آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

پنجشنبه، 23 بهمن ماه 1399 = 11-02 2021

"نفوذی هايی" که به جان جمهوری اسلامی افتاده اند

ارزیابی امنیتی: مخالفان رژیم در همه نهادهای حکومتی و سپاه پاسداران نفوذ کرده اند و می خواهد موجب سقوط رژیم شوند

به گزارش رادیو پیام اسرائیل، آشنایان امور در تهران به بررسی این احتمال پرداخته اند که در داخل حکومت لایه هایی ایجاد شده که برخی مسئولان به علت مخالفت با رفتارهای رژیم، عملا به یک رشته خرابکاری می پردازند تا سقوط رژیم را شتاب بخشند.

سران حکومت در سال های اخیر، بارهای از آن چه که “رخنه یابی عناصر نفوذی” در دستگاه های حساس حکومتی می نامند سخن گفته اند که می تواند اشاره ای به این موضوع باشد.

چنین احتمالی که مخالفانِ پنهانِ رژیم، با استفاده از موقعیتی که در داخل حکومت به دست آورده اند، عمدا به اقداماتی می پردازند که حکومت را در تنگنای بیشتری قرار دهد، آخرین بار در سخنانی مطرح گردیده که به محمد جواد ظریف نسبت داده شده و در آن گفته اند که ممکن است شلیک موشک به سوی هواپیمای اوکراینی کار یک جناح سپاه پاسداران و یا عواملی شبیه او بوده که حکومت نمی تواند آن را افشا کند.

پیش از ظریف نیز، آخوند محمود علوی وزیر اطلاعات نیز در دفاع از وزارتخانه خود که به اهمال در حفظ جان محسن فخری زاده متهم شده بود، این احتمال را مطرح ساخت که عناصری در داخل سپاه پاسداران، عمدا و با تبحر بسیار، زمینه را برای ترور این فرد آماده ساخته اند.

در مورد شیوه ترور فخری زاده، روایت های متعددی انتشار یافته که هنوز درستی هیچ یک قطعی نشده است. ولی بی تردید، اجرای یک چنین نقشه پیچیده ای، حتی اگر باور کنیم که به دست یک کشور خارجی انجام گرفته، بدون شراکت عناصری در داخل کشور امکان پذیر نبوده است.

تحلیلگران میگویند که سوء قصد کنندگان دقیقا از مسیر عبور فخری زاده و ساعت حرکت او آگاهی داشته اند و احتمال زیاد می رود که او تنها، و بدون محافظ بوده که سوء قصد را آسانتر ساخته و این گونه اطلاعات را فقط عناصری در داخل سپاه می توانسته اند در اختیار سرویس های جاسوسی خارجی قرار دهند.

انتقال حدود یکصد هزار سند اتمی ایران از انباری در شورآباد تهران به اسرائیل نیز، بدون همکاری عناصر داخلی امکان پذیر نبوده است و احتمال زیاد می رود که این عناصر، از میان مقامات ارشد اتمی و یا حفاظت اطلاعاتی سپاه پاسداران بوده اند.

نمونه دیگری که احتمال حضور “عناصر نفوذی” در ردۀ بالای حکومتی در ایران را تقویت می کند، رشته انفجارها، آتش سوزی ها و خرابکاری های دیگری بوده که در سال گذشته، مرتبا در نقاط مختلف ایران رخ می داد و تقریبا هر هفته، در یک نقطه دیگر کشور به وقوع می پیوست و در این رابطه نیز هنوز هیچکس بازداشت نشده و در همه موارد، رژیم ادعا کرده است که حوادث جنبنه طبیعی داشته و سوء نیتی در کار نبوده است.

ارزیابی می شود که این قشرهای مخالف رژیم که در داخل نهادهای حکومتی وجود دارند، بر این باورند که خیزش مردمی و حتی مبارزه مسلحانه نخواهد توانست موجب برافتادن رژیم شود و از این رو با عملیاتی چون انفجار پایگاه موشکی سپاه و کشته شدن سرپرست برنامه های موشکی رژیم و موارد دیگری که از آن ها نام برده شد، همگی در زمره عملیات شبکه هایی است که در داخل رژیم به وجود آمده و حکومت، آن را “عوامل نفوذی” نام نهاده است.


