‌تواند با توجه به نارضایتی روزافزون میان عموم مردم با این سیاستهای راهبردی ویرانگر ادامه حیات بدهد؟ ...آقای رئیسی! شما و مسئولان عالی‌مقام نظام باید از این سخن آن شدیدالعقاب مثل بید بر خود و بر عاقبتتان بلرزید...
****

به گزارش روزنامه سازندگی، سعید زیباکلام، استاد اصولگرای دانشگاه تهران دومین نامه‌ سرگشاده خود طی دو هفته اخیر خطاب به رییس قوه قضاییه را منتشر کرد که به نقل از کانال تلگرامی او در پی می‌آید:
سلام و رحمت خدا بر جناب آقای ابراهیم رئیسی و با آرزوی عاقبت بخیری و خدمت.
رئیس قوه قضائیه، جناب آقای رئیسی!
در خبرها آمده که مسئولان و مقامات بخشداری لواسان همگی مجوز ساخت برجی ۲۰ طبقه را برخلاف تمام مقررات تصویب کرده‌اند. یعنی، کاخی دیگر با وجود رنج و فقر و عسرت اکثریتی از عموم مردم.
آقای رئیسی!
ملاحظه می‌کنید که کمتر روزی می‌گذرد که خبر غارت بیت‌المال و یا تضییع حقوق کارگران و سایر اقشار محروم دست‌کم در یکجا از کشور به گوش امثال بنده نرسد. و حال آنکه این بنده ظلوم جهول کفور نه شبکه‌ای اطلاعاتی در اختیار دارم و نه سازمان بازرسی کل کشور تحت امرم قرار دارد و نه عضو کمیسیون اصل نود هستم و نه سمتی در بازرسی بیت دارم. ببینید شما در آن جایگاه عالی چه می‌بینید و می‌شنوید و چه خبر دارید!
جناب رئیسی!
بنظر شما این حجم از فساد ذوسطوح و گسترده در تقریبا سراسر کشور امری تصادفی است و یا عوامل نفوذی سرویسهای جاسوسی مستکبران جنایتکار غربی سرمنشاء و محرک این همه مفاسد هستند؟
آقای رئیسی!
حقیقتا بر این پندارید که با بازدیدهای سرزده به دادگستری فلان شهر و گزارش رسانه‌ی حکومتیِ صداوسیما از اینکه شما در حال گوش‌دادن به پیرمرد یا پیرزنی هستید سرقت‌سالاری عمیق و نهادینه‌شده طی ۴۰ سال گذشته برچیده و یا دستکم کمی کاهش پیدا می‌کند؟
آقای رئیسی!
براستی در کجای دنیا قوه قضائیه یا دادگستری به معضلات و موانع تولید می‌پردازد؟
نیات قلبی شما را خود دانید و آنکه از رگ گردن شما بشما نزدیکتر است و می‌داند کِی آنرا باید قطع کند.
اما حاج آقا! بینی و بین الله، این گستردگی و عمق فساد را این اقدامات بزک-دوزکی مطلقا مطلقا رفع نمی‌کند.
حاج آقا! اجازه بدهید منابع و کانالهای غیر حکومتی بشما بگویند که قضاوت اقشار وسیعی از جامعه درباره قوه قضائیه و قوه مقننه و مجمع تشخیص و سایر نهادهای قدرتمند و در راس اینها قوه‌ی فشل و فرسوده و فاسد دولت چیست.
آقای رئیسی!
برجی ۲۰ طبقه در قلب بخشی بنام لواسان که شده یکی از کانونهای زمین‌خواری و غارت بیت‌المال؟
آقای رئیسی!
هنوز پرونده ویلاهای خلاف کلاک که از معاونت برخی از رجال والامقام نظام بهره‌مند بود را به پایان نرسانیده‌اید.
آقای رئیسی!
لابد از پرونده زمین‌خواری بزرگتر از کلاک در تپه سرخه لواسان خبر دارید. خبر دارید که بخشهایی از قوه قضائیه چه نقشی در این پرونده دارند؟
آقای رئیسی!
ماجرای باستی هیلز لواسان بکجا رسید؟
آقای رئیسی!
مشفقانه و از سر درد برای وطنم بشما توصیه می‌کنم درباره تصویر کلان این وضع بیاندیشید. بیاندیشید که آیا براستی نظام بفرض افزایش ده برابری برد و دقت موشکهایش و قدرت نهادهای امنیتی و اطلاعاتی‌اش و نیروهای مسلحش، آیا می‌تواند با توجه به نارضایتی روزافزون میان عموم مردم با این سیاستهای راهبردی ویرانگر ادامه حیات بدهد؟ این سوال را برای دستکم قیامتتان، در این ایام منحصر بفرد معنوی، بسیار جدی بگیرید.
آقای رئیسی!
شما را نمی‌دانم ولی این بنده با چشم جانم دیده‌ام که چگونه بوقت شرایط مساعد، همه مکنونات قلبی مردم فوران می‌کند و همه چیز بسرعت فرومیریزد.
آقای رئیسی!
می‌شود چند صباحی با شگردها و ترفندهای رسانه‌ای و امنیتی و محاکمات محرمانه، نارضایتی‌ها از تبعیض و غارت بیت‌المال و رنج و عسرت مردم را امروز و فردا کرد و در کپسول دین و دیانت به مردم خوراند. ولی یادتان باشد اگر می‌خواهید نظام بماند باید در اکثر سیاستهای راهبردی در جهت جلب رضایت عموم مردم و بویژه مستضعفان و پابرهنگان انقلاب تجدید نظر اساسی کنید.
آقای رئیسی! “و من یغلل یات بما غل یوم القیامه…” خطاب به همه خلایق است. اما شما و مسئولان عالی‌مقام نظام باید از این سخن آن شدیدالعقاب مثل بید بر خود و بر عاقبتتان بلرزید.


