آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

پنجشنبه، 3 خرداد ماه 1397 = 24-05 2018

شکست برجام؛ خامنه ای کارتون بازی می کند!

رادیو پیام اسرائیل: خامنه ای به جای آن که قرآن بخواند و نماز بگزارد، کارتون بازی می کند و در تلویزیون کارتون تام و جری تماشا می کند که در آن گربه همیشه بازنده بود.

این را ما نمی گوئیم، خودش گفت و نتیجه گرفته که آمریکا نیز همانند آن گربه، همیشه بازنده است.

این ارزیابی نشان می دهد که خامنه ای حافظه ندارد که به یاد آورد چه کسی بازنده و چه کسی برنده شده است.

یادش رفته که خودش دستور “نرمش قهرمانانه” داد و حالا همان برجام را نیز آمریکا باطل می داند.

خامنه ای ادعا می کند که آمریکا در این بازی بازنده شده و در آینده نیز بازنده خواهد شد.

آیا واقعا همین طور است؟

آیا تا بحال دیده اید که مقامی در حکومت اسلامی ایران اعتراف کند که در موردی شکست خورده است؟

بعد هم، اگر خامنه ای کوچکترین آشنایی با اوضاع بین المللی داشت، می دانست که شرایط او خطاب به کشورهای اروپایی، هیچ یک بخت عملی شدن ندارد.

تازه اگر اروپا حتی صد در صد هم با رژیم ایران همکاری کند، قادر به اجرای خواسته های خامنه ای نخواهد بود و آمریکا از خواسته های خود دست برنخواهد داشت و ترامپ تهدید کرده است که اگر رژیم ایران غنی سازی را از سر بگیرد، عاقبت خوشی نخواهد داشت.

بی تردید آمریکا دست بردار نیست و از طریق تحریم های شدید اقتصادی خواهد کوشید رژیم ایران را به راه آورد.

حالا پرسش آن است که اگر آمریکا از طریق فشار و راه های مسالمت آمیز نتوانست به هدف برسد، کدام راه در برابرش باقی خواهد ماند؟

در هر حال، آمریکا ثابت کرده که شوخی نمی کند!


شروط خامنه ای برای ادامه برجام

خامنه‌ای روز چهارشنبه در دیدار با سران سه قوه و جمعی از کارگزاران رژیم بن‌بست نظام ولایت فقیه بعد از خروج آمریکا از برجام را به نمایش گذاشت و اذعان کرد که به برجام اروپایی هم نمی‌تواند اعتماد کند.

خامنه ای از جمله گفت: دشمنی آمریکا بر محور مسئله‌ای مثل اتمی نیست، بحث فراتر است: نظامی که قد برافراشته و نسبت به آمریکا هیچ ملاحظه‌کاری‌ای نمی‌کند و پرچم اسلام را در دست گرفته است. آمریکا با چنین نظامی عمیقاً مخالف است. آمریکا می‌خواهد مؤلفه‌های قدرت را در جمهوری اسلامی از بین ببرد.

خامنه ای سپس شروط جمهوری اسلامی برای ادامه برجام با اروپا را اعلام کرد:

3 کشور اروپایی در 13-14سال قبل یک بدعهدی بزرگی کردند در مذاکرات هسته ای سال83-84، قول دادند و عمل نکردند، باید ثابت کنند امروز آن بی صداقتی و بدعهدی آن روز را نخواهند داشت. در دوسال گذشته آمریکا بارها برجام را نقض کرده است و اروپایی ها ساکت مانده اند. اروپا باید آن سکوت را جبران کند.

آمریکا قطعنامه‌ی 2231 را نقض کرده است؛ اروپا باید یک قطعنامه علیه نقض آمریکا، صادر کند.

اروپا باید متعهد شود که بحث موشکی و منطقه‌ای جمهوری اسلامی را مطرح نخواهد کرد.

