آدرس پست الکترونيک [email protected]

آدينه، 4 بهمن ماه 1392 = 24-01 2014

سخنان تهدید آمیز کری علیه رژیم و متحدانش در منطقه

وزیر خارجه آمریکا در گفتگو با شبکه العربیه، سخنانی شدیداللحن علیه رژیمهای تهران و دمشق و حزب الله لبنان بیان داشت و آنها را مانع برقراری صلح در سوریه دانست و به جنایت جنگی و حمایت از تروریسم متهم کرد.

جان کری در گفتگو با این شبکه گفت، بشار اسد مرتکب جنایات جنگی شده و همراه با حامیانش مانع صلح در سوریه به شمار می روند.

جان کری گفت ما درباره عمل و نه حرف های رژیم ایران در خصوص سوریه قضاوت می کنیم.

وی افزود، رژیم ایران حکومتی است که از تروریسم حمایت می کند، این رژیم از حزب الله در سوریه حمایت می کند، حزب الله یک سازمان تروریستی است و آنها(رژیم ایران) باید به حمایت از حزب الله پایان دهند.

کری گفت، جهان از علوی ها و اقلیت ها در سوریه پس از سقوط رژیم اسد حمایت خواهد کرد و مانع فروپاشی نهادها و موسسات سوری خواهد شد.

وزیر خارجه آمریکا افزود بسیاری از کشورها برای اعزام نیروهای حافظ صلح به سوریه آمادگی دارند.

کری در خصوص توافق رژیم ایران و غرب در خصوص برنامه هسته ای نیز اظهار داشت، این توافق باعث نمی شود که ما از حمایت از همپیمانان خود دست برداریم.

وی بار دیگر هشدار داد در صورتی که رژیم ایران به تعهدات خود در خصوص توافق هسته ای عمل نکند، گزینه نظامی مطرح خواهد بود و ارتش آمریکا برای اقدام علیه این رژیم آماده است.

وزیر خارجه آمریکا در خصوص اوضاع مصر نیز اظهار داشت آمریکا با عبدالفتاح السیسی در صورتی که در انتخابات ریاست جمهوری مصر پیروز شود، تعامل خواهد کرد.Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  


© copyright 2004 - 2021 IranPressNews.com All Rights Reserved