آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

سه شنبه، 27 خرداد ماه 1399 = 16-06 2020

دور زدن تحریم‌ ونزوئلا؛ هشدار جدی آمریکا به تهران

دور زدن تحریم‌ها برای کمک به حکومت ونزوئلا را تحمل نخواهیم کرد

خبرگزاری رویترز به نقل از یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گزارش داد ایالات متحده دور زدن تحریم‌ها برای حمایت از دولت ونزوئلا را تحمل نخواهد کرد.

این سخنگو گفت: جامعه تجارت بین‌المللی باید تا اکنون از مخاطرات حقوقی هرگونه معامله با رژیم غیرقانونی نیکلاس مادورو آگاه شده باشد.

این اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به ادعاهای مطرح‌شده در خبر رویترز مطرح شده است. این رسانه به نقل از منابعی گفته که رژیم ایران قصد دارد ماهانه دو یا سه محموله سوخت عازم ونزوئلا کند.

جمهوری اسلامی ماه گذشته ۵ نفتکش حامل سوخت تحویل ونزوئلا داد. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این باره گفت: جای شگفتی ندارد که رژیمِ به شدت فاسد و ظالم ایران با حکومت دزدسالار و بی‌رحم مادورو خویشاوندی احساس کند.

این سخنگو در ادامه هشدار داد که ایالات متحده از این پس دور زدن تحریم‌ها برای حمایت از حکومت ونزوئلا را تحمل نخواهد کرد.

هفته پیش روزنامه وال‌استریت‌ژورنال گزارش داد که رئیس‌جمهور آمریکا به منظور جلوگیری از مبادله نفتی میان رژیم های ایران و ونزوئلا در حال آماده کردن تحریم‌های جدید علیه ده‌ها نفتکش است.

این روزنامه نوشت دولت آمریکا علاوه بر این شرکت‌های مرتبط با این نفتکش‌ها را تحت فشار قرار داده است.

دلالی که در مسیر پرواز به ایران بازداشت شد کیست؟

یک دلال کلمبیایی که رابطه نزدیکی با دولت ونزوئلا دارد در مسیر پرواز به ایران در دماغه سبز در غرب آفریقا بازداشت شد. دادگستری آمریکا تأیید کرده است که این فرد در پی هشدار قرمز پلیس بین‌الملل بازداشت شده‌ است.

بنا به گزارشها، مقامات مجمع‌الجزایر دماغه سبز، یک بازرگان کلمبیایی نزدیک به حکومت ونزوئلا را هنگام توقف برای سوخت‌گیری هواپیمایش بازداشت کرده‌اند. این دستگیری بر اساس اعلان قرمز پلیس اینترپل و شکایت دادگستری آمریکا از الکس ساب مورگان صورت گرفته است.

ایالات متحده به اتهام پولشویی، تاسیس شرکت‌های صوری در کشورهای مختلف و ایجاد شبکه‌ای تحت عنوان "کمک غذایی" و اختلاس ۳۵۰ میلیون دلار، علیه او اعلام جرم کرده است.

به گفته واشنگتن، این بازرگان کلمبیایی متهم است با ایجاد شبکه‌ ای از شرکت‌های کاغذی در امارات، ترکیه، هنگ‌کنگ، پاناما، کلمبیا و مکزیک، در خط مقدم پول‌شویی و فساد مالی فعالیت می کند.

خبرگزاری بلومبرگ می‌نویسد، این فرد با وزیر نفت ونزوئلا برای تقویت مناسبات کاراکاس با ترکیه همکاری داشته است. این همکاری از جمله شامل انتقال دست‌کم ۹۰۰ میلیون دلار طلا از ترکیه بود. مقامات واشنگتن همان زمان بیم داشتند که بخشی از این طلاها برای دور زدن تحریم‌ها راهی ایران شوند.

بازداشت این بازرگان چند هفته پس از ورود نفتکش‌های رژیم ایران به ونزوئلا انجام شده است.


آمریکا به دنبال تحریم نفتکش های خارجی

وزارت خزانه داری آمریکا در حال بررسی تحریم بیش از ۴۰ نفتکش خارجی دیگر به خاطر دخیل بودن در تجارت نفت با ونزوئلا است.

به گزارش ایسنا، انتظار می‌رود تحریم‌ها علیه برخی از این نفتکش‌ها به زودی توسط واشنگتن اعلام شود، در حالیکه مابقی این نفتکش‌ها قرار است در فهرست سیاه بابت یک دوره بلندمدت‌تر در ارتباط با همکاری و تجارت نفت با ونزوئلا قرار گیرند.

این محدودیت‌ها شامل ۲۵ نفتکش بزرگ، هر کدام با قابلیت حمل و نقل دو میلیون بشکه نفت و ۱۷ نفتکش کوچکتر می‌شود.

یکی از مقام‌های ارشد آمریکایی گفت: تاثیر این امر ممکن است پیامی برای تمامی مالکان این نفتکش‌ها باشد؛ ونزوئلا را خارج از محدوده در نظر بگیرید.

تحریم‌های آمریکا علیه کاراکاس بر روابط دیگر کشورها با ونزوئلا اثر گذاشته است.

روز سه شنبه، وزارت خزانه‌داری آمریکا چهار کمپانی، یکی در یونان و سه تا در جزایر مارشال را به همراه چهار نفتکش متعلق به این کمپانی‌ها بابت کمک‌هایشان در تجارت نفت ونزوئلا تحریم کرد.


بیا سوته دلان گرد هم آییم

دیکتاتور ونزوئلا گفته که به زودی برای امضای سند همکاری در حوزه انرژی و دیگر حوزه‌ها به ایران سفر خواهد کرد. مادورو گفته که خود را موظف می‌داند که به ایران برود و شخصا از خامنه ای تشکر کند.

رژیم تهران اخیرا تلاش کرده است تا با ارسال حدود ۱.۵ میلیون بشکه بنزین به ونزوئلا، به دولت مادورو در مهار بحران کمبود سوخت یاری رساند.

دولت ونزوئلا، اخیرا تصمیم گرفت ضمن اعمال سهمیه بندی بنزین، بهای آن را نیز بیش از ۲ برابر کند. همزمان طی دو ماه گذشته و با تشدید مشکل کمبود سوخت در ونزوئلا بهای هر لیتر بنزین از نرخ رسمی معادل ۱ سنت یورو به ۳.۶ یورو در بازار سیاه افزایش یافته است.


آمریکا به دنبال دموکراتیک سازی ونزوئلا است

وزیر خارجه آمریکا گفته: ایالات متحده در تلاش برای ایجاد تغییرات دموکراتیک عمیقی در ونزوئلا است.

به گزارش اسپوتنیک، مایکل پمپئو وزیر امور خارجه آمریكا، در طی گفتگو با کارمندان محافظه کار یکی از بزرگترین سازمانهای تحقیقاتی واشنگتن بیان داشت: ایالات متحده در تلاش برای ایجاد تغییرات دموکراتیک عمیقی در ونزوئلا است، نه فقط خروج از صحنه سیاسی نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا.

پنپئو گفت: اقداماتی که انجام داده ایم و ادامه خواهیم داد، تلاش ها برای ساختن ونزوئلایی دموکراتیک را میسر می کند. تنها خروج مادورو مسئله ما نیست. كوبایی هایی که در ونزوئلا هستند نیز باید كنار روند. تا وقتی که کوبایی ها، دستگاه های امنیتی و افرادی که مادورو را احاطه کرده اند، در آنجا هستند، برگزاری انتخابات آزاد و منصفانه غیرممکن است تا مردم ونزوئلا بتوانند دموکراسی خود را احیا کنند.حقیقتگو May 2, 2020 09:48 PM

