آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

سه شنبه، 13 اسفند ماه 1398 = 03-03 2020

شهادت ورزشکار پناهنده ایرانی علیه خامنه ای

سعید ملایی، قهرمان جودو ایرانی با اعلام مهاجرت و سپس پناهندگی اش به کشور مغولستان حساسیت‌های فدراسیون جهانی جودو را برانگیخت تا در نهایت رای به تعلیق موقت فدراسیون جودو در ایران دهند.

این ورزشکار پناهنده با اعلام اینکه از سوی مسئولان ورزش در جمهوری اسلامی تحت فشار قرار گرفته تا از رویارویی با نماینده اسرائیلی وزن خودش پرهیز کند درخواست مهاجرت داد. او که در رقابت‌های اوزاکا ژاپن به عنوان نماینده ایران مسابقه می‌داد با دو باخت مصلحتی از رویارویی با سوگی موکی، جودوکار اسرائیلی گریخت.

بعد از تعلیق موقت به فدراسیون جودو ایران فرصت داده شد تا اعتراضش نسبت به رای صادر شده را به دادگاه عالی ورزش (CAS) ببرد؛ مسئولان جمهوری اسلامی و در راس آن رضا صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک هم در این بین دیداری با توماس باخ، رییس فدراسیون کمیته بین المللی المپیک، داشتند و از توطئه‌های رییس فدراسیون جهانی جودو گفتند!

رضا صالحی حالا مستندات خودش را جمع کرده و قرار است آن‌ها را به دادگاه عالی ورزش ارائه دهد؛ دادگاهی که قرار است ۲۰ فروردین ماه برگزار شود و نتیجه اش می‌تواند علاوه بر جودو، تاثیر زیادی در کل ورزش ایران هم داشته باشد.

این‌ها همه در حالی است که فدراسیون جهانی جودو هم بیکار ننشسته و مستنداتش را جمع و جور کرده؛ طبق خبری که خبرگزاری مهر داده، قرار است علاوه بر مستندات، سه شاهد ایرانی هم به نفع فدراسیون جهانی جودو رای دهند!

سعید ملایی، محمد منصوری و وحید سرلک سه ایرانی هستند که قرار است در این دادگاه حاضر شده و شهادت بدهند. سعید ملایی که معرف همه است، محمد منصوری هم مربی ایرانی است که او هم بعد از سعید به آلمان رفت و حالا در رقابت‌های مختلف به عنوان مربی کنارش حضور دارد. وحید سرلک هم دیگر جودوکار ایرانی است که پیش‌تر از ایران به آلمان مهاجرت کرده و قرار است در کنار سعید در این دادگاه حاضر باشد.

نتایج این دادگاه و البته شهادت احتمالی سعید ملایی علیه جمهوری اسلامی همان طور که در بالا عنوان شد می‌تواند تاثیر زیادی در آینده ورزش‌های انفرادی ایران از جمله جودو و کشتی داشته باشد.


سعید ملايی در آغوش جودوکار اسرائیلی

جودوکار معروف اسرائیلی عکسی به یادگار با سعید ملایی در صفحه ایسنتاگرامش منتشر کرده است. او در توضیح عکس زیر نوشته: «دوستان همیشگی! مردم ایران و اسرائیل را برای صلح تگ کنید! من سعید را در گرنداسلم پاریس ملاقات کردم. دو قهرمان دنیا، ولی قبل از رقابت، دو دوست خوب...»


ورزشکارانی که به پرچم حکومت ملاها پشت کردند

مهاجرت و پناهندگی ورزشکاران ایرانی اخیرا اوج گرفته است، اتفاقی که البته تازه نیست اما در ماه‌های اخیر در میان قهرمانان و ورزشکاران رشته‌های مختلف شتابی تازه به خود گرفته است.

