آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

پنجشنبه، 6 آذر ماه 1399 = 26-11 2020

آماده شدن احمدی‌نژاد برای انتخابات با حمله به حجاب؟

احمدی‌نژاد در مصاحبه ای در پاسخ به این سوال که نظرش درباره قانون حجاب اجباری چیست؟ گفت که حجاب اجباری را قبول ندارد.

رئیس جمهور سابق حکومت اسلامی ایران این موضع را در مصاحبه‌ای تفصیلی با مهدی نصیری، سردبیر سابق کیهان حکومتی مطرح کرده است.

بخشی از متن این مصاحبه بلند احمدی نژاد درباره مواضع و عملکردش درباره موضوع حجاب را در زیر می‌خوانید:

قانون الزام به حجاب اجباری را چگونه می‌بینید؟
احمدی‌نژاد: قانون، یک قرارداد اجتماعی است. مگر غیر از این است؟! به مردم می‌گویند شما یک مجلس انتخاب کردید و این مجلس برای شما قانون گذاشته.

در اینجا مستند به شریعت می‌کنند ...
احمدی‌نژاد: مستند به شریعت هم باید از مسیر مجلس بیاید دیگر.

درست است.
احمدی نژاد: اراده و خواست مردم در تشکیل مجلس و تصمیمات آن دخالتی دارد یا ندارد؟! آیا مصوبات مجلس باید مورد قبول عامه مردم باشد یا نباشد؟! اگر مجلس یک قانونی گذاشته و اکثریت جامعه می‌گوید من قبول ندارم، شما می‌توانی بگویی من به هر قیمت اعمال می‌کنم؟!

می‌گویند مهم نیست که مردم نپذیرند!
احمدی نژاد: به محض اینکه مجلسی این حرف را بزند خودش فاقد مشروعیت شده. چون این مجلس نماینده مردم است دیگر! نماینده مگر می‌تواند خلاف خواست کسی که او را تعیین کرده، عمل کند؟!

این‌ها می‌گویند آره!
احمدی نژاد: چجوری؟! [رای دهنده‌گان که چنین] اجازه‌ای نداده‌اند!

می‌گویند مردم در چارچوبی به نام جمهوری اسلامی گفته‌اند که می‌خواهیم حاکمیت بر اساس اسلام باشد. نمایندگان مجلس هم باید بر اساس همین قوانین اسلامی، قوانین [عادی] را تصویب کنند. شورای نگهبان هم که می‌گوید حکومت اسلامی می‌تواند حجاب را الزامی کند و از اینجا به بعد دیگر مردم حق دخالت ندارند!
احمدی‌نژاد: این جوری که کار سخت‌تر می‌شود برای‌شان. این استدلال خیلی سست‌تر است. اگر شورای نگهبان الان اظهار نظر می‌کند بر اساس یک رأیی است که مردم داده‌اند.

می‌گویند مردم به یک چیزی رای دادند و پس از آن اختیار از مردم سلب شده!
احمدی‌نژاد: مگر می‌شود؟

این‌ها می‌گویند می‌شود دیگر!
احمدی‌نژاد: با کدام منطق؟!

می‌گویند همین‌طور که الان هست!
احمدی‌نژاد: اینکه چون اعمال می‌شود، پس حق است [که نشد حرف]. خوب همه دیکتاتورها همین حرف را می‌زنند. اختیار انسان اصلا قابل ساقط کردن نیست. [مردم می‌گویند] ما شما را نماینده خودمان کردیم در این امور و حالا اصلا تشخیص‌مان این است که تو در اینجا از اسلام اشتباه برداشت کرده‌ای. تو نمی‌توانی بگویی چون رای داده‌اید باید بپذیرید! چه منطقی پشت این است؟! گیرم یک برهه‌ای هم مردم را ساکت کردی، در یک مقطعی مردم می‌زنند و داغونت می‌کنند.

حرفشان این است که در اصلِ پذیرش دین و اسلام اکراه نیست اما وقتی دین و حکومت اسلامی را پذیرفتید، دیگر نمی‌توانید در جزییات چانه بزنید!
احمدی‌نژاد: اولا پذیرش دین با پذیرش حکومت جمهوری اسلامی دوتاست. ثانیا، اصلا یک نفر قبلا رای داده به جمهوری اسلامی اما الان می گوید این شکل را نمی‌خواهم. این فرد حقی دارد یا ندارد؟! یعنی می‌گویند تو از حق ساقط شدی؟!

ظاهر این جوری است!
احمدی‌نژاد: روی چه حسابی؟! اصلا آمدیم و یک حکومتی غیر از جمهوری اسلامی رای را از مردم گرفت اما به هزار نوع انحراف ‌و اشتباه افتاد. دیگر مردم حقی ندارند که بگویند اصلاح کن؟! این چه حرفی است؟! این که همان دیکتاتوری است. یعنی توجیه دیکتاتوری به نام دین؟! اصلا این دینی که ما داریم کدام دین است؟!

فرض کنید دین مشهور فقها.
احمدی‌نژاد: یعنی چه؟! فقها از کجا حق دارند که دین تعیین کنند؟!

می‌خواهم بگویم در عصر غیبت اجرای حدود و تشکیل حکومت دینی به این مفهوم در زمره مسلمات دین نیست.
احمدی‌نژاد: احسنت. حکومت دینی به این معنا که من با مردم کاری ندارم، می‌گویم و باید اجرا کنی، نداریم.

یکی از اشکالات جدی که از طرف طیفی از دوستان حزب‌اللهی به امثال بنده وارد می‌شود، این است که رهبری دو سال پیش در یک سخنرانی اعلام کردند که کسی در این مساله (نقد حجاب اجباری) وارد نشود و ایشان گله و شکوه کردند از اینکه مثلا یک روشنفکر یا روحانی بحث نفی حجاب الزامی را مطرح کرده. یک طیفی این را حجت می‌گیرند بر علیه من یا هرکسی که راجع به برداشتن الزام قانونی حجاب صحبتی بکند.
احمدی‌نژاد: اگر رهبری یک موقع توصیه‌ای می‌کنند معنایش این است که اگر کسی نظری داشت، نگوید؟! یا مثلا احتمال نمی‌هند که شاید نظر ایشان از دو سال پیش تا الان عوض شده باشد؟! این حرف‌ها خیلی سبک است. شما می‌خواهی به ظواهر سخنان رهبری استناد بکنی تا برای مردم محدودیت ایجاد کنی، این خیلی غلط است. ایشان هم این را نمی‌خواهند.


************************

حجاب اجباری در عربستان سعودی لغو شد

برخی رسانه‌ها با استناد به سندی که ظاهرا متعلق به وزارت کشور عربستان سعودی است، از اختیاری شدن قریب‌الوقوع حجاب در این کشور خبر داده‌اند.

آن‌گونه که این سند نشان می‌دهد، وزارت کشور عربستان سعودی با صدور دستورالعملی فوری برخورد با زنان بی‌حجاب را از ۲۳ سپتامبر (روز ملی این کشور) ممنوع اعلام کرده است.

خبر اختیاری شدن احتمالی حجاب در عربستان سعودی در میان ایرانیان نیز انعکاس وسیعی یافته است. حسن یونسی، وکیل دادگستری در تهران، با انتشار متن اصلی این دستورالعمل، در توییتر خود خبر داده که حجاب اجباری در عربستان سعودی لغو شده است.


سیاست حجاب اجباری شکست خورده است

رئیس مرکز تحقیقات زن و خانواده در جمهوری اسلامی، حجاب را از اولین چالش‌های نظام دانسته و گفته اگر در مقابل آن کوتاه بیاییم باید به دیگر مسائل نیز تن دهیم.

آخوند محمدرضا زیبایی‌نژاد در یک سخنرانی گفته: نخستین چالش انقلاب اسلامی بعد از پیروزی، حجاب بود. امام خمینی در ۱۵ اسفند سال ۵۹ در فیضیه این را یادآور شدند که زنان باید با حجاب اسلامی به محیط کار بروند.

