آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

دوشنبه، 16 اردیبهشت ماه 1392 = 06-05 2013

انتخابات؛ رهبر جمهوری اسلامی: با فتنه‌ گران مشکل دارم

یک نامزد احتمالی انتخابات در دیدار با علی خامنه‌ای در مورد نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری با وی گفت‌وگو کرده است. رهبر جمهوری اسلامی در این دیدار تصریح کرده که مسببان حوادث سال ۱۳۸۸ را "نمی‌توان در چهارچوب نظام پذیرفت".

به گزارش رادیو آلمان، به نوشته "سحام نیوز"، نزدیک به مهدی کروبی، وزیر صنایع کابینه محمد خاتمی یکشنبه گذشته برای دومین بار به دیدار رهبر جمهوری اسلامی رفته تا با وی درباره انتخابات پیش رو "رایزنی کند".

اسحاق جهانگیری، آن‌طور که منبع خبری سحام نیوز گفته، «از التزام خود به قانون اساسی و ولایت فقیه سخن به میان رانده و خود را اصلاح‌طلبی خوانده که در چهارچوب قانون حرکت نموده و در صورت رای آوری، علاقمند به همراهی با رهبری است و از این حیث هم هیچ مشکلی ندارد».

بر این اساس، اسحاق جهانگیری از "فضای امنیتی حاکم بر جامعه" ابراز نگرانی کرده و از آیت‌الله خامنه‌ای خواسته است "برای بهتر برگزارشدن انتخابات" دستوری صادر کند تا "زمینه حضور احزاب و گروه‌های مختلف سیاسی در چهارچوب نظام" فراهم شود.


پاسخ رهبر جمهوری اسلامی

آن‌طور که سحام نیوز می‌نویسد، رهبر جمهوری اسلامی "گوشزد کرده" که با اصلاح‌طلبان مشکلی ندارد و از حضور آنان در انتخابات استقبال می‌کند.

علی خامنه‌ای افزوده است: «اما با فتنه‌گران مشکل دارم و کسانی که حوادث سال ۸۸ را بوجود آوردند را نمی‌شود در چهارچوب نظام پذیرفت. از فتنه‌گران فاصله گرفته و با اصلاح‌طلبان درون حکومت به انتخابات ورود کنید».

رهبر جمهوری اسلامی در دیدار با اسحاق جهانگیری همچنین به وی "توصیه" کرده که «در موضع هسته‌ای هم باید در مقابل غرب ایستادگی کنید تا شائبه کوتاه‌آمدن در مقابل این برنامه مطرح نشود».

در ادبیات علی خامنه‌ای و هواداران وی معترضان به نتایج انتخابات ۱۳۸۸ "فتنه‌گر" خوانده می‌شوند. میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری پیشین، به‌عنوان "سران فتنه" از اسفند ۱۳۸۹ در حبس خانگی به سر می‌برند.

محمد خاتمی، رئیس دولت پیشین جمهوری اسلامی، هم بارها به همراهی با "فتنه‌گران" متهم شده است. حسین شریعتمداری، نماینده رهبر جمهوری اسلامی در روزنامه کیهان، چندی پیش در حمله‌ای بی‌سابقه محمد خاتمی را "مفسد فی‌الارض و ستون پنجم دشمن" خوانده بود.

همچنین وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی هفته گذشته به‌طور غیرمستقیم اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی، را به پشتیبانی از "فتنه ۸۸" متهم کرد.

خاتمی پیش از این "خواست رهبری" را کلید حل مشکلات جاری دانسته بود. رفسنجانی نیز "موافقت رهبری" را ضامن نتیجه‌بخشی حضور خود در انتخابات برشمرده بود.Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  


© copyright 2004 - 2019 IranPressNews.com All Rights Reserved