آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

چهارشنبه، 17 دی ماه 1399 = 06-01 2021

نامه احمدی نژاد به روحانی: جلوی شروع جنگ را بگیر!

احمدی‌نژاد در نامه‌ای خطاب به روحانی، از وی خواسته است تا به عنوان رئیس جمهور تلاش خود را در جهت پیشگیری از وقوع جنگ به کار گیرد.

رسانه های جمهوری اسلامی امروز گزارش دادند: محمود احمدی‌نژاد رییس جمهور سابق در جدیدترین اقدام خود در نامه‌ای خطاب به روحانی، از وی خواسته است تا به عنوان رئیس جمهور ایران تلاش خود را در جهت پیشگیری از "وقوع جنگ" به کار گیرد.

متن این نامه به نقل از کانال تلگرامی احمدی نژاد به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب حجت‌ الاسلام و المسلمین آقای حسن روحانی
رئیس جمهور محترم اسلامی ایران

با سلام و احترام
از مجموع تحوّلات، موضع‌گیری‌ها و اخبار منتشره در رسانه‌های مختلف جهان چنین استنباط می‌شود که وقوع یک جنگ مخرّب جدید در منطقه حسّاس خاورمیانه و خلیج فارس برنامه‌ریزی شده و در مسیر اجرای قریب الوقوع قرار گرفته است.

واضح است هر نوع جنگ صرفاً خواست دشمنان ملّت‌ها و تأمین‌کننده منافع آنان و به طور قطع به ضرر منافع ملّت‌ها و کشورهای منطقه است.

بنابراین بر همه مقامات و مسئولین فرض است که با اتّخاذ تدابیر لازم و عاجل از وقوع جنگ جلوگیری نمایند.

اینجانب از جنابعالی به عنوان رییس جمهور اسلامی ایران انتظار دارد که همه مساعی خود را در این جهت مبذول فرمایید.

بدون تردید ملّت‌های منطقه سپاسگزار مسئولانی خواهند شد که با هوشمندی و احساس مسئولیت مانع از بروز خسارات غیرقابل جبران مادی و معنوی به مردم می شوند.

از خداوند منّان برای همه ملّت‌ها صلح، امنیت و عزّت مسئلت دارم.


احتمال حمله آمریکا؛ واکنش اسرائیل به ادعای ظریف

یک مقام اسرائیلی اظهارات ظریف مبنی بر توطئه‌چینی تل‌آویو برای حمله آمریکا به رژیم ایران را 'بی‌معنی' خواند.

وزیر امور خارجه رژیم ملاها در توئیتی نوشته بود "اطلاعات تازه از عراق حاکی از آن است که عوامل آتش‌افروز اسراییل در حال توطئه‌چینی برای حمله به آمریکایی‌ها هستند- تا ترامپ را به بهانه ای ساختگی در مخمصه جنگ گرفتار کنند".

ظریف خطاب به ترامپ نوشت "مراقب تله باشید" و اضافه کرد که "هرگونه آتش‌افروزی با آتش متقابل ایران مواجه خواهد شد، به خصوص علیه همان بهترین دوستانت".

به گزارش بی بی سی، یووال استاینیتز وزیر انرژی اسرائیل در گفت‌وگویی با رادیوی این کشور گفته های ظریف را "بی‌معنی" خواند و گفت: اظهارات ظریف در حکم "یک علامت هشدار است که رژیم ایران در واقع اسرائیل را هدف گرفته و به دنبال بهانه است تا ضربه بزند".

همزمان وزیر فرهنگ اسرائیل نیز در مصاحبه‌ای جداگانه تایید کرد که اسرائیل در سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی در حالت آماده‌باش است.

در روزهای گذشته در آستانه نخستین سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس، تنش میان ایالات متحده و حکومت ایران بالا گرفت.

گزارش تحلیلی رادیو پیام اسرائیل: با آغاز سال نو میلادی، این پرسش برای مردم خاورمیانه مطرح است که آیا منطقه به سوی آرامش پیش می رود و یا آن که خطر بزرگ جنگ بین حکومت ایران با ایالات متحده و احتمالا اسرائیل، در حد بسیار قوی، همچنان امنیت حوزه خلیج فارس و ثبات منطقه را تهدید می کند.

این پرسش که چرا پرزیدنت ترامپ تعطیلات سال نو را ناتمام گذاشت و به طور ناگهانی به کاخ سفید بازگشت، همچنان ذهن ناظران امور را به خود مشغول داشته است. ولی از آن جا که پرزیدنت ترامپ شخصیتی غیرقابل پیش بینی توصیف گردیده، نمی توان این اقدام او را لزوما به بحران در خاورمیانه ارتباط داد.

از یک سو اعلام می شود که ناو هواپیمابر نیمیتز آب های خلیج فارس را ترک می گوید و از جانب دیگر، ایالات متحده دوباره دو فروند جنگنده بی ۵۲ به خاورمیانه می فرستد که برای سومین بار در قضای بین المللی آب های خلیج فارس به پرواز درآید – اقدامی که رژیم ایران آن را یک گام جنگی توصیف کرد و حتی به سازمان ملل شکایت برد – و این در حالی که پرواز در فضای بین المللی هیچ تخلف جنگی محسوب نمی شود و شکایت ایران پشتوانه ای ندارد.

پرزیدنت ترامپ در حالی تعطیلات خود را ناتمام گذاشته و به کاخ سفید بازگشته که سرویس های اطلاعاتی و امنیتی ایالات متحده هشدار می دهند که فعل و انفعالات مشکوکی در عراق در حال رخ دادن است که ممکن است نشان آمادگی برای یک حمله گسترده به منافع آمریکایی در آن سرزمین باشد.

قاسم سلیمانی در خاک عراق هدف پهپادهای آمریکایی قرار گرفت و همراه با مهدی المهندس هلاک شد و برخی گروه های شیعه در عراق ادعا می کنند که وظیفه آنهاست که به انتقام جویی دست بزنند.

آیا این امکان وجود دارد که شماری از این گروه ها در صدد برآیند به طور خودسر، هدف های آمریکایی را مورد حمله قرار دهند.

برخی شبکه های خبری شیعه در عراق، امروز (آدینه) خبر داده اند که یک کاروان نظامی آمریکایی در خاک آن کشور هدف حمله قرار گرفته است. منابع موثق خبری این گزارش را هنوز تایید نکرده اند.

پرزیدنت ترامپ هشدار داده است که اگر یک سرباز یا شهروند آمریکایی جان خود را از دست بدهد، انتقام آن هزار برابر خواهد بود. آیا بازگشت ناگهانی او به کاخ سفید، با این گزارش ها ارتباطی دارد؟

گزارش دیگر آن بود که یک بسته مشکوک به روی بدنه یک نفتکش در خلیج فارس شناسایی شده است. آیا رژیم ایران می خواهد انفجار نفتکش ها را از سر بگیرد و ادعا کند که در آن نقشی نداشته است؟

سالمرگ قاسم سلیمانی فرا رسیده است و فرماندهان سپاه پاسداران و حتی مقامات سیاسی رژیم بر شدت تهدیدهای خود افزوده اند. حتی سخنان حسن روحانی علیه پرزیدنت ترامپ را می توان یک تهدید جانی علیه رئیس جمهوری تلقی کرد که دوران خدمت او کمتر از سه هفته دیگر پایان می گیرد.

