آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

دوشنبه، 15 دی ماه 1399 = 04-01 2021

گروگان سالخورده: کمک کنید از جهنم اوین آزاد شوم

مسعود مصاحب، زندانی دوتابعیتی: کمک کنید از جهنم زندان اوین آزاد شوم

مسعود مصاحب، زندانی دوتابعیتی در ایران در یک فایل صوتی که از زندان اوین ارسال کرده است، وضعیت خود در زندان «جهنم» توصیف کرده و خواستار کمک برای آزادی او از زندان شده است.

به گزارش رادیو فردا، این فایل صوتی که حدود سه دقیقه است، اخیرا در یک اکانت توییتری که برای آزادی آقای مصاحب اطلاع‌رسانی می‌کند منتشر شده است.

آقای مصاحب در این فایل صوتی، با اشاره به اینکه ۲۳ ماه است در «زندان بدنام اوین» به سر می‌برد، توضیح می‌دهد که شرایط سلامتی او بد است و به تازگی از بیماری کرونا جان سالم به در برده است.

به گفته این زندانی به تازگی دو زندانی دیگر به دلیل بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

آقای مصاحب به نام این افراد اشاره نکرده ولی گفته است در دوران زندان، پزشک زندان به اشتباه بیماری کرونای او را یک سرماخوردگی معمولی تشخیص داد و در زندان اقلامی چون ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده وجود ندارد و «باید با قیمت گران از فروشگاه» زندان خریداری شوند.

به گفته این زندانی که ۷۴ سال سن دارد، او «از دیابت، نوروپاتی و مشکلات دریچه‌ قلب» رنج می‌برد، پیش از این یک بار سکته مغزی کرده و با توجه به وجود «یک کیست در ریه و یک کیست در کلیه چپ» و مشکلات تیروئیدی و پروستات به طور مداوم نیازمند معاینات پزشکی است.

آقای مصاحب همچنین در توصیف وضعیت خود در زندان گفته است که معمولا همراه ۱۴ نفر دیگر در یک اتاق است، خودش سه پتوی نازک خریده و روی زمین می‌خوابد.

او در بخش دیگری از این فایل صوتی می‌گوید که کیفیت غذای زندان بد است، میوه و سبزی توزیع نمی‌شود و موشک و سوسک و ساس همیشه در اتاق وجود دارد.

مسعود مصاحب در حال گذراندن حکم ده سال حبس به اتهام «جاسوسی و اقدام علیه امنیت ملی» در زندان اوین است.

این بازرگان اتریشی ایرانی‌تبار، بهمن سال ۹۷، در سفر همراه با هیئتی از یک مرکز تحقیقاتی اتریشی به ایران، بازداشت شد.

قوه قضائیه ادعا می‌کند او «در قالب دبیرکل انجمن دوستی ایران و اتریش، برای سازمان موساد اسرائیل و همچنین آلمان جاسوسی می‌کرد» و به همین اتهام ۱۰ سال حبس گرفته است.

بر اساس گزارش سازمان عفو بین‌الملل، آقای مصاحب پس از بازداشت تحت شکنجه قرار گرفت تا مجبور به اعتراف شود و اعترافات اجباری خود را در مقابل دوربین تلویزیون هم بخواند.


دو گروگان ایرانی-اتریشی در زندان به کرونا مبتلا شدند

گزارش قبلی: همزمان با افزایش آمار مبتلایان به کووید- ۱۹ در ایران، خانواده مسعود مصاحب و کامران قادری، دو ایرانی–اتریشی زندانی در ایران اعلام کرده‌اند که این دو زندانی دو تابعیتی در زندان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به گزارش صدای آمریکا، اعضای خانواده مسعود مصاحب، بازرگان ۷۴ ساله و دبیرکل انجمن ایران-اتریش که در ایران زندانی است با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند که او به دلیل ابتلا به ویروس کرونا به بند قرنطینه زندان اوین منتقل شده است.

این زندانی دوتابعیتی در حالی به این ویروس مبتلا شده است که به گفته خانواده او، آقای مصاحب به بیماری‌های «جدی» دیگری از جمله دیابت و نارسایی قلبی مبتلا بوده و دستکم دو سال است که با درخواست اعزام این بازرگان ایرانی- اتریشی زندانی به بیمارستانی خارج از زندان اوین برای درمان، مخالفت شده است.

