آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

سه شنبه، 7 مرداد ماه 1399 = 28-07 2020

گروگانگیری برای آزادی قاضی جنایتکار در سوئد

سخنگوی قوۀ قضائیه جمهوری اسلامی امروز مدعی شد که "دو نفر از اتباع سوئد به جرم قاچاق مواد مخدر و در حالی که محموله های مواد مخدر داشتند در ایران دستگیر شده‌اند."

به گزارش رادیو فرانسه، سخنگوی قوۀ قضائیه هویت دستگیرشدگان، را اعلام نکرده است. اما، از آنجا که جمهوری اسلامی تابعیت دوگانه را به رسمیت نمی شناسد بعید است که دستگیرشدگان از شهروندان سوئدی ایرانی تبار باشند به ویژه اینکه خود قوۀ قضائیه از آن دو به عنوان "اتباع سوئدی" یاد کرده و وزارت امور خارجۀ نیز رسماً دستگیری و بازداشت آنان را به اطلاع دولت و سفارت سوئد در تهران رسانده است.

این در حالیست که در پاییز گذشته دادگاهی در سوئد یک مقام قضایی جمهوری اسلامی به نام حمید نوری را به ظن اتهام جنایت علیه بشریت و شرکت در قتل عام زندانیان سیاسی ایران در تابستان سال ٦٧ دستگیر و زندانی کرد و هفتۀ گذشته نیز برای دهمین بار بازداشت موقت وی را تمدید نمود.

به گفتۀ ایرج مصداقی فعال سیاسی و حقوق بشر که از نزدیک پروندۀ دستگیری و اتهامات حمید نوری را دنبال می کند محاکمۀ این مقام قضایی جمهوری اسلامی باید در زمستان آینده آغاز شود و رأی این دادگاه می تواند چرخشی مهم در حقوق بین الملل در قبال رهبران و ناقضان حقوق بشر در ایران به شمار برود.

گفتنی است هدف سپاه پاسداران از گروگانگیری، باجگیری با سواستفاده از مماشات دولت های غربی است که تا کنون بارها اتفاق افتاده است. اطلاعات سپاه پاسداران با اینگونه اقدامات، زمینه آزادی مزدورانش از زندان برخی کشورها را فراهم می سازد.

جلال روح‌الله‌نژاد پاسداری که اخیرا از زندان فرانسه آزاد شد، پس از بازگشت به ایران در مصاحبه با صداوسیما توضیح داد که چگونه اطلاعات سپاه پاسداران با گروگانگیری، زمینه آزادی او را از زندان فرانسه فراهم کرده است.


**********************

گذشتن از "چاردیواری اختیاری" جمهوری اسلامی

شکوه میرزادگی: این روزها، به همت یک حقوقدان برجسته ایرانی، نه تنها خواب خوش چهل ساله ی قضات و مسئولین دادگاه های قرون وسطایی حکومت اسلامی آشفته شده است، بلکه دریچه ای روشن به روی مردمان ایران نیز گشوده شد تا بتوانند پس از این صدای خفه شده ی خود را به گوش جهانیان رسانده، و خواستار حقوق خود، و حقوق قربانیان حکومت اسلامی در دادگاه های جهانی باشند.

روز گذشته دکتر کاوه موسوی، استاد حقوق دانشگاه و از داوران دادگاه لاهه، اجازه بازداشت مردی در بیرون از مرزهای ایران را گرفت، که، همراه با قضاتی دیگر، فرمان قتل عام هزاران ایرانی را در دهه شصت صادر کرده بود.

تا کنون حکومت اسلامی مسلط بر ایران و دستگاه بیدادگر قضایی اش، با خیال راحت در «چاردیواری» ایران رنج دیده ی ما هر کاری را که می خواستند انجام می دادند و خیالشان راحت بود، که براساس قوانینی کهنه، که متاسفانه هنوز در برخی از کشورهای جهان جاری ست، «چاردیواری اختیاری ست» و کسی حق دخالت در آن را ندارد.

در واقع تا قبل از آن که اعلامیه جهانی حقوق بشر منتشر شود، و بیشتر کشورهای جهان آن را امضا کنند، هر کشوری (از پیشرفته ترین گرفته تا عقب مانده ترین)، یک چاردیواری بود که جان و مال و بود و نبود مردمان را گردانندگان حاکم بر آن در دست داشتند.

اگر کشوری از تنگنای قرون وسطا بیرون آمده بود، و قوانینی انسان ساز، و پیشرفته داشت و کشور براساس دموکراسی اداره می شد، مردمان در چاردیواری آن نفسی به راحتی می کشیدند، و اگر گردانندگان و حاکمین آن واپسگرا و مستبد و انسان ستیز بودند، و یا قوانینی دیکتاتور مآبانه داشتند، مردمان آن کشور، وضعیت شان فلاکت بار بود و کسی هم از کشورهای دیگر نه تنها حق دخالت در امور آن ها را نداشت، بلکه مردمان آن کشور هم نمی توانستند از بیدادی که بر آن ها و عزیزانشان رفته، به کشورهای دیگر شکایت کنند. زیرا از کشورهای دموکرات و پیشرفته هم حتی پاسخی جز این نداشتند که: «ما حق دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر را نداریم».

اعلامیه حقوق بشر که در سال 1948 به تصویب بسیاری از کشورها رسید، با مشخص کردن «حقوق بنیادی مدنی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی تمامی انسان ها» در همه ی کشورهای جهان ، اولین قدم بود برای دادخواهی از حکومت هایی که به راحتی حقوق انسان ها را زیر پا می گذاشتند و حاضر نبودند پاسخگوی هیچ شخص یا سازمانی در بیرون از مرزهای خود باشند.

با این حال، تا سال ها، اجرای این اعلامیه نقشی پیشنهادی داشت. در سال ۱۹۷۶ هنگامی که لایحه جهانی حقوق بشر توسط اکثریت کشورها مورد تایید قرار گرفت، مفاد اعلامیه تبدیل به حقوقی بین المللی شد. همزمان بیشتر کشورهای پیشرفته قوانین خود را برپایه «مفاد اعلامیه حقوق بشر» بازسازی کردند و یا این مفاد را در قوانین تازه مملکتی خود گنجانده و در تصمیم گیری های قضایی و حقوقی به آن استناد کردند. و حتی از کشورهای دیگر نیز خواستند تا حقوق مردمان خود را ضایع نکنند.

اما همچنان کشورهایی بوده و هستند که نه تنها مفاد اعلامیه حقوق بشر را جدی نمی گیرند بلکه رسما اعلام می کنند که این مفاد را قبول ندارند. یکی از این کشورها، حکومت کنونی حاکم بر ایران است.

با این که ایران از اولین کشورهایی می باشد که «اعلامیه جهانی حقوق بشر» را امضا کرد اما بلافاصله پس از انقلاب، حکومت اسلامی اعلام کرد که: «حقوق بشر غربی ست و ما حقوق بشر اسلامی خودمان را می سازیم». و ظرف چهل سال زیر نظر «حقوق بشر اسلامی»شان فرمان دست و پا زدن، شلاق زدن، سنگسار کردن، به دار کشیدن هایی داده شد که از سوی قضاتی صادر می شد که هیچ تفاوتی با قضات قرون وسطا نداشتند. و خیالشان هم راحت بود که نه تنها ایران چاردیواری خودشان است و در آن اختیار هر کاری را دارند، بلکه وقتی هم که به کشورهای دیگر می روند باز کسی حق ندارد کاری به کار آن ها داشته باشد. و در تمام این سال های گذشته، حتی کشورهای اروپایی و کانادایی و آمریکایی جایگاه های خوشی بود برای آن ها تا تعطیلات شان را با آسودکی خیال بگذرانند، و خستگی اعدام کردن ها و شکنجه دادن هایشان را برطرف کنند.

خوشبختانه این آسودگی خیال دیروز 13 نوامبر 2019 (22 آبان 98) در مورد حکومت ایران نیز به پایان رسید. زیرا با بازداشت یکی از متهمین دست داشتن در کشتار بی رحمانه سال 1367 در خارج از مرزهای ایران فصل تازه ای از اجرایی شدن مفاد اعلامیه حقوق بشر در مورد ایران نیز آغاز شد.

این بازداشت که به همت دکتر کاوه موسوی، حقوقدان برجسته ایرانی، و آقای ایرج مصداقی، فعال حقوق بشر و یکی از زندانیان آن زمان صادر شد، اولین اقدام قانونی ست که علیه جنایات حکومت اسلامی حاکم در ایران در خارج از مرزهای ایران انجام شده است.

متهم بازداشت شده حمید نوری نام دارد که در دو زندان «اوین تهران» و «گوهر دشت کرج» با نام مستعار «حمید عباسی» به عنوان دادیار خدمت می کرده است و به شهادت آقای مصداقی، حمید نوری در کنار معاون قاضی، نقشی فعال در اعدام های 67 را داشته است.

تایید دبیرکل سازمان عفو بین الملل از این اقدام نیز نشانه روشنی ست برای امکان ادامه این نوع اقدام های مبتنی بر حقوق بشر در ارتباط با ایران. گفته ی کومی نایدو، دبیرکل سازمان عفو بین‌الملل در واکنش به مساله این بود که: «بازداشت یک مرد ایرانی در سوئد به ظن جرایم علیه بشریت یک تحولی تاریخی علیه مصونیت از مجازات در خصوص کشتار زندانیان در سال 1368 در ایران است.مملکت حسین قلی خانی February 4, 2019 07:34 PM

این قوم وقبیله اشغالگرعراقی که پس مانده های همان قومی هستند که بیش از2500سال قبل با غارت وچپاول واتش زدن معبدحضرت سلیمان و(با ظلم وجنایت وشکنجه واعدام ملت یهود رابرده خود کرده بودند> وناجی بشریت کوروش کبیر وملت وسربازان ایران با لشکرکشی بدون خونریزی به بابل(همین عراق امروز)با رهایی وازادی ملت یهود عالم رااز شر این هیولا ها نجات داد واما پسمانده های همان قوم وقبیله با صدها سال ریا وتزویراین باربا لباس دین وپیغمبرملت ایران را به اسارت وبردگی گرفته وخوشبختانه ملت ایران با اگاهی(بخاطر عصراطلاعات واینترنت)به ماهیت اینان وظلم وجنایاتشان پی برده است وناتوانی این نادان موجب پوسیدگی تمامی ستونها وپایه های این حکومت ظالمانه(از بعد فرهنگی واجتماعی وسیاسی واقتصادی ونظامی وبخصوص اعتماد مردم)ترک برداشته وفقط با یک ضربه سراسری وهمزمان بزودی فرو میریزد

گزارش یا اعتراض به این نظر


کناره گیری ظریف حتمی خواهد بود!!! March 7, 2019 11:46 PM

با انتصاب رئیسی به ریاست قوهٔ قضائیه، فشار های بین المللی بر روی «دولت در ویترین» و وزیر خارجهٔ آن جواد ظریف، افزایش و تشدید خواهند شد و ظریف را زیرفشارها خرد خواهد شد
انتصاب رئیسی، کناره گیری جواد ظریف از صحنهٔ سیاست ایران را برای همیشه کلید خواهد زد
جواد ظریف تنها قربانی این انتصاب نخواهد بود و این انتصاب آغاز ریزش ها در درون «دولت در ویترین» خواهد بود
کشتی نظام از درون شکسته و همهٔ ایادی رژیم در حال بیرون پریدن از این کشتی شکسته خواهند بود

گزارش یا اعتراض به این نظر


مسعود March 9, 2019 05:30 PM

انتصاب این جانی آدمخوار برای صاف کردن جاده رهبری آقا مجتبی است برایثبن در این سایت محترم این نطر را نوشتم چرا که در وقت معین برای سرکوب بیرحمانه احتیاج به این لاخ هست تا کسی نفس کش نباشد

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام March 11, 2019 08:01 AM

اعدام‌های بسیاری در راه است از جمله اعدام ظریف و عده ی زیادی بسیجی‌ اقتصادی یا همون تحریم دور زن‌ها تا هم پولها و اموالشان را بالا بکشند هم مثلاً ملت را آرام کنند ولی دیگه تمومه ماجرا

گزارش یا اعتراض به این نظر


taktirandaz.. March 11, 2019 12:52 PM

جنگ قدرت همچنان ادامه دارد بدین ترتیب رئیسی از دایره کاندیدای ریاست جمهوری کنار میرود و خطر اینکه برای آقا شاخ بشود از بین میرود حساب رئیسی هم که مشخص است آرزو میکنم عمر طولانی داشته باشد تا جوابگوی قتل عام جوانان ایران باشد نه میبخشیم نه فراموش میکنیم

گزارش یا اعتراض به این نظر


اردلان March 11, 2019 12:56 PM

انتخاب این قاتل روانی برای ریاست قوه کشتار و زندان رژیم از سوی خامنه ای نشان از فراسیدن پایان عمر ننگین حکومت نکبت جمهوری اسلامی را  میرساند! !
در واقع انتخاب یک آدمکش در راس این قوه بمعنی بازگشت رژیم به دوران نخستین روزهای اشغالگری خواهد بود و آغاز جنایات گسترده چون به قتل رساندن دسته جمعی سران شجاع و شایسته ارتش شاهنشاهی بدستور خمینی جنایتکار توسط یک روانی جلاد به نام خلخالی بی سروپا! !
ابراهیم رئیسی برابر با جلاد خلخالی سادیسمی

گزارش یا اعتراض به این نظر


taktirandaz March 11, 2019 01:01 PM

بعدش میگویند ,,حکومت مردم سالاریست دموکراسی بیداد میکند مرد حسابی روئسای قوای سه گانه را خودت انتخاب میکنی رییس جمهور باید از صافی شما عبور کند نمایندگان باید به تایید خودت و باند دغل بازت برسند پس دیگه برای ملت پشمش ماند این انتخاب های نمایشی را هم حذف کنید و اینقدر به ریش مردم نخندید خدا وکیلی کارتان انقدر ساده و غیر حرفه ای ست که بستنی فروش محل ما هم میدونه چه خبره

گزارش یا اعتراض به این نظر


بابک پرسا March 11, 2019 06:44 PM

آقای منصور امان ؛ در این نگارش شما؛ آنهم بنام (‌ انتصاب یکی از بدنام ترین جلادان حُکومتی )‌ جای پرسش است که آیا چگونه میتوان مشتی از - جلادان حُکومتی - را بنام -آقا - دانست ؟‌

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو March 11, 2019 10:13 PM

علی خامنه ای وآخوندسانانش زجروشکنجه توهین به هرشکل وفرمی به مردم ایران که بعنوان دشمانانشان به رسمیت می شناسند آنهم بطورعلنی تقدیم شان می کنند دقیقا" آنچه که مردم نمی پسندند وازانها تنفردارند اخوندسانان انجام میدهند مردم می گویند چرا بودجه کشوررا درسوریه وعراق هدرمیدهید بشاراسد را دعوت می کنند که پولها را ببرد می گویند مایحتاج غذائی کمیاب وگران شده مایحتاج مردم را به عراق وسوریه ولبنان می فرستند می گویند چرا با روس ها خوش وبش میکنید دریای خزر را به روس ها می بخشند مردم می گویند بیکارهستیم وکارخانه ها تعطیل است مقادیر نجومی به سپاه پاسداران می بخشند وحوضیه های علمیه مردم می گویند رئسی جلاد نباید رئیس قوه قضائیه باشد رئیسی رئیس قوه قضائیه میشود درنتیجه مردم باید بفهمند که رژیم آخوندی به نابودی نسل ایرانی کمربسته است

