آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

شنبه، 4 مرداد ماه 1399 = 25-07 2020

سطح بی ‌سابقه تنش دیپلماتیک بین پکن و واشنگتن

وزیر خارجه آلمان گفته چین باید بداند قانون امنیتی که بر هنگ‌کنگ وضع کرده، بر مناسبات دو کشور تأثیر می‌گذارد. پیش از این آمریکا، کانادا و بریتانیا به خاطر وضع قانون امنیتی برای هنگ‌کنگ به دولت چین اعتراض کرده‌اند.

تنش سیاسی بین پکن و واشنگتن به مرحله‌ای بی‌سابقه‌ای رسیده است. به گفته سخنگوی وزارت خارجه چین، آمریکا با درخواست ناگهانی خود مبنی بر بستن کنسولگری چین در هوستون، اقدامات تحریک آمیز یک جانبه‌ای را علیه چین آغاز کرده است.

شبکه تلویزیونی رویترز، تصاویری از بسته شدن کنسولگری چین در هیوستون آمریکا منتشر کرد. در این تصاویر ماموران آمریکایی پس از پایان مهلت تعطیلی کنسولگری چین در هیوستون، از در عقب وارد این ساختمان شدند.

بر اساس این گزارش، مقامات چینی روز جمعه ساختمان این کنسولگری را تخلیه کردند. این اقدام پس از آن صورت گرفت که دولت آمریکا این هفته به پکن ۷۲ ساعت - تا ساعت چهار بعد از ظهر روز جمعه- فرصت داد تا ساختمان این کنسولگری را در شهر هیوستون در ایالت تگزاس تخلیه کنند.

واشنگتن این کنسولگری را به جاسوسی از تحقیقات پزشکی واکسن کرونا متهم می‌کند. پیش‌تر، وزارت دادگستری آمریکا، چین را به تلاش برای هک شرکت‌های دارویی به قصد سرقت اسرار واکسن کرونا متهم کرده بود.


جهان آزاد باید بر استبداد چین کمونیست چیره شود

وزیر خارجه آمریکا در سخنانی در ایالت کالیفرنیا، ضمن تشریح تهدیدهایی که چین متوجه جهان آزاد می‌کند، هشدار داد اگر جهان آزاد برای تغییر چین کمونیست اقدام نکند، چین کمونیست جهان آزاد را تغییر خواهد داد.

به گزارش صدای آمریکا، مایک پمپئو در چهارمین سخنرانی خود در مورد چین، که در موزه و کتابخانه ریچارد نیکسون ایراد کرد گفت: هدف من تشریح عدم توازن شدیدی است که طی دهه‌ها و بر اساس نقشه‌های سلطه‌طلبانه حزب کمونیست چین در روابط ما شکل گرفته است.

وی با بیان این که الگوی قدیمی «تعامل کورکورانه» با چین شکست خورده و همانطور که پرزیدنت ترامپ گفته ما به راهبردی نیاز داریم تا از اقتصاد آمریکا و روش زندگی‌مان محافظت کند، تاکید کرد که «جهان آزاد باید بر این استبداد نوین چیره شود.»

وزیر خارجه آمریکا با اشاره به این که سال آینده نیم قرن از ماموریت سری هنری کیسینجر به چین و سال بعد در ۲۰۲۲ پنجاه سال از سفر ریچارد نیکسون رئیس جمهوری وقت آمریکا به چین می‌گذرد گفت، پرزیدنت نیکسون راهبرد تعاملی ما را کلید زد.

آقای پمپئو اضافه کرد: «پرزیدنت نیکسون در آن زمان به دنبال یک جهان امن‌تر و آزادتر بود. هر چه زمان می‌گذشت، سیاستگذاران آمریکایی بیشتر گمان می‌کردند که چین همزمان با کامیاب شدن، در داخل آزادتر و در خارج نیز دوستانه‌تر خواهد شد.»

وزیر خارجه دولت پرزیدنت ترامپ گفت: «اکنون ما می‌دانیم تجارت با چین مانند تجارت با یک کشور نرمال و تابع قانون نیست. پکن به توافق‌های بین‌المللی به مثابه پیشنهاد می‌نگرد و در عین حال به دنبال باز کردن مسیر خود به سمت سلطه جهانی است.»

میک پمپئو در ادامه تاکید کرد که «زمان آن است کشورهای آزاد دست به کار شوند،» و هشدار داد «اگر جهان آزاد چین کمونیست را تغییر ندهد، چین کمونیست ما را تغییر خواهد داد.»


