آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

آدينه، 1 اسفند ماه 1399 = 19-02 2021

افشاگری تازه درباره سیاست گروگانگیری حکومت ملاها

سیاست گروگانگیری بخشی از سیاست خارجی نظام جمهوری اسلامی است

روزنامه فیگارو چاپ پاریس گزارش داده که در ایران یک آلمانی و یک فرانسوی بازداشت شده‌اند. هردوی این افراد دوتابعیتی هستند. این بازداشت‌ها حدود دو هفته پیش هم زمان با اعلام محکومیت ۲۰ ساله اسدالله اسدی انجام شده است.

به گزارش دویچه وله، روز جمعه ۱۹ فوریه روزنامه فرانسوی فیگارو نوشت که حدود دوهفته پیش یک ایرانی-فرانسوی و یک آلمانی به منظور ابزار فشار بر اروپا در محکومیت اسدالله اسدی بازداشت شده‌اند.

اسدالله اسدی دیپلمات-تروریست جمهوری اسلامی به جرم طراحی حمله تروریستی به نشست سازمان مجاهدین خلق در پاریس از سوی دادگاهی در بلژیک به ۲۰ سال زندان محکوم شده است.

رژیم ایران پیش از این نیز متهم شده است که با بازداشت شهروندان دوتابعیتی یا شهروندان خارجی از آنها به عنوان اهرم فشار در مذاکراتش استفاده می‌کند،


گروگان‌گیری جمهوری اسلامی در کانون توجه جهانیان
سه شنبه، 28 بهمن ماه 1399 = 16-02 2021

وزیران امور خارجه ۵۸ کشور جهان به پیشتازی کانادا با انتشار بیانیه‌ ای، برخی کشورها از جمله رژیم ایران را از بازداشت شهروندان خارجی جهت اعمال فشارهای دیپلماتیک منع کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز مارک لوگارنو، وزیر خارجه کانادا در این باره گفت: بازداشت اتباع خارجی و استفاده از آنها به ‌عنوان ابزار چانه زنی، اقدامی غیراخلاقی است.

بنا به این گزارش، یک دیپلمات غربی که نخواست نامش فاش شود، گفت: رژیم ایران از جمله حکومت هایی است که به این نوع اقدامات غیرقانونی دست می‌زنند.

از سوی دیگر وزیر خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای حمایت خود را از اقدام کانادا در برخورد با حکومت ‌های خاطی اعلام کرد.

آنتونی بلینکن از همه کشورهای متحد و همفکر خواست تا فشار را روی حکومت‌هایی که دست به این قبیل بازداشت‌ها می‌زنند، افزایش دهند.

حکومت ایران در سال‌های اخیر تعداد زیادی از اتباع خارجی را به اتهام‌های واهی از جمله جاسوسی بازداشت کرده و از آنها برای مبادله با افرادی که عمدتا متهم به نقض تحریم ها شده بودند، استفاده کرده است.

نمونه‌های متعددی از شکایت و درخواست غرامت از جمهوری اسلامی از سوی افرادی وجود دارد که می‌گویند مرتکب هیچ خطایی نشده اند و در ایران نه زندانی، بلکه گروگان بوده‌اند.

در همین حال ناظران معتقدند که متقاعد کردن رژیم تهران برای دست کشیدن از این استراتژی نهادینه شده و گاه جایگزین دیپلماسی، اگر غیر‌ممکن نباشد، بسیار دشوار خواهد بود.


نتیجه سیاست مماشات با جمهوری اسلامی

یک وزیر خارجه پیشین انگلیس گفته است: دولت لندن در آزادی اتباع به گروگان گرفته شده خود در ایران ناکام مانده و باید برای این رفتار حکومت تهران عواقبی در نظر بگیرد.

به گفته اکثر ناظران، دول غربی همیشه به دنبال مهار و بر سر عقل آوردن جمهوری اسلامی بوده‌اند که در این زمینه شکست خورده‌اند.

به گزارش بی بی سی، جرمی هانت، وزیر خارجه پیشین بریتانیا می‌گوید این کشور به دلیل ناکامی در حمایت از شهروندان زندانی‌اش در ایران می‌تواند "ضعیف به نظر برسد".

نازنین زاغری ۴۲ ساله کارمند بنیاد خیریه تامسون رویترز، در فروردین ۹۵ هنگام بازگشت به بریتانیا در فرودگاه امام خمینی تهران بازداشت و به اتهام "تلاش برای براندازی نرم" به پنج سال حبس محکوم شد. دولت بریتانیا او را "بی‌گناه می‌داند و تا کنون بارها تلاش کرده از راه‌های دیپلماتیک، خانم زاغری را آزاد کند.

