آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

پنجشنبه، 22 اسفند ماه 1392 = 13-03 2014

یک جوان "ناشناس" جلسه امنیتی رژیم را بهم ریخت

ایرنا: حمید رسایی نماینده تهران در مجلس با انتشار مطلبی در پایگاه اطلاع رسانی شخصی خود، موضوعاتی را در خصوص یک نفر از همراهان وزیر اطلاعات در نشست با نمایندگان مطرح کرده است.

رسایی در مطلب منتشر شده خود نوشته است: البته ما این موضوعات را دنبال می کنیم و برای همین، امروز بر اساس آیین نامه از وزیر اطلاعات با توجه به اطلاعات تکمیلی ای که به دست آمده، این سئوالات را طرح کرده ایم:

1 . فردی که در جلسه وزیر اطلاعات و نمایندگان حضور داشت و از معرفی وی خودداری شد، کیست و تابعیت چه کشوری را دارد؟

2 . چه کسی متن پیاده شده این جلسه را به فاصله چند ساعت به شکل تحریف شده و جهت دار در اختیار چند رسانه همسو با دولت قرار داده؟ در جلسه 20 اسفند نمایندگان با وزیر اطلاعات چه گذشت:

3. فرزند معنوی وزیر اطلاعات چه کسی است؟

رسایی در توضیح نشست برگزار شده بین وزیر اطلاعات و جمعی از نمایندگان سوال کننده از علوی، نوشته است: شب گذشته (20 اسفند) با درخواست مسئولان وزارت اطلاعات جلسه ای بین وزیر اطلاعات و نمایندگان سئوال کننده از وزیر و معاونین وی در یکی از اتاق های مجلس شورای اسلامی برگزار شد. موضوع سئوالات نمایندگان، درباره مسائل مهم امنیتی بود که وزیر اطلاعات باید به آنها پاسخ می داد. وقتی وارد جلسه شدم، جوان23 ساله ای را دیدم که برایم غریبه بود. از یکی از مسئولان وزارت پرسیدم ایشان کیست که پاسخ داد نمی شناسم.

رسایی در ادامه مطلب خود آورده است: در ابتدای جلسه برخی از همکاران نماینده، موضوعات کلی ای را مطرح کردند و از جمله آقای کوچک زاده ضمن تشکر از وزیر اطلاعات، قبل از طرح موضوعاتش گفت که مناسب است ابتدا همکاران حاضر در جلسه معرفی شوند. آقای علوی همه همکاران خود را معرفی کرد، اما فردی که برای ما غریبه بود را معرفی نکرد. بنده به شوخی خطاب به ایشان گفتم که ظاهرا فراموش کردید ایشان را معرفی کنید و آقای علوی به این جمله اکتفا کرد که ایشان همراه من است.

این نماینده تهران می نویسد: پاسخ خیلی اجمالی وزیر برای همکاران ما قانع کننده نبود. بنابر این آقای کوچک زاده مجددا تأکید کرد که خب این همراه شما اسم و جایگاه ندارد. وزیر اطلاعات هم گفت من وزیرم و حق دارم هر کسی را همراه بیاورم. بنده خطاب به وزیر اطلاعات گفتم بله، شما هم مثل دیگران می توانید هر کسی را همراه خود به هر جلسه ای ببرید ولی هر جلسه ای برای خود شأنی دارد و این شئونات باید رعایت شود. دوستان دیگر هم اعتراض کردند اما باز هم وزیر اطلاعات اعلام کرد که نمی خواهد ایشان را معرفی کند.

در مطلب نوشته شده توسط رسایی آمده است: آقای کوچک زاده که از این ادبیات و رفتار وزیر اطلاعات برآشفته شده بود، گفت که آقای وزیر شاید من می خواهم نکته ای بگویم که نباید این فرد بشنود. اصلا شاید من می خواهم در باره همین فرد حرفی بزنم و نمی توانم در حضورش بگویم. شما بگویید ایشان بیرون باشد تا من صحبت کنم و آقای علوی در کمال ناباوری همه ما گفت که اگر ایشان از جلسه بیرون بود من هم جلسه را ترک می کنم!

