آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

شنبه، 17 اسفند ماه 1398 = 07-03 2020

"کرونا" باعث فروپاشی حکومت ملایان خواهد شد؟

منشه امیر

ویروس کرونا ممکن است بالاخره طومار حکومت فریبکارانه را فرو ریزد!

اگر یک جو غیرت و شرف داشتند، همانند فرماندههای شکست خورده ارتش ژاپن در جنگ جهانی دوم، شمشیر بزرگ را با یک ضربه به شکم خود فرو می بردند و هاراکیری می کردند. زیرا در رسیدگی به ویروس کرونا، در همه جبهه ها شکست خوردند و باعث افزایش مرگ و میر در ایران شدند و به هموطنان خویش خیانت کردند و یک بار دیگر نشان دادند که مهمترین امر در دیدگاه آنان، ماندن در قدرت و ادامه چپاول است و جان مردم، هیچ اهمیتی برایشان ندارد!

در حکومتی که در دو روز و نیم یک هزار و پانصد نفر انسان را به گلوله می بندد و سپس اجساد برخی از آنان را به آب رودخانه می سپارد، مردن چند صد نفر و حتی چند هزار نفر از ویروس گرفتگان چه اهمیتی می داند داشته باشد.

وقتی هم که خطر جدی می شود، در گام نخست، آخوندهای خودی را به استراحتگاه در جزیزه کیش می فرستند که از خطر به دور باشند و بتوانند خوش بگذرانند و به ریش مردم ایران بخندند.

بانویی می گفت: رژیم دستور داده است که مردم تا آن جا که می توانند از خانه بیرون نیایند. پس اگر من و همسرم در خانه بمانیم، چه کسی معیشت ما را تامین خواهد کرد. پول آب و نان را از کجا بیاوریم، قسط بدهکاریمان به بانک را چه کسی بپردازد؟

در کشورهای دیگر، مثلا در اسرائیل، هر کس که ناچار به قرنطینه در خانه خود می شود، حقوق کامل ماهیانه خود را دریافت می کند. آیا رژیم ایران هرگز به این نکته اندیشیده است؟ آیا کوچکترین کمک مالی به این نگون بختان ارائه شده است؟

خیر، نشده است! وقتی بودجه موشک و اتم و کمک به سازمان های ترور و پول هتل آخوندها را تامین کنند، دیگر پولی نمی ماند که به مردم آسیب دیده بدهند.
تکلیف کودکان کار چه می شود؟ چه کسی از آنان حمایت می کند؟ آنان اگر در خیابان نخوابند، در کجا می توانند بخوابند؟

خیابان خواب های دیگر و گورخوابان تکلیفشان چه می شود؟ این ها در کجا می توانند خود را قرنطینه کنند؟ در معرض بزرگترین خطر قرار دارند!

حالا علی لاریجانی می آید و ظاهرا از ملت تشکر می کند که شکیبا بوده و استقامت کرده است.

آیا چاره دیگری در برابر مردم گذاشته اید، جز آن که رنج ببرند، بیمار بشوند، تلفات بدهند و به خدا پناه ببرند و دعا کنند که پروردگار همه دست اندرکاران رژیم را به کرونا مبتلا سازد و به آن جا بفرستد که دیگر نتوانند باز گردند؟

سپاه پاسداران به مردم مژده می دهد که تا پایان دوران کرونا، در کنار مردم ایستاده است.

این حرف ها یعنی چه؟ تا به حال برای یاری رسانی به مردم چه کرده اید؟ اصلا چه می توانید بکنید؟

یک کاری خوب از دستشان بر می آید و آن این که محموله ارسالی از جانب سازمان جهان بهداشت را بدزدند و در بازار سیاه بفروشند و داروخانه ها مراجعین را دست خالی باز گردانند که ببخشید نداریم!

ادعا می کنند که قادرند روزانه یک میلیون ماسک تولید کنند؟ کجا رفت؟ هنوز هم داروخانه ها نمی توانند به این تقاضای مردم پاسخ دهند و رژیم دست تمنا و تقاضا به سوی ترکیه و روسیه دراز کرده، ولی پیشنهاد کمک از جانب آمریکا را رد می کند.

تنها هنرشان آن بوده که قصد دارند یک بیمارستان صحرایی در داخل یک محله مسکونی در شمال برپا کنند که آن هم با کمک ارتش خواهد بود و پس از اعتراض مردم، آن را به نقطه دیگری منتقل می سازند.

از آن ها بپرسید که اصولا چند بیمارستان صحرایی در اختیار دارند که این همه بر طبل جنگ می کوبند و اعلام می کنند که در ظرف چند دقیقه اسرائیل را نابود خواهند ساخت و در ظرف چند روز آمریکای جهانخوار را از روی نقشه جغرافیا حذف خواهند کرد؟

خدای ناکرده، اگر آن کشورها در دفاع از خود، یک موشک شلیک کنند که به نقطه ای در ایران اصابت کند، سپاه چگونه خواهد توانست به زخمی ها برسد؟
ندانم کاری آنان به حدی است که رهبر حکومت می گوید این بیماری چیزی نیست، مصیبت های بزرگتری وجود داشته است.

او آگاهی ندارد و یا شاید به اطلاعش نرسانده اند که چه هرج و مرجی در ایران به راه افتاده و پس از چین، ایران دارای بزرگترین تلفات بوده و پس از چین، به مرکز شیوع بیماری در دیگر کشورهای جهان مبدل شده است. این را علی خامنه ای نمی داند و اگر می داند، تجاهل می کند.

بعد هم به جای آن که بیایند و بیمارستان ها را تقویت مالی کنند و وسائلی برای معالجه مردم و یا دست کم تلاش برای جلوگیری از ادامه ابتلاء تهیه کنند، رهبر می گوید که مردم بروند و ست دعا بلند کنند و چند آیه بخوانند.

چنین حکومتی، خوب می داند ویران کند، ولی نمی داند چگونه به سازندگی برسد.

زیارتگاه های قم مرکز شیوع ویروس بوده و به جای آن ه آن جا را موقتا تعطیل کنند، ادعا دارند که زیارتگاه محل شفابخشی است، چگونه ممکن است مرکز شیوع بیماری باشد.

یک لحظه به این فکر نیافتادند که بیمارستان های ایران، که اکثر آن ها خصوصی هستند، به کمک مالی نیاز دارند که بتوانند این شمار زیاد مبتلایان را در خود بپذیرند، گوش شنوایی وجود ندارد.

وزیر صنعت در مورد تولید ماسک بی شرمانه دروغ می گوید و وزیر بهداشت ناچار می شود این دروغپردازی را افشاگری کند.

خود حسن روحانی نیز به جای آن که با دلسوزی، مردم را راهنمایی کند و نهادهای حکومتی را به مسیر یاری رسانی واقعی به ملت هدایت کند، مانند رهبر رژیم ادعا می کند که درباره کرونا اغراق شده و ملت را ترسانده اند و وضع چندان هم خراب نیست!

فرماندههان سپاه پاسداران و برخی از سیاستمداران شیاد حکومت، ادعا می کنند که این ویروس از چین آغاز نشده، بلکه جنگ بیولوژیک آمریکاست که هدفش تضعیف اقتصاد ایران است.

با این حرف ها مرغ پخته را هم به خنده می اندازند!

دینا به آشوب افتاده، آن ها ادعا می کنند که آمریکا توطئه کرده که اقتصاد رژیم ایران را با این کار هدف قرار دهد!

آمریکا با برقراری تحریم های یک سال اخیر، اقتصاد رژیم ایران را به آستانه ورشکستگی کشانده، و به ویروس کرونا که اقتصاد خود آمریکا را نیز سخت آسیب دیده ساخته، نیازی نداشته است که رژیم نابخرد کنونی در ایران را به زانو درآورد.