مدتی پیش هم خبرگذارها خبری برانتقال میلیاردها دلار ازبانک مرکزی ونزوئلا ومقادیر نجومی شمش طلا ازونزوئلا به روسیه انتشارداده بودند حکومت بشار و حکومت لبنان دو کشورتمام ورشکسته اقتصادی ومالی بوده وهستند که تنها برپایه دزدیدن ازپولهای نفتی ایران توسط رهبرتازی شان درایران توانسته بودند روزگاررا بگذارنند نه سوریه ونه لبنان نه تولیداتی برای صادرات و تبدیل آن به دلارداشته اند و دارند شمش های طلای ونزوئلائی وارده به ایران دربست با هواپیمای آخوندی رهسپارسوریه ولبنان خواهد شد البته لازم میدانم که مقامات امریکا و همچنین آقای ترامپ باید ازاروپائی های دوچهره بپرسند ازکجا سپاه پاسداران لوازم یدکی هواپیماهایش که همگی ایربوس هستند تهیه می کند؟هواپیماهای ماهان همچنین درحال پروازبه چین وروسیه و سوریه و لبنان وعراق وونزوئلا هستند با کدام لوازم یدکی؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو May 16, 2020 05:54 PM

تحت هیچ شرایطی نباید سیاسیون کاخ سفیدوهمچنین اقای ترامپ به آنچه که سپاه پاسداران برای رد گم کردن ازمحموله کشتی که به اصطلاح بنزین ازایران به ونزوئلا حمل می کنند قانع شوند - بنابه به قوانین فیزیکی ومکانیکی برای جلوگیری ازطلاطم گرفتن نفت درتانکرهای نفتکش و خطرغرق شدن انها تانکرهای نفتکش دارای چندین مخازن برای حمل هستند که بدون شک لاقل درچند مخازن ان بدنه موشک ها و پهپادها وهمچنین جنگ افزارهای انپنانی برای ونزوئلا جای گرفته است وبا هواپیماهای ماهان قطعات التکرونیکی آنها به ونزوئلا حمل شده ومیشود - سپاه با این ظاهرسازی هم توانسته است موشک ها وجنگ افزارها را ازچین وکره شمالی با همین تانکرهای نفتکش به ایران حمل کند خطراینکه کارتل های مواد مخدرامریکای جنوبی هم به جنگ افزارهای سپاه مجهزشده ودرداخل امریکا اقدامات خبرکارانه انجام دهند زیاد است

گزارش یا اعتراض به این نظر


کاریکامراناتور May 16, 2020 08:04 PM

وقتی این سرداران سپاه تهدید میکنند من واقعا خنده ام میگیرد سپاه می خواهد در دریای کارائیب واکنش نشان دهد! ! حتما می خواهند صد رکعت نماز میت بخوانند و یا قمبل خودشان را هوا کنند

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی May 18, 2020 04:41 PM

چندفرض براین قضیه متصور است باید منتظر ماند ودید کنش آمریکا در این زمینه چیست، یک احتمال اینست که آمریکا اجازه بدهد نفتکشهای حامل بنزین وگازوئیل بنحوی در سواحل کاراکاس پهلو بیندازند ودر برگشت مسائل جدی را مد نظر داشته باشد فرض دیگر اینست که بدلیل تحریمهای هر دوکشور اقداماتی از سوی ایالات متحده صورت بگیرد که بستگی به کنشها و واکنشها دارد در هر دوصورت جمهوری اسلامی داره عربده مستانه بیهوده میکشه وباید منتظر رواند رویدادها بمانیم

گزارش یا اعتراض به این نظر


sina May 18, 2020 05:40 PM

نه آقا سپاه نترسیده چون در طول 41 سال گدشته بارها به منافع آمریکا آسیب زده

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام May 18, 2020 10:48 PM

خطاب به سینا میشه بفرمایین سپاه در چهل و یک سال گذشته دقیقا کجا به منافع آمریکا لطمه زده و آیا سپاهی که پشت سر هم از دشمن فرضی شکست میخوره دقیقا روی چه حسابی و چطور میتونه با آمریکا در بیفته؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


