آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

آدينه، 19 بهمن ماه 1397 = 08-02 2019

دیدارهای واشنگتن؛ بیانیه شاهزاده رضا پهلوی

شاهزاده رضا پهلوی در توییتی از دیدار با نمایندگان کنگره آمریکا و گفت‌وگو جهت حمایت عملی از مبارزات مسالمت‌آمیز مردم ایران خبر داد و نوشت: روز گذشته با شماری از نمایندگان کنگره آمریکا از هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات دیدار و در خصوص راهکارهای ممکن برای حمایت عملی از مبارزات مسالمت‌آمیز مردم #ایران گفتگو کردم.

بیانیه در چهل‌سالگی حصر ایران

تلاش برای شکل‌گیری دولت ملی و فروپاشی هدایت‌شده نظام با مبارزات مدنی

برگرفته از کیهان لندن

- روی سخنم با ایران‌اندیشانی است که نگاه‌شان به آینده است: بیایید تا در کنار نسل نو برکناری هوشمندانه ایران‌ستیزان را تکوین دهیم و بدانید که در این راه همواره در کنار شما و سازندگان ایران بزرگ فردا، بوده و خواهم بود.

- تنها با یک نیروی ملی است که خواهیم توانست ایران را از قلب خاورمیانه اسلامی، مخروبه و عمدتا قبیله‌ای، از مخاطرات پیش رو مصون داریم و پایدار سازیم.

شاهزاده رضا پهلوی، پنجشنبه شب ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ (هفتم فوریه ۲۰۱۹) در بیانیه‌ای هشدار داده با توجه به شرایط انزوا، فقر و تحریم، کشور تا تبدیل شدن به یک «ایرانستان» فاصله چندانی ندارد و تاکید کرده مسئولیت‌ خطیر سیاستمداران ملی‌اندیش و کنشگران نسل‎ نو باید تلاش برای بازگشت ایران و ایرانی به جایگاه طبیعی‌شان در جامعه جهانی از راه فروپاشی هدایت‌شده نظام در فرایند مبارزات مدنی باشد.

متن کامل این بیانیه که از طریق کانال تلگرام و توییتر رضا پهلوی منتشر شده به این شرح است:

هم‌میهنان،
فرهیختگان و نخبگان سیاسی ایران،
از قرنطینه شدن و حصر ایران چهل سال گذشت. چهل سال خیانت در دیانت و دستبرد در امانت و جعل در هویت و تخریب در اعتماد گذشت. چهل سال تقلیل مدنیت فرمایشی و نمایشی به مزدوری بدویت و چهل سال ذبح مصالح ملت برای مصلحت نظام نیز گذشت و به راستی اگر زن ایرانی نمی‌بود و ایستادگیش بر اصالت زیبایی، «رژیم اسلامی» تا کنون نیمی از ایران را در کفن سیاه زنده زنده دفن کرده بود. «حکومت اسلامی و ولایت فقیه» یعنی براندازی ایران، چه درست و بجا گفته بود آن رادمرد ایرانی زنده‌نام دکتر شاپور بختیار که «اینها برای از بین بردن ایران آمده‌اند و نه چیز دیگری.»

هم‌میهنانم،
فرهیختگان و نخبگان سیاسی ایران،
برنهاد این فرقه، در لفافه‌ی شبه‌معنویت و شبه فرهنگیش از همان آغاز چیزی جز بر نابودی ایران نبوده و هرچه به پایان محتوم خود نزدیکتر می‌شود عزم آن بر نابودی ایران جزم‌تر می‌گردد و عمود خیمه آن منسجم‌تر. برابرنهاد این ماموریت شوم اما همانا اراده ملی ما در حل این مشکل تاریخی است.

و به راستی که هر بحرانی معلول یک انتخاب است. بحران بقایی که امروز با آن روبرو هستیم معلول انتخابی است که انحطاط اندیشه و سیاست در آوردگاه ۵۷ در پی داشت. ضرورت امروز ما معلول همان انتخاب است. انتخابی که نسل نو در کنار اکثریت مطلق ایران ۹۷ کمترین نقشی در آن نداشت: انتخاب عدم تهدید دین و در نتیجه سقوط ایران در تهدید دائم.

هر بحرانی ترکیبی از یک تهدید و از یک فرصت است. در بحرانی که گزینه ۵۷ به ما تحمیل کرد تهدیدی است که با آن روبرو هستیم. انقراض ایران در صورت استمرار پیامدهای انتخابی است که دیگران به جای ما برگزیدند. در بحران کنونی اما از سویی دیگر، فرصتی نیز هست. فرصت بازسازی کشور در کهن‌ترین چهارراه تمدنی تاریخ. لازمه این بازسازی اما انتخابی است نوین. انتخابی که مسئولیت آن بر دوش نسل نو است. انتخاب ما در این آوردگاه تاریخی برکناری نظام دینی برای بازسازی تمدن ایرانی در قلب جغرافیای دنیای فردا است.

در دنیای تعامل و تقابل هویت‌های ملی، در آوردگاه جهانی‌شونده گسست‌ها و دگرگونی‌های تکنولوژیک، هویت سست فرهنگی و سیاسی و در پی آن، افت تعلق ملی، باز‌دارنده اصلی پیشرفت و ماندگاری است. هویت جعلی، عامل اصلی در بروز نابسامانی‌های فکری و ناهنجاری‌های رفتاری و اجتماعی است. روا‌نپارگی ناشی از اختلال هویتی، یکی از عوامل اصلی در فروپاشی انسجام و یکپارچگی ملی است. در نبود یک هویت ایرانی هنجارساز و منسجم‌کننده، بقای کشور در زیست‌بوم همواره دگرگون‌شونده جهانی، با تهدیدی جدی روبرو خواهد شد. راهی که باید پیمود، راه بازسازی همه‌جانبه ایران و از جمله هویت ملی است. هویتی که باید در فضای نقد آزاد و در فرهنگی پویا شکل گیرد. رمز بقای ایران در پی بحران هستی و نیستی ناشی از گزینه ۵۷، در قلب منطقه‌ای مخروبه و متخاصم، در این بازسازی است. نافرمانی مدنی، نخستین گام در این راه است. راه بازسازی مدنیت ایرانی بر ویرانه‌های تحجر.

هم‌میهنانم،
فرهیختگانم و نخبگان سیاسی ایران،
راهی که باید پیمود، راه سازماندهی نیرویی است که هرگز در تاریخ معاصر فرصت شکل‌گیری منسجم فکری، سیاسی و اجرایی نیافته است. تاریخ معاصر ما، جنگ سیاسی مکاتب مارکسیستی و مذهبی و جهان‌سومی و ائتلاف‌های اختلاطی از این سه بوده است. بحران ۵۷ و استمرار وضع موجود ناشی از آن، معلول فقر سیاسی ما و فقدان یک نیروی ملی نیرومند بوده و هست. راه برون‌رفت از این بحران، همانا شکل دادن به نیرویی است مبتنی بر گفتمان ایرانی. گفتمانی برای بازسازی ایران، برای رفاه ایرانی. نیروی ملی که از حصر سیاست در حصار و انحصار محافل سنتی صد ساله اخیر رها شده باشد. تنها با یک نیروی ملی است که خواهیم توانست ایران را از قلب خاورمیانه اسلامی، مخروبه و عمدتا قبیله‌ای، از مخاطرات پیش رو مصون داریم و پایدار سازیم. تنها با چنین نیرویی است که خواهیم توانست به کارستان بازسازی کشور در کهن‌ترین چهارراه تمدنی تاریخ، واقعیتی عینی و ملموس ببخشیم. در راهی که باید پیمود، حکومت ایرانی، آنتی‌تز یا برابرنهاد حکومت اسلامی است.

در بزنگاه تاریخ‌ساز کنونی، شکل‌گیری یک جنبش مدنی، در تناسب مستقیم با شتاب فزاینده فروپاشی نظام، ضرورتی روزافزون می‌یابد. دی‌ماه ۹۶، بانگ بیداری ملت بود. نوید بهاران در قلب یخ‌زده زمستان. ایرانی، از زن و مرد و سالخورده و جوان، از دانشجو تا کارگر، از کشاورز تا معلم، از بازنشسته تا بیکار، از خراسانی تا اهوازی، از تهرانی تا تبریزی در خیزش ملی، درفشی را برافراشته ساختند که چهل سال در اعماق بی‌اعتنایی لگدمال شده بود. چرا که تبهکاران ایران‌ستیز پیش از آنکه پرچم دیگران را لگدمال کنند و بسوزانند، پرچم ما را، پرچم ایران را، درفش شیروخورشید‌نشان ما را لگدمال کردند و سوزاندند. اگر عالی‌ترین برآمد مدنی، بیداری ملی، شکل‌گیری دولت ملی باشد، نقش مدیریتی که عهده‌دار انتقال شرایط کنونی به یک دولت ملی باشد، از هر زمان برجسته‌تر و اهمیت آن ضروری‌تر به نظر می‌رسد.

باری، هم‌میهنانم،
ایران و ایرانی چهل سالی است که جایگاه طبیعی خود را از دست داده‌اند. جایگاه طبیعی ایران، در تقاطع تمدن‌های شرق و غرب، از همان آغاز پایه‌ریزی موجودیت چندهزار ساله ما، در تداوم زمان و دگردیسی‌های آن جایگاه تاثیرپذیری و تاثیرگذاری فرهنگی و تسهیل ارتباطات و رونق تجارت در قلب راه‌های ابریشم بوده است. کشوری که در مقام طبیعی خود می‌توانست با بهره‌گیری از امتیازهای رقابتی و استعدادهای انسانی و راهبردی‌اش، در کلیدی‌ترین چهارراه جغرافیایی و تاریخی داد و ستد‌های فرهنگی و تجاری از یکسو، و بهترین تکنولوژی و علم مدیریت از سوی دیگر، برای ملت خود مرزی پرگهر و سرچشمه هنر و سربلندی و رفاه و امید و آرزو باشد، افسوس که به مرتبه‌ای از انزوا و فقر و فساد و تحریم فرو افتاده که با «ایرانستان» فاصله چندانی ندارد. از همین رو همواره، ساختن راه بازگشت ایران و ایرانی به جایگاه طبیعی‌شان در جامعه جهانی، در کنار فروپاشی هدایت‌شده نظام در فرایند مبارزات مدنی، از مسئولیت‌های خطیر سیاستمداران ملی‌اندیش و کنشگران نسل نو در بزنگاه تاریخی کنونی است.

روی سخنم با آن دسته از خردمندان ملی‌اندیش و نخبگان ایران‌دوستی است که در جوامع دور از وطن و در داخل و در دل دستگاه دیوانی و لشکری کشور، در درد مشترک ما که نجات ایران باشد، خود را شریک می‌دانند.

روی سخنم با ایران‌اندیشانی است که نگاه‌شان به آینده است و به راهکارهای پیشگیری از سوختن نسل‌های امروز و فردای میهن.

ما ایرانی هستیم، دوستان! اصالت ما عشق، کلام ما دوستی، سلوک ما مهر و عبادت ما نور و دشمن ما تاریکی است. ما ایرانی هستیم! ما اهل دادیم و دشمن تبعیض، اهل راستی و دشمن ریا، اهل آغوش و دشمن تبعید، اهل شففت و بخشش، و دشمن تکفیر و کین و عداوت، اهل دادیم نه دار، اهل عدالتیم نه بیداد، اهل حکمت دشمن سفاهت، اهل اخوت و انصاف، اهل ایرانیم ما برومند و بیدار، درفش ما کاویانی، نشان‌مان ایرانی، پرچم‌مان از جنس مردم، از آهنگری اهل ایران.

بیایید تا در کنار نسل نو برکناری هوشمندانه ایران‌ستیزان را تکوین دهیم و بدانید که در این راه همواره در کنار شما و سازندگان ایران بزرگ فردا، بوده و خواهم بود.

پاینده ایران
رضا پهلوی


درخواست فعالان ایرانی از آمریکا و اتحادیه اروپا

احمد باطبی، روزنامه‌نگار و کنشگر حقوق بشر در صفحه خود در توییتر از دیدار با مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا خبر داده است.

این فعال ایرانی نوشته است: در این دیدار در خصوص لزوم تطهیر رسانه‌های فارسی‌زبان از آلودگی جمهوری اسلامی، حمایت عملی از آزادی‌خواهان و تعیین تکلیف لابی حکومت ایران در آمریکا و آقازاده‌های دوپاسپورتی صحبت کردم.

در روزهای اخیر همچنین مسیح علی‌نژاد، روزنامه‌نگار و کنشگر اجتماعی هم با مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا ملاقات کرده بود.

این فعال ایرانی در این باره گفت در دیدار با وزیر خارجه آمریکا صدای آن بخش از مردم ایران بوده که به اعتبار آنها به این ملاقات دعوت شده است.

وی می گوید از وزیر خارجه آمریکا خواسته همچون ونزوئلا، اعتراضات مردم ایران را به رسمیت بشناسد.

دادستان کل جمهوری اسلامی امروز با ادبیات آخوندی به دیدار این روزنامه‌نگار و کنشگر اجتماعی، با وزیر خارجه آمریکا واکنش نشان داده و او را از جمله "مطرود خانواده" و "همجنس پمپئو" خوانده است.

مسیح علینژاد همچنین در گفتگو با بخش فارسی رادیو بین المللی فرانسه از اتحادیۀ اروپا خواست که سکوت خود را در مورد سرکوب زنان و مردم ایران توسط جمهوری اسلامی بشکند.

این فعال حقوق بشر و حقوق زنان که این سخن را در واکنش به موضعگیری دادستان کل جمهوری اسلامی ایراد می کرد، گفت: این دادستان همانند رسانه های حکومتی نگرانند، زیرا رهبران جنگ طلب جمهوری اسلامی بیش از پیش پی می برند که صدای شهروندان آزاد و مستقل و صلح جو جای صدای خصمانه و جنگ طلبانۀ حاکمان ایران را در عرصۀ بین المللی می گیرد.محمود February 6, 2019 04:46 PM

آفرین به مسیح حالا دیگه چه کسی بهتر از مسیح هست که بتونه رهبریت اپوزیسیون مردم ایران را بعهده بگیره و زجر مردم ایران را بگوش جهانیان برسونه ما هم افتخار می کنیم که رهبر ما یک خانم شجاع باشد متاسفانه مردان ما فقط حرف میزنند و تفسیر و هیچ راه کاری را هم ارایه نکردند و نمی خواهند هزینه کنند یک شیر زن بلاخره این رژیم ددمنش را به زانو در میاره

گزارش یا اعتراض به این نظر


رهایی ایرانیان February 6, 2019 08:40 PM

هم میهنان وملت ایران لازمه همگی ما وبخصوص اپوزیسیون خارج از کشوریک پارچه وهماهنگ با هم برای نجات و رهایی خودمان وفرزندان وخوانواده وجوانان شرافتمند زندانی بر روی یک هدف مشخص یعنی: برخوردارشدن از( قانون حقوق بشر) تمرکزکنیم وانرا قدرتمندانه بطلبیم و
حد اقل صدایمان را ازرطریق رسانه ها وشبکه های اینترنتی به گوش همه عالم بخصوص کنفرانس لهستان برسانیم بخواهیم امریکا وکشورهای اروپایی پشتیبان ملت ایران باشندو(پذیرش وتعهد دادن این حاکمان جنایتکار برای رعایت کردن قوانین حقوق بشر زیر نظر مجامع بین المللی)را (1پیش شرط12شرط امریکا)هرگونه گفتگووروابط با این قوم وقبیله جنایتکارقرار دهند
#لهستان-حقوق-بشر کنفرانس لهستان 1+12

