آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

آدينه، 1 تیر ماه 1397 = 22-06 2018

شرعا موظفیم اخبار تجاوز جنسی را علنی نکنیم

دادستان کل جمهوری اسلامی با انتقاد از برخی نمایندگان مجلس ولایت و رسانه ها در انتشار اخبار مربوط به تعرض به زنان و دختران گفت: تشویش اذهان عمومی جرم است. شرعا موظفیم برخی اخبار را علنی نکنیم.

آخوند منتظری گفت: چگونه است که برخی نمایندگان مجلس و روزنامه‌ها به این اخبار دامن می زنند؟ توجه داشته باشیم که در نشر این اخبار کمک نکنیم؛ همه بدانند مسئولیت شرعی بزرگی دارد.

دادستان کل جمهوری اسلامی گفت: شرعا موظفیم برخی اخبار را علنی نکنیم، تشویش اذهان عمومی جرم است و نباید این اخبار را با هدف آب به آسیاب دشمن ریختن، نشر دهیم.


قربانیان تجاوز ایرانشهر می ترسند شکایت کنند

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه اهل سنت زاهدان در واکنش به این موضوع که ممکن است دخترانی که در ایرانشهر مورد تجاوز قرار گرفته‌اند به دلیل ترس از آبرو یا حاشیه‌های بعد از مطرح شدن این مساله پنهان‌کاری و از طرح شکایت امتناع کنند، گفت: این جنایت پیش آمده است و برای اینکه به این جنایت صحیح و درست رسیدگی شود، کسانی که مورد آزار و تجاوز قرار گرفته‌اند، باید حتما شکایت کنند و ترسی نداشته باشند.

این در حالیست که تعدادی از زنان و دختران قربانی گفته‌ اند توسط افرادی که لباس نیروی انتظامی و یا نظامی بر تن داشتند و به‌ زور اسلحه ربوده شده‌ اند.

پیامدهای این جنایت به حدی تکان‌دهنده است که محمد بلوچ‌ زهی از مقامات محلی در سیستان و بلوچستان گفته: اکثر خانواد‌ه‌های قربانی تجاوز، دختران خود را لکه ننگی می‌دانند بر دامان خویش. در مواردی مشابه برخی خانواده‌ها برای پاک کردن صورت مسأله اقدام به حذف فیزیکی قربانیان می‌کنند.

متجاوزان با مقامات و بسیج مرتبطند

فرزندان مسئولان محلی عاملان تجاوزهای ایرانشهر هستند. قربانیان این تجاوزها بین ۱٨ تا ۳٠ سال سن داشته اند و همگی توسط چهار نفر و هر بار با استفاده از یک خودرو پژوه سیاه رنگ ربوده و سپس به خانه ای امن در ایرانشهر منتقل شده و مورد تجاوز قرار گرفته اند.

به گزارش رادیو فرانسه، طیبه سیاوشی، عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفته است که بر اساس تحقیقات او عاملان تجاوزهای ایرانشهر از صاحبان قدرت و پول هستند.

به گفتۀ منابع محلی، بسیاری از خانواده های قربانیان این جنایات برای حفظ آبروی خود از برملا کردن تجاوز به فرزندان شان خودداری کرده اند.

دو روز از خبر تکان‌‌ دهنده‌ای که امام جمعه اهل سنت ایرانشهر داد می‌گذرد. مولوی طیب ملازهی در خطبه‌های نماز عید فطر از ۴۱ مورد ربایش دختران و تجاوز گروهی به آنها در این شهرستان خبر داد و گفت اطلاعاتش را از خانواده‌های دختران آسیب دیده کسب کرده است. او افزود که عامل اصلی تجاوزها شناسایی شده و فرماندار نیز در جریان است: «اگر اسم این اوباش را بگویم، عده‌ای سرشان پایین خواهد افتاد.»

خبر این تجاوز گروهی، افکار عمومی سیستان و بلوچستان را تکان داده است. امام جمعه ایرانشهر در گفت‌وگو با ایلنا و ایسنا گفته که عضو دستگیر شده این باند، فردی سرمایه‌دار و غنی است: «متاسفانه عده‌ای زور دارند و عده‌ای زر و پول دارند و گاهی همراه شدن این دور گروه با هم سبب رخ دادن اتفاقاتی مثل تجاوز به دختران ایرانشهری می‌شود.»

