آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

شنبه، 21 دی ماه 1398 = 11-01 2020

سقوط هواپیما؛ دیکتاتوری ناکارآمد، دروغگو و وقیح

شکوه میرزادگی

ماجرای فاجعه ی هواپیمای اوکراینی و قتل ده ها انسان بی گناه دیگر به دست حکومت اسلامی حاکم بر ایران، یک بار دیگر ثابت کرد که این رژیم همانگونه که در چهل سال گذشته، دست به هر کاری زده این اصل را ثابت کرده که:

ناکارآمد است، دروغگو و پنهان کار است، و در حدی حیرت انگیز وقیح است.

البته همیشه دیکتاتور و دیکتاتوری در هر کجای جهان که باشند شباهت هایی روشن به هم دارند: دیکتاتورها همیشه دروغگو و پنهان کار هستند، زیرا بیشتر کارهایشان خلاف اخلاق، قانون و انسانیت است و طبعا نمی توانند آن ها را آشکار کنند.

دیکتاتورها همیشه برای راضی کردن همدستان ضعیف و سرسپرده و بی اخلاق خود دلایلی می آورند و گناه را به گردن قربانیان و یا مخالفین خود می اندازند.

درهمه جای دنیا دیکتاتور و دیکتاتوری همیشه وقیح است، یعنی اهل شرمنده شدن از هیچ دروغ و اشتباه و گناهی نیست و طبعا هیچوقت هم مثل یک انسان طبیعی و شریف نه تنها از اعمال خود قاطعانه و روشن پوزش نمی خواهد بلکه همیشه طلبکار هم می شود.

نمونه ای از این رفتار دیکتاتورمآبانه را ما می توانیم در همین چند روز و در ارتباط با فاجعه ی زدن هواپیمای اوکراینی و قتل عام ده ها انسان بی گناه ببنیم:

ناکارآمدی و ناتوانی

رژیم حاکم بر ایران برخلاف ادعایش هیچ قدرتی برای اداره ی «اصولی» یک کشور را ندارد؛ چه در زمان صلح و چه در هنگام جنگ. ناکارآمدی اش در امور جاری و در زمان صلح را چهل سال است همه دیده ایم: از یک کشور آباد و آرام بامردمی ثروتمند و مورد احترام جهانیان، ویرانه ای ساخته با میلیون ها انسان زیر خطر فقر؛ با صدها مشکل کوچک و بزرگ فرهنگی و اقتصادی و سیاسی و ایرانیان را مورد سوء استفاده، نفرت و یا ترحم جهانیان قرار دادن.

ناکارآمدی جنگ های رژیم را هم دیده ایم که اگر در خارج از کشور بوده، به نفرت مردمان کشورها نسبت به ایران و ایرانی انجامیده؛ و اگر در داخل ایران بوده، در یک جنگ افروزی چندین ساله به «خوردن جام زهر» رسیده و در یک عملیات کوچک«موشک پراکنی» انتقامجویانه، هواپیمایی مسافربری را بر آسمان ایران منفجر و صدها خانواده ی ایرانی را عزادار کرده است.

دروغگویی و پنهان کاری

چندین روز است که مسئولین سپاه، همه ی اعضای دولت و سازمان های به اصطلاح تحقیقی اعلام کرده اند که: «هواپیما مشکل فنی داشته و «کسانی که می گویند موشک خورده مزخرف گفته اند و مغرض بوده اند» در حالی که همه شان از همان لحظه ای که ده ها متخصص و کارشناس دور و بر هواپیما جمع شدند، می دانستند که چه جنایتی مرتکب شده اند و به همین دلیل بود که بلافاصله اعلام کردند، جعبه سیاه را به کسی نمی دهند. و تصورشان این بود که این بار هم با دروغگویی و پنهان کاری از مهلکه فرار خواهند کرد.

