آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

چهارشنبه، 3 دی ماه 1399 = 23-12 2020

دولت سوئد با تشکیل دادگاه قاضی خامنه ای موافقت کرد

حمید نوری که به ظن قوی دست داشتن در کشتار زندانیان سیاسی در تابستان ۶۷ در سوئد بازداشت شد محاکمه می‌شود. وکیل شاهد اصلی این پرونده به او اطلاع داده که دولت سوئد با تشکیل دادگاه نوری موافقت کرد.

به گزارش رادیو آلمان، حمید نوری، یکی از متهمان کشتار زندانیان سیاسی در تابستان سال ۶۷، میانه آبان ماه سال پیش هنگام ورود به سوئد بازداشت شد و دوره بازداشت موقت او در اقدامی کم‌سابقه و به دلیل وجود شواهد فراوان در تائید ظن قوی به مجرم بودنش بارها تمدید شد.

وکیل سوئدی ایرج مصداقی، زندانی سیاسی پیشین و شاهد اصلی این پرونده به موکلش اطلاع داد که دولت سوئد با تشکیل دادگاه حمید نوری موافقت کرده است.

نوری توسط شاهدان پرونده به عنوان دادیار زندان گوهردشت کرج و یکی از ۸ عضو "هیئت اعدام" در این زندان در جریان اعدام جمعی زندانیان سیاسی در تابستان ۶۷ شناسایی شده است.

از آنجا که قرار است محاکمه این کارگزار حکومت جمهوری اسلامی برای رسیدگی به اتهام دست داشتن در جنایت جنگی برگزار شود تشکیل دادگاه او مستلزم موافقت دولت سوئد با درخواست دادستانی برای انجام این محاکمه است.

ایرج مصداقی روز گذشته در یک پیام توئیتری خبر موافقت دولت با تشکیل دادگاه را اعلام کرد و این محاکمه را به عنوان یک پیروزی بزرگ به جنبش عدالت‌خواهی تبریک گفت.

مطابق شواهد، اگر وکیل متهم دلیل موجهی برای به تعویق افتادن محاکمه ارائه نکند انتظار می‌رود که رسیدگی به اتهام‌های حمید نوری و محاکمه او اواخر ماه فوریه یا اوایل ماه مارس سال ۲۰۲۱ آغاز شود.


اعدام پروفسور جلالی هزینه سنگینی برایشان خواهد داشت

درپی انتشار گزارش هایی درباره احتمال اجرای حکم احمد رضا جلالی، پزشک و محقق ایرانی-سوئدی که به اتهام جاسوسی در ایران به اعدام محکوم شده است، وکیل مدافع وی از توقف موقت این حکم خبر داد.

مسئول سازمان حقوق بشر ایران در نروژ در گفت‌وگو با بخش فارسی رادیوی بین‌المللی فرانسه می‌گوید که علیرغم توقف موقت حکم اعدام احمد رضا جلالی، خطر اعدام همچنان او را تهدید می‌کند. وی تاکید می‌کند که اعدام احمد رضا جلالی، هزینه سنگینی برای جمهوری اسلامی در پی خواهد داشت.

محمود امیری مقدم در مورد اینکه مقامات رژیم ایران چه انتظاری در برابر توقف حکم اعدام و یا آزادی احمد رضا جلالی از دولت سوئد دارند؟ گفت: گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد تبادل زندانی میان آنها وجود دارد.

وکیل مدافع پروفسور جلالی روز چهارشنبه تاکید کرد که تنها راه لغو حکم اعدام موکلش، مذاکرۀ دولت سوئد با جمهوری اسلامی است.

تاکید این وکیل دادگستری بر امکان لغو حکم اعدام پروفسور جلالی از طریق مذاکره میان دولت سوئد و حکومت ایران، حکایت از این دارد که مقامات تهران انتظار معینی در برابر آزادی او دارند که کسب آن از طریق دولت سوئد امکان پذیر است.