روی آوردن جوانان به مبارزه مسلحانه!

سعید زیباکلام - فعال سیاسی اصولگرا- در یادداشتی با اشاره به سرکوب بیرحمانه معترضان، به سران نظام نسبت به روی آوردن جوانان به مبارزه مسلحانه هشدار داد و نوشت: این رویه‌ سرکوب تدریجا زمینه ‌ساز مبارزات مخفی و در مرحله‌ بعد مبارزات مسلحانه میشود.

وی نوشت: از دی ۹۶ تا به امروز فقط بیش از صد دانشجوی دانشگاه تهران دستگیر شده‌اند، که برای آنها در مجموع حدود صد سال حبس بریده شده است. یکی از آنان مصطفی هاشمی‌زاده، متولد ۱۳۷۸ و دانشجوی کارشناسی عمران دانشگاه تهران به صرف حضور در تجمعات داخل دانشگاه در اعتراض به ساقط کردن هواپیمای مسافربری، به اتهام‌ اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و اخلال در نظم عمومی، به شش سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق تعزیری محکوم شده است. همانطور که در حکم وی قابل مشاهده است، هیچ اتهامی مبنی بر ارتباط با گروهکها و کشورهای خارجی، آسیب رساندن به اموال عمومی و... وجود ندارد و حتی وی از اتهام توهین به رهبری نیز تبرئه شده است.

جناب آقای رئیسی! این رویه سیاسی است و مطابق آرمانهای انقلاب نیست.

آقای رئیسی! دانشجوی مستقل باید بتواند نظرش و اعتراضش و انتقادش را ابراز کند.

آقای رئیسی! این سیاست راهبردی نظام باید تجدیدنظر شود.

این سیاست به مقبولیت و مشروعیت نظام ضربات جبران ناپذیری میزند.

این سیاست نهایتا بنفع سیاست براندازی جهانخواران غربی تمام خواهد شد.

آقای رئیسی! سوابق مبارزات استقلال‌طلبانه و آزادیخواهانه‌ی این ملت نشان می‌دهد این ملت پذیرای سرکوب سیاسی و امنیتی دانشجویان نخواهد بود.

آقای رئیسی! این رویه‌ی سرکوب دانشجو، تدریجاً زمینه‌ساز مبارزات مخفی و در مرحله‌ی بعد مبارزات مسلحانه میشود.

آقای رئیسی! حرمت حاکمان دیرزمانی است که شبانه‌روز درحال ریزش است و حرمت و اعتبار لباس امثال شما و آنچه مایه‌ی اعتبار آن لباس شده بود، بسرعت در حال زوال و نابودی است.

آقای رئیسی! این نشانه‌های اضمحلال عمیق و گسترده را جدی بگیرید.

آقای رئیسی! حکمرانی بدون رضایت عمومی آفتاب لب بام است. نمی‌شود که حاکمان مفسد و منافق و خائن مملکت‌بربادده کماکان و با آرامش بر مسند خود باشند و دانشجوی معترض بطرفه‌العینی احضار و محاکمه و انفرادی و زندان شود. البته در کوتاه مدت، با ضرب و شتم و سلول انفرادی و خونریزیِ بی‌سروصدا می‌شود. اما یادتان باشد که دیری نخواهد پایید و همه چیز همچون گوله برفی آب خواهد شد. و حاصل کشت‌تان: خسرالدّنیا والاخره!حسام May 11, 2020 04:09 AM

منتظر روزی هستیم که این حرومزاده ها را تو خیابان به سزای اعمالشان برسانیم آنروز دور نیست انتقام ۱۰۰ سال عقب ماندگی و ظلم را از این بیشرفها میگیریم

گزارش یا اعتراض به این نظر


جمالزاده May 11, 2020 05:14 AM

من معتقدم انقلابی که در راه است و نطفه آن بسته شده است در یک کلام انقلاب گرسنگان است نه انقلاب جوانان بستوه آمدن از نبود آزادی و دمکراسی برخلاف این نظریه آقای زیبا کلام ، انقلابی که در راه است انقلاب مردم بستوه آمده از دزدی و غارت و چپاول های دولتمردان و فرزندان و نوه های آنان است والسلام ، عوامل دخیل در فروپاشی این نظام سرتاسر فاسد و فرو رفته در لجن عبارتند از هرج و مرج اقتصادی ، از دست رفتن ناگهانی سرمایه اندک مردم در بورس ،و آمار بیکاری وحشتناک و رکود بازار ، تورم و گرانی سرسام آور کالاهای سرمایه ای از جمله مسکن

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام May 11, 2020 05:27 AM

تو هم که اسلحه تو خیلی وقته که برداشتی البته در دفاع از نظامت و شلیک به سینه ی همین جوانان بیگناه! الانم داری فقط به اربابت یه چیزایی رو یادآوری میکنی اونم فقط از سر دلسوزی برای نظام عزیزت!

