آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

یکشنبه، 27 مهر ماه 1399 = 18-10 2020

زیباکلام: گرفتار شدیم، یکی باید ما را از باتلاق نجات دهد

فشارهای حداکثری دولت ترامپ، حکومت ملایان را در آستانه فروپاشی قرار داده است. این در حالیست که تمام محاسبات و سرمایه‌ گذاری جمهوری اسلامی هم اکنون بر روی انتخابات آمریکا و کنار رفتن ترامپ است.

مجلس ولایت امروز پس از دو هفته تعطیلی با جنجال و تشنج و با حملات شدید به روحانی و ابراز وحشت از وضعیت انفجاری جامعه آغاز به‌ کار کرد. این در حالیست که چند روز پیش روحانی از صلح امام حسن سخن گفته بود و موجی از واکنش‌های تند از سوی باند حاکم را در پی داشت، تا جایی که حتی رییس کمیسیون امنیت مجلس ولایت در تهدیدی بی سابقه از هزار بار اعدام روحانی سخن گفت. از سوی دیگر برخی اصلاح طلبان سعی کردند که از او دفاع کنند.

صادق زیباکلام کارشناس مسائل سیاسی و استاد دانشگاه در این باره به فرارو گفت: کشور در وضع واقعا بدی قرار دارد. این وضعیت دیگر بحران نیست. از بحران فراتر رفته ایم و وارد باتلاق شده‌ایم. در باتلاق کسی باید وارد شود دست ما را بکشد تا بتوانیم بالا بیاییم، خودمان نمی‌توانیم کاری کنیم. اصولگرایان این را فهمیده‌اند، آن‌ها ریشه مشکلات و نابه‌سامانی‌ها را می‌دانند. آن‌ها می‌دانند که سیاست خارجی جمهوری اسلامی عامل اصلی ورود ایران به این باتلاق است.

او با بیان اینکه اصولگرایان نمی‌توانند به این نکته اذعان و اعتراف کنند و به مردم بگویند این سیاست خارجی را باید تغییر داد، افزود: بنابراین انگشت اتهام را به سمت دولت روحانی می‌گیرند. قبلا مجلس دهم بود، آن مجلس را هم مقصر می‌دانستند، اما حالا مجلس در اختیار خودشان است. در شرایط کنونی اصولگرایان فقط می‌توانند روحانی و دولت را متهم کنند و به مردم بگویند اگر اوضاع بد است، به خاطر سیاست‌های دولت روحانی است.

زیباکلام گفت: این موج تبلیغاتی ایجاد شده درباره استیضاح و اعدام روحانی همه آدرس‌های غلط اصولگرایان به مردم است. این تبلیغات البته دیگر جوابگو نیست و کسی این آدرس‌های غلط را نمی‌پذیرد و مردم می‌دانند که چرا کشور به اینجا رسیده است.


شما تنها هنرت آتش زدن پرچم آمریکاست

پس از اظهارات اخیر روحانی در باره لزوم گفتگو و صلح با آمریکا، آخوند علم‌الهدی امام جمعه و نمایندهٔ خامنه‌ای در مشهد، در تلویزیون حکومتی، او را مورد حمله قرار داد و گفت: مشکل انحراف، مخصوص دوران یزید، معاویه، بنی‌امیه و بنی‌عباس در صدر اسلام نبود، متأسفانه الآن هم همین مشکل وجود دارد. یک عده جریان های فرصت‌طلب در مدیریت کشور، هر ضعف و ناتوانی که دارند، این را تطبیق می‌کنند با یک تحریفی در تاریخ اسلام و با یک تحریفی در سرنوشت امت....