خانواده آقای مصاحب در ادامه این بیانیه،‌ همچنین با ناقض اصول حقوق بشر خواندن مواردی همچون سلول انفرادی، اعترافات اجباری، مراقبت درمانی نامناسب و دادگاه غیرقانونی، باردیگر خواستار آزادی این زندانی سیاسی شده‌اند.

از سوی دیگر هاریکا قادری‌ همسر کامران قادری، بازرگان ایرانی–اتریشی زندانی در ایران نیز با انتشار متنی در توئیتر با اشاره به بروز علائم ابتلا به ویروس کرونا در این زندانی دوتابعیتی طی روزهای گذشته از مقامات جمهوری اسلامی خواست، آزمایش کوید- ۱۹ از آقای قادری گرفته شود و اجازه دهند وی مورد معالجه قرار بگیرد.

پیش از این نیز درن نایر، عضو کارزار حمایت از حقوق زندانیان غیرقانونی، در صفحه توییتر خود با انتشار خبر ابتلای آقای قادری به این ویروس، وضعیت سلامت این زندای دو تابعیتی را در طول دو هفته گذشته نامناسب اعلام کرد و نوشت «دو هفته پیش، او به مدت سه روز تب داشت، حس بویایی و چشایی خود را از دست داده بود و قادر به ایستادن نبود.»


بیانیه زندانیان سیاسی زندان اوین؛
ویروس کرونا در زندان سونامی مرگ پدید خواهد آورد

زندانیان سیاسی زندان اوین با انتشار بیانیه ای نسبت به تبعات وحشتناک شیوع کرونا در زندان‌های جمهوری اسلامی هشدار داده و گفته اند: از این پس هر زندانی که به بیماری کرونا مبتلا شود مصداق آزار و شکنجه و چنانچه به همین بیماری جان خود را از دست بدهد، مرگش قتل عمد محسوب خواهد شد.

خبرگزاری هرانا – جمعی از زندانیان سیاسی بند ۸ زندان اوین با انتشار یک بیانیه ضمن اشاره به شیوع مجدد ویروس کرونا در کشور و زندان ها، نسبت به احتمال وقوع “سونامی مرگ” در زندان های کشور هشدار دادند و خواهان آزادی بی قید و شرط زندانیان و یا دستکم اعزام به مرخصی آنان شدند. این زندانیان در بخشی از این بیانیه با اشاره به فضای محدود و انبوه زندانیان در زندان ها بدون امکانات بهداشتی پیشگیرانه و رعایت فاصله‌ی اجتماعی نوشتند “از این پس هر زندانی که به بیماری کرونا مبتلا شود، مصداق آزار و شکنجه و چنانچه به همین بیماری جان خود را از دست دهد، مرگش قتل عمد محسوب خواهد شد”.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کانون نویسندگان ایران، جمعی از زندانیان سیاسی بند ۸ زندان اوین با انتشار یک بیانیه ضمن اشاره به شیوع مجدد ویروس کرونا در کشور و زندان ها، خواهان آزادی بی قید و شرط زندانیان و یا دستکم اعزام به مرخصی آنان شدند.

در بخشی از این بیانیه آمده است «آنچه از وضعیت زندانیان در شرایط کرونایی برشمردیم، هشداری است به مسئولان! از این پس هر زندانی که به بیماری کرونا مبتلا شود، مصداق آزار و شکنجه، و چنانچه به همین بیماری جان خود را از دست دهد، مرگش قتل عمد محسوب خواهد شد».

متن کامل بیانیه در ادامه می آید:
چنانکه پیش‌بینی می‌شد، ویروس کرونا در پاییز سال جاری اوجی تازه و بلندتر گرفته است و هر روز شماری بیشتر از انسان‌ها را به کام مرگ می‌کشد.

از دلایل این اوج دوباره و کشتار روز افزون، یکی هم پنهان‌کاری، سهل‌انگاری و انفعال دست‌اندرکاران در آغاز جریان شیوع ویروس بوده است. در نتیجه‌ی بی اعتنایی به سلامت و جان مردم اکنون، بنا بر آمار رسمیِ آشکارا تقلیل‌گرایانه، در هر سه دقیقه یک انسان براثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست می‌دهد، و خانواده‌هایی عزادار می‌شوند. ای بسا که درهفته‌های آتی این بازه‌ی زمانی مرگ به کمتر از یک دقیقه کاهش یابد. اگر عدالتی در کار می‌بود هم اکنون عاملان این مرگ عمومی به جای تکیه داشتن بر مسند ریاست و مسئولیت باید بر صندلی محاکمه می‌نشستند و پاسخگوی وضعیت دهشتناکی می‌شدند که ساخته‌اند.