تارنمای نشریۀ علمی «نیچر» در این باره نوشته است: به گفتۀ برخی ناظران، می‌توان از اعدام احمد رضا جلالی جلوگیری کرد اگر دولت سوئد حاضر به قبول تبادل زندانیان باشد.

این نشریه هر چند در این رابطه نامی نمی‌برد، اما می‌دانیم که حمید نوری، دادیار پیشین در قوۀ قضائیۀ جمهوری اسلامی که بر اساس مدارک و شواهد ارائه شده به دادگاه استکهلم عضو هیئت اعدام در کشتارهای تابستان ۶٧ بوده است، از یک سال پیش به اینسو در سوئد در زندان بسر می‌برد.

همچنین محاکمۀ چهارتن از ماموران سرویس‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی که دست اندرکار اجرای یک طرح تروریستی در فرانسه بودند، هم اینک در بلژیک در جریان است.

پروفسور جلالی که تابعیت سوئدی دارد و پزشک متخصص سوانح طبیعی است، با برخی دانشگاهها در اروپا از جمله دانشگاه آزاد فلامان زبان بروکسل نیز ارتباط داشته است.

مقامات بلژیک، به نوشتۀ گزارشگر روزنامۀ فرانسوی لوموند در بروکسل، بی آنکه آشکارا بدان اشاره کنند، اطمینان دارند که تهدید به اعدام احمد رضا جلالی، باج خواهی برای کسب آزادی ماموران شرکت کننده در توطئۀ بمب گذاری نیز هست.خسرو(آئینه) November 25, 2020 01:15 AM

ای خامنه ای خائن، بیشرف قصابخانه باز کردی قاتل ؟، دست از سر مردم بردار بی همه چیز این بیچاره چه جاسوسی کرده، اصلا شما چی دارید که همه ندونند و بخوان جاسوس بفرستند همه پاسداران خودشون جاسوس اسرائیل هستند دیگه جاسوس لازم نیست

دیگر بس است صبر تحمل فغان بکش
فریاد خشم بر سر این ناکسان بکش
خرچنگ را ز پرچم خود در زباله کن
خورشید را به گرده شیرش عیان بکش
دلخسته مانده سر به گریبان مکن سکوت
شـمشـیر عـدل و داد زغلاف بیان بکش
منجی خویش باش و به شیطان امان مده
دسـت از ظـهـور و فتح امام زمان بکش
افسـانه های دین و خـرافـات بی اسـاس
اندر خلا بریز و سیفون آن همزمان بکش

گزارش یا اعتراض به این نظر


گردن دیگری برای طناب دارِ اسلامگرایان!!! November 25, 2020 03:40 AM

اعدام جنون آمیز مخالفان عقیدتی (و به اصطلاح دشمنان اسلام) یکی از ارکان حیاتی فرقهٔ تبهکاران قریشی تبار اجنبی شیعه در ایران اشغالی است
از نخستین روزهای فتنهٔ اشغال اسلامی ۱۳۵۷ ایران، بنیان «جوخه های اعدام» به سبک انقلابیون بُلشویک اتحاد شوروی در ایران زده شد که تا به امروز هنوز پا بر جا ست.
رژیم جنایتکار اسلامی بدون گردش «چرخهٔ خشونت ها» و «جوخه های اعدام» قادر به «حیات نکبت بار» خویش، نبوده و نخواهد بود
رژیم خون آشام اسلامی مثل همیشه بدنبال «گردنی» برای «طناب دار» خود است و اینبار قرعه بنام بیگناه دیگری (پروفسور احمد رضا جلالی) افتاده
لعنت بر شما اسلامگرایان جنایتکار، تبهکار و فاسد اجنبی شیعه!