گزارش یا اعتراض به این نظر


کاریکامراناتور March 12, 2019 01:53 AM

ما که از روز اول به شما عرض کردیم که روحانی و رئیسی از یک جنس هستند و در عقاید کاملا مشابه و فقط ماموریت های این ها متفاوت هست ولی برای پنجاهمین بار بعلت اعتقادات باطل قرون وسطائی از نوع سنت یا تشیع باز گول خوردید و 40 میلیون نفر برای انتخاب این دو متعفن مکلا صف کشیدید حالا هم هر دو نفر را گذاشته اند در کاسه ی شما کسانیکه در ماه عکس امام می بینند و منتظر ظهور یک کودک از ته چاه هستند هرگز منتظر فردای روشن نباشند این حکومت که بر اساس عشق به ایرانزمین نیست این ها فرهنگ امام حسین را دارند و داستان هایش هم تماما دروغ های آخوندها هستند

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو November 13, 2019 07:10 PM

باید دانست که بعد ازگذشت چهل فقط یک جنایتگررژیم آخوندی درسوئد دستگیرمیشود که ده ها وصدها همچون این فرد جنایتگردرکشورهای اروپای غربی اطراق کرده اند وشبکه های جاسوسی وتروردارند- درحقیقت چه موردی بوده ومی باشد که چنین جنایتگری که می تواند درایران پست ومقامی مهمی همچون رئیسی داشته باشد که درسوئد می بایستی اطراق کند؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


مهران November 13, 2019 10:13 PM

با گرفتن اعتراف از این شخص جنایتکار دنیا به جنایات نظام تحمیلی و متعفن اسلامی در ایران پی خواهد برد

گزارش یا اعتراض به این نظر


غضنفر November 14, 2019 12:12 PM

پلیس و مآموران زندان سوئد بای مراقب باشند که طرف واجبی خور نشه

گزارش یا اعتراض به این نظر


FEROD November 14, 2019 03:58 PM

آقای آرمان

به هر چی‌ دلت می‌خواد اعتقاد داشته باش ولی‌ درسته که یک جنایتکار که شایدم فک و فامیل خودتم یکی‌ از قربانینانش بوده باشن راس راس بگرده و به ریش یک ملت بخنده؟

آدمکش آدمکشه هر جا که باشه باید قانون باهاش برخورد کنه و تو اگر قانونمندی باید از دولت سوئد سپاسگزار باشی‌ چون این کاریست کارستان از یک ملت بزرگ و و در خور تحسین!

گرچه :

گفتن از زنبور بیحاصل بود

با یکی‌ در عمر خود ناخورده نیش!

وقتی‌ کامنت آرمانو خوندم به استهزا گفتم کاش او دادستان این پرونده بود!

گزارش یا اعتراض به این نظر


آغاز پروسه عدالت خواهی!!! November 14, 2019 08:03 PM

این امر، «اولین قدم» در آغاز چند مرحله ای «پُروسهٔ عدالت خواهی» و «اجرای عدالت» در ایران اسلام زدهٔ اشغالی خواهد بود
جنایتکاران و تبهکاران اسلامی این «هشدار صریح» جامعهٔ جهانی و ملت آزادیخواه ایران را «جّدی» بگیرند!

گزارش یا اعتراض به این نظر


«عدالت» اجرا خواهد شد !!! November 14, 2019 08:04 PM

سرانجام «چنگال عدالت» دامن یکایک این اسلامگرایان تبهکار و جنایتکار اجنبی شیعه که با منطق و مکتب ۱۴۰۰ سالهٔ فرقه ای-مذهبی خود و نشئت گرفته از «نفرت، خشونت، دشمنی، خصومت، غارت، بی عدالتی و وحشیگری های اسلامی» بر این ملت متمدن حکومت می کنند، را گرفت
«عدالت» در مورد یکایک این جنایتکاران اسلامی که دست به قتل عام ملت آزادیخواه و متمدن ایران زده اند، «اجرا» خواهد شد

گزارش یا اعتراض به این نظر


مزدک بامدادان November 14, 2019 10:34 PM

هموطنان ! پروژه حدیدی در راه است رژیم ایران بعد از گذشت سه دهه از کشتارها تحت فاشرهای اجتماعی آماده میشود تا گزارشی از کشتارها و گورهای دسته جمعی بیرون دهد درچنین شرایطی اول یکی از کوچکترین جانیان خود را میسوزاند و بعد سناریو آغاز میشود