اینک خطر به همه‌ی شهرهای ایران گسترش یافته است و جان میلیون‌ها تن را به طور جدی تهدید می‌کند. زندان و زندانیان به عنوان بخشی از جامعه از این همه مستثناء نیستند، بسا که در وضعیتی تهدیدآمیزتر و درسایه‌ی خطری جدی‌تربه سر می‌برند. با نگاهی به شرایط زندان‌ها و چگونگی زیست زندانیان در ایران، به روشنی می‌توان به میزان مرگ‌آوری ویروس کرونا در چنین مکانی پی برد: فضایی محدود و انبوهی زندانیان؛ بی آنکه از امکانات بهداشتی پیشگیرانه و رعایت فاصله‌ی اجتماعی یرخوردار باشند؛ بی هیچ اختیاری برای مراقبت از خود؛ زیر فشارهای گوناگون روانی ازجمله نگرانی از سلامت عزیزانشان در بیرون زندان و …. با وجود این شرایط، شیوع جدی‌تر ویروس کرونا در زندان سونامی مرگ پدید خواهد آورد.

اما پیداست نهادهای حاکمیت چشمان خود را بر فاجعه‌ای که در راه است بسته‌اند و به فریب افکار عمومی به دست گزارشگران و رسانه‌های دروغ‌پرداز دل خوش داشته‌اند.

حقیقت امر اما بزرگتر و دردناک‌تر از آنست که بتوان پنهانش کرد. آنچه از وضعیت زندانیان در شرایط کرونایی برشمردیم، هشداری است به مسئولان! از این پس هر زندانی که به بیماری کرونا مبتلا شود، مصداق آزار و شکنجه، و چنانچه به همین بیماری جان خود را از دست دهد، مرگش قتل عمد محسوب خواهد شد.

ما زندانیان سیاسی امضاءکننده‌ی این بیانیه برای جلوگیری از فاجعه‌ی مرگ ناشی از کرونا در زندان، خواهان آزادی بی قید و شرط (توبه‌نامه، تعهدنامه…) زندانیان و یا دستکم به مرخصی فرستادن آنها هستیم و تا رسیدن به این خواسته صدای اعتراض‌مان بلند خواهد بود.

زندان اوین، بند ۸/ پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹

بکتاش آبتین/ محمد ابوالحسنی/ مهدی اصترزایی/ کیوان باژن/ سینا بهشتی/ آتبین جعفریان/ یاسین جمالی/ علی اصغر حسنی راد/ روح‌الله خزلی/ رضا خندان (مهابادی)/ محمدجواد خلاصی/ مهدی دارینی/ امیرسالار داوودی/ فرزین رضایی روشن/ سینا سالک/ سجاد شکری/ میلاد شهدی/ اصغر شیری/ خسرو صادقی بروجنی/ کوروش عباسی/ اسماعیل عبدی/ قاسم عبدی/ محمود علی نقی/ ابوالفضل غسالی/ محمد غفاری/ احمد فارسی/ حسن فتحی/ محسن قربانی/ محسن قنبری/ میثم گلشنی/ جواد لاری/ نصرالله لشنی/ امین لقایی/ بهنام محجوبی/ امید محمدی/ حسین محمودی/ عبدالرسول مرتضوی/ سید ابوالحسن منتظر/ سینا منیرزاد/ امیرحسین میرخلیلی/ احمد نادری/ رحیم نوروزی/ رمضان همتی”


********************************

همکاری نکنی تو را می کشیم، میگیم کرونا گرفتی

حمزه درویش زندانی عقیدتی سنی مذهب که از روز دوشنبه ۳۰ تیر ماه ۱۳۹۹، در اندرزگاه ۸ زندان لاکان رشت در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم و نگهداری وی در میان مجرمان خطرناک و درخواست برای بازگرداندنش به زندان رجائی شهر کرج همچنان در اعتصاب غذا به سر می برد، با انتشار نامه ای از زندان به شرح شکنجه، ضرب و شتم، درخواست همکاری ارگان های اطلاعاتی و امنیتی و تهدید به قتل پرداخته و با انتشار این نامه خواسته صدای مظلومیتش شنیده شود.

حمزه درویش به اتهامات «تبلیغ علیه نظام» و «اقدام علیه امنیت ملی کشور» از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به تحمل ۱۸ سال حبس تعزیری محکوم شد.

با گذشت بیش از دو ماه از انتقال حمزه درویش به زندان لاکان رشت، این زندانی سنی مذهب همچنان از حقوق اولیه خود محروم مانده است.

بازجویان اطلاعات و قاضی ناظر پرونده به خانواده حمزه درویش گفته‌اند «هدف از انتقال وی توقف فعالیت رسانه ای و قطع ارتباط با شبکه های مخالف نظام و رضایت دادن به اقامت در زندان لاکان رشت بوده است».

حمزه درویش زندانی عقیدتی سنی مذهب در قسمتی از نامه‌ای که به ‌دست کمپین رسیده است می‌گوید: «اگر برای من اتفاقی در زندان لاکان بیفتد، مسئولیت آن با دو بازپرس دادسرای مقدس ناحیه ۳۳ وزیری و محمد برائه است. همین دو بازپرس جانی دستور انتقال علیرضا شیرمحمدعلی را به زندان تهران بزرگ، بدون در نظر گرفتن قانون تفکیک جرائم دادند که منجر به کشته شدن او شد.»

نسخه ای از نامه حمزه درویش که جهت انتشار در اختیار کمپین دفاع از زندانیان سیاسی قرار گرفته است را در ادامه بخوانید:

رنجنامه حمزه درویش زندانی عقیدتی سنی مذهب محبوس در سلولی انفرادی در زندان لاکان رشت

«من حمزه درویش هستم ۲۷ ساله زندانی سیاسی اهل سنت. از تاریخ ۳۰ تیرماه ۹۹، در انفرادی زندان لاکان در اعتراض به اینکه اتهام من مربوط به این زندان نیست، امنیت جانی ندارم و با خواسته انتقال به زندان رجایی شهر دست به اعتصاب غذا زدم. متاسفانه در دومین روز اعتصاب غذایم به جای پاسخ دادن مرا به مدت سه روز و سه شب یعنی از تاریخ ۳۱ تیر تا دوم مرداد۹۹ در انفرادی دستبند و پابند زدند. طوری به من دستبند و پابندزدند که نمی توانستم دراز بکشم یا بلند شوم و در حالت نیم خیز مانده بودم.

سه شب و سه روز درحالت نشسته خوابیدم.

اتاق ۶ سالن امنیت (انفرادی زندان لاکان رشت) دوربین دارد و فیلم آن در حفاظت اطلاعات زندان موجود است.

روز چهارم مردادماه به دستور دادستان گیلان فلاح میری مرا به زور از انفرادی به سالن ۸ (سالن متهمان به قتل زندان لاکان) انتقال دادند. در بیستمین روز اعتصاب غذا پدر و مادرم در خانه در حمایت از من اعتصاب غذا کردند.

تا اینکه چند روز پیش کف اتاق را خیس کرده مرا کف اتاق خواباندند و مرا کتک زدند. دوباره مرا خیس کرده شلاقم زدند. چند بار این کار را تکرار کردند. سپس مرا دستبند و پابند به در اتاق زدند طوری این کار را انجام دادند که نمی توانستم بنشینم باید به همان شکل ایستاده می ماندم.

بیش از یک ساعت به حالت ایستاده نگهم داشتند. می گفتند باید اعتصابت را بشکنی و جلوی دوربین بگو که از اول اعتصاب غذا نکرده ای. خودت به درخواست خودت به زندان لاکان آمده ای و یا به درخواست خودت به سالن ۸ رفته ای. از سایتهایی که خبررسانی می کنند اعلام بیزاری بکن و بگو مطالبی که درباره تو منتشر می شود همه دروغ است وآنها از جانب خودشان به دروغ اطلاع رسانی میکنند.

الان مدت سه ماه است که با ضرب و شتم و فشار روحی روانی و تهدید از من می خواهند که همکاری کنم. می گویند اگر همکاری نکنی تو را آرزو به‌دل می گذاریم. تو را می کشیم و می گوییم که تو را کرونا کشته است. به تو هپاتیت و ایدز منتقل می کنیم. تو را عقیم می کنیم. نمی گذاریم که سالم از زندان خارج شوی از طریق عوامل‌مان در زندان کاری می کنیم که نقص عضو شوی، می گوییم که چشمت را کور کنند، با چاقو از ناحیه کلیه مجروحت کنند.

