آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

دوشنبه، 8 دی ماه 1399 = 28-12 2020

گزارش تكان‌دهنده؛ عقیم ‌سازی اجباری زنان مسلمان چین

گزارشی تكان‌دهنده از عقیم‌سازی اجباری زنان مسلمان چین

معلمی که وادار به تدریس در کمپ‌های بازداشت سین‌کیانگ شده بود، تصمیم گرفته از عقیم‌سازی اجباری خود در سن ۵۰ سالگی سخن بگوید. عقیم‌سازی اجباری زنان در چارچوب کارزار دولت چین برای سرکوب نرخ زاد و ولد زنان متعلق به اقلیت مسلمان این کشور انجام می‌شود.

به گزارش بهارنیوز به نقل از گاردین، قلب‌نور صدیق می‌گوید این سرکوب شدید تنها مختص به زنانی که احتمال باردارشدنشان می‌رود نبوده، بلکه زنانی را که از سن طبیعی فرزندآوری عبور کرده‌اند نیز هدف می‌گیرد. پیغام‌هایی که او از مقامات محلی دریافت کرده می‌گویند که زنان ۱۹ تا ۵۹ سال باید در رحم خود آی.یو.دی کار بگذارند یا عمل جراحی عقیم‌سازی انجام بدهند.

در سال ۲۰۱۷، قلب‌نور صدیق ۴۷ سال داشت و تنها دخترش در دانشگاه درس می‌خواند که مقامات محلی به سراغش آمدند و اصرار کردند که باید آی.یو.دی بگذارد تا از احتمال بعید بارداری‌اش پیشگیری شود. دو سال بعد، در ۵۰ سالگی، او را وادار کردند عمل جراحی عقیم‌سازی انجام بدهد. وقتی اولین دستور از راه رسید، قلب‌نور مشغول تدریس زبان چینی در یکی از کمپ‌های بازداشت معروفی بود که در سرتاسر استان غربی سین‌کیانگ برپا شده‌اند.

او می‌دانست بر سر اقلیت‌های مسلمانی که در مقابل دولت مقاومت کرده‌اند چه بلایی آمده است، و یک اس‌ام‌اس به زبان اویغوری که به گفته‌ی او از طرف مقامات دولتی برایش ارسال شده {و در اختیار گاردین قرار گرفته} صریحاً او را تهدید کرده است: «اگر اتفاقی بیفتد، چه کسی مسئولیت تو را قبول می‌کند؟ سر جانت قمار نکن، بیخود هم تلاش نکن. این چیزها فقط مربوط به تو نیستند. باید به فکر اعضای خانواده و اقوام دور و برت هم باشی... اگر دم در خانه‌ات با ما بجنگی و حاضر به همکاری با ما نشوی، می‌روی پاسگاه پلیس و روی صندلی فلزی می‌نشینی!»

قلب‌نور می‌گوید روزی که برای معاینه به مجتمع دولتی مراجعه کرد، در میان زنانی که بالاجبار منتظر دریافت داروی پیشگیری از بارداری بودند حتی یک زن چینی از نژاد هان (نژاد اکثریت چین) هم مشاهده نکرد.

اخبار و جزئیات کارزار فراگیر دولت چین در سرکوب اویغورها و دیگر اقلیت‌های مسلمان سین‌کیانگ، آرام‌آرام از این منطقه‌ی به‌شدت تحت‌کنترل به بیرون درز کرده، اما شواهد روزافزونی از تلاش دولت چین برای پایین‌آوردن نرخ زاد و ولد اویغورها در دست است که برخی کارشناسان آن را «نسل‌کشی دموگرافیک» خوانده‌اند.

طبق تحقیقات جدید اسوشیتدپرس، این کارزار دولتی شامل کنترل موالید، عقیم‌سازی، جریمه و حتی محکومیت زندان برای کسانی بوده که از نظر دولت بیش از حد بچه دارند.


موضع گیری بی سابقه پاپ درباره سرکوب مسلمانان چین

پاپ فرانسیس در کتاب جدیدی برای نخستین بار مسلمانان اویغور چین را مردمی "تحت آزار و شکنجه" خواند، آنچه که فعالان حقوق بشر سال‌هاست از او می‌خواهند انجام دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، فرانسیس در کتاب "بگذارید رؤیابافی کنیم: راهی به آینده بهتر" که بازتاب گسترده‌ای داشته، همچنین می‌گوید همه‌گیری کووید ۱۹ باید دولت‌ها را تشویق کند ایجاد دائمی درآمد پایه‌ای جهانی را مدنظر قرار دهند.

وی در بخشی که راجع به مسیحیان آزاردیده در کشورهای اسلامی صحبت کرده، اشاره می‌کند: "همواره به مردم تحت آزار و شکنجه می‌اندیشم: روهینجایی‌ها، اویغورهای بیچاره، یزیدی‌ها".

در حالی که پاپ قبلاً علیه روهینجایی‌ها که از میانمار فرار کرده‌اند و کشته شدن یزیدی‌ها توسط داعش در عراق صحبت کرده بود، این نخستین باری بود که به اویغورها اشاره می‌کرد.

رهبران مذهبی، گروه‌های فعال و دولت‌ها هشدار داده‌اند جرایمی علیه بشریت و نسل‌کشی علیه اویغورها در منطقه دورافتاده سین ‌کیانگ چین در حال انجام است، جایی که بیش از یک میلیون نفر در اردوگاه‌ها نگه‌ داشته می‌شوند.


متحد کمونیست خامنه ای هزاران مسجد را ویران کرد!

روزنامه «نیویورک تایمز» به نقل از گزارش موسسه سیاست راهبردی استرالیا نوشت: حكومت كمونیستی چین از سال 2017 تا کنون حدود 8500 مسجد و زیارتگاه متعلق به ترک‌های اویغور در منطقه خودمختار سینجان را نابود کرده است.

در این گزارش آمده است: دولت كمونیستی چین در سال‌های اخیر بسیاری از مساجد و اماكن مورد احترام مسلمانان را تعطیل یا تخریب کرده است. همچنین بیش از یک میلیون مسلمان اویغور به اتهام «افراط‌ گرایی دینی» در اردوگاه‌های بازپروری اجباری دولت چین در منطقه خودمختار ترکستان شرقی (سین‌کیانگ) بازداشت شده‌اند.

این در حالیست که دولت چین درخواست‌ نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد، حقوق بشر و سازمان ملل متحد برای سفر به منطقه و بررسی شرایط مسلمانان اویغور از نزدیک را همواره رد کرده است.

براساس گزارش سازمان دیده‌بان حقوق بشر، دولت چین به بهانه «تدابیر امنیتی پیشگیرانه» بسیاری از اویغورهای بی‌گناه را بدون هیچ روند قضایی در اردوگاههای کار اجباری نگه داشته است.


سرکوب مسلمانان در چین؛ پرسش آمریکا از خامنه ای

وزیر خارجه آمریکا خطاب به خامنه‌ای: منتظر واکنش شما به بدرفتاری حکومت چین با مسلمانان اویغور هستیم

مایک پمپئو در پاسخ به واکنش رهبر جمهوری اسلامی درباره عادی‌سازی روابط سیاسی میان اسرائیل و امارات متحده عربی، از جامعه جهانی خواست تا ایدئولوژی (برپایه) نفرت وی را محکوم» کنند

خامنه ای روز گذشته امارات متحده عربی را به دلیل انجام توافق با اسرائیل به خیانت متهم کرد و مدعی شد که امارات به دنیای اسلام خیانت کرده است.

وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه جهان باید ایدئولوژی نفرت خامنه‌ای را رد و محکوم کند، خواستار موضع‌گیری رهبر جمهوری اسلامی در برابر بدرفتاری دولت چین با مسلمانان اویغور شد.

پمپئو در پیام خود خطاب به خامنه‌ای، به رفتار حکومت چین با مسلمانان اویغور اشاره کرده و نوشت: اگر به دنبال کسانی هستید که به اسلام خیانت می‌کنند، چین در پی نابودی اویغورها است. مشتاقاننه منتظر واکنش شما درباره برخورد وحشتناک چین با آن مسلمان‌ها هستیم.

آمریکا پیش از این هم، به خامنه‌ای نسبت به سکوت و عدم واکنش در برابر نقض حقوق مسلمانان اویغور انتقاد کرده بود.

جمهوری اسلامی در عوض، در دسامبر سال گذشته میلادی ۲۰۱۹، مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا درباره نقض حقوق مسلمانان اویغور توسط دولت چین و تحریم مقامات چینی را محکوم کرد.شهنام July 11, 2020 12:52 PM

خمینی دیوث گفت برای حفظ جمهوری اسلامی جایز است امام زمان را فدا کنیم آنوقت توقع دارید این آخوندک مفعول تریاکی بزای حفظ بیضه اسلام و زندگی انگلوارش ایران را فدا نکند؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


ایرانی اصل July 12, 2020 12:16 AM

بیشرف بیناموس وطن فروش اگر عرضه حکومت نداری غلط میکنی گوه میخوری با جد ابادت که کشور فروشی میکنی من کشور ایران مال تو هست کثافت لجن کوه مگر ارثیه پدر سگت هست که داری کشور فروشی میکنی بیناموس کاسه کوزت رو جمع کن برو به روسیه یا چین یا هر جهنم دره ای که توله هات دارند میلولندایران جای توی کثافت بیناموس نیست بدان ایرانیان خیلی زود تر از اتکه فکر میکنی ریشه تو و امثال تو وخانواده لجنت و توله هایت را قطع خواهند کرد

گزارش یا اعتراض به این نظر


ایرانی July 12, 2020 12:43 AM

با شعر حافظ جواب میدم در مورد آینده ایران و ایرانی: افسر سلطان گل پیدا شد از طرف چمن، مقدمش یا رب مبارک باد بر سرو وسمن، خوش به جای خویشتن بود این نشست خسروی، تا نشیند هر کسی اکنون به جای خویشتن، خاتم جم را بشارت ده به حسن خاتمت، کاسم اعظم کرد از او کوتاه دست اهرمن، تا ابد معمور باد این خانه کز خاک درش، هر نفس با بوی رحمان می وزد باد یمن، ! "ظلمت و تاریکی پایدار نیست و صبح و روشنایی و امید برمیگرده به این خاک عزیز" این کشور از بدتر از اینها گذر کرده و تاریخ دیرینه و سرشار از سلحشوریش این رو ثابت کرده آینده ایران دست خداست و بالاخره آب راه خودش رو باز میکنه و جاری میشه بنابراین نباید نا امید شد اگر قراردادی خلاف منافع کشور بین اجنبی داخلی و خارجی بسته شد این قرارداد رو ملت قبول نداره و پاره میکنه و از منافع خودش و کشورش حفاظت میکنه

گزارش یا اعتراض به این نظر


شادی July 12, 2020 05:36 AM

دولتمردان امریکا باید بدانند این مصیبت و بلایی که ۴۲ سال منطقه و کشور و مردم ایران را گرفتار کرده نتیجه سیاست های غلط غرب به رهبری آمریکا بوده که نتیجه آن مستعمره شدن ایران بین روسیه و چین گشته عملا منطقه خاورمیانه از دست آمریکا خارج شده و محلی برای جولان روسیه و چین شده و این نشان افول قدرت آمریکا میباشد

گزارش یا اعتراض به این نظر


babak July 12, 2020 11:54 AM

خمسه حکیم نظامی هشتصد سال پیش نیز چینیان به ناراستی و ریاکاری و دروغ و پیمان شکنی شهره بوده اند
حکیم نظامی در قرن ششم هجری چنین می سراید:

*ز چینی به جز چین ابرو مخواه*
*ندارند پیمان مردم نگاه*
*سخن راست گفتند پیشینیان*
*که عهد و وفا نیست در چینیان*
*همه تنگ چشمی پسندیده اند*
*فراخی به چشم کسان دیده اند*
*اگر ترک چینی وفا داشتی*
*جهان زیر چین قبا داشتی*

گزارش یا اعتراض به این نظر


بنیادی باطل شده July 19, 2020 05:01 AM

تمام دنیا وخود چین کمونیست باید بداند که این گونه کاغذ پارها چیزی جزء مکافات برایش خواهد داشت و اینها نمایندگان واقعی کشور ایران نیستندوملت ایران هم اینان وهم تا کارهایشان درسراسر دنیابیهوده وغیر قانونی است
پس به دولت چین گرگ صفت بدان که با ملتی که برای رهایی کشورش سالهااز
چنگال آدمکشان و غارت گران مبارزه کرده میکند زهی خیال باطل
ایران آماده گذر و تشکیل دولت قانونی نه مذهبی میشود

گزارش یا اعتراض به این نظر


Roberto July 19, 2020 11:32 AM

چطور شد اوایل انقلاب یک سری جوانهای بی مغز و عقب افتاده را میفرستادید به خیابانها که جار بزنند که ای مردم میدونید کومونیست یعنی چه؟ یعنی خدا نیست، بترسید این کومونیستها میخوان بیایند و دین شما را ازتون بگیرند حالا چطور شد که دو کشور کومونیست دارند ترتیبتان را میدهند، البته که شماها از همان فیظیه ها عادت به این عمل ناشایست دارید

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام July 20, 2020 07:16 PM

شعار جدید جمهوری اسلامی: هم شرقی هم غربی هم شمالی هم جنوبی خلاصه دست و پای همه رو میلیسیم التماس میکنیم تو رو خدا فقط آمریکا و ایرانیا ما رو نکشن ایران مفت مال شما نزارید ایرانیا ما رو به سیخ بکشند ما رو زنده نگه دارید تا ترامپ بره یه کاری بکنید فیک نیوز تبلیغات گلوبالیستی جون مادرتون مگه میشه آمریکا اینقدر قدرتمند باشه آی کمونیستای بی خدای مسلمون کش کمک روسیه که فقط حرف میزنه و میچاپه چین جایو چین جایووووووو

