آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

یکشنبه، 8 دی ماه 1398 = 29-12 2019

اگر فرد دیگری هم بیاید بهتر از ترامپ نیست

یک استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران و کارشناس سیاست خارجی آمریکا در باره بحران در روابط با ایالات متحده گفت: نگاهی که آمریکایی‌ها دارند این است که جمهوری اسلامی یک حکومت یاغی است و باید با آن مقابله کرد. بنابر این تقابل آمریکایی‌ها با جمهوری اسلامی ربطی به برجام یا FATF ندارد.

ابراهیم متقی افزود: نگاه آمریکایی‌ها نه با فرد ارتباط دارد و نه به انعطاف بیشتر ما مربوط می‌شود. این حرف‌هایی که برخی لیبرال‌ها به خصوص وزارت خارجه‌ای‌ها که فکر می‌کردند آمدن هیلاری کلینتون منجر به این می‌شود که توافق حفظ شود، درست نیست. آمریکا قدرت بزرگ جهانی است. آمدن یک فرد تاکتیتک‌ها را تغییر می‌دهد، اما راهبرد‌ها را تغییر نخواهد.داد.

وی گفت: در این فضا هم باید ترامپ را به عنوان واقعیت پیروز انتخابت ۲۰۲۰ دانست و هم باید این را در نظر گرفت که اگر فرد دیگری هم بیاید بهتر از ترامپ نیست.


تنها راه تغییر رژیم در ایران است

در همین حال توماس مادلی، یک مقام ارشد آمریکايی این دیدگاه را مطرح ساخت که برای برقراری آرامش در منطقه، باید رژیم کنونی ایران برافتد و حکومت دیگری بر سر کار آید که بتوان با آن به گفتگو پرداخت.

او گفت: هیچ چیز جز تغییر رژیم ایران نمی تواند چاره ساز باشد و مذاکره هنگامی امکان پذیر است که افرادی با لحن متفاوت سر کار باشند.

این در حالیست که علی مطهری امروز خواهان لابی با کنگره آمریکا شد و گفت: چرا ما نباید با استفاده از توان خود و ایرانیان خارج از کشور لابی قوی با کنگره آمریکا داشته باشیم.


استیضاح ترامپ هیچ دستاوردی برای دموکرات‌ها ندارد

محسن جلیلوند کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با فرارو با اشاره به اینکه استیضاح ترامپ هیچ دستاوردی برای دموکرات‌ها نخواهد داشت، گفت: به‌دلیل اینکه مردم‌ آمریکا اساسا سیاسی نیستند و مسائل اقتصادی و موارد مرتبط با شیوه معیشت برای آن‌ها از اولویت برخوردار است، این استیضاح ترامپ که به دلیل موضوعات سیاسی در جریان است، به هیچ عنوان روی نظر مردم آمریکا از نظر بنده تاثیری نخواهد گذاشت.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: با توجه به اینکه در حال حاضر اکثریت سنا در اختیار جمهوری‌خواهان است و برای رای آوردن استیضاح ترامپ در سنا حداقل به دو سوم رای سناتور‌ها نیاز است، دموکرات‌ها باید، جمهوری‌خواهان را در این قضیه مجاب کنند که ترامپ از قدرت خود سوء استفاده کرده، اما به اعتقاد بنده آن‌ها با توجه به شرایط موجود نمی‌توانند کاری از پیش ببرند و استیضاح ترامپ بی نتیجه خواهد بود.

وی افزود: با توجه به عملکرد اقتصادی ترامپ که به زعم آمریکایی‌ها خوب بوده و توانسته نرخ بیکاری را در این کشور به پائین حد خود در سالیان اخیر برساند، بنابراین استیضاح وی نمی‌تواند چندان بر روی رای دهندگان آمریکایی تاثیری داشته باشد و دموکرات‌ها برای شکست ترامپ در انتخابات سال آینده کار بسیار سختی را در پیش دارند.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه استیضاح ترامپ تاثیری بر روی رابطه جمهوری اسلامی و آمریکا نخواهد گذاشت، اضافه کرد: تا زمانیکه جمهوری اسلامی حداقل ۳، ۴ شرط از شروط ۱۲ گانه پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا را که در گذشته مطرح کرده بود، اجرایی نکند، نباید انتظار داشت که مذاکره‌ای بین آنها برقرار شود.


دمکرات‌ها هزینه استیضاح را کجا می پردازند؟

شبکه خبری سی‌ان‌ان گزارش داد کاخ سفید واشنگتن بامداد پنجشنبه لحظاتی پس از تصویب قطعنامه استیضاح دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در مجلس نمایندگان این کشور، بیانیه‌ای در محکومیت این اقدام منتشر کرد.

کاخ سفید در این بیانیه تصویب استیضاح ترامپ را یکی از شرم‌آورترین فصول سیاسی در تاریخ کشور در مجلس نمایندگان دانست و دمکرات‌ها را به پیشبرد طرح استیضاح بدون نظرخواهی از حتی یک جمهوریخواه و بدون هیچ شواهدی متهم کرد.

طرح استیضاح ترامپ اکنون باید برای تصمیم گیری نهایی به مجلس سنا که در کنترل جمهوریخواهان است فرستاده شود، اما دموکراتها هنوز اعلام نکرده‌اند که چه موقع آن را به سنا خواهند فرستاد، چرا که یقین دارند مجلس سنا که اکثریت آن با هم حزبی‌های ترامپ است، او را تبرئه خواهد کرد.

ترامپ، روز پنجشنبه با انتشار توئیتی، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان را متهم کرد که از ارسال استیضاح ساختگی به مجلس سنا وحشت دارد.

شماری از جمهوریخواهان بر این باورند که دموکراتها قصد دارند با تعلل در ارسال استیضاح ترامپ به سنا، جلوی تبرئه زودهنگام او را بگیرند و بهره برداری تبلیغاتی و سیاسی بیشتری از تصویب آن در مجلس نمایندگان کنند.

در این میان بسیاری از ناظران می گویند تمام ماجرای استیضاح، به نوعی با انتخابات آینده آمریکا مرتبط است. دمکرات‌ها می‌گویند ترامپ از قدرت برای اهداف شخصی سوء استفاده کرده تا رقیب انتخاباتی خود را بدنام کند. در مقابل، جموریخواهان هم دمکرات‌ها را متهم می‌کنند که می‌خواهند از طریق استیضاح، موقعیت ترامپ در انتخابات آینده را تضعیف کنند.

نظرسنجی‌ها نیز نشان می‌دهد که افکار عمومی آمریکا عمیقا دچار شکاف شده ولی هنوز در اثر استیضاح تغییر بزرگی در آن حاصل نشده است. تبعات استیضاح برای ترامپ هنوز به طور دقیق مشخص نیست. اما جمهوریخواهان می گویند که استیضاح، از منظر تاثیرگذاری بر انتخابات آینده، به نفع ترامپ خواهد بود.

مونیکا مکدرموت، استاد علوم سیاسی در دانشگاه فوردهام نیویورک به خبرگزاری کیودوی ژاپن گفت: در این مرحله، استیضاح، هیچ تاثیری (بر رأی دهندگان) ندارد. چون باعث مخالفت مستقل‌ها یا جمهوریخواهان با ترامپ نشده است.

وی افزود: قطعا معتقدم که دمکرات‌ها امیدوار بودند که افکار عمومی در این (مسئله استیضاح) از آن‌ها حمایت کند، (اما) آن‌ها اشتباه فکر می‌کردند.

از دیدگاه این استاد دانشگاه، یک دلیل عدم تغییر دیدگاه رأی دهندگان، این است که آن‌ها به حملات رسانه‌ای علیه ترامپ عادت کرده‌اند. در نتیجه، در برابر حملات بیشتر ایمن شده‌اند. از همین رو وی هشدار داد که دمکرات‌ها ممکن است هزینه استیضاح را در انتخابات بپردازند.

ترامپ پیش تر گفته بود که دموکرات‌ها ابتدا موضوع تماس‌های تیم انتخاباتی او را با مقامات روسیه مطرح کردند و چون به نتیجه‌ای نرسیدند، حال موضوع پرونده اوکراین را به میان کشیده‌اند.

ترامپ خطاب به طرفداران خود گفت که این تلاش‌ها بی نتیجه خواهد بود و او در انتخابات سال ۲۰۲۰ بار دیگر پیروز خواهد شد.


طرح استیضاح ترامپ؛ نگرانی شدید دموکرات‌ها

شماری از نمایندگان دموکرات نسبت به تبرئه رئیس جمهوری آمریکا از دادگاه استیضاح در سنا به شدت ابراز نگرانی کردند.