بایدن رژیم ایران را نجات نمی‌دهد
روحانیون پیش از سقوط رژیم به مردم بپیوندند

قاسم شعله‌سعدی خود را نمایندۀ "راه سوم" در ایران می‌داند یعنی به قول خودش یک جنبش مدنی تغییر رژیم از طریق گفتگو و سازش. او خواستار ادغام سپاه پاسداران در ارتش برای ایجاد یک ارتش ملی غیرایدئولوژیک است و خطاب به روحانیون می‌گوید که جو بایدن و غرب حتی اگر بخواهند - که نمی خواهند - نمی‌توانند رژیم اسلامی ایران را نجات بدهند.

به گزارش رادیو فرانسه، او می‌افزاید تغییر نظام اسلامی در ایران و تأسیس یک نظام چایگزین دموکراتیک و سکولار اجتناب ناپذیر است و روحانیون باید تا دیر نشده همانند آیت‌الله امجد از همین امروز به صفوف مردم بپیوندند اگر نمی‌خواهند در آینده مورد خصم مردم ناراضی قرار بگیرند.

گفته می شود سال جدید میلادی برای دستکم بخش‌هایی از حکومت ایران سال بهبود اوضاع اقتصادی با روی کار آمدن بایدن و رفع تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی معرفی شده است.

چقدر این پیش بینی خوش‌باورانه یا واقع‌بینانه است؟ چالش‌های پیش روی حکومت ایران در سال جدید میلادی کدامند؟ و تا کجا روی کار آمدن جو بایدن آرزوی رهبران حکومت ایران را برآورده خواهد کرد؟

در پاسخ به این پرسش‌ها، قاسم شعله‌سعدی، حقوقدان مقیم ایران، از جمله گفته است :از دست جو بایدن کار چندانی برای نجات جمهوری اسلامی ایران ساخته نیست. نیست به این خاطر که اولاً شدت و دامنۀ مشکلات اقتصادی، سیاسی و اخلاقی کشور به حدی است که این یا آن اقدام فلان رئیس جمهوری آمریکا قادر به برطرف کردن آنها نخواهد بود حتی اگر فرض کنیم که رئیس جمهوری منتخب آمریکا قصد نجات حکومت اسلامی ایران را داشته باشد. و ثانیاً از دست بایدن کار چندانی برای حکومت اسلامی ایران ساخته نیست به این خاطر که بنیاد تمام تحریم‌های وضع شده از سوی دونالد ترامپ علیه جمهوری اسلامی ایران مقابله با تروریسم و خشکاندن منابع مالی و مادی آن اعلام شده و در نتیجه رئیس جمهوری منتخب آمریکا نمی‌تواند – حتی اگر فرض کنیم که بخواهد – تحریم‌های آمریکا علیه ایران را لغو کند، اگر این اقدام برای نمونه به توقف فعالیت‌های بی ثبات کنندۀ ایران در منطقه از طریق گروه های شبه نظامی نظیر حماس و حزب الله منجر نشود.

قاسم شعله سعدی به اظهارات اخیر وزیر امور خارجۀ پیشین گروه حماس و انتقال ٢٢ میلیون دلار کمک مالی به این گروه به وسیلۀ قاسم سلیمانی اشاره کرده و افزوده است که کمک‌هایی از این دست که تنها نمونه‌های نادری از آنها را می دانیم تنها به فقر و ورشکستگی اقتصادی ایران منجر نشده‌اند، بلکه تحریم‌های آمریکا علیه ایران را نیز موجه جلوه داده‌اند. او سپس یادآوری کرده است که دیگر حتی اروپایی‌ها هم احیای صرف برجام بدون مقابله با حمایت حکومت ایران از گروه های شبه نظامی تروریستی در منطقه و برنامۀ موشکی جمهوری اسلامی ایران را نمی پذیرند و اتفاقاً روی کار آمدن بایدن ائتلاف اروپا و آمریکا را برای چنین مقابله‌ای تقویت خواهد کرد.

قاسم شعله سعدی در جای دیگری از سخنانش با انتقاد از اصلاح طلبانی که فروپاشی اجتناب‌ناپذیر جمهوری اسلامی را مترادف با تجزیه ایران همانند سوریه و عراق اعلام می‌کنند، گفته است که این تحلیل بنیاد علمی و واقعی ندارد و پیش از هر چیز نشان می‌دهد که این دسته از اصلاح طلبان اتفاقاً نه سوریه و عراق را می‌شناسند نه جامعۀ ایران را. به گفتۀ قاسم شعله‌سعدی ویژگی بارز فرهنگی ایرانیان مدارا و همزیستی با یکدیگر است چنانکه طی هزاره‌ها ایرانیان بر همین اساس با یکدیگر و در کنار یکدیگر زیسته‌اند. او گفته است که در ایران هرگز جنگ‌های قومی و دینی شکل نخواهد گرفت و اصلاح طلبان خواستار حفظ نظامی هستند که منشاء و مسبب وضعیت اسفبار کنونی کشور بوده و بزرگترین تهدید علیه موجودیت و امنیت آن به شمار می‌رود...