در مجموع، اوضاع منطقه در حال حاضر به شدت بحرانی است، ولی هنوز می توان امیدوار بود که سپاه پاسداران قصد ندارد به عملیاتی دست بزند که موجب بروز جنگ شود. مسلما اسرائیل و ایالات متحده نیز گرایشی به وقوع جنگ ندارند. ولی رویدادها قابل پیش بینی نیست و همیشه این خطر وجود دارد که عملیاتی برنامه ریزی نشده، جرقه ای برای شعله ور کردن آتش جنگ شود..پایان نزدیک است!!! November 28, 2020 09:10 PM

دونالد ترامپ بدنبال تنبیه، گوشمالی و کتک زدن ملاها در ایران اشغالیست

گزارش یا اعتراض به این نظر


علیرضا December 21, 2020 06:20 AM

اینم منطقه سبز بغداد معلوم نیست منطقه قرمز بغداد چه اوضاعیه!

گزارش یا اعتراض به این نظر


خسرو December 21, 2020 12:08 PM

تعلل پرزیدنت ترامپ برای چیست ؟ آقای ترامپ چرا این دست اون دست میکنی ؟ قال قضیه را بکن تا مردم ایران هم قال جمهوری اسلامی را بکنند و از شرش خلاص شوند

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام December 21, 2020 02:14 PM

ترامپ حتما زهرش را به آخوند و در واقع به منبع بی پایان مالی گلوبالیستهای اروپایی و چینی خواهد ریخت

گزارش یا اعتراض به این نظر


فرامرز December 24, 2020 07:31 AM

منطقه سبز و قرمز نداره ، تمام عراق دست ملاها افتاده هر کاری بخوان میکنن

گزارش یا اعتراض به این نظر


پیشگو December 24, 2020 07:31 AM

ترامپ باید بداند جمهوری اسلامی حساب دمکراتها را از پول‌های به باد آورده نفت که در آمریکا و اروپا پنهان کرده پر میکند آقای ترامپ شما به یک جریان تبدیل شدید اکنون جایگاه آن را دارد که حزب جدید احداث کنید ایران اسلامی دشمن درجه یک آرامش در زمین است اکنون از نظر جئو پلوتیک ایران اسلامی ضعیف است مردم از حکومت متنفر هستند در یک ماه گذشته ۵۰ جوان و نو جوان خود کشی کردند چون آمید به بهبود نمی یابند حکومت اسلام تنها ایرانرا اشغال کرده اما اکنون همه جا هست باید مرکز را بزنی که بازو‌های آنها از کار بیفتد اگر حریف اسلام پلید شوی ما نفت را برای پاکی‌ زمین هدیه می‌کنیم توجه داشته باشید ۶ ماه نفت ما از سرمایه شخصی شما بیشتر است بهتر است با ملت ایران که شما را دوست دارند شریک شوید ما با تو هستیم؛ زمان را از دست نده

گزارش یا اعتراض به این نظر


اردلان December 24, 2020 09:25 AM

وجود رژیم جمهوری عسلامی برای دولت آمریکا بسیار سودمندتر است تا مرگ رژیم ملاها!
بنظر من به همین خاطر احتمال به تعطیلی کشاندن کامل سفارت آمریکا در بغداد بیشتر است تا مواردی دیگر!

گزارش یا اعتراض به این نظر


tak tirandaz December 30, 2020 11:16 PM

چنین میکنیم چنان میکنیم
اینهم از امریکا توی خلیج فارس
حالا چی میشه؟؟
کاخ سفید رو حسینیه ش کنیم یا نه؟؟
هاهاهاهاهاهاهاهاحه

گزارش یا اعتراض به این نظر


rahim.negahban December 31, 2020 12:02 AM

با درود ویژه به رسانه ایران پرس نیوز
بعید به نظر می آید طرفین با هم کنش واکنشی داشته باشند، ایران بهترین خدمات را به دولت های 42 ساله گذشته امریکا انجام داده در مقابل هم به رژیم ملاها خوش خدمتی های فراوان انجام داده
بیش ده تریلیون دلار از قبل گنده گویی ایران نسیب امریکا و اروپا شده است انالیز این ارقام چندان سخت نیست، اکتفا میشود به یک رقم که در ذهن ناچیز است، حال همین رقم ناچیز در ضرب در کل ابزارات و ادوات نمائید
قیمت یک جنگنده F 16 حدود 100 ملیون دلار است،این جنگده نیاز به خلبان دارد که حقوق ماهیانه ان حدود 15000 هزار دلار است،این جنگنده نیاز به گروه یژه تعمیرات و نگهداری دارد که هر جنگنده 50 مهندس و تکنیسین را بخود مشغول میکند حقوق کلی این افراد در ماه 200 میلیون دلار است در هر چهار سرتی پرواز نیاز به تعویض لاستیک و قطغات یدکی است

گزارش یا اعتراض به این نظر


اردلان December 31, 2020 06:34 AM

وجود نحس رژیم جنایتکار جمهوری عسلامی برای آمریکا بسیار مفید و پول ساز میباشد چراکه سپاه پاسداران نقش خود را بعنوان یک لولو سر خرمن در منطقه بخوبی بازی کرده و هدف آنها ترساندن و دوشیدن کشورهای منطقه عربی بوده که این ماموریت توسط سپاه تا کنون بخوبی با دقت تمام و کمال انجام گرفته!
حضور بی 52 های آمریکا در پی همین سناریو به منطقه اعزام شده اند تا با دلگرمی دادن آمریکا به اعراب منطقه بتواند آنها را بیشتر بدوشد!
و این درصورتی ست که ما و بیشترین همیهنان بخوبی میدانیم که سپاه پاسداران یک گروه شبه نظامی تروریستی، غیر قانونی و پوشالی بوده که خود را همه کاره در ایران میداند!
همچنین این گروه وابسته به بیگانگان با در اختیار داشتن موشکهای قلابی روسی، چینی خریداری شده از رژیمهای پوتین و چین کمونیستی و با آگاهی کامل آمریکا از آن در منطقه ایفای تقش میکند!

گزارش یا اعتراض به این نظر


اردلان January 1, 2021 04:34 PM

ضرب المثل ایرانی هست که میگوید: سگی که پارس میکند پاچه نمیگیرد!
فرماندهان دزد و قاچاقچی سپاه مشتی نوکر ارازل و اوباشند که تنها قادرند با عربده کشی دختر بچه ها را در خیابانها بترسانند!
آمریکایها همین موضوع را بخوبی میدانند و به احتمال بسیار آنها میخواهند از این آب گل آلود در منطقه شاه ماهی صید کنند!
جریان پرواز بی 52 از داکوتای آمریکا و سوختگیری بروی خلیج پارس و ادامه پرواز این هواپیماها به سمت شرق یعنی ژاپن و هاوایی و بازگشت به پایگاه در داکوتا عملیاتی بازدارنده بود به دور کره زمین و یک مانور نظامی نیروی هوایی آن کشور بود که با موفقیت انجام گرفت!
اما آمریکا بخوبی میداند که بروز جنگ با جمهوری عسلامی بمعنی سقوط حتمی این رژیم ملاهاست بنابرین آمریکا و اروپا دلفینهای فرمانبر خود، به ملاها نوکران حلقه بگوش خود برای صیدهای بزرگتر سخت نیازمندند!

گزارش یا اعتراض به این نظر


پیشگو January 1, 2021 04:56 PM

آمریکا میداند ابرقدرتی چون سپاه پاسداران که مشتی بساز بفروش و دلال متجاوز دزد بیش نیستند با ابزار‌های ۴۵ سال پیش پشتوانه پوتین بیمار و چین بی‌ خیال آقایان خیار جمهوری اسلامی با اولین آتش بازی ، بازی تمام است خک بر سر آن که نفهمد به آغوش ملت باز گردید و برای خانواده خود از ملت بخشش بگیرید با طناب پوسیده مشتی آخوند شیاد به ته چاه جهنم نروید مال دنیا با آرامش لذت بخش است نه با دزدی و جنایت ابانها ، کشتار مردم بی‌ گناه که آخوند نمی خواهند سرمایه شماست شما‌ها با شیطان شریک هستید ملت با شما نیست

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  231005 بازدید |


© copyright 2004 - 2021 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.