در واکنش به این واقعه، روز یکشنبه گروهی از مردم منطقه در برابر فرمانداری ایرانشهر گرد آمده و خواستار معرفی و مجازات عاملان این تجاوزها شدند. این تجمع اما با دخالت نیروهای امنیتی و بازداشت چند نفر متوقف شد. مردم از دو نفر به عنوان عوامل اصلی این تجاوزها نام می‌برند و از ارتباط هر دو با نهادهای شبه‌‌نظامی خبر می‌دهند.

رحیم ملازهی، عضو حزب اتحاد ملی بلوچستان با اعلام این خبر به دویچه وله می‌گوید: «گروهی منسجم دختران ایرانشهری را که از سر کار بر می‌گشتند یا تنها بودند، ربوده و به آنها تجاوز کرده‌اند. خانواده‌های آسیب دیده به امام جمعه شهر گفته‌اند چون امیدی به پیگیری نیروهای انتظامی نداریم و عاملان تجاوزها افرادی هستند که به نحوی با بسیج ارتباط دارند، موضوع را به شما اطلاع می‌دهیم.»


با نماینده متجاوز سپاهی مجلس ولایت آشنا شوید

نماینده مجلس شورای اسلامی برای چندمین بار متهم به تجاوز جنسی شد؛ مصونیت نامحدود برای سلمان خدادادی

خبرگزاری هرانا – سلمان خدادادی نماینده ملکان که اکنون ریاست کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی را نیز بر عهده دارد دارای سوابقی از جمله تجاوز و آزار جنسی است، این نماینده پیش تر مدتی را از این بابت در بازداشت به سر برده بود و حتی دوبار صلاحیت او برای شرکت در انتخابات رد شده بود که با دخالت شورای نگهبان منتفی شد.

علیرغم این موضوع و گذشت زمان هرانا اسنادی را دریافت کرده است که این نماینده مجلس به تازگی از سوی تعداد دیگری از دختران به تجاوز، آزار جنسی و سواستفاده از موقعیت متهم شده است. علیرغم سوابق سوء این نماینده مجلس و پیگیری قربانیان، بخش های ذیربط در مجلس شورای اسلامی ضمن دعوت قربانیان به سکوت مانع از پیگری حقوقی موثر قربانیان میشوند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سلمان خدادادی مدیرکل سابق اداره اطلاعات اردبیل و فرمانده سابق سپاه ملکان که اکنون نماینده این منطقه در مجلس شورای اسلامی است کارنامه ای قابل توجه در حوزه جرایم کیفری دارد. او که اکنون رئیس کمیسیون اجتماعی در مجلس شورای اسلامی است در سال‌های گذشته از بابت تجاوز به منشی خود و یکی از مراجعه کنندگانش متهم شده بود و مدتی را نیز در بازداشت به سر برده بود.

هرانا با دریافت اسناد و مدارک و گفتگو با منابع موثق، مطلع شده است حداقل ۲ ادعای جدید دیگر از بابت تجاوز و آزار جنسی علیه آقای خدادادی در سال جاری شکل گرفته است.

قربانیان که این نماینده مجلس را به سواستفاده از موقعیت و تجاوز متهم می کنند پس از مدتی که مدعی هستند از ترس “جان، امنیت و آبرو” سکوت کرده بودند در مقام استیفای حقوق خود برآمدند.

ز.ن دختری ۲۸ ساله، اهل شهرستان ملکان در استان آذربایجان شرقی می گوید “در چهار سال گذشته مورد آزار جنسی توسط این نماینده مجلس قرار گرفته ام.”


تجاوز؛ فقط در جمهوری اسلامی اتفاق می‌افتد

محمدجواد ابطحی، نماینده خمینی‌شهر، در نامه‌ای به سازمان بهزیستی خواستار برکناری رئیس اورژانس اجتماعی به دلیل «رسانه‌ای نمودن تجاوز به دختر افغانی» شد. اورژانس اجتماعی پیشتر خبر داده بود، بهاره کریمی، کودک ۶ ساله در خمینی‌شهر از سوی ۳ مرد مورد تجاوز قرار گرفته است.