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام February 8, 2019 05:59 AM

تمام تلاش این به اصطلاح اپوزیسیون در نهایت خریدن وقت برای رژیم اسلامی به اسم صلح طلبی و مخالفت با‌جنگ خواهد بود افسوس و در عین حال شکر ایزد که ملت ایران دلسوزی به جز پرزیدنت ترامپ ندارد باشد که سره از ناسره جدا گردد

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش پ February 8, 2019 10:33 AM

با تشکر از زحمات و پیشنهادات خانم مسیح علی نژاد و احمد باطبی ولی گروه های سیاسی هستند که باید باهم اتحاد رسمی برقرار کنند و یک دولت ائتلافی در خارج از ایران تشکیل دهند آنوقت آمریکا، کمی دیرتر اروپا این دولت ائتلافی را مانند خوآن گوئیدو در ونزوئلا بعنوان دولت موقت انتقالی رسما شناسایی خواهند کرد

گزارش یا اعتراض به این نظر


خسرو February 8, 2019 12:12 PM

جناب شهنام لطفا آیه یاس نخوانید، اپوزیسیون در تمام این سالها چهره نامبارک رژیم را بخوبی افشا کرده و در این راه خون داده حالا بهترین زمانیست که مردم ایران با میدان میلیونی رژیم جنایتکار را به زباله دان تاریخ بفرستند بامید پیروزی و موفقیت شاهزاده و همه مردم خارج و داخل کشور

گزارش یا اعتراض به این نظر


هرمز February 8, 2019 01:50 PM

به زعم شهنام مرگ واسه هموطن خوبه و خارجیها باید بیایند و ملت ایران را از چنگال این رژیم جنایتکار نجات بدهند جنابعالی که اینقدر طرفدار جنگ و مبارزه قهرآمیز هستی چرا پا نمیشی بری ایران و حساب آخوندها را برسی و در اینراه یک زنگ هم بزن به ترامپ و بولتون و از آنان کمک بگیر ملت بیچاره فعلا به یک رهبر جنگجو مثل جنابعالی احتیاج دارد تا کار رژیم را یکسره کند

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش پ February 8, 2019 03:00 PM

اگر همه اپوزیسیون های خارج از کشور باهم متحد شده و یک دولت ائتلافی در خارج از کشور تشکیل دهند، روند سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی سریع تر خواهد شد، چون در آن صورت آمریکا براحتی آنرا مانند خوآن گوئیدو در مورد ونزوئلا بعنوان دولت آلترناتیو به رسمیت خواهد شناخت و سپس کشور های اروپایی ولی متاسفانه در حال حاضر آمریکا باید راه حل دیگری، در کنفرانس ورشو پیدا کند

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام February 8, 2019 11:54 PM

هرمز و هرمز ها بدانند که ما ملت ایران از جنگ بر علیه رژیم اشغالگر ایران و آخوندهای قاتلی که امثال ایشان برای حفظ جان آنها پا روی خون ایرانیان میگذارند واهمه ای نداریم هر سال ده ها هزار ایرانی با نقشه آخوندها جان میدهند شما ما را از جنگ هوشمند بر علیه آخوند میترسانید نمونه‌ اش تصادفات رانندگی و مرگ ایرانیان فقط به خاطر کیفیت نازل خودرو ها و راه ها هر ساله دست کم سیصدهزار ایرانی در تصادفات رانندگی کشته و مجروح میشوند سیصد هزار! آقای هرمز مرگ یکبار شیون هم یکبار ایرانی اگر دلسوز ایران و ایرانی نباشد یا نادان است یا خائن یا مزدور رژیم تکلیف خود را مشخص کنید و روی نادانی و ساده دلی ایرانیان خیلی حساب باز نکنید زیرا ایرانیان مدتهاست که جواب شما را با این شعار داده اند: دشمن ما همینجاست دروغ میگن آمریکاست

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  20408 بازدید |


© copyright 2004 - 2019 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.