آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

آدينه، 2 فروردین ماه 1398 = 22-03 2019

تحریم؛ صادرات نفت ایران به صفر نزدیک می شود

گرچه آمریکا هنوز فشار بر رژیم ایران را در زمینه تحریم نفتی تشدید نکرده، صادرات نفت این کشور به کمترین میزان در سه ماه گذشته رسید. به گزارش رویترز، صادرات نفت ایران در ماه مارس ۲۰۱۹ به حدود یک میلیون بشکه در روز نزول کرده است.

پیش از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای میزان صادرات نفت ایران به حدود دو و نیم میلیون بشکه در روز می‌رسید.

آمریکا هدف نهایی خود را به صفر رساندن صادرات نفت ایران اعلام کرده اما خاطرنشان می‌کند که برای جلوگیری از کاهش شدید عرضه و افزایش بهای انرژی در بازارهای جهانی این کار را مرحله به مرحله انجام خواهد داد.


درخواست سناتورهای آمریکايی

سناتور جمهوریخواه تام کاتن در توئیتر خود در رابطه با درآمدهای ناشی از صادرات نفت ایران که برای تأمین مالی تروریسم و بی ثبات سازی منطقه هزینه می شود، گفت: رژیم ایران از دلارهای نفتی برای تأمین مالی تروریسم و کاشتن بذر بحران در سراسر منطقه خاورمیانه استفاده می‌کند. بهترین راه مقابله این است که صادرات نفت رژیم ایران را به صفر برسانیم.

سناتور مارکو روبیو از اعضای ارشد سنای آمریکا نیز گفته: زمان وارد کردن بیشترین فشار بر رژیم تهران که حامی تروریسم است، فرار رسیده. وی از دولت ترامپ خواست به معافیت تحریم نفتی رژیم ایران برای برخی کشورها خاتمه دهد.


ژاپن آخرین محموله نفتی خود را از ایران بارگیری کرد

به گزارش خبرگزاری مهر، اس‌اندپی گلوبال پلاتز با اعلام این خبر نوشت: معافیت‌های تعیین شده برای هشت کشور جهان در رابطه با واردات نفت ایران رو به پایان است. این در حالیست که دولت آمریکا برنامه خود را در زمینه کاهش بیشتر صادرات نفتی جمهوری اسلامی اعلام کرده است.

بنابراین گزارش، آمریکا تصمیم به کاهش صادرات نفت ایران به زیر یک میلیون بشکه در روز گرفته است.

یک منبع آگاه به خبرگزاری رویترز گفته است: در حال حاضر هدف آمریکا این است که کل صادرات نفت ایران به زیر یک میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کند.

وزیر خارجه آمریکا هفته گذشته در جمع مدیران شرکت‌های بزرگ نفتی جهان گفت: آمریکا هم‌چنان متعهد به قطع کامل صادرات نفت ایران است، چرا که آنها از صادرات انرژی برای گسترش نفوذ خود در سراسر خاورمیانه استفاده می‌کنند به‌ ویژه در عراق، و این در حالی است که ایالات متحده تلاش می‌کند یک عراق مستقل و با اقتدار شکل بگیرد.


آمریکا انقلابی بزرگ در بازار جهانی نفت ایجاد می‌کند

سازمان بین المللی انرژی در گزارش سالانه اش پیش بینی کرده است که آمریکا از سال ۲٠۲١ به صادرکنندۀ مهم نفت تبدیل خواهد شد. سازمان بین المللی انرژی همچنین نوشته است که این تحول امنیت بازار جهانی نفت را به ویژه در آسیا تقویت خواهد کرد.

بهره برداری آمریکا از منابع نفت شیست این کشور را که سنتاً واردکنندۀ نفت بوده، به یکی از تولیدکنندگان مهم جهانی نفت بدل ساخته است.

به گزارش رادیو فرانسه، این تحول، انقلابی در بازارهای جهانی نفت ایجاد کرده و به تبع سقوط بهای نفت را در بازارهای جهانی از سال ۲٠١۴ در پی داشته است. "فاتح بیرول"، مدیر کل سازمان بین المللی انرژی، در بیانیه ای که به همین مناسبت منتشر کرده، وضعیت صنعت نفت را در نتیجۀ این تحول خارق العاده خوانده به ویژه در شرایطی که ژئوپولیتیک به عامل مهم تری در بازارهای جهانی تبدیل شده و آهنگ رشد اقتصاد جهانی رو به کُندی گذاشته است.

