آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

چهارشنبه، 11 فروردین ماه 1400 = 31-03 2021

گروگانگیری در سیاست خارجی جمهوری اسلامی از کجا آمد؟

شبکه خبری دولچه وله آلمان در گزارشی با عنوان "سنت گروگانگیری در سیاست خارجی جمهوری اسلامی" اعلام کرد: گروگانگیری در جمهوری اسلامی سال ۱۳۵۸ با حمله به سفارت آمریکا مرسوم شد و با زندانی کردن و پرونده‌سازی برای گردشگران، محققان و دو تابعیتی‌ها و سپس معامله بر سر آنها ادامه یافت. شماری از پرونده‌ها در این گزارش:

گروگانگیری دیپلمات‌های آمریکایی
در روز ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸ تعدادی "دانشجو" که بعدا بیشتر آن‌ها دارای پست‌ و مقام کلیدی در جمهوری اسلامی شدند، به سفارت آمریکا حمله کردند و دیپلمات‌های این کشور را گروگان گرفتند. ۶۶ دیپلمات آمریکایی ۴۴۴ روز یعنی تا روز ۱۱ ژوئیه ۱۹۸۰ گروگان بودند. این اقدام "دانشجویان خط امام" مسیر سیاست ایران در عرصه داخلی و خارجی را کاملا تغییر داد.

جیسون رضاییان
جیسون رضاییان، خبرنگار ایرانی-آمریکایی و مدیر دفتر تهران روزنامهٔ واشنگتن پست بود. او به همراه همسرش یگانه صالحی در ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ به اتهام جاسوسی دستگیر شدند. صالحی در ۱۴ مهر آزاد شد، ولی رضاییان در ۵ خرداد ۱۳۹۴ در دادگاهی به جاسوسی و فعالیت تبلیغی علیه نظام محکوم شد. رضاییان در ۲۶ دی ۱۳۹۴ به همراه سه آمریکایی دیگر در چارچوب مبادله زندانیان آزاد شد.

سیامک نمازی و باقر نمازی
سیامک نمازی، شهروند ایرانی- امریکایی، مدیر دفتر برنامه‌ریزی استراتژیک شرکت نفتی "کرسنت" در امارات بود. او در تیرماه ۱۳۹۴ برای دیدار خانواده‌اش به ایران سفر کرد و بازداشت شد. باقر نمازی ۸۳ ساله برای پی‌گیری وضعیت فرزند بازداشت شده‌اش، در بهمن ۱۳۹۴ به ایران رفت اما او هم در تاریخ سوم اسفند همان سال بازداشت شد. این دو به اتهام "همکاری با دولت متخاصم آمریکا" به ۱۰ سال حبس محکوم شده‌اند.

ژیو وانگ
ژیو وانگ، دارای ملیت چینی، ساکن آمریکا و دانشجوی دانشگاه پرینستون، به اتهام "جاسوسی" به ۱۰ سال زندان محکوم شد. وانگ دانشجوی دوره دکترای رشته تاریخ دانشگاه پرینستون و مسلط به زبان فارسی بود که پس از سفر به ایران برای کارهای تحقیقاتی پایان‌نامه دوره دکترایش، در تابستان ۱۳۹۵ بازداشت شد. وانگ بعدا با مسعود سلیمانی، پژوهشگر سلول‌های بنیادی که در آمریکا بازداشت شده بود، مبادله شد.

کایلی مور گیلبرت
کایلی مور گیلبرت، استاد دانشگاه استرالیایی در پاییز ۱۳۹۷ از سوی ماموران حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و به اتهام جاسوسی حکم ۱۰ سال زندان دریافت کرد. او ۵ آذر ۱۳۹۹ در جریان مبادله با ۳ ایرانی که به اتهام بمبگذاری ناموفق علیه دیپلمات‌های اسرائیلی در تایلند زندانی بودند، آزاد شد. جولی گینگ، گردشگر و مارک فیرکین وبلاگ‌نویس استرالیایی نیز به دلایل نامشخصی در ایران بازداشت و آزاد شدند.

مایکل وایت
مایکل وایت، عضو سابق نیروی دریایی امریکا، در تابستان ۱۳۹۷ به ایران سفر کرد و در اوایل مرداد همان سال در مشهد بازداشت شد. دادگاه عمومی مشهد در اسفند ۱۳۹۷ او را برای دو اتهام "توهین به رهبری" و "پست عکسی در شبکه‌های اجتماعی" به ۱۰ سال حبس محکوم کرد. به گزارش سی ان ان مایکل وایت پس از تحمل دو سال زندان با مجید طاهری پزشک ایرانی که به نقض قوانین تحریم متهم و زندانی بود مبادله شد.

کامران قادری
کامران قادری، شهروند ایرانی اتریشی، در سفر به ایران، در ۱۲ دی ۱۳۹۴ بازداشت شد. قادری دارای دکترای برق و الکترونیک از دانشگاه وین، فعال در حوزه آی‌تی و مدیر شرکت آوانک در وین بود. او پیش از بازداشت، بارها برای شرکت در سمینارهای علمی و تحقیقی و معامله‌های تجاری به تهران رفت‌وآمد داشت. قادری در دادگاه انقلاب به اتهام "همکاری با دول متخاصم" به ۱۰ سال حبس محکوم شد.

ارس امیری
ارس امیری کارمند"بریتیش کانسیل" (شورای فرهنگی بریتانیا) و دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه کینگستون چند روز پس از بازگشت به ایران به قصد دیدن مادر بزرگ بیمارش، در ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ از سوی ماموران وزارت اطلاعات به اتهام "تبانی و اجتماع علیه امنیت ملی" بازداشت اما با قرار وثیقه آزاد شد. او در شهریور ۱۳۹۷ به اتهام "اداره شبکه براندازی علیه امنیت داخلی کشور" بازداشت و به ۱۰ سال حبس محکوم شد.

کامیل احمدی
کامیل احمدی، شهروند دوتابعیتی ایرانی بریتانیایی، پژوهش‌گر اجتماعی و مردم‌شناس، از ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ بازداشت شد. او در دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست ابوالقاسم صلواتی به ۹ سال و ۳ ماه حبس و پرداخت ۶۰۰ هزار یورو جریمه محکوم شد. جرم او تلاش برای "اعمال نفوذ در طرح افزایش سن ازدواج، ترویج و پشتیبانی از همجنس‌گرایی، سعی در تجزیه ایران بوسیله پژوهش و ارسال گزارش خلاف به سازمال ملل" عنوان شد.

نازنین زاغری رتکلیف
نازنین زاغری رتکلیف، شهروند دوتابعیتی ایرانی بریتانیایی و مدیر پروژه‌های "بنیاد خیریه تامسون رویترز" فروردین ۱۳۹۵ در فرودگاه "امام خمینی"، در حالی که قصد خروج از ایران را به همراه دختر نوزادش داشت، از سوی ماموران حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شد. دادگاه انقلاب او را بعد به اتهام «جاسوسی»، به پنج سال حبس محکوم کرد. او در پایان این مدت محکومیت دوباره برای یک "پرونده جدید" به محاکمه کشیده شد.

ناهید تقوی
ناهید تقوی، ۶۶ ساله، زندانی دوتابعیتی ایرانی آلمانی است که روز ۲۵ مهر ۱۳۹۹ بازداشت شد. او معمار بازنشسته است که سال‌ها با دو گذرنامه و بدون هیچ مشکلی میان آلمان و ایران در رفت و آمد بود. مریم کلارن، دختر او می‌گوید: «در ابتدا اتهامات او امنیتی اعلام شده بود؛ اما به دلیل دسترسی نداشتن به پرونده، اطلاع دقیقی از اتهامات وارد شده در دست نیست.»
احمد رضا جلالی

احمدرضا جلالی، پزشک، استاد و پٰژوهش‌گر مدیریت حوادث مترقبه است و با خانواده‌ش مقیم سوئد بوده است. او در سفری به ایران بازداشت و به اتهام «فساد فی‌الارض از طریق جاسوسی برای دولت متخاصم اسراییل» محکوم به اعدام شده است. او بارها تمام اتهامات را رد و اعلام کرده تحت شکنجه جسمی و روانی، وادار به اعتراف علیه خودش شده است.

