آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

پنجشنبه، 29 شهریور ماه 1397 = 20-09 2018

پمپئو: جان کری خجالت بکشد و کنار برود

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا بار دیگر با انتقاد از جان کری وزیر امور خارجه دولت سابق این کشور گفت که کری بطور فعالانه برای مخدوش کردن رئیس جمهوری کنونی آمریکا تلاش می کند.

به گزارش ایرنا، پمپئو در گفت و گو با شبکه فاکس نیوز گفت: به نظر می رسد که که جان کری نمی تواند از صحنه کنار برود و فعالانه تلاش می کند که از طریق دیدار با مقامات رژیم ایران، دولت دونالد ترامپ را مخدوش کند.

وزیر خارجه آمریکا در این مصاحبه گفت: کری از صحنه کنار نمی رود. زمانی که من وزیر سابق باشم کنار می روم هر کدام از وزیران سابق همین کار را کرده اند.

وی افزود: دیدار با همتای خود یک چیز است اما کاری که جان کری ، وندی شرمن (معاون سابق امور سیاسی وزارت خارجه) و ارنست مونیز (وزیر انرژی سابق) کرده اند چیز دیگری است؛ کاری که آنها کرده اند تلاش فعالانه برای مخدوش کردن چیزی است که پرزیدنت ترامپ تلاش می کند به آن دست یابد.

کری به علت دیدارهای خصوصی با مقامات رژیم ایران از قبیل محمد جواد ظریف پس از ترک مقام وزارت خارجه با انتقادهایی رو به رو شده است.

پمپئو به فاکس نیوز گفت: مشکلی نیست اگر یک مقام دولت سابق مانند کری با مقامات حکومتی صحبت کند اما تنها در صورتی که برای آمریکا و سیاست خارجی آمریکا کار کند اما اینگونه نیست و آنها برای سیاست خارجی خودشان کار می کنند نه به نفع سیاست خارجی آمریکا و مردم این کشور .

وی افزود: این انتقاد من است ؛ این کار را متوقف کنید شما دوره خودتان را داشتید ؛ ما فکر می کنیم که برداشت شما درباره ایران بطور اساسی اشتباه بود و ما تلاش می کنیم کار را برای آمریکا درست کنیم.


*********************************

دُلارهای اوباما؛ یک مُعامله دو سر باخت برای مردُم ایران

منصور امان: اعتراف آقای جان کری، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا، پیرامون سرنوشت ده ها میلیارد دُلاری که در قالب توافُق اتُمی وین به رژیم جمهوری اسلامی پرداخت شده، ضمن توضیح یک واقعیت، پُرسشها و ابهامات جدیدی را نیز مطرح ساخته است.

وی در دو گُفتُگوی جُداگانه با شبکه های "سی ان ان" و "سی بی اس" فاش کرده است که دستکم بخشی از دستخوش نقدی و میلیاردی آمریکا و اُروپا به طرف مُذاکره خود، به جیب سپاه پاسداران رفته یا خرج گروه های تروریستی شده است.

تا پیش از این، پایوران دولت آقای اوباما سرسختانه انتقال پولهای آزاد شده به تروریستهای مورد حمایت جمهوری اسلامی را رد می کردند. برای نمونه آقای "آدام زوبین"، مُعاون پیشین وزیر خزانه داری آمریکا، شهریور ماه سال گذشته در پافشاری بر رد این مساله تا آنجا پیش رفت که گفت: "اگر قرار باشد درآمدهای ناشی از برجام ایران را به تهدیدی خطرناک تر تبدیل کند، می توان دیدگاه کسانی که در پی لغو برجام هستند را درک کرد."

این سناریو اکنون واقعیت پیدا کرده و اطلاعات ارایه شده از سوی آقای جان کری، پرتو جدیدی بر نقش حاکمان جمهوری اسلامی در شکل گرفتن آن و به شکست کشاندن توافُق هسته ای می افکند.

براساس گُفته های این پایور ارشد آمریکایی، آنها در حالی که هنوز جوهر امضای شان زیر تعهُدات ژنو و سپس توافُق وین خُشک نشده بود، نقض آن را شروع کرده و فعالانه دست به تخریب زیربنای آن زده اند. به این ترتیب حاکمان جمهوری اسلامی – به خیال خود – به سادگی یک میدان درگیری جدید را جایگُزین میدان قبلی کردند. این در حالی است حتی بر حاکمان مُتوهم و مُتقلب جمهوری اسلامی نیز باید روشن می بود که بُحران آفرینی منطقه ای، منطق "برجام" را که بر بُحران زدایی از خاورمیانه و از مُناسبات دو و چند جانبه اُستوار بود، ناکارا ساخته و به کنار می اندازد.