از من همکاریهایی می خواهند که امنیت جانی خود و خانواده ام به خطر می افتد. هیچ نهاد و ارگانی در کشور وجود ندارد که به ظلمهایی که اداره اطلاعات در حق من می کند پاسخگو باشد.

اگر برای من اتفاقی در زندان لاکان بیفتد، مسئولیت آن با دو بازپرس دادسرای مقدس ناحیه ۳۳ وزیری و محمد برائه است. همین دو بازپرس جانی دستور انتقال علیرضا شیرمحمدعلی را به زندان تهران بزرگ، بدون در نظر گرفتن قانون تفکیک جرائم دادند که منجر به کشته شدن او شد.

در آخر می خواهم این را بگویم در ۵ سالی که در زندان هستم، تازه معنا و مفهوم مرگ بر خامنه ای را درک کردم. الحق که مرگ برخامنه ای برازنده خامنه ای و زیردستانش است. کسانی که صدای من به آنها می رسد تلاش کنند که صدای مرا برسانند تا مردم بدانند آنچه از من در رسانه ها منتشر می شود حقیقت دارد.آرام April 13, 2020 12:38 PM

در یک حکومت عادی این دختر را با وجود داشتن مشکلات روانی بجای زندان به بیمارستان و تحت مداوای پزشگی قرار میدادند حال وی در زندانی که باید از همان آغاز شیوع کرونا بهمراه بسیاری از زندانیان دیگر آزاد میشد به کرونا مبتلا شده است چون این رژیم جنایتکار مذهبی و عقده ای بسیار سلیقه ای رفتار میکند و کسانی را که عقیده و مرامی سوای ایدئولوژی منحوسش داشته باشد به اشد درجه مجازات میکند

گزارش یا اعتراض به این نظر


خسرو(آئینه) July 30, 2020 01:11 AM

عدل و انصاف اسیر قل و زنجیر شماست
ظلم و بیدادگری دولت تدبیر شماست
هرچه آدمکش و دزد است وکیل است و وزیر
مـرد فرهـیخـته زندانی تزویر شماست
خزف و جعـل به بازار گـوهر پـر رونـق
گوهر و اصل خطاکار به تعبیر شماست
زن فرهـیـخـه و مـردم آزاد انـدیـش
کنج زندان و سرافکنده تحقیر شماست
ننـگ نفرین بشـما زین همه بیدادگری
بی وطن تر ز شما اهرمن پیر شماست
اینهمه خیل مصیبت زدگان در همه جا
ثـمـر جـهل شـما ، میوه تاثیر شـماست
آنـهـمه گـل که به پـرواز عدم پرپر شد
اثر کینهِ پنهان شـده در تـیر شماست
دل آئینه شـکسـتید بصد سـنگ ستم
گرچه در آتش خود سوخته تقدیر شماست
خسرو(آئینه)

گزارش یا اعتراض به این نظر


خسرو(آئینه) July 31, 2020 10:08 PM

در سروده بالا از بنده خسرو(آئینه) با پوزش حرف "و" اشتباها حذف شده بخوانید " ننـگ و نفرین بشـما زین همه بیدادگری " تشکر

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی August 10, 2020 03:38 PM

باچنین شرایط ووضعیتی که زندانیان سیاسی باان مواجه هستند، غلامحسین اسماعیلی باوقاحت تمام میایددرجمع خبرنگاران ومدعی میشودکه بدلیل بروزکرونا درزندانها، قوه قضائیه درتلاش است تابمنظورپیشگیری از ابتلای زندانیان آنانرابمرخصی بفرستد شایدهم بفرستند؟!اما گزمه های ولایت فقیه، وحتی شخص خامنه ای، بعنوان دشمنان شماره یک زندانیان سیاسی هیچگاه بخودشان اجازه نمیدهند، یعنی معرفت وشعوروشهامت وانسانیت انرا ندارندکه زندانیان عقیدتی وسیاسی را بمرخصی روانه سازند مسئولان حکومت الهی حاضرند قاتلین وقاچاق فروشان واختلاسگران را به بهانه کرونا بمرخصی بفرستند تاشایدزمینه فرارشان را هم فراهم کنند، اماازاعزام زندانیان سیاسی معذورندچراکه آنها را بمثابه بمبهای آطلاع رسانی میدانند که نیاید فرصت انفجاربیابند

