آدرس پست الکترونيک [email protected]

پنجشنبه، 17 مهر ماه 1393 = 09-10 2014

مذاکرات؛ خطوط قرمز خامنه ‌ای و انتخابات کنگره

به گزارش خبرگزاری فرانسه، خامنه ای روز چهارشنبه در آستانه مذاکرات هفته آینده وین مجدا روی خطوط قرمز رژیم ایران در این مذاکرات تأکید کرد.

یازده ماده‌ای که باید پیش از امضای توافقنامه از سوی مذاکره کنندگان غربی پذیرفته شود، در سایت خامنه‌ای اعلام شده است. از جمله ضرورت مطلق ظرفیت غنی‌سازی اورانیوم با 190هزار سانتریفیوژ که حدود 20 برابر توان فعلی غنی ‌سازی اورانیوم در ایران است.

خبرگزاری فرانسه افزود: ولی آمریکا و سایر کشوهای غربی با این درخواست رژیم ایران مخالفت کرده اند.

همزمان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که رژیم ایران ماه گذشته برای یکی از کارشناسان آژانس انرژی اتمی ویزا صادر نکرده و اجازه ورود وی به خاک این کشور را نداده است.

به گزارش رویترز، این سومین باری است که این فرد اجازه ورود به خاک ایران را پیدا نکرده است.

در این میان خبرگزاری آسوشیتدپرس از تشدید تلاش جمهوری‌خواهان آمریکا برای جلوگیری از یک توافق بد با رژیم ایران خبر داده است.

این منبع نوشت: جان کری، کا‌ترین اشتون و محمد جواد ظریف، هفته آینده در وین گرد هم خواهند آمد. انتظار می‌رود دور جدید مذاکرات هسته‌ای نیز به فاصله اندکی پس از آن برگزار شود. هر دو طرف، ‌‌تنها هفت هفته فرصت دارند تا به توافقی دست یابند که در ازای اعمال محدودیت‌هایی بر برنامه هسته‌ای رژیم ایران، تحریم‌های این کشور را کاهش دهد. ناکامی در دستیابی به این هدف، می‌تواند به معنای از هم پاشیدن کل فرایند مذاکرات باشد.

اما در این میان، نگرانی که در طرف رژیم ایران هست، اینکه هرگونه توافق ‌میان دو طرف، می‌تواند با مخالفت نمایندگان کنگره آمریکا روبه‌رو شده و فرصت محقق شدن پیدا نکند. این احتمال، به ویژه در صورتی که جمهوری‌خواهان در انتخابات کنگره در ماه نوامبر پیروز شوند، تقویت می‌شود.

این در حالیست که همه نظرسنجی ها از پیروزی جمهوریخواهان در این انتخابات حکایت دارد.


رژیم ایران در خفا برنامۀ اتمی را ادامه می‌دهد

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که "سازمان پژوهش‌های نوین دفاعی"- وابسته به وزارت دفاع رژیم ایران، مخفیانه «جا به جا شده» تا از بازرسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای در امان بماند.

به گزارش رادیو فرانسه، بر اساس اطلاعات اخیر سازمان مجاهدین خلق، انتقال "سپند" به مکانی سری در ماه ژوییۀ گذشته (تیر و مرداد) انجام گرفته اما بخشی از کارمندان اداری در محل قبلی باقی مانده تا بازرسان بین‌المللی را فریب دهند.

این خبرگزاری از قول سازمان مجاهدین می‌افزاید که محسن فخری‌زاده- مغز متفکر سازمان پژوهش‌های نوين دفاعی، از سال‌ها پیش در خفا زندگی می‌کند.

قبلاً مطبوعات غربی از جمله روزنامۀ فرانسوی لوموند، در مورد شخصیت مرموز فخری‌زاده مطالبی منتشر کرده بودند.

سازمان مجاهدین خلق قبلاً نیز در مورد برنامۀ اتمی ایران افشاگری‌هایی کرده که کلاً درست ارزیابی شده است.

برخی تحلیل‌گران این احتمال را مطرح کرده‌اند که سرویس‌های اطلاعاتی غربی یا اسرائیلی، برای رسانه‌ای کردن بخشی از اطلاعات خود در مورد برنامۀ اتمی رژیم ایران، سازمان مجاهدین خلق را واسطه قرار می‌دهند.
m October 8, 2014 10:05 PM

این سازمانهای امنیتی خودشون زبون ندارن که این خبر رو میدن به مجاهدین یا این تحلیگران همون سربازان بد نام امام زمان هستن که ما خبر نداریم یا دارودسته حامیان آدم خورهای حاکم بر ایران هستن که در ینگه دنیا نان شان را در خون مردم ایران میزنن صرف ضدیت با مجاهدین هم چیزی دیگه هست که ۳۷ ساله ادامه داره اما یک چیز رو میدونم این که این زهر را مجاهدین در گلوی این آخوند ها ریختن تا آخوند ها رانابود نکن دست بردار نیستن حالا این تحلیگرها هرچی دوست دارن از خودشون تحلیل در بکنن

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: