آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

سه شنبه، 27 آذر ماه 1397 = 18-12 2018

فرانسه: خامنه ای در مورد قتل وحید توضیح دهد

خامنه ای جان یک زندانی سیاسی دیگر را گرفت

دولت فرانسه از جمهوری اسلامی خواست که در مورد مرگ وحید صیادی نصیری، وبلاگنویس و فعال مدنی ایرانی در زندان توصیح بدهد.

به گزارش رادیو فرانسه، وزارت امور خارجۀ فرانسه با انتشار بیانیه ای از مقامات رژیم تهران خواست تا در مورد مرگ این وبلاگنویس در زندان روشنگری کرده و همۀ توضیحات لازم را ارایه کند.

دولت پاریس مرگ وبلاگنویس ایرانی را بخشی از کارزار آزار و تهدید فزاینده علیه مدافعان حقوق بشر در ایران می داند.


واکنش آمریکا به قتل وحید در شکنجه گاه خامنه ای

ایالات متحده به شدیدترین لحن ممکن رژیم ایران را به خاطر نقض فاحش و روزافزون حقوق بشر محکوم می‌کند.

معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای ضمن ابراز تاسف از مرگ وحید صیادی نصیری، فعال حقوق بشر در زندان قم، "نقض‌های فاحش و روزافزون حقوق بشر" از سوی حکومت ایران را محکوم کرد.

در بیانیه رابرت پالدینو آمده است: «آقای صیادی نصیری دست به اعتصاب غذا زد تا نسبت به دستگیری خودسرانه و بازداشتش در قم، جایی که دسترسی به مشاوره حقوقی نداشت، در شرایط غیرانسانی نگه داشته شده بود، و به جرم‌های واهی امنیت ملی مانند "توهین به رهبری" متهم شده بود، اعتراض کند. آقای صیادی نصیری بی آنکه صدایش به دنیای بیرون برسد در زندان رنج کشید و او تنها یکی از بسیار زندانیانی است که ناعادلانه در چنگال امیال رژیم ایران هستند.»

وزارت امور خارجه آمریکا ضمن انتشار این بیانیه در حساب توییتری این وزارتخانه به زبان فارسی پرسیده است: «چند نفر دیگر بخاطر بی‌اعتنایی رژیم ایران به زندگی و منزلت انسان‌ها جان خود را از دست خواهند داد؟»

ما می‌خواهیم که این رژیم دست از مورد آزار و اذیت قرار دادن ایرانیانی که عقایدشان را به طور مسالمت آمیز ابراز می کنند بردارد و آنها را تحت فشار قرار ندهد. زندانیان سیاسی در معرض شرایط وحشیانه و مرگ های آرام قرار می گیرند.

تمام آنهایی را که ناعادلانه زندانی کرده است مانند دکتر فرهاد میثمی که او نیز در اعتصاب غذا به سر می‌برد و نسرین ستوده را آزاد کند.

آیت الله خامنه ای رهبر رژیم اسلامی اخیراً گفت: در ایران هیچ کس به خاطر انتقاد از حکومت تحت فشار و تعقیب قرار نمی گیرد و اگر کسی چنین ادعایی کند دروغ گفته است.

دروغگو کیست؟


درخواست بازدید از زندانهای جمهوری اسلامی

درخواست اعزام هیات بین المللی برای رسیدگی به شرایط زندانیان؛ در پی جان باختن وحید صیادی نصیری

سازمان حقوق بشر ایران، ۲۲ آذر ماه ۱۳۹۷: وحید صیادی نصیری، زندانی سیاسی زندان مرکزی قم (لنگرود) که از دو ماه پیش در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرایم دست به اعتصاب غذا زده بود در بیمارستان درگذشت.

سازمان حقوق بشر ایران خواهان واکنش فوری جامعه جهانی برای نجات جان دیگر زندانیان اعتصابی شد. سخنگوی این سازمان در این خصوص گفت: "ما خواستار فرستادن یک هیات ویژه بین المللی برای رسیدگی به شرایط زندانیان عقیدتی در ایران هستیم".