نتیجه این سیاست مُخرب و کوته بینانه اکنون در برابر چشم همگان است و میلیونها ایرانی از بام تا شام با آثار آن دست و پنجه نرم می کنند. مردُم ایران که از پایان ماجراجویی نابخردانه هسته ای حُکومت انتظار بهبود شرایط دردناک خود را می کشیدند، نه تنها سهمی از "برجام" نبردند، بلکه برعکس "نظام" تیغ تیز تری بر گلوی کار و زندگی و آسایش شان گذاشت.

بی تردید آقای کری اطلاعات خود در باره محل هزینه میلیاردها دُلار را نه امروز که بدون شُغل دولتی است، بلکه در دوره عُضویت در دولت آمریکا کسب کرده و به طبع کاخ سفید نیز از این امر آگاه بوده است. بنابراین، بسیار پُرسش برانگیز است که چرا مقامهای واشنگتن مانع جمهوری اسلامی و توقُف پرداختها نشده و به اصلاح توافُق هسته ای نپرداختند. اقدامات یاد شده می توانست همزمان با آن که مانع ژرفش بُحران منطقه ای رژیم ولایت فقیه به مقطع کنونی گردد، از سُست شدن و شکست بعدی "برجام" نیز جلوگیری کند.

از سوی دیگر، وزیر خارجه پیشین آمریکا مبلغ داده شده به جمهوری اسلامی را "۵۵ میلیارد دُلار" ذکر کرده است. او تاکید کرده که مبلغ مزبور "پس از حل و فصل دعاوی مُرتبط با بدهیها" پرداخت گردیده. آقای اوباما در تیرماه ۱۳۹۴، میزان کُل داراییهای بلوکه شده را "۱۵۰ میلیارد دُلار" اعلام کرده بود. براین اساس طرفهای خارجی "نظام" ۹۵ میلیارد دُلار را بابت بدهیهای جمهوری اسلامی ضبط و برداشت کرده اند.

تاکنون هیچیک از طرفهای بده و بستان، از نوع و محل این بدهی کلان و یا حتی اطلاعاتی در باره چگونگی انباشت آن ارایه نداده است. چنین می نماید که حاکمان کشور در برابر دریافت ۵۵ میلیارد دُلار و به جیب ریختن آن، به سادگی بر اصل داراییها چشم فرو گذاشته اند و البته فهم پذیر است که طرفهای دیگر این مُعامله مشکوک نیز ترجیح می دهند در باره آن سُکوت اختیار کنند.

توافُقات مالی ذیل "برجام"، خود را به عُنوان یک مُعامله دو سر باخت به مردم ایران نمایان کرده است؛ از نظر اقتصادی دهها میلیارد دُلار دارایی آن برباد رفته است و از حیث سیاسی زیربنای مادی یک بُحران خطرناک تر و خسارات دوچندان را فراهم آورده.آرش آریایی September 12, 2018 10:16 AM

لعنت بر حزب دمکرات پدر جمهوری اسلامی از کارتر گرفته تا اوباما

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی September 12, 2018 12:05 PM

البته نباید از این واقعیت چشم پوشید که آقای اوباما در واپسین روزهای اقامتش در کاخ سفید در یک مصاحبه مطبوعاتی با صراحت اعلام کرده بودند که جریان داعش وجنگ سوریه تا پایان دوران ریاست جمهوری او حل شدنی نخواهد بود این ادعا میتواند در کنار اعترافات آقای جان کری قرار بگیرد وسندی باشد بر اینکه دولت اوباما یک چراغ سبز تمام عیار به جمهوری اسلامی برای انجام هر عملی داده بود آنچه امروز آقای کری میگوید نیز میتواند مهرتائیدی باشد براینکه آقای اوباما ضمن اینکه در جریانات 88 صدای ملت ایران را نشنید، از سوی دیگر به خامنه ای وسرداران نیز مجال وفرصت داده بود تا با امضای برجام دست بهر اقدام جنایتکارانه ای بزنند وکاخ سفید دوران اوباما نیز چشم برهمه جنایات ومداخلات وآتش افروزیها وسرکوبهای داخلی ببندد

گزارش یا اعتراض به این نظر


پلنگ ایران زمین September 13, 2018 12:45 AM

اوباما باید ازبرای همکاری با تروریست که پیامد آن کشتار مردم و پاگرفتن تروریست در جهان از دیروز تا به امروز بود و همچنین ازبرایِ دشمن یاری به سوگندِ وفاداری آمریکا، دادگاهی شود
بماند که چه کسانی او را بر سر کار آورده بودند
نابود باد اهریمن
زنده باد نیکی

گزارش یا اعتراض به این نظر


علیرضا September 14, 2018 05:21 AM

ملت آمریکا بیدار شوید و این دمکرات ها را دور بریزید شما از ترامپ و نظایر او میترسید در حالیکه فقط آدمهایی مثل ترامپ حلال مشکلات هستند