جرمی هانت در یادداشتی در رونامه "تایمز" چاپ لندن گفته است برای حمایت دیپلماتیک موثر، بریتانیا باید برای این رفتار ایران عواقبی در نظر بگیرد. ناکامی در حمایت از زندانیان دو تابعیتی، بریتانیا را ضعیف نشان می‌دهد.

او گفته اینکه بریتانیا این چنین تحت فشار قرار بگیرد، در دوران پس از برگزیت، "سیگنال‌های غلطی ارسال می‌کند".

آقای هانت در این یادداشت نوشته "ما باید به جهان نشان دهیم که اگر یک شهروند بریتانیایی را به اتهامات واهی به زندان بیندازید ، هزینه بسیار سنگینی را پرداخت خواهید کرد. چرا که بریتانیا یکی از بازیگران اصلی در صحنه جهانی است و قصد دارد یکی از آنها باقی بماند".


حساس شدن رسانه‌های اروپا روی گروگانگیری رژیم ایران

یک تبعه ایرانی-آلمانی هشت هفته پیش در تهران بازداشت شد و هنوز مشخص نیست به چه اتهامی؟ تلاش آلمان برای روشن شدن وضع ناهید تقوی به جایی نرسیده است. ظاهرا جمهوری اسلامی از او مانند دیگر دوتابعیتی‌های زندانی به عنوان ابزار چانه‌زنی استفاده می‌کند.

دولچه وله آلمان با این مقدمه در گزارشی گفته است که وزارت امور خارجه آلمان در پاسخ به سوال کانال یک تلویزیو آلمان در این باره نوشته است که افزایش فشار بر دو تابعیتی‌ها تنها شامل حال ایرانی – آلمانی‌ها نمی‌شود، بلکه دو تابعیتی‌های سوئد، فرانسه و بریتانیا را نیز دربرمی‌گیرد.

یک کارشناس مسایل ایران از اندیشکده آمریکایی شورای آتلانتیک به گزارشگر کانال یک تلویزیون آلمان گفته است: تندروهای حکومت ایران که دست بالا را در حکومت و دستگاه قضایی دارند از شهروندان دوتابعیتی به عنوان ابزار چانه‌زنی، مذاکره یا مبادله زندانیان استفاده می‌کنند.

او همچنین به جنگ قدرت در ایران اشاره می‌کند که بسیاری قربانی آن شده‌ و می‌شوند و می‌گوید: در حال حاضر یک جنگ قدرت بین تندروهایی که قوه قضاییه را در دست دارند و دولت میانه رو روحانی وجود دارد. بسیاری از ناظران بر این عقیده اند که جناح تندرو معتقد است باید در تلاش دولت در نزدیکی به غرب کارشکنی شود.

در همین رابطه رادیو بین المللی فرانسه نیز امروز در گزارشی اعلام کرد: محافل سیاسی-خبری کشورهای اروپایی بیش از پیش از نظامی تر شدن قدرت در ایران و از تشدید یاغی‌گری و آدم ربایی جمهوری اسلامی ابراز نگرانی می‌کنند. در قبال این اعمال چه می‌توان کرد ؟ در پاسخ به این پرسش یک وکیل حقوق بشری در فرانسه گفته است: راه مقابله با دیپلماسی آدم ربایی و گروگانگیری حکومت ایران قاطعیت دولت‌های غربی است.

عبدالکریم لاهیجی افزوده است که در به کارگیری این رویه همۀ جناح‌های حکومت اسلامی با یکدیگر هم صدا هستند و کشمکش‌های درونی آنها بر سر قدرت شامل این موضوع نمی شود. بالعکس می بینیم که وزیر امور خارجۀ جمهوری اسلامی، محمدجواد ظریف، که از قرار جزو جناح موسوم به "میانه روهای" جمهوری اسلامی است خود مجری اصلی این گونه مبادلات میان گروگان های خارجی در ایران و ایرانیان وابسته به حکومت اسلامی است که در خارج مرتکب اقدام‌ها و اعمال تروریستی شده اند.

عبدالکریم لاهیجی سپس افزوده است که راه مواجهه با این رویه و اعمال حکومت اسلامی ایران از سوی کشورهای غربی که خود را متولی حقوق بشر می‌دانند قاطعیت است و بس.