به گزارش یورونیوز، وقتی سعید مولایی در سپتامبر سال ۲۰۱۹ در اقدامی ناگهانی اعلام کرد دیگر حاضر نیست به ایران بازگردد و می‌خواهد در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ زیر پرچم سازمان جهانی المپیک به میدان برود، شوکی جدی به ورزش ایران وارد شد. هرچند مولایی در ادامه مغولستان را برگزید و در نخستین مسابقه با کشور جدیدش به توفیق دست نیافت و در همان مسابقه نخست شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت، اما پس از او این موج پناهندگی ورزشکاران ایرانی، شدت بیشتری پیدا کرد. شوک بعدی خیلی زود از راه رسید. جایی که کیمیا علیزاده نخستین و تنها زن مدال آور ایران در تاریخ بازی‌های المپیک اعلام کرد دیگر نمی‌خواهد برای تیم ملی ایران در رقابت‌های تکواندو مبارزه کند و در المپیک ۲۰۲۰ توکیو با هوگوی کشور آلمان روی تاتامی خواهد رفت اما مولایی و علیزاده تنها ورزشکارانی نیستند که در ماه‌های اخیر تصمیم به ترک ایران و پناهندگی گرفته‌اند. در رشته‌های ورزشی دیگری حتی مانند شطرنج هم بودند افرادی که قید مسابقه دادن با پرچم ایران را به عطایش بخشیدند.

شطرنج
علیرضا فیروزرجا نوجوان ۱۶ ساله بابلی، در دسامبر ۲۰۱۹ اعلام کرد که دیگر با پرچم ایران در مسابقات جهانی شطرنج حضور پیدا نخواهد کرد. این تصمیم فیروزرجا اتفاق تلخی برای جامعه شطرنج ایران به شمار می‌رفت چرا که فیروزرجا به عنوان یکی از استعدادهای آینده، امیدهای زیادی برای کسب موفقیت در این رشته ورزشی دارد. فیروزرجا بعد از خروج از ایران اعلام کرد که می‌خواهد با پرچم فرانسه در مسابقات جهانی شرکت کند. سارا خادم‌الشریعه دیگر شطرنج باز موفق ایرانی بعد از اعلام فیروزرجا از این تصمیم حمایت کرد و چندی بعد خودش هم در یک پست اینستاگرامی از حضور در تیم ملی شطرنج ایران انصراف داد.

اما به جز این دو میترا حجازی پور و آتوسا پورکاشیان دو دختر دیگر شطرنج باز ایران بودند که در ماه‌های اخیر از تیم ملی شطرنج ایران کنار رفتند و تصمیم گرفتند با پرچم کشوری دیگر در مسابقات جهانی حضور یابند. میترا حجازی‌پور در رقابت‌های شطرنج سریع و برق‌آسای قهرمانی جهان بدون حجاب بازی کرد و بعد از این اتفاق هم از تیم ملی اخراج شد. البته رئیس فدراسیون شطرنج پس از حضور بی‌حجاب حجازی‌پور در این مسابقات اعلام کرد او یک‌سالی است که در هیچ مسابقه‌ای برای ایران بازی نمی‌کند و خیلی وقت است که دیگر به عنوان شطرنج‌باز ایران محسوب نمی‌شود. پس از این اتفاقات نوبت به شهره بیات رسید؛ داور بین‌المللی شطرنج که او هم در مسابقات قهرمانی جهان بدون حجاب ظاهر شد و در ادامه پدر او اعلام کرد دخترش دیگر برای ایران داوری نخواهد کرد.