اروپا باید با هرگونه تحریم جمهوری اسلامی مقابله کند و مقابل تحریم‌های آمریکا صریح بایستد.

اروپا باید فروش کامل نفت ایران را تضمین کند. چنانچه آمریکایی‌ها توانستند به فروش نفت ما ضربه بزنند، باید بتوانیم آن مقدار نفت که می‌خواهیم بفروشیم.

بانک‌های اروپایی باید تجارت با جمهوری اسلامی را تضمین کنند. ما با این سه کشور دعوا نداریم، اما اعتماد نداریم به آن‌ها؛ آن هم متکی است به سابقه‌شان.
اگر اروپایی‌ها در پاسخگویی به مطالبات ما تعلل کردند، حق ما برای آغاز فعالیت‌های هسته‌ای محفوظ است. وقتی دیدیم برجام فایده‌ای ندارد، یکی از راه‌هایش این است که برویم سراغ بازیافت فعالیت‌های تعطیل‌شده.


خامنه ای باید نگران باشد

یک دیپلمات سابق جمهوری اسلامی در باره سیاست جدید آمریکا در قبال ایران گفته: محتوا و مغز این برنامه یک سیاست کاملا استراتژیک است، بنابراین به نظر من برخلاف جوی که میان مسئولان و مقامات کشور حاکم است که اصرار دارند همه مسائل را عادی جلوه دهند به جامعه این را القا کنند که هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد و آمریکا صرفا تهدید می‌کند همه آن هم توخالی است؛ من معتقدم باید نگران بود بدون شک خبر‌هایی در راه است.

علی خرم، در گفتگو با فرارو افزود: آن‌ها به دنبال این هستند که حکومت در ایران را تغییر دهند و برای این کار برنامه ریزی کرده‌اند و روش‌هایی هم در دستور کار قرار داده‌اند. به عنوان مثال تحریم‌ها یکی از این روش‌هایی است که آن‌ها معتقدند از این طریق مردم ایران را تحت فشار قرار می‌دهند تا علیه نظام جمهوری اسلامی شورش کنند؛ بنابراین به عقیده من در روز‌های آینده آن‌ها برنامه‌هایی برای این مسئله ارائه خواهند کرد.

این تحلیلگر مسایل بین الملل در پاسخ به این سوال که اظهارات مقامات آمریکایی تا چه اندازه می‌تواند بر افکار عمومی جهان تاثیرگذار باشد، عنوان کرد: ببینید همه دنیا می‌فهمند که آمریکا به دنبال تغییر نظام در ایران است. متاسفانه دعوای میان ایران و آمریکا تا حدی پیش رفته است که تبدیل به یک زخم وخیم شده که جهان خسته از این زخم است. ما بار‌ها وبار‌ها فرصت داشتیم که با آمریکایی‌ها وارد مذاکره شویم و این رابطه را بهبود ببخشیم. یک بار در دوران آقای کلینتون از سوی آن‌ها پیشنهاد مذاکره مطرح شد و یک بار هم در دوارن آقای اوباما دست دوستی به سمت ما دراز کردند، اما ما بازهم به ان توجه نکردیم. در حالی که می‌توانستیم این زخم را پیش از انکه وضعیت بدتری پیدا کند مداوا کنیم.

او افزود: حالا در چنین شرایطی به عقیده من روند فرسایشی این خصومت و دشمنی موجب شده افکار عمومی جهان خسته شوند و جدا از اینکه کدام درست می‌گویند و کدام غلط، راضی به حذف صورت مسئله هستند و مشابه این در دنیا بسیار زیاد است. اگر بخواهم تشبیه کنم باید بگویم که دونالد ترامپ یک کشتی کج کار است. وقتی یک کشتی‌کج کار وارد میدان مبارزه که می‌شود دیگر برایش اهمیتی ندارد طرف مقابل حق است یا خیر، انقدر حریف را می‌زند که تماشاچیان برایش کف بزنند. ما با همچین وضعیتی مواجه هستیم.


