آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

شنبه، 22 شهریور ماه 1399 = 12-09 2020

هفت دلیل پیروزی احتمالی ترامپ در انتخابات آمریکا

نتایج نظرسنجی‌ها ۵۵ روز مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، عمدتا نشانگر پیروزی جو بایدن، نامزد حزب دموکرات بر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی است.

به گزارش ایسنا، وبسایت آمریکایی پنج‌سی‌وهشت (FiveThirtyEight) با مقایسه و ترکیب نتایج نظرسنجی‌ها در مقیاس ملی و ایالتی می‌گوید جو بایدن ۷۴ درصد شانس پیروزی دارد. این تحلیل در حالی انجام شده که نظرسنجی‌ها پس از کنوانسیون ملی حزب جمهوریخواه، شانس بیشتری برای پیروز ترامپ قائل شده‌اند.

با این همه تجربه انتخابات سال ۲۰۱۶ میلادی و نتایج نظرسنجی‌هایی که کلینتون را پیروز حتمی انتخابات می‌دانست، هنوز در خاطره‌ها زنده است. بسیاری از شهروندان ایالات متحده با یادآوری آن تجربه در موسسه‌های نظرسنجی و تحلیل‌های کارشناسان و رسانه‌ها، به نظرسنجی‌های این دوره بی‌اعتمادند. بسیاری از مردم جهان هم همینطور.

چرا دونالد ترامپ می‌تواند پیروز انتخابات باشد؟

یورونیوز برای شناخت دقیق‌تر تمایل صاحبان رای و فراتر رفتن از نتایج نظرسنجی‌ها، با چندین کارشناس، تحلیلگر سیاسی و پژوهشگر دانشگاهی ایالات متحده گفتگو کرده است. هدف اصلی این بوده که دلایل، و به‌ویژه دلایل نادیده گرفته شده‌ای، که براساس آن‌ها دونالد ترامپ می‌تواند برخلاف نتایج نظرسنجی‌ها پیروز و در کاخ سفید ماندگار شود، بهتر معرفی شود.

یک) ریزشی در هسته سخت هواداران ترامپ روی نداده است

ماری ای. استاکی، استاد ارتباطات کالج هنر‌های آزاد پنسیلوانیا در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا می‌گوید: «ترامپ حمایت هسته سخت رای‌دهندگانش را با خود دارد.»

خانم استاکی که نحوه بیان و جنگ‌های لفظی ترامپ را تحلیل کرده است با اشاره به کارزا‌های سیاسی می‌گوید: «یک موقع انتخابات اقناعی است و موقع دیگر بسیجی. به این معنی که اقناع ناظر است به قبولاندن یک کاندیدا به افرادی که هنوز تصمیم نگرفته‌اند و بسیج، مساله متحد کردن و به حرکت درآوردن هواداران یک کاندیدا است. انتخابات ۲۰۲۰، انتخابات بسیج کردن است.».

اما پایگاه انتخاباتی دونالد ترامپ کجا است؟ جوزف بیکر، استاد جامعه‌شناسی مذاهب در دانشگاه ایالتی تنسی می‌گوید: «هسته سخت هواداران ترامپ ترکیبی است از مسیحیان محافظه‌کار، و به‌طور روشن‌تر ملی‌گرایان مسیحی و همچنین افرادی که نگرشی بسته در قبال مهاجرت دارند. میان هر دو گروه، نکات مشترک بسیاری وجود دارد. این دو گروه، بزرگ‌ترین هواداران ترامپ به شمار می‌روند. این دو سوژه در واقع نمایانگر وحشت بسیاری از آمریکایی‌های سفید در قبال تنوع [گوناگونی و چند رنگی]جامعه است.»

کَز مود، استاد هلندی دانشگاه جورجیا می‌گوید: «من در جورجیا زندگی می‌کنم و می‌توانم ببینم که این پایگاه تا چه اندازه قابل مشاهده و مصمم است. طرفداری از ترامپ دیگر برای کسی خجالت ندارد؛ تا حدودی به این دلیل که آن‌هایی که واقعا با ابراز هواداری از ترامپ راحت نبودند، ماجرا را رها کرده‌اند.»