گزارش یا اعتراض به این نظر


یک ایرانی September 14, 2018 08:20 AM

این کار جان کری یک خیانت به کشور خودش است چون کشورش هم رئیس جمهور دارد و هم وزیر امور خارجه ولی آقای کری با خیانت به قانون اساسی کشورش و قوانین و مجلس نمایندگان و سنای کشورش با ظریف گفتگو دارد در صورتی که او در کشور هیچکاره است و همه بسیار خوب میدانند که او به ظریف گفته که صبر کنید تا دوره پرزیدنت ترامپ تمام شود ما دمکراتها بزودی در دور آینده انتخابات مجلس و سنا پیروز میشویم و آن وقت همه چیر دوباره به حالت عادی باز خواهد گشت ولی جناب کری بزودی خواهی دید که شما در هر دو انتخابات شکست خواهید خورد و جمهوری اسلامی هم به جهنم خواهد رفت و ایران دوباره به دست مردمش خواهد افتاد و مردم ایران هم به کوری چشم جناب عالی پیروز و آزاد خواهند شد

گزارش یا اعتراض به این نظر


Jamshid September 14, 2018 09:08 AM

این یعنی همدستی دموکرات ها در چپاول وغارت ایران و کشتار مردم ایران که به سادگی در روز مبادا ایران آزاد میتواند ایشان را در دادگاه لاهه به میز محاکمه بنشاند

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش پ September 14, 2018 11:03 AM

به امید سرنگونی هرچه زودتر جمهوری ضحاکی، سپس در اسرع وقت ایرانیان آزاد شده در ایران باید یک تظاهرات بزرگ کاملا آرام در تهران انجام داده و در آن با پلاکاردهای مختلف، حفاظت رژیم ضحاکی را توسط دموکرات های آمریکا و بویژه در زمان اوباما و جان کری سیاه قلب به دنیا نشان داده و آنرا محکوم کنند تا با آبروریزی برای دموکرات های آمریکا و همینطور اروپائیانی مانند فدریکا موگرینی، دیگر آنها جرات نکنند در آینده این چنین جنایاتی را در مورد ایران یا کشور های دیگر مرتکب شوند

گزارش یا اعتراض به این نظر


Dariush September 14, 2018 02:04 PM

درسی‌ برای ایرانیان نا آگاه که هنوز هم به دمکرات‌ها رای میدهند، دمکرات‌ها نه دوست آمریکا و نه دوست ایران هستند؛ بیدار شوید!

گزارش یا اعتراض به این نظر


پلنگ ایران زمین September 14, 2018 08:12 PM

تفاوت بین آمریکا و ایران:
شمارِ میهن فروشان در میان سیاستمدارانِ آمریکایی کمتر از انگشتان دست است و در سیاستمداران ایرانی ۹۹ ۹۹٪ میباشد
اگر جان کری شایسته بود، اسبق نمیشد
مرگ بر اهریمنان ایرانی و آمریکایی

گزارش یا اعتراض به این نظر


بهرام September 14, 2018 08:38 PM

شما یک دمکرات خدمتگذار به امریکا نمیبینید آنها باعث بوجود آمدن داعش و حشد شعبی و همه سازمانی‌های تروریستی در خاورمیانه هستند

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقگو September 14, 2018 08:46 PM

واقعا" باید از دمکرات ها وکری واوباما پرسید که دردرون جمجعه های شماها چه می گذرد؟ شماها علاوه برجمجمجه های تهی ازمغز شرف ووجدان هم ندارید؟ چه معجونی و چه موادمخدری استعمال می کنید که ازفهم شعورسیاسی ذره ای ندارید؟ چهل سال شعارهای ی دریغ مرگ برامریکا که هم شامل سیاسیون وهم شامل مردم امریکا میشود درایران همچنان سرداده میشود بازهم ازدررفقات با آخوندها برآمدید؟ هنوزنفهمیدید که سالهاست روسیه وچین واروپائی ها دراستتار عباها وعمامه ها حکومت می کنند ومردم ایران درکشورخودشان همچون اسرا وبرده ها دراردوگاه استبداد اسلامی دربند هستند؟ دمکرات ها را چه میشود که مبالغ هنگفتی ازپولهانفتی متعلق به مردم ایران به روس ها وچینی ها واروپائی ها وعناصرضد ایرانی آخوندی هدیه می دهند و بساط کشتاردربدری مردم سوریه ویرانی سوریه رونق می بخشند؟جای اوباماوکری درگوانتامواست

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام September 20, 2018 02:41 PM

دمکرات ها، هالیوود و سوشیال مدیا همه در خدمت استعمار پیر هستند به این امید که آمریکا را به یک کشور معمولی مثل کانادا تبدیل کنند و دوباره به زیر پرچم انگلیس در آورند ولی کور خوانده ا‌ند آخرین کار پرزیدنت ترامپ به خاک سیاه نشاندن اروپا به خصوص انگلیس خواهد بود و رفتار پرزیدنت ترامپ با ملکه بریتانیا هم موید همین نکته است

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  39010 بازدید |


© copyright 2004 - 2018 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.