ترامپ تعطیلی دیگر مقرهای دیپلماتیک چین را رد نکرد

رئیس جمهوری آمریکا در جریان گفت‌وگو با رسانه‌ها در کاخ سفید گفت که تعطیلی دیگر مقرهای دیپلماتیک چین در خاک ایالات متحده را دور از ذهن نمی داند.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ در پاسخ به اینکه آیا در نظر دارد مقرهای دیپلماتیک بیشتری از چین را در این کشور تعطیل کند، گفت: مساله تعطیل کردن سفارتخانه‌های دیگر، این همیشه ممکن است.

در جریان این کنفرانس خبری، از ترامپ همچنین پرسیده شد که چرا کارکنان کنسولگری چین در هوستون تگزاس، بعد از آنکه دستور تعطیلی به آنها داده شد، اسنادی را در حیاط آنجا آتش زدند.

وزارت خارجه چین با رد این گزارش‌های خبری مبنی بر اینکه کارکنان کنسولگری اسنادی را به آتش کشیدند، گفت: فعالیت‌های کنسولگری کل به حالت عادی است.

پیش از آن، وزارت خارجه آمریکا تایید کرد که دستور تعطیلی این کنسولگری تا روز جمعه را به چین داده است. آمریکا اتهام جاسوسسی غیرقانونی گسترده و عملیات‌های نفوذ در ایالات متحده را مطرح می‌کند.

سفارت چین در واشنگتن با صدور بیانیه‌ای تعطیلی کنسولگری خود در هوستون را محکوم کرد و هشدار داد که پکن به آنچه تحریک سیاسی در نظر می‌گیرد، واکنش نشان خواهد داد.


ممنوعیت سفر کمونیست‌های تبهکار چینی به آمریکا

روزنامه نیویورک تایمز آمریکا ازآماده شدن پیش‌نویس یک فر مان اجرایی خبر داده که بر اساس آن قرار است ورود 92 میلیون عضو حزب کمونیست چین به خاک ایالات متحده آمریکا ممنوع شود.

در بحبوحه تشدید تنش‌ها بین واشنگتن و پکن و اعمال تحریم‌های متقابل از سوی دو دولت علیه یکدیگر، روزنامه نیویورک تایمز آمریکا از طرحی در دولت ترامپ خبر داده که بر اساس آن ویزای ورود برای 92 میلیون عضو حزب کمونیست چین و خانواده‌های آنها به خاک ایالات متحده آمریکا صادر نخواهد شد و اعضای حزب کمونیست چین از ورود به آمریکا منع خواهند شد.

طبق گفته 4 مقام مطلع از این طرح، این طرح همانند طرح ممنوعیت ورود اتباع 7 کشور مسلمان به خاک ایالات متحده آمریکاست که در روزهای ابتدایی پس از استقرار ترامپ در کاخ سفید در ابتدای سال 2017 با فرمان اجرایی ترامپ، برقرار شد و هم اکنون نیز اجرا می‌شود.در قالب طرح ممنوعیت ورود اعضای حزب کمونیست چین قرار است 92 میلیون عضو رسمی حزب در چین از ورود به خاک ایالات متحده آمریکا منع شوند.

در صورت تصویب این طرح مشخص نیست وضعیت سفر دیپلمات‌های چینی به آمریکا چگونه خواهد بود.ترامپ نیز با صدور فرامین اجرایی جدید تحریم‌های جدیدی را علیه چین در موضوع هنگ‌کنگ به امضا رساند. دولت چین نیز در واکنش ضمن احضار سفیر ایالات متحده در پکن به وزارت امور خارجه چین و ابراز مراتب انتقاد شدید دولت چین از مداخله آمریکا در امور داخلی چین و هنگ‌کنگ، اعلام کرد اقدام ترامپ را تلافی خواهد کرد.

دولت پکن 2 روز پیش "مارکو روبیو" و " تدکروز" دو سناتور ارشد جمهوریخواه آمریکایی را تحریم و آنها را از ورود به خاک چین منع کرد. این اقدام چین در پاسخ به اعمال تحریم آمریکا علیه مقاماتی چینی به اتهام نقض حقوق مسلمانان "اویغور" انجام شد.

چین همچنین اعلام کرده كه شركت اسلحه‌سازی "لاكهید مارتین" آمریکا را به دلیل فروش موشک به تایوان تحت تحریم قرار می‌دهد.

روابط ایالات متحده آمریکا و چین که پیشتر بر سر سیاست جنگ تعرفه‌ای ترامپ بر کالاهای چینی متشنج شده بود با شیوع ویروس کرونا که دولتمردان آمریکا آن را بارها با الفاظی چین "ویروس چینی" و یا "ویروس ووهان" مورد خطاب قرار داده‌اند، متشنج‌تر از گذشته شده است. ترامپ بارها دولت چین را به پنهانکاری در موضوع ویروس کرونا و همدستی با سازمان بهداشت جهانی برای سرپوش گذاشتن به نقش چین در شیوع ویروس کرونا در جهان متهم کرده است. ترامپ همچنین مدعی شده ویروس کرونا از آزمایشگاهی در ووهان چین به بیرون درز کرده است.