در انتخابات سال ۲۰۱۶، دونالد ترامپ در جورجیا با ۵ امتیاز اختلاف هیلاری کلینتون را شکست داد. مود می‌گوید: «کسی اینجا آنچنان نیرویی صرف بایدن نمی‌کند.»

دو) نظام انتخاباتی به نفع ترامپ است

جوزف بیکر با اشاره به نظام انتخاباتی (سیستم الکترال) ایالات متحده می‌گوید: «کالج الکترال به‌ناچار این گروه از صاحبان رای را بیش از حد نمایندگی می‌کند؛ چراکه این سیستم به نفع ایالات روستایی [ایالات مذهبی‌تر]است. همین هم می‌تواند به ترامپ امکان دهد که با حمایت مردمی کمی، پیروز انتخابات شود.

استاکی با اشاره به نظام انتخاباتی ایالات متحده می‌گوید: «با توجه به اهمیت تلاش‌های جمهوریخواهان برای کاهش شمار رای دهندگان، مخالفان ترامپ باید برای شکست او در مقیاس بزرگی جابه‌جا شوند.» پوفسور کز مود هم با اشاره به همین واقعیت می‌گوید «این کار در زمان حاضر بسیار مهم‌تر از دوره‌های گذشته است و احتمالا می‌تواند کار را برای دموکرات‌ها بسیار دشوارتر کند.»

سه) همه چیز به تصمیم ایالت‌های چرخشی بستگی دارد

جان‌ای اوونس، استاد ارشد سیاست آمریکایی در مرکز مطالعات دموکراسی دانشگاه وست‌مینستر بریتانیا می‌گوید: «اگر ترامپ بتواند در ۶ ایالت کلیدی پیشرفت کند، با وجود عقب بودن در نتایج نظرسنجی‌های سراسری احتمالا پیروز انتخابات خواهد بود.»

وی تاکید می‌کند که اگرچه بایدن در حال حاضر در نظرسنجی‌های این شش ایالت چرخشی [ایالت‌هایی که پیروزی دموکرات‌ها یا جمهوریخواهان در آن بطور سنتی مشخص نیست و در هر دوره به سوی یکی از دو حزب متمایل می‌شوند]صدرنشین است و تنها به پیروزی در سه تا از این ایالات تعیین کننده نیاز دارد، «اما از یاد نباید برد که رقابت در کارولینای شمالی همواره بسیار نزدیک است. [در این دوره]به نظر می‌رسد با آنکه بایدن صدرنشین است، رقابت میان دو حزب در پنسیلوانیا و ویسکانسین هم شدت می‌گیرد.»

وی می‌افزاید: «به‌علاوه فلوریدا، ایالتی که رقابت همواره در آن تنگاتنگ بوده است، در این دوره نمی‌دانیم که آیا بایدن می‌تواند آرای لاتین‌ها [مهاجران اسپانیایی زبان]را به خود جلب کند یا نه؟» این عدم قطعیت از نگاه منفی بخشی از مهاجران کوبایی‌تبار نسبت به کاندیدای دموکرات‌ها نشات می‌گیرد.»

چهار) نقش عنصر زمان

ترامپ تلاش می‌کند رای دهندگان سفید را از حاشیه نشینان پرشمار و فرودست بترساند تا آن‌ها به حمایت از او ادامه دهند. برای همین است که کارزار انتخاباتی وی بر شعار نظم عمومی استوار شده است.

پروفسور کز مود در این‌باره می‌گوید: «این‌ها پیام‌های روشن با ویژگی‌های نژادی و علیه تهدید سوسیالیسم هستند. اما این حربه خیلی در برابر بایدنی که به‌عنوان یک فرد میانه‌رو شناخته می‌شود، کارگر نمی‌افتد.» با این همه و به عقیده همین پژوهشگر، «عامل زمان به نفع جمهوریخواهان عمل می‌کند... استیصال در برابر کووید-۱۹ و از سرگیری آهنگ رشد اقتصادی نسبت به تابستان ۲۰۲۰ و نه زمستان ۲۰۱۹، می‌تواند به جمهوریخواهان برای پیروزی در این انتخابات کمک کند.»

دکتر رودریک پی. هارت، صاحب کرسی ارتباطات و استاد علوم سیاسی کالج علوم ارتباطات مودی وابسته به دانشگاه اوستین در تگزاس با تاکید بر فاکتور زمان می‌گوید: «دشمن اصلی ترامپ در این انتخابات جو بایدن نیست، بلکه زمان است. برای اینکه انتخاب دوباره، ترامپ باید کاری کند که زمان برعکس و گذشته تبدیل به حال شود. این یک تاکتیک جدید نیست. بسیاری از دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در انتخابات گذشته برای رویارویی با رسوایی‌ها، همین کار را کرده‌اند.»

وی تاکید می‌کند اگر ترامپ پیروز شود، به این معنا است که او توانسته کاری کند که رای دهندگان وضعیت کنونی را فراموش کنند. براساس این نظریه، کنوانسیون ملی جمهوریخواهان هم در همین راستا گام برداشت.

هارت می‌گوید: «کنوانسیون جمهوریخواهان کوشید گذشته را به بوته فراموشی بسپارد. برای مثال آن‌ها تاکید می‌کردند که ترامپ همیشه با سیاهان مهربان بوده، با بی‌نزاکتی با متحدان جهانی ایالات متحده صحبت نکرده و همیشه به زنان و اسپانی‌تبار‌ها احترام گذاشته است. منطق بنیادین ترامپ در این انتخابات این است که از آنجایی که ایالات متحده آمریکا روزگاری سالم و ثروتمند بوده، او باید بار دیگر رئیس جمهوری شود.

پنج) ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده است

انتخابات امسال برای ترامپ، به یک معنی مثل مسابقه در زمین خودی است و بایدن به زمین حریف رفته است. پروفسور اوونس می‌گوید: «این ماجرا را در استفاده [ابزاری]از کاخ سفید برای کنوانسیون جمهوریخواهان دیدیم. ترامپ از منافع جایگاه رئیس جمهوری کنونی استفاده می‌کند و از دسترسی به رسانه‌ها بهره می‌برد.»

وی می‌افزاید: «بنا به تعریف بایدن یک تماشاگر است و نمی‌تواند از امکانات دولتی استفاده کند... به‌علاوه اگرچه زمان به سرعت می‌گذرد، اما ترامپ می‌تواند همچنان از امکاناتش برای مدیریت بحران کووید-۱۹ بهره ببرد، دقیقا همان فاکتوری که باعث کاهش محبوبیت او شده است.»

شش) شرایط بحرانی آمریکا بیش از آنکه به ضرر ترامپ باشد، به نفع اوست

شاید نکته‌ای که بیش از سایر موارد مغفول مانده این واقعیت باشد که ترامپ از وحشت [دیگران]تغذیه می‌کند. پروفسور بیکر از دانشگاه ایالتی تنسی می‌گوید: «همه‌گیری ویروس کرونا هم به او ضربه زد و هم به یاری‌اش آمد. واکنش دولت به‌شکل وحشتناکی ناکارآمد است که باعث و بانی‌اش شخص ترامپ است. با این حال همین وضعیت خراب سلامت می‌تواند هدیه‌ای برای اردوی جمهوریخوان باشد: به این ترتیب که میزان هراس مردم در حال حاضر از حد متوسط فراتر رفته است. با این وصف، اگر ترامپ بتواند وسیله‌ای برای بسیج نگرانی‌ها و ترس‌های مردم به نفع خودش پیدا کند، شانس پیروزی در انتخابات را دارد.» آخرین کتاب جوزف بیکر درباره «فرهنگ وحشت» در جامعه ایالات متحده است.

هفت) نتایج نظرسنجی‌ها احتمالا درست نیست

با توجه به انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، احتمال غلط بودن نتایج نظرسنجی‌ها دور از ذهن نیست. جان‌ای اوونس می‌گوید: «شاید به این دلیل که هواداران خجالتی ترامپ نمی‌خواهند مانند ۴ سال قبل آشکارا از وی حمایت کنند.»

این استاد ارشد دانشگاه وست‌مینستر با اشاره به نظرسنجی اخیر بلومبرگ می‌افزاید: «این پژوهش نشان می‌دهد که جمهوریخواهان و مستقل‌ها کمتر از دموکرات‌ها جهت سیاسی مقبول خود را نشان می‌دهند.»، اما یک احتمال دیگر هم در این میان وجود دارد و آن اینکه «شاید نمونه جمعیت حاضر در نظرسنجی‌ها، به‌ویژه در ایالت‌های چرخشی اشتباه آمیز بوده و زیاده از حد از دموکرات‌ها و یا مردان سفید تحصیل نکرده را شامل شود.» در هر دو صورت، نتیجه نظرسنجی به اشتباه به نفع بایدن در می‌آید.strong>شهنام May 3, 2020 11:50 AM

دوستانی که انگلیسی میدانند جمله " کریپی جو بایدن " رو در گوگل سرچ کنند و عکسها را ببینند هم میهنان هم باید بدانند جو بایدن در زمینه لمس زنان و دختران آنهم جلوی دوربین کارنامه ی طولانی و سیاهی دارد وای به روزی که دوربین در اطرافش نباشد واقعا این شخص موجود بسیار چندش آور و منحرفی است که خدا میداند چطور به مقام معاونت ریاست جمهوری رسید گرچه ارباب دمکراتش اوباما هم لیاقت ریاست جمهوری آمریکا را نداشت

گزارش یا اعتراض به این نظر


سفیر May 3, 2020 03:36 PM

جای تاسف است چنین موجودی مدعی ریاست جمهوری کشوربزرگی چون امریکاست درتاریخ امریکاجمهوری خواهان همواره بهتر ازدمکراتها بودند هم ازنظر سیاسی وهم شخصیتی ، البته این نظربنده است من کشور امریکا رو دوست دارم هنوز موفق به دیدن اونجا نشدم ، ولی ارزوی بهترینها رو برای مردم امریکا و پرزیدنت ترامپ دارم

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی May 11, 2020 03:05 PM

گمان نمیرود مردم آمریکا تااین حد ضعف اندیشه وتفکرداشته باشندکه گناه آمدن کووید19 یاهمان کرونا رایکجابحساب ترامپ بنویسند تاکنون چندین کشوراروپائی ومقامات دولت امریکا بنابدلائلی که هنوزروی میزنیامده وجلودوربین نشان داده نشده وبصورت محرمانه باقی مانده است، مدعی هستندکه منشا ظهورکروناآزمایشگاهی در ووهان چین بوده از سوی دیگرعملکرددولت کمونیست چین درحذف دوپزشک چینی، بویژه اولین پزشکی که ظهور ویروس راهشدار داده بودچین رادرمظان چنین اتهامی قرارداده است اخیرا"هم درخبرها آمده بود که دولت چین آزمایشگاه مورد نظررابکلی دگرگون کرده تا مثل سایت پارچین ملایان ردپائی ازفعل وانفعالات این ویروس درآزمایشگاه باقی نماند با وجودچنین دلائلی بدیهیست که ترامپ ویروس کرونا رابه امریکا دعوت نکرده که دمکراتها بخواهند آنرا یپای رئیس جمهور بنویسند قربانی اصلی باید چین باشد

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی June 9, 2020 06:14 PM

کاربر محترم بنام سفیر: میشه بفرمائید شما با چه اطلاعات و داده هائی دارید چنین با صلابت میگوئید حیف آمریکاست که چنین رئیس جمهوری داشته باشد؟ من معتقدم شما باید در زمره استمرار طلبان یا نفوذی های مستقر در اروپا یا امریکا باشید شاید هم از دوستان و همپالگی های تیریتا پارسی و ! راستش را بگوئید ما از انتخاب مجدد ترامپ حمایت میکنیم برای حمایتی که از مبارزات ملت ایران میکند در سیاست داخلی به ملت آمریکا مربوط است که به ترامپ رای بدهند یا به رقیبش شما در مورد آزادی ایران چیزی برای گفتن دارید بفرمائید

گزارش یا اعتراض به این نظر


censored News June 14, 2020 06:27 AM

پرزیدنت ترامپ: در دولت من رهبر وحشی داعش و همچنین تروریست شماره یک جهان قاسم سلیمانی کشته شدند

این همه دروغ بستند به امریکا در سوریه و عراق و افغانستان ، چی شد ؟ هیچی

این همه در مورد کرونا در امریکا و برزیل جنجال کردند روسیه و چین را حفاظت کردند چی شد ؟ روسیه طبق امار دروغ دولتی هم مقام سوم در جهان را دارد چین دوباره قرنطینه شد در پایتخت برزیل تنها نیست در باز کردن ، همه جهان دارند باز میکنند روسیه هم باز کرده ، سوئد از اول باز بوده