به گزارش دویچه وله آلمان، البته این چالشی است که ۴۰ سال است ادامه دارد و هزینه سنگینی روی دست حکومت و مخالفان حجاب گذاشته، اما برخلاف سایر چالش‌ها هنوز مسئولان نظام را وادار به عقب‌نشینی و اصلاح مسیر خود نکرده است.

در این مدت اعتراض زنان به حجاب اجباری به اشکال مختلف ادامه پیدا کرد و هیچگاه به جمهوری اسلامی مجال این تصور را نداد که از پیامد‌های این چالش خلاص شده است.

"بچه‌‌"هایی که در دل جمهوری اسلامی تربیت شده‌اند

تابستان سال ۹۷ اقتصاد آنلاین در گزارشی با عنوان "آمار زنان بدحجاب به روایت مرکز پژوهش‌های مجلس" نوشت: در ماه‌های گذشته انتشار گزارش مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری درباره حجاب منتشر شد و باعث شد موجی از اخبار و تحلیل درباره وضعیت حجاب و بدحجابی در کشور به راه بیفتد.

خلاصه این گزارش این بود که مرکز پژوهش‌های مجلس با بررسی تحقیقاتی که در سال‌های اخیر درباره حجاب و بدحجابی در کشور انجام شده، به این نتیجه رسیده که ۷۰ درصد جامعه، دارای بدحجابی شرعی هستند و محتمل‌ترین سناریویی که در وضعیت فعلی جواب می‌دهد "تغافل" است، چون سناریوهایی دیگری مانند جرم‌زدایی یا سختگیری بیشتر درباره حجاب، هر دو به افزایش بدحجابی ممکن است منجر شود.

به عبارتی مجموعه بحث‌ها و تحلیل‌ها به این نتیجه رسید که سیاست حجاب اجباری در جمهوری اسلامی شکست خورده است

یک نکته مهم گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس این بود که هر چه سن کمتر باشد، بدحجابی بیشتر است. به زبان دیگر جمهوری اسلامی هرچه جلوتر رفته، ناکام‌تر بوده است. .

فیلم زیر را ببینید: پاسخ یک بانوی شجاع به مزدور خامنه ای

کاریکاتور زیر: آزار و اذیت زنان با حجاب اجباری

ایران پرس نیوز

www.youtube.com/watch?v=Ovsoe7-bzIA

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.
DOWNLOADامید November 26, 2020 08:45 PM

اگه یه اپوزیسیون جیگر دار تو همه دور و بری های خامنه ای باشه همینه- این احمدی نژاد اون احمدی نژاد سابق نیست- من خودم اوایل انقلاب مث خیلی ها فکر میکردیم شاه بره همه خوبیهایی که هسا سر جاش میمونه اینها هم بیان بهترترترتر میشه که دیدیم اونیم که داشتیم ازمون اون ضحاک گرفت -

گزارش یا اعتراض به این نظر


دکتر عربده کش !!! November 27, 2020 03:43 AM

این به اصطلاح دکتر که در واقع یک لات جاهلِ عربده کش و عرعر کن بیش نیست، ۸ سال رئیس جمهور کشوری بود، که حتی یکبار هم در بارهٔ حل مشکلات مردم و زنان ایران هم صحبت نکرد، از فحاشی و نفرت پرآکنی روزانهٔ خود در بارهٔ آمریکا و اسرائیل هیچ دریغ نمی کرد، حالا حرف از کشف حجاب و انتخابی بودن آن می زنه؟
این دیوانهٔ روانی برای اینکه دوباره «مرکز توجه رسانه ها و مردم» قرار بگیره و «برای خودش کسی باشه»، دوباره شروع به عرعر کردن، کرده به امید روزی که مثل رضا شاه کبیر زنان ایران را از قفل و زنجیر، بُورکه، چادر و روسری و مانتو آزاد کنه و به حقوق انسانی شان برساند
«نه خیر» این به اصطلاح محمود احمقی نژاد، رضا شاه ما و ناجی زنان ما نخواهد بود زنان ایران خود فاصلهٔ چندانی از رسیدن به آزادی ها و حقوق انسانی خود ندارند و درحال شکستن این زنجیر تبغیض و آپارتاید اسلامی در ایران اسلام زده هستند