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی November 15, 2019 05:22 PM

آنطورکه ازسخنان جناب کاوه موسوی داوردیوان لاهه و اظهارات جاب مصداقی استنباط میشود، بنطر میاید که اعترافات حمید نوری بانام قصابی ( حمید عباسی) میتواند روایت گر فجایعی باشد که چهل سالست جمهوری پلیداسلامی ازبیان انها طفره رفته وهرکوشنده ای را که دراین مسیر گامی برداشته را بنوعی خاموش کرده است حال نوبت آنست تا دستگاه قضائی سوئد با مشارکت ایرانیان دربازجوئی ازحمید نوری براساس اسناد ومدارکی که جناب کاوه موسوی وایرج مصداقی برآنها اتکا دارند بتواند زوایای مختلف اتفاقات دهه های 60 و70 را بروشنی واکاوی نماید وجلوی چشم مردمان جهان بویژه اروپائیان قراربدهد حسن این بازداشت واعترافات این خواهد بود که جمهوری اسلامی هیچ جائی برای اعتراضات مستند وپایدار وقابل اتکا ندارد چرا که بازجوئیها در یک کشور دمکراتیک صورت میگیرد

گزارش یا اعتراض به این نظر


قلی ایرانی December 12, 2019 10:37 AM

بدترین چوب را ما تا کنون از فرانسه خوردیم کمتر از کشورهای دیگر خوردیم همه این بلاها و درماندگی های یک ملت عاملش فرانسه هست فرانسه هزاران عذر خواهی به مردم ایران بذهکار خیانت های فرانسه بخشودنی نیست

گزارش یا اعتراض به این نظر


علی January 10, 2020 03:19 AM

با این کار بزرگی که آقایان موسوی و مصداقی انجام دادند درست که نوری را اعدام نخواهند کرد ولی یک ورق جدید به اوراق کتاب سرنوشت جنایتکاران جمهوری اسلامی افزوده شد و آن ورق پاسخگویی و عدم امنیت در خارج از ایران بود دیگر کک به تنبان همه آخوندها و اعوان و انصار شأن افتاده که اگر این سلاخ را در اروپا به زندان انداختند حتما ما هم همین سرنوشت در انتظارمان خواهد بود و دیگر با پول خون مردم و زندان کردن ایران برای ایرانیان نمی‌توانیم به خارج رفته عشق و حال کنیم و چاق و قبراق جهت در شیشه کردن خون مردم به ایران باز گردیم با محکومیت این جرثومه فساد دارند میفهمند که آن ممه را لولو برده به امید خدا و همت مردان بزرگ این بساط جهت این عناصر پلید پهن است و عشق و حال تعطیل شده و دادگاههای حساب پس دهی برقرار خواهد شد

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی July 28, 2020 04:58 PM

تامادامیکه نظام الهی-شیطانی ولایت مطلقه فقیه درتهران براریکه قدرت سوارباشد، گروگانگیری وباج خواهی ازکشورهای غربی فارغ از آمریکائی یااروپائی بودن ادامه خواهدداشت بویژه اینکه درطی42 سال گذشته جمهوری ملایان باتوسل بچنین اقداماتی توانسته است ازدولتهای غربی امتیازاتی بگیردکه آزادی بعضی تروریستهای اسلامی دراروپا از جمله نمونه های آنست بنابراین اگرکشورهای غربی حتی یک درصدبااین باورباشندکه میتوانندبایک نظام غیرمتعارف وبی اعتنا بمناسبات شناخته شده بین المللی امکان رایزنی معقول داشته باشند، روشن میشودکه هنوزهم نتوانسته اند ماهیت جمهوری ولایت مطلقه فقیه رابشناسند ودرک کنند لاجرمکشورهای غربی هیچ چاره وراهبردی ندارندبجزآنکه دست دردست ملت ایران بگذارندتایکباربرای همیشه به قائله نظام ولی فقیه در ایران خاتمه داده شودتا جهان ازشروجودچنین جرثومه ی رها شود

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  55738 بازدید |


© copyright 2004 - 2021 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.