آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

آدينه، 27 دی ماه 1398 = 17-01 2020

وضعیت بهم ریخته "نظام" پس از هلاکت سلیمانی

اسحاق جهانگیری، معاون روحانی، طی سخنانی شرایط کنونی "نظام" را هولناک، پر دلهره، غیرمنتظره و هراس آور توصیف کرد و گفت: ...نظام در چهل سال گذشته هیچگاه در چنین وضعیت خرابی نبوده است. دی ماه امسال تا به امروز در غم در نگرانی در دلهره در شنیدن خبرهای غیرمنتظره در هراس از آینده گذشته است.

وی افزود: ...کشور در شرایط حساس و خطیری است. شاید با قاطعیت بشود گفت که در این ۴۰سال هیچ‌ وقت چالش های مهمی همزمان این‌گونه در مقابل کشور نبوده است....

از سوی دیگر حاجی زاده، فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران گفته: ...مردم (نیروهای رژیم) امیدشان را از دست ندهند و احساس نکنند که با شهادت حاج قاسم کارها از دور خارج می‌شود. با نبود حاج قاسم و امثالهم اتفاقی نمی‌افتد...

این در حالیست که اکثر کاربران ایرانی روز جمعه در شبکه‌ های اجتماعی در واکنش به سخنان خامنه‌ای در نماز جمعه تهران نوشتند: انگار حضرت آقا ترسیده و بهت زده است...


تلاش خامنه ای برای روحیه دادن به نیروهایش

رهبر درمانده جمهوری اسلامی امروز تلاش کرد با حضور در نماز جمعه به نیروهای وارفته رژیم و ریزشی‌های ترسان نظام در پی تشدید بحران ها روحیه بدهد. این در حالیست که در برخی گزارشها گفته شده تعداد قابل توجهی از کادرهای بسیجی اخیرا پایگاه های خود را ترک کرده و حاضر به بازگشت نشده اند.

خامنه‌ای امروز در نمایش نماز جمعه تهران خطاب به باقیمانده هوادارانش گفت: آنروزی که ده‌ها میلیون نفر (!) در ایران به پاس خون فرمانده سپاه قدس به میدان آمدند و روزی که موشک های سپاه هم پایگاه نیروهای آمریکایی را در هم کوبید، ایام الله بود.

خامنه ای حمله موشکی سپاه به پایگاه‌های آمریکا در عراق را ضربه به هیبت ابر قدرتی آمریکا توصیف کرد و گفت که این پاسخ قدرتمندانه،‌ حیثیتی و جبران ناپذیر بود.

خامنه ای در ادامه دروغ پردازی‌هایش گفت: مردم در سراسر جهان در واکنش به ترور شهید سلیمانی پرچم آمریکا و اسرائیل را آتش زدند که این هم نشانگر حمایت خدا از مردم ایران است.

خامنه‌ای سپس گفت آیا آنها که عکس شهید سلیمانی را پاره می کنند مردم ایران هستند یا جمعیت میلیونی که به خیابان آمده اند؟

رهبر جمهوری اسلامی در ادامه به شعار "نه غزه نه لبنان" معترضان اشاره کرد و گفت: این افراد نه تنها جان، که حاضر نیستند راحتی و آرامش خود را فدا کنند. این شهید سلیمانی و اعضای نیروی قدس هستند که جان خود را فدا کردند.

خامنه‌ای که تاکنون در برابر شلیک پاسداران به‌ هواپیمای اوکراینی و کشتار ۱۷۶ مسافر بی‌گناه سکوت کرده بود، با رذالت تلاش کرد این موضوع را کم اهمیت جلوه دهد و گفت: سعی کردند این قضیه را به‌ نحوی آرایش بدهند که کشته شدن فرمانده نیروی قدس و نیروی بسیجی مردمی عراق را به‌ دست فراموشی بسپارند.

خامنه ای همچنین با اشاره به تهدید کشورهای اروپایی برای به جریان انداختن مکانیسم حل اختلاف برجام هم گفت: من پیشتر هم گفته بودم که به اروپایی‌ها اعتماد ندارم و این کشورهای حقیر پادوی آمریکا هستند.

رادیو فردا پیش تر در تحلیلی گفته بود: رهبر جمهوری اسلامی فردا از جایگاه یک متهم با مردم سخن می‌گوید نه رهبر یا مدعی، به‌ویژه این‌که سپاه که مقصر اصلی ماجرای سرنگونی هواپیماست، به طور کامل و مستقیم زیر نظر او اداره می‌شود. بنابراین هر چیزی که خامنه‌ای بگوید، ولو عذرخواهی کند، به معنای پایان بخشیدن به بحران نیست، بلکه ممکن است بحران را تشدید کند.

این منبع افزود: باید توجه داشت که خامنه ای دیگر در عرصه سیاسی «فصل‌الخطاب» نیست. او در دو دهه گذشته اندک اندک از موقعیت یک رهبر یا پدر سیاسی به یک بازیگر و حریف سیاسی تغییر موقعیت داده است. علاوه بر این، در طول این دو دهه برای بخش مهمی از مخالفان، او عامل اصلی همه مشکلات موجود شناخته شده است. بازتاب این درک را در شعارهای خیابانی می‌توان دید که هر روز علیه او بیشتر و متمرکزتر و تندتر شده است.


اعتراف مقام حکومتی به تضعیف جایگاه خامنه ای

معاون اول روحانی در مراسم گرامیداشت هاشمی رفسنجانی و قاسم سلیمانی اظهار کرد: در شرایط دشوار و غمباری هستیم. اگر الزام به حکم وظیفه نبود، ترجیح می‌دادم سکوت کنم و به درون خود پناه ببرم.

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری با تاکید بر این‌که تضعیف جایگاه رهبری می‌تواند برای ایران (جمهوری اسلامی) خطرناک باشد، گفت: در شرایط فعلی سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی مردم تنزل پیدا کرده برای ترمیم اعتماد لطمه دیده باید خطا‌ها جبران شود و مسئولیت‌پذیر باشیم.


بازگشت خامنه ای به نماز جمعه؛ چرا؟

رسما اعلام شد که خامنه ای برای نخستین بار در هشت سال اخیر تصمیم گرفته نماز جمعه دو روز دیگر تهران را خود هدایت کند.

به گزارش رادیو پیام اسرائیل، آگاهان امور می گویند که این تصمیم خامنه ای نشان می دهد که او تا چه حد موقعیت خود را در داخل حکومت در خطر می بیند و قصد دارد با امامت جمعه تلاش کند مخالفت ها با خود را خنثی سازد.

در سال های اخیر، بسیاری از دست اندرکاران رژیم ایران معتقد شده اند که خامنه ای شایستگی رهبری ندارد و مرتکب اشتباهات سهمگینی شده که ایران را به آستانه ورشکستگی کشانده و حکومت را به لبه پرتگاه سقوط کشانده است.

این ابراز مخالفت ها، از هنگام بروی کار آمدن پرزیدنت ترامپ در ایالات متحده و خروج آمریکا از برجام شدت گرفته و هراندازه اوضاع داخلی ایران وخیم تر شده، صدای مخالفان خامنه ای نیز بلندتر گردیده است.

در تازه ترین نمونه، یک فعال سیاسی مخالف حکومت خامنه ای در داخل کشور از رهبر جمهوری اسلامی خواست دست از قدرت جهنمی بردارد و استعفا دهد.

به گزارش سایت کلمه، ابوالفضل قدیانی با اشاره به ناکارآمدی حکومت ایران در فاجعه ساقط کردن هواپیمای اوکراینی، خواستار کناره‌گیری رهبر جمهوری اسلامی از قدرت شد.

وی می گوید: موشک شلیک شده به هواپیما مانند شلیک به مغز و قلب قربانیان خیزش اعتراضی آبان‌ماه گذشته است. این یعنی شلیک بر پیکر مردم مظلوم ایران.

ابوالفضل قدیانی، پنهانکاری مقام‌های جمهوری اسلامی در مورد شلیک به هواپیمای اوکراینی را با عملکرد گوبلز، وزیر تبلیغات آلمان نازی، مقایسه کرده و تأکید می‌کند: البته دروغ و فریب سیستماتیک جزء لاینفک نظام استبداد دینی است.

وی افزود: به اعتقاد من خون‌بهای قربانیان به خون‌خفته رفتن مستبد امروز ایران و نظام استبداد دینی بر پایه ولایت مطلقه فقیه است. آقای خامنه‌ای باید دست از این قدرت جهنمی بردارد و استعفا دهد و کنار رود تا عرصه برای برگزاری رفراندوم به منظور تغییر نظام جمهوری اسلامی و استقرار نظام جمهوری دمکراتیک سکولار فراهم گردد.


نخبگانی که در آتش سپاه جهل و جنایت سوختند

پانیذ و حمید و مهدی و پونه و ایمان و آرش و میلاد و دهها کارشناس ارشد و دهها کودک و نوجوان در آتش انتقام پاسداران خامنه ای سوختند.

بامداد روز چهارشنبه ۱۸دیماه خبر سقوط یک هواپیمای مسافربری در حوالی تهران جهان را در بهت و حیرت فرو برد. جهان از مرگ ۱۷۶مسافر بی‌گناه تکان خورد اما خامنه‌ای ـ همان زمان ـ در ملاقات با بسیجیان قم ۴۵ دقیقه در باره هلاکت سلیمانی روضه‌ خواند، اما هیچ اشاره‌ ای به نخبگان ایرانی پرپر شده در آسمان نکرد.

انستیتوی علمی ماکس پلانک در آلمان از مرگ یک پژوهشگر جوان ایرانی خبر داده است. پانیذ سلطانی از پژوهشگران برجسته آن انستیتو بوده و در سقوط هواپیمای اوکراینی در نزدیکی تهران کشته شده است.

در اطلاعیه‌ای که انستیتو ماکس پلانک روز جمعه (دهم ژانویه) منتشر کرده آمده است که آن انستیتو "در سوگ مرگ غم‌انگیز پانیذ سلطانی، دانشمند ۲۹ ساله" فرو رفته است.

این دانشمند جوان ایرانی دکترای خود را در رشته پلیمرشناسی اخذ کرده بود و در شهر ماینز زندگی می‌کرد.آریا January 11, 2020 08:18 AM

تا مردم ایران دست از اسلام برندارند به روز بدتر از این هم خواهیم افتاد از روزی که اسلام اعلام موجودت کرد میلیون ها میلیون به خاطر یک مغز معیوب کشته شدند به امید آنروز

گزارش یا اعتراض به این نظر


mari January 11, 2020 10:35 AM

با عرض تسلیت به همه بازماندگان این فاجعه ماله کشانی مثل خلبان هوشنگ شهبازی که در بی بی سی فرمایش می کرد اظهار داشت هواپیما نقص فنی داشته واقعا شرم بر شما خود فروشان که برای تکه نانی و تکه استخوانی از دست چلاق علی خامنه ای بهر دروغی متوسل می شوید سه روز تمام این حکومت جهل به دنیا دروغ می گفت و سرانجام به حباثت خود اعتراف کرد دروغ در ذات این حکومت پلید است چرا که دین این حکومت دروغ گفتن را سلاح مومن می داند

گزارش یا اعتراض به این نظر


قاسم . January 11, 2020 10:38 AM

۴۰ سال سیاه است که ملت یا وجود این مذهبیون نفهم یا در جنگ با بیگانه و یا در زدوخورد درونی است یا صف های طولانی این و آن اقلام خوراکی وووووو هستند چهل سال سیاه در حسرت یک شب آرام هستیم اینها از برکت وجود نحس جمهوری کثیف اسلامی است فقط کشت و کشتار و دشمن تراشی و دشمن ستیزی اینها همه از ایدئولوژی کثیف اسلامی سر چشمه می گیرد تا این بی سوادان خشک مغز سر کار هستند هیچ تغییری حاصل نخواهد شد دین از سیاست باید جدا باشد آخر هم همه به این عقیده خواهیم رسید

گزارش یا اعتراض به این نظر


خسرو January 11, 2020 12:08 PM

بابا یک نفر آدم با شرف میون اطرافیان این خامنه ای جننایتکار هیولا صفت پیدا نمیشه که یه گلوکه تو مغز پوک این کثافت خالی کنه و دنیا را از شر وجود منحوسش پاک کنه ؟ آقا ما باید کی رو ببینیم، ما رهبر نمیخواهیم رهبر زورکی

گزارش یا اعتراض به این نظر


بینام January 11, 2020 12:57 PM

این الاغ چه می فهمه نابغه اصلاچیه وقت اینها را می بینه از هر چه خدا قرآن پیامبر علی حسن و حسین و تنفر پیدا می کنه

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو January 11, 2020 07:30 PM

اگرمقامات حکومتی آلمان که درحقیقت خفه خوان گرفته اند به برای ترحم وهمبستگی با این دانشمند وهمچنین محکوم کردن این جنایت می بایستی لاقل چند روزی سفارت شان را درایران تعطیل و سفیرشان را به المان فرا می خواندند ولی چنین نشد وهمچنین برطبل حمایت ازحمایت برجام وارازخکومت اخوندی می کوبند ودرصدد پول رسانی به قاتلان مردم ایران هستند تسلیت به تمامی خانواده های عزاداردردمند - مرگ ونفرت برحامیان رژیم اخوندی

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام January 15, 2020 03:00 PM

نماز جمعه کیلو چند خامنه ای خر کیه گوبلز هر چی بود دستکم قیافش شبیه آدم بود یونیفرم میپوشید و سواد نظامی داشت این چلاق تکدست عمامه به سر لیاقت دربونی دستشویی رستوران بین راهی رو هم نداره بیخودی گندش نکنید مرتیکه رو

گزارش یا اعتراض به این نظر


شاید January 15, 2020 09:09 PM

این یکروز را هم صبر کنید شاید روز جمعه بخواهد استعفای خودش را اعلام کند

گزارش یا اعتراض به این نظر


پایان نزدیک است !!! January 16, 2020 01:38 AM

کار به جای باریکی رسیده که خود ضحاک ماردوش، بایستی شخصأ در نماز جمعه حضور یابد و با «اتهام زنی ها» و «دروغ و نفرت افکنی های» همیشگی های خود، به مردم آزادیخواه ایران «حمله» کند و مریدان و حامیان جنایتکار خود را به سرکوب خونین ملت ایران تشویق کند، تا شاید چند صباحی بیشتر به حیات نکبت بار و خونین خود ادامه دهد
فقط به شمارش واژهٔ «دشمن» و «آمریکا» در سخنان «نفرت اندیشانهٔ» او در روز جمعهٔ آینده توجه کنید!
او قطعأ به بیش از ۵۰ بار از هر دو واژه در نطق پُر از «خشم و نفرت» خود استفاده خواهد کرد
سخنان او مثل همیشه تکراری، مردم فریبانه، دروغ و پُر از «مزخرفات اسلامی» خواهند بود که به ترویج خشونت و نفرت در جامعه است
او به پایان خط زندگی خود نزدیک شده و این عکس العمل های مذبوحانه او و نزدیکان او، بهترین اثبات آن است

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرام January 16, 2020 03:58 AM

کفگیر خامنه ای تبهکار و ایدئولوژی پوسیده ۱۴۰۰ ساله اش به ته دیگ خورده و اکثر مردم و حتی آنان که هنوز ویروس اسلامی در وجودشان رخنه دارد یاوه های این دستار بسر دوزاری را باور نمیکنند نابودیتان نزدیک است، چهل سال انتظار به پایان میرسد

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام January 16, 2020 02:42 PM

ادمین گرامی خسته نباشی هر که هستی و هر جا هستی شاد و سلامت و سرزنده باشی در کنار عزیزان و دوستان

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی January 16, 2020 03:28 PM

باهمه ارادتی که برای آقای قدیانی ومجموعه هزینه هائی که ایشان در مسیر مبارزات آزادیخواهانه مردم ایران پرداخته اند قائلم، لازمست بیک نکته مهم درمورددرخواست ایشان که استعفای خامنه ای ازقدرت بگفته ایشان جهنمی است که بنظرم ازجهنم چهره پردازی شده آقایان هم سوزان تراست، بایدیاران اصلاح طلب وهمرزمان خودشان درسازمان مجاهدین انقلاب اسلامی راخطاب قراربدهندوبه آنها نهیب بزنند که دست ازگدائی رسیدن بقدرت بردارند وبسوی ملت ایران روی بیاورند یک اخطارجدی هم به سیدمحمدخاتمی وآن دیگرانی بزنندکه هنوزهم دارندازاین نظام خبیث وضدایرانی حمایت میکنند مشکل مردم ایران بااستعفای علی خامنه ای حل نخواهدشد مشکل مردم ایران باکلیت یک نظامست که معمارآن روح الله خمینی است واین میراث شوم راازخودبرجای گذاشت تاعناصری چون خامنه ای وسرداران تبهکار حاکم برسرنوشت یک ملت رشوند

گزارش یا اعتراض به این نظر


بی January 16, 2020 03:49 PM

باز این ناقص الخلقه می خواهد این مردم ساده لوح را با نشان دادن دست نداشته اش فریب بدهد

گزارش یا اعتراض به این نظر


mari January 16, 2020 06:42 PM

بعد از این همه اعتراضات بر علیه آقای خامنه ای ایشون هنوز همچنان در توهم باقی مانده که 80 میلیون انسان باید مثل هم و در نهایت مثل او بیندیشند از این باب او قصد دارد فردا در دانشگاه تهران که مکان علم و دانش است نه جولانگاه دزدان سر گردنه حرفهای همیشگی بی سر و ته خود را بار دیگر تکرار کند او هنوز به این درک نرسیده و نمی داند حکومتی مقبولیت خواهد داشت که بتواند همه گرایشات فکری جامعه را مدیریت کند, ایشون در نهایت می تواند یک مسجد پنجاه نفری را با روضه خواندن سرگرم کند و از عقوبت اخروی و از حورالعین صحبت کند ولی صلاحیت و لیاقت و مدیریت کشور داری را ندارد اینکه ایشان به زور تفنگ باند قاچاقچی ها و لات های چاله میدون رهبری کشور 80 میلیونی را عهده دار شده و مملکت را به فلاکت و بدبختی وتبهای کشانده از نا آگاهی و کم دانی بخش وسیعی از هموطنان عزیز و خیانت عده ای از مثلا نخبگان جامعه بود

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو January 16, 2020 06:44 PM

بدون هیچ شک وشبهی وبراساس واقعیت ها دراین چهل ساله نشان میدهد آنچه خمینی وخامنه ای وحکومت استبداد و چپاولگر وجنایتگرآنچه برضدیت با موجودیت مردم ایران و رفاه واقتصاد وفرهنگ وتمدن و پیشرفت شان وعلاوه بران حصرکردن مردم همچون برده گان درکشورخودشان انجام دادن شباهت حقیقی با حکومت کردن هیتلر دارد- خمینی وخامنه ای رهبری برای مردم ایران نبوده اند بلکه برای محووتصاحب کردن آنچه به مردم تعلق داشته ودارد - این چنین حکومتی واین چنین رهبرهائی هرگز جایگاهی درایران نداشته اند

گزارش یا اعتراض به این نظر


you censor News for Mullags January 17, 2020 01:43 AM

سازمان ملل: پنج میلیون کودک سوری آواره شده‌اند

گزارش یا اعتراض به این نظر


Dariush January 17, 2020 01:04 PM

پرزیدنت ترامپ گرامی‌، لطفا یک موشک زیبا و بزرگ ساخت آمریکا در تمبان این سید چلاق قاتل دزد بترکان تا همه بعد از ۴۰ سال شنیدن صدای نحس این مفعول کمی‌ آسوده شویم؛ ارادتمند میلیونها میلیون ایرانی‌!

گزارش یا اعتراض به این نظر


ایرانی اصل January 18, 2020 01:48 AM

این خامنه ای دجال چقدر بیشرم و کثیف بوده که برای بقای خودش حاضر شده از جیب ملت به هر بسیجی بیوطن و وطنفروش صد هزار تون بده و از گوشه گوشه ایران به نماز جمعه بکشاند که شاید بتواند دوروز بیشتر از خون انسان های ایرانی تغذیه نماید ولی کور خوانده و بزودی زود بدست کل ملت شریف ایران به قعر زباله دان تاریخ سپرده خواهد شد

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  49517 بازدید |


© copyright 2004 - 2020 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.