آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

آدينه، 5 بهمن ماه 1397 = 25-01 2019

ظریف به پولشویی اعتراف کرد؛ سفیر به ترور!

ظریف به پولشویی اعتراف کرد؛ سفیر ظریف به ترور!

سایت مشرق نیوز وابسته به وزارت بدنام و شکنجه گر اطلاعات مطلبی منتشر کرده که حاوی حملات لفظی و انتقادات شدید و بی سابقه از جواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی است

این منبع امنیتی با اشاره به اعتراف ظریف به پولشويی در جمهوری اسلامی و اظهارات سفیر ساابق رژیم در آلمان مبنی بر دست داشتن ماموران اطلاعات در عملیات تروریستی در اروپا نوشت: چرا همواره در مقاطع حساس بین‌المللی صدایی از داخل وزارت خارجه دولت روحانی به گوش می‌رسد که مشغول تعظیم جلوی اروپا و آمریکاست؟!

این سایت اطلاعاتی نوشت: با نگاه تحلیلی و آنالیزگونه به آنچه وزارت خارجه درباره صحبت‌های ماجدی (سفیر) منتشر کرده است؛ می‌توان نتیجه گرفت همانطور که در بحبوحه مهم جلوه دادن تهدید «جنگ علیه ایران»، عده‌ای از قدرت بنیان‌برافکن بمب‌های آمریکا سخن گفتند و یا در مقطع اوج گرفتن القائات پیرامون وجود فساد مالی و پولشویی کلان در ایران نیز به این امر صحّه گذاشتند! اکنون نیز قرار است همنوا با بهانه‌جویی اروپا علیه ایران، همان قضایا تکرار شود و عده‌ای دست به جاده‌ صاف‌کنی برای خواسته‌های دوستان غربی خود بزنند. در واقع آنها مایلند به مردم بگویند که اگر برجام دستاوردی نداشته، اگر spv اجرایی نمی‌شود و اگر اروپا ادعای خرابکاری امنیتی ایران در خارج از مرزها را دارد؛ این مقولات واقعیت دارد و دلیل تمام آنها را بایستی در سیاست‌های کلان نظام اسلامی جستجو کرد!


اظهارات سفیر رژیم ایران دردسرساز شد

اظهارات سفیر سابق جمهوری اسلامی در آلمان که در آن دست داشتن رژیم در چند عملیات تروریستی ماههای اخیر در برخی کشورهای اروپايی را تلویحا تائید کرده، برای حکومت ملاها دردسرساز شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، وزارت خارجه جمهوری اسلامی در اطلاعیه ای اعلام کرده که اظهارات این دیپلمات در گفتگو با خبرگزاری ایسنا، نظرات شخصی او بوده است.

بنابراین گزارش، این وزارتخانه همچنین به رسانه های خارجی و برخی خارج نشینان معلوم الحال که برداشت های دلخواه خود را از این مصاحبه به عمل آورده اند توصیه می کند ذوق زده نشده و آرزوهای قلبی خود را به دیگران نسبت ندهند.

اظهارات تامل برانگیز دیپلمات سابق رژیم

علی ماجدی، سفیر سابق جمهوری اسلامی در آلمان طی مصاحبه ای با ایسنا در باره اتهامات مربوط به اقدامات تروریستی اخیر رژیم ایران در برخی کشورهای اروپايی که رژیم تلاش می کند آن را بی پایه و اساس جلوه دهد، گفت: اروپایی‌ها در مورد ادعا‌هایی که مطرح کرده‌اند اسنادی آورده اند که ما نمی‌توانیم آن را به راحتی رد کنیم.

علی ماجدی که در این زمینه به اقدامات و طرح‌های تروریستی نسبت داده شده به رژیم ایران و اخراج دیپلمات‌های جمهوری اسلامی از دانمارک، هلند و آلبانی، مسدود کردن حساب‌های وزارت اطلاعات در فرانسه و نیز دستگیری یکی از دیپلمات‌های ارشد جمهوری اسلامی در اتریش اشاره دارد، تاکید می‌کند که اروپایی‌ها در مورد ادعاهایی که مطرح کرده‌اند اسنادی آورده‌اند که ما نمی‌توانیم آن را به راحتی رد کنیم،

وی در این گفتگو همچنین می گوید جمهوری اسلامی نباید خود را برابر ترامپ قرار می‌داد و می افزاید: باید بپذیریم که آمریکا هژمونی برتر دنیا است. ما چه دوست داشته باشیم و چه نداشته باشیم این یک حقیقت است. در زمان اوباما او سعی می‌کرد که با توافق و یارگیری امور را در صحنه جهانی به پیش ببرد، ولی ترامپ تلاش دارد که با قلدری کار را انجام دهد. در همین چارچوب اکنون می‌بینیم که رابطه فراآتلانتیکی آمریکا دچار مشکل شده است و یا این که واشنگتن و پکن در امور اقتصادی با یکدیگر اختلاف نظرات جدی دارند، ولی در کنار این اختلاف نظرها، نقش هژمونی برتر آمریکا سر جایش باقی است. در زمینه برجام ترامپ معتقد بود که این توافق دستاوردی برای آمریکا نداشته است. او می‌گفت: اروپایی‌ها به خاطر مسائل امنیتی به برجام احتیاج دارند، در حالی که آمریکا مشکلی از نظر امنیتی ندارد.

این دیپلمات 72 ساله افزود: ما همیشه نشان داده‌ایم که وقتی دچار اجبار می‌شویم مذاکره می‌کنیم. ما حتی نتوانستیم طی این مدت اعتماد اروپایی‌ها را جلب کنیم. اروپایی‌ها با ما کار می‌کنند، ولی به ما اعتمادی ندارند. می‌بینیم که طی این چند وقت چه مسائلی بین ایران و اتحادیه اروپا رخ داده است. من نمی‌خواهم مسائل را بازگو کنم، ولی این اتفاقات باعث شده که اعتماد اروپایی‌ها به ایران از بین برود. با دو، سه عمل اشتباه (اقدامات تروریستی)، اعتمادی که در حال ایجاد شدن بود از بین رفت. باید به کسانی که معتقدند با انجام برخی از عملیات‌ها و یا خودسری‌ها می‌توان منافع ملی کشور را تامین کرد، به صراحت گفت: تصور آن‌ها اشتباه است و اقدامات آن‌ها نه در راستای افزایش قدرت بلکه ضد قدرت است.


اتهام سنگین آلمان به شرکت هواپیمايی سپاه

شرکت هواپیمايی «ماهان ایر» تجهیزات و نیروی نظامی به سوریه منتقل می‌کند

وزیر خارجه آلمان در مورد تعلیق مجوز فرود هواپیماهای خطوط هوایی «ماهان» در این کشور گفت: این تصمیم برای «منافع امنیتی» برلین ضروری بوده است.

حساب کاربری وزارت خارجه آلمان در این مورد به نقل از ماس نوشت: این تصمیمی ضروری بر اساس منافع امنیتی ما بود. این خطوط هوایی (ماهان)، به مناطق جنگی و در وهله نخست سوریه، تجهیزات و نیروی نظامی منتقل می‌کند.

این تصمیم آلمان با استقبال «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا و «ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در برلین روبرو شده و واشنگتن از دیگر کشورهای اروپایی هم خواسته در این تصمیم از برلین پیروی کنند.

آمریکا از چند سال پیش خطوط هوایی ماهان را در فهرست تحریم قرار داده و از مدت‌ها قبل کشورهای اروپایی را برای تحریم خطوط هوایی جمهوری اسلامی تحت فشار گذاشته است.

تشدید اختلافات میان رژیم ایران و اروپا،
احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

صداوسیمای خامنه ای روز دوشنبه در گزارشی اعلام کرد: اروپایی‌ها باید موضوع آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای غنی سازی ۲۰ درصد را جدی بگیرند، زيرا حوصله و صبر ايران در مقابل وعده هاي بي سرانجام اروپا به سر رسيده و تهران وارد مرحله تصمیم گیری برای پاسخ هایی عملی و واکنش هایی شوک آور شده است.

بهارنیوز نوشت: با نگاهی به اخبار هفته های اخیر که به نوعی به روابط جمهوری اسلامی و اتحادیه اروپا مرتبط می‌شوند به سادگی می‌شد پیش‌بینی کرد که ادامه این روند به افزایش تنش‌ها و به وجود آمدن چالشی فراگیر میان تهران و بروکسل منجر خواهد شد که نتیجه قطعی آن کاهش شکاف به وجود آمده میان دولت‌های اروپایی و ایالات متحده از یک سو و اعمال تحریم‌ها در حوزه‌هایی هم‌چون تروریسم، آزمایش‌های موشکی و حقوق بشر از سوی دیگر می‌شود.

این منبع نوشت: مذاکرات بی ثمر چند ماه اخیر که برای سازوکار ویژه مالی جهت احیای برجام در دستور کار قرار گرفته بود نیز به بن‌بست رسیده است و آنچه از شواهد و قرائن بر می‌آید در صورت اجرایی شدن اس.پی.وی هم نمی‌توان امید چندان به بازگشت منافع اقتصادی حاصل از برجام داشت. به عبارت دیگر در این روزها آنچه در روابط جمهوری اسلامی و اتحادیه اروپا مشهود است، بالا گرفتن تنش‌ها، افزایش احتمال اعمال تحریم‌های تازه و به بن‌بست رسیدن مذاکرات برای احیای برجام است. تصور نادرستی که از ابتدا در ذهن برخی تصمیم‌گیران کشور ایجاد شد آن بود که شکاف ایجاد شده میان دولت‌های اروپایی و ترامپ همیشگی است.علی January 15, 2019 02:08 PM

متاسفانه آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها و کلا مردم غیر مسلمان دنیا پنبه در گوش گذاشته و چشم بر حقایق بسته آمد و به نصحیت گوش نمی‌دهند آنها مردم همه دنیا را مانند خودشان یکسان می‌بینند و فکر میکنند با محبت و تربیت می‌توانند آدمها را عوض کنند چون شناختی از اسلام ندارند و نمی‌دانند که در اسلام تقیه یعنی پنهان کاری و توریه به معنی دروغگویی برای پیشبرد مقاصد اسلام امری پسندیده است و مسلمان میتواند با دروغ و تظاهر در کشورهای غیر مسلمان جا کند و در جهت منافع اسلام به جاسوسی و خرابکاری بپردازد و به این ترتیب رضایت خدا را جلب و به اسلام خدمت کند و با اینکه بارها مسلمانان به سایر ملتها از این طریق ضربه زدند ولی متاسفانه گوش دنیا بدهکار نیست و مسلمانان همچنان با استفاده از پوشش حقوق بشر به ضربه زدن به جوامع دیگر مشغولند

گزارش یا اعتراض به این نظر


پلنگ ایران زمین January 15, 2019 05:13 PM

بهتر است آلمان ها موشکافیِ بیشتری کنند و در گزینش اینگونه کارها به طالیبانان و پیشینه او را در کشورش بررسی کنند بیگمان جمهوری اسلامی پول فراوانی به او میداده است آلمانها باید حساب بانکی او و خانواده اش را در آلمان و افغانستان بازرسی کنند و بازداشت کنند همچنین مستر پرزیدنت ترامپ باید این افراد را در آمریکا شناسایی و زندانی کند

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی January 20, 2019 11:31 AM

عجیب اینست که کشورهای اروپائی هنوز هم نمیخواهند براین حقیقت مهرتائید بگذارند که حکومت جمهوری اسلامی ونظام فاشیستی ولایت مطلقه فقیه در ذات وسیرت خود یک نظام حقه باز ودروغگو وخبیث وکلاش است نمیخواهند بفهمند که حکومت خامنه ای هیچ گونه پرنسیپ سیاسی در روابط بین المللی رامحترم نمی شمارد حکومت اسلامی تا آنجا خبث ذات دارد که برای ادامه حیات خودش دست بهر خباثتی میزند تا شاید از طریق باجگیری وباج خواهی بتواند کشورهای اروپائی راترغیب به حمایت از خود بنماید چند نمونه آن درماههای اخیر در دانمارک وفنلاند وفرانسه و برملا گردید که خود سند ودلیل محکمی بر پلیدی حکومت اسلامی دارند اروپا تا میخواهد تسلیم چنین اقداماتی باشد یا درمورد آنها اغماض نماید؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