وی در ادامه گفت: "محکومیت ظالمانه حبس بخاطر ابراز عقیده، رفتار غیر انسانی در زندان و سهل انگاری و بی‌توجهی مسولین نسبت به سلامت این زندانی منجر به جان باختن او شده است. مسولیت مرگ وحید صیادی نصیری و شرایط دیگر زندانیان بر عهده رهبر جمهوری اسلامی علی خامنه‌ای است و وی باید در این قبال پاسخگو باشد".

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، وحید صیادی نصیری، زندانی سیاسی زندان مرکزی قم بر اثر اعتصاب غذا جان خود را از دست داد. این زندانی ۳۸ ساله سه بار به دلیل فعالیتهای خود در فضای مجازی بازداشت شده بود.

وی آخرین بار اول مرداد ماه سال جاری، در منزل مسکونی خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشت گاه اداره اطلاعات و پس از یک هفته به زندان مرکزی قم منتقل شد.

یکی از بستگان صیادی نصیری به سازمان حقوق بشر ایران گفت: "وحید دفعه اول دو سال زندان بود، دفعه دوم یک سال و خورده‌ای و ۲۵ اسفند ۹۶ از زندان رجایی شهر آزاد شد، ولی دوباره اول مرداد ۹۷ گرفتندش... به ما گفتند که جرمش فعالیت سیاسی از طریق موبایل است".

یکی از دوستان صیاد نصیری به سازمان حقوق بشر ایران گفت که وی از تاریخ ۲۱ مهر ماه به دلیل عدم رعایت تفکیک جرایم و شرایط نامناسب زندان مرکزی قم دست به اعتصاب غذا زد. چند روز پس از اینکه وی دست به اعتصاب غذا میزند در شعبه اول دادگاه انقلاب قم به اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری به چهار سال و نیم زندان محکوم میشود و اعتراض به این حکم ناعادلانه را نیز به خواسته‌های خود میافزاید.

گفتنی است، انتقال زندانیان سیاسی به بند زندانیان جرایم عمومی که برخی افراد خطرناک نیز در آن نگهداری میشوند، یکی از شیوه‌های مسئولان برای آزار و اذیت زندانیان سیاسی محسوب میشود.


****************************

دیکتاتوری ولایت فقیه جان یک زندانی سیاسی دیگر را گرفت

زینت میرهاشمی: جان باختن وحید صیادی نصیری، زندانی سیاسی در زندان قم، برگی دیگر به جنایتهای رژیم حمهوری اسلامی اضافه کرد. زندانی سیاسی وحید صیادی، روز چهارشنبه ۲۱ آذر به دنبال آسیبهای وارده از اعتصاب غذای ۶۰ روزه و فقدان امکانات پزشکی جانش را در یکی از سیاهچالهای رژیم از دست داد. وحید صیادی نصیری اولین جنایت استبداد مذهبی نبوده و بدون شک تا روزی که این رژیم بر مردم ایران تحمیل می شود، جنایتهای دیگر در راه خواهد بود.

حبس و آزار این فعال سیاسی به دلیل «تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری» بدون داشتن وکیل، شرایطی را بر وی تحمیل کرده بود که مانند بسیاری از زندانیان سیاسی چاره ای دیگر جز تحمیل گرسنگی بر خود نداشت. اعتصاب غذا اثرات خود را بر جان و روان زندانیان در تمام سالهای حبس و حتا پس از آزادی می گذارد.

آرش صادقی هم نمونه ای از این زندانیان است که در پی محرومیت از امکانات پزشکی جانش در خطر است. مسئول رسیدگی پزشکی و جان زندانی حکومتی است که سیاهچال بنا می کند. برای رژیم ولایت فقیه جان انسان ارزشی ندارد، چه رسد جان یک دگر اندیش و مخالف نظام. بر همین منظر مسئول جان دادن زندانیان و یا تحمیل خودکشی به عهده رژیم ولایت فقیه و در راس آن خامنه ای است.

رویداد دردناک در زندان قم با جان باختن یک زندانی سیاسی، یک تودهنی به تعدادی از جلادان سابقه دار جمهوری اسلامی است که در رابطه با جنبش جلیقه زردها در فرانسه، شیادانه و فرصت طلبانه هوادار حقوق شهروندان شده اند. احمدی نژاد، صادق لاریجانی و شرکا آن قدر دستان شان آلوده به خون جوانان ایران است که نمی توانند مدعی حقوق بشر شهروندان کشورهای دیگر باشند.

همزمان با جنایت در زندان قم، سخن پراکنی خامنه ای در روز چهارشنبه ۲۱ آذر، ستونهای لرزان نظام ولایت فقیه و وحشت از سرنگونی را نمایش داد. خامنه ای در اعتراف به ریزش نیروهایش، برای حفظ آبرویش، مثل همیشه حکومتش را مقدس شمرد و برای این که دلگرمی به امت در صحنه مانده دهد، نظام را با صدر اسلام مقایسه کرد.

هشدار خامنه ای به اهل بیت و حافظان نظامش برای سال ۹۸، واقعی است. واقعیت این هشدار را جنبشهای اجتماعی، اعتصاب ۳۳ روزه کارگران صنعت فولاد و حضور پرشور آنان در کف خیابان، اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه و اعتراضهای مختلف دانشجویان، غارت شدگان، فرهنگیان، پرستاران و ... بر خامنه ای تحمیل کرده است.

خامنه ای مثل همیشه تلاش می کند تا جنبش مردم علیه نظام را به لولوی خارجی ارتباط دهد. وی مردم را از تَحمیل جنگ داخلی توسط دشمن خارجی می ترساند. این در حالی است که ۴۰ سال جنگ داخلی، جنگ بین حکومت و مردم ایران، جریان دارد. ۴۰ سال است که حکومت خشونت و جنگ را بر مردم تحمیل کرده است. و شعارهای جنبش پرتوان مردم ایران، پاسخ خامنه ای را داده اند.اردلان December 13, 2018 05:48 AM

خامنه ای خود سر نوکر اجانب در راس حکومت منفور و نکبتزده جمهوری اسلامیست! اما این جنایت دامان مکرون و موگیرینی و اصلولا اروپا اربابان رژیم را خواهد گرفت!
مرگ بر کلیت حکومت ولایت وقیح!

گزارش یا اعتراض به این نظر


arzhang December 13, 2018 12:43 PM

وقتی خمینی عاشق میکرفون و بلندگو شده بود از ان برای حرفهای سیاسی استفاده میکرد یک روز بهش گفتند هر چه دلت خواست راجع به شاه بگو ولی از امریکا چیزی نگو و خمینی مریض از ان ببعد حرفهای ضد امریکایی مثل قانون کاپیتولاسیون نطق میکرد در زمان شاه کسی را بخاطر توهین به شاه زندانی نمیکردند

گزارش یا اعتراض به این نظر


پیشگو December 13, 2018 01:26 PM

پیشنهاد میکنم تا بودن حکومت هیچ گروهی به ایران اعزام نکنید چون حکومت آنها را هم میکشد

گزارش یا اعتراض به این نظر


خسرو December 13, 2018 01:38 PM

اساسا وجود و حضور علی خامنه ای بعنوان ولی وقیح بزرگترین توهین به ملت ایران است خون این جان باختگان بزودی دامن آلوده خامنه ای بعنوان سردسته دزدان و 400 نفر از نوچه هایش که شامل همین قاتل بالفطره قاضی صلواتی است را خواهد گرفت سوال بزرگ اینجاست که چه کسی، کدامین جمعیت ملی و مردم این مرتیکه الدنگ آدمکش و دزد ب بعنوان ولی خود رای داده و انتخاب کرده اند ؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


mehri December 14, 2018 10:01 PM

وحید صیادی نصیری را در اسارت کشتند
وحید عضو، انجمن پادشاهی ایران توسط عوامل رژیم اسلامی در زندان به قتل رسید
وحید در دوران مبارزات سال ۸۸ تقاضای هموندی خود را تسلیم مسئولین انجمن پادشاهی در تهران کرده و به جمع یاران پیوست
وی در بخش تبلیغات آغاز به فعالیت کرد اکثر گرافیک های تبلیغاتی انجمن توسط وی طراحی و اجرا شده است
وحید مفتخر به کسب شماره روزبهانی ۵۰۱۵۱ بود و یاران انجمن وی را با نام مستعار «شاپور ذوالاکتاو» در فیس بوک می‌شناسند

