آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

پنجشنبه، 11 دی ماه 1399 = 31-12 2020

روزنامه داخلی؛ هشدار نسبت به خشم نسل جوان در ایران

روزنامه آرمان در مطلبی نسبت به خشم و نفرت پنهان و آشکار جوانان ایران علیه نظام حاکم هشدار داد و نوشت: فناوری و تکنولوژی باعث شده جامعه امروز ایران هم در اتصال با جریان غالب دهکده جهانی قرار بگیرد و باید پذیرفت نسل نوجوان و جوان ایران امروز، نسل دیجیتال هستند و کسی نمی‌تواند جهت ذهنی آنان را به عقب بازگرداند!

این منبع افزود: در فضایی که حکمرانان و مردم نمی‌خواهند شبیه به هم بشوند، هرگونه اعمال قدرتی، مقاومت هایی از جنس همان اعمال قدرت تولید می‌شود و محصولات چنین واقعیتی همواره کشمکش و انباشت خشم و نفرت پنهان و آشکار خواهد شد.

توفان های سهمگینی روی خواهد داد

روزنامه شرق نیز پیش تر در مطلبی با عنوان «سایه نفرت»، نسبت به پیامدهای سیل نفرت عمومی از جمهوری اسلامی هشدار داده و نوشته بود: ....در جامعه ایران، به ‌دلیل ضعف نظام رسانه‌ ای و کاهش اعتماد عمومی، گروه‌هایی شکل گرفته‌اند که هم نقش مرجعیت خبری برای اعضای خود یافته‌اند و هم آنها را به تغییر رفتار و اقدامات آنارشیستی ترغیب و تحریک می‌کنند. این گروه‌های مجازی، دانسته و ندانسته، دارند بذر نفرت و خشونت می‌کارند و اگر به ‌موقع علاجی برای واقعه نشود، با بروز تضادهای اجتماعی و سیاسی، توفان های سهمگینی روی خواهد داد.

این در حالیست که علی‌محمد نمازی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفته شدت نارضایتی مردم و درجه بی اعتمادی در جامعه به یک نقطه خطرناک رسیده و بنده تعجب می کنم که چرا مسئولان به چنین قضیه مهم و اساسی توجه نمی کنند.

نمازی تاکید کرد: در صورت ادامه روند بی‌اعتمادی و نارضایتی، انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ درگیر کاهش شدید مشارکت می‌شود.

احتمال وقوع حوادث غیرمترقبه سیاسی اجتماعی

به گزارش سایت انتخاب، سرکرده باند موسوم به ‌آبادگران در جمهوری اسلامی گفته: تا پایان آذرماه احتمال وقوع حوادث غیرمترقبه سیاسی اجتماعی وجود دارد. با توجه به بی‌ تدبیریهای داخلی، مردم ما از جناح‌ها عبور نموده و از اوضاع رضایت ندارند و تاکنون گفتمان های قبلی که چاره‌ساز نبوده‌اند.

حسن بیادی افزود: بنابراین باید تحلیل مشکلات موجود منصفانه بیان شود، اگر چه در وقوع این مشکلات نباید از نقش باندهای متصل به قدرت و ثروت غافل بود که متأسفانه مانند اختاپوس در بسیاری از سازمان های مهم اقتصادی و سیاسی نفوذ کرده و بعضی انسان های به ظاهر موجه هم خواسته یا ناخواسته عمله ظلم آنان هستند.

هشدار در باره شکستن سد خشم و نفرت مردم

روزنامه "آرمان ملی" در مقاله‌ای به حاکمان جمهوری اسلامی در باره شکستن سد خشم و نفرت مردم هشدار داد و نوشت: اگر سد خشم، نفرت و خشونت بشکند، آب پشت سد بیم و امید در دریاچه خشم، نفرت و خشونت گم خواهد شد.

این روزنامه نوشت: اینها شهروندان ناامید و بدون باور به امکان اصلاح وضعیت هستند که مشخصه اصلی‌شان انباشت خشم و تبدیل خشم به نفرت است. سدی که جلوی این انباشته بسته شده، ترس از کنش اعتراضی، بیم سرکوب و خشونت است. وضع اقتصادی که بدتر بشود، ورودی رودخانه به این شاخه که شاخه خشم و نفرت است بیشتر می‌شود شواهد نشان می‌دهد ورودی به سد خشم، خشونت و نفرت چند برابر ورودی به سد بیم و امید است.

مردم احساس قربانی شدن می ‌کنند

حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو هیأت ‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به فساد گسترده حاکم بر اقتصاد کشور به روزنامه اعتماد گفت: گاهی اتفاقی رخ می‌دهد که نمی‌دانم منشاء آن کجاست؟ کسانی با یک تلفن زدن روزانه میلیاردها تومان به جیب می‌زنند.

این روزنامه در مطلبی نوشت: زمین خوردن بسیاری از حوزه‌های اقتصادی، باعث ایجاد بحران های خاص اجتماعی و حتی سیاسی و امنیتی می‌شود. دیر زمانی نمی‌پاید که این در هم پیچیدگی‌های مسائل، با سقوط یک مهره، به ریختن دومینوهای متعدد منجر می‌شود و چنان که در مواردی مثل آبان ۹۸ دیدیم هر چالشی، می‌تواند بحران بزرگی بسازد.

روزنامه آفتاب یزد نیز به ‌نقل از یک کارشناس نوشت: جامعه ما در حال حاضر با امواج مختلفی از اضطراب و نگرانی روبه‌رو است. اعتماد عمومی به مسئولان کم رنگ شده. آنها احساس قربانی شدن می‌کنند. مهمترین خطر زمانی است که اعتماد بین مردم و مسئولان کمرنگ شود. و این به‌صورت یک بغض و خشم فرو خورده در مردم پیدا شده به همین دلیل مردم همه عصبی هستند و واکنش تندخویانه دارند. مثلا یکی از این خشم‌ها به واسطه این هست که اگر کشور مذهبی داریم چرا در آن این‌قدر اختلاس هست. چرا من الآن از حداقل‌ها برخوردار نیستم ولی فلان کس میلیاردها میلیارد اختلاس کرده است.

پیش‌ بینی آینده چندان دشوار نیست

روزنامه آرمان امروز نوشت: با توجه به وضعیتی که در بازار ارز شکل گرفته و ما در فاصله دو هفته اخیر شاهد هستیم دلاری که در کانال ۲۶هزار تومان قرار داشت با ریزشی ۶هزار تومانی به نرخ ۲۰هزار تومان رسید و دوباره تا نزدیک ۲۴هزار تومان بازگشته است می‌تواند هر اتفاقی را به ‌دنبال داشته باشد.

این منبع افزود: این رفتارهای بانک مرکزی بسیار پر ریسک است. چون این وضعیت می‌تواند بستر را برای وقوع برخی مسائل و تحولات اجتماعی و خیزش‌های جامعه فراهم آورد. به دیگر معنا، وضعیت کنونی اقتصادی کشور به یک نقطه بحرانی رسیده است.

محمدعلی وکیلی، عضو سابق مجلس شورای اسلامی نیز در تشریح شرایط کنونی کشور در روزنامه اعتماد نوشت: وقتی فساد تا قله دماوند پیشروی کرده، وقتی فقر و نابرابری رنج و فلاکت را دوچندان کرده و کاهش ارزش پول ملی فقرا را فقیرتر و پولدارها را پولدارتر کرده، وقتی بوی مشمئزکننده تبعیض و رانت سراسر یک جامعه را دچار نفرت کرده، پیش‌بینی آینده چندان دشوار نیست.

خطری در کمین است

امان الله قرایی مقدم جامعه شناس و استاد دانشگاه نیز در مصاحبه با روزنامه‌ ستاره صبح گفت: من سال‌هاست به‌عنوان اتاق فکر پلیس حرف می‌زنم. من سال‌ها به‌عنوان جامعه‌شناس در کنار قوه قضاییه کار کرده‌ام. من شعار نمی‌دهم.صحبت‌های من بر اساس تئوری علم است. جوانان به تنگ آمده‌اند و بریده‌اند. آنها منتظرند. همین یکی دو هفته قبل بود که کاربران شبکه‌های اجتماعی در واکنش به خبر اعدام سه جوان معترض در وقایع آبان۹۸، بیش از دوازده میلیون هشتگ «اعدام نکنید» زدند. باید فکری به‌حال جوانان کرد. باید فکری بکنند وگرنه در کمال تأسف باید گفت خطر پیش‌بینی می‌شود. اگر این کبریت کشیده شود، خاموش کردن آتش آن بسیار مشکل خواهد بود.

وی افزود: ۶۰میلیون نفر در این کشور ۸۰میلیونی به کمکهای معیشتی نیاز دارند و این آمار به قبل از کرونا مربوط است. اکنون ۷میلیون جوان بیکار هستند. گرانی و تورم بیداد می‌کند و افسارگسیخته شده است. در نتیجه باید منتظر خیزش اجتماعی باشیم.

این جامعه شناس گفت: منظور از خیزش همان اتفاقی است که در دیماه۹۶ و آبان‌ماه۹۸ رخ داد و اگر حاکمیت نتواند در قبال ناامیدی مردم نسبت به مشکلات اقتصادی کاری بکند، باید منتظر عواقب و اتفاقات بد بعدی باشد. آنچه در اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه یا هپکو اراک و مانند آن مشاهده می‌شود، حاکی از آن است که جامعه ناراحت و نگران است. این نشان می‌دهد که خطری در کمین است.

وی افزود: خطر دیگری که مطرح است حرکت ها از جنوب شهر و از شهرهای محروم خواهد بود. جامعه ناراحت است و هر لحظه امکان خیزش جامعه وجود دارد. خیزش یعنی حرکت از درون جامعه، ولی شورش در یکجا است. در اتفاقات سال۹۶ و ۹۸ حدود ۸۰ تا ۱۰۰شهر و روستا و شهرستان هایی که حتی اسم آنها شنیده نشده بود، به‌ پا خاستند. امروز نیز چنین خیزش اجتماعی سراسری پیش‌بینی می‌شود.

این جامعه شناس گفت: امروز ایران ۱۳ تا ۱۴میلیون حاشیه‌نشین دارد. حاشیه‌نشین یعنی کسی که دست از جان شسته است. دیگر دوران سابق گذشته و بخشی از مردم امروز گرسنه هستند.

اگر جنبش گرسنگان راه بیفتد، هیچ چیز باقی نخواهد ماند

روزنامه ابتکار امروز با عنوان "تا دیر نشده متمکنان جامعه دست به کار شوند" نوشت: خیلی وقت است که وضع معیشت به نقطه هشدار رسیده است. هر روز معترضان به وضع موجود تعدادشان افزایش می‌یابد. در واقع، رسیدن اعتراض به نقطه جوشِ بقا، یعنی دیگر کار از اعتراض گذشته است! راه افتادنِ جنبش گرسنگان دیگر نمی‌تواند اعتراض مدنی تلقی شود.

این روزنامه با اشاره به اعتراضات سال گذشته نوشت: مدت زیادی است که جامعه ما در لبه پارادایم اعتراض زندگی می‌کند. در این مدت، این جامعه بارها به نقطه جوش رسیده است اما به هر علت فرو نشسته است. آبان‌ماه یک خروجِ نصفه و نیمه شورشیانِ گرسنه بود. گره ماجرا نه در نظارت مجلس است و نه مدیریت دولت؛ قصه حادتر از این حرف‌ها است. راهبردهای کنونی به بن‌بست رسیده‌اند و باید تجدیدنظری جدی در راهبردها داشته باشیم.

این روزنامه در ادامه نوشت: نابرابری ثروت و فاصله وحشتناک طبقاتی در ایران، به نقطه‌ای بیمناک رسیده است. قطعاً این نشان می‌دهد که هم امکانات به‌صورت نابرابر توزیع شده و هم کشور به‌طور ناکارآمد اداره می‌شود و هم متمکنان جامعه تکالیف مالی خویش را انجام نداده‌اند وهم دهها نقصان دیگر را حکایت می‌کند. علت مشکلات هر چه باشد، وضع فعلی قابل ادامه نیست. ما مدتها است از نقطه هشدار عبور کرده‌ایم. اگر جنبش گرسنگان به‌طور کامل راه بیفتد، هیچ چیز دیگر باقی نخواهد ماند.

این منبع نوشت: با رخ دادنِ چنین جنبشی و رسیدن به چنان وضعی، هر کس که بیشترین سود را تاکنون برده است بیشترین ضرر را می‌کند. برنده‌ها بزرگترین بازنده‌ها می‌شوند. در چنین وضعی، هیچ سرمایه‌ ای نمی‌تواند در سایه امنیت بماند و یا امنیت بیافریند! اگر تکانه‌ای مثبت و جدی به وضع فعلی وارد نشود، دیر یا زود، آتشی افروخته خواهد شد و به جان خرمن های سرمایه خواهد افتاد!شهنام June 15, 2020 04:02 AM

امسال سالی هولناک برای شما عوامل رژیم اسلامی خواهد بود چون مردم گرسنه و شرمنده از زن و بچه کاخهایتان را روی سرتان خراب خواهند کرد

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی August 1, 2020 03:41 PM

مدتهای مدیدیست که پارادایم مردم ایران ازصبر وشکیبائی واطلاح طلب بازی به پارادایم براندازی ونابودی رژیم اسلامی تغییر وضعیت داده است روزنامه ابتکار چون میخواهد روی پیشخوان دکه ها باقی بماند ومورد غضب وزارت ارشاد علی خامنه ای قرار نگیرد خیلی زیرکانه ومصلحت جویانه از پارادایم براندازی وطغیان وعصیان مردم سخن رانده است پیش بسوی نابودی و براندازی خشمگنانه جمهوری ولایت فقیه

گزارش یا اعتراض به این نظر


ایرانی August 1, 2020 08:15 PM

چرا همش میگن گرسنگی! یعنی هیچکس از بردگی و کُشت و کشتار و راکد بودن و عدم ثبات کشور و بیدار شدن و آگاه شدن و احقاق حقوق به حقش ناراضی نیست؟ خوبه مردم شعار هاشون رو فریاد میزنند!چرا یه عده اصرار به زدن خودشون به نادانی و کری و کوری میزنند

گزارش یا اعتراض به این نظر


مزدک بامدادان August 1, 2020 08:41 PM

این مقاله خود نشان از وحشت درون نظام است تمام پارامترهای اقتصادی و تقسیم ثروت در جامعه نشان از شرایط عینی بک انقلاب است انقلابیکه مانند یک سونامی در یک لحظه بوقوع خواهد پیوست و سیل بنیانکن خشم کرسنگان با برق داسهای تیز و تسویه خساب آخرین با صد سال فاشیست حاکم که سرمایه داری عنان کسیخته را نمایندگی میکند مطمعا باشید اول آقازاده های پروارشد بر سر سفره های غارت قتل عام میشوند خانه های غارتگران به یغما میرود خانواده نیروهای سرکوب در هر لباسی با خانه و کاشانه به آتش کشیده میشوند حشم صد سال فقر اکثریت جامعه!در چنین شرایطی ملت دیگر تنها به پس گرفتن ثروت قانع نخواهد بود خون در ازای خون یعنی خسابش را بکنید از 57 تا به امروز چند نقر کشته و اعدام شده اند ضربدر ده بکنید آری باید منتظر تل جنازه و لاشه آقازاده ها در کف خیابان بود

گزارش یا اعتراض به این نظر


Fereidon August 2, 2020 02:18 AM

دیکتاتوری حاکم راه های مسالمت آمیز بسته است ,,اعتصاب همزمان سه واحد عظیم پالایشگاه یبیایید به یاری و پشتیبانی از اعتصابات، به اعتصابات کارگران هفته تپه و دهها اعتصاب که اخرین خبر در مورد این سه واحد نفتی، بپیوندیم و با اعتصابات سراسری و متحد، گور این نظام جانی و فاسد را بکنیم

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام August 2, 2020 06:54 AM

آقای زردک جامدادان شما با آن داس خودتان را جر هم بدهید و با آن جکش بر سر خودتان هم بکوبید ملت ایران محال است که از چاله ی اسلام به چاه کمونیسم بیفتد لطف کن جل و پلاست را جمع بکن و با یک بلیط یکطرفه تشریفت رو ببر پیونگ یانگ تا کمونیسم از هر هفت روزنه ات به بیرون بطراود ما هم از شر شما ارها شویم برو بابا جان برو دست استالین به همراهت

گزارش یا اعتراض به این نظر


اسمال در نیویوک August 2, 2020 09:43 AM

اونهای که دنبال خمینی بودند تا خمینی دهن باز میکرد یک چرت و پرتی مثل آب و برف ووو مچانی خودشونو پاره میکردند صلوات پشت صلوا که عکس همشون موجود هست حالا بیایند جواب گرسنگان و بیخانمان ها و دزدی ها رابدهند این کشور پر نعمت را شما احمق ها به این روز انداختید افسارتون را ارباب رها کرد هار شده بودید

گزارش یا اعتراض به این نظر


خسرو(آئینه) August 3, 2020 11:34 AM

انقلاب 57 بخاطر بی عدالتی، فساد، گرسنگی اقشار فرودست و سیاستهای نادرست خارجی نبود و تنها مشکلی که از آن بعنوان علت یاد میکنند نبود فضای باز سیاسی بود و پادشاه فقید بخاطر بیماری، قطع امید از زندگی و اجتناب از کشت و کشتار مملکت را به مردم واگذار نمود و آخوند خمینی کینه توز با سوء استفاده از موقعیت کلاه بزرگی سر ما ملت گذاشت اما اینبار چشم و گوش مردم باز است و اگر بپاخیزند با یاری فرهنگ والای چند هزار ساله به رهائی خود دور از آخوند و مذهب بیگانه خواهند کوشید و پر ثمر ترین و زیباترین انفلاب تاریخ را رقم خواهند زد به امید خیزش عنقریب مردم با توجه به آخر خط رسیدن حکومت آخوندی

گزارش یا اعتراض به این نظر


ali August 4, 2020 05:20 PM

نمایندگان رانده شده از طویله مجلس اشاره به فسادهایی می کنند که خودشان هم در آن نقش داشته اند خودمان می دانیم تکرار مکررات دردی را دوا نمی کند فقط بیان مشکلاتی که خودمان دو دهه است می گیم اما دریغ از ارائه راه حل چون می دانند که دیگر کار از کار گذشته خانه از پای بست ویران است! : (

گزارش یا اعتراض به این نظر


ایرانی September 24, 2020 04:04 AM

وقتی حکومت و ملت شدند شما و مای مردم یعنی کار نظام تمام شده و فرصت های قبلی توسط حکومت سوخته شده اند این فاصله را مردم بوجود نیاورده اند و به اندازه کافی از در گفتمان و صلح و سازش وارد شده اند و نتیجه ای حاصل نشده هیچ بلکه به انتقام از منقدین دلسوز بر آمده اند! اگر شما دست از ادعای خدا بودن خود و بنده بودن مردم بردارید و برای خود مقام انسان بودن و خطا و اصلاح قائل میشدید به این مرحله وارد نمیشدیم که اکنون "بین ما و شما خون های بیگناهان ما در جریان باشد" پس به درجه کینه و دشمنی آشکارا مردم را دعوت کردید! خدا را شاهد میگیرم چقدر اصرار کردیم که حقوق مردم رو رعایت کنید ولی شما با کینه نامعلوم و تکبر از آن سرباز زدید حتی حالا هم حاضر به ترک قدرت نیستید و فقط به سرکوب فکر میکنید! شما عکس العمل مردم رو شکل میدهید پس عاقل باشید

گزارش یا اعتراض به این نظر


جمالزاده September 24, 2020 06:59 AM

انقلاب آینده بدون هیچ شک و تردیدی انقلاب گرسنگان است اینو علی خامنه ای و دارو دسته اش قشنگ می دانند که رفتنی هستند برای همین علی خامنه ای دست ملایان و اطرافیانش را باز گذاشته و بهشون دستور داده هر چقدر میتوانند برای خود و فرزنداشان ثروت جمع کنند و منتقل کنید به خارج از کشور به مکانهای امن دستور داده تا آن حد ثروت جمع کنید که 7 نسل ما تا آخر عمر و تا ظهور امام زمان با این ثروت در ناز و نعمت و در کاخهای رویایی نماز بخوانند و خدای خود را که این ثروت را به آنها ارزانی داشته شکرگزاری و پرستش کنند

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی September 24, 2020 04:46 PM

اقتصاد در جمهوری اسلامی بکلی درهم پاشیده و میتوان گفت فرورریزی نظام سیاسی صورت گرفته است اگر یک عمارت ترک برداشته هنوز سر پا ایستاده نه برای اینست که دارای استحکام وایستادگی است جماعت حاکم شی وروز در تلاش هستند تا بهر طریق ممکن بمردم تفهیم کنند که این ترک ها عادی است وعمارت دارای مقاومت واستحکام است غافل ازاینکه مردم در نانوائی وقصابی وسبزی فروشی وبازارو فروپاشی ونابودی اقتصاد ر دارند می بینند وباهمه وجودشان
آنرالمس میکنند درچنین وضعیت ناهنجاری سیدعلی خامنه ای ازیکسو وملیجکش شیخ حسن روحانی ازسوی دیگردراوج درماندگی وحماقتی بی نهایت درتلاشندتابایک مشت چرندیات نخ نماشده ودروغپردازبگویندهنوزهم امکان اصلاح وجودداردومامیتوانیم ازچنین بحران ویرانگری جان سالم بدرببریم وازآن عبورنمائیم که رویا پردازی بیش نیست براندازان در میداتند ودراه نیستند

گزارش یا اعتراض به این نظر


مزدک بامدادان October 6, 2020 10:18 AM

چنانکه نوشته بودم طلیعه های انقلاب از پشت کوه فسادهای اثتصادی و سیاسی شروع به بالا آمدن میکند نوری که بزودی جامعه را فرا میگیرد انقلاب در راه انقلاب گرسنه گان و برهنگان است

گزارش یا اعتراض به این نظر


اردلان November 21, 2020 10:05 AM

آتش زیر خاکستر است است!
اما اینبار حساب شده و با هماهنگی کامل مردم
ایران با یکدیگر بطور حتم به سرانجام خواهد رسید !
اما رژیم دستنشانده جمهوری عسلامی و تمامی رسانه های بظاهر بیطرف اما هوادار رژیم ملاها اینبار نخواهند توانست با شیوه بکار بستن سوپاپ اطمینان برای رهای پتانسیل مردم ایران باشند!
چراکه شورای قیام در داخل کشور تشکیل خواهد شد و مردم بصورت کاملا هماهنگ و حساب شده قیام خونین خود را به سرمنزل اصلی خود یعنی سرنگونی رژیم اشغالگر ملاها خواهند رساند!
زنده و پیروز باد قیام خونین مردمی!
پاینده باد ایران

گزارش یا اعتراض به این نظر


اسمال در نیویرک November 21, 2020 10:54 AM

عمامه سلطان فقط زبان حرف زدن داره از گوش بکلی کر است . از اوسا بدتر کاسه لیس های و بیضه مال هاش هستند که از اوسا پُر خطر ترند

گزارش یا اعتراض به این نظر


شاپور November 21, 2020 11:22 AM

ساختار سپاه در ایران امروزه و اهداف و نحوه اداره آن دقیقا از زمان صدر اسلام کپی برداری شده بدبختی و فلاکت ایرانیان نه با آمدن جمهوری اسلامی که با رسوخ این اندیشه اهریمنی در افکارشان، از ۱۴۰۰ سال قبل، گریبانشان را گرفته

گزارش یا اعتراض به این نظر


مزدک بامدادان November 21, 2020 01:51 PM

از این سرتیپ چلغوز، محمد رضا یزدی باید سوال کرد! مردک از کدام امنیت اجتماعی صحبت میکنی؟ در شهرهای ایران در روز روشن اوباش وابسته به بسیج شما با قمه در خیابان از مردم زور گیری میکنند و همیشه این جنایات فاعل محهول میماند در حیابان بسیجی و امر به معروف به حقوق زنان نحاور میکند در زندانها هر صدای معترض خفه میشود خال این چلغوز در مانده در منجلاب فاسد اسلامی و ولایت دم از توطعه بر علیه نظم عمومی میزند

گزارش یا اعتراض به این نظر


اسمال در نیویرک December 5, 2020 03:04 PM

ل از هر چیز ثروت و دزدی های پاسدار حاجی بابائی را برسی کنید اینکه صدایش از جای گرم در میاد دارای ثروتی فوق ملیاردریست

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو December 5, 2020 09:12 PM

بنابه به گفته بلومبرگ هم اکنون ده کشتی حامل نفت ایران درراه و نزوئلا هستند آیا این حجم نفت که سپاه وخامنه ای می دزدند و به ونزوئلا صادر می کنند و یا برای خشگل بودن مردم ونزوئلا مفت ومجانی تحویل ونزوئلا میشود؟ انکاربابک زنجانی های ونزوئلائی این حجم نفت و بنزین را به بهانه ونزوئلا تحویل گرفته دربازارهای سیه امریکای جنوبی برای فروش دلاری عرضه می کنند و قسمتی ازاین درآمدها هم مستقیما" به تحویل حیون الله خامنه ای و سران سپاه و مجلس نشینانش میشود که دولت آخوندبنفش حیون الله هم چاره ای از تماشا کردن ندارد بله این درآمدهای پنهانی وبادآورده را رهبرحیون الله برآن می کند که نفت وبنزین درایران به حداقل ممکنه کم کند و مابقی راکشتی کشتی تحویل بابک زنجانی های ونزوئلائی بدهد آخوند بنفش هم چاره ای نخواهد داشت بودجه اش را ازجیب مردم بیرون بکشد

گزارش یا اعتراض به این نظر


پیشگو December 8, 2020 05:07 PM

درود به وطن پرستان و سپاس از ایران پرس نیوز

اینبار ما برای سر نگونی حکومت آلوده اسلام در ایران یک رهبر مشترک داریم و آن فقر است و گرسنگی آتش به پا میکند و حکومت به زودی میسوزد

گزارش یا اعتراض به این نظر


سمندر December 8, 2020 10:42 PM

ما منتظر فرصت هستیم تا انتقام خونینی از حرامزاده های حکومتی و دزدان و غارتگران زندگی و سرمایه مان بگیریم آنروز خونین دیدنی خواهد بود

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  57172 بازدید |


© copyright 2004 - 2021 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.