آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

چهارشنبه، 6 فروردین ماه 1399 = 25-03 2020

نیاز مردم به کمک و امداد دوجانبه "نظام" به خود

منصور امان

سیاست خارجی رژیم ولایت فقیه در روزهای سختی که بر مردُم ایران می گذرد، به جای تمرکُز بر جلب کُمکهای دارویی و تجهیزاتی خارجی، دعوت از سازمانها و نهادهای بین المللی به مددرسانی و استفاده از دانش و تجربیات بین المللی، وظیفه اصلی خود را تبلیغات بیهوده، نامه نگاری و توییت پراکنی برای حل و فصل تحریمهای نفتی و مالی آمریکا قرار داده است.

اگر تهدید ویروس کرونا برای مردُم یک تهدید مرگبار باقی می ماند، از چشم حاکمیت اما فُرصتی است که نباید آن را از دست داد. آقایان روحانی، علی لاریجانی، ظریف و اُرکستری از پایوران ارشد و میانی حاکمیت، روی موج کرونا مشغول لیز خوردن به سمت سازمان ملل، رهبران کشورها، جُنبش عدم تعهُد و هر جانب دیگری هستند که دینامیزم کُشتگان و مُبتلایان کرونا و اشک و رنج بازماندگان برای آنها فراهم کند.

در غیر عقلانی و واقع گرایانه نبودن خواست رفع تحریم با فُرجه کرونا همین بس که هیچیک از طرفهای مُراجعه مُلاها آن را جدی نگرفته اند. تازه ترین نمونه، دست رد جُنبش عدم تعهُد به سینه آنهاست. حاکمان ج.ا تلاش کرده بودند این نهاد بین المللی را به یک طرف نزاع خود با آمریکا بدل ساخته و پُشت آن سنگر بگیرند.

ج.ا. وانمود می کند که تحریمهای آمریکا مانع کُمک رسانی شده است و کشورها و نهادهای داوطلب به این دلیل از مُداخله پرهیز دارند. این در حالی است که از هنگام اعلام رسمی شیوع ویروس کرونا در ایران، کُمکهای نقدی یا تجهیزاتی توجُه پذیری از جانب کشورهای مُختلف و نیز سازمان بهداشت جهانی و یونیسف دریافت کرده است. برای مثال می توان به کُمک نقدی کُویت (ده میلیون دُلار)، ژاپُن (۲۳ میلیون دُلار)، قطر (ده میلیون دُلار)، فرانسه، انگلیس و آلمان (پنج میلیون دُلار) اشاره کرده.

همچنین در شکل دارو و تجهیزات کُمکهایی به ایران ارسال شده که از آن جمله است: بسته بشردوستانه تُرکیه شامل، سه هزار کیت تشخیص کرونا، ۷۸ هزار ماسک سه لایه و سه هزار ماسک N95، بیست هزار روپوش، ۴۱۷۵ هزار گان و ۲۰۰۴ عدد عینک مخصوص، دستکم شش محموله تجهیزات از سوی سازمان بهداشت جهانی و نُه تُن دیگر از سوی یونیسف، بسته کُمکهای جمهوری آذربایجان به ارزش پنج میلیون دُلار، کُمک بهداشتی و دارویی قطر به وزن پنج و نیم تُن، محموله ۳۲ تُنی تجهیزات پزشکی و بهداشتی از سوی امارات مُتحده عربی و سرآخر کُمکهای بشردوستانه چین که تاکنون در چند قسمت ارسال گردیده و در مجموع قرار است پانزده تُن را دربر بگیرد.

باید توجُه داشت که کُمکهای یاد شده با وُجود خودداری رژیم مُلاها از اعلام فراخوان بین المللی به کُمک رسانی که یک پروسه عادی هنگام بروز فجایعی همه گیر است، صورت گرفته، بدیهی است که در صورت وارد شدن رژیم ولایت فقیه به سازوکارهای مُتعارف بین المللی برای شرایط فوق العاده و دست کشیدن از مانُور روی اختلافها و تضادهای خارجی، حجم وکیفیت کُمکها نیز می توانست بسیار مُتفاوت باشد. حاکمان ج.ا اما به جای برداشتن این گامهای ضروری و سازنده به حال مردُم، ترجیح می دهند در خیال استفاده از فاجعه کرونا به مثابه ابزار فشار برای فرار از بند تحرمیها، روزگار بگذرانند.

یک امتیاز فوری رویکرد مزبور برای آقای علی خامنه ای و همدستان کشوری و لشکری اش این است که نیازی به حسابدهی و نظارت بر کُمکهایی که از این طریق به دست می آید، ندارند. به جُز خود آنها، هیچکس دیگر به دُرُستی خبر ندارد تجهیزات و اقلام کُجا می رود و پولهای نقد صرف چه می شود. فاکت اما این است که مردُم عادی به کنار، حتی آنها که به دلیل شُغل حساس شان باید از حفاظت برخوردار شوند، نصیبی نمی برند، فقط یک نمونه برای بیان تمام مطلب کافی است: به گفته رییس سازمان صنعت و معدن اُستان کرمان نزدیک به نیمی (۴۱درصد) از افراد مُبتلا به کُرونا در این اُستان، کادر پزشکی هستند.


*****************************


بلومبرگ: به ملاها پول نقد ندهید

پایگاه آمریکایی بلومبرگ با اشاره به درخواست جمهوری اسلامی از صندوق بین المللی پول برای دریافت کمک ۵ میلیارد دلاری به دلیل شیوع ویروس کرونا، به این نهاد بین المللی توصیه کرد که به رژیم تهران پول نقد ندهند.

بلومبرگ طی یادداشتی نوشت: مسلما مردم ایران نیاز به کمک دارند ولی به حاکمان این کشور اعتمادی نیست. آنها مقصر شیوع این بیماری را عامل همیشگی می دانند، یعنی تحریم های اقتصادی آمریکا. این در حالیست که وقتی بسیاری کشورها سفر به چین را لغو کرده بودند، پروازها میان ایران و چین همچنان بر قرار بود و همینطور به دلایلی اجازه قرنطینه شدن شهر قم را در آغاز شیوع کرونا ندادند.

این گزارش افزود است: این نگرانی وجود دارد که بخش بزرگی از کمک احتمالی صندوق بین‌المللی پول به ایران برای مقابله با ویروس کرونا، برای اهداف دیگری مصرف شود. تجربه گذشته نشان داده که پول های کلان وقتی به ایران می رسد، به مجاری نامعلومی هدایت می شود، بنابراین پول نقد در اختیار آنها قرار ندهید.

این منبع افزود: هر گونه کمکی به رژیم ایران باید به این شرط انجام شود که سازمان بهداشت جهانی مسئولیت مقابله با ویروس کرونا در ایران را برعهده بگیرد.


تلاش جمهوری اسلامی برای اخاذی به بهانه "کرونا

تلاش تازه جمهوری اسلامی برای اخاذی میلیاردی از صندوق بین‌المللی پول و رفع تحریمهای آمریکا به بهانه کرونا.

رئیس بانک مرکزی جمهوری اسلامی روز پنج شنبه اعلام کرد که از صندوق بین‌المللی پول برای مقابله با کرونا درخواست ۵ میلیارد دلار کمک کرده است.

ظریف هم در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل خواستار رفع تحریم‌های آمریکا برای مقابله با کرونا شده است.

این در حالیست که جمهوری اسلامی پیشنهاد کمک های آمریکا برای مقابله با این ویروس کشنده را رد کرده است.

دولت آمریکا می گوید: مردم ایران گرفتار فریبکاری و بی مدیریتی رژیم دروغگوی ایران شده اند. (فیلم زیر)
www.youtube.com/watch?v=njF4HBibnNc

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.
DOWNLOADعدالت بایستی اجرا شود !!! February 20, 2020 07:03 PM

منبع دقیق سرایت و انتقال این بیماری در کشور:
«شرکت هواپیمایی ماهان سپاه» و «سفارت چین در تهران» هستند
«سفیر چین» در تهران بدلیل ملاقات با مدیر عامل ماهان و نقض دستور دولت ایران بایستی از ایران اخراج شود
«مدیر عامل شرکت هواپیمایی ماهان» بخاطر نقض دستور دولت ایران از توقف پرواز به مقصد کشور چین برای سؤاستفادهٔ سودجویانه، بایستی دستگیر، بازداشت، محاکمه، محکوم و مجازات شود

گزارش یا اعتراض به این نظر


بابک د.د. February 22, 2020 08:24 AM

اگر ازدیاد جمعیت چین با ایران را مقایسه کنیم و شمارش بیماریها و کشته ها ، جمهوری اسلامی در ابتلا به ویروس مقام اول را دارد اگر این مقایسه را انجام ندهیم ، مقام دوم را دارد

گزارش یا اعتراض به این نظر


نسل بیدار February 22, 2020 11:45 AM

فراموش نمی کنم زمانی که خمینی گفت جنگ محبت الهی است * در آن زمان همه ایرانیان فکر کردند منظور خمینی جنگ بین ایران و عراق است *
منظور خمینی جنگ بین ولایت فقیه و ملت بزرگ ایران بود * هدف جمهوری اسلامی از روز اول از بین بردن ملت و جایگزین ملت با امت بود * حال یا از طریق جنگ یا از طریق ویروس یا از طریق اعدام یا از طریق مواد مخدر و و و و *

این رژیم در فکر چیزی که نیست نجات ملت و مردم ایران * زبانمان مو در آورد آنقدر که گفتیم تنها راه نجات ایرانیان سرنگونی جمهوری اسلامی است *

گزارش یا اعتراض به این نظر


تحریم ماهان ایر !!! February 22, 2020 12:52 PM

- جواز پرواز شرکت هواپیمایی ماهان ایر بایستی برای مدت نا محدودی «تعلیق» شود!
- کلیه هواپیماهای این شرکت تا اطلاع ثانوی بایستی «زمین گیر» شوند!
- «قرار بازداشت و تعقیب قانونی» برای کلیهٔ مدیران و مسئولین این شرکت بایستی «صادر» شود!
- شرکت هواپیمایی ماهان ایر بایستی محکوم به پرداخت «جریمه و خسارت سنگین به خانواده های قربانیان و مبتلایان» به این ویروس شود!
- مردم ایران، پرواز با شرکت هواپیمایی ماهان ایر را در سراسر ایران و جهان بایستی «تحریم» کنند!

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو February 22, 2020 08:14 PM

بدون هیچ فوت وقتی باید تمامی زیارت گاه ها ومساجد تعطیل شود زیارتگاه ها همچون درقم ومشهذ که زوارها برای لمس کردن وبوسیدن اتاقگ های ضریح وپول انداختن به درون انها اقدام می کنند که این مورد اساسی درشیوع ویروس است که شروع ویروس کرونا درقم بوده است بدون شک درمشهدهم موردهای بسیاری مشاهده شده است که رژیم آخوندی مایل نیست بساط کاسبی اسلامی اش اززیارت گاه ها و امام زاده هایش را تعطیل کند وسکوت می کند - بله بیمارستان نداریم ودارو نداریم واین باعث برپائی تظاهرات دیگری خواهد شد که این رژیم فاشیستی اسلامی نمی خواهد ! بسیاری درایران به این عقیده بوده اند که تنها یک فاجعه این چنینی می تواند باعث فروپاشی حکومت اخوندی شود !

گزارش یا اعتراض به این نظر


بابک د.د. February 23, 2020 11:04 PM

مردم نبایست به آخوندان و خانواده های آنها ، بطور کلی با مسلمانان حکومتی ارتباطی برقرار کنند ، چون اینها هستند که با چین داد و ستد میکردند و امروز محکوم به مرگ ویروس شدند

گزارش یا اعتراض به این نظر


محمود March 12, 2020 04:47 PM

بابا اینها چقدر کلاشن ! آمریکا باید تا زدن سر مار به تحریمها ادامه بده

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی March 12, 2020 05:09 PM

قضیه کرونا هیچ ارتباطی بتحریمهای آمریکاعلیه جمهوری اسلامی ندارد چرائی آنهم اظهرومن الشمس است مردم میپرسند آن7ونیم تن مواد داروئی وکمکهائی که بهداشت جهانی برای مردم ایران فرستادکجارفت وبدست کدامین مریض ایرانی رسید؟مردم ایران میپرسند چراجمهوری اسلامی وقتی دریافت که کرونا واردایران وراهی شهرقم شده است اجازه ندادتا آن شهرنفرین شده ومرکز تولید خرافات قرنطینه بشود؟مردم میپرسند چراعلی خامنه ای برای اینکه نمایش مسخره انتخابات دوم اسفندش بزعم مذبوحانه خودش پرمشتری شودمسئله کروناراتوطئه دشمن برشمرد وبر ملایان وعمله های بارگاهش نهیب نزدشهرقم را ایزوله کنید تا کرونا در همانجا محبوس شود؟مردم میپرسندچرابعدازحمله کرونا وتلفات مردم بازهم اجازه داده شد تا ماهان به چین پروازکند وچنین ارمغان شومی را ساپورت نماید؟ اینها چه ربطی به تحریمهای آمریکا دارد؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


دست گدایی !!! March 12, 2020 09:22 PM

ظریف از بیچارگی و درماندگی، حالا دست به دامن صندوق بین المللی پول شده و «دست گدایی» خود را بالا زده
با تجربیات تلخ گذشته و نحوهٔ اعمال و رفتار غیر انسانی این «حکومت ایران ستیز اسلامی» و غارت ملت ایران:
• کلیهٔ تحریم های جهانی بایستی برجا بمانند!
• هرگونه کمک از طرف صندوق بین المللی پول بایستی فقط بصورت کالا، وسائل بهداشتی و دارو برای ملت ایران باشد!
• «پول نقد» نبایستی به حساب رژیم فاسد و بی کفایت اسلامی واریز شود!
• ۱۵۰ میلیارد دلار پولی که حسین اوباما به حساب رژیم غارتگر اسلامی واریز کرد، حتی یک سِنت آن هم خرج ملت ایران نشد!
• تمام آن ۱۵۰ میلیارد دلار پول یا صرف جنگ سوریه، حزب الله لبنان، عراق و طالبان شد و یا توسط بیت رهبری و سپاه غارت شد!
• حتی یک سِنت از این ۵ میلیارد دلار تقاضا شده از صندوق بین المللی پول هم برای حفظ سلامت و رفاه مردم خرج نخواهد شد و جیب سرداران سپاه و جیره خواران آن در منطقه خواهند رفت