گزارش یا اعتراض به این نظر


سیاست های غلط اروپا !!! November 25, 2020 04:02 AM

این هم ازعواقب سیاست های خویشتنداری دولت لیبرال سوئد در مقابله با سیاست های سرکوبگرایانه و جنایتکارانهٔ رژیم فاسد و خون آشام اسلامی در ایران اشغالی است

سال پیش، چند وزیر زن دولت لیبرال سوئد با «حجاب اسلامی» به «جهنم اسلامی ایران» مسافرت کردند و هیچگاه در مورد «نقض مکرر حقوق بشر در ایران» توسط اسلامگرایان جنایتکار، انتقاد نکردند و حتی ابرو هم خم نکردند
و حالا با خبر اسفناک اعدام یک تبعهٔ سوئدی مواجه شده و شوکه شده اند
این سیاستمداران لیبرال اروپایی بایستی درس سیاستمداری را از یک تاجر زبردست و آبدیده ای مثل دونالد ترامپ بیآموزند که چگونه آخوندهای فاسد و غارتگر را به زانو در آورد

گزارش یا اعتراض به این نظر


فرامرز November 25, 2020 05:09 PM

اولاً جاسوس های اسرائیلی در تهران قدم میزنن و اخیراً مرد شماره دو القاعده و دخترش رو در پاسداران در اول شب با چهار گلوله به سزای اعمالش رسوندن جاسوس های اسرائیل در تمام مناطق تهران آزادانه قدم میزنن و خوده سپاهی ها هم براشون جاسوسی میکنن ، نیازی به جلالی و ملالی ندارن

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو November 25, 2020 07:01 PM

زمانیکه حکومت ترامپ خواهان تحریم تسلیحات حکومت حیون اللهی ها به رهبری خامنه ای حیون الله درسازمان امنیت برآمد برآمد اتحادیه اروپا برای مماشت کردن با حکومت خامنه ای و جنایتگرانشان ازاین اقدام سرباز زد ودرحقیقت محض جانب دار چنین حکومتی شد بله باج های میلیاردها دلاری برجام بدهید که چنین حکومتی اقتدارنمائی بیشتری کند درب اروپا بروری تروریست های خامنه ای وشرکاء باز بگذارید قاتلان دکترشاپوربختیاروفریدون فرخزاد و ده ها ترورشده گان را درقبال تجارت ازاد کنید وباز بگذارید حالا هم بله اسدی را ازاد کنید و گرنه جلالی را اعدام می کنیم اینهم تشکر ازخدمات اتحادیه اروپا بجای فراخواندن سفرای اروپائی ازتهران و بستن سفارتخانه ها و اخراج سفرای جاسوس خانه های خامنه ای دراروپا تنها به هشداردادن های وتهدید های توخالی باد هوائی اقدام نکنید

گزارش یا اعتراض به این نظر


مزدک بامدادان November 25, 2020 08:20 PM

باور کنید حل مسیله خیلی راحت است! جلالی و دیگر اسیران گروگان گرفته ظرف 24 ساعت آزاد میشوند ولی این سیاست مماشات اروپا و در آینده نزدیک دموکرات های امریکایی است که مانع آزادی این گروگانها میشوند!
اول از همه یکجا تمام کشورهای اروپایی دستور به بسته شدن سفارت هایسشن را بدهند
دوم تمام سفارتخانه های ایران را در کشورهای اروپایی تعطیل کنند
سوم خانواده های سران جکومت را از کشورهایشان اخراج کنند
و در مرجله آخر صدرور کالاهای اروپایی به ایران را تحریم کنند
بعد خواهیم دید ظرف 24 ساعت چه خواهد شد
سید علی دستور رهایی زندانیان اسیر را خواهد داد