بر اساس گزارش آژانس بین المللی انرژی تا سال ۲٠۲۴ آمریکا با تولید دست کم ۴ میلیون بشکه نفت مازاد در روز به تنهایی ٧٠ درصد افزایش جهانی ظرفیت تولید نفت را تأمین خواهد کرد. برغم کاهش تولید نفت ایران و ونزوئلا، ظرفیت تولید مازاد نفت تا سال ۲٠۲۴ به ۵ میلیون و ٩٠٠ هزار بشکه در روز خواهد رسید.


رژیم ایران به زانو در خواهد آمد

یک مقام ارشد آمریکايی گفته واشنگتن معافیت نفتی از تحریم‌های رژیم ایران را دیگر تمدید نخواهد کرد و کشورهایی که معافیت نفتی دریافت کرده اند تا ماه مه فرصت دارند خرید نفت از ایران را قطع کنند.

به گفته برایان هوک، مسئول پرونده رژیم ایران در وزارت خارجه آمریکا، این کشور برنامه‌ای برای تمدید معافیت نفتی در ماه مه آینده ندارد و از کشورهای معاف شده درخواست کرده است که دیگر از ایران نفت نخرند.

وی تاگید کرد که سیاست اصلی آمریکا به صفر رساندن صادرات نفت از ایران در کوتاه‌ترین زمان است.


اروپایی‌ها جواب تماس‌های ما را نمی‌دهند

وزیر نفت: شرایط امروز صنعت نفت سخت‌تر از دوران جنگ است... اروپایی‌ها جواب تماس‌های ما را نمی‌دهند

همزمان نشریه اقتصادی پترولویون اکونومیست نوشت که صنایع نفت ایران با توجه به کاهش صادرات نفت این کشور با خطر ورشکستگی روبرو است.

وزیر نفت جمهوری اسلامی گفته: صنعت نفت ایران در نوک پیکان حملات قرار دارد و آمریکا بر توقف صادرات نفت ایران متمرکز شده است.

به گفته بیژن نامدار زنگنه، هدف آمریکا این است که حتی اگر صادرات نفتی ایران ادامه می‌ یابد، درآمد حاصل از آن به دست رژیم ایران نرسد.

وی که در کنفرانس خبری صحبت می کرد، افزود: از جمع کشورهای اروپایی فقط ترکیه از ایران نفت می‌خرد و اروپایی‌ها به هیچ عنوان نفت از ایران برداشت نمی‌ کنند با این که دو کشور اروپایی یونان و ایتالیا عملاً مجوز خرید نفت از ایران را دارند و ما بارها با آنها تماس گرفته‌ایم اما جواب تماس ما را نمی‌دهند.

به گفته زنگنه، قراردادی برای فروش نفت ایران به روسیه وجود داشته که قرار بوده نیمی از قیمت آن به صورت نقد و نیمی دیگر به صورت کالا از منطقه اوراسیا پرداخت شود. او درباره اینکه آیا این قرارداد هم اکنون در حال اجرا است، گفت: نمی‌توانم توضیح بدهم.

پیش تر خبرگزاری رویترز گزارش داد: تلاش رژیم ایران برای پیدا کردن هر گونه خریداری برای فروش نفت به شرکتهای خصوصی برای صدور به بازار شکست خورد.

این منبع نوشت: این یک ضربه به تلاش های رژیم ایران برای دور زدن تحریمهای آمریکا است.

معاون وزارت نفت در دولت روحانی گفته: مشتریان نفت ایران حاضر نیستند یک بشکه بیشتر از حدی که آمریکا مجاز دانسته، از ما نفت بخرند.


تحریم‌ نفتی؛ یک مقام حکومتی: گرفتار شدیم

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به مشکلاتی که کشور با تحریم‌ها دست و پنجه نرم می‌کند، گفت: در حوزه صادرات نفتی به شدت دچار مشکل هستیم به گونه ای که از ۲ میلیون و ۴۱۰ هزار بشکه نفت که برای هر روز در سال ۱۳۹۷ که ۴۷ میلیارد دلار درآمد نفتی در بودجه سال جاری پیش بینی شده بود؛ در حاضر به شدت فاصله گرفته ایم.