به گزارش بهارنیوز، یک نماینده دلواپس مجلس شورای اسلامی به جای پیگیری تجاوز به دختربچه افغانستانی خواستار برکناری رئیس اورژانس اجتماعی به دلیل اعلام خبر حادثه شد. محمد جواد ابطحی نماینده خمینی‌شهر اصفهان در نامه‌ای مدعی شد که نحوه اطلاع رسانی برخی سازمانها از ماجرای تجاوز به دختربچه افغانستانی موجب زیر سوال رفتن اعتبار نظام شد و خواستار برکناری رئیس اورژانس شد.

ایران پرس نیوز
Koroush June 7, 2018 05:45 AM

نمايندي كه سنگ خود را بسينه ميزند ،به احتمال زياد خودش هم به كودكان تجاوز كرده ، اي پيام و هشدارى است به كسانى كه اطلاع دارند يا اطلاع پيدا خواهند كرد


گزارش یا اعتراض به این نظر


داریوش آریایی June 7, 2018 09:52 AM

وقتی قانون با حدیث و سوره همخابه میشود تجاوز،جنایت،خیانت،دزدی،دروغ و خرافات فرا گیر میشود

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام June 7, 2018 09:55 AM

حرف بیجایی هم نزده! این نظام متجاوز پرور اعتبارش به همین تجاوزهاست و بی آبرو کردن متجاوزین برابر با بی آبرو کردن نظام اسلامیست

گزارش یا اعتراض به این نظر


Amir June 7, 2018 10:36 AM

تخم اين حرامزاده محمدجواد ابطحی و امثال ايشان هر چه زودتر بايستى از اين مملكت حذف فيزيكى بشه
كارنامه چهل سال اين ها نشون داد كه هدف اصلى آنها در اصل نابودى هر چيزى كه در ارتباط با ايران باشد هستش

گزارش یا اعتراض به این نظر


Jamshid June 13, 2018 10:57 AM

از قوم لوط بیشتر از اینها نمیشود انتظار داشت

گزارش یا اعتراض به این نظر


داریوش June 13, 2018 02:15 PM

متجاوزین با عمامه و بی عمامه داخل قفس شیر گرسنه انداخته خواهند شد

گزارش یا اعتراض به این نظر


dara June 17, 2018 10:10 AM

رهاورد نظام ولایی بالاخره تو یک چیز خودکفا شدیم و این بود که بعد از چهل سال بگن آمار تجاوز بالا رفته

گزارش یا اعتراض به این نظر


مرگ بر جمهوری اسلامی June 17, 2018 07:21 PM

به احتمال قوی پدر همین دختره به همین آخوندا هی میره رای میده !

گزارش یا اعتراض به این نظر


ایرانی اصل June 17, 2018 07:37 PM

به امید روزی که هر ایرانی بخود اید وبا یک یورش دسته جمعی وبا اتحاد وهمبستگی رژیم خونخوار و ظالم مسلط به ایران را ساقط نماید
کس نخوارد پشت من جزناخن انگشت من

گزارش یا اعتراض به این نظر


alireza June 18, 2018 12:34 PM

این خبر را رها نکنید شاید موضوعاتی مثل شیطان پرستی و جن گیری از توش دربیاد اون یارو عباس غفاری هم تو همین مایه ها بود اخوندا به هیچی حساس نباشن به پایین تنه خیلی هستن طرف احتمالا اوکی شده است که کاریش ندارند ردشو نباید رها کرد تا تاریک خانه پلیدشان پیدا شود

گزارش یا اعتراض به این نظر


اميد June 18, 2018 01:48 PM

گفته‌هاي اين فردمسول درخميني شهر بسيادرشرم آوره براي حفظ موقعيت خودش ونظام كثيفش حاضره به افرادمتجاوز جايزه و پست و مقام بالاتر بده تا حرفي از تجاوز به كودك شش ساله زده نشود بايد چنين افرادي از صحنه روزگاه حذف شوند و مردم بايداورا به احد مجازات برسانند همين مسئله اكنون درايرانشهرتوسط مقامات مسول ميزنند كه بايدافراد مورد تجاوزواقع شده خودشان اعلام كنند كه مورد تجاوزقرارگرفته اند تاازاينكارامتناع كنندوياآنها شناسانده ولكه دارنمايند ويااينكه انها را حذف كنندويا تطميع نمايندتا فرديا افرادي كه ازسوي بسيج حمايت ميشودشناخته ومجازات نشود درحاليكه خود فرد دستگيرشده به تجاوزبه ۴۱ نفراعتراف كرده است مردم ايران نبايدازچنين افرادمتجاوزومسولاني كه نميخواهند مسئله بيشترآشكارشود صرف نظرنمايندوبايدافشارگري نمايند حتي درفضاي مجازي تا بيشترشناخته ومعرفي شوند