خبرگزاری فرانسه پیش تر در گزارشی نوشته بود: غرب نمی‌داند با دیپلماسی گروگانگیری حکومت ایران چه بکند؟ دولت های غربی بیش از پیش از سیاست گروگانگیری جمهوری اسلامی که به یکی از ارکان سیاست خارجی این رژیم بدل شده به عنوان معضلی بزرگ یاد می کنند.

این خبرگزاری به نقل از فعالان حقوق بشر می‌نویسد که دستگیری اتباع خارجی و ایرانیان دو تابعیتی توسط رژیم اسلامی ایران بر پایۀ اتهامات بی اساس طی سال‌های اخیر گسترش یافته و هدف حکومت اسلامی از این دستگیری‌ها و اتهامات ساختگی واداشتن دولت‌های غربی به مبادلۀ زندانی یا در واقع آزاد کردن افرادی است که به دلیل مشارکت در جرایم و جنایات دولتی حکومت ایران در غرب دستگیر و زندانی شده‌اند.

آزادی شهروند آمریکایی "شییو وانگ" در دسامبر ٢٠١٩ یا پژوهشگر فرانسوی رولان مارشال در مارس ٢٠٢٠ که در ازای آزادی زندانیان وابسته به حکومت اسلامی ایران در خارج به دست آمد، از جمله آخرین نمونه های مبادلۀ زندانی میان جمهوری اسلامی و کشورهای غربی بوده اند.

خبرگزاری فرانسه در ادامه به نقل از فعالان حقوق بشر افزوده است که ادامۀ این اقدام‌ها و معاملات می تواند نتیجۀ معکوس به بار آورد، یعنی جمهوری اسلامی را به گروگانگیری بیشتر اتباع خارجی یا ایرانیان دو تابعیتی جهت دستیابی به اهداف خود تشویق کند.

از مصادیق این رویه سخنان اخیر وزیر امور خارجۀ جمهوری اسلامی، محمد جواد ظریف، است که صریحاً در نشست بین‌المللی دربارۀ مدیترانه گفت که جمهوری اسلامی ایران "آمادۀ تبادل زندانیان است و اگر ایرانیان زندانی در خارج آزاد شوند، تهران نیز حاضر است اتباع خارجی زندانی در ایران را متقابلاً آزاد کند و حاضر است این مبادله را فردا یا همین امروز انجام بدهد."

برخی از فرماندهان سپاه پاسداران از جمله محسن رضایی از این نیز فراتر رفته و صریحاً گفته‌اند که با گروگانگیری اتباع خارجی و طلب باج‌های کلان در ازای آزادی آنان می‌توان بخشی از کسری بودجه یا حتی منابع بودجۀ کشور را تأمین کرد.

رؤیا برومند از بنیانگذاران "بنیاد برومند" از این سیاست جمهوری اسلامی به عنوان معضلی بزرگ یاد کرده و افزوده است که تنها گزینۀ ممکن برای مقابله با آن این است که به اتباع خارجی و ایرانیان دو تابعیتی توصیه شود که از سفر کردن به ایران پرهیز کنند.


اعتراض شدید در آلمان نسبت به آدم ربایی جمهوری اسلامی

یک نهاد غیردولتی در آلمان از دولت این کشور خواسته تا در برابر آدم‌ ربایی جمهوری اسلامی صریحا موضع‌گیری کند. دستکم چهار شهروند ایرانی-آلمانی در ایران به دلایل سیاسی زندانی هستند.

رئیس این نهاد غیردولتی در برلین که «مجمع آزادی خاورمیانه» نام دارد، موضع‌گیری دولت آلمان در این باره را ضعیف دانست و با اشاره به ادامه حبس غیرقانونی ناهید تقوی، فعال حقوق بشر ایرانی آلمانی در ایران به خبرگزاری کلیسای پروتستان در برلین گفته است: دولت آلمان باید این آدم‌ربایی خودسرانه را صراحتا محکوم کند.

نهاد غیردولتی «مجمع آزادی خاورمیانه» در برلین برای دموکراسی، حقوق بشر و حاکمیت قانون در خاورمیانه تلاش می‌کند. این نهاد در سال ۲۰۰۷ توسط چند پژوهشگر علمی، روزنامه‌نگار، اعضای سازمان‌های یهودی و ایرانیان در تبعید تاسیس شد.

ناهید تقوی از ۱۶ اکتبر بدون دسترسی به امکانات کنسولی سفارت آلمان در ایران و بدون برخورداری از کمک‌های حقوقی در زندان اوین محبوس است. به گفته خانواده خانم تقوی مقامات جمهوری اسلامی او را «تهدیدی امنیتی» دانسته‌اند.