رسایی می افزاید: بنده خطاب به وزیر اطلاعات گفتم که این چه حرفی است شما می زنید. قرار است در این جلسه سئوالات مهم نمایندگان درباره مسائل امنیتی کشور مطرح شود و وقتی کسی در جلسه است که ما نمی دانیم کیست، نمی توانیم راحت صحبت کنیم. شما حق دارید هر کسی را همراه خود بیاورید ولی ما هم حق داریم جلسه را ترک کنیم و ادامه ندهیم. وزیر اطلاعات در این وقت پاسخ عجیب تری داد و گفت که بله شما هم حق دارید می توانید جلسه را ترک کنید. مجددا به ایشان گفتم که این کار شما توهین به حاضران است حتی معاونین خودتان که آقای علوی گفت که ایشان همراه من آمده و فرزند معنوی من است!

رسایی در ادامه مطلب خود آورده است: بنده اعلام کردم که این رفتار را توهین آمیز می دانم بنابراین جلسه را ترک کردم. بعد از من آقای زارعی هم ضمن اعتراض از جلسه بیرون آمد. آقای کوچک زاده هم در اعتراض نکاتی را بیان می کرد، اما او هم بعد از دقایقی جلسه را ترک کرد. بلا فاصله آقایان پژمان فر و نبویان هم جلسه را ترک کردند. اکثریت از جلسه بیرون آمدند و چند همکاری که باقی ماندند بر اساس اظهار خودشان به رفتار وزیر اعتراض کردند.

وی ادامه می دهد: بیرون از جلسه در حالی که همه از این رفتار وزیر اطلاعات تعجب کرده بودیم، به دلیل مصلحت نظام و وزارت اطلاعات تصیم گرفتیم که این رفتار غلط و عجیب وزیر را با تذکر و مصاحبه علنی نکنیم و امروز طی نامه ای اعتراض خود را به هیأت رئیسه اعلام کنیم. اما با کمال تعجب امروز صبح در صفحه اول یکی از روزنامه های دولت، خبر تفصیلی اما جهت دار و تحریف شده این جلسه را دیدیم! بررسی که کردیم متوجه شدیم که خبر ریز این جلسه که ساعت 9 شب در اتاق جلسات هیأت رئیسه برگزار شده بود، به شکل تحریف شده ای علیه دکتر کوچک زاده و با هدف تطهیر وزیر اطلاعات به فاصله چند ساعت در برخی از سایت های خبری مجازی منتشر شده است.

وی می افزاید: اینکه فرد حاضر در جلسه چه کسی بود نمی دانم، ولی اگر این جوان 23 ساله فرزند وزیر اطلاعات بود، چرا از بیان این موضوع استنکاف داشت. البته حتی اگر فرزند وی بود، هم توجیهی برای حضور در جلسه ای با این سطح نداشت! اگر فرزند وزیر بود پس چرا معاونین و مسئولان وزارت اطلاعات اظهار بی اطلاعی می کردند!

رسایی تاکید می کند: اگر جوان مورد نظر، همراه وزیر اطلاعات بود چرا همراهان وزیر او را نمی شناختند؟ اگر در دفتر وی کار می کرد، چرا دیگران او را نمی شناختند! اصلا چرا وزیر اطلاعات در برابر خواسته معقول و منطقی نمایندگان حاضر نبود تا فرد حاضر در جلسه را معرفی کند؟ چرا محتوای این جلسه به فاصله چند ساعت به شکل تحریف شده ای در سایت های همسو با دولت منتشر شد؟ وزیر اطلاعات از چه چیز واهمه داشت که در اقدامی رو به جلو تصمیم گرفت این متن را در اختیار رسانه ها قرار دهد؟

وی می افزاید: متنی که در برخی سایت ها و یک روزنامه منتشر شده در نقل بخشی از مطالب دقیق است، اما بخشی از مطالب طرح شده را حذف کرده و تلاش کرده با توصیف حالات افراد (مثلا وزیر با حالتی متین ... یا کوچک زاده با روش خاص خودش با عصبانیت ...) دکتر کوچک زاده را تخریب و وزیر مربوطه را مبرا کند.

همانطور که نوشتم قرار بود این رفتارعجیب وزیر اطلاعات را خبری نکنیم، اما وقتی امروز مشروح تحریف شده آن را در صفحه اول یکی از روزنامه ها دیدم، چاره ای جز بیان واقعیت نبود.Niusha March 13, 2014 04:42 PM

چقدر نمايندگان نادان هستند خوب دوست پسر وزير بوده

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  


© copyright 2004 - 2019 IranPressNews.com All Rights Reserved