آدرس پست الکترونيک [email protected]

آدينه، 12 فروردین ماه 1390 = 01-04 2011

بیکار شدن بیش از 100 هزار نفر از صیادان بوشهری

سایت آفتاب: عسگر جلالیان از بیکار شدن بیش از 100 هزار نفر از صیادان بوشهری به‌واسطه افزایش قیمت گازوییل و بنزین و کمبود این سوخت‌ها در این منطقه خبر داد و گفت: متأسفانه کار در بوشهر به جایی رسیده که صیادهای بوشهری ماهی مورد نیاز خود را با ماهی‌های وارداتی از نیوزلند تامین می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، نماینده دیر و کنگان در مجلس شورای اسلامی، همچنین افزود: بعد از افزایش قیمت بنزین و گازوییل، در منطقه بوشهر بنزین با قیمتی بیش از 400 تومان و گازوییل هم با قیمت 360 تومان به صیادها داده می‌شود که این موجب تعطیل شدن کار صیادی در این منطقه شده است.

وی با بیان این که واردات بی‌رویه ماهی از نیوزلند موجب اشباع بازار بوشهر و متضرر شدن اندک ماهیگیران باقیمانده شده است، افزود: تعداد کمی از صیادان که با وجود قیمت بالای سوخت با جان سختی به صیادی ادامه می‌دادند هم به واسطه اشباع بازار از ماهی‌های وارداتی نیوزلندی کاملا ناامید شده‌اند و جایی برای آنها در بازار باقی نمانده است.

عضو کمیسیون انرژی با تاکید بر این که اجرای قانون هدفمندی برای کشور مفید و لازم است، تصریح کرد: مسئولان اجرایی کشور باید آگاه باشند که این قانون مهم در مناطق مختلف بسته به شرایط باید انعطاف‌پذیر باشد و در اجرای آن دقت نظر رعایت شود تا اجرای آن موجب متضرر شدن بخشی از مردم نشود.

بندر بوشهر و شهرهای دیر و کنگان از جمله مناطقی هستند که با قرار گرفتن در حاشیه خلیج فارس و دارا بودن سواحل کم عمق و قابل دسترس، یکی از بهترین مناطق ساحلی کشور برای صیادی به شمار می‌روند؛ شغل صیادی در بوشهر از مشاغل عمومی مردم این منطقه به شمار می‌رود و تعداد چشمگیری از مردم بوشهر از این راه زندگی خود را اداره می‌کنند.Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: