آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

یکشنبه، 26 خرداد ماه 1398 = 16-06 2019

مادر علیرضا: نگذارید خون فرزندم پایمال شود

محمدهادی عرفانیان کاسب درباره رسیدگی به پرونده قتل علیرضا شیرمحمدعلی گفت: علیرضا پرونده‌ای با ۳ عنوان اتهامی از قبیل توهین به مقدسات، توهین به مسئولان رده بالای نظام و تبلیغ علیه نظام داشت که در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب، آقای قاضی مقیسه برای ایشان حکم ۸ سال زندان اعلام کردند.این وکیل دادگستری ادامه داد: من نتوانستم با موکلم ملاقاتی در زندان داشته باشم، زمان دادگاه تجدیدنظر موکلم هم ۱۸ تیرماه تعیین شد. زمانی که اردیبهشت ماه وقت رسیدگی مجدد تعیین شد، به شعبه تجدیدنظر مراجعه کردم خوشبختانه قضات با وکالت من موافقت کردند.

عرفانیان‌کاسب خاطرنشان کرد: پرونده را مطالعه نکرده بودم، شعبه در این مورد بسیار با من همکاری کرد و وقت را هم بر اساس استمهال من برای تجدیدنظر در تاریخ ۱۸/ ۴ /۹۸ تعیین کردند.وکیل شیرمحمدعلی یادآور شد: علیرضا اعتصاب غذا کرده بود تا او را به زندان اوین منتقل کنند به گفته مادرش در تماس‌هایی که با او داشته تلفن قطع می‌شده و در زندان رفتار خوبی با وی نداشتند.وی تاکید کرد: گویا علیرضا با آن دو فردی که او را به قتل رساندند بسیار خوب بوده و با آنها صحبت می‌کرده و ارتباط داشته است.

این وکیل دادگستری ادامه داد: سوال اینجاست که چطور آن شب درب سلول باز بوده و آن دو فرد دست به چنین اقدامی زده‌اند.وی تصریح کرد: فرض کنید درگیری هم صورت گرفته در این درگیری‌ها طرف متوجه نیست و با چاقو یا تیری ۲ الی۳ ضربه وارد می‌کنند. اما در درگیری آن شب بیش از ۳۰ ضربه زده شده که چند مورد آن به طرف شاهرگ و یک ضربه شدید به قلب زده شده به طوری که گوشت آن قسمت درآورده شده است تمامی این موارد از لحاظ حقوقی برای ما ابهام دارد.

عرفانیان‌کاسب خاطرنشان کرد: رئیس زندان، افسر نگهبان و سایر مسئولان زندان در این خصوص باید پاسخگو باشند.وی در خاتمه گفت: مادر علیرضا می‌خواهد که خون فرزندش و کسانی که سرنوشتی مانند وی دارند پایمال نشود و کسانی که در این قضیه قصور داشته‌اند مشخص شوند و همچنین اصل تفکیک زندان هم اجرایی شود.


مراسم یادبود علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی به قتل رسیده در فضای امنیتی برگزار شد

فیلم زیر: سخنان یک از حاضرین بر مزار زندانی سیاسی به قتل رسیده در زندان علیرضا شیرمحمدعلی

....این قتل در زندان، توسط چاقوکش ها و آدمکش ها انجام نشده، بلکه این دستگاه قضایی است که این جوان سیاسی را کشته! چرا باید یک جوان زندانی سیاسی را در میان زندانیان خطرناک جای دهند؟...

زندگی در لجنزار امام (ره) در شأن ما نیست

..۲۱ سال سن داشت، با اصلاحات به دنیا آمد. او را در زندان اصلاح کردند..... این یکی از واکنش‌های کاربران شبکه‌های اجتماعی به قتل علیرضا شیرمحمدعلی است که به اتهام توهین به خمینی و خامنه ای زندانی بود و به دست عوامل رژیم در زندان به قتل رسید.

یک کاربر ایرانی توئیتر در این باره نوشت: علیرضا چند ماه پیش پس از اعتصاب در یک نامه اعتراضی از زندان نوشته بود...ما ساکت نمی‌مانیم؛ زیرا زندگی در این لجنزار در شأن ما نیست....این بیرون، هر روز چیزی مثل همین عکس خانواده پویه نوریان با راننده اسنپ، به ما ثابت می‌کند که زندگی در لجنزار جمهوری اسلامی در شأن ما نیست. در شأن هیچ‌کس نیست.....