گزارش یا اعتراض به این نظر


احمدی نژاد=یوزف گوبلتس!!! November 27, 2020 04:17 AM

گاهی اوقات درسایت یوتوب به سخنان «دکتر یُوزِف گُوبلِتس»، وزیر ارشاد و تبلیغات آلمان نازی گوش فرا می دهم، برای لحظه ای یاد سخنان محمود، خالی بند خودمان می افتم
«دکتر محمود احمدی نژاد» و «دکتر یُوزف گُوبِلتس» درست و عینأ مثل یکدیگر:
• فکر میکنند!
• حرف میزنند!
• دروغ میگویند!
• احساساتی میشوند و میخروشند!
• عصبی میشوند!
• فریاد میزنند و عربده کشی می کنند!
• راه میروند!
• لباس میپوشند!
• لبخند و نیشخند میزنند!
• تفریح میکنند
• ورزش میکنند!
• فوتبال بازی میکنند!
• اهانت میکنند!
• اتهام میزنند!
• تهدید میکنند!
• تبلیغ میکنند!
• حمله به افراد میکنند!
• و
اگر به زبان آلمانی مسلط باشید و فیلمهای سخنرانی «دکتر یوزف گوبلتس» را در دهه های ۱۹۳۰ و ۱۹۴۰ در اوج قدرت نازی ها در آلمان و اروپا را تماشا کنید، به طورحتم خواهید گفت احمدی نژاد و گُوِبلتس، « دو شخصیت با نسبیتی جدا نشدنی» از یکدیگر را دارا هستند
این هم از «عجایب خلقت و طبیعت» است که « دو موجود ناسازگار و تند خو»، در دو بُرهه زمانی مختلف و در دو نقطه حساس جهان و با شباهت های کامل فیزیکی، روحی، فکری و عقیدتی، سعی در تثبیت قدرت استبدادی خود، فساد، غارت، دروغ، فریبکاری که برای گسترش استیلا و سلطهٔ کامل بر دو ملت ستمدیده هستند
عاقبت اَسف بار یکی از آنها در روز ۱۵ اردیبهشت ۱۳۲۴ ( ۵ می ۱۹۴۵) با خودکشی خود، همسر و ۶ فرزند خردسالش در خانه شخصی خود در برلین رقم خورد
واقعأ بر سر محمود احمدی نژاد، چه خواهد آمد؟
آیا عاقبت این یکی هم، مثل دیگری خواهد بود؟
آیا با دستان خود، ماشه را خواهد کشید و به این ذلت ۴۲ سالهٔ خود همچون برادر دوقلوی خود، گوبلتس پایان خواهد داد؟
تاریخ پاسخگوی عاقبت او خواهد بود
تاریخ بشریت، همیشه تکرار گذشته هاست! !

گزارش یا اعتراض به این نظر


ققنوس November 27, 2020 04:36 AM

خوب ادعای اپوزیسیون میکنند همه ماله کشان و نایاکی ها و افرادی که در آب نمک خوابیده اند! احمدی نژاد شاید بهتر از رفسنجانی و روحانی باشه ولی باز هم بر سر سفره انقلابی نشسته که از خون ایرانی و فلاکتش هست! همه گناهکارند یکی کمتر جنایتکار و گناهکار و دیگری بیشتر و گرنه فرقی ندارند در درندگی و دزدی و ریاکاری!

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام November 27, 2020 09:13 AM

این کرم حقیر مثل همه ی عوامل جمهوری اسلامی فقط موج سواری سیاسی میکنه الان تو جامعه کسی برای حجاب تره هم خورد نمیکنه و ابن الوقت هایی امثال احمدی نژاد با سرقت حرف دل مردم و شرایط جامعه فقط به دنبال به دست اوردن قدرت هستن یکی از یکی کثیف تر و پست تر کلیت نظام اشغالگر ایران باید بره به زباله دان تاریخ

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  15312 بازدید |


© copyright 2004 - 2021 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.