گزارش یا اعتراض به این نظر


یاغیگری های اسلامی !!! November 25, 2020 08:35 PM

این واقعه بهترین تعریف واژه «یاغیگری» در ادبیات فارسی است
و این واقعه بهترین تعریف از «ذات و طبیعت» حکومت تبهکار اسلامی در ایران اشغالی است
رژیم اشغالگر و یاغی اسلامی در این ۴۲ سال سیاه و ویرانی، «سیاست های جنون آمیز» خود را با زور، قلدری، ذرندگی، وحشی تری، جنایت، تبهکاری، قتل عام، کشتار، اعدام، حبس، شکنجه، گروگانگیری و یاغیگری به پیش برده و این جنایت بهترین گویای آن است
زمان آن فرا رسیده، جامعهٔ جهانی در کنار ملت آزادیخواه ایران قرار گرفته و به حیات نکبت بار این رژیم خون آشام و ضد انسانی اسلامی، یکباره و برای همیشه پایان دهد

گزارش یا اعتراض به این نظر


ایران فردا November 28, 2020 02:30 PM

هموطنان دو تابعیتی تا تکلیف آین حکومت جنایتکار معلوم نشده از مسافرت به ایران خوداری کنید جا ن خودتان را بخطر نیندازید

گزارش یا اعتراض به این نظر


مزدک بامدادان November 28, 2020 02:46 PM

جلالی را هم اعدام کنید!
تا کنون هزاران هزار دانش آموخته و دانشحوی نخبه را اعدام کردید ذکتر پرویز علیزاده دانشحویی که استاد با حضور او در کلاس همیشه نگران بود که مبادا چیزی را غلط گفته باشد و او ایراد بگیرد! در فروردین 60 اعدام شد. ناصر توفیقیان دانشحوی نخبه شیمی در اردیبهشت 58 توسظ تیر مستقیم بجنوردی استاندار اصفهان هدف قرار گرفت و هزاران هزار دانش آموخته دیگر!
اما از این خارج نشینان که به عنوان هییت علمی و طبیب و جراح به ایران میروند باید سوال کرد؟ شما در ایران چه چیز را در ماماشات با آخوندها جستجو میکردید؟
کسی که دانسته دست در سوراخ مار میکند! یا قصد خودکشی دارد یا دیوانه است

گزارش یا اعتراض به این نظر


اردلان December 2, 2020 03:50 PM

همانطور که حسن عباسی اعلان داشت که سران سپاه افراد دوتابعیتی را بدام می اندازند تا برای آزادی هر کدام از آنها یک میلیارد دلار  از کشورهای مربوطه مطالبه میکنند !
سران جمهوری عسلامی نیز با تحدید اعدام احمد رضا جلالی بدنبال یک میلیارد دلار باج خواهی از سوئد میباشند !
با توجه به نیاز حیاتی ملاها به دلار و سوابق در روابط حسنه و بسیار دوستانه گذشته و حال سوئد با رژیم غیر ایرانی جمهوری عسلامی انتظار میرود که سوئد پول مذکور را برای آزادی آقای جلالی این گروگان در انتظار اعدام به رژیم ملاها پرداخت کند!

گزارش یا اعتراض به این نظر


ایران فردا December 4, 2020 03:33 PM

سید علی کودک کش , اگر موی از سر پرفسور جلالی کم شود نه تنها تو بلکه توله هایت را هم تا جهنم دنبال خواهیم کرد این یک عهد است

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو December 4, 2020 08:14 PM

واقعا" اتحادیه اروپا را چه میشود که برعلیه داعش و ترورکردن داعشی ها چنین وچنان می کنند ولی درمورد حیون الله تازی اشغالگرایران وتروریست پرور و گروگان گیر ازاقدامات اساسی برعلیه چنین حکومت حیوانی وضدانسانی صبرو صبوری به خرج میدهند بله داعشی ها نه منابع نفتی و معادنی دلارسازی داشته اند که ارزش تحمل کردن ترورهاوجنایت هایشان برای اروپا داشته باشد بله هواپیمای اوکراین را هذف قراردادند و سرنشینانش را کشتند و بازمانده گان سرنشینان هواپیما هم جمعی زندانی شده اند وجمعی تهدید شده اند وحتی اجازه برگذاری مراسم برای عزیزان شان را ندارند واتحادیه اروپا هم فقط تماشاکردکه بله اروپائی که دران هواپیما نبوده است! بجای آنکه سوئد بگوید با اعدام جلالی با ایران قطع رابطه خواهم کرد و سفارت سوئد درایران و سفارت حکومت حیون الله درسوئد را خواهمم بست فقط تماشا می کند