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرام June 21, 2020 02:51 PM

تیتر مطلب خود گویاست و ایران برای ترامپ فقط یک ورق است که میتواند بی بی خشت باشد یا دوی دل که بهر روی در نهایت بحال ملت فرقی نمیکند و این نقش مردم ایران است که بازی دیگری را به هم خواهد ریخت

گزارش یا اعتراض به این نظر


سفیر June 22, 2020 05:07 PM

کاربری که بانام ارش - صبحی کامنت برای دیگران میگذاری نه شما ونه هیچکس دیگری حق تفتیش عقاید دیگران رونداره ، هرکسی باهرعقیده ای دارای احترام است اگر نمیدونی برو بپرس بعد بیا نظرسنجی کن ، من یک ایرانی هستم دارای هرعقیده ای هستم به شما مربوط نیست ، این سایت هم مال همه است ، نه تهمت به کسی بزن ونه زیاده گویی کن واحترام همیشه متقابله ، من ازهرگروهی یا دسته ای باشم به کسی مربوط نیست ، ایران هم مال شما نیست جمعیت بالای هشتاد میلیون دارد که شما یک نفر ازان هستی به عقاید دیگران احترام بگذار اگر خواهان احترام ویا دمکراسی رو میشناسی ،، لطف کن وانتقاد ازکسی نکن وقتی شناخت نداری ،،،، سپـــــــــاس

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام July 5, 2020 12:41 PM

خطاب به کاربر سفیر کسانی که از دمکراسی و آزادی بیان در حمایت از رژیمهای سرکوبگر و ضد آزادی بیان سو استفاده میکنند بهتر است دهانشان را ببندند عادلانه ترین نوع برخورد با دشمنان آزادی این است که همان رفتار با خودشان انجام شود تا طعم آشی را که برای دیگران پخته اند خودشان بچشند

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی July 5, 2020 04:15 PM

اگردرایران امروز یک آمارگیری درموردانتخابات آمریکا صورت بگیرد واز مردم کوچه وبازار وحتی درمیان قشر تحصیلکرده این سئوال بصورت آری یا نه مطرح شود نتیجه آن با یک اکثریت بزرک بنفع ترامپ خاتمه می یابد سئوال شود:جوبایدن یا دونالد ترامپ؟؟ آن اکثریت بزرگ خواهندگفت ترامپ چرا؟؟برای اینکه میدانندباترامپ وحمایت دولت ترامپ میتواتند نظام جمهوری اسلامی وهمه اجزاء آنرابگورستان تاریخ بفرستند
کاری که اوباما میتوانست انجام بدهد ونداد اوباما نتوانست صدای مردم ایران را بشنود که فریاد زدند: اوباما- اوباما - یا با اونا یا باما حسین اوباما سید علی خامنه ای را انتخاب کرد وبه 80 میلیون ایرانی بستوه امده دهان کجی نمود ولی ترامپ دارد صداها وضجه های یک ملت را میشنود ونشان داده است که میخواهد بکمک مردم ایران جمهوری اسلامی نابود شود اوباما شایستگی این خدمت را نداشت

گزارش یا اعتراض به این نظر


اسمال در نیویوک July 9, 2020 02:25 PM

خود اوباما حاج حسین هم نباید اجازه میدادند رئیس جمهور کشور قدرتمندی مثل آمریکا شود چه برسه به بایدن مثل کلینتون .....

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام July 9, 2020 03:02 PM

سال ۲۰۱۶ هم آمارهای دقیق و علمی و مستدل فیک نیوز نشون میداد هیلاری کلینتون با اکثریت قاطع آرا برنده میشه! ازتون خواهش می‌کنم چرندیات و خزعبلات فیک نیوز را منتشر نکنید باور کنید دچار حالت تهوع میشیم