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو December 18, 2018 07:21 PM

فرانسه وهمچنین اتحادیه اروپا باید ازعوام فریبی و گول زدن مردم تحت عنوان حقوق بشردست بردارند زیراکه تمامی جنایات های حکومتی آخوندی درجهت معدوم کردن مخالفین چه درداخل و چه ازخارج ازایرانو انها برمنافع اروپا درچپاول منابع ایران آنهم بدون مزاحم ومقاومت بوده است تمامی برج های مجلل ومدرن آقازاده ها وعناصرآخوندی با طرح ریزی ومحاسبات و همچنین مصالح مهندسین و شرکت های کشورهای اروپای غربی بوده است تابحال فردی ازمردم عامی ایران میدانسته که فولاد ومس و آلومینیوم توسط علی خامنه ای وقشونش علاوه برصادرات نفتی به اروپا صادرمیشده است؟ اروپا بدون هیچ شک وتردیدی موافق آنچه که حکومت شیطانی اخوندی برمردم ایران روا کرده ومی کند می باشد هرچه تعداد مخالفین و چشم های فضول های درچپاول ایران معدوم شود بهتراست

گزارش یا اعتراض به این نظر


farshid December 18, 2018 08:08 PM

شیعه با صدها سال روضه خوانی و وعزاداری گریه وزاری اخوندها یزید را منفورترین وظالم ترین حاکم وخلیفه معرفی میکنند تاخودشون را درصف امام حسین جا بزنند میگذریم از دکان وکاسبی هزاررساله اشان باخون امام حسین/ نگاه کنید به رفتار یزید با اسیران (کربلا) ودستگیر شده درمیدان جنگ مسلحانه با خلیفه که حتی باشنیدن نفرین ولعنت زینب و دستور به پذیرایی ولباس مناسب وغذا برای اسیران جنگی میدهد وبه فرد امینی فرمان میدهد بعد از چند روز انان را به منازلشان برسانند مقایسه کنید مردانگی یزید را با ظلم وجنایت این حاکمان ظالم (روی سخن با مسلمین ومومئنین وروحانیون شیعه وپیروان واقعی امامان است بیش وپیش ارهمه مردم شما به حکم خداوند ومحمد وعلی وحسین وظیفه دارید همچون امام حسین دربرابرحکومت ظلم بایستید وحتی بجنگید سکوت شما یا از بیدینی ویا ازمزدوری ویا از بزدلی شماست

گزارش یا اعتراض به این نظر


مرتضی December 18, 2018 08:12 PM

وافعا نمیتوانم درک کنم که از یک قاتل ادمکش جنایتکار دیکتاتور چطور میشود انتظار داشت که بیاید و توضیح بدهد که چه بلایی بر سر این زندانی سیاسی امده است و چه میخواهد بگوید
وافعا که دولت فرانسه هم دنبال وقت خریدن برای یک رژیم پوسیده و در حال سرنگون شدن هست دنبال چه چیزی است
لعنت بر خمینی و ال او وننگ بر مماشات و مماشاتگران

گزارش یا اعتراض به این نظر


علی December 19, 2018 02:40 AM

بالاخره معلوم نشد اروپا رفیق ماست یا رفیق شیره از این سیاست یکی به نعل و یکی به میخ آبی گرم نمیشه این همه جنایت کردند در خود اروپا از فرخزاد و اکبر محمدی و بختیار و قاسملو و شرفکندی وووو در اروپا جلو چشم اروپایی‌ها هیچ غلطی نکردند حالا برای قتل این وبلاگ نویس توضیح میخواهند برو عمو اینطور که شما جلو میری کم کم تحریم ها را هم بر میداری و باز اخوندا میمونند از توضیح این وحشی ها ککشان هم نمیگزد عظما برای ماندن سر کار یک مثنوی توضیح برای شما میده برای رضایت شما جای دوست جای دشمن رو هم نشون میده فقط بگذارید بمانند

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  10792 بازدید |


© copyright 2004 - 2019 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.