شعله‌سعدی سپس تأکید کرده جریان سیاسی جدیدی که او تحت عنوان "راه سوم" نمایندگی می‌کند در بستر همین فرهنگ مدارا و بر پایۀ یک جنبش خشونت‌پرهیز و نافرمانی مدنی استوار شده که خواستار نه اصلاح نامیّسر رژیم اسلامی ایران که تغییر آن از طریق مذاکره و سازش است. او گفته است که در نظام پسااسلامی ایران که لزوماً نظامی دموکراتیک و عرفیگرا و مبتنی بر بیانیه جهانی حقوق بشر و شهروند خواهد بود تمام رهبران و مقامات لشگری و کشوری جمهوری اسلامی مشمول عفو خواهند شد مشروط به اینکه اولاً علیه مردم دست به خشونت نزنند و ثانیاً از طریق مصالحه و گفتگو از قدرت کنار بروند. قاسم شعله سعدی در پایان از روحانیون، بازاری‌ها، دانشگاهیان و دانش آموزان خواسته است که به این جنبش مدنی تغییر نظام اسلامی بپیوندند. او خواستار ادغام سپاه پاسداران در ارتش برای ایجاد یک ارتش واحد ملی شده و خطاب به روحانیون گفته است که تغییر نظام اسلامی در ایران اجتناب ناپذیر است و تا دیر نشده همانند آیت‌الله امجد از همین امروز به صفوف مردم بپیوندند اگر نمی‌خواهند پس از پایان محتوم رژیم اسلامی مورد خصم مردم ناراضی قرار بگیرند.حقیقتگو November 20, 2020 09:00 PM

متاسفانه هشت سال قاطری با خورچیین های ملو ازمیلیاردها دلار بعنوان رئیس جمهورامریکا ظاهر شد که اروپا و روسیه و چین و خامنه ای وشرکاء سوارش شدند وخورچین هایش را خالی کردند و حکومت آخوندی وشرکاء هم که حالا قاطری دیگر رئیس جمهور امریکا شده است که پیام میدهند یالله بزارسوارت بشیم !

گزارش یا اعتراض به این نظر


کاریکامراناتور November 25, 2020 01:27 PM

در غرب هیچ چیزی مثل دیروز نیست و شرایط حتی ممکن هست در عرض یک ساعت تغییر کنند چه برسد به قرارداد برجام 5 سال قبل که تمام شرایط عوض شده و در دوره ی قبل هم اخوندها با اقدامات ایذائی جر زدند و اطمینانی وجود ندارد مخصوصا این بار که وزیر امور خارجه ی بایدن یکنفر یهودی هست و اصولا بایدن را بیلیونرهای یهودی بالا اورده و روی او سرمایه گذاری کرده اند مطلقا چیزی شبیه قبل نیست

گزارش یا اعتراض به این نظر


هرگز به «برجام ۱» باز نخواهیم گشت !!! November 25, 2020 08:17 PM

رابطه، وضعیت و شرایط فعلی رژیم فاسد و اشغالگر اسلامی و آمریکا از زمان اوباما خیلی «متفاوت تر و پیچیده تر» شده اند و هرگز اوضاع به آن دوران باز نخواهند گشت و هرگز شاهد «ماه عسل جواد ظریف و جان کری»، همچون دو عاشق، دست در دست یکدیگر در خیابانهای ژنو در حال قدم زدن، نخواهیم بود

فرق اساسی شرایط امروزی با دیروز در حقایقی نهفته اند که در این ۴ سال اخیر کلیهٔ معادلات و محاسبات سیاسی را از درون چنان دگرگون کرده اند که حتی جو بایدن هم شخصأ قادر به ماه عسل رفتن با سیدعلی نباشد، حقایقی که ایران، منطقه و جهان را بزودی زود خواهد لرزاند

شرایطی که از سال ۲۰۱۵ تغییر کرده اند و «حقایق و وقایع ناگواری» که از آن زمان بوقوع پیوسته اند:

• خیزش و قیام دلیرانهٔ ملت ایران علیه استبداد، آپارتاید و اشغال اسلامی ایران!
• سرکوب خونین مردم ایران در دی ماه ۹۶ و آبان ۹۸ و قتل عام هزاران نفر از مردم آزادیخواه ایران!
• اعدام و زندان هزاران فعال سیاسی، اجتماعی، مدنی، محیط زیستی، ورزشی، روزنامه نگاری، کارگری، فرهنگی و امور زنان و در سراسر کشور!
• به هلاک رساندن خطرناکترین تروریست جهان در عراق (سلیمانی)!
• حمله به پالایشگاههای عربستان و ادامهٔ سیاست های ماجراجویانه در منطقه، دخالت مستقیم در امور داخلی کشورهای منطقه، حمایت از اسد، مادارو، طالبان، حماس، حزب الله، حوثی های یمن، شبه نظامیان شیعه در عراق و !
• افزایش موشک پرانی های سپاه در ایران و منطقه و افزایش تهدیدهای منطقه ای سپاه علیه موجودیت، تمامیت، حاکمیت، استقلال و امنیت داخلی کشورهای منطقه!
• جنایت علیه بشریت، سرنگون کردن پرواز ۷۹۲ هواپیمایی اوکرائین و قتل ۱۷۶ انسان بیگناه در آسمان ایران و انکار حقایق!
• نمایش اقتدار پوشالی اسلامی و نمایش مضحکانهٔ «انتقام سخت» که ضعف و ذبونی حاکمان جنایتکار اسلامی را نزد مردم ایران و جهانیان به اثبات رساند!
• ضعف و ناتوانی رژیم در حل کوچکترین مشکلات اقتصادی و معیشیتی مردم ایران!
• تأثیر فشارهای حداکثری و اعمال تحریم های فلج کنندهٔ سیاسی، اقتصادی، مالی، امنیتی و نظامی در تضعیف حکومت اسلامگرایان فاسد و تبهکار!
• ورشکستگی کامل اقتصادی که ضعف و شکنندگی اقتصاد کشور را به مردم ایران و جهانیان به اثبات رساند!
• افزایش تصاعدی غارت از ثروت ملت ایران و چوب حراج به منابع طبیعی ایران!
• افزایش تصاعدی تورم و گسترش «بحران مافوق تورم» ، سقوط تاریخی ارزش ریال و گرانی های سرسام آور!
• ضعف، ناتوانی، نا کارآمدی و نا لایقی رژیم فاسد اسلامی در مقابله با بیماری کرونا، سیل، زلزله ، آتش سوزی جنگلها، خشکسالی و کم آبی در سراسر کشور!
• گسترش نارضایتی ها و بالا گرفتن خشم و نفرت مردم ایران از «حکومت ظلم سیدعلی»!
• و از همه مهمتر «اصلاح ناپذیری» و ادامهٔ «سیاست های آمریکا ستیزی اسلامی» رژیم خون آشام آخوندی در ایران!

همه و همه، از دلایلی خواهند بود که دولت جدید جو بایدن نخواهد توانست به گذشته و به معاهدهٔ برجام باز گردد و به ناچار راه ترامپ را در پیش خواهد گرفت یعنی «ادامهٔ سیاست فشارهای حداکثری» که نتایج مثبت آن به بُن بست کشیدن و فروپاشی کامل رژیم ضد انسانی اسلامی در ایران اشغالی منجر خواهند شد

گزارش یا اعتراض به این نظر


علیرضا December 24, 2020 12:41 PM

واقعا" نماد حیوانی که حزب دمکرات انتخاب کرده از هر جهت برازنده این حزب است

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو December 27, 2020 05:45 PM

درحقیقت محض اسرائیل بدرستی بوی تعفن دمکرات ها و رهرشان آیت الله بایدن وسیاست های ذلیل وارانه شان درک کرده است هشت سال حکومت اوبامای تمام مفلوک و دیوانه ای خندان که اجازه داد که روس ها و پاسدارها حکئومت حیون ئالله خامنه ای درسوریه وعراق رشد ونمو کنند و میلیاردها دلار هم برای حفظ موجودیت حکومت حیون الله راهی دربارخامنه ای کرد

گزارش یا اعتراض به این نظر


انتقام مرا اسرائیل میگیرد December 28, 2020 07:22 AM

اسرائیل هرگز اجازه نمیده که آمریکا به برجام برگرده ، حتی اگه لازم باشه بایدن رو مثل جان اف کندی ترورش کنه میکنه ولی نمیزاره آمریکا به برجام برگرده

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو December 30, 2020 09:13 PM