از این پس چه خواهد شد؟

یک گروه ادعا می کنند که خود رژیم مصیبت کرونا را بزرگنمایی می کند تا گناه شکست های دیگر خود را به گردان آن بیاندازد.

این شیوه ای بود که رژیم در جنگ هشت ساله با عراق نیز در پیش گرفت و در پاسخ به اعتراض های مردمی درباره ویرانی و رکود اقتصادی و فقیرتر شدن مردم، هشت سال جنگ با عراق را بهانه قرار داد. ولی در سی و دو سالی که از پایان آن جنگ می گذرد، ایران صد پله خرابتر و ویران تر و بدبخت تر شده است و مردم، دیگر چنین بهانه ای را نمی پذیرند.

احتمال منطقی تر آن است که وقتی بیماری گسترش یابد و مرگ و میر بیش و بیشتر شود، مردم از جان خود خواهند گذشت و با اراده قاطع تری به خیابان ها خواهند آمد و این دقیقا همان سناریویی است که رژیم سخت از آن می ترسد و می کوشد با سیاسی کردن یک ویروس همه گیر، راهکارهای سیاسی بیابد، و نه آن که در فکر درمان آسیب دیدگان باشد.

در چنین وضعیت و حال و هوایی، اگر یک جو شرف داشتند، همانند فرماندههای شکست خورده ژاپنی در جنگ جهانی، شمشیر را یک ضرب به شکم خود فرو می بردند و هاراکیری می کردند.حقیقتگو February 24, 2020 07:41 PM

بدون هیچ شک وشبهی آنهم براثر چگونگی سرایت ویروس کرونا حتی به شهروندان کویتی وپاکستانی وافغانستانی وغیره که همگی بعد از خروج ازایران ومراجعت به کشورهایشان علایم ویروس کرونا درانها مشاهده و تعدای هم فوت کرده اند دال ماهیت زوار بودن آنها درایران وحضور داشتن درحرم قم دارد واین افراد گردشگران معمولی درایران نبوده اند که برای تفریح کردن و دیدن اثار تاریخی ایران به ایران آمده باشند درحقیقت محض این افراد ویروس کرونا زده تمامی مریدان اسلامی بوده اند که با دعوت و پرداخت هزینه آنها برای مدت زمانی که درایران بسیر می برند وشرط آنهم زیارت حرم قم و مشهد ودلبستگی آنها به حکومت آخوندی بوده است حضوردرحرم قم و استفاده ازمهرنمازهمگانی و تسبیحی های آلوده به ویروس وهمچنین بوسیدن ولمس کردن جدار اتاقگ های ضریح درحرم قم مبتلا به ویروس شده اند

گزارش یا اعتراض به این نظر


aria February 24, 2020 11:25 PM

جالب است که این اخوندها قبلا میگفتند برای شفا گرفتن به حرم معصومه در قم و حرم رضا در مشهد دخیل ببندید تا شفا بگیرید ولی الان خودشان از قم و مشهد فرار کرده اند و به ویلاهای خود در شمال گریخته اند !

گزارش یا اعتراض به این نظر


بابک د.د. February 28, 2020 09:13 AM

چند روز پیش یک پاکستانی شیعه که به مشهد برای زیارت و شفای دختر کوچک 8 ساله اش که در پاکستان بود،دست بدامن معجزه امام رضا شده بود بنا به گزارش گر اخبارآلمانی : " او پس مدتی به پاکستان باز گشت و در همان فرودگاه پاکستان علائم ویروس در او تشخیص داده شد امروز این شخص با مرگ دست و پنجه نرم میکند " جمهوری اسلامی با ترفند های تبلیقاتی وگوناگون در میان زائران ،به ترویج باور مردم خرافات شفا یافتن از امام زادهها می کند آنان به افرادی پولی میدهند که خودشانرا به فلجی و یا دیوانگی بزنند و بوسیله شخص همراه به حرم بسته میشودودر زمان مناسب ، شخص همراه فریاد بلند شفای فرزندش رابه گوش مردم در حرم میرساند رژیم با اینگونه ترفندها از مردم سوءاستفاده می کند و لی بیماری مسئولین دراروپا معالجه میشود

گزارش یا اعتراض به این نظر


لطفأ بفارسی ترجمه کنید! March 2, 2020 10:43 AM

لطفأ یک نفر این سخنان آقا را که به عربی نگاشته شده، را به فارسی بما ترجمه کند!
حقیقت از هیچکدام از لغت ها، واژه ها و جملات فقهی اسلام در اینجا استفاده شده را نفهمیدم!