وقاحتی حیرت انگیز

اکنون که به دلیل دنبال کردن جدی بسیاری از کشورهای جهان تقصیر رژیم حاکم بر ایران در انفجار هواپیمای اوکراینی ثابت شده است، آن ها به جای پوزش و قولِ به محاکمه کشاندن مسئولین سپاه و دولت و غیره با وقاحت و به عناوین مختلف می خواهند سر و صدای ماجرا را به بهانه ی «غیرعمدی بودن» خاموش کنند: از رهبرشان گرفته که از آن به عنوان «کوتاهی ها و تقصیرات احتمالی»(1) نام می برد. تا وزیر امور خارجه شان که فاجعه را به دلیل «بحران ناشی از ماجراجویی ایالات متحده» (2) می داند.

خوشبختانه در همین مدت کوتاهِ پس از فاش شدن تقصیر رژیم، مردمان آگاه، و نه آن «میلیون ها» بیچارگانی که به خاطر ناآگاهی، فقر، یا سرسپردگی همیشه دنبال رژیم سینه می زنند، برخوردشان با این وقاحت حکومتی بسیار هوشیارانه و انسانمدارانه بوده است.

در عین حال باید توجه داشت که در قوانین بیشتر کشورها و قوانین بین المللی قتل غیر عمد نیز (حتی در ارتباط با قتل هایی که در تصادفات رانندگی پیش می آید) قابل تعقیب است. و فقط دادگاه هایی متمدن و عادل می توانند به آن رسیدگی کنند و نه دادگاه های «انقلابی ـ اسلامی».


*********************

دروغ شاخدار و خنده داری در مورد حمله موشکی

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران با بیان اینکه ما در حمله موشکی به پایگاههای آمریکا دنبال کشتن کسی نبودیم اما به هر حال در این عملیات ده‌ها نفر کشته شدند که آمار آن حتماً بیرون می‌آید، اظهار داشت: اگر قرار بود دنبال کشته سازی باشیم می‌توانستیم طوری عملیات را طراحی کنیم که حداقل ۵۰۰ کشته روی دست آنها بگذاریم و اگر در گام بعدی آنها جواب می‌دادند دیگر ما شرایط مان عوض می‌شد و تکلیفی بر حفظ جان نیروهای نظامی آمریکا نداشتیم و در گام دوم و سوم ظرف ۴۸ ساعت حداقل ۵ هزار کشته روی دست آنها می‌گذاشتیم.

سردار حاجی زاده با تاکید بر اینکه همه موشک‌های ما به هدف اصابت کرد، گفت: آمریکایی‌ها حتی یک تیر هم شلیک نکردند و با وجود اینکه تعداد زیادی هواپیما در حال پرواز داشتند و امکانات فراوانی در اختیار آنها بود، اما نتوانستند مقابله کنند.

وی افزود: تصور ما این بود که آمریکایی‌ها گارد حمل می‌گیرند اما اینگونه نشد، آنها منتظر سیلی بودند و وقتی این سیلی را خوردند کمی آرام شدند.


هیچ آمریکایی در حمله موشکی صدمه ندید

این در حالیست که رئیس جمهور آمریکا ادر واکنش به حمله موشکی سپاه پاسداران گفت: هیچ آمریکایی آسیب ندید. به نظر می رسد که رژیم ایران عقب نشینی کرده و قصد دارد از عملیات خود دست بردارد و این خبر خوبی است.

ترامپ گفت که در حملات به پایگاه عین الاسد در عراق، به هیچ نیروی آمریکایی صدمه ای وارد نشده است.

رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر از سلیمانی بعنوان یک تروریست نام برد و گفت: این فرد مسئول کشتن آمریکایی هاست. او در منطقه جنگ های داخلی به راه انداخت.

رئیس‌جمهوری آمریکا افزود: هفته گذشته ما یک تروریست را که جان آمریکایی‌ها را تهدید می‌کرد، از بین بردیم. قاسم سلیمانی رئیس نیروی قدس مسئول یکی از وحشتناک‌ترین‌ گروهها بود. تروریست‌های حزب‌الله و دیگر نیروها را تربیت کرد.... دست‌های سلیمانی به خون مردم ایران و آمریکا آغشته بود.

