آدرس پست الکترونيک [email protected]

چهارشنبه، 26 آبان ماه 1389 = 17-11 2010

نوازندگانی که برای امرار معاش کارگری می ‌کنند

ایسنا: یکی از هنرمندان موسیقی شهر شیروان بیان کرد: چون از موسیقی در شهرستان‌ها حمایت نمی‌شود، بیشتر هنرمندان به دنبال کارگری یا درآمدهای دیگر می‌روند.

موسی‌الرضا ولی‌نژاد بیان کرد: در میان سالهای 1375 تا 1380 حدود 15 گروه موسیقی محلی در شیروان فعال بودند، اما حالا فقط سه گروه موسیقی محلی وجود دارد.

او که برادر کوچکتر حسین بخشی است که در جشن خانه‌ی موسیقی از زحمات او تجلیل شد، بیان کرد: در شیروان فقط پنج بخشی‌ باقی مانده است که ما چهار برادر و یک پسرعمو هستیم.

این هنرمند یادآور شد:تا پیش از سال 83 در سال 2 یا 3 جشنواره در شیروان برگزار می‌شود و ما در آن جشنواره‌ها موسیقی‌مان را اجرا می‌کردیم. ولی از آن سال به بعد دیگر هیچ جشنواره‌ای در شیروان برگزار نشده است و این باعث بیکاری گروه‌های موسیقی شد.

ولی‌نژاد عنوان کرد: در شیروان سازهای بادی محلی مانند « زرنا»، « قوشمه» هستند که متاسفانه نوازندگان کمی برای آنها هستند و این وضعیت برای سازهای «فلوت»، «نی»، «کمانچه» نیز وجود دارد و بسیاری از نوازندگان آنها برای امرار معاش به کارگری روی آورده‌اند.Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: