آدرس پست الکترونيک [email protected]

چهارشنبه، 23 مهر ماه 1399 = 14-10 2020

درخواست لغو حکم جدایی فرزند خوانده زوج مسیحی

بیش از ۱۲۰ نفر از وکلای دادگستری و فعالان مدنی و حقوق کودک خواهان لغو حکم جدایی فرزندخوانده ۲ ساله زوج مسیحی شدند

به گزارش خبرگزاری هرانا، در بخشی از این بیانیه با استناد به تعدادی از اصول قانون اساسی ایران ضمن اشاره به اینکه “در هیچ کجای این قوانین و مقررات هیچ صحبتی از نوع دین یا مذهب متقاضیان سرپرستی یک کودک از بهزیستی نشده” آمده است “بهزیستی درخواست غیرقانونی لغو سرپرستی این کودک را به دادگاه داده که شعبه دوم حقوقی و دوم تجدیدنظر بوشهر حکم به لغو سرپرستی داده این در حالی است که این حکم بدون توجه به ضرورت رعایت مصلحت کودک و سلامتی مصرح در ماده ٢۴ قانون کنوانسیون حقوق کودک و قواعد شرعی و اصول حقوقی و عدم تطابق با فتاوای فقهی و اصول حقوق کودک صادر شده است”.

دادگاه تجدیدنظر بوشهر رأی به جدا کردن فرزندخوانده دوساله یک زوج نوکیش مسیحی به دلیل "مسلمان‌زاده بودن این کوددک" داده است.

به گزارش هرانا، پیش‌تر در ۲۹ تیرماه قاضی دادگاه خانواده بوشهر در حکمی اعلام کرده بود که "رابطه عاطفی شدیدی" بین این کودک و مریم فلاحی و سام خسروی وجود دارد.

دادگاه خانواده همچنین با اشاره به بیماری قلبی و گوارشی این کودک گفته بود، با بازگرداندن او به پرورشگاه "آینده نامعلومی" در انتظار این کودک است و احتمال این که خانواده دیگری این کودک را به فرزندی بپذیرد "صفر" است.


اجرای حکم تبعید یک نوکیش مسیحی به برازجان

خبرگزاری هرانا – محمدرضا (یوهان) امیدی، نوکیش مسیحی جهت اجرای حکم دو سال تبعید راهی شهر برازجان شد. آقای امیدی در تاریخ ۲۸ مردادماه با پایان دوره محکومیت دو سال حبس خود، از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ماده ۱۸، روز دوشنبه ۲۴ شهریورماه ۹۹، محمدرضا (یوهان) امیدی، نوکیش مسیحی، جهت اجرای حکم دو سال تبعید راهی شهر برازجان در استان بوشهر شد.

محمدرضا امیدی به همراه سه شهروند مسیحی دیگر در ۲۴ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵، در مراسم کلیسایی در رشت توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شدند.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمدرضا امیدی و سه شهروند دیگر در تاریخ ۳ تیرماه ۹۶، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی برگزار شد و در نهایت آقای امیدی از بابت اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق ترویج مسیحیت به ۱۰ سال حبس و ۲ سال تبعید به شهرستان برازجان محکوم شد. حکم حبس این نوکیش مسیحی در دادگاه تجدید نظر به دو سال حبس کاهش یافت.

این شهروند در نهایت در روز سه‌شنبه ۲۸ مرداد ماه ۱۳۹۹، با پایان دوره محکومیت از زندان اوین آزاد شد.


ادامه سرکوب نوکیشان مسیحی

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته شیرکو سیاوشی و مهدی ابراهیم زاده، نوکیشان مسیحی اهل شهرستان سردشت توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۱ شهریور ۹۹، یک نوکیش مسیحی توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی‌اش در شهرستان سردشت بازداشت و به یکی از بازداشتگاه‌های اداره اطلاعات سپاه این شهرستان منتقل شد.

هویت این شهروند “شیرکو سیاوشی، فرزند محمد، متولد ۱۳۶۲، اهل شهرستان سردشت” توسط هرانا احراز شده است.

ماموران امنیتی حین بازداشت اقدام به تفتیش منزل کرده و برخی وسایل شخصی آقای سیاوشی از جمله لبتاب و هارد دیسک های وی را نیز ضبط کرده و با خود برده‌اند.

از سوی دیگر یک نوکیش مسیحی دیگر در استان فارس بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شده است.

هویت این شهروند “مهدی ابراهیم زاده، فرزند ابراهیم، متولد ۱۳۶۲، اهل شهرستان سردشت” احراز شده است.


سه نوکیش مسیحی به ۳۵ سال زندان محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – حکم صادره علیه هادی عسگری، کاویان فلاح محمدی و امین افشار نادری نوکیشان مسیحی در دادگاه تجدید نظر استان تهران عینا تایید شد. پیشتر هادی عسگری و کاویان فلاح محمدی هر کدام به ۱۰ سال زندان، و امین افشار نادری به ۱۵ سال زندان محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان ماده ۱۸، حکم صادره علیه هادی عسگری و کاویان فلاح محمدی امین افشار نادری در دادگاه تجدید نظر عینا تایید شد.

اولین جلسه دادگاه تجدید نظر این شهروندان به ریاست قاضی حسن بابایی در تاریخ ۵ اردیبهشت ۹۷ برگزار شد.

پیشتر هادی عسگری و کاویان فلاح محمدی هر کدام به ۱۰ سال زندان، و امین افشار نادری به ۱۵ سال زندان محکوم شده بودند.

سرکوب مسیحیان در ایران به دلیل باور و فعالیت عقیدتی، همچنان ادامه دارد و اخیراً دادگاه انقلاب بوشهر، روز یکشنبه، اول تیرماه، هفت نوکیش مسیحی را به دلیل باور دینی و فعالیت‌های صلح آمیز عقیدتی، متهم به «تبلیغ علیه نظام» کرده و به زندان، جزای نقدی، تبعید، محرومیت از کار و حقوق اجتماعی محکوم کرده‌ است.

علیرغم اینکه طبق قانون مسیحیان به عنوان یک اقلیت دینی به رسمیت شناخته می‌شوند، با این حال دستگاه‌های امنیتی مسئله‌ی گرویدن مسلمانان به مسیحیت را با حساسیت خاصی دنبال می‌کنند و برخورد قهرآمیزی با فعالان این عرصه دارند.

برخورد با نوکیشان مسیحی در ایران در حالی صورت می گیرد که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.


۱۳ سال حبس برای چهار نوکیش مسیحی در رشت

خبرگزاری هرانا – رامین حسن پور، هادی رحیمی، کاترین سجادپور و سکینه بهجتی چهار نوکیش مسیحی اهل شهرستان رشت مجموعاً به تحمل ۱۳ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ماده ۱۸، چهار نوکیش مسیحی اهل شهرستان رشت به تحمل حبس محکوم شدند.

بر اساس این گزارش، رامین حسن پور به پنج سال حبس تعزیری و مسلم رحیمی (هادی) به تحمل چهار سال حبس تعزیری محکوم شدند. کاترین سجادپور (سعیده) همسر آقای حسن پور و سکینه بهجتی (مهری) نیز هر کدام به تحمل دوسال حبس تعزیری محکوم شدند.

اتهام مطروحه علیه این شهروندان، «اقدام علیه امنیت ملی»، «شرکت در جلسات کلیساهای خانگی» و «ترویج مسیحیت صهیونیستی» عنوان شده است.

این نوکیشان مسیحی بهمن ماه سال گذشته در پی حضور ماموران امنیتی در منزل مورد بازجویی قرار گرفتند و پس از توقیف وسایل و مدارک شخصی به آنها گفته شده بود که به زودی به دادگاه احضار خواهند شد.

این شهروندان در اردیبهشت ماه سال جاری، طی یک تماس تلفنی به شعبه ۱۰ دادگاه انقلاب رشت احضار شده و پس از تفهیم اتهام، برای هر کدام از این افراد قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی تعیین شد که روز پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، به دلیل عدم توانایی در تودیع قرار وثیقه، به زندان لاکان واقع در شهرستان رشت منتقل شده بودند.

نهایتا، با کاهش قرار وثیقه به ۲۰۰ میلیون تومان، سعیده سجادپور، هادی رحیمی و سکینه بهجتی در تاریخ ۳۱ اردیبهشت و رامین حسن پور ۱ خرداد به ‌طور موقت از زندان آزاد شدند.

لازم به اشاره است علیرغم اینکه طبق قانون مسیحیان به عنوان یک اقلیت دینی به رسمیت شناخته می‌شوند، با این حال دستگاه‌های امنیتی مسئله‌ی گرویدن مسلمانان به مسیحیت را با حساسیت خاصی دنبال می‌کنند و برخورد قهرآمیزی با فعالان این عرصه دارند.

برخورد با نوکیشان مسیحی در ایران در حالی صورت می گیرد که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.

بازداشت یک نوکیش مسیحی در تهران

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۱۱ تیرماه، معصومه قاسمی، نوکیش مسیحی که یک روز پس از بازداشت فرزندش سمیه (سونیا) صادق، جهت کسب اطلاع از وضعیت وی به دادسرای زندان اوین مراجعه کرده بود، توسط ماموران بازداشت و به بازداشتگاه این زندان منتقل شد. این دو نوکیش مسیحی در تاریخ ۱۹ تیرماه با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از محبت نیوز، روز چهارشنبه ۱۱ تیرماه ۱۳۹۹، معصومه قاسمی، مادر سمیه (سونیا) صادق، نوکیش مسیحی بازداشت و به بازداشتگاه زندان اوین منتقل شد.

بر اساس این گزارش، در پی بازداشت سونیا صادق در تاریخ ۱۰ تیرماه در یک کلیسای خانگی، ماموران وی را به منزل پدری اش در تهران برده و پس از تفتیش منزل، از انتقال او به زندان اوین خبر دادند.

بازداشت معصومه قاسمی، یک روز بعد در پی مراجعه وی به دادسرای اوین جهت پیگیری وضعیت فرزندش، صورت گرفت.

این نوکیش مسیحی همزمان با دخترش سونیا صادق، روز پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹، پس از چند روز بازداشت از سوی شعبه ۳ دادسرای اوین با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت آزاد شد.

گفته می‌شود قرار وثیقه ی تعیین شده برای این دو نوکیش مسیحی مجموعا مبلغی حدود ۸۰۰ میلیون تومان بوده است.

سمیه (سونیا) صادق، در تاریخ ۱۰ تیر ماه سال جاری همزمان با تعدادی دیگر از نوکیشان مسیحی توسط ماموران اداره اطلاعات در یک کلیسای خانگی بازداشت شده بود.

نیروهای امنیتی، بین عصر سه شنبه و صبح چهارشنبه، ۱۰ و ۱۱ تیر ماه، در تهران، کرج و ملایر دست به تفتیش منازل شهروندان مسیحی زده، عده ای از آنها را مورد ضرب و شتم قرار داده و دستکم ۹ نفر را بازداشت کردند.

از میان این شهروندان دستکم ده نوکیش مسیحی بازداشت شده تفهیم اتهام شدند. بر اساس این گزارش، اتهام مطروحه علیه این شهروندان “عضویت در مسیحیت صیهونیستی”، “تبلیغ علیه نظام” و “اقدام علیه امنیتی ملی” عنوان شده است.

سرکوب مسیحیان در ایران به دلیل باور و فعالیت عقیدتی، همچنان ادامه دارد و اخیراً دادگاه انقلاب بوشهر، روز یکشنبه، اول تیرماه، هفت نوکیش مسیحی را به دلیل باور دینی و فعالیت‌های صلح آمیز عقیدتی، متهم به «تبلیغ علیه نظام» کرده و به زندان، جزای نقدی، تبعید، محرومیت از کار و حقوق اجتماعی محکوم کرده‌ است.

علیرغم اینکه طبق قانون مسیحیان به عنوان یک اقلیت دینی به رسمیت شناخته می‌شوند، با این حال دستگاه‌های امنیتی مسئله‌ی گرویدن مسلمانان به مسیحیت را با حساسیت خاصی دنبال می‌کنند و برخورد قهرآمیزی با فعالان این عرصه دارند.

برخورد با نوکیشان مسیحی در ایران در حالی صورت می گیرد که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.ما «اسلام» نمی خواهیم !!! October 1, 2019 05:55 PM

بعد هم مدام و به دروغ ادعا می کنند که:

اسلام، دین «آزادی»، «انسانیت»، «رستگاری»، «بخشش و برابری»، «کرامت انسانی»، «راستی و درستکاری»، «عدالت» و دین «صلح، صفا و دوستی» است

در حقیقت اسلام این جماعت تبهکار، دین نیستی، نابودی، خونریزی، جنگ، خشونت، غارت، نفرت، تبعیض، دروغ، تزویر، فریب، فساد، غارت، زن ستیزی و ضد انسانیت است

گزارش یا اعتراض به این نظر


sina December 20, 2019 01:17 PM

تقصیر خودشان هست نروند مسیحی بشند چوب تو سوراخ زنبور نکنند

گزارش یا اعتراض به این نظر


zhale July 5, 2020 02:06 AM

آخه اعتقاد زورکی هم میشه ؟ به شما چه آخه ، شاید یکی دلش نخواد شیعه و مسلمان بماند همین شما سران نظام و سپاهی و بسیجی ها شیعه دوازده امامی هستید برای هفت پشت مان کافی است! :-(

گزارش یا اعتراض به این نظر


علی July 19, 2020 05:32 PM

مشکل مسیحیت تبشیری این است که در این مذهب روحانیت به آن صورت که مرسوم است وجود ندارد و بنا به اعتقادات آنها خداوند با هر ایمانداری از طریق روح خودش با الهام و رویا از راه کلام ارتباط برقرار میکند و اصل اول آن پایان شریعت است به معنی دستورها و مراسم شریعتی و انسان خودش از راه فیض خدا و بخشش و محبت خودش رستگار میشود و به معنی مطلق کلمه سکولار میاندیشد و دیگر جایی برای روحانیون در این مذهب نیست و و همین اندیشه ها آخوندها را به وحشت می‌اندازد و با آن مخالفت می‌کنند

گزارش یا اعتراض به این نظر


sara September 16, 2020 12:16 AM

یعنی حق انتخاب اعتقاد خودت را هم نداری ! ! !

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام September 25, 2020 02:34 PM

این جماعت اسلامگرا آدم بشو نیستند و تا صد هزار سال دگر هم چیزی به جز نکبت به ارمغان نمی آورند

گزارش یا اعتراض به این نظر


ایران فردا September 25, 2020 03:44 PM

هموطنان ما در سراسر دنیا ثابت کردند که از لحاظ فکری دست کمی از انسانهای ممالک پیشرفته ندارند , ترمز ما در ایران این دین زن ستیز , انسان ستیز و قرون وسطائی آست , اگر نسل آینده جایگاه شایسته ای در جامه بشری میخواند باید از این دین انسان ستیز اظهار برائت کنند

گزارش یا اعتراض به این نظر


nima September 25, 2020 07:00 PM

خطاب آقا علی ضرب المثلی هست که میگه سیر به پیاز میگه بو میدی
هیچ مذهبی درست نیست و اشکال داره

گزارش یا اعتراض به این نظر


حمید2020 September 26, 2020 09:26 AM

درود اینقدر دین ساختگی اسلام تو وجودشون رخنه کرده کدام اسلام برید ببنید چقدر تناقض تو همین قرآن هست هرچی بیشتر می خونی بیشتر پی میبری اینا نوشته های یک شخص متوهم هستش نه کلام خدا اسلام کپی ناشیانه از ادیان دیگر به اضافه همون رسم ورسومات قبل عرب جاهلیت که در قرآن گنجانده شده در آیات مکی میاد جذب می کنه با حرفهای قشنگ بعد که در مدینه قدرت می گیره کم کم آیات خشن و بیرحمانه میاد به یزدان گرد خرد داشتیم کجا چنین سرانجام بد داشتیم

گزارش یا اعتراض به این نظر


اکرم رجبی October 15, 2020 08:34 AM

جدیدا به این فکر می کنم من توی زندگی قبلیم جنایت کار بودم و زندگی در کشور و همراه با مردمی که از صبح که بلند میشن فقط به فکر اینن که خرخره همدیگر رو بجوند هم سزای جنایتمه

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
   بازدید |


© copyright 2004 - 2021 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.