گزارش یا اعتراض به این نظر


tak tirandaz December 23, 2020 05:05 PM

اول اینکه کسانی که در خارج هستند و دانسته و داوطلب به ایران سفر میکنند یه جای مخ شان عیب داره مگه میشه به این قصابان اعتماد کرد ؟؟ اینها مطمئنا سینه مادر خودشان را هم گاز گرفته اند ,هزاری هم بگویند آزادانه بیایید کاری بهتون نداریم ,,نباید رفت ,,این سیستم نه تنها جانی و قصاب است که از همه بدتر گروگان گیر هم هست ,,و خیالتان راحت چیزی نه نام رحم و انسانیت در این گروه نیست اینها روی جنایتکاران پلید تاریخ را سیاه کرده اند ,, تری که چهل ,,پنجاه سال بعد وقتی آیندگان تاریخ را بخوانند ,,هرگز و هرگز آنرا باور نخواهند داشت ,,مگر میتوان تا به این حد ,,متقلب ,بی وجدان ,بی شرف ,پلید,دروغگو و جانی بود نه باور کردنی نخواهد بود حالا پاشید باز هم دست تو سوراخ مار بکنید کمی عاقل باشید ,,اگر تحمل غربت ندارید ,بیجا کردید که مملکت خودتان را رهاکردید ,,از در آمدید بیرون حالا از پنجره داخل میشوید اینهم عاقبت کار

گزارش یا اعتراض به این نظر


ایران فردا December 23, 2020 06:30 PM

اراذل واوباش جمهوری مغلان و شیاطین که بعنوان دیپلمات در سفارت خانه های اشقالی رفت آمد می‌کنند برای پر کردن خزانه خالی و جیب خودشان مواد مواد مخدر قاچاق می‌کنند اینها اکثرا سپاهی هستنند هموطنان خواهش می‌کنم با میل های وزارت امور خارجه کشوری که در آن هستید تماس بگیرید و هشدار بدهید و اطلاع رسانی کنید

گزارش یا اعتراض به این نظر


بینا December 23, 2020 07:36 PM

دو نکته،
در پرونده حمید نوری حدود صد نفر شاهد هستند و هیچکدام از شاهدان اصلی یا فرعی نیستند این که شما ایرج مصداقی را به عنوان “شاهد اصلی” معرفی میکنید با معیارهای ژورنالیستی که شما همیشه رعایت میکنید تفاوت فاحشی دارد


گزارش یا اعتراض به این نظر


پوينده December 23, 2020 08:22 PM

اين خبر بر خلاف ساير اخبار مندرج در ايران پرس نيوز قدري مخدوش است
دولت سوئد دخاتي در پرونده حميد نوري ندارد، دادگاههاي سوئد، همچون دادگاههاي همه كشورهاي دمكراتيك مستقل هستند
در اين پرونده تا كنون بيش از صد نفر از زندانيان دهه ٦٠ و بازماندگان قتل عام ٦٧ شهادت داده اند و ايرج مصداقي شاهد اصلي نيست

گزارش یا اعتراض به این نظر


محمد December 23, 2020 08:26 PM

درود برشما خسته نباشید به خاطراطلاع رسانی بروزشما خبری که درابطه با رادیو آلمان چاپ کرده اید مبنی برتشکیل دادگاه حمید نوری درسوئد بسیارخوشحال کننده است نام بردن ازایرج مصداقی به عنوان شاهد اصلی قتل عامها برای اعتبارسایت شما که اخبارضد رژیم را میزند ضربه زننده است

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  18662 بازدید |


© copyright 2004 - 2021 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.