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی July 9, 2020 04:38 PM

بااینکه تاانتخابات ریاست جمهوری آمریکا فقط 116 روزباقی مانده نظر سنجی ها کماکان دچارنوسانات بسیاراست انچه مسلم است انتخابات درایالات متحده امریکابرخلاف بسیاری دیگرازکشورها به عملکردریاست جمهوری درزمینه اقتصاد وایجاد شرایط خوب اقتصادی برای مردم وبازار بورس ونرخ نزولی بیکاری ملاک حضوررای دهندگان درپای صندوقهای رای است ترامپ بعنوان یک شخصیت سیاسی با تفکری عمدتا"افتصادی حتی درشرایطی که کرونا هنوزبطورجدی مهارنشده درتلاش است تابا هرتمهیدی هم ازگسترش کووید19 جلوگیری کندوهم چرخهای اقتصاد کشوررابگونه ای مطلوب بحرکت دراورد بهمین دلیل ازمنظرداخلی میتوان دونالد ترامپ رابرنده انتخابات آینده برشمرد مردم آمریکاچندان توجهی به سیاستهای برون مرزی ندارندووضعیت مطلوب اقتصادی میتواندبرنده بودن ترامپ راتضمین نماید اماازمنظرایرانیان پیرزوی ترامپ مفهوم دیگری دارد

گزارش یا اعتراض به این نظر


Hessam July 9, 2020 07:19 PM

نکته قابل توجهی که در امار و اخبار رسانه های غربی ٫که کلا ۹۵ درصد چپ هستند٫ در مورد ترامپ دیده میشود اینست که هر گاه این امار با وجود دستکاری در انها بنفع ترامپ باشد صحبت از شکاف و اختلاف بین رای دهندگان می کنند ولی اگر خودشان با یک درصد برنده باشند انرا پیروزی بزرگ قلمداد میکنند
ارقام رشد اقتصادی و پایین امدن نرخ بیکاری در ماههای اینده شانس ترامپ رو هچنان بالا خواهد برد هرچند دمکراتها با انواع شانتاژ ها٫ دروغها و ... هر چه بتوانند تقلا خواهند کرد ولی مردم به عمق رذالتهای چپ بین الملل پی برده اند ایضا این بایدن شلوار خودشم نمیتونه بالا بکشه

گزارش یا اعتراض به این نظر


Sara July 13, 2020 03:35 AM

دور قبل هم درصدها به سود هیلاری کلینتون بود و می تاخت اما آخرش:- )

گزارش یا اعتراض به این نظر


sina August 3, 2020 11:30 PM

اگر ایران را دوست داریم باید ایرانیهای مقیم امریکا به ترامپ رای دهند

گزارش یا اعتراض به این نظر


علیرضا August 4, 2020 02:13 AM

بایدن چرا از برجام دفاع می کند اگر دلیل محکمی دارد نباید از مناظره بترسد پسرش در اکراین چه وضعی دارد سی ان ان و سایر رسانه های آمریکا بیطرف نیستند از آن بدتر بی بی سی و شبکه های لندنی هستند که بصورتی تابلو مخالف ترامپ بودند و هستند

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی August 4, 2020 04:55 PM

آنچه درقتل جرج فلوید باید موردکندوکاوقراربگیرد، اینستکه درپشت خشونت پلیس چه دستهای دیگری بوده است ومیتواندبوده باشد؟ دمکراتها درعین فرصت طلبی سیاسی روی ان صحنه سرمایه گذاری تبلغی کلان نمودند برای چه دمکراتها پشت بلوای فلوید قرارگرفتند؟ آیابجزمصلحت سیاسی بود؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


ایرانی August 4, 2020 10:40 PM

والله منم باشم میترسم! ترامپ هر مناظره ای باشه به ثانیه نکشیده پیروز میشه کسی که تاجر هست (در کشوری مثل آمریکا که هر چیزش با قانون پیش میره) قطعا باهوش و صبور هست عجب صفاتی که دقیقا برازنده سیاستمدار هست خلاصه که به تمام سیاست مداران دنیا می ارزه به خدا صداقت و روراست بودنش رو شدیدا دوست دارم مثل استعمارگر پیر و ملاها فریبکار نیست امیدوارم غیر از آمریکا به ثبات دنیا هم اهمیت بده و نیروی خیر رو در دنیا تقویت کنه