گزارش یا اعتراض به این نظر


Korousg May 11, 2020 08:19 AM

با این حرف بهانه دست همکارانش میدهد از این به بعد مردم را بکشند بدلیل اسلحه داشتن

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی May 11, 2020 03:15 PM

آقای سعید زیبا کلام خطاب به ابراهیم رئیسی ببخشید " سید " ابراهیم رئیسی نوشته اند این رویه ها به حیثیت نظام خدشه میزند وقتی این کلمه را دیدم وچشمانم برآن خورد خیره ماندم که مگر این نظام جهنمی از منظر آقای سعید زیبا کلام هنوز هم حیثیتی دارد؟؟؟ آقا حیثیت این نظام در سال 78 فروریخت که محمد باقر قالیباف ویک مشت هرزگان بسیجی بخوابگاه دانشگاه تهران حمله کردند وآن فجایع را آفریدند وشما وبرادرتان بهمراه گله اصلاح طلبان راه سکوت ومماشات وحمایت از نظام را در پیش گرفتید جمهوری اسلامی به یک گندابه متعفن بدل شده است که بوی گند آن همه دنیا را برداشته است شما دارید از آبرو و حیثیت نظام حرف میزنید؟! باید از انقراض محتوم آن سخن بگوئید وحجم نفرتی که در مردم وجود دارد وهر لحظه به نقطه انفجار نزدیک و نزدیکتر میشود

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرام May 17, 2020 02:20 PM

سیل که آمد سعید و صادق هردو را خواهد برد زیرا به یک لایروبی اساسی نیاز است

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی May 17, 2020 02:42 PM

بدون تردیدآقای سعیدزیباکلام دارندیاسین برگوش رمیخوانند سیدابراهیم رئیسی که هیچ شخص سیدعلی خامنه ای هم نمیتواندازمنجلابی که خودشاندرساختن ان دستی درآتش داشته ودارندکلامی دهان باعتراض بگشایند چرا؟ چون همه انانیکه درباستلی هلیزوتپه فلان درلواسان وکلاک وجایجای این کشورمشغول غارت وچپاول ثروتهای این ملت هستند مارهائی هستند که درآستین همین نظام فقاهتی وپلید وخبیث رشد کرده اند راه دورنروید، منتظرباشید تادر25روزآینده محمد باقر قالیباف که کوس رسوائی وطشت رسوائی اش ازبام افتاده وصدای آن تاانسوی اقیانس هند و اقیانوس اطلس رفته است رابرصندلی ریاست قوه مقننه ببینید تا دزدان با دست وبال بازترغارتگری راادامه بدهند اما-امایک واقعیت محتوم را ازیادنبرید وآن اینکه درفردای آزادی این میهن نفربه نفرشان بایددرمقابل این ملت حساب پس بدهند با گرانترین قیمت

گزارش یا اعتراض به این نظر


ابراهیم May 17, 2020 03:25 PM

کاربر شهنام،به نظرم صادق زیباکلام و سعید زیباکلام را اشتباه گرفته

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام May 17, 2020 04:29 PM

البته بسیجی بدون پشم زشت کلام بداند که خودش هم عاقبتی بهتر از اربابانش و نظامی در دفاع از آن بر علیه مردم بیگناه اسلحه میکشد نخواهد داشت

گزارش یا اعتراض به این نظر


تشنه انتقام May 17, 2020 05:56 PM

داداش دیگه کار از حرف و نصیحت گذشته ما در حال تیز کردن خنجر ها و پر کردن خشابها برای انتقام بزرگ هستیم انتقامی که حتی مرزهای کشور را در خواهند نورد و در جای جای کره زمین دنبال جنایتکاران خواهیم گشت وآنان را به سزای اعمالشان خواهیم رساند آن روز از رگ گردن به شما نزدیک تر است به صغیر و کبیرتان رحم نخواهیم کرد

گزارش یا اعتراض به این نظر


Sara May 17, 2020 07:14 PM

به کی شکایت کرده ! ؟؟ هاهاهاهاهاهاها

گزارش یا اعتراض به این نظر


اریان May 17, 2020 08:00 PM

آقا سعید تو برادرت هم جز آنهایی خواهید بود در خیابان پهلوی آویزان خواهید شد فکر نکن مردم از تو و برادرت و امثال تو میگذرند همه شما بدست مردم آویزان خواهید شد ولی بالا دستی ها همراه با خانواده ها یشان قتل و عام خواهند شد

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام May 18, 2020 12:34 PM

خطاب به ابراهیم نه جناب اشتباه نگرفتم

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  15644 بازدید |


© copyright 2004 - 2020 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.