ترامپ گفت:‌ موشکهايی که دیشب پرتاب شد، با پولی هايی ساخته شد که اوباما به آنها داده بود. در پاسخ ما به‌ سرعت اقدامات تحریمی بیشتری علیه رژیم ایران به اجرا می‌گذاریم. این تحریم‌ها استمرار خواهد یافت تا وقتی که این رژیم رفتارش را عوض کند.

ترامپ در ادامه با اشاره به اینکه توافق هسته ای به زودی به پایان خواهد رسید، گفت: باید در راستای ایجاد توافق جدیدی با رژیم ایران تلاش کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه از قدرت های بزرگ خواست از توافق هسته ای با رژیم ایران خارج شوند و گفت: آماده صلح با کسانی هستیم که به دنبال آن هستند.

ترامپ در پایان گفت: به مردم ایران و سران این حکومت می گویم که آمریکا آماده صلح با کسانی است که خواهان آن هستند.آرام January 8, 2020 05:42 AM

گویا ده ها عراقی در این حمله کشته شده اند و بطور معجزه آسائی حتی یک امریکائی هم زخمی نشده است البته پاسداران با تجربه در کارهای مهندسی انتخابات شاید این حمله را نیز مهندسی کرده و نتایجش را از پیش برنامه ریزی کرده باشند تا آبروی نظام پس از آن همه رجز خوانی حفظ گردد حال باید صبر کرد و دید در این حمله مهندسی شده دولت ترامپ نقشی داشته است یا نه

گزارش یا اعتراض به این نظر


RAZI January 8, 2020 06:44 AM

مردم را احمق فرض کردند قرارگذاشتند ما خالی میکنیم شما چند موشک میزنید کسی کشته نمیشه تمام

گزارش یا اعتراض به این نظر


بهروز January 8, 2020 07:00 AM

بنظر میاد برای آمریکا پیغام دادن که ما چند تا موشک باید بزنیم که جلوی این مردم کم نیاریم شما هم ندید بگیرین !پوتین هم ضامن شده آب از آب تکان نمی خورد

گزارش یا اعتراض به این نظر


کاریکامراناتور January 8, 2020 08:22 AM

تا اینجای خبر یعنی 2 بامداد هشتم ژانویه 2020 حتی یک موشک به مقر امریکائیان نخورده و این هیاهو فقط مصرف داخلی دارد

گزارش یا اعتراض به این نظر


نسل بیدار January 8, 2020 10:21 AM

ز اوباما پول گرفتند که ۱۵ تا فشفشه بی‌ثمر بسوی نیرو‌های آمریکائی مستقر در عراق پرت کنند * هیچ کدام به هدف نخورد و هیچ تلفات آمریکائی ببار نیاورد * به این می گویند نرمش قهرمانانه نه به اون که قبلا میگفتند *

الکی چند تا موشک بی‌ثمر برتاب کردند که به طرفداران خودشان بگویند دیدید تلافی کردیم؟ قربان ننت بری با این تلافی کردنت * همه کار این آخوند‌ها مسخره است *

گزارش یا اعتراض به این نظر


آریا January 8, 2020 12:48 PM

به خاطر یک تروریست (قاسم سلیمانی تازی) دنیا را میخواهند به جنگ بکشانند

گزارش یا اعتراض به این نظر


کاریکامراناتور January 8, 2020 08:35 PM

ظاهرا یک بازی کنترل شده توسط طرفین من حتی به کشته شدن سلیمانی هم مشکوکم اگر اتومبیل را ببینید همه چیز پودر شده و یک دست و انگشتر هم به دروغ به صحنه اضافه شده است

گزارش یا اعتراض به این نظر


فرهاد January 8, 2020 08:38 PM

کشته شدن سلیمانی یک معامله دیگر بین ج ا و آمریکا بود٫ اگر به حوادث این چند روز دقت بشود، این کاملا ملموس می باشد

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام January 9, 2020 09:02 AM

جانوران اسلامی کامنت گزار در اینجا بدانند هر چقدر هم که خود را جر بدهید و سعی کنید که همه چیز را یک معامله جلوه بدهید به این امید که مردم ایران حداقل از آمریکا نا امید شوند باید به شما بگویم حتی الاغهای ده شلمرود هم فهمیده اند پرزیدنت ترامپ با آخوند سر سازش ندارد و سیاست پرزیدنت ترامپ خفه کردن آرام آرام شماست مگر اینکه به سیتیزن های آمریکا سوقصد کنید آنوقت است که جهنم را برایتان معنی خواهد کرد

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرام January 9, 2020 06:39 PM

از سایت ایران پرس نیوز انتظار دارم برای برقرای فضای آزاد در پاسخ به فحاشی سینه چاک ترامپ پاسخ مرا انتشار دهید
شواهد نشان میدهد که در حمله مهندسی شده موشکی ایران به پایگاه هوائی عین الاسد در عراق بین سپاه و دولت ترامپ یک توافق نا نوشته وجود دارد عکسهای ماهواره ای نشان میدهد شش آشیانه هواپیما و ساختمان بدون سکنه در این حمله آسیب دیده اند و به گفته ترامپ حتی یک امریکائی زخمی نگردیده است در این میان سی ان ان گزارش میدهد که امریکا از پیش در مورد این حمله آگاهی داشته و همه پرسنل پایگاه بدور از هدفهای مورد حمله در پناهگاه ها بسربرده اند
من شخصا از برخورد ترامپ راضی هستم چون در صورت بروز یک جنگ تمام عیار تمام زیرساختهای ایران در کنار هدفهای نظامی و اتمی نابود و هزاران هموطن بیگناه و غیر وابسته به رژیم کشته میشدند زمان حقایق را روشن میکند

گزارش یا اعتراض به این نظر


شری January 10, 2020 03:54 AM

این لات و بی سر و پا، سردار کیلویی بی سواد، راست می گوید، پانصد و اندی کشته بجا گذاشتند، آنهم در ایران با گور به گور شدن یکی از همپالانش، قاتل سلیمانی، در حدود پانصد ایرانی که از خودشان بودند کشتند، در عزاداری زیر دست و پا، موشک زدن به هواپیمای مسافربری و چپ شدن ماشین ها و اتوبوس عجب انتقام سختی بود هویج جایزه‌اتان

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام January 10, 2020 07:59 AM

خطاب به سایبری حقیری که کارش گرفتن ماهی از آب گل آلود به نفع رژیم محبوبش است اولا کدام فحاشی؟ دوما کدام شواهد؟ شواهدی از جنس روباه و دم روباه؟ در ضمن اگر پرزیدنت ترامپ اینقدر با رژیم محبوبت بده بستان و توافق دارد پس اینهمه تحریم آخوند خفه کن برای چیست؟ پس سرجوخه سلیمانی عزیزت را برای چه به درک فرستاد؟ تمام درد شما حقیران بی‌خاصیت این است که به ایرانیان بقبولانید پرزیدنت ترامپ با شماست و ایرانیان دوستی در دنیا ندارند تا مردم را از حمایت آمریکا و به خصوص پرزیدنت ترامپ گرامی ناامید کنید چون ناامیدی و مرگ ملت ایران بزرگترین آرزوی شما بی‌وجودان تازی پرست است ولی این آرزو را به همراه رژیم کثیفتان به گور خواهید برد پاینده ایران

گزارش یا اعتراض به این نظر


azadi January 10, 2020 08:07 AM

موشکها بیصدا و بی کفایت در عوض صداشون با ترور ۷۳۷ در اومد

گزارش یا اعتراض به این نظر


matin January 10, 2020 09:10 AM

گوه خوری قهرمانانه رهبر دامنگیر این ارازل و اوباش نیز شده است

گزارش یا اعتراض به این نظر


فریبرز January 10, 2020 11:47 AM

بابا اشتباه شده! منظور آقایان حملهٔ «پوشکی» بوده است، ما غلط فهمیدیم،!

گزارش یا اعتراض به این نظر


مزدک بامدادان January 11, 2020 12:13 PM

خداوند مانند داستان دروغ کربلا اینبار هم جنیان را به کمک فرستاد البته سر دار جعفر جنی را ! تکرار همان دروغ ولی در دنیای امروز دروغ هرکس در جند دقیقه با سرچ در انیترنت بر ملا میشود

گزارش یا اعتراض به این نظر


او بایستی محاکمه شود !!! January 11, 2020 12:54 PM

ین قاتل بایستی از سِمتش برکنار شود!
این قاتل بایستی در «دادگاه جنایی بین المللی علیه بشریت»، محاکمه، محکوم و بشدت مجازات شود!
دست او به خون ۱۷۶ انسان بیگناه از جمله دختر بچهٔ ۱ ساله بنام کوردیا، آغشته شده است!
این قاتل و به اصطلاح سردار بی لیاقت سپاه، هرگز و هرگز، اعتباری نزد مردم ایران نخواهد داشت!

گزارش یا اعتراض به این نظر


ما «عدالت» میخواهیم !!! January 11, 2020 12:55 PM

از دونالد ترامپ خواستار «رصد گیری» و «معدوم کردن» این قاتل و جنایتکار اسلامی هستیم!

گزارش یا اعتراض به این نظر


جنایت اسلامی !!! January 11, 2020 01:11 PM

همین فردا به پاس از اعمال جنایتکارانهٔ او، سیدعلی ضحاک برای «کج دهنی» به ملت آزادیخواه ایران، به او «نشان شجاعت ذوالفقار» را تقدیم خواهد کرد!

گزارش یا اعتراض به این نظر


بهناز January 11, 2020 04:31 PM

این گوساله ته دار هم نیست چه برسه به سردار از 22 راکتی که شلیک شد اونیکه نشانه رفته بود به سمت نیروی خودی خورد به هدف بقیه رفت تو بیابون اون یکی هم تو سوراخ موش قایم شده

گزارش یا اعتراض به این نظر


وقاحت اسلامی !!! January 11, 2020 11:52 PM

فرمانده هوا و فضای سپاه:
عملیات موشکی بدون قصد کشتن امریکایی‌ها بود!
پس آقای حاجی زاده،
مطمئنأ عملیات سرنگونی پرواز ۷۵۲ مسافربری اوکرائین به قصد کشتن تمام مسافرین آن بود؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرام January 12, 2020 05:30 PM

خطاب به دون کیشوت اینترنتی در حقیقت کارت ایجاد تفرقه در میان صفوف مخالفان راستین رژیم جهل و تباهی است

گزارش یا اعتراض به این نظر


علیرضا توحیدلو January 14, 2020 10:37 AM

عجب زبلی است این دونالد ترامپ
قبل از شلیک به پایگاه امریکا حسن چاخان دهن لقی کرده بود که :بجای ۵۲ نقطه بفکر ۲۹۰ نقطه باشید ! نتیجه ؟ رژیمِ شیعی مطمئن بوده است که آمریکا به حملاتِ تلافی جویانه دست خواهد زد و از زمانِ برخوردِ موشکهای سپاه به پایگاههای آمریکا تا حملهٔ متقابل و رسیدنِ موشکهایِ آمریکا تا تهران به زمانی نزدیک به همین بازهٔ زمانی نیاز بوده است لذا هواپیمایِ اوکراین؛ هم به خاطرِ تعدادِ زیادِ مسافرینِ ایرانی و هم به خاطرِ قرار گرفتنِ زمانِ پروازِ آن در این بازهٔ زمانی؛ به عنوانِ «هدفِ از پیش تعیین شده» در می آید و چه بسا از همان آغاز این سیستمِ موشکی بر رویِ همان هواپیما Lock شده بوده است و نیازی به فشارِ دگمه نیز نبوده است زیرا دلاورانِ شیعه مسلک به سوراخها خزیده بوده اند

نیروهایِ آمریکا از زمانِ پرتابِ موشکهایِ رژیم از

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  14035 بازدید |


© copyright 2004 - 2020 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.