گزارش یا اعتراض به این نظر


اقتدار «پوشالی» اسلامی !!! March 12, 2020 09:23 PM

ظریف دلقک ، لیست بزرگی هم از کالا ها، وسائل و ابزارآلات سادهٔ پزشکی لازم در ایران مثل «سُرنج»، «پُمپ» ، «دستکش و ماسک» منتشر کرده که واقعأ جای شرم آور است
حکومت فریبکاری که «مدام» و به «دروغ» ادعای اقتدار پوشالی اسلامی در منطقه می کند:
• ابر قدرت منطقه است
• ماهواره، هواپیما و کشتی تولید می کند
• بزرگترین تولید کنندهٔ اتومبیل در منطقه است
• اولین در منطقه است
• و
عاجز از تولید ماسک، دستکش، سرنج، پمپ، دستگاه تنفس مصنوعی ساده در کشور است

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام March 13, 2020 01:30 AM

جمهوری کثیف اسلامی از هر بحرانی میخواهد برای دزدی و تغذیه تروریستهایش استفاده کند اگر این پنج میلیارد را هم بگیرد حتی یک دلار آن خرج ملت ایران نخواهد شد فقط مرگ جمهوری اسلامی پایان همه ی این بدبختی‌ها را رقم میزند پاینده ایران

گزارش یا اعتراض به این نظر


بازار سیاه سپاه !!! March 13, 2020 09:09 AM

ظریف وطن فروش، برای مردم چین و شمخانی قاتل برای مردم عراق، میلیون ها ماسک، دستکش، روپوش و مواد پاک کننده برای «سوغاتی» به مردم آن کشورها هدیه می دهند و اینجا از جامعهٔ جهانی خواستار کمک برای دستکش، ماسک، ژل و دیگر احتیاجات ابزار پزشکی می شوند
آیا این اقلام درخواستی به دست مردم ایران خواهد رسید؟
لیست در خواستی ظریف اجنبی تبار، برای کمک به مردم ایران نیست، بلکه برای کمک به مردم کشورهای لبنان، سوریه، عراق، یمن و فلسطین است
مردم ایران، هرگز این کمک ۵ میلیارد دلاری را نخواهند دید و برای نیازهای خود بایستی این اقلام را در «بازار سیاه سپاه» تهیه کنند

گزارش یا اعتراض به این نظر


بهروز March 13, 2020 09:26 AM

مطمئن باشید رفقای اروپائی نظام مقدس که 41 سال هست این ها را سر پا نگه داشته اند باز هم برای جلوگیری از سقوط آخوندها این پول را به آن ها خواهند داد

گزارش یا اعتراض به این نظر


ایرانی اصل March 15, 2020 01:38 AM

فکرنمیکنم درعرض 40 سال کسی یاکشوری یاسازمانی این اخوندهای شیادوکلاهبردارودزدوغارتگررانشناخته باشدپس امیدوارم هیچ سازمانی و کشوری به هیچ دلیل چه موجه وچه غیرموجه هیچ پولی به ملاجماعت دزدوشارلاتان نبایدبدهندحتی هزاران تضمین بدهندزیراتمام پولهاراخواهندخوردوبه ریشتان خواهندخندیدوخواهندگفت تقیه کردیمولی هر کمک غیر پولی با کنترل هیچ اشکالی نداره و خیلی هم خداپسندانه هست ایران میلیارد ها ذخیره ارزی دارد که سال های سال است که رژیم منحوس ازان ذخایربه کشورهای عراق سوریه یمن وچندین کشورو تروریست های دیگر پرداخت نمودهاست و میکندولی برای ملت خودش تا بحال به هیچ عنوان ازان ذخایراستفاده نکرده واستفده ونمیکند منظور اینست که ملت ایران ذخایر ارزی داره و نباز به کمک پولی نداره ونباید به ایران کمک پولی کرداگررژیم بخواهدکه نمیخواهداز ذخایرارزی به ملت کمک میکند

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  14449 بازدید |


© copyright 2004 - 2020 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.