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی August 7, 2020 04:42 PM

هرگزبیادنمیآورم که انتخابات ریاست جمهوری درآمریکاازدوران دونالد ترامپ به اینسو، تااین حدمملو ازهیجانات واضطراب درمیان سیاستمداران دیگرکشورها بویژه درجمهوری اسلامی بوده باشد پایوران جمهوری اسلامی باهمه توش وتوان شان بمنظورتضعیف روحیه مردم ایران از یکسو، ودادن روحیه کاذب به نیروهای درون حاکمیتی هستند همه داده و رخدادهای بیرونی ودرونی حکایت ازان دارد که جمهوری اسلامی هرلحظه دارد مرگ را دریک قدمی خود میبیند بهمین جهت فکرمیکنند باآمدن جوبایدن شرایط برای نظام مذهبی ضدانسانی حاکم برایران دستخوش تغییرات عمده ای بشودکه خیالی بسیارخام واحمقانه است جمهوری اسلامی بااین تصورکه میتواندباآمدن بایدن نفسی براحتی بکشد دریک رویای مالخولیائی بسرمیبرد، غافل ازاینکه بزرگترین دشمن حکومت ملایان ملت ایران است ونه آمریکا وموفقیت ترامپ یعنی پایان یک دوره تراژدیک

گزارش یا اعتراض به این نظر


ایمان August 9, 2020 01:52 PM

هر ایرانی که در آمریکا زندگی میکنه و حق رای داره وظیفه داره تا به ترامپ رای بده به خاطر ایران چون اگه جمهوری اسلامی در دور بعدی با ترامپ به توافق نرسه جمهوری اسلامی سقوط میکنه و اگر با ترامپ به توافق برسه و لقمه ای که تو این چهل سال به اروپا میداده رو به ترامپ بده اونوقت توسط اورپا ساقط میشه پس در هر دوحالت سقوط جمهوری اسلامی احتمالش خیلی بالا میره! چون منافع اروپا با ترامپ اختلاف داره و اگر ترامپ با جمهوری اسلامی به توافق برسه این برابر میشه با اقدام اروپا برای سقوط نظام جمهوری اسلامی

گزارش یا اعتراض به این نظر


نسل بیدار August 12, 2020 11:49 AM

دلیل اینکه کامالا هریس قبل از رای گیری در رقابت‌های مقدماتی حزب دموکرات به کارزار انتخاباتی خود پایان داد این بود که هریس حتا در میان دموکرات‌ها طرفدار نداشت و اصولا آمریکائی‌ها در آن زمان معتقد بودند که او تجربه و دانایی کافی ندارد * در ضمن سیاست‌های ضد پلیس و ضد ارتش کامالا هریس بعلاوه اعتقاد او به بالا بردن مالیات در آمریکا او را با مشکلات محبوبیت منفی بین مردم آمریکا مواجه ساخت *

جو بایدن با این انتخاب در واقع به آن یک در صد شانس خودش برای پیروزی تیر خلاص شلیک کرد * تنها شانس پیروزی جو بایدن در نوامبر این است که حزب دموکرات در رای گیری‌های شب انتخابات موفق شود با شارلاتان بازی تقلب کند * که آن هم بعید به نظر می رسد زیرا تیم ترامپ در صدد اقداماتی بر آمده که از تقلب در انتخابات جلوگیری شود *

گزارش یا اعتراض به این نظر


Sara August 15, 2020 07:05 PM

ترامپ باز انتخاب میشه دور قبل هم همه رسانه ها و ارقام و آمارها شون به نفع هیلاری کلینتون و دموکرات ها بود! !

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام August 16, 2020 12:09 AM

نظرسنجی ها! همان نظرسنجی هایی که میگفت کلینتون با ۹۶ درصد آرا میشه رییس جمهور؟ خخخخخخخ

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام August 17, 2020 02:53 PM

آخرین نظرسنجی‌ سی ان ان! خدای فیک نیوز! بی ‌بی سی آمریکا! خخخخخخخخ

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی August 17, 2020 04:17 PM

در اینستاگرام پستی منتشر شده است که نظر اوباما در مورد جو بایدن را بیان میکند اوباما در این تصویر میگوید از کند کاریهای بایدن نمیتوان صرفنظر کرد نقل بمضمون