آمریکا همچنین بر سر توسعه حضور نظامی چین در دریای جنوبی چین، موضوع هنگ‌کنگ، تایوان و نقض حقوق اقلیت مسلمان استان سین‌کیانگ (تُرک‌های اویغور) با دولت پکن اختلاف‌نظر داشته و تحریم‌هایی را علیه چین به مورد اجرا گذاشته است. دولت چین هم مداخلات واشنگتن در امور داخلی خود را محکوم کرده و در مواردی در برابر تحریم‌های آمریکا مقابله به مثل کرده است.

مایک پمپئو" وزیر خارجه آمریکا هم در اظهاراتی از تحریم برخی کارکنان شرکت چینی هوآوی از سوی وزارت امور خارجه آمریکا خبر داده است. ترامپ نیز در اظهارات خود وعده اعمال تحریم‌های بیشتر علیه چین را داده است. ترامپ در اردیبهشت ماه گذشته در مصاحبه‌ای با شبکه "فاکس بیزنس" از احتمال قطع کامل روابط با چین هم سخن گفته است.


دولت چین چهره واقعی خود را نشان داد

رئیس اف بی آی می‌گوید چین قصد دارد اتباع خود در آمریکا را مجبور به بازگشت به این کشور کند، بویژه آنهایی که منتقد حکومت چین هستند. چین آنها را تهدید کرده که یا بازگردند یا کشته خواهند شد و خانواده‌های آنها آزار می‌بینند.

کریستوفر ری، رئیس پلیس فدرال ‌آمریکا (FBI) چین را بزرگ‌ترین تهدید برای امنیت ملی آمریکا قلمداد کرد. او در سخنرانی خود در اندیشکده هودسون در واشنگتن گفت که چین قصد دارد در عرصه اقتصادی و فناوری نقش رهبری را از آمریکا بگیرد. به گفته او «هدف چین این است که با هر ابزاری به تنها ابرقدرت جهان تبدیل شود.» او رهبری چین را متهم کرد که برای رسیدن به این هدف از زیر پا گذاشتن هیچ‌یک از اصول و قوانین بین‌‌المللی ابایی ندارد.

کریستوفر ری می‌گوید چین تلاش می‌کند منتقدان خود در خارج از مرزهای این کشور، بویژه اتباع چینی را به سکوت وادار کند. به گفته او برنامه‌ای که چین تحت عنوان "شکار روباه" به اجرا گذاشته ظاهرا برای مبارزه با فساد است اما در اصل برای وادار کردن اتباع خود به بازگشت به چین تنظیم شده است.

او به یکی از اقدامات چین در آمریکا اشاره کرد که در آن مامور چینی نتوانسته به آدرس فرد مورد نظر خود در آمریکا دست پیدا کند. به همین دلیل ماموری را نزد خانواده این فرد فرستاده است. در پی دیدار این مامور با خانواده فرد مورد نظر، آنها پیامی را به او فرستاده‌اند که "یا سریعا به چین بازگرد یا خود را بکش". به گفت ری مامور خانواده فرد یاد شده را تهدید کرده است که اگر او بازنگردد همه بستگان او تحت آزار قرار خواهند گرفت و حتی دستگیر خواهند شد.

به گفته رئیس اف بی ‌آی مقامات چین از هر وسیله غیرقانونی استفاده می‌کنند؛ هک شرکت‌ها و اعمال نفوذ بر دانشمندان آمریکایی و سبقت فناوری و اختراعات آمریکایی. در حال حاضر اف بی ‌آی هر ۱۰ ساعت یک پرونده ضدجاسوسی علیه پکن باز می‌کند.

او هم‌چنین گفت که سرنخ تقریبا نیمی از تمام پرونده‌های جاسوسی که این آژانس در حال بررسی است به پکن می‌رسد. در ده سال گذشته، پرونده‌های جاسوسی صنعتی مرتبط با چین ۱۳۰۰ درصد افزایش یافته است. این کشور در حال حاضر اطلاعاتی در مورد پیشرفت شرکت‌های آمریکایی در تحقیق درباره واکسن علیه ویروس کرونا جمع می‌کند.

چین همچنین تمام تلاش خود را برای سرقت اطلاعات شخصی آمریکایی‌ها انجام می‌دهد و قصد دارد به کمک آن در عرصه هوش مصنوعی به برتری در بازار جهانی دست یابد. رئیس FBI هشدار داد كه آمریکایی‌هایی كه دسترسی به اطلاعات حیاتی دارند از سوی چین شناسایی می‌شوند و می‌توانند هدