آدرس پست الکترونيک [email protected]

چهارشنبه، 2 اسفند ماه 1391 برابر با 2013 Wednesday 20 February

اتهام قاچاق موتورهای آلمانی به رژیم برای پهپاد ها

صدای آمریکا: دادستان ها در آلمان دو مرد را به قاچاق دهها موتور ساخت آلمان به ایران برای استفاده در تولید هواپیماهای بی خلبان متهم کرده اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس امروز، چهارشنبه، به نقل از مارکوس کوهلر، سخنگوی دادستانی آلمان فدرال گزارش داد ایمان جی. ال (Iman J. L ) آلمانی ایرانی تبار ۳۰ ساله، که دارای تابعیت مضاعف است، و داود ای (Davood A) ایرانی ۵۴ ساله، هردو، به نقض قوانین صادراتی آلمان متهم شده اند.

آسوشیتدپرس می گوید این دو مرد که اسامی فامیلی شان براساس قوانین حاکم بر حریم خصوصی افراد محفوظ نگاه داشته شده است، اگر مجرم شناخته شوند،ممکن است با مجازات ۱۵ سال حبس مواجه شوند.

ایمان جی. ال. به ارسال ۶۱ موتور از طريق چندین محموله در سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۰۹ به ایران با استفاده از اظهارنامه های جعلی گمرکی متهم شده است. اتهام داود ای. نیز فروش مجدد بعضی از موتورها به خریداری ناشناس در ایران است.

دادستان ها می گویند این موتورها کاملا مناسب برای استفاده در هواپیماهای بدون خلبان تجسسی ، موسوم به ابابیل و نیز هواپیماهای بدون خلبان تهاجمی است، ( که در ایران با نام پهپاد از آنها یاد می شود).Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:


© copyright 2004 - 2023 IranPressNews.com All Rights Reserved