آدرس پست الکترونيک [email protected]

چهارشنبه، 4 دی ماه 1392 = 25-12 2013

رویترز: ارسال محرمانه نفت ایران به سوریه

بر اساس اسنادی که منتشر شده است سوریه در ماه های اخیر به شکل محرمانه مقادیر زیادی نفت خام از ایران و عراق وارد کرده است.

به گزارش عصر خبر، خبرگزاری رویترز در این زمینه تحقیقاتی انجام داده که در طی آن به اسنادی مربوط به واردات نفت توسط سوریه با کمک کشورهای دیگری غیر از ایران دست یافته است.

بر اساس این دهها سند حمل و نقل و فاکتور بدست آمده در طی چند ماه گذشته کشتی های ایرانی میلیون ها بشکه نفت خام را از عراق به سوریه رسانده اند.

در این اسناد نام شرکت نفتی "سیترول" سوریه که دریافت کننده نفت است و همچننی نام شرکت های حمل و نقل ایرانی موجود در لیست تحریم های آمریکا و اروپا قرار دارد.

یک منبع آگاه که از این اسناد مطلع است به رویترز گفته است که این معاملات تجاری در فاصله ماه مارس تا ماه می ۲۰۱۳ صورت گرفته است.

یک منبع آگاه دیگر در خاورمیانه که در زمینه رفت و آمد کشتی های فعالیت می کند در این زمینه گفته است که سوریه در مدت زمان فوریه تا اکتبر ۲۰۱۳ حدود ۱۷ میلیون بشکه نفت خام وارد کرده است که تقریبا نیمی از آن از ایران به صورت مستقیم وارد شده است.Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  


© copyright 2004 - 2021 IranPressNews.com All Rights Reserved