آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

شنبه، 1 تیر ماه 1398 = 22-06 2019

رژیم ملاها بداند این، جنگ ایران و عراق نیست!

منشـه امیـر

می خواهند مردم ایران را با آمریکا به جنگ بکشانند، ولی این، جنگ ایران و عراق نیست!

سپاه پاسداران، و آنانی که برایش تعیین تکلیف می کنند، قصد دارند تب جنگی را پله به پله بالا برند و آن را به مرحله آغاز جنگ، تا آن جا که می توانند نزدیک کنند، تا شاید رژیم بتواند خود را از بحران شدید اقتصادی که به آن گرفتار آمده است، نجات دهد.

خزانه حکومت روز به روز خالی تر می شود و همه ترفندها برای فروش نفت به کشورهای دیگر بدون نتیجه مانده و اروپا نیز نتوانسته سازوکار موثری را جایگزین تحریم های آمریکایی کند و حقوق معلمان بازنشسته در ایران کاهش یافته و سخن از آن است که بزودی رژیم نخواهد توانست حتی حقوق ماهیانه کارمندان خود را به موقع بپردازد.

ادامه چنین وضعی، خیزش همگانی را به دنبال خواهد داشت که موجب شتاب بخشیدن به روند سرنگونی رژیم خواهد گردید.

حالا علی خامنه ای و فرماندهان سپاه پاسداران به این گمان نشسته اند که اگر یک درگیری نظامی محدود با ایالات متحده پیش آید، رژیم خواهد توانست از حمایت مردمی برخوردار شود و همچنین برای توجیه وضع مصیبت بار اقتصادی کشور بهانه ای داشته باشد.

ولی آن ها سخت اشتباه می کنند و توجه ندارند که امروز، زمان جنگ هشت ساله با عراق نیست که یک دشمن خارجی وارد خاک وطنشان شده بود و آن ها با جانفشانی می خواستند این دشمن را از میهن خود برانند و سرزمین پاک ایران را ازاد کنند.

آنان متوجه نیستند که امروز مردم ایران، به رئیس جمهوری ایالات متحده به نظر یک منجی می نگرند و خود ظالمان حاکم بر ایران امروز را دشمن و بیگانه تلقی می کنند و خواهان بیرون راندن آنان از سرزمین باستانی خویش هستند.

خامنه ای و سپاه پاسداران نمی دانند که بسیاری از مردم ایران اکنون منتظر لحظه ای هستند که ارتش آمریکا مواضع سپاه پاسداران را بکوبد و این نیروی غیرانسانی را فلج کند تا ایرانیان بتوانند به پا خیزند و این حکومت غاصب را براندازند و سرزمین خویش را آزاد سازند.

امروز، از دیدگاه مردم ایران، ایالات متحده “خودی” محسوب می شود و رژیم عربی – اسلامی حاکم بر کشور خود “غیرخودی” محسوب می شود.

گفته بودند که اگر تحریم های ایالات متحده موجب قطع صادرات نفت رژیم ایران گردد، به هیچ کشور دیگر در منطقه اجازه صدور نفت نخواهند داد.

این یک تهدید وخیم جنگی بود.

گفته بودند که برای رسیدن به این هدف، تنگه هرمز را خواهند بست.

این یک اعلام جنگ علیه جهان بود . وانگهی، موجب قطع کامل صادرات نفت ایران می شد و واردات کالا به داخل ایران را نیز دشوارتر می ساخت.

گفتند که پایگاه های نظامی آمریکا در سواحل جنوبی خلیج فارس را به موشک خواهند بست و سربازان آمریکایی را نیز یکی یکی خفه خواهند کرد.

این هم یک تهدید جنگی آشکار بود.

آمدند و به حیله دیگری متوسل شدند. جنگ نیابتی و جنگ فرسایشی به راه انداختند.

اول چهار نفتکش بدون دفاع را در نزدیکی بندر فجیره به انفجار کشاندند.

بعد به لوله های نفت عربستان، توسط حوثی های یمن حمله بردند.

سپس دو نفتکش را در آب های دریای عمان آتش زدند.

ولی دیدند که هیچ یک از این تعرض ها مشکلات مالی و بین المللی حکومت ایران را حل نکرد.

حساب کردند که آتش بحران در شاخاب فارس را همچنان پایین نگاه دارند تا یک سال و نیم دیگر سپری شود و پرزیدنت ترامپ احتمالا نتواند به دوره دوم ریاست جمهوری برسد و دموکرات ها به روی کار آیند و اوضاع بکلی دگرگون شود.

ولی احتمال می رود که دریافته اند که ذخایر مالی آنان کفایت نخواهد کرد و پیش از پایان دوران ریاست جمهوری ترامپ، ممکن است ورشکستگی آنان حتمی شود.

تصمیم گرفتند که جنگ را یک پله بالاتر ببرند و این بار به تجاوز و تعرض مستقیم علیه ارتش آمریکا روی آوردند، ولی هدفی را انتخاب کردند که به جان سرباز آمریکایی آسیب نرساند، و آن، یک پهپاد اطلاعاتی بدون سرنشین بود.

حالا تذکر می دهند اگر می خواستند، می توانستند یک هواپیمای تجسسی آمریکا را با سی و پنج سرنشین هدف قرار دهند و موجب قتل آنان شوند.

تصورشان آن بوده و هست که دونالد ترامپ یک بازرگان است و سود مالی کشور خود را می جوید و از وارد شدن به اموری که هزینه های سنگین مالی داشته باشد، می پرهیزد.

ارزیابیشان آن بود که ترامپ نسبت به حفظ سلامت جان سربازان آمریکایی نیز حساسیت دارد و چند بار گفته است که چرا باید سرباز آمریکایی را به خاطر منافع دیگرانی که با آمریکا ارتباطی ندارد، به خطر انداخت.

با این استدلال بود که ترامپ قصد داشت سربازان آمریکایی را از افغانستان و عراق و سوریه و کشورهای دیگر بیرون آورد و از میزان هزینه مالی عضویت در ناتو و نهادهای دیگر منطقه ای و جهانی بکاهد.

از دیدگاه تصمیم گیرندگان حکومت اسلامی، حضور نظامی آمریکا در خاورمیانه نیز در همین ردیف قرار دارد.

استدلالشان آن است که آمریکا در گذشته تنها ده درصد از سوخت مورد نیاز خود را از کشورهای خارجی و از جمله خاورمیانه وارد می کرد. ولی امروز، ایالات متحده به مرحله خودکفایی رسیده که نیازی به واردات نفت ندارد و همه نیاز سوختی را در خود آمریکا تولید می کند. بنابراین، نفت شاخاب فارس برایش بی اهمیت است.

در یک محاسبه، فرماندهان سپاه و شخص علی خامنه ای اشتباه می کنند، اگر تصورشان آن است که ترامپ به خاطر ملاحظات انتخابات ریاست جمهوری، از ورود به جنگ با حکومت ایران خودداری خواهد کرد، و آن هنگامی است که در عملیات تعرضی سپاه پاسداران، چندین سرباز آمریکایی نیز کشته شوند.

درست است که رژیم ایران ادعا کرده که ترامپ بی عرضه است و از جنگ می هراسد.

آن ها سنجیدگی ترامپ را به حساب بی عرضگی او می نویسند، زیرا زبانشان و فرهنگشان از ادب و احترام بدور است و همانند اوباش چاله میدان رفتار می کنند.

ولی ترامپ، وقتی که ببیند جان سرباز آمریکایی قربانی شده، اگر وارد جنگ نشود، حمایت مردم آمریکا را از دست خواهد داد. ولی اگر وارد جنگ شود، از محبوبیت فزون تری برخوردار خواهد گردید.

این را سران حکومت ایران و فرماندهان سپاه، به خوبی به حساب نیاورده اند.

ارزو می کنیم که جنگی درگیر نشود و خونی به زمین جاری نگردد.

ولی دنیا باید بداند که با گروه جدیدی از ماجراجویان تشنه به خون روبرو است که خواهان قدرت و تسلط بر منطقه هستند و در این راه، مردم ایران را به گروگان گرفته اند و ثروت کشور ایران را در دست خود قبضه کرده اند و بویی از انسانیت و رحمت و شفقت نبرده اند.

دنیا آنقدر با آنان مدارا کرد که توانستند یک قدرت موشکی به راه اندازند و از برنامه های اتمی نیز صرفنظر نکرده اند و هر روز بر دامنه تعرض و دخالت نظامی در کشورهای همسایه می افزایند و در راستای گستاخی و تهدید گام دیگری بر می دارند.

اگر امروز برای مهار کردن این ماجراجویان تشنه به خون گام اساسی برداشته نشود، فردا ممکن است آنان خطرات بسیار بزرگتری را برای منطقه و جهان به وجود آورند.

کشورهای اروپایی تا کنون کنار نشسته بودند، ولی آن ها نیز به تدریج به این نتیجه می رسند که از تعامل با حکومت ایران و مدارا کردن با آنان سودی نخواهند برد و اگر تغییر سیاست ندهند، فردا خودشان نیز به خطر خواهند افتاد.

اسرائیل همه این تحولات را از نزدیک دنبال می کند و همه احتمالات را در نظر می گیرد و خود را برای رویارویی با هر چالشی آماده می سازد.

در برابر چنین وضعی، ملت ایران چه می تواند بکند؟

پرسش مهمتر آن که در برابر چنین وضعی، ملت ایران چه “باید” بکند؟

خود ملت است که باید به این پرسش پاسخ دهد و سرنوشت خویش را بدست گیرد و نگذارد که ایران زمین، همچنان در این سراشیبی که رژیم حاکم بر ایران به وجود آورده، به پرتگاه نزدیک تر شود.

این امر را نباید از یاد برد که سرنوشت هر ملت، در درجه نخست در دست خود همان ملت است و مردم ایران در انتظار فرصت مناسب هستند تا بتوانند سرنوشت خویش را خود به دست گیرند.