رئیس «مجمع آزادی خاورمیانه» این اتهام را مسخره خوانده و می گوید: این زورگویی که در آنجا اعمال می‌شود نشان از ماهیت تبهکارانه رژیم [جمهوری اسلامی] دارد. آنها ابایی ندارند که برای رسیدن به اهداف سیاسی‌شان آدم‌ربایی کنند و آلمان را زیر فشار بگذارند.»

خانم بکر زندانیان سیاسی در ایران را به «توپ‌های بازی» تشبیه می‌کند. به عقیده این کارشناس خاورمیانه، جمهوری اسلامی از طریق زندانیان آلمانی قصد دارد تا کشورهای اروپايی را وادار به سازش و مصالحه کند و در این راه به همکاری دولت آلمان امیدوار است.

او به دادگاهی که در حال حاضر در بلژیک علیه اسدالله اسدی، دیپلمات-تروریست جمهوری اسلامی جریان دارد اشاره کرده و این دادگاه را دارای نقشی کلیدی در این میان می‌داند.

فیلم زیر: آزادی یک گروگان زن که شهروند استرالیایی-بریتانیایی است، در ازای آزادی سه پاسدار تروریست

www.youtube.com/watch?v=lmouoIzYRc0

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.
DOWNLOADمزدک بامدادان November 22, 2020 05:07 PM

این خانم تقوی که با پای خودش به ایران رفته و حالا گروکان گرفتندش ! در آلمان به کسانی که پناهنده بودند و پاس آلمانی گرفته بودند « کسانی که دقیقا سیاسی بودند» در یک برگه که باید امضا میکردند توضیح داده شده بود که به ایران و کشورهای همجوار نباید مسافرت کنند در صورت دستگیر شدن و یا گروگان گرفته شدن دولت آلمان هیچ کمکی نمیتواند به آنها بکند! من اگر جای دولت آلمان باشم به هیچ وجه نه با زندانی و نه با حکومت ایران در مورد این جماعت تماس نمیگیرم که مجبور به معامله با گروگانگیران شوم! اما در مورد ایرانیانی که به آلمان و اروپا امدند و بحت نام پناهندگی پاس گرفتند و بعد هم رفتند پاس شان را پس دادند و مهر اقامت المان و کشورهای اروپایی گرفتند و به ایران رفت و آمد میکنند باید گفت شرم بر شما باد

گزارش یا اعتراض به این نظر


گروگانگیری های اسلامی !!! November 25, 2020 08:41 PM

رژیم اشغالگر و یاغی اسلامی در این ۴۲ سال سیاه و ویرانی، «سیاست های جنون آمیز» خود را با زور، قلدری، ذرندگی، وحشی تری، جنایت، تبهکاری، قتل عام، کشتار، اعدام، حبس، شکنجه، گروگانگیری و یاغیگری به پیش برده و این واقعه بهترین گویای آن است
زمان آن فرا رسیده، جامعهٔ جهانی در کنار ملت آزادیخواه ایران قرار گرفته و به حیات نکبت بار این رژیم خون آشام و ضد انسانی اسلامی، یکباره و برای همیشه پایان دهد

گزارش یا اعتراض به این نظر


تروریست های اسلامی !!! November 25, 2020 08:48 PM

بنظر می آید این فردی که در گزارش تصویری بر صندلی چرخدار نشسته، احتمالأ یکی از همان پاسدارنی باشد که چند سال پیش در حمله به سفارت اسرائیل در تایلند به هنگام پرتاب بمب دستی خود مجروح شد و در دادگاه تایلند به سالها زندان محکوم شد

احتمالأ اینها همان سه تروریست اسلامی است که استرالیا با ارتباط نزدیک خود با تایلند، توانسته آنها را از زندان آزاد کند

گزارش یا اعتراض به این نظر


علیرضا November 25, 2020 09:50 PM

این اروپا واقعا" تنزل کرده به همه هموطنان ساکن اروپا توصیه میکنم روی کمک اروپا حساب نکنند حالا خوبه منافع تجاری و اقتصادی هم در وضعیت فعلی ایران ندارند و الا خیلی راحت و آسان در برابر تهدیدات جمهوری اسلامی کوتاه می آمدند

گزارش یا اعتراض به این نظر


حکومت جهل، جور. کذب و دروغ !!! November 25, 2020 10:12 PM

این هم یکی از دیگر ترفند های معمول دروغ و فریبکاری های اسلامی در «حکومت ظلم علی» در ایران اشغالی:
«تروریست های اسلامی» را «تاجران ایرانی» جا می زنند و با «روبند و پوزه بند» به مردم ایران قالب می کنند