گزارش یا اعتراض به این نظر


نسل بیدار August 19, 2020 01:24 PM

پیروزی ترامپ در نوامبر بعنوان یک پیروزی بی‌سابقه بزرگ در تاریخ آمریکا به ثبت خواهد رسید * مردم آمریکا کاخ سفید، مجلس نمایندگان و سنا را دو دستی به ترامپ تقدیم خواهند کرد * میرویم که تا دو ایالت کالیفرنیا و نیویورک را از دست حزب دموکرات در آوریم *

ما میهنپرستان ایرانی چنان به جان امریکایی‌ها افتادیم و داریم بیدارشان می‌کنیم که پیروزی جو بایدن در نوامبر محال است * مدت هاست که روز و شب داریم از هر طریق ممکن و راه‌های گوناگون با ارائه مدرک و دلیل به مردم آمریکا هشدار می دهیم که پیروزی جو بایدن یعنی پیروزی اسلامگرایان و گلوبالیست‌ها * این بار بصورت جدی در انتخابات آمریکا دخالت می کنیم و بد بلایی بر سر چپ گرا‌ها و اسلام گرایان خواهیم آورد * یک نوامبری برای شما آخوند‌ها بسازیم با یک وجب روغن داغ روش * This deal is sealed *

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی August 21, 2020 05:02 PM

حزب دمکرات در تلاش است تا ازهمه ظرفیتهای ممکن وقابل دستیابی داخلی وخارجی ونیروهای لیبرال وسوسیالیست وکمونیست وخلاصه از هرآنچه که میشود بدان چنگ انداخت، سودببردتاشایدبتوانددرمقابل دونالد ترامپ حرفی برای گفتن داشته باشد اماقدرت تصمیمگیری وقدرت دیپلماسی وثبات رای ترامپ درمقابله باموانع ومنابع اختلال در تامین صلح جهانی وموضوعات داخلی بویژه درزمینه اقتصادی آنچنان چشمگیر وتاثیرگذاربوده است که دمکراتها رابوحشتی غیرقابل وصف گرفتارکرده همین نظرسنجی حکایت ازآن داردکه ترامپ مردعمل درهمه حوزه هاست ونه اهل لاسیدن وامتیازدادن به چین وروسیه وجمهوری اسلامی وحزب الله وحشد الشعبی وداعش جهان همه این اتفاقات رابیاددارد جهان امروزبمراتب جهانی امن تر از دوران باراک حسین اوبامااست و همه اینها امتیازات لازم برای انتخاب 2020 ترامپ است

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی August 22, 2020 05:41 PM

کاربر محترم آقا یا خانم سفیر من گمان میکنم که کاربر گرامی شهنام جوابیه درخور نوشتار شما را داده اند اما میخواهم به جنابعالی تذکر بدهم کجای مطلب من مفهوم تفتیش عقاید داشت؟ شما در نوشتارتان درمورد شایستگی های یک رییس جمهور که منتخب ملت آمریکاست عنوان بی کفایت داده اید!چگونه بخودتان حق میدهید که در امورداخلی یک کشور و شایستگی یا عدم شایستگی رئیس جمهور کشورچون ایالات متحده چنین بی پروا وقطعا" بدون بررسی جوانب امر چنین قضاوتی داشته باشید؟ در مورد حمایت اکثر ایرانیان از انتخاب مجدد ترامپ هم تکرار میکنم ترامپ برخلاف دوران اوباما حامی مبارزات ملت ایران است ونه حامی یک نظام سیاسی متحجر وضد ایرانی وآتش افروز وجنگ طلب در منطقه با یک کارنامه صد درصد تروریستی

گزارش یا اعتراض به این نظر


بابک September 12, 2020 08:26 PM

با درود نظر تعدادی از هموطنان را خواندم واقعا متاسف شدم با وجود چنین تفکرات خطرناکی که به راحتی از ترامپ حمایت می کنند در صورتیکه می دانند سیاست های این دلقک سیرک به همراهی رژیم در حال خورد کردن استخوان های مردم مفلوک سرزمینم است، واقعا درد اور است چه بدبخت و مظلوم مردم ایران، که تعدادی در ظاهر هموطن، از یکی از پست ترین موجودات زمین که عقلای کشورش هم چشم دیدنش را ندادند، حمایت می کنند!

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  114279 بازدید |


© copyright 2004 - 2020 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.