آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

یکشنبه، 11 شهریور ماه 1397 = 02-09 2018

تودهنی جانانه کروبی به خامنه ای از حصر

کروبی خطاب به مجلس خبرگان: از رهبر بپرسید، چرا كشور را به اينجا رسانده است. کوتاهی در مقابله با خودکامگی رهبر خیانت است

مهدی کروبی می‌گوید همچنان به اصلاحات باور دارد اما به اصلاحاتی که به "انحصار قدرت در ید یک فرد" برای همیشه پایان دهد.

مهدی کروبی در نامه‌ای به اعضای مجلس خبرگان رهبری از آنها خواسته است، با انجام وظایف قانونی و شرعی خود و با استفاده از ابزار سوال و نظارت بر رهبری، به اوضاع اسفبار کنونی کشور رسیدگی کنند.

به گزارش سحام‌نیوز، مهدی کروبی در این نامه از اعضای مجلس خبرگان خواسته به جای مدح و ستایش رهبری، درباره سياست‌های سه دهه كشور از او توضیح بخواهند كه چرا كشور را به اينجا رسانده است .

رئیس مجلس ششم در بخش دیگری از این نامه می‌نویسد: «خبرگان اگر خبرگان باشد باید از وضعيت اسف‌بار دستگاه قضا از رهبری سوال كند كه با اين احكام سياسی روی محاكم رژيم پهلوی را سفيد كرده است.»

مهدی کروبی در این نامه درخواست کرده است، از رهبری نسبت به ورود سپاه، بسیج و نیروی انتظامی به بانک‌داری و فروش نفت نیز سوال شود.


ناکامی خامنه ای در پروژه تواب سازی

اعتراف خامنه ای به ناکامی در پروژه تواب سازی موسوی و کروبی

سحام نیوز مطلع شده که اخیرا نوه خمینی به دیدار خامنه ای رفته است. در این دیدار، حسن خمینی با اشاره به حصر موسوی و کروبی، آزادی آنان را گامی در جهت رفع شکاف سیاسی دانسته است. اما خامنه ای با این دیدگاه مخالفت کرده و گفته که محصورین، همچنان بر دیدگاه خود در پیش از حصر پافشاری می کنند و آزادی آنان منجر به بروز ناآرامی های مشابهی خواهد شد.

به گفته این منبع، این اظهار نظر رهبر جمهوری اسلامی نشان می دهد که نه تنها وی با رفع حصر مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد مخالف است، بلکه اظهارات برخی مقامات نسبت به مسئول بودن شورای عالی امنیت در موضوع حصر را به کلی رد می کند.

بر این اساس می توان گفت که نه تنها علی شمخانی، دبیر شورای امنیت گامی در جهت رفع حصر بر نخواهد داشت،‌ بلکه در این موضوع، کاملا تحت تاثیر و امر خامنه ای عمل می کند.

اگر چه رسانه های حکومتی و چهره های نزدیک به رهبر تلاش می کنند که آمر حصر را به غیر از وی نسبت دهند، اما این امر محرز شده که حصر و رفع آن با نظر و دستور شخص رهبر صورت گرفته و خواهد گرفت.


تعیین کننده روند حصر، عزرائیل است

مهدی کروبی در نامه‌ای سرگشاده ضمن ابراز ناامیدی از رفع حصر، گفته است ظاهرا بر این خودسری و بی‌قانونی، پایانی نیست و به نظر می‌رسد تعیین کننده روند حصر، حضرت عزرائیل است.

به گزارش رادیو فرانسه، مهدی کروبی، نامزد معترض به نتایج انتخابات بحث‌برانگیز ۱۳۸۸، می‌گوید: "هشت سال است که از حصر غیرقانونی و بی‌ضابطه می‌گذرد و ظاهرا پایانی هم بر این خودسری نیست و کسی هم خود را در قبال آن پاسخگو نمی‌داند. با این روند به نظر می‌رسد ملک‌الموت حضرت عزرائیل تعیین کننده سرنوشت آن باشد بدین روی که یا ما زودتر می‌رویم و یا آن دیگری".

