آدرس پست الکترونيک [email protected]

سه شنبه، 4 بهمن ماه 1390 برابر با 2012 Tuesday 24 January

جنگ اقتصادی آغاز شده است؛ مردم به صحنه بیایند

سایت دیگربان: محسن رضایی٬ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از آغاز علنی «جنگ اقتصادی» آمریکا و ایران خبر داد و به مقام‌های جمهوری اسلامی توصیه کرد برای پیروزی در این جنگ باید مردم را به صحنه بیاورند.
آقای رضایی این درخواست را روز دوشنبه (سوم بهمن) همزمان با تصویب طرح توقف خرید نفت ایران از سوی اتحادیه اروپا٬ در قالب یادداشتی مطرح کرده است.
وی نوشته که جنگ اقتصادی آمریکا وایران پس از ۱۶ سال «تنش‌زدایی» آغاز شده و شرط پیروزی در این «جنگ» آن است که «مسئولان از خواب و خیالات بیرون بیایند و به فکر یک اقدام راهبردی باشند.»
رضایی در یادداشت خود چهار راهبرد «جهش اقتصادی»٬ «خنثی‌سازی جنگ اقتصادی»٬ «هم‌پیوندی بیشتر با بیداری اسلامی» و «دیپلماسی فعال» را برای پیروزی به مقام‌های جمهوری اسلامی پیشنهاد کرده است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت در عین حال نوشته است: «لازمه این کار، بازگرداندن مردم به صحنه است و تا سازندگی و جنگ اقتصادی، مردمی نشود، مشکلات کشور در آینده بیشتر می‌شود.»
وی در پایان یادداشت خود همچنین نوشته که جمهوری اسلامی برای پیروزی در این جنگ باید «کشور را در بعد اقتصادی به دست یک تیم هفت نفره‌ای بدهد تا همه لکوموتیوهای اقتصادی را شتاب بدهند.»
یادداشت محسن رضایی در شرایطی منتشر می‌شود که وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا امروز به طور رسمی بر سر توقف خرید و واردات نفت از ایران به توافق رسیده‌اند.
اتحادیه اروپا همچنین در این نشست مصوب کرد دارایی‌های بانک مرکزی جمهوری اسلامی در غرب مسدود شود.
وضعیت اقتصادی ایران در پی گسترش تحریم‌ها و نابسامانی‌ها در بازار سکه و ارز در ماه‌های اخیر به شدت بحرانی شده و دولت نیز در ظاهر تلاشی برای بهبود این وضعیت نمی‌کند.
Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español

به اشتراک بگذارید:


© copyright 2004 - 2024 IranPressNews.com All Rights Reserved