فریبا عادلخواه و رولاند گابریل مارشال
فریبا عادل‌خواه، پژوهش‌گر دوتابعیتی ایرانی فرانسوی در ایران، خرداد ۱۳۹۸ از سوی حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران به اتهام جاسوسی بازداشت و به ۵ سال حبس محکوم شد. رولاند گابریل مارشال شریک زندگی او نیز که برای دیدنش به ایران رفت بازداشت شد. مارشال در مارس ۲۰۲۰ با جلال روح‌الله نژاد مبادله و آزاد شد.

مسعود مصاحب
مسعود مصاحب، زندانی دوتابعیتی ایرانی اتریشی ۷۳ ساله، تاجر و دبیر کل انجمن دوستی اتریش و ایران، در بهمن ۱۳۹۷ بازداشت شد. مصاحب از سال ۱۳۴۴ در اتریش زندگی می‌کند. تلویزیون دولتی ایران بریده‌هایی از مصاحبه با مصاحب را پخش و او را به انتقال اخبار و اطلاعات مربوط به "فناوری پهپادی، موشکی و اتمی ایران" به سازمان اطلاعات آلمان (BND) متهم نمود. او به ۱۰ سال حبس محکوم شده است.

انوشه آشوری
انوشه آشوری مهندس ۶۵ ساله و نماینده شرکت تکنو خلاق در بریتانیا به اتهام "اتصال به موساد" به تحمل ۱۰ سال حبس، ۲ سال حبس بابت تحصیل نامشروع و استراد ۳۳ هزار یورو پولی که از او کشف شده به نفع جمهوری اسلامی محکوم شد. شهرزاد ایزدی همسر او گفته که انوشه آشوری هرگز فعالیت سیاسی یا مقام دولتی در زندگی نداشته و در ارتباط با اسراسر محرمانه دولتی نیز نبوده است.

بنجامین بریر
شش اسفند ۱۳۹۹ اعلام شد که بنجامین بریر گردشگر فرانسوی از ۹ ماه پیش در مشهد به اتهام "جاسوسی و تبلیغ علیه نظام" در بازداشت به سر می‌برد. بریر به خاطر پرواز یک پهپاد در دشت‌های نزدیک مرز ایران و ترکمنستان بازداشت شد. او همچنین به دلیل طرح این سئوال که «چرا حجاب در جمهوری اسلامی اجباری ولی در سایر کشورهای اسلامی اختیاری است» با اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام نیز روبرو شده است.مملکت حسین قلی خانی February 4, 2019 07:34 PM

این قوم وقبیله اشغالگرعراقی که پس مانده های همان قومی هستند که بیش از2500سال قبل با غارت وچپاول واتش زدن معبدحضرت سلیمان و(با ظلم وجنایت وشکنجه واعدام ملت یهود رابرده خود کرده بودند> وناجی بشریت کوروش کبیر وملت وسربازان ایران با لشکرکشی بدون خونریزی به بابل(همین عراق امروز)با رهایی وازادی ملت یهود عالم رااز شر این هیولا ها نجات داد واما پسمانده های همان قوم وقبیله با صدها سال ریا وتزویراین باربا لباس دین وپیغمبرملت ایران را به اسارت وبردگی گرفته وخوشبختانه ملت ایران با اگاهی(بخاطر عصراطلاعات واینترنت)به ماهیت اینان وظلم وجنایاتشان پی برده است وناتوانی این نادان موجب پوسیدگی تمامی ستونها وپایه های این حکومت ظالمانه(از بعد فرهنگی واجتماعی وسیاسی واقتصادی ونظامی وبخصوص اعتماد مردم)ترک برداشته وفقط با یک ضربه سراسری وهمزمان بزودی فرو میریزد

گزارش یا اعتراض به این نظر


کناره گیری ظریف حتمی خواهد بود!!! March 7, 2019 11:46 PM

با انتصاب رئیسی به ریاست قوهٔ قضائیه، فشار های بین المللی بر روی «دولت در ویترین» و وزیر خارجهٔ آن جواد ظریف، افزایش و تشدید خواهند شد و ظریف را زیرفشارها خرد خواهد شد
انتصاب رئیسی، کناره گیری جواد ظریف از صحنهٔ سیاست ایران را برای همیشه کلید خواهد زد
جواد ظریف تنها قربانی این انتصاب نخواهد بود و این انتصاب آغاز ریزش ها در درون «دولت در ویترین» خواهد بود
کشتی نظام از درون شکسته و همهٔ ایادی رژیم در حال بیرون پریدن از این کشتی شکسته خواهند بود

گزارش یا اعتراض به این نظر


مسعود March 9, 2019 05:30 PM

انتصاب این جانی آدمخوار برای صاف کردن جاده رهبری آقا مجتبی است برایثبن در این سایت محترم این نطر را نوشتم چرا که در وقت معین برای سرکوب بیرحمانه احتیاج به این لاخ هست تا کسی نفس کش نباشد

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام March 11, 2019 08:01 AM

اعدام‌های بسیاری در راه است از جمله اعدام ظریف و عده ی زیادی بسیجی‌ اقتصادی یا همون تحریم دور زن‌ها تا هم پولها و اموالشان را بالا بکشند هم مثلاً ملت را آرام کنند ولی دیگه تمومه ماجرا

گزارش یا اعتراض به این نظر


taktirandaz.. March 11, 2019 12:52 PM

جنگ قدرت همچنان ادامه دارد بدین ترتیب رئیسی از دایره کاندیدای ریاست جمهوری کنار میرود و خطر اینکه برای آقا شاخ بشود از بین میرود حساب رئیسی هم که مشخص است آرزو میکنم عمر طولانی داشته باشد تا جوابگوی قتل عام جوانان ایران باشد نه میبخشیم نه فراموش میکنیم

گزارش یا اعتراض به این نظر


اردلان March 11, 2019 12:56 PM

انتخاب این قاتل روانی برای ریاست قوه کشتار و زندان رژیم از سوی خامنه ای نشان از فراسیدن پایان عمر ننگین حکومت نکبت جمهوری اسلامی را  میرساند! !
در واقع انتخاب یک آدمکش در راس این قوه بمعنی بازگشت رژیم به دوران نخستین روزهای اشغالگری خواهد بود و آغاز جنایات گسترده چون به قتل رساندن دسته جمعی سران شجاع و شایسته ارتش شاهنشاهی بدستور خمینی جنایتکار توسط یک روانی جلاد به نام خلخالی بی سروپا! !
ابراهیم رئیسی برابر با جلاد خلخالی سادیسمی

گزارش یا اعتراض به این نظر


taktirandaz March 11, 2019 01:01 PM

بعدش میگویند ,,حکومت مردم سالاریست دموکراسی بیداد میکند مرد حسابی روئسای قوای سه گانه را خودت انتخاب میکنی رییس جمهور باید از صافی شما عبور کند نمایندگان باید به تایید خودت و باند دغل بازت برسند پس دیگه برای ملت پشمش ماند این انتخاب های نمایشی را هم حذف کنید و اینقدر به ریش مردم نخندید خدا وکیلی کارتان انقدر ساده و غیر حرفه ای ست که بستنی فروش محل ما هم میدونه چه خبره

گزارش یا اعتراض به این نظر


بابک پرسا March 11, 2019 06:44 PM

آقای منصور امان ؛ در این نگارش شما؛ آنهم بنام (‌ انتصاب یکی از بدنام ترین جلادان حُکومتی )‌ جای پرسش است که آیا چگونه میتوان مشتی از - جلادان حُکومتی - را بنام -آقا - دانست ؟‌

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو March 11, 2019 10:13 PM

علی خامنه ای وآخوندسانانش زجروشکنجه توهین به هرشکل وفرمی به مردم ایران که بعنوان دشمانانشان به رسمیت می شناسند آنهم بطورعلنی تقدیم شان می کنند دقیقا" آنچه که مردم نمی پسندند وازانها تنفردارند اخوندسانان انجام میدهند مردم می گویند چرا بودجه کشوررا درسوریه وعراق هدرمیدهید بشاراسد را دعوت می کنند که پولها را ببرد می گویند مایحتاج غذائی کمیاب وگران شده مایحتاج مردم را به عراق وسوریه ولبنان می فرستند می گویند چرا با روس ها خوش وبش میکنید دریای خزر را به روس ها می بخشند مردم می گویند بیکارهستیم وکارخانه ها تعطیل است مقادیر نجومی به سپاه پاسداران می بخشند وحوضیه های علمیه مردم می گویند رئسی جلاد نباید رئیس قوه قضائیه باشد رئیسی رئیس قوه قضائیه میشود درنتیجه مردم باید بفهمند که رژیم آخوندی به نابودی نسل ایرانی کمربسته است