جودو
به جز سعید مولایی، محمد منصوری مربی جودو هم دیگر شخصیت ورزشی بود که تصمیم به مهاجرت گرفت. منصوری که سرمربی‌گری تیم ملی جودو ایران را بر عهده داشت، یک هفته پس از اعلام تصمیم جدایی مولایی از ایران، راهی آلمان شد و اعلام کرد دیگر سرمربی‌گری تیم ملی جودوی ایران را بر عهده نخواهد داشت. از سوی دیگر مولایی که در ادامه مغولستان را به عنوان کشور جدید خود برگزید در ماه دسامبر و در رقابت‌های مسترز چین حضور یافت که در همان نخستین مبارزه خود در مقابل حریف ایتالیایی شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت. وحید سرلک یکی دیگر از جودوکاران ایران بود که در سال ۲۰۱۱ به کشور آلمان پناهنده شد. او هم البته نتوانست توفیق چندانی در مسابقات بین‌المللی کسب کند و بدون اینکه به دست‌آورد خاصی برسد از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد. احسان رجبی و محمد رشنونژاد دیگر جودوکارانی بودند که در سالهای اخیر از تیم ملی ایران جدا شدند و راهی آمریکا و هلند شدند. رشنونژاد که در زمان حضور تیم ملی ایران در مسابقات جهانی هلند در سال ۲۰۱۷ راهی این کشور شده بود، همانجا از اردوی تیم جدا شد و اعلام پناهندگی کرد. رشنو در مسابقات اوپن سال ۲۰۱۸ بلژیک با پرچم هلند به مدال برنز دست یافت.

تکواندو
کیمیا علیزاده یکی دیگر از ورزشکارانی است که تصمیم گرفت دیگر با پرچم ایران در مسابقات جهانی و المپیک شرکت نکند. اما پیش از او تکواندوکاران و مربیان دیگری هم بودند که تصمیم مشابهی گرفته‌اند.
میلاد بیگی احتمالا مهم‌ترین تکواندوکاری است که بعد از کنار گذاشته شدن از تیم ملی ایران، به مربی سابق خود در تیم ملی (رضا مهماندوست) پیوست و با پرچم جمهوری آذربایجان در مسابقات تکواندو به روی تاتامی رفت. بیگی که مدال‌های بسیاری برای کشور جدیدش به ارمغان آورد، در المپیک ۲۰۱۶ ریو، در مقابل مهدی خدابخشی نماینده ایران قرار گرفت و توانست با شکست او به مرحله بعد صعود کند. بیگی در نهایت موفق شد در المپیک ریو با پرچم آذربایجان به مدال برنز دست یابد.

رضا مهماندوست سرمربی پیشین تیم ملی تکواندو هم بعد از آنچه اختلافات مالی با فدراسیون تکواندوی ایران خوانده شد در سال ۲۰۱۳ سرمربی‌گری تیم ملی تایوان را برعهده گرفت و بعد از ۲ سال، راهی آذربایجان شد و آنجا توانست با موفقیت‌های بسیار به عنوان بهترین سرمربی جهان در رشته تکواندو در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۹ دست یابد. هرچند این فهرست بلند بالا به همین‌جا ختم نمی‌شود و می‌توان از کسانی چون راحله آسمانی و سینا بهرامی هم که تصمیم گرفتند دیگر با هوگوی ایران راهی مسابقات جهانی نشوند، اشاره کرد، اما جدیدترین مورد ورزشکاران پناهنده در رشته تکواندو به فرزاد ذولقدری تکواندوکار جوان ایرانی مربوط می‌شود. او که فرزند محمدحسن ذولقدر، سرمربی پیشین تیم ملی تکواندو و یکی از مدیران کنونی فدراسیون تکواندوی ایران است، در ژانویه ۲۰۲۰ اعلام کرد که از این به بعد با پرچم بلغارستان در مسابقات جهانی حاضر خواهد شد. ذوالقدری، کاپیتان پیشین تیم نوجوانان تکواندو ایران بود و در کارنامه خود مدال برنز قهرمانی آسیا، نقره دانشجویان جهان و مدال نقره جام جهانی مکزیک در سال ۲۰۱۵ را دارد.

دیگر رشته‌ها
ایمان جمالی در رشته هندبال چهار سال قبل و در سال ۲۰۱۶ تصمیم گرفت پاسپورت مجارستانی بگیرد و به جای بازی در تیم ملی هندبال ایران، برای مجارها بازی کند. رشته‌های دیگر مانند کشتی، شمشیربازی و قایق‌رانی هم در زمینه صادر کردن ورزشکاران مهاجر موفق عمل کرده‌اند. صباح شریعتی در کشتی فرهنگی و سامان طهماسبی در کشتی آزاد به آذربایجان، مینا علیزاده و آرزو معتمدی در قایقرانی به آلمان و آمریکا و محمدحسین ابراهیمی در رشته شمشیربازی به کشور هلند از جمله دیگر مواردی بودند که در سالهای اخیر تصمیم گرفتند ایران را رها کنند و با پرچم کشور دیگری در مسابقات جهانی و المپیک به میدان بروند.


ایران پرس نیوز
شهنام August 31, 2019 07:41 PM

"باید به بازی" غلط است " باید ببازی " صحیح است فقر نوشتاری را گسترش ندهیم با سپاس

گزارش یا اعتراض به این نظر


کاریکامراناتور September 1, 2019 07:44 AM

من شرم دارم که کسانی را که هنوز در فرهنگ و دنیای 1400 سال قبل به سر می برند را انسان بنامم

گزارش یا اعتراض به این نظر


ali September 1, 2019 10:57 AM

حکومتی که باعث شده جوانان کشورم نا امید و مایوس از زندگی شوند لعنت بر جمهوری اسلامی

گزارش یا اعتراض به این نظر


بازی دوستانه !!! September 2, 2019 04:18 AM

هرمان سعید مولایی، برای نشان دادن «حُسن انسانیت و ایرانیت» خود و «دهان کجی» به رژیم ملاهای اشغالگر حاکم هم که شده بایستی یک «بازی دوستانه» با همان ورزشکار اسرائیلی در اسرائیل انجام بده و نمایش آن را جهانی کنه!
هموطنان ایرانی ساکن اسرائیل بایستی در انجام این امر مهم و اساسی بایستی شرکت داشته باشند و از دولت اسرائیل و شخص نتانیاهو بخواهند این امر را عملی کند
باشد که این مسابقهٔ دوستانه بین دو ملت، بنای این منطق استبداد و خونین ۱۴۰۰ سالهٔ جهالت مذهبی را به لرزه درآورد

گزارش یا اعتراض به این نظر


آفتاب تابان September 2, 2019 04:37 AM

تمام بلاهاو مصبت های مردم ایران از هرقشر قوم قبیله طائفه از دست این دین طاعون وار بدست یه مشت اجنبی وطنفروش تحمیل میشه سازش بااین زالو وانگلی که کم کم در ما راه یافته را باید زیر پا له کرد تا من تو ما آزادشویم تااین افکار حسن حسین ممل جهنمی بهشتی وووکنار نگذاریم نه تنها روزگار ما زنده ها جز آشوب جنگ کشتار بلکه آیندگان ما نیز روی این جاده جهنمی خواهد بود پس حرکت ملی درپاک کردن این افکار از خود وفرزندان باشه
دورد بسیار به این مرد ورزش دوست که حرمت ایران و هم عزت ورزش کشورمان را حفظ کرده ومرگ زود رس بر حاکمان غاصب میهن زنده باد ایران پارسی

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو September 2, 2019 09:56 PM

واقعا" چقدر و تاچه به نهایتی تنفرباراست که بیش ازهشتاد میلیون مردم ایران باید برطیق خواسته وی عمل کنند - بله ایشان دستوردادند که خانواده مقتول میترااستاد قاتل دختراشان که نجفی باشد ببخشند ایشان دستوردادند که ورزشکاران ایرانی نباید با ورزش کاران اسرائیلی هم صحنه شوند بله علی خامنه ای ازنبود موجودیت مخالفت وارانه وتهاجمی مردم ایران برعلیه اش چنان قدرتی به وی تفهیم شده است که انکارخدای ایران است و مردمان ایران را وی آفریده است لازم است فدراسیون جهانی ورزش کلیه امورورزشی ایران تحت تحریم قراردهد زیراکه فدراسیون ورزشی ایران یک وابسته حکومتی و مجری امررهبراست و طبق دستورات خدا علی خامنه ای رفتارمی کند

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی September 4, 2019 03:24 PM

مجید زارعیان سرمربی تیم اعزامی جودو دروغ میگوید سرمربی هرتیم ورزشی را باید در زمره فرمانبران حکومت اسلامی دانست آنها همه جوره از سفره انقلاب ویرانگر متمتع شده اند ومیشوند وباید مطیع فرامین مسئولان جمهوری اسلامی باشند تجربیات دوران رسول خادم ومربیان تیم ملی کشتی را هرگز نباید از یاد ببریم

گزارش یا اعتراض به این نظر


شورشگران September 9, 2019 11:16 AM

من فکر میکنم اساساً در شرایط فعلی، هر ورزشکار شرافتمند و مردم دوستی باید از انجام مسابقه زیر پرچم خرچنگ نشان حکومت آخوندی خودداری کند، بخصوص فوتبالیستها که کلاً باید از حضور در استادیومهای مسابقات داخل کشور، بدون حضور زنان، خودداری کرده و آن را بایکوت کنند!و البته تماشاچیان مرد هم همینطور! ما مردم ایران باید سرنوشت خودمان را خودمان بدست بگیریم و نه اینکه بیهوده منتظر این آئین نامه و آن قانون وووو این حاکمیت ضدبشر منتظر بمانیم،

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو October 23, 2019 05:45 PM

ازقدیم وندیم می گفتند هرچی میمون زشت تراست بازی اش که همان خودنمائی باشد بیشتراست درحقیقت محض تاریکی افکارپلید و شیطانی اسلامی هرانچه برمردم ایران روا کرده است نتوانسته است بر روشنی افکاروپیشرفت و آزادی سرائیلی ها غلبه کند ولاعلاجانه عقده اش با ضمیمه آبروریزی بین المللی برای ایران با پذیرش محرومیت های ورزشی این چنین بروز میدهد درکتوب مخترعان وکاشفان و محققان جهانی یهودیان حداکثرآماررا به خودشان اختصاص داده اند علوم اتمی علوم موشکی وهواپیما سازی علوم فضائی ومحاسباتی آن علوم ریاضیات و فیزیک علوم کشاورزی و گیاهان علوم کامپیتوتری ازجماعت مسلمان هاچ وواج مانده مفت خورو قلدرو چپاولگرو جنایتگر علوم دستگیری ها و شکنجه ها و اعدام ها و ترورکردن وعلوم تولید فقرو فقیرو معتاد وخانه بدوش وتجاوزو شهوت رانی می باشد

گزارش یا اعتراض به این نظر


ساسان December 24, 2019 01:41 PM

درود بر این نوجوان باشرف و با غیرت ایرانی که دست رد به سینه جمهوری جنایتکار اسلامی زد
مردم ایران هنرمندان و ورزشکاران مردمی را فراموش نمی کنند

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام January 9, 2020 03:17 AM

مدال آوری زیر پرچم خرچنگ نشان اشغالگران اسلامی چیزی به جز ننگ و عار نیست اگر جوانی به همین دلیل زیر پرچم یک کشور آزاد افتخار آفرینی کند همگی ما ایرانیان به او میبالیم درود بر شرف این دخت ایران زمین که ترجیح داد برای این پرچم خون آلود و ننگین مدال آوری نکند و به سرزمین دیگری برود تا روزی که ایران از شر این اشغالگران آسوده شود

گزارش یا اعتراض به این نظر


آریا January 19, 2020 04:45 AM

درود بر قهرمانان ایران که در حقیقت به اسلام و قوانین آن ( نه ) گفتند به امید روزی که تمامی ملت ایران به ماهییت اصلی اسلام و پیامبر داعشی آن پی ببرند آن روز روز آزادی ملت ایران خواهد بود

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  45992 بازدید |


© copyright 2004 - 2020 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.