گزارش یا اعتراض به این نظر


Mani June 18, 2018 04:19 PM

ایران را تعفن،جهل و تاریکی برداشته است و آخوند متحجر تبهکار به کمک نیروهای چاقو کش و آدمکش اسلامگرایش میکشد، غارت میکند،تجاوز و ویران میکند و مردم در خواب نگران برد و باخت این تیم یا آن تیم فوتبال هستند تبهکاران اسلامگرا با آسودگی و امنیت کامل در ایران زندگی میکنند زیرا که بخوبی این مردم را می شناسند و میدانند که این مردم بیدار نمیشوند تا بتوانند خطری برای آنان شوند مردمی که بیدار نیستند،آگاه نیستند،نمیتوانند درکی از فاجعه ای که در آن زندگی میکنند داشته باشند انسانهای متعهد و آگاه میگویند که باید با اهریمنان حاکم بر ایران بخاطر بشریت مبارزه کرد اما آنها فراموش کرده اند که آن اهریمنان از فقدان آگاهی و هوشیاری همین مردم است که حیات و حضور دارند باید این مردم بخواب رفته را بیدار کرد در غیر اینصورت نبرد با اهریمنان بی نتیجه خواهد بود

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو June 18, 2018 09:29 PM

فاجعه ایرانشهردرمقابل آنچه درتهران وحومه اش هررزوه میگذرد همانند قطره آبی درمقابل دریاست - رژیم آخوندی که به حمایت ثروتمندان ومرفهان همه گونه قشری ازجمله پاسدارها وبسیجی ها نیازدارد مسلم برای شادابی آنها چه ازلحاظ سکس وموادمخدرومشروب راآزاد گذاشته است ازویلاهای وبرج های شمال شهرتهران بگذریم وسری به باغات لواسان و کرج بیندازیم که با نگهبان محافظت میشوند قشونی ازآقازاده ها وثروتمندان آخوندی و بازاری ها با اتومبیل لوکس میلیاردتومانی آنچنانی دورهم نشینی آنچنانی دارند که همه گونه بساط تجاوزکردن شان به چه زن های بیوه و دخترهای جوان که نیاز مالی دارند برجاست - پلیس هم می داند اهالی محل هم می دانند که چه خبراست - انتقاد وگزارش دادن همان ویا به عبارتی توهین به مقام رهبری وزندان همان- پس سکوت اختیار می کنن

گزارش یا اعتراض به این نظر


پلنگ ایران زمین June 19, 2018 01:08 AM

خمینی هر چه دزد و آدمکش و متجاوزگر و زورگو و چاقوکش و کلاهبردار و فروشنده مواد مخدر که پیش از انقلاب اسلامی در زندان های سراسر ایران بسر میبردند را آزاد کرده و پست های برجسته به آنها داده است و اینان ما ایرانیان را رهبری میکنند ایران در هیچ زمانی اینهمه رسوا نبود

گزارش یا اعتراض به این نظر


کاریکامراناتور June 19, 2018 02:43 AM

دقت بفرمائید که این جاعشی ها چه وحشتی در میان اقلیت ها آفریده اند که تعجب انگیز است اگر فکر دوری از مرکز و تجزیه نباشند
از ماست که برماست

گزارش یا اعتراض به این نظر


كاوه اهنگر June 19, 2018 02:45 AM

اين جنايت پاسداران و بسيجيان مزدور و جيره خوار رژيم هم مثل طوسي ابن خميني حسابي ماست مالي خواهد شد و بحساب فوق العاده و ماموريت و بدي اب و هوا و دور از مركز خدمت كردن اين مزدوران شيعه گذاشته خواهد شد كه از سني ها در جهت بسط شيعه استفاده كرده اند - اي تف به شرف و وجدان نداشته شما ادم نمايان پست و رذل و بي همه چيز