ولی هشیار باشند که این فرصت از دست نرود.seek June 22, 2019 04:21 PM

شاید اولین قدم این باشد که اکثر ایرانیان به خود به عنوان «ملت ایران» بنگرند ونه «امت اسلام» ایرانیان میباید از لحاظ فرهنگی بطور کامل خود را ازجهان اسلام، که برای کشورهای اسلامی بجز فقر و نکبت و غقب افتادگی چیزی به ارمغان نیاورده، جدا بکنند شوربختی کنونی ایران ایرانی در وجه اول یک امر فرهنگی است نه سیاسی

گزارش یا اعتراض به این نظر


هیولا واختابوس سبزاسلامی June 22, 2019 05:07 PM

بچه هیولا را باید هرچه زودتر حتی در نطفه خفه کرد امروز این هیولای چهل ساله واختاپوس سبز اهریمنی چنگال در عراق و افغانستان وفلسطین و لبنان وسوریه ویمن وافریقا وامریکای لاتین واروپاانداخته همه میدانیم همه دولتهای اروپایی وچین وشوروی وکشورهای عربی وحتی امریکا بخاطر بهره مندی وکسب سود از منابع نفتی و(ازفروش اسلحه در خاورمیانه و )همواره با حمایت از این حاکمان مافیا فاشیستی ازتمامی اقدامات تروریستی وبمب گذاری ونسل کشی وجنایات واعدام وشکنجه های انان چشم پوشی نمودند وهمین مسئله موجب رشد وگسترش این هیولا واختاپوس سبز شده وریشه ومکان تغذیه وسر وبدن این هیولا در سرزمین اهورایی ایران است حتی با قطع کردن 12 دست این هیولا (با پذیرش 12 شرط امریکا) هرگز عالم به ارامش نمیرسد تنها راه نجات عالم کمک به مردم ایران است برای از ریشه کندن این هیولای خون اشان

گزارش یا اعتراض به این نظر


ژیلا June 22, 2019 06:03 PM

دقبقابه همین خاطر است که کرکری میخواند وعشوه اخوندی میکند

گزارش یا اعتراض به این نظر


اریان June 22, 2019 09:06 PM

خیلی از ایرانیها منتظرند ارتش امریک حمله بکنه مهم نیست کجا را میزنه فقط طوری بزنه که بعد از تمام شدن ببینیم مردم تما اخوند ها و خانواده هایشان را تیکه تیکه کردند جون بعد از آزادی مردم توسط کوروش زمان اقای ترامپ به چیز هایی که از بین رفته می‌توان با تکنولوژی جدید درست کرد هم تولید اشتغال میکنه و کمک امریکا می‌توان همه چیز را بهتر از اولش درست کرد مرگ بر پوتین مرگ بر کثیف ترین و بی شرافترین کشور در دنیا روسیه

گزارش یا اعتراض به این نظر


manam,tanha June 22, 2019 10:17 PM

جناب منشه امیر با تمام احترامی که برایتان بعنوان یک ایرانی تبار قائلم اما به وضوح خواسته اید چند مورد خاص در ابهام همچنان باقی بماند
1- کیست که نداند جمهوری اسلامی حاکم بر ایران و دیگر کشورهای خاورمیانه دست پرورده گلوبالیسم جهانی نبوده؟
2-کیست که نداند ایران حوزه ی نفوذ روسیه وشیوه ی باجگیری جمهوری اسلامی همان شیوه ی باجگیری روس های انگل صفت نیست؟
3-مسئولین جمهوری اسلامی حاکم بر ایران بازیچه ی دست نمایندگان گلوبال ها(روس،چین،انگلستان،فرانسه،آلمان و حزب دمکرات آمریکا)هستند و حمایت های پنهان و آشکار آنان،شماراهم نیز در رودربایستی قرار میدهد و شرم از گفتار این دارید که بگویید همه ی ما!به نوعی در مدت چهل سال با کسب منافع وسیاست های مطلوب خود بانی ویرانی وچپاول کشور و نابودی ملت ایران بودیم!
«امت اسلام ساکن درایران ،جدااز ملت ایران هستند»

گزارش یا اعتراض به این نظر


نسل بیدار June 23, 2019 02:01 AM

ترامپ به دنبال جنگ نیست زیرا او به خاطر مردم ایران و منافع آمریکا به یک آینده سازنده بین ایران آزاد و آمریکا می اندیشد و تلاش خود را می کند تا به مردم ایران کمترین صدمه وارد شود * اما اگر آخوند‌ها دست از بازی با آمریکا بر ندارند و اگر مردم ایران از این موقعیت به سود خود استفاده نکنند برای آمریکا زیر و رو کردن ایران هیچ مشکلی نخواهد بود *

یک بار دیگر برای اینکه ترامپ به مردم ایران فرصت خیزش و نجات خود را دهد از همین دوشنبه آمریکا تحریم‌های سخت جدیدی را نسبت به رژیم آخوند‌ها را اعلام خواهد کرد * امیدواریم تا این فرصت کوتاه وجود دارد مردم ایران دست به یک خیزش ملی بزنند و خود و ایران را نجات دهند * زیر و رو شدن ایران به سود آینده مردم ایران نیست *

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  8359 بازدید |


© copyright 2004 - 2021 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.