گزارش یا اعتراض به این نظر


Roberto March 7, 2020 07:28 PM

درود به شرفت منشه امیر، این ملاهای حرمخور و حروم لقمه وقتیکه یک عطسه و یا سرفه میکنند صریع یا به لندن ویا فرانکفورد میروند برای معالجه، ولی برای این ملت ساده اندیش طب صادق و یا طب رضا تجویز میکنند، آن سعیدی حرامزاده که میگوفت آن دیگری حرامزاده موقع بیرون آمدن گفته یا علی، میگفت که حرمها را نبندید چون مردم به اینجا میآیند که شفا بگیرند، خوب چرا این مفتخورها نمی روند تا در و دیوار این مراکز دروغ و فریب که از در و دیوار آنها گندو کسافت میبارد لیس بزنند که دیگر کلی الکل بیهوده مصرف نشود، این گوی و این میدان

گزارش یا اعتراض به این نظر


نسل بیدار March 8, 2020 12:06 AM

منشه امیر گرامی، درد تو و همه هم میهنانم را درک می‌کنم * اما آیا واقعا این سرزمین کهن چند تا عاشق دلسوخته میهن ندارد؟ تا در تاریخ برای نسل‌های آینده نوشته نشود ایرانیان آزادی خود را مدیون یک ویروس هستند؟

آیا ما ایرانیان نباید دست کم بخاطر خون همه عاشقان ایران که در راه ایران جان باختند، خودمان همت کنیم و آزادی را برای ایران و نسل فردا رقم زنیم؟ یعنی هیچ ایرانی کشور خود و خاک خود را آنقدر دوست نمیدارد که خودش برای آبروی خودش و ایران کمر به همت آزادی بندد؟

امیدوارم نه خارجی و نه ویروس بلکه خودمان ایران را از دست این ددان آزاد کنیم * به من نگویید که ایران آنقدر تنها شده که آتش میگیرم *

گزارش یا اعتراض به این نظر


Sara March 8, 2020 01:27 AM

طاعون کلیسا را بی اعتبار کرد، کرونا امام زادگان شفادهنده را ! ! امیدوارم حداقل آن عده از مردم که تا به حال فریب آخوندها را می خوردند بیدار شوند التماس خرد

گزارش یا اعتراض به این نظر


جبرئیل March 8, 2020 06:43 AM

من پیش بینی می کنم ظرف سه یا چهار ماه آینده انبوه مبتلایان (زامبی ها) سر به شورش بر می‌دارند و نقاط استراتژیک نظام از جمله مجلس و صدا و سیما را تصرف خواهند کرد و این یعنی کار تمومه فقط باید خزانه داری آمریکا سریعا پولهای دزدی حاصل از برجام را که به حساب ۲۵۰۰ نفر از فرزندان و آقا زاده های نظام واریز شده است از جمله به حساب داماد ایرانی الاصل آقای کری ، مسدود نماید و اسرائیل قبلا شهرک زیر زمینی در لبنان را که سردمداران نظام برای روز مبادا برای خود ساخته اند با خاک یکسان کند

گزارش یا اعتراض به این نظر


انتقاد March 8, 2020 10:18 PM

منشه امیر گرامی نقد جالبی بود و همینطور (جبرءیل) عزیز از اینکه مبتلایان را زامبی مثال زدی خوشم نیومد

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  12144 بازدید |


© copyright 2004 - 2020 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.