در عین حال، این نمایش واقعأ «مضحک و خنده دار» هم هست که عمق فاجعهٔ «تبلیغات کذب و دروغ» را در «حکومت شیاطین اسلامی» دوباره به نمایش گذاشت

گزارش یا اعتراض به این نظر


خسته November 25, 2020 11:26 PM

واقعا که خاک عالم بر سر امریکا و کانادا و اروپا و حالا هم استرالیا

گزارش یا اعتراض به این نظر


قلی زاده November 26, 2020 09:16 AM

جالب تر اینکه همزمان هم داره یک سریال ضد تروریستی هم از تلویزیون رژیم پخش میشه البته فکاهی

گزارش یا اعتراض به این نظر


اردلان November 26, 2020 05:32 PM

اما انجام گروگانگیریهای تکرای توسط رژیم ملاها این وابستگان به بیگانه طی چهار دهه با همکاری و هماهنگی هر دو طرف با یکدیگر صورت گرفته و در آینده نیز انجام خواهد گرفت!
در واقع این عملیات بسیار کثیف و تمرین شده قدیمی رژیم یعنی به دام انداختن شهروند استرالیایی و آزاد سازی او بصورت هماهنگ شده با ملاهای اشغالگر توسط مقامات سیاسی خود استرالیا  
به بهانه آزاد سازی مجرمین واقعی و تروریستهای رژیم از زندان در استرالیا انجام گرفته

گزارش یا اعتراض به این نظر


پیشگو December 16, 2020 06:26 PM

حکومت جنایت ریا و تزویر به اخر خط رسیده خود زنی آغاز میشود اما همه میدانند حیله عبا نیرنگ زیر عمامه چیست دگر آنها را پس از ۴۰ سال جای رنگی نیست حکومت چون چند مرکز است به زودی یک گاف ملت را به خیابان میکشد اگر گاف ندهند گرسنگی رهبر جدید ماست خواهید دید امین

گزارش یا اعتراض به این نظر


مزدک بامدادان February 19, 2021 12:38 PM

فراهم کردن امکان گروگانگیری برای فاشیست اسلام یعنی زمینه سازی برای رهایی چنایتکاران تروریست رژیم اسلامی در چهان اگر این المانی و یا این دوتابعیتی که هم از توبره میخورد و هم از آخور به ایران نرفته بودند آیا دستگیر میشدند تا زمینه گروگان گرفتنشان فراهم شود و زمینه ای برای فشار و تبادل زندانی صورت گیرد راستی چرا دولتهای اروپایی اعلان نمیکنند که هرکس که به ایران سفر کند در صورت دستگیری ما از آنها حمایت نخواهیم کرد و مسیولیتی در قبال آنها نخواهیم داشت و در مقابل رژیم فاشیست ایران هم باید چنان عمل کنند که هرگونه گفتگو در مورد تروریستهای دستگیر شده امکان پذیر نیست تروزیستهای دستگیر شده در زندانهای اروپا باید مدت زندانشان با اعمال شاقه باشد تا نشان داده شود که این جانیان در زندانهای اروپا باید جان بکنند تا برایشان تفهیم شود که جنایتکار هستند

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو February 19, 2021 08:43 PM

واقعا" خاک عالم برسیاست اتحادیه اروپاکنن که تنها خبرگروگان گیری حکومت تازی را میدهند بله اقشارطعمه حکومت تازی شده ایرانی های دوتابعیتی هستند واروپا بجز برطبل گرونگیری کوفتن توانائی دیگری به اصطلاح نداردو همچنان سالنه بودجه های کلانی برای ارگان اسلامی تحت تصاحب حکومت تازی درایران هزینه هم می کند وبرای جنایاتکاران رژیم آخوندی فرش سرخ را هم پهن می کند و به انها خوش آمد هم می گوید وضمیمه آنهم پاسیورت های شکن تقدیماشان می کند واجازه ساخت وسازمحافل ترورهم داده ومیدهد اروپا ازتمامی دیکتاتورهای جهان سومی حمایت می کند ازجمله طالیبان درافغانستان فقط پول و منایع مفت این کشورها برایش ارجهیت داشته است و نه رفاه و آزادی مردمان کشورهای درگیردیکاتورها سفارت آلمان وایتالیا و انگلیس درایران درتصاحب ارگان حکومتی تازی درایران است

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  29910 بازدید |


© copyright 2004 - 2021 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.