روحانیون حیون الله که جنایت ها و کشتارها و چپاول ها کرده اند چگونه می خواهند به مردم بپیوندند باید ازجناب فعال داخلی پرسید آیا حاضرید که قاتلان فرزندان تان را به خانه تان راه دهید انکارهیچ اتفاقی هم نیفتاده است؟! روحانیون حیون الله برای پناهنده شدن نه چین و نه روسیه و نه اروپا ونه حتی کشورهائی سالهای سال میلیاردها دلارصرف شان کرده اند راه شان نخواهند داد بلکه همانند کذشته زندگی وزنده ماندنشان با حصرو آزاردادن و جنایت کردن درایران امکان پذیراست ودانسته اگراین قدرت را ازدست بدهند توسط مردم تکه تکه خواهند شد وبهمین دلیل هم چین وروسیه برای حمایت شان دعوت می کنند!

گزارش یا اعتراض به این نظر


ساسان January 6, 2021 05:22 PM

از منشور راه سوم حمایت می کنم و برای دست اندر کران آن آرزوی پیروزی دارم

گزارش یا اعتراض به این نظر


خسرو January 6, 2021 07:39 PM

درود بر قاسم شعله سعدی همه باید از این حرکت حمایت کنند بهرحال چاره ای جز تغییر بنیادی نیست از انگ و تهمت و اینکه اینکه اینهم از خودشان است پرهیز کنیم بگذارید قدمی به جلو برداشته شود ما بسیاری از جان بر کفان را در زندانها و همچنین خرج از کشور داریم که لایق تشکیل دولت موقت هستند پاینده ایران هموطنان دست یکدیگر را بگیریم

گزارش یا اعتراض به این نظر


Hamid January 6, 2021 10:31 PM

رژیمی که با دروغ و غارت و قتل و جنایت شروع به حکومت کرد و فقط به خودش و خوداشون اجازه حرکت داد فکر نمیکنم که بسادگی و بدون ریختن خونهای بسیاری از قدرت پوشالی که برای خودش درست کرده بپایین بیاد چرا که حق رو درست مثل چپاولگران که با میلیاردها و میلیونها دلار خون مردم با نامهای متفاوت در خارج ایران بسر میبرند و ادعای مالکیت میکنند بقیه سردمداران بیسواد دولت هم بهمین بلا دچارند

گزارش یا اعتراض به این نظر


azadeh January 7, 2021 03:12 PM

حالا که نهایتاً وبرای همیشه پروژه وخُمرۀ رنگرزی حکومتی،تحت عنوان "اصلاحطلبی!"،شکسته وبوی تعفن قلابی بودن وهمدست و همراه بودنش درتک تک جنایات وقتل وغارتهای حکومتی وغیر حکومتی عالمگیر،وبگورسرازیر شده،از پروژه وخُمرۀ رنگرزی جدیدی پرده برداری میکنند،بااین خیال باطل که یک بیست واندی سال دیگر هم،سرِ مامردم را،دوباره،ازاینطریق شیره بمالندوسرگرم امید به ایجاد تغییر ازاینطریق کنند!
البته که آنها آخرین توطئه هایشان راخواهند کردتامبارزات آزادیخواهانه وحقطلبانۀ ما مردم را بانحراف کشند،اما هیهات که بتوانند دوباره بر سرِ برافراشته وآزادی ستان ما،شیرۀ بلاهت بمالندوفریبمان دهند!
بگذریم ازاینکه حکومت خونخوار،برای ادامۀ سیاست مماشات قدرتهای خارجی،نیازمند راه انداختن یک چنین پروژه های بی ریشه اما پرطمطراق ودهان پرکن است!تا دستآویز ادامۀ مماشات آنها باشد!

گزارش یا اعتراض به این نظر


Ario February 11, 2021 06:02 PM

چگونه انتظار دارید این به اصطلاح روحانیون که‌ وجودشان از مال حرام آکنده شده است به سوی مردم بازگردند؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


اردلان February 11, 2021 08:21 PM

رخنه فساد فزاینده در ساختارهای اساسی و گوشته رژیم سبب نارضایتی گسترده میان رده های پائینتر و پوسته های ارگانهای مختلف چون سپاه و بسیج مهمترین ارکان رژیم شده است!
بنابرین در چنین شرایطی وضعیت امنیتی در گوشته و نقاط بسیار حساس رژیم به فراتر خطرناکتر از پیش و اوضاع غیر قابل پیش بینی برای ملاهای بر مسند قدرت فراهم آورده!

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  19012 بازدید |


© copyright 2004 - 2021 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.