وی افزود: وقتی بنا شد نتوانستند جامعه را مدیریت کنند و نتوانستند مسأله اقتصاد و معیشت مردم را مدیریت کنند، قدرت مدیریت نداشتند، می‌آیند فرافکنی می‌کنند و مشکلات مدیریت خودشان را به حساب فشار خارجی، تهاجم اقتصادی و تحریم اقتصادی دشمن قرار می‌دهند، راه‌حلی که می‌دهند این است که ما برویم دست به دست دشمن بدهیم و با دشمن بسازیم، برویم دست به دست دشمن بدهیم چون شما قدرت مدیریت ندارید!؟


شما تنها هنرت آتش زدن پرچم آمریکاست

صادق زیباکلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در واکنش به توئیت رئیس کمیسیون امنیت مجلس ولایت درباره اعدام روحانی در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت: میشه در پاسخ به تقاضای اعدام از ناحیه جناب ذوالنور برای آقای روحانی، یک نظر سنجی ساده از مردم نمود و پرسید، چه کسی در انداختن کشور در وضعیت موجود بیشتر مقصر است؟ تندرو‌های انقلابی امثال جناب ذوالنور که تنها هنرشان در مملکتداری آتش زدن پرچم آمریکا در مجلس است یا روحانی؟


جناب روحانی، باید شما را هزار بار اعدام کنند!

رئیس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس ولایت در حساب توییتری خود مدعی شد اکثریت مردم خواستار عزل و مجازات روحانی هستند.

به گزارش سایت خبر فوری، آخوند مجتبی ذوالنوری در حساب توییتری خود‌ نوشت‌: جناب روحانی، امروز اکثریت قاطع ملت ایران به کمتر از عزل و مجازات شما راضی نمی‌شوند. با منطق شما، رهبر انقلاب باید دستور دهند هزار بار شما را اعدام کنند تا دل مردم عزیز راضی شود.

روزنامه رسالت نیز روز گذشته در سرمقاله‌اش با عنوان "همان‌قدر سیاست نمی‌دانید که دین نمی‌فهمید"، روحانی را به دلیل اظهاراتش در باره صلح با دشمن زیر ضرب گرفت ‏و نوشت: هنوز به سالگرد شهادت سردار سلیمانی نرسیده‌ایم، با این‌ حال حرف از صلح زدن و آن را به مبانی دین چسباندن چه معنایی دارد؟

روحانی: زورمان نمی رسد باید با دشمن صلح کرد

روحانی روز چهارشنبه در نشست هیئت دولت در واکنش به سخنان خامنه ای گفت که جنگیدن در زمان صلح خطا است به ویژه اگر زورمان به دشمن نمی رسد و مردم هم طالب صلح هستند.

روحانی با بیان اینکه در نتیجۀ تحریم های نفتی و بانکی آمریکا، مردم در فشار اقتصادی قرار دارند، با اشاره به امام دوم شیعیانبه عنوان "امام صلح" برای حفظ اساس اسلام گفت: اگر در روز صلح جنگیدیم خطا است... به موقع باید بجنگیم و به موقع هم باید صلح کنیم.

این در حالیست که خامنه ای پیش تر طی سخنانی بی آنکه نامی از کسی ببرد اعتراف کرد که در درون نظام عده ای ترسو به اسم عقلانیت در پی انفعال و فرار از مقابل دشمن هستند.

خامنه ای گفت: ترسوها حق ندارند اسم عقلانیت را بیاورند و افزود: دشمن تلاش دارد تا معنای غلط عقلانیت را تلقین کند و برخی هم نادانسته در داخل همان حرف دشمن را تکرار می کنند.آرش - صبحی October 12, 2020 03:48 PM

بازهم تکرارهمان مهملات ولاطاعلاتی نخ نماشده ای که طی چهاردهه گذشته تکراروتکرارشده است خمینی نعره میزدهرفریادی داریدسرآمریکا بکشید هموازبالکن حسینیه معروف بجماران میگفت آمریکاهیچ غلطی نمیتواند بکند علی خامنه ای مفلوک ودرمانده، ودرنازونعمت لمیده هم از درون قفس شیشیه ایش داردهمان اراجیف راتکرارمیکند همه زعمای حکومتی وملایان مفتخواروتبهکار، وسرداران آدمکش شان دارندمیبینندکه آمریکاهرغلطی خواسته کرده است با سیاست فشارهای حداکثری وبدون شلیک یک فشنگ همه ارکان وستونهای رژیم رابلرزه انداخته واقتصاد کشوردراثربیکفایتی وغارتگری ملایان عمامه ای وکت وشلواریهای مغز فندقی به نقطه انفجاررسیده است حالاعلی خامنه ای بیاید وبازهم یک مشت چرندیات سرهم کندوتحویل عمله های استبدادبدهد منتظریک انفجار بزرگ ملی و خشم وخروش لشکرگرسنگان باشید

گزارش یا اعتراض به این نظر


۱۰ فرمان !!! October 12, 2020 06:02 PM

• کلیهٔ «زندانیان سیاسی را آزاد» و «احکام اعدام را فورأ لغو» کنید!
• به «خشونت های دولتی» و «وحشیگری های اسلامی» علیه مردم ایران «پایان» دهید!
• به «آزادی بیان، تفکر، دین و فعالیت های گروهی» مردم ایران «احترام» بگذارید!
• به «سیاست های آپارتایدی و تبعیض های جنسیتی، قومی و مذهبی پایان» دهید!
• به «فرقه گرایی های قومی و مذهبی پایان» دهید!
• «حقوق مدنی و انسانی ملت ایران» را به «رسمیت» شناخته و به آنها «احترام» بگذارید!
• به «خواسته ها و مطالبات بر حق مردم ایران احترام» بگذارید!
• «قدرت را با مسالمت» به نمایندگان واقعی مردم ایران «منتقل» کنید!
• «روحانیت شیعه» را به «مساجد» برگردانید!
• زمینه و شرایط لازم برای انجام یک «رفراندم آزاد و ملی» زیر نظارت مستقیم دبیر کل سازمان ملل متحد، سر کمیسیونر اتحادیه اروپا و ریاست جنبش غیرمتعهدها، را «فراهم» آورید!

گزارش یا اعتراض به این نظر


اسمال در نیویوک October 12, 2020 07:26 PM

نه ترا قبول دارند نه انتخاب کردن زمانی تو میتوانی از جانب مردم حرف بزنی که انتخابات برگزار شود و ترا تایید کنند با حضور بازرسان بین المللی تو که هیچ کاره هستی و خود را همه کاره میدونی پس خدا رحمت کنه هیتلر و موسیلینی و استالین چه و چه و چه

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو October 12, 2020 08:56 PM

هیچگاه تبر واره سازبرای درختان دلسوزی نکرده ونمی کنند - این مردم ایران هستند که باید تاکنون دانسته باشند خمینی وخامنه ای واسلام تازی تبرواره ساز بوده وهستند برای قطع وبردیدن ریشه نسل ایرانی وتاریخ و تمدن ایرانی اقدام کنند- تاکنون هم ریشه زندگی صد وهزارها ایرانی را قطع و بریده اند هرروزی که مردم با همبستگی سطح کشوری برعلیه این حکومت تازی بپا نخیزند ریسه های زندگی بسیاری دیگر ازایرانی ها بریده خواهد شد

گزارش یا اعتراض به این نظر


Kyros kabir October 12, 2020 10:46 PM

آقای خامنه ای ، اعدامها و شلاقهای در ملع عام مربوط به تحریمهای آمریکاست ؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


خسرو(آئینه) October 13, 2020 12:42 PM

واقعا خامنه ای عقلش را از دست داده ؟ در زبان عامیانه میگویند "طرف سوراخ دعا را گم کرده" آخه چقدر دشمن دشمن میکنه، دشمن کیه و کجاست؟ من باو میگویم:
دشمن

بس که دادی شعار "این دشمن"
گله کردی ز کار این دشمن
هرگز از خویشتن نپرسیدی
علت کارزار این دشمن
نشنیدی گلایه هایش را
از دل بیقرار این دشمن
چون که هستی تو دشمن دشمن
من شدم جانثار این دشمن
آتشی کرده ای بپا زینرو
گشته مرگت شعار این دشمن
دامنت را بگیرد این آتش
تا شوی شرمسار این دشمن
بنده قدرتی و مال و منال
ننگ خویشی و عار این دشمن
بس که دشمن کشی کنی دنیا
شده است غمگسار این دشمن
چون شب تیره ای سیه کردی
روز و شب روزگار این دشمن
از گدائی رسیده تا شاهی
تا شدی تو سوار این دشمن
پاس نعمت نموده دزدان را
کرده ای پاسدار این دشمن
هرچه بودش گرفتی و دادی
حکم کشتار و دار این دشمن
هتک حرمت نموده ای حتی
بر قبور و مزار این دشمن
زده ای تیر کینه بر قلب
مادر داغدار این دشمن
لیک فصل خزان نمیماند
میرسد هم بهار این دشمن
نقش بندد دوباره بر پرچم
شیر خورشید دار این دشمن
آذری و بلوچ و کرد و فارس
همه همدوش و یار این دشمن
زنده سازند فر ایران را
در گلستان دیار این دشمن
خسرو (آئینه)

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی October 14, 2020 04:46 PM

خامنه ای چنان درمانده شده است که بجزیک مشت شعارهای میان تهی وبیهوده متاعی برای فروختن بمردم، حتی به عوام الناسی که اعتقادات دینی ومذهبی دارند هم ندارد میخواهد شکست ودرماندگی قهرمانانه خودش رابا چنین خزعبلاتی توجیه کند حسن روحانی هم به همان بلا دچار شده چرند گوئیهای بیهوده وقیحانه در هیات دولت وبمردم تبریک میگوید! تبریک برای چه؟ میگوید روز27 مهرماه ماقادرخواهیم بودبجهان اسلحه بفروشیم وازهرجادلمان خواست اسلحه بخریم یک مضحکه تمام عیار درمتن همین خبرپاسخ حسن روحانی نهفته است اینکه رئیس بانک مرکزی اش اعلام میکند حتی دوستان ما از هراس تحریمهای امریکا پولمان رانمیدهند همه اینها رامیتوان چنین جمعبندی کرد علی خامنه ای ازحسن روحانی مفلوک ترو حسن روحانی ازرهبرمعظمش درمانده تروبی حیا تر

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی October 16, 2020 04:28 PM

حالاکه ایمیلهای هیلاری کلینتون ازطبقه بندی خارج شده وهرروزیک رسوائی بزرگ گریبان ولایت فقیه رامیگیرد، آقاسیدعلی بشدت درمنگنه رسوائیها گیرافتاده ومذبوحانه درتلاش است تاراه گریزی بیابد بهمبن دلیل شعارنرمش قهرمانانه رارها کرده، ومیخواهدباسنجاق کردن مشکلات بریقه دیگران خودش راازمهلکه مرگبارنجات بدهد رهبرشیعیان جهان غافل است ازاینکه نرمش قهرمانانه وانتخاب حسن روحانی یک پکیج برنامه ریزی شده درزمره خواستهای دولت اوباما بودتاازطریق آن امکان هشت سال ماندگاری رژیم میسرگرددکه میسرهم شدواوباماهم چشم برهمه جنایات ولی فقیه بست حال نه نرمش قهرمانانه معنا ومفهومی داردونه حسن روحانی حرفی برای گفتن بنابراین روحانی صحبت ازصلح حسنی میکندوولی فقیه ازایستادن درمقابل استکباروتوسری زدن بحسن روحانی درواقع جنگ قدرت بالاگرفته است و ولی فقیه درتنگنائی خرد کننده

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی October 18, 2020 04:15 PM

خوب توجه داشته باشیم درمیان این همه منازعه ومناقشه وحمله وهجوم درون حکومتی یکی از این عناصرپلید، ازحسن روحانی گرفته تا ذوالنوری و زیبا کلام وعلم الهدی وتاجزاده و عبدی و زاکانی وگله نمایندگان مجلس یا هر ذید وامر دیگری جرئت آنرا ندارند که حتی یک اشاره ضمنی و روشن به خیمه ولایت و دخالتهای علی خامنه ای بکنند که منشاء همه این سیه روزیهاست همه اعتراضاتشان هم لزوما" براساس منافع شخصی وباندی است ولاغیر همه شان سر وته یک کرباسند چرا که این عمارت اسلامی ازهمان ساعت اول با خدعه روح الله خمینی و خون وجنایت وخیانت بنا نهاده شد و همه اینها در بنا نهادن واستمرار آن نقش داشته اند همه این زوزه کشیدنها ار نتایج فشارهای حداکثریست که مافیا ها والیگاردهای درون حاکمیت را به هیاهو در آورده است وبجان هم انداخته انهدام نزدیک است

گزارش یا اعتراض به این نظر


امیر حسین October 18, 2020 06:53 PM

یک مشت اراجیف بی سر و ته ! به چه درد امروز ما میخوره؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  26925 بازدید |


© copyright 2004 - 2020 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.