اعتراف به طرح جنایتکارانه خامنه ای در زندانها

علی مطهری، نائب رئیس مجلس ملاها در یک برنامه تلویزیونی اعتراف کرد که گاهی زندانیان سیاسی را به منظور تنبیه به بند مربوط به تبهکاران، دزدان و قاتلان و قاچاقچیان منتقل می‌کنند.

سازمان عفو بین‌الملل با «شوکه‌آور» خواندن خبر قتل زندانی عقیدتی ۲۱ ساله، علیرضا شیرمحمدعلی، در زندان فشافویه تهران خواستار انجام تحقیقات در این باره شد.

در ایران زندانیان سیاسی برای رسیدن به حقوق و خواسته خود، “تفکیک جرائم” که از ابتدایی ترین حقوق اولیه یک زندانی است، از راه های مختلف اعتراض خود را نسبت به عدم تفکیک جرائم، به گوش مسئولین میرسانند، از دوختن لباهایشان گرفته تا اعتصاب غذای طولانی مدت که منجر به وارد آمدن صدمات جبران ناپذیری بر جسم آنان می شود.

وحید صیادی نصیری یکی از بی‌شمار زندانیان سیاسی بود که در اعتراض به عدم تفکیک جرائم، دست به اعتصاب غذا زد، وحید ۲ ماه در اعتصاب غذا بود که دچار بیماری شده و در نهایت ۲۱ آذر ۹۷ جاودانه شد و داغ ننگی بر پیشانی حاکمیت نهاده شد.

پیکر علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی در حالی به خاک سپرده شد که مادر این زندانی تهدید شده‌ بود در صورت اطلاع رسانی و مصاحبه با رسانه‌ها، از دادن پیکر فرزندش به او خودداری خواهند کرد. (فیلم زیر)

زندانی سیاسی علیرضا شیرمحمدعلی ۲۱ساله، روز دوشنبه ۲۰خرداد در زندان فشافویه (زندان مرکزی تهران بزرگ) در یک طرح جنایتکارانه با ضربات چاقو به طرز فجیعی به‌قتل رسید. مهاجمان دو تن از مزدوران رژیم در میان مجرمان خطرناک بودند.

علیرضا شیرمحمدعلی از اهالی نازی‌آباد تهران از اواسط تیرماه گذشته دستگیر و به اتهامات مسخره‌ای مانند توهین به خمینی و خامنه‌ای و تبلیغ علیه نظام به ۸سال زندان محکوم شده بود.

وکیل علیرضا شیرمحمدعلی می‌گوید تعداد ضربات وارد شده به او بیش از ۳۰ ضربه بوده است.

محمدهادی عرفانیان کاسب، وکیل علیرضا شیرمحمدعلی درباره جزئیات حادثه قتل وی در زندان فشافویه اظهار می‌کند: علی‌الظاهر در بندی که ایشان حضور داشتند یک سلول انفرادی وجود داشته که دو قاتل در آن بودند. متأسفانه معلوم نیست آن شب چه اتفاقی افتاده که آنها بدون هیچ درگیری قبلی دفعتاً به ایشان حمله می‌کنند و با ضربات متعدد ایشان را به قتل می‌رسانند.

این وکیل دادگستری می‌گوید: گفته می‌شود تعداد ضربات بیش از ۳۰ ضربه بوده است. اما برای اطلاع از تعداد دقیق باید از خانواده پیگیر شوم. اما یک ضربه شدید به قلب و دیگری به شاهرگ بوده است. عرفانیان اظهار می‌کند: معمولاً وقتی درگیری می‌شود یکی دو ضربه می‌زنند، ولی وارد کردن ۳۰ یا ۴۰ ضربه عجیب است. او در پاسخ به این پرسش که چطور دو قاتلی که در سلول انفرادی بودند توانسته‌اند از سلول خارج شوند و شیرمحمدعلی را به قتل برسانند، می‌گوید: من از جزئیات به‌صورت دقیق خبر ندارم، ولی بر اساس اطلاعات موثقم در بندی که مرحوم شیرمحمدعلی حضور داشت یک سلول بوده که دو قاتل داخل آن بودند و همیشه در آن بسته بوده است، اما آن شب آن دو نفر آقای شیرمحمدعلی را به داخل سلول کشیدند و ایشان را به قتل رساندند.

او درباره علت انتقال این زندانی به زندان فشافویه اظهار می‌کند: جرم ایشان امنیتی-سیاسی است، چون قانون بر تفکیک زندانیان تأکید دارد، من نمی‌دانم چرا ایشان را به زندان فشافویه منتقل کردند.

دیدبان حقوق بشر خواستار تحقیق فوری درباره نقش مقامات قضائی جمهوری اسلامی در قتل علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی شد

یک مسئول سازمان دیدبان حقوق بشر به بخش فارسی صدای آمریکا گفت: اینکه یک جوان ۲۱ ساله با اتهاماتی واهی به زندان بیفتد و در زندان جانش را از دست بدهد، فاجعه‌بار است.

وی افزود: به نظر می‌رسد مقامات رژیم ایران از قرار دادن زندانیان سیاسی در کنار زندانیان متهم به جرائم خشن به عنوان تاکتیکی برای افزایش فشار بر زندانیان سیاسی استفاده می‌کنند.
www.youtube.com/watch?v=DVADaJ2igA0

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.
DOWNLOADسرنگونی بدست توانای مردم June 11, 2019 11:10 AM

عجب نامۀ افشاگرانه و تکان دهنده ای!
درود و افتخار بر علیرضا شیرمحمدی قهرمان(فرزند راستین مردم دلیر ایران) و یاران مصمم اش،و همۀ رهروان راه آزادی وعدالت و برابری،
نامش در خاطر تاریخ آزادیخواهی شیران و دلیران جان برکف ایران همیشه زنده و خواستش در تحقق سرنگونی تمامیت حکومت جلادان پیروز باد

گزارش یا اعتراض به این نظر


یک ایرانی June 11, 2019 02:48 PM

حتما قول تخفیف جرم و یا آزادی به این زندانیان عادی داده اند تا زندانی سیاسی آقای علیرضا شیرمحمدعلی را به قتل برسانند چون این اولین بار نیست که جمهوری اسلامی بوسیله زندانیان عادی زندانیان سیاسی را به قتل میرسانند و یا زخمی میکنند و مسئولین زندانها و زندان فشافویه به همراه مسئولین قوه قضائیه گناهکار هستند و باید محاکمه شوند و خواهند شد

گزارش یا اعتراض به این نظر


masood June 12, 2019 12:03 PM

باسلام درود : توجه : ساعت صفر برای سیدعلی خامنه ای در ایران آغاز شد

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو June 12, 2019 08:25 PM

جنایات های هولناگ و مخوفی که با ورود خمینی ملعون که درصدد محو ومعدوم کردن هرآنچه حکومت پهلوی به ارث برای ایرانی ها برجا گذاشته بود چه تمدنی چه رفاهی وچه آزادی وچه تحصیلی و چه پیشرفت و خلاقیت نسل مردمی ایران بود وتوجه بیشترش درکشتن ایرانی ها بودکه وطن پرست ها وسیاسی ها و نظامیون آگاه وفهمیده دوران حکومت پهلوی که گول زدن وعوام فریبی اسلام وارانه اخوندیش را نمی پذیرفتند ودرصدد مخالفت با وی و حکومتش بودند- آیت الله خلخالی ورئیسی واحمدی نژاد وصفارهرندی و شرکاء هزارها ایرانی چه درزندان ها کشتند وچه تیرباران کردند وچه به چوخه های اعدام سپردند- چند نمونه ازهزارها نمونه دیگرکه نشانگرخداپرستی اسلام وارانه خمینی وخامنه ای بوده است -هویدا-قتل های زنجیره ای- دکترشاپوربختیار- فریدون فرخزاد- میکنوس- ستاربهشتی -زهراکاظمی- نداآقاسلطان-همسرنجفی وصدها نفردیگر

گزارش یا اعتراض به این نظر


علیرضاشیرمحمدعلی June 13, 2019 05:18 AM

علیرضاشیرمحمدعلی،یادت گرامی و نامت جاوید
فرزندان راستین میهن
خانواده و مکان زندگی آن دو قاتل را شناسایی وبدون کوچکترین ترحمی، انتقام سخت بگیرید

گزارش یا اعتراض به این نظر


علیرضاشیرمحمدعلی June 14, 2019 02:40 AM

دو تن از زندانیان بزهکار به نام‌های حمیدرضا شجاع‌زاده، متهم به قتل عمد و محکوم به اعدام و محمدرضا خلیل‌زاده، متهم مواد مخدر، با چاقو به آقای شیرمحمدعلی حمله کرده‌اند

گزارش یا اعتراض به این نظر


علی June 14, 2019 09:48 AM

جمهوری پلید اسلامی در خباثت و خونریزی و درندگی به مرزهای جدیدی دست پیدا کرده بیرون از معیارهای انسانی کلا جنایت کردن را به یک مکتب تبدیل کرده دیگر به مرگ هیچ یک از نیروهای مخالف رژیم نباید به سادگی نگاه کرد چرا که رژیم حتی تاب انتقاد را هم ندارد و هر حرکتی را بشدت سرکوب میکند و فقط توجیه آن قتل با هم فرق دارد و ماهیت همه یکسان است ببینید از ابتدا تیرباران زن حامله و دکتر رشوند سرداری بیمار تا تجاوز و قتل زهرا کاظمی در زندان و ستار بهشتی زیر شکنجه و سعیدی سیرجانی با شیاف پتاسیم و پروانه و داریوش فروهر با سی و هفت ضربه چاقو وووو تا علیرضا شیر محمدعلی با سی ضربه چاقو عامل همه یک نفر است و بقیه ابزار هستند و باید ریشه او را خشکانید و آن هم خود سفیه وقیح علی خامنه‌ای و عقیده منحط اسلامی است

گزارش یا اعتراض به این نظر


براندازی June 14, 2019 01:51 PM

همانطور که خودسوزی محمد بن بوعزیزی در تونس باعث سرنگون شدن دیکتاتور شد, در ایران هم قتل علیرضا شیرمحمدعلی پتانسیل زیادی پیدا کرده که سنبلی بشود برای سرنگون کردن رژیم اسلامی

گزارش یا اعتراض به این نظر


پلنگ ایران زمین June 14, 2019 11:10 PM

اینکه زندانیان سیاسی را به زندانِ چاقوکشان و آدمکشان و یا دانشجویان را به زندانِ معتادین می فرستند چیزِ تازه ای نیست دانشجویانِ جوان بدست چندین معتاد که دست و پایِ او را با زور گرفته اند٬ با سرنگِ آلوده هرویین به او تذریق کرده و زندگی او را برای همیشه نابود می کنند و اگر لب بگشاید٬ جانِ او را با انگِ فروشندگی می ستایند
این است اسلامِ نابِ محمدی

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام June 15, 2019 01:21 AM

نکته ی درد آور و طنز تلخ این ویدیو اینجاست که تا این فرد محترم نام قاضی صلواتی را می‌‌آورد ( ثانیه ی ۳۷ ویدیو ) زنی‌ از بین جمعیت صلوات میفرستد! این درد را به که باید گفت امان از فقر فرهنگی

گزارش یا اعتراض به این نظر


علیرضاشیرمحمدعلی June 15, 2019 12:06 PM

تا این فرد محترم نام قاضی صلواتی را می‌‌آورد ( ثانیه ی ۳۷ ویدیو ) زنی‌ از بین جمعیت صلوات میفرستد!
***بررسی شوداحتمالاً یکی از نیروهای زن امنیتی مخفی بوده! !

گزارش یا اعتراض به این نظر


رویا June 16, 2019 03:01 AM

دو نکته: دوستان عزیز وقتی کسی دذر حال گفتن مطالبی است لطفا سکوت را رعایت کنید که همه سخنان آن فرد را بشنوند مادر عزادار و آقایی که در حال توضیح ماده هشت آیین زندانها بود دوم: آن مرد بیخرد که در حال صحبت با تلفن همراهش در ثانیه 50 در حال گزارش میباشد درست در هنگامی که مادر داغدار شروع به صحبت میکند

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  11517 بازدید |


© copyright 2004 - 2019 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.