به گزارش ایرنا، تارنمای خبری هیل نوشت: سناتور کریستوفر کُنز درباره اینکه ترامپ در صورت تبرئه شدن از استیضاح، تا پیش از انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا چه کارهایی ممکن است انجام دهد به «شدت ابراز نگرانی» کرد.

این سناتور دموکرات که دیروز ( یکشنبه ۲۴ آذرماه) با شبکه تلویزیونی ان.بی.سی مصاحبه کرد، گفته بود نگران آن است که ترامپ درخواست خود را برای مداخله عوامل خارجی در انتخابات ۲۰۲۰ ادامه دهد.

سناتور دموکرات ایالت دلاور آمریکا گفت: اگر ترامپ در سنا تبرئه شود و بیشتر جمهوریخواهان در جریان استیضاح، تلاشی برای تادیب او به خرج ندهند، آنگاه کسی جلودار او نخواهد بود.


اكثریت مردم آمریکا با استیضاح ترامپ مخالفند

بنا بر نظرسنجی انجام گرفته از سوی دانشگاه کوئینیپیاک که نتایجش پس از اعلام رسمی معرفی لایحه استیضاح دونالد ترامپ از سوی دموکرات‌ها منتشر شد، اکثریت رای‌دهندگان آمریکایی با استیضاح و برکنار شدن ترامپ از ریاست‌جمهوری مخالفند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه هیل، نتایج این نظرسنجی نشان داده که ۵۱ درصد از رای‌دهندگان شرکت کرده در این نظرسنجی گفته‌اند با استیضاح و برکنار شدن دونالد ترامپ از ریاست جمهوری مخالفند در حالی که ۴۵ درصد با این امر موافق بوده‌اند.

این نظرسنجی در فاصله ۴-۹ دسامبر، در ضمن برگزاری یک سری جلسات استماع علنی کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در راستای فرآیند استیضاح ترامپ و در عین حال در مقطع پس از اعلام رسمی لایحه قانونی مربوط به این استیضاح از سوی دموکراتها انجام شده است.علیرضا November 28, 2019 10:08 AM

چقدر این دمکراتها مفتضحند که به خاطر یک تماس تلفنی که تازه دلیل موجهی هم داشته می خواهند رئیس جمهور استیضاح کنند اینها دمکرات نیستند اینها یک مشت ابله سیاسی هستند

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام December 4, 2019 05:46 PM

دمکراتها بازوی چین و اروپا در آمریکا هستند و هدف نهاییشان نابودی آمریکا با سواستفاده‌‌ از قوانین و آزادیهای دمکراتیک آمریکا بر علیه آمریکا است دولت و ملت آمریکا باید هوشیار باشند و این کرمهای حقیر سیاسی را در زیر پا له و پایمال کنند

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی December 11, 2019 09:21 AM

زنده یاد مانوک خدابخشیان همیشه روی این موضوع بحث داشت که گلوبالیستهای اروپائی و شریک های آمریکائی آنها که در باند جرج سوروس قابل ارزیابی هستند دارند جان میکنند تا بهر شکل ممکن ولو دروغ سازی وناجوانمردانه دونالد شیر دل را از گردونه خارج نمایند از هم گسیختن وانفجار گلوبالیسم جهانخوار آغازی خواهد بود برای یک زندگی نو در عرصه اقتصادی

گزارش یا اعتراض به این نظر


masood December 11, 2019 12:06 PM

هچیگاه جناب ترامپ استیضاح نمی شود همه همه بازی بیش نیست عالی جناب ترامپ همچنان عالی جناب است

گزارش یا اعتراض به این نظر


کوه یخ December 11, 2019 09:00 PM

دموکراتها نفوذی کشورهای مثلا قدرتمند اروپایی هستند، تحمل ندارند آمریکا را بالاتر از خود ببینند هر شب خواب می بینند مثل قرن ۱۸ و ۱۹ دنیا را مستعمره خود کرده اند ‌

گزارش یا اعتراض به این نظر


rahim.negahban December 16, 2019 11:54 PM

ترامپ هرگز اسیضاح نخواهد شد ترامپ توانست نرخ بیکاری را در امریکا به رقم 3 5 برساند که این کار در زمان هیچ رئیس جمهوری اتفاق نیافته بود در انتخابات اتی تبعا ترامپ رئیس جمهور خواهد بود

گزارش یا اعتراض به این نظر


بر فرض محال !!! December 19, 2019 10:32 AM

بر فرض محال هم، اگر ترامپ از سِمت خود برکنار شود، جانشین او، مایک پِنس خواهد بود که موضع او درقبال رژیم اشغالگر اسلامی، بارها و بارها سخت تر از ترامپ است
مایک پِنس، سیاست های ترامپ و چه بسا شدیدتر از او را در قبال رژیم آخوندی دنبال خواهد کرد مایک پِنس از بخت بسیار خوبی برای پیروزی در انتخابات بعدی برخوردار خواهد بود
ازطرف دیگر ترامپ برای اولین بار، سیاست فشارهای حداکثری را در سیاست خارجی آمریکا در قبال رژیم جنایتکار اسلامی را به اجرا گذاشت که نتایج آن بسیار بسیار «ثمربخش تر و کم هزینه تر» از سیاست های قبلی آمریکا در این ۴۰ سال اخیر بود
ترامپ و یا هر کس دیگر که جانشین او شود و یا رئیس جمهورهای آیندهٔ آمریکا از این «سیاست فشار حداکثری ترامپ» بعنوان «بهترین ابزار سیاسی» برای به زیر کشیدن حکومت های تروریستی و مستبد در جهان استفاده خواهند کرد
این سیاست فشارهای حداکثری چنان «نتایج سازنده و مفیدی» به همراه داشته که به اعتراف خود سیدعلی ضحاک «حتی با رفتن ترامپ، تحریم ها، بجای خود باقی خواهند ماند و به این زودی ها برداشته نخواهند شد»
خلاصه اینکه، کاخ سفید با ترامپ و یا بدون ترامپ، تحریم ها تا آیندهٔ غیر قابل پیش بینی، بر جا خواهند ماند

گزارش یا اعتراض به این نظر


آزاد اندیش December 19, 2019 10:14 PM

تا لحظه نگارش این پیام ۵۴۸۲۰ نفر این خبر را خوانده ایم و احتمالا با خود اندیشیده ایم: کاش ترامپ از استیضاح پیروز بجهد تا کورسوی نابودی فرقه تبهکار حاکم بر کشورمان را همچنان روشن نگه دارد
شاید نگران فردای بدون آقای ترامپ بعنوان رئیس جمهور ایالات متحده نیز شده باشیم!
حالتی است پریشان و ناپایدار که همه را کم و بیش در بیم و امید قرار داده است
راهکار جایگزین چه میتواند باشد تا از این نوسانات خارج از اراده و کنترل ما ایرانیان برای همیشه خلاص شویم؟
تنها گزینه مناسب این میتواند باشد که همگی همت کنیم و دست از عافیت طلبی شخصی و قبیله ای برداریم و در فراخوان پیش رو برای ۵ دیماه درون و برون مرز دست به دست هم داده و از خانه ها خارج شویم و با یاری همدیگر ایرانمان را از شیطان صفتان و گلوبالیستهای بی شرافت پس بگیریم تا نکبت ۴۱ ساله برای همیشه نابود شود

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو December 20, 2019 08:58 PM

واقعا" باید برقانون امریکا احسند گفت که استضاح کردن حتی رئیس جمهورآمریکا چه به ناحق و چه به حق درخود دارد ونظامیون و وزارت اطلاعات امریکا تاکنون دموکرات هائی که چنین وچنان کردند دستگیرو شکنجه و زندانی واعدام نکرده اند باید تفاوت بین یک کشورجهان اول و یک کشورجهان سومی که ایران کنونی باشد را دید فقط تعدادی ساسیون ووکلا ودانشگاهیون که به علی خامنه ای نامه نوشتند ویا علنی دررسانه ها ازاعمال وی فقط وفقط انتقاد کردند دستگیرو شکنجه وطوبل المدت زندانی شدند مردم درحقیقت درتظاهرات رهبرو مقامات حکومتی رابرعلیه ظلمی که برانها روا شده استیظاح کردند بجای پاسخگوئی و معذرت خواهی حکومت وتویشق مردم برای تحصیح نابسامنی ها با شراکت مردم درامورحکومتی و کشوری اقدام به کشتن و ضرب وشتم ودستگیری مردمان کردند باید دانست امریکا بی جهت امریکا نشده است ! !

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  60114 بازدید |


© copyright 2004 - 2020 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.