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی August 23, 2020 04:39 PM

این نوع دستبندوپابند زدن راشایدبتوان گفت خیلی، یابخشی اززندانیان سیاسی برای باصطلاح زبان بازکردن وتامین رضایت بازجویان تجربه کرده اند کافیست یک نیمه روزچنین شکنجه وحشتناکی را درموردزندانی اعمال نمایند اگرسفت باشدومقاومت کندبایدتاآخرعمرعذاب این شکنجه نیم روزه راازطربق فاصله گرفتن مهره های ستون فقرات-تنگی نخاع وعوارضی دیگرازاین دست بپردازد بوده اند کسانی که این عذاب را بجان خریدند، امازیر بار زور گوئی واعترافات موردنیازبازجویان نرفتند وهمین حالا هم دارند رنج زندانهای دهه هفتادوهشتاد رابردوش میکشند آندسته ازبازجویان وبازپرسان وروسای دادگاه انقلاب مثل صلواتی ومقیسه ودونفری که دراین خبرنامبرده شدند هیچ تفاوتی بایک جنایتکار حرفه ای با تیرخلاص زن وسریازان دشمن ندارند چه بسا که این قبیل بازجویان را بشود قاتلات هرلحظه نامید

گزارش یا اعتراض به این نظر


اردشیر August 23, 2020 04:41 PM

به نظرم وظیفه تک تک ماست که هر جا و هرچه مزدور حزب الهی و سپاهی و اطلاعاتی پیدا میکنیم حقشو کف دستش بگذرایم

گزارش یا اعتراض به این نظر


Fereidon August 23, 2020 07:27 PM

نابود باد حکومت اسلامی زنده باد ازادی

گزارش یا اعتراض به این نظر


خسرو January 4, 2021 11:30 AM

دوستان عزیز چقدر دردناک و ظالمانه است یک پیرمرد 74 ساله را با تمام مشکلات جسمی و روحیش به اتهام ساختگی جاسوسی زندانی کرده اند این اتهام مسخره جاسوسی چگونه توجیه پذیر است؟ کسی که عضو سازمانیکه برای دوستی ایران و اتریش کار میکند و در اتریش اقامت دارد چگونه میتواند برای اسرائیل جاسوسی کند او که در ایران نبوده وانگهی اگر هم بوده چه چه پست و مقامی داشته که مثلا بتواند اسرار رژیم را در اختیار اسرائیل قرار دهد؟ این چه اتهام قابل نا حقیست! انسان دلش بدرد میآید بعد از 74 سال حالا زمان استراحت اوست این چه ظلمی ایست که ج ا در حق یک انسان میکند! ما چه کمکی میتوانیم بکنیم فقط دلم برای او و دیگر زندانیان در ایران میسوزد من در زندان بوده ام خود این زندانی بودن حتی با داشتن همه امکانات بزرگترین شکنجه است اعتراضات میلیونی تنها راه نجات از چنگال اهرمن

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو January 4, 2021 06:24 PM

جناب گروگان سالخورده باید متاسفانه باید جنابعالی پرسید اگر رل دلال بازی کردن مابین اترییشی ها و سپاه پاسداران به خوبی برگزارشده بود و جنابعالی هم حق دلالیی تان گرفته بودید وازادنه بین دوکشور درتردد بودید آیا بجزء منافع خودتان ایرانیی ها را می شتاختید؟! بااین با سن وسال درک نکردید صاحبان صنایع و تجاراروپا که سالهای سال و آنهم برخلاف تحریم ها و قوانین ضدپولشوئی با اقشارحکومت حیون الله وسپاه سریک سفره نشسته اند نیازی به دلال ایرانی ندارند ؟ وبخاطراینکه چهره سیاسی و مماشت وارانه اتریش و شرکاء با ترورکردن تان خدشه دارنشود زندان را بهتان تقدیم کردند! باید پرسید کدام اتریشی که نگران سلامت بودن سگ و گربه خانگی اش اشت نگران حال واوضاع شما درزندان است ؟به هموطنان خارج کشورنشین شدیدا"توصیه می کنم رل دلال بازی کردن بین خارجی ها و سپاه راعهده دارنشوید

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  21864 بازدید |


© copyright 2004 - 2021 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.