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام July 21, 2020 05:34 PM

درست است که مردم ایران با ایران فروشی مخالفند اما دلیل اصلی بر باد رفتن قرارداد ترکمانچای چینی فشارهای آمریکا و شخص پرزیدنت ترامپ به چین در مورد ایران است. از این مرد بزرگ حتی برای یکبار هم که شده تشکر کنیم

گزارش یا اعتراض به این نظر


اسمال در نیویرک July 21, 2020 05:50 PM

پس در جنگ عراق اینهمه شهید اینهمه معلول اینهمه مفقود اینهمه هزینه
برای چی بود آخوند نفهم شیرازی رئیس اطاق بازرگانی و سایر موافقین قرار داد شما فقط بدزدی هاتون فکر میکنید و شما کشور را به این درماندگی بدبختی دچار کردید شما کرونا را آوردید چرا دست از سرمردم برنمیدارید !

گزارش یا اعتراض به این نظر


علیرضا July 21, 2020 07:03 PM

ارواح خاک پدرت این موضوع مهم وطن فروشی اصلا به نظر اینها پیش افتاده است درست مثل جارو کردن خلیج فارس ازهر چه ماهی وآبزی است توسط چینی های همیشه گرسنه

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی July 29, 2020 04:23 PM

سعید لیلاز هم دچار نوعی مرگ مغزی شده است چرندیاتی ازاین یاوه گوئیها میتواند باشد؟ برای برقراری موازنه قدرت بین کشورهای قدرتمند جهان جمهوری اسلامی خدا پرست ودوازه امامی وشیعه اثنی عشری و دیوس مجبور است برای ماندن وادامه حیات ننگین خودش همه منافع واستقلال ایران را در اختیار چین کمونیست بگذارد تا بزعم آقای سعید لیلاز بتواند یک موازنه برقرار کند! حماقتی بزرگتر ازاین، میتواند ازتفکر ضد ایرانی با اصطلاح یک اقتصاد دادن اسلامی متصورباشد؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


ات September 2, 2020 09:21 PM

این خامنه ای معتاد چکاره است که باید پاسخ بده این بابا شلوار خودش هم نمی تونه نگه داره

گزارش یا اعتراض به این نظر


بابک خرمدین September 26, 2020 12:10 PM

دوستان گرامی, کدام از شما عقیده دارید که اسلام چیز خوب و شایسته ای است؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


Roberto September 26, 2020 01:03 PM

من اصلا از چین خوشم نمیاد، ولی بابت این کارش دستش را میبوسم به امید روزی که ما هم تمام مکان های مقدس من درآوردی را مانند امامزاده ها خراب کرده و قبراین خمینی دجال خدعه کننده حرامزاده را به یک طویله شیک تبدیل کنیم

گزارش یا اعتراض به این نظر


رضا.ف December 29, 2020 02:53 AM

حالم از دنیا گرفت چه دنیا وحشتناکی برای مردم دنیا متاسفم این اعمال فقط به خودشون برمیگرده دودش تو چشم خودشون میره

گزارش یا اعتراض به این نظر


اسلامگرایی با انسانیت در تضاد است!!! December 29, 2020 12:47 PM

«هر مسلمانی که اسلام را سیاسی کند، تروریست خطرناکی می شود»، فرقی نمی کند، ایغور باشد و یا شیعه عراقی، سنی سوری، یا بوکوحرام نیجریایی

دستِ اسلام را بایستی از سیاست، اقتصاد، اجتماع، فرهنگ، پول، تجارت، بانکداری، دادگستری، هنر، فرهنگ، تاریخ، آموزش، پرورش،امنیت و دفاع کشورها «کوتاه و قطع» کرد
اسلامگرایی خطر بزرگی علیه دمکراسی و عدالت انسانیست. اسلام سیاسی بزرگترین خطر علیه بشریت، ارزش ها و حقوق انسانی و تمدن های بشری در جهان است

پیش بسوی آزاد اندیشی انسانی!
و پشت به نفرت اندیشی اسلامی!

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام December 29, 2020 05:28 PM

اویغورها در اصل ایرانی هستند اگر به نقشه ایران بزرگ نگاه کنید ختن یا ختا ملک ایران محسوب میشد و با امپراطوری تانگ هم مرز بود فرهنگ اویغور به شدت به فرهنگ ایرانی شباهت دارد و اندازه ی این شباهت باور کردنی نیست با کمی جستجو در اینترنت این شباهت را به عینه خواهید دید خاک بر سرخامنه ای مفعول که از ترس چین یک کلمه در مورد این بیگناهان حرف نمیزند چه به خاطر ایرانی بودنشان چه به خاطر مسلمان بودنشان

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  68574 بازدید |


© copyright 2004 - 2021 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.