رهبر جمهوری اسلامی، یا آنطور که مهدی کروبی گفته “آن دیگری”؛ آمر ۸ سال حصر غیرقانونی و غیر شرعی مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد است.

شرط رهبر برای رفع حصر موسوی و کروبی

خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران در گفت‌وگویی که به تازگی با حجت الاسلام ذوالنور (از مهره های خامنه ای) داشته نظر وی را درباره رفع حصر سران فتنه که اخیرا از سوی برخی نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس دنبال می‌شود را جویا شده است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره سران فتنه معتقد است: در چند وقت گذشته ندیده‌ام که سران فتنه از گذشته خود به صورت علنی اظهار ندامت کنند و تا زمانی که این اتفاق رخ نداده، باید حصر ادامه پیدا کند.

حجت الاسلام ذوالنور با بیان اینکه ممکن است در پشت پرده سران فتنه اظهاراتی داشته یا اظهار ندامت کرده باشند، ادامه داد: گناه علنی، عمومی و اجتماعی سران فتنه نیاز به توبه علنی دارد که این اتفاق هنوز نیفتاده است.


رفع حصر موسوی و كروبی هرگز اتفاق نخواهد افتاد

رییس فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی که اخیراً از ۱۴ ساعت مذاکره خود با کروبی در طول حصر خبر داده بود گفته با استدلال سه‌گانه‌ای كه دارد عملا معتقد است رفع حصر آنها هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

آخوند مجتبی ذوالنور در گفتگو با ایلنا گفته: اگر محاکمه‌ای اتفاق بیافتد، کمتر از اعدام در انتظار سران محترم فتنه نیست و اگر چنین اتفاقی بیافتد، یقینناً به نفع آن‌ها نخواهد بود و چون رسانه‌های دنیا در اختیار ما نیست. بنابر این در چنین فضای نابرابری که در فضای مجازی داریم، قاتل را جای قربانی خواهند نشاند. بنابر این جمهوری اسلامی تدبیر و عقل دارد و در بین دو شرایط، شرایطی را انتخاب می‌کند که ضرری کمتر برایش به همراه داشته باشد. همین است که در حصر هستند و حصر این افراد نیز با نظر شورای‌عالی امنیت ملی است.

این اظهارات در حالی بیان می شود که اخیرا پس از افشای قتل یک استاد دانشگاه و فعال محیط زیست در زندان، برخی از نمایندگان از جمله علی مطهری با هدف آرام کردن مردم، وعده داده بودند که موسوی و کروبی تا پیش از عید رفع حصر خواهند شد.


بیانیه آمريکا در سالگرد حصر موسوی و کروبی

وزارت خارجه آمريکا با انتشار بيانيه‌اي خواستار آزادي فوري کروبی و موسوی و همسرش زهرا رهنورد شد.

در بيانيه وزارت خارجه آمريکا آمده است: اين هفته هفتمين سالگرد بازداشت مهدي کروبي و ميرحسين موسوي نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري سال 2009 به همراه همسر او، زهرا رهنورد فعال حقوق زنان است.

گزارش خبرگزاری فارس وابسته به سپاه: در ادامه اظهارنظرهاي مداخله جويانه و ضد ايراني مقام‌هاي آمريکايي، حالا سخنگوي وزارت خارجه اين کشور بيانيه‌اي درباره سران فتنه 1388 منتشر کرد.

در بيانيه سخنگوي وزارت خارجه آمريکا آمده است: «اين هفته هفتمين سالگرد بازداشت مهدي کروبي و ميرحسين موسوي نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري سال 2009 به همراه همسر او، زهرا رهنورد فعال حقوق زنان است».

«نوئرت هيثر» در اين بيانيه مداخله جويانه، بازداشت سران فتنه را «مغاير با تعهدات بين‌المللي ايران در مسائل حقوق بشري» خواند.

اين مقام آمريکايي پا را از اين هم فراتر گذاشت و با دخالت در امور داخلي ايران، خواستار «آزادي فوري» سران فتنه شده است.

تاکيد بر آزادي سران فتنه در حالي صورت گرفته که آنها پس از شکست در انتخابات رياست جمهوري، ادعاي دروغين «تقلب» را مطرح کردند و با بي‌توجهي به سازو کارهاي قانوني در کشور، بي قانوني و ايجاد فتنه را در دستور کار خود قرار دادند.شهنام September 2, 2018 12:58 PM

ایران پرس نیوز عزیز خواهش میکنم اینها را دشمن خامنه ای جلوه ندهید همه ی این آخوند ها سر و ته یک کرباسند

گزارش یا اعتراض به این نظر


homa September 2, 2018 01:18 PM

خود کروبی دردو دوره ریاست مجلس شورای اسلامی چه کرد ? بالاترین رقم بگیروببند وبستن روزنامه ها تا همشهری حتی درزمان ریاست مجلس وقت گفت گوش بفرمان رهبرمعظم هستیم

گزارش یا اعتراض به این نظر


مسعود September 2, 2018 02:03 PM

اول که تمامه ماجرا دوم حاجی خود شما از با خمینی ملعون که شعار همه با هم را سرداد ولی در واقع همه با من بود به نکبت کشیدن مملکت دست داری همین حرفها را منتظری گفتن و شما از مقدمه چینان حذف او بودین دیگه ملت گول ااین پز مخالف خوانی امثال شما را نخواهد خورد

گزارش یا اعتراض به این نظر


نوید September 2, 2018 02:36 PM

اگر سال ۸۸ کروبی یا موسوی رییس جمهور شده بودند همین کاسه بود و همین آش
خامنه ای و سپاه و دار و دسته هاشون مشغول دزدی و غارت ملت ایران
این دو تا رو بیخود گنده اش کردند

گزارش یا اعتراض به این نظر


Hamid September 2, 2018 02:48 PM

سرتا پا یک کرباسین از اینها باید خواست که بگویند در این چهل سال چه کار مثبتی انجام دادید در ده ۶۰ درچه مقام و مسئولیتی قرار داشتید و در چه زمانهایی مخالفت خود را دردستور های اشتباه الان کردید و ایستادید همگیی میبایستتی در جلوی ملت ایران بایستید و جوابگوی بی لیاقتی و بیشعوری خود باید باشید

گزارش یا اعتراض به این نظر


یک ایرانی September 2, 2018 03:55 PM

جناب کروبی یادت باشد که در زمان خودت معلمان را سرکوب کردی و خودت رویت سیاهتر از این رژیم است و باید به شما گوشزد کنم که مگر در دوران پهلوی چکار کردند که شما این حرفها را میزنی چون هیمن رهبر جمهوری اسلامی کارهای بسیاری علیه دولت شاهنشانی انجام داد که یک ماه بیشتر در زندان نبود امروز اگر کسی همین کارهای خود علی خامنه ای که در زمان شاه انجام میداد را انجام دهد به اعدام محکوم میشود و یا دست کم تا آخر عمر در زندان باید بماند که با تزریغ آمپول و یا قرصهای وحشتناک آنها را از پای در می آورند خلاصه هیچ چیز این رژیم آخوندی با زمان شاه قابل مقایسه نیست و خودت هم بازداشت شدی یکی دو ماه بعد آزاد شدی در حالی که خودت هم به دنبال براندازی بودی پس اینجا برای ما بالای منبر نرو

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی September 2, 2018 04:16 PM