آمریکا و میخ آخر بر تابوت جمهوری اسلامی

مایک پنس، معاون رئیس‌ جمهور آمریکا ساعاتی پس از رونمايی از "نقشه راه برای ایران" از سوی وزیر خارجه این کشور، در مصاحبه با فاکس نیوز گفت: آنچه دونالد ترامپ روشن ساخته و وزیر خارجه ان را بیان کرد این است که ما با مردم ایران هستیم. مردم ایران شایسته‌ تر از آن هستند که رژیمی حامی تروریسم بر آنها حکومت کند. رژیمی که تهدیدی برای جامعه جهانی است.

واکنش رسانه های آمریکايی به سخنان پمپئو

اگر چه وزیر خارجه آمریکا در سخنرانی‌ روز گذشته خود صریحا به سیاست تغییر رژیم در ایران اشاره‌ای نکرد، اما محتوای سخرانی و مفاد درخواست‌هایش از تهران، باعث شد اغلب رسانه‌ها هدف اصلی استراتژی آمریکا را تغییر و براندازی رژیم ایران بدانند.

روزنامه واشنگتن‌ پست، سخنرانی وزیر خارجه آمریکا را یک مطالبه تقریبا صریح برای تغییر رژیم در تهران توصیف کرد.

وبگاه شبکه سی‌ان‌ان، نیز مانند سایر رسانه‌ها، هدف طرح جدید دولت آمریکا را تغییر رژیم در ایران دانست و نوشت: پومپئو روز دوشنبه در یک سخنرانی - که بسیاری از تحلیلگران آن را کاملا یک سیاست تغییر رژیم دانستند که فقط اسم تغییر رژیم نداشت - گفته آمریکا حکومت ایران را از طریق تحریم‌های اقتصادی و فشار نظامی خُرد خواهد کرد مگر آنکه رفتارش در خاورمیانه را تغییر دهد.

کلمنت ترم، کارشناس مسائل ایران، در باره درخواست‌های پومپئو به سی‌ان‌ان گفت: پذیرش شروط دولت آمریکا برای جمهوری اسلامی غیرممکن است. زیرا این شروط به مسائلی می‌پردازند که بخشی از هویت انقلاب اسلامی است. ما شاهد یک توافق جدید جدید (با رژیم ایران) نخواهیم بود، بلکه به سمت تغییر رژیم می‌رویم.

فیلم زیر: مهمترین بخش سخنان وزیر خارجه آمریکا برای مردم ایران با زیرنویس فارسی
www.youtube.com/watch?v=EsuOSt6jXJo

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.
DOWNLOADMahtab May 22, 2018 11:40 AM

رژیم منفور ایران اگر به این شرطها عمل کند یعنی گورشو کنده و یا اگر عمل نکند باز هم گورشرو میکنند، ولی جنگ و دخالت خارجی به سود کشور ما نیست همانا که ساله ۵۷ شده خمینی بیسواد را آوردن آمدن که کشور را نابود و به هدفشان هم رسیدن، این ملت ایران هستن که باید این رژیم را به زباله بندازند و خودشون سرنوشت کشور را در دست بگیرن البته دیگر کشورها میتوانند حمایت کنند نه دخالت و تعیین

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام May 22, 2018 12:30 PM

خوب به سلامتی در باغ شهادت برای باقیمانده ی تروریست‌های کثیف باز شد و به زودی به آرزوشون که شهادت است میرسن امیدوارم که شکایتی نداشته باشن این همون چیزیه که منتظرش بودن

گزارش یا اعتراض به این نظر


اردلان May 22, 2018 03:15 PM

در اینصورت باید یکی از بهترین و زیباترین طراحیهای کلاسیک توسط طراحان هنرمند و تحصیلکرده اما بیکار در اختیار سازندگان ساخت چوبه های شیک دار مجازات گذارده شود تا پس از دستگیری و محاکمه حاکمین آدمکش و دیگر مزدورانی که مردم را بقتل رسانده اند تا به بهترین روش آماده برای جشن اجرای حکم قانونی این مجرمین در سراسر ایران باشیم چه شود (:

گزارش یا اعتراض به این نظر


omid May 22, 2018 03:28 PM

امروز آمریکا چه مستقیم چه غیر مستقیم از تغیر نظام در ایران را صحبت کند این صحبت میتواند در مبارزات مردم علیه ملایان بسیار مثبت باشد شعار دیگر بس است مردم احتیاج به کمک دارند هم چنان که در جنگ جهانی دوم آمریکا کمک اروپا کرد امروز هم در مقایسه با اروپا که ماندگاری رژیم ملایان را غیر مستقیم خواستار است سخنان پومپئو در حمایت از خیزش مردم ایران بسیار درست بوده این رژیم سفاک تر از ان است که با دست خالی سرنگون شود!

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو May 22, 2018 07:25 PM

تنها امریکا نیست که میخ برتابوت جمهوری اسلامی میزند بلکه جمهوری اسلامی هم دانسته ازآنچه درانتظارش است با مشقت تمام به میزان چندین برابریش میخ هائی به تابوت اقتصادی و رفاهی مردم خواهد زد

گزارش یا اعتراض به این نظر


گرداب مرگ جمهوری اسلامی !!! May 22, 2018 10:24 PM

رژیم فاسد و غارتگر آخوندی به یک بُن بست بی سابقه و پیچیده سیاسی، اقتصادی، مالی، دیپلماتیک و امنیتی بزرگی نزدیک می شود که بیرون آمدن از آن، تقریبأ «محال» و یا حتی «غیر ممکن» به نظر می رسد در هر دو گزینه، پذیرش و یا رد، بند های الحاقی در خواست شده توسط آمریکا، در قرار داد جدید برجام، رژیم به گرداب مرگباری خواهد افتاد که در تاریخ نکبت بار ۳۹ ساله جمهوری اشغالگر اسلامی بی سابقه خواهد بود رژیم اسلامی در تنگناهای سختی خواهد افتاد که به یک سری تغییرات اساسی اجتماعی، سیاسی و امنیتی در ایران منجرخواهد شد

گزارش یا اعتراض به این نظر


مادر تحریم ها !!! May 22, 2018 10:25 PM

مادر تحریم های تحمیلی و فلج کننده جهانی علیه نظام جمهوری اسلامی در راه خواهد بود که به طوفان تغییرات اساسی در ایران اسلام زده منجر خواهد شد

گزارش یا اعتراض به این نظر


نصیحت به سید علی !!! May 23, 2018 10:52 PM

سرعقل بیا آقا!
! مثل بچه کوچکها صحبت نکن
اینقدر دشمنی با انسانیت نداشته باش!
اینقدر گریه و زاری نکن!
اینقدر نفرت پرآکنی نکن!
اینقدر تهمت، افترا و اتهام به دیگران نزن!
اینهمه خشم و نفرت علیه ملت ایران برای چیست؟
تاریخ بشریت تو و دیگر جنایتکاران اسلامی را از ریشه خُرد خواهد کرد
تاریخ بشریت را از نزدیک مطالعه کن و از عاقبت دیگر مستبدان تاریخ، درس عبرت بگیر!
در تاریخ بشریت از تو، اسلام خونین تشیع و رژیم فاسد و اشغالگر اسلامی همیشه به «بدی» نام خواهند برد
به آخر خط حیات رژیم غارتگر، فاسد، جنایتکار و اشغالگر اجنبی شیعه نزدیک می شویم
از اعمال بد خود توبه کن و این ملت را از این بحران ها و مصیبت ها خلاص کن!
قدرت را به مردم آزادیخواه ایران واگذار کن !

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام May 23, 2018 10:54 PM

شروط! این بیشتر شبیه التماس به اروپا بود که مواظب ما تحت آخوندا باشن! نه دیگه واقعا تمومه ماجرا تبریک به تمام ایرانیان آزاده که روز آزادی نزدیک است اگر شعور داشته باشیم به افتخار پرزیدنت ترامپ باید یکی‌ از میادین تهران را به نامش بکنیم، تندیسش را آنجا نصب کنیم و نامش را در کتاب‌های درسی و تاریخ درج کنیم یک جهان سپاس از کورش زمانه پرزیدنت ترامپ و دولت راستین و راستگو و راست کردارش

گزارش یا اعتراض به این نظر


علی May 24, 2018 06:57 AM

مصرف بیش از حد کوکنار و پا منقلی حداد شیره نشان مخ عظما را کلا تعطیل کرده این بابا فکر می‌کنه اوضاع مثل دوره قبل از برجام و زمان حاج حسین اوباما ست و بابک زنجانی و دارو دسته در حال پولشویی هستند و پولها از طرق مختلف میرسه داداش بیدار شو با برنامه ریزی هایی که آمریکا کرده یک دلار که هیچ یک سنت هم نمیتوانید وارد کنید آمریکا مواظب کل جریانات تجاری ومالی شماست کسی تو دنیا خطا بکنه خشتکش رو عمامه می‌کنه اروپاییان منتظر امر شما بودند که هزار میلیارد تجارت با آمریکا رو ول کنند و بیایند برای سی چهل میلیارد تجارت با شما کور خوندی به قول انتر خودت اوس محمود اون ممه رو لولو برد

گزارش یا اعتراض به این نظر


نوید May 24, 2018 09:35 AM

بیچاره به التماس افتاده
پس اون نعره زدنهای نه شرقی نه غربی کجا رفت؟
اروپا هم بخاطر فروش چند تا ایرباس و خودرو و نفت ارزون فعلا دور و بر شما میچرخه تحریمها شروع بشه علی میمونه و حوضش

گزارش یا اعتراض به این نظر


پیشگو May 24, 2018 12:10 PM

شروط خامنه ای برای ادامه برجام؛ هشدار
کسی نیست بپرسه کیست این دزد بی ناموس که شرت میگذارد
بیشرف مفنگی علی دست کج بی ریشه کثیف خجالت نمیکشد
کثافات زد به اسلام رفت اسلام را باید در ترکیه بستری کرد
حالش خراب است گویی خیلی ناباوری به الله فراوان شده

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی May 24, 2018 03:26 PM

میتوان گفت ملاعلی خامنه ای درحضورکارگزاران ارشدنظام روبه انقراض آخرین تیرترکش خودراکه دپگرپیکان آن توان سوراخ کردن ودریدن ندارد راازچله کمان نادانی وحماقت رها کرد دست روی شرایطی گذاشت که پیش ازاوباضافه ۵ آنرامایک پمپئودرنقشه راه ایالات متحده امریکا درمقابل حکومت اسلامی وجهان قرارداده بود این مردعمامه بسرتاآنجا ازمناسبات جهانی ومعادلات بین المللی وتصمیمات کلان سیاسی درعرصه جهانی بی خبراست که میگوید: اروپائی ها باید برای نظام درحال احتضارش نقش پادو سیاسی را بازی کنند اودرنهایت حماقت ازکشورهای اروپائی میخواهدکه درشورای امنیت خواستارصدورقطعنامه علیه آمریکا بشوند! با جهلی مرکب میگوید برای مذاکرات باید موضوع موشکها ومداخلات حکومت خبیث اسلامی درمنطقه کنارگذاشته شود واینکه نفت رااروپائیها بخرند این مردک
علیل وذلیل بخوبی نشان داد یک جاهل است

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  34682 بازدید |


© copyright 2004 - 2018 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.