انزجار جهانی May 21, 2020 07:50 AM

چه ملت کورکرلالی شدیم که دنیا از این
حق کشی ما در دفاع هستند ما ساکت الان وقت قد کشیدن چه در داخل و خصوصا در مقابل سفارت خانه ها و جلوی وزارت خارجه و سازمان ملل
و هماهنگ بشیم بارها تجربه بسیار سنگین
عقب نشینی در مقابل کشتار این رژیم
آدمکش دادیم و عدم استمرار آن سردو
فراموش شده حتی مسلح شدن در برابرشان چه داخل چه خارج این تجربه تلخ را تکرار کردیم اگر یک جوانان به هر شکلی مسلح میشدیم حساب ومعامله به نفع ما میشد چرا که ما برای خود دفاع از حقوق خود وهمراهان هستیم ولی طرف مقابل جیره خار ساندیس که با کوچکتر استقامت مسلح پاشیده و فرار میکنند
پس افرادایرانی و هرکس در بیرون باید بیشتر
از داخل کشور باشه تجمع در مقابل کشورهایی
از این جنایتکارها حمایت میکنند مقابل
سفارتها اعتراض و مهم استمرار آن چون با آن نتایج آرا زیر بیست درصدی این
رژیم منفوره

گزارش یا اعتراض به این نظر


گاگول May 21, 2020 03:39 PM

,حقیقتگو, کاریکامراناتور, آرش - صبحی, شهنام,
حقیقتگو, کاریکامراناتور, آرش - صبحی, شهنام,
حقیقتگو, کاریکامراناتور, آرش - صبحی, شهنام,
حقیقتگو, کاریکامراناتور, آرش - صبحی, شهنام,
حقیقتگو, کاریکامراناتور, آرش - صبحی, شهنام

چهار بیکار الدوله

گزارش یا اعتراض به این نظر


شاپور May 21, 2020 11:39 PM

خطاب به سینا،
در چهل و یکسال گذشته سپاه با غارت منابع و کشتن جوانان ایران خسارات فراوانی کشورمان زده که در تاریخ ها ثبت خواهد شد
شما بفرما اگر سپاه در این ۴۱ سال حتی یک سنگریزه بطرف اسرائیل و یا آمریکا پرتاب کرده باشد؟
همانطوریکه خمینی بیشعور را با اسکورت افراد عالیرتبه CIA در ایران مستقر کردند تا به امروز هم رژیم قبرکنان و پاسداران با دست خالی بکمک و خدمت آمریکا عمل کرده و بعنوان لولو خور خوره باعث فروش میلیاردها اسلحه آمریکایی در منطقه شده اند
چه خوب می بود که قبل از دویدن بداخل مباحث سنگین، میدان را کمی سنجیده و سکوت اختیار میکردیم تا اسباب خنده نگردیم

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرام May 23, 2020 05:28 AM

به نظر من هر پنج کشتی محموله خود را در ونزوئلا خالی کرده و با طلا یا بدون طلا برخواهند گشت و دولت ترامپ بر اساس قوانین بین الملل قادر به مداخله نیست و همانگونه که در موارد بسیار جدی تر همچون حمله به نفتکش ها در دریای عمان, ساقط کردن پهباد امریکائی و حمله به تاسیسات آرامکو هیچ عکس العملی نشان نداد پس بهتر است به امید ترامپ شیردل نباشید

گزارش یا اعتراض به این نظر


خسرو May 24, 2020 11:44 AM

مگر یادتان نیست؛ همانطوریکه قبلا سرداران سپاه اعلام کردند و گفتند ما با قدرت تمام با آمریکا مبارزه خواهیم کرد ما چونه های خود را به مشتهای آمریکا می‌کوبیم و شکمهای خود را به موشکهای آنها زده و آنها را نابود میکنیم همانطوریکه دیدید سردار سلیمانی با شکم خود و مشت خود آنچنان به موشک آمریکا زد که موشک در همان نقطه محو و نابود شد و هیچ اثری از آن نماند

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی May 24, 2020 04:15 PM

خطاب به کاربری مینویسم که نام انتخابی او بیانگر ماهیت وشخصیت و تفکر اوست گاگول الحق که گاگولی

گزارش یا اعتراض به این نظر


رستاخیز May 25, 2020 05:24 PM

البته که جمهوری اسلامی با این کارش به همه فهماند که لاف زدنهای آمریکا در حد همون لاف هستند پایگاه آمریکا را زد ترامپ گفت سرباز هامون فقط سردرد گرفتن پهباد را زد ترامپ گفت اگه حمله کنیم ۱۵۰ نفر میمیرند پس بهتره حمله نکنیم پالایشگاه عربستان را زد ترامپ گفت دستمون رو دگمه حمله است کلا ترامپ منو یاد اون یارو هخا میندازه که همه را سر کار گذاشته بود قرار بود بیاد میدون آزادی سر وقتش که رسید گفت مامانم گفته فعلا اوضاع مناسب نیست بزار رفتنت به یه زمان دیگه ترامپ یه دلان است این یارو قبل اینکه کاری انجام بده از مشاوراش میپرسه خرجش چقدر میشه واسه همین اگه جمهوری اسلامی یه موشک تو وسط آمریکا هم بزنه این ترامپ جیگر کاری را نداره دستش برای همه رو شده

گزارش یا اعتراض به این نظر


شاپور May 25, 2020 09:33 PM

کسانیکه عملیات کاساندرا را میدانند، اطلاع دارند که شبکه پیچیده کوکائین، اسلحه، نفت و نقدیات چگونه جابجا میشد
با سفر محمود احمدی نژاد به ونزوئلا طرح ارباب بزرگ (آمریکا) بکمک حزب الله و دولت هوگو چاوز و سپاه پاسداران و صد البته CIA براه افتاد دولت اوباما بکرات مانع رسیدگی به گزارشات DEA در مجلس شد و سالها این تجارت چند ضلعی در فعالیت بود
حال چه بسا کشتی ها با محموله سفید برگردند تا حزب الله لبنان بتواند تجارت را نیم بند بگرداند
در ضمن بیخود نیست به بعضی ها میگویند ابله، احمق، بیشعور و یا گاگول !

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو May 25, 2020 10:11 PM

متوجه میشوید که ترامپ بتنهائی درمقابل چین و انچه حکومت آخوندی وروان کردن کشتی های حامل بنزین به ونزوئلا قدعلم کرده است وازاروپائی ها خبری نیست ؟ اروپاائی ها با چین هم مشکلی ندارند و با حکومت اخوندی هم مشکلی نداشته وندارند وحالا بجای چندکشتی صدکشتی حامل بنزین دزدی ازمنابع نفتی ایران وطلاآوربرای سپاه برای ونزوئلا ارسال شود؟ کجاست تهدیدات اروپا برعلیه حکومت اخوندی؟ تهدیدات اروپا برعلیه ونزوئلاکجاست؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرام May 26, 2020 04:35 AM

مگر معامله شاخ و دم داره؟ حال چه زیر میزی باشد چه روی میز و باید به آنانی که دل در گروی ترامپ دارند گفت ول معطلید چون از ترامپ معامله گر تر کسی نیست و در زمانهای مناسب این کار را خواهد کرد و بطور کلی جمهوریخواهان امریکا کمتر از دموکراتها با رژیم لاس نزده و معامله نکرده اند انتخاب ریگان به ریاست جمهوری با کمک خمینی و سپس ماجرای ایران کانترا در دوران وی از نمونه های بارز اینگونه زد وبندهاست

گزارش یا اعتراض به این نظر


اتحاد ملی May 26, 2020 08:33 AM

رژیم مارکسیستی ونزوئلا طلا پرداخت مینماید پرداخت دلار به رژیم جمهوری اسلامی شامل تحریم است مهره وزیر رژیم یعنی حاج قاسم توسط یک مهره پهباد ترامپ معدوم شده و رژیمی که تا قبل از برجام اسلامیستی در موضوع تهاجمی در عراق و سوریه و یمن و لبنان و منطقه بود اینک مشغول فرار بزدلانه و گرفتن موضوع دفاعی برای اجتناب از کیش و مات شدن حتمی است بنابراین بر خلاف جورج بوش، طرح ترامپ برای براندازی دشمن مشترک ملتهای ایران، آمریکا و جهان، شطرنجی است و نه نبرد در چند جبهه که باعث شکست و مات شدن است

گزارش یا اعتراض به این نظر


بابک May 26, 2020 10:46 AM

البته که پروژه کاساندرا و دیگر عملیات مشابه از سوی دموکرات ها و چپ های آمریکا و یا گلوبالیست ها صورت گرفته، اما نکته مهم اینست که در حال حاضر چه سیاستی منافع ملی ایران و ایرانی ها را برآورده می سازد این طبیعی است که هر قدرتی (کشوری) منافع ملی خود را دنبال کند در ضمن "احمق" مورد خطاب قرار دادن دیگران، به خودی خود موجب کسب اعتبار و موقعیت نمی شود

گزارش یا اعتراض به این نظر


akhtar May 26, 2020 11:58 AM

1-همانطورکه رژیم غارتگرولایت فقیه خونخواراعلام کرد و"مادورّو" هم،ازطریق یک پیام ویدئویی رسماًتشکرکرد،بطورواقعی،این نفت های ارسالی،به مادورّو"اهـداء"میشود؛یعنی ولایت فقیه جنایتکار،بابت آن، حتی یک اخ وتف هم دریافت نمیکند!بلکه بشیوه ای جنایتکارانه، سرمایۀ ملی مردم گرسنۀ ایران رابذل وبخشش میکنند!فروش نفت ایران تحریم است ونه بذل وبخشش آن!
2-امادرنوبت قبلی؛فرآورده های پتروشیمی ووبه قیمت حراج،درازاء دریافت طلا،به دولت غیرقانونی مادورّو فروخته ودادوستدشد!
3-واماشمشهای طلابه چه کارولایت جنایتکارمیآید؟!
آنهاراتبدیل به سکه میکند وبه قیمت خدا،به مردم ترسان ونگران از وضعیت بی ثبات اقتصادی، میفروشد!واینطورآخرین قطره های پس اندازمردم مضطرراهم به جیب میزند!بعبارت ساده؛سرمایۀ متعلق به خودمامردم را،که ازحراج فرآورده های پتروشیمی حاصل شده،به خودمان میفروشد!

گزارش یا اعتراض به این نظر


سامان May 26, 2020 01:40 PM

خاک بر سرت کنند ترامپ بی عرضه فقط بلده زر بزنه تا حالا هر چه رجز خونی کرده توزرد از آب درامده مردک دلال

گزارش یا اعتراض به این نظر


sina May 29, 2020 10:24 AM

خطاب به آقای شهنام ما همه شاهد عملیات تروریستی زیادی از سوی جمهوری اسلامی علیه امریکا و اسرائیل بودیم

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام May 29, 2020 06:10 PM

خطاب به سینا عملیات تروریستی از روی ضعف و ترس نسبت به طرف مقابل صورت میگیرد و ضربه به منافع محسوب نمیشود بمبی منفجر میکنند و در عوض صدها نفرشان خاکستر میشوند اینها در واقع به منافع خودشان ضربه زدند نه آمریکا و اسراییل نتیجه اعمالشان هم صلح اعراب با اسراییل و قدرت گرفتن بیشتر آمریکا شده است در واقع این احمقهای اسلامی به منافع اسراییل و آمریکا ‌کمک هم کرده اند پاینده ایران

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو June 2, 2020 10:09 PM

چرا مادرو برای دیدارخامنه ای سخنگوی سپاه پاسداران راهی ایران میشود ونه راهی کاخ کرملین؟ روسیه ازقبل به مادرو گفته است که روس ها چیزی را برتقدیم کردن و انهم مفت به مادرو ندارند چرا روس ها تانکرنفتکش مملو ازنفت وبنزین به ونزوئلا نمی فرستند ؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  37322 بازدید |


© copyright 2004 - 2020 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.