گزارش یا اعتراض به این نظر


کاریکامراناتور March 12, 2019 01:53 AM

ما که از روز اول به شما عرض کردیم که روحانی و رئیسی از یک جنس هستند و در عقاید کاملا مشابه و فقط ماموریت های این ها متفاوت هست ولی برای پنجاهمین بار بعلت اعتقادات باطل قرون وسطائی از نوع سنت یا تشیع باز گول خوردید و 40 میلیون نفر برای انتخاب این دو متعفن مکلا صف کشیدید حالا هم هر دو نفر را گذاشته اند در کاسه ی شما کسانیکه در ماه عکس امام می بینند و منتظر ظهور یک کودک از ته چاه هستند هرگز منتظر فردای روشن نباشند این حکومت که بر اساس عشق به ایرانزمین نیست این ها فرهنگ امام حسین را دارند و داستان هایش هم تماما دروغ های آخوندها هستند

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو November 13, 2019 07:10 PM

باید دانست که بعد ازگذشت چهل فقط یک جنایتگررژیم آخوندی درسوئد دستگیرمیشود که ده ها وصدها همچون این فرد جنایتگردرکشورهای اروپای غربی اطراق کرده اند وشبکه های جاسوسی وتروردارند- درحقیقت چه موردی بوده ومی باشد که چنین جنایتگری که می تواند درایران پست ومقامی مهمی همچون رئیسی داشته باشد که درسوئد می بایستی اطراق کند؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


مهران November 13, 2019 10:13 PM

با گرفتن اعتراف از این شخص جنایتکار دنیا به جنایات نظام تحمیلی و متعفن اسلامی در ایران پی خواهد برد

گزارش یا اعتراض به این نظر


غضنفر November 14, 2019 12:12 PM

پلیس و مآموران زندان سوئد بای مراقب باشند که طرف واجبی خور نشه

گزارش یا اعتراض به این نظر


FEROD November 14, 2019 03:58 PM

آقای آرمان

به هر چی‌ دلت می‌خواد اعتقاد داشته باش ولی‌ درسته که یک جنایتکار که شایدم فک و فامیل خودتم یکی‌ از قربانینانش بوده باشن راس راس بگرده و به ریش یک ملت بخنده؟

آدمکش آدمکشه هر جا که باشه باید قانون باهاش برخورد کنه و تو اگر قانونمندی باید از دولت سوئد سپاسگزار باشی‌ چون این کاریست کارستان از یک ملت بزرگ و و در خور تحسین!

گرچه :

گفتن از زنبور بیحاصل بود

با یکی‌ در عمر خود ناخورده نیش!

وقتی‌ کامنت آرمانو خوندم به استهزا گفتم کاش او دادستان این پرونده بود!

گزارش یا اعتراض به این نظر


آغاز پروسه عدالت خواهی!!! November 14, 2019 08:03 PM

این امر، «اولین قدم» در آغاز چند مرحله ای «پُروسهٔ عدالت خواهی» و «اجرای عدالت» در ایران اسلام زدهٔ اشغالی خواهد بود
جنایتکاران و تبهکاران اسلامی این «هشدار صریح» جامعهٔ جهانی و ملت آزادیخواه ایران را «جّدی» بگیرند!

گزارش یا اعتراض به این نظر


«عدالت» اجرا خواهد شد !!! November 14, 2019 08:04 PM

سرانجام «چنگال عدالت» دامن یکایک این اسلامگرایان تبهکار و جنایتکار اجنبی شیعه که با منطق و مکتب ۱۴۰۰ سالهٔ فرقه ای-مذهبی خود و نشئت گرفته از «نفرت، خشونت، دشمنی، خصومت، غارت، بی عدالتی و وحشیگری های اسلامی» بر این ملت متمدن حکومت می کنند، را گرفت
«عدالت» در مورد یکایک این جنایتکاران اسلامی که دست به قتل عام ملت آزادیخواه و متمدن ایران زده اند، «اجرا» خواهد شد

گزارش یا اعتراض به این نظر


مزدک بامدادان November 14, 2019 10:34 PM

هموطنان ! پروژه حدیدی در راه است رژیم ایران بعد از گذشت سه دهه از کشتارها تحت فاشرهای اجتماعی آماده میشود تا گزارشی از کشتارها و گورهای دسته جمعی بیرون دهد درچنین شرایطی اول یکی از کوچکترین جانیان خود را میسوزاند و بعد سناریو آغاز میشود

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی November 15, 2019 05:22 PM

آنطورکه ازسخنان جناب کاوه موسوی داوردیوان لاهه و اظهارات جاب مصداقی استنباط میشود، بنطر میاید که اعترافات حمید نوری بانام قصابی ( حمید عباسی) میتواند روایت گر فجایعی باشد که چهل سالست جمهوری پلیداسلامی ازبیان انها طفره رفته وهرکوشنده ای را که دراین مسیر گامی برداشته را بنوعی خاموش کرده است حال نوبت آنست تا دستگاه قضائی سوئد با مشارکت ایرانیان دربازجوئی ازحمید نوری براساس اسناد ومدارکی که جناب کاوه موسوی وایرج مصداقی برآنها اتکا دارند بتواند زوایای مختلف اتفاقات دهه های 60 و70 را بروشنی واکاوی نماید وجلوی چشم مردمان جهان بویژه اروپائیان قراربدهد حسن این بازداشت واعترافات این خواهد بود که جمهوری اسلامی هیچ جائی برای اعتراضات مستند وپایدار وقابل اتکا ندارد چرا که بازجوئیها در یک کشور دمکراتیک صورت میگیرد

گزارش یا اعتراض به این نظر


قلی ایرانی December 12, 2019 10:37 AM

بدترین چوب را ما تا کنون از فرانسه خوردیم کمتر از کشورهای دیگر خوردیم همه این بلاها و درماندگی های یک ملت عاملش فرانسه هست فرانسه هزاران عذر خواهی به مردم ایران بذهکار خیانت های فرانسه بخشودنی نیست

گزارش یا اعتراض به این نظر


علی January 10, 2020 03:19 AM

با این کار بزرگی که آقایان موسوی و مصداقی انجام دادند درست که نوری را اعدام نخواهند کرد ولی یک ورق جدید به اوراق کتاب سرنوشت جنایتکاران جمهوری اسلامی افزوده شد و آن ورق پاسخگویی و عدم امنیت در خارج از ایران بود دیگر کک به تنبان همه آخوندها و اعوان و انصار شأن افتاده که اگر این سلاخ را در اروپا به زندان انداختند حتما ما هم همین سرنوشت در انتظارمان خواهد بود و دیگر با پول خون مردم و زندان کردن ایران برای ایرانیان نمی‌توانیم به خارج رفته عشق و حال کنیم و چاق و قبراق جهت در شیشه کردن خون مردم به ایران باز گردیم با محکومیت این جرثومه فساد دارند میفهمند که آن ممه را لولو برده به امید خدا و همت مردان بزرگ این بساط جهت این عناصر پلید پهن است و عشق و حال تعطیل شده و دادگاههای حساب پس دهی برقرار خواهد شد

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی July 28, 2020 04:58 PM

تامادامیکه نظام الهی-شیطانی ولایت مطلقه فقیه درتهران براریکه قدرت سوارباشد، گروگانگیری وباج خواهی ازکشورهای غربی فارغ از آمریکائی یااروپائی بودن ادامه خواهدداشت بویژه اینکه درطی42 سال گذشته جمهوری ملایان باتوسل بچنین اقداماتی توانسته است ازدولتهای غربی امتیازاتی بگیردکه آزادی بعضی تروریستهای اسلامی دراروپا از جمله نمونه های آنست بنابراین اگرکشورهای غربی حتی یک درصدبااین باورباشندکه میتوانندبایک نظام غیرمتعارف وبی اعتنا بمناسبات شناخته شده بین المللی امکان رایزنی معقول داشته باشند، روشن میشودکه هنوزهم نتوانسته اند ماهیت جمهوری ولایت مطلقه فقیه رابشناسند ودرک کنند لاجرمکشورهای غربی هیچ چاره وراهبردی ندارندبجزآنکه دست دردست ملت ایران بگذارندتایکباربرای همیشه به قائله نظام ولی فقیه در ایران خاتمه داده شودتا جهان ازشروجودچنین جرثومه ی رها شود

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  56472 بازدید |


© copyright 2004 - 2021 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.