محمدباقر نوبخت، شامگاه پنجشنبه در آخرین برنامه سفر خود به جنوب استان کرمان و در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، تحریم های دشمن را بسیار بی رحمانه دانست و به تبیین تحریم های هواپیمایی کشور و مشکلاتی که هواپیماهای ما با این موضوع دارند، پرداخت.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه در حوزه صادرات نفتی به شدت دچار مشکل هستیم، بیان کرد: برای صادرات نفت مجبوریم که از کشتی استفاده کنیم، اما کشتیرانی ما نیز تحریم است این در حالی است اگر کشتی نیز برای صادرات نفت پیدا کنیم باید کشتی را بیمه کنیم اما بیمه‌های ما نیز تحریم هستند.
arzhang November 11, 2018 10:58 AM

چندین عامل هست که خبرهای خوبی برای اینده فروش نفت اخوندا دیده نمیشود اول جنگ اقتصادی ترامپ با چین و اروپا هست که باعث کندی رشد اقتصادی انها شده یعنی احتیاج کمتر به نفت و در دیدار ترامپ با رییس جمهور چین شی جین پینگ در ارژانتین ترامپ از چین میخواهد که نفت خودش را از امریکا بخرد عوض ایران بعد کشورعراق هست که دولت ایران بیش از ۱۰ سال هست بدبختش نگاه داشته بود ولی حالا با کمک دمکراسی نوین بر نیروی اهریمنی اخوندهای ایران پیروز شده اند و رهبران جدید انها برای تبدیل کردن عراق به یک کشور مدرن و قدرتمند به پول احتیاج دارند یعنی فروش بیشتر نفت همچنین خیلی از کشورهای دنیا این را قبول دارند که عامل اصلی کشتار و اوارگان میلیونی سوری اخوندای ایران بودند ودیگرتمایل چندانی ندارند که دوست اقتصادی اخوندا جنایتکارو اخوندهای فتنه گر باشند

گزارش یا اعتراض به این نظر


کامیار November 11, 2018 12:55 PM

با کاهش درآمد های نفتی، رژیم آخوندی نفوذ و قدرتشو چه در داخل بین ولایت معاشان چه در بین حامیان خارجیش از دست می دهد چین و روسیه، نهایتا در مقام انتخاب که برسه آمریکا، اعراب و اسرائیل رو به رژیم ورشکسته بی پول جمهوری اسلامی ترجیح می دهند

گزارش یا اعتراض به این نظر


خرابتم ... January 18, 2019 12:19 PM

سالها هر غلطی که خواستید کردید سالها هم همزمان فریاد زدید مرگ بر امریکا الان که امریکا شما را با تحریم هاش به روز سیاه نشسته زبانتان را موش خورده ؟؟؟ مرگ بر آمریکاتون کو ؟؟ خوب ملت را آلوده سیاستهای آخوندی خودتان کردید

گزارش یا اعتراض به این نظر


Hamid January 22, 2019 01:49 PM

الان انموقعی است که میگن گربه نره گربه ماده را بعداز مدتتی لب شیرونی گیر انداخته میگه دلشو داری بپپر اگر دلش رو نداری خودت بیا عقب

گزارش یا اعتراض به این نظر


پلنگ ایران زمین January 23, 2019 12:12 AM

نخستین: فروشِ نفت خام٬ ۲ میلیون و ۴۱۰ هزار بشکه (بشکه ای ۵۳٬۴ دلار) در سال ۱۳۹۷ با ۴۷ میلیارد دلار سود که برای هزینه هایِ بیهوده مانند دستمزدِ رهبر٬ ملاها و سپاه پاسداران و تروریست ها هزینه میشوند در کنارِ صادراتِ نفت خام و گاز که دارایِ بیشترین سود میباشد٬ فروشِ آهن و فولاد٬ آدم٬ مواد مخدر و بسیاری دیگر هم سود آور هستند این مافیای اسلامی از هیچگونه سرمایه ای چشم پوشی نمیکنند
دومین: هر کودکی میداند که برجام سرانجامی ندارد ولی این کودن ها بیهوده امیدوار هستند زیرا مغز تندرستی ندارند

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش پ February 5, 2019 03:39 PM

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری ایران سه‎شنبه 5 فوریه گفت که ایران امروز آزادترین کشور در خاورمیانه است و فاصله فقیر و غنی در آن به شدت کاهش یافته است به گزارش خبرگزاری رسمی ایران (ایرنا)، جهانگیری سه‌شنبه 5 فوریه گفت «ایران امروز آزادترین کشور در خاورمیانه است و این امر در دنیا به اثبات رسیده است»

در حالی که اقتصاد ایران بخاطر تحریم ها کاملا خرد شده و مردم از فقر زیاد رنج میبرند مقامات دولت روحانی، از رئیس جمهور تا بقیه با یکدیگر در دروغ گفتن رقابت میکنند میخواهند دماغ شان مانند دماغ پینوکیو هریک دراز تر از دیگری باشد