پلنگ ایران زمین January 20, 2019 03:58 PM

این اهریمنان کینه شتری دارند و میخواهند به سبب قولِ داده شده و سرانجام نیافته تلافی کنند بازداشتِ کارمند ارتش دروغ نیست و از آنجاییکه آلمانها این اهریمنان را میشناسند و میخواهند هم از توبره بخورند و هم از آخور٬ برای گول زدنِ ملا٬ سخن از کوشش برای آسیب نزدن و نگهداری از برجام میکنند که بدین گونه و یکباره این خبر تکذیب میشود چنانچه آلمان ها بخوبی میدانند که ملاها هییییچ شانسی در برجام ندارند و ملاها هم به اندازه ای نادان هستند که نمیدانند برجام شدنی نیست

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی January 21, 2019 10:30 AM

نه تنها مدیر عامل ماهان از سرداران سپاه است بیاد داشته باشیم که صد ویک درصد مدیران ارشد ونمایندگان مجلس ومدیران کل در نهادهای جمهوری اسلامی از سرداران سپاه هستند چون جمهوری اسلامی باید به آنها باج بدهد درجمهوری اسلامی مدیران ارشد غیر سپاهی وجود ندارد

گزارش یا اعتراض به این نظر


پلنگ ایران زمین January 21, 2019 03:01 PM

بجز مقاصد نظامی٬ جا بجاییِ مواد مخدر و نوشیدنیِ الکلی در شرکت هوایی ماهان جزوی از برنامه است و فروش آن در ایران با نرخِ بسار بالا و سپس گرفتنِ مردم و تازیانه زدنِ آنها به سبب نوشیدنِ الکل

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو January 21, 2019 05:48 PM

واقعا" باید اعمال تروریستی و وحشت افکنی رژیم آخوندی چه ابعاد غیرقابل تصوری برای اتحادیه بوجود آورده باشد اتحاداروپا دراین چهل ساله با آنچه برمردم ایران روا داشته اند وادارومجبور به تحریم های اینگونه شود مگراین اتحاداروپا همان اتحاداروپا نیست که درصدد حل بحران ها توسط مذاکرات دیپلماتیک نبود که آلمان ها خواهانش بودند رژیم آخوندی که نه قوانین مبارزه با پول شوئی را قبول دارد و قوانین حق وحقوق بشرایرانی را به رسمیت می شناسند و نه ازحمایت ازتروریسیم ونه ازموشک پرانی وجنگی طلبی دست برمی دارد ودقیقا" آنچه که بادیداردیپلمات های اروپائی درتهران برایشان مثل روز روشن شده است این رژیم اصلاح پذیرنیست و باید به هرشکل وفرمی معدوم شود رژیم آخوندی که به لطف اوباما واتحادیه اروپا دوباره ادامه حیات می کند سالهاست که آلمان بدرستی میداند که هواپیمای ماهان چه

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی January 22, 2019 09:07 AM

تنها ابزاری که بعنوان ابزار النصر وبالرعب دردستان جمهوری اسلامی است وبا آن مدام مانور تبلیغاتی میکند همانا غنی سازی بیست درصدی است که میتوان آنرا یک ورق سوخته ویک پرپاکندای بیهوده برشمرد جمهوری اسلامی آنقدر از قیام مردم ایران در وحشت است که هیچ جائی برای ممانورهای غنی سازی وغیرو ندارد اینها واقعیاتی هستند که کشورهای اروپائی باید بفهمند جمهوری اسلامی در شرایط کنونی روی یک زمین مین گذاری شده راه میرود و میداند که ملت ایران همانند یک کوه آتشفشان در حال جوشش وانفجار است که هر آینه میتواند فوران کند وهمه چیز را در گدازه های خود بسوزاند ودفن کند

گزارش یا اعتراض به این نظر


اردلان January 24, 2019 11:00 PM

مگر نه آنکه تروریستهای جمهوری اسلامی در فرانسه و آلمان زنده یادان شهریار شفیق، دکتر شاهپور بختیار، فریدون فرخزاد و بسیاری دیگر از نویسندگان ایرانی ترور نکردنند اما چه شد؟
پس از گذشت دهها سال اروپائیان تازه متوجه شدنند که جمهوری اسلامی قسط ترور داشته
جمع کنید این بساط خالبازی را اروپائیان بدانند که خودشونند!

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  18884 بازدید |


© copyright 2004 - 2019 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.