بعد از40 سال حکومت پلیدملایان وکشاندن کشور به این حال وروز اسفناک هنوزهم خیلیها تلاش میکنند تاشورای امنیت ملی راتافته ای جدا بافته ازکل حاکمیت نشان بدهند علی شمعخانی سگ کی باشه که بتونه بدون اذن و اوامر خامنه ای حتی یک کلمه حرف بزنه روحانی هم همینطور وزیر و وکیل و مدیرکل وسرداران سپاه وهمه ارکان نظام
همه همینطور اگرکشور را به این حال وروز انداخته اند بدلیل اینست که دارند میدزدند وخامنه ای چشم می بندد ومیگوید بدزدید وببرید وتوی سرمردم هم بزنید ولی عزت من وحکومت گندابه شده من را پاس بدارید همین آقای کروبی در روز اول وساعات اولیه گشایش مجلس ششم موضوع رسیدگی بقانون مطبوعات راکه بعنوان اولین دستورجلسه مجلس ششم بودرابایک خط نامه خامنه ای بعنوان حکم حکومتی بست وبه بایگانی راکدسپرد خبرگان درمانده ویک مشت گربه های مریض کیلوئی چنده؟ فقط براندازی

گزارش یا اعتراض به این نظر


خشایار September 2, 2018 04:21 PM

به نظر میرسد که شما در ایران پرس نیوز هنوز دنبال تئوری آخوند نسبتا خوب و بد و بدتر هستید و همین یکی به میخ و یکی به نعل زدن ها ۴۰ سال است که این مردم را سردرگم و بیچاره کرده

گزارش یا اعتراض به این نظر


koroush September 2, 2018 04:42 PM

انسان چقدر متاسف میشه مبیند هنوز دل افرادی به امثال کروبی خوش است ، از خودم متنفر میشوم، حالا خوب مثل قدیم نیست که نتوانی به عمل کرده کسی نشود دست پیدا کرد، روشنفکران میگویند بدلیل سانسور در زمان شاه ما نتوانستیم خمینی و اخوند های کرواتی را بشناسیم! ، مسخره است

گزارش یا اعتراض به این نظر


پلنگ ایران زمین September 2, 2018 06:24 PM

اگر اینان از حصر بیرون بیایند، ای آنکه مذاکره شعارت استخر فرح در انتظارت، میشود

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش September 2, 2018 08:26 PM

آخه موضوع اینه که اینا هم قدرت رو در دست داشتن زمان همینها بود که جونهای ایرانی که دلشون به بلند کردن مو و پوشیدن مدلهای لباس رو توسط جیره خوارهای وحشی حکومت کتک میزدن،موهاشون رو از ته میزدن حتی واسه پوشیدن پیرهن آسین کوتاه،اصولا نکبت و بدبختی و جنگ وفقر و هزار بلای دیگه با به روی کار اودن این حکومت به سر ایران اومد و آخوند،آخونده فرقی با هم ندارن همشون ضد ایران و ایرانی هستن

گزارش یا اعتراض به این نظر


امید September 2, 2018 08:36 PM

نمیدونم چرا با خوندن این خبر یاد ضرب المثلهای سگ زرد برادر اشغاله و جنگ زرگری افتادم!

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرشیو برزن September 3, 2018 09:37 AM

تنها پیشنهاد من به دوستان در شبکه ایران پرس نیوز این است که اعتبار خود و اعتماد مردم به این شبکه را فدای مشتی دروغگوی کلاش نکنند
اراجیف این آقایان نه تنها ارزش توجه و انتشار ندارد، بلکه حتی خطراین هم هست با ایجاد دو دلی و تفرقه به مانع بزرگی بر سر راه مبارزات ملت تبدیل شود
فقط توجه داشته باشید که دژخیمان اسلامی از کروبی و موسوی بزرگ تر ها را براحتی راهی مسلخ کرده است تنها دلیلی که تا بحال سالم مانده اند این است که در چنین روزی بتواند از آنها بعنوان سوپاپ فشار استفاده کند ملت ایران یک بار در سال ۷۸ گول این دجالان را خورد و همه دیدیم که آنها چطور فرزندان ما را تنها گذاشتند تا در خیابان‌ها کشته شوند و یا در سیاهچالهای رژیم مورد شکنجه و حتی تجاوز قراربگیرند فقط بخاطر داشته باشیم که دفعه اول اشتباه بود آن دفعات بعدی حماقت

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  19602 بازدید |


© copyright 2004 - 2018 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.