گزارش یا اعتراض به این نظر


كاوه اهنگر June 19, 2018 03:41 AM

همانطور كه انتظار ميرفت ماشين تكذيب رژيم پس از روغنكاري با شدت هر چه تمام تر شروع بكار كرد - محمدجعفر منتظری، دادستان گردن كلفت کل کشور افشاگري
مولوی طیب ملازهی امام جمعه اهل سنت ایرانشهر را كذب محض خواند -
ما به دادستان كل قول ميدهيم كه طناب دار ايشان را چنان كلفت و متناسب با گردنشان انتخاب كنيم كه ايشان با درد كمتري به درك واصل شوند - جناب دادستان بشتاب كه حوريها منتظرند

گزارش یا اعتراض به این نظر


Susan June 20, 2018 07:45 AM

بانوانی که مورد تجاوز قرار میگیرند از چه میترسند؟
از اینکه دیگران یک جوردیگه به آنها نگاه کنند؟
از اینکه از چشم نزدیکان خود بیفتند؟
از اینکه بی آبرو شوند؟
از اینکه هیچ دادرسی نیست و فقط عواقب افشای آن گریبانشان را خواهد گرفت؟
همه خطاست چون بالاخره یک جوری مسئله برملا میشود یا یکی دستگیر میشه و اعتراف به تجاوز میکنه یا در اثر تجاوز بیماری بوجود میاد و در نهایت حادثه برملا میشود
آنوقت قربانی از هرچه میترسید به سرش میاد بعلاوه ننگ پنهان کاری هم اضافه میشه که خواهند گفت پس خودش راضی بوده که پنهان کرده
آنوقت یا خودکشی میکنه یا اطرافیان"غیرتی" میکشندش
یعنی میمیره بدون شکایت کردن
پس خواهرم هر ظلمی که در حقت روا داشتند سکوت نکن وباصدای بلند شاکی باش تا دست کم در نزد وجدان خودت سربلند باشی

گزارش یا اعتراض به این نظر


مهسا June 22, 2018 03:19 PM

تجاوز به دختران را علني نكنيد،اختلاس را كشش ندهيد ،قتل وغارت مردم را پنهان كنيد،دزدان دانه درشت را با اول اسم انها وحروف الفبا نام ببريد ،افتابه دزد را با نام ونام خانوادگي وقطع دست انها معرفي كنيد ، نابود باد قانون گزاران این حکومت ضد بشری واخوند هاي دزد وبي ناموس

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام June 22, 2018 03:39 PM

شرعا موظفیم = وظیفه شرعی = تجاوز مشروع = شرع یعنی تجاوز = اسلام حامی متجاوزین

گزارش یا اعتراض به این نظر


Babak June 22, 2018 05:20 PM

آیا این واقعه را میدانید ، روزی روزگاری یکنفر مرد ۵۲ ساله به یک دختر بچه ۷ یا ۹ ساله تجاوز کرد که امروز هم شرعا موظفیم در مورد آن سکوت کنیم

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتکو June 22, 2018 07:06 PM

بله این شرع اسلام شیعه ناب محمدی که ازخدا به پیامبراسلام وحی شده است فقط شامل دختران وزنان مردم ایرانی میشود ولی اگردختران وزنان آخوندسانان و آقازاده ها موردتجاوزقرارگرفته شرع محترم اسلام وحی خدای اسلام به چوبه اعدام برای تجاوزگران تبدیل میشد - مسببان تشویش اذعان عمومی چه بطورعلنی وچه غیرعلنی دراین چهل ساله فقط حکومت آخوندی بوده است - واقعا" عجب دین و عجب ایمانی - آهای مردم بدانید اسلام همین بوده وهمین همین هست وهفده رکعت نمازخواندن هم برای تشکرازخدائی است که مریدانش به زنان ودختران ایرانی تجاوزمی کنند و آزادنه هم به اعمال خودشان ادامه میدهند- خدای اسلام ناب محمدی کجا تشریف داری

گزارش یا اعتراض به این نظر


علی June 22, 2018 10:44 PM

این جماعت آخوند و ملا و عمله اکره انها هم مانند سلف خودشان عمل میکنند و خرده ای بر آنها نمیشود گرفت و مقصر اصلی ما هستیم که عنان خود را بدست این ملعونها داده‌ایم و از آنها انتظار ترحم داریم

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  17180 بازدید |


© copyright 2004 - 2018 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.