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو February 5, 2019 05:22 PM

دیگردوران وزمانه با ظهورترامپ دگرگون شده است و مارمولک هائی که دراین چهل ساله درنبود ترامپ به سوسمارها وتمساح عظیم جثه ازپولهای نفتی و فروش منابع ایران درمحاصره کردن مردم ایران با دین واسلام و خرافات انجامیده است باتحریم ها همان سوسمارها وتمساح ها دچارگرسنگی شدند وروند کوچک شدن انها به مارمولک ها و فرارآنها به درون سوراخ های دیوارادامه خواهد داشت حالا وزیرنفت که خودش که سوپرمیلیاردراست دچارتشویش خاطر شده است البته تمامی این اشک تمساح ریختن مقامات آخوندی فقط به خاطرآرام کردن مردم درپذیرفتن گرانی ها و بیکاری وزجروماتم اقتصادی هاست علی خامنه ای بی پول بیش ازیک میلیارددلارصرف هزینه نظامی می کند زیراکه بدرستی واقف است که شورش مردم نزدیک است

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام February 6, 2019 10:12 AM

خامنه ای را بعد از تخلیه ی اطلاعاتی باید به روشی کاملا اسلامی اعدام کرد با توجه به مفعول بودن این آخوند تریاکی پرتاب از بلندی یا به سیخ چوبی کشیدن از مقعد توصیه میشود این مجازات ها طبق دستورات دین اسلام از بهترین گزینه های ممکن میباشد عقل و عدالت حکم میکنند که مسلمانان با قوانین اسلامی محاکمه شوند تا بچشند آنچه که به نام آن روزگار ایران و ایرانی را برای چهارده قرن سیاه کردند تازی پرستی نابود باد پاینده ایران شادمان ایرانیان

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو February 26, 2019 09:12 PM

معتاد ها وقتی دیگرپولی برای خرید مواد مخدرندارند بدون هیچ تردیدی به فروش آنچه درخانه شان یافت میشود اقدام می کنند روسیه وچین درحمایت هدفنمد ازرژیم آخوندی وظهورتحریم ها دقیقا" حکومت آخوندی را برآن داشتند که معادن ومنابع ایران را به آنها واگذارکند رژیم معتاد به محو اسرائیل میلیاردها دلار درجهت معتادیش سوزانده است و همچنان به معتادی کشتارو جنگ های نیابتی ادامه میدهد با سقوط رژیم معتادیون ارتجاعی ضدایرانی متاسفانه مداراکی ازروسیه وچین دال برصاحب بودن معادن و منابع ایران آشکارخواهد شد که پیمان ترکمن چای درمقابل آنها یک قوطی کبریت است ازهمین حالا با کم رنگ شدن روحانی وظریف و به حکومت رسیدن سپاه پاسداران تهدید مردم به واگذاری دلاری های خانگی به آنها واخاذی ازاندوخته وسپردههای بانکی حتمی خواهد بود

گزارش یا اعتراض به این نظر


حمید February 27, 2019 09:12 AM

مرض داشتین که با پشتیبانی آخوند اوباما و دمکرات های امریکا انقلاب به خارج از ایران صادر کنید که حالا به گریه بیفتین؟ پول مردم را بالاکشیدین به اسم دفاع از حرم جوانها راتو یمن و سوریه و لبنان به کشتن دادین مردم بدبخت شدن جیب آخوندها پر شد اما یک بچه آخوند در دفاع از حرم کشته نشد حالا که شیر دلار بسته شده به جلز و ولزو غلط کردن افتادین

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو March 7, 2019 08:25 PM

قاچاق نفت - قیر،ذغال سنگ - مس - آهن و اۀومینیوم ایران درشرایط فعلی توسط روس ها و اردوغان ها انجام میشود حتی خریدارنفت عراق ازداعش وفروش آن مابین دلال های نفتی اتوسط اردوغان وشرکاء عثمانی انجام میشد

گزارش یا اعتراض به این نظر


AZAD March 18, 2019 08:01 PM

برای همیشه ایران از فروش نفت محروم شد حتی با توافق جدید ، ایران را تبدیل کردن به موش آزمایشگاهی منطقه که حساب دست همه باشه بهمین زودی زود قخطی گرسنگی همه گیر میشه ،نفرت وگینه دشمنی آخوند حرامزاده دوقل باعث دشمنی همه با فارس و ترک شده ، خیلی نقشه بدی برای ایران دارن ،،،

گزارش یا اعتراض به این نظر


آقا محسن March 20, 2019 12:48 PM

این تحریم نفتی بهترین خدمت به ملت ایران بود مثل مردم ترکیه یاد میگیرند بدون صادرات نفت اقتصادشان را بچرخانند برای مصرف داخلی احتیاج به واردات هم نداریم آخوندها هم میبینند پول نغتی تو کار نیست گورشان را گم میکنند و به عراق میروند ۲۰ سالی سختی داره اما آینده نسل جوان روشنتر است

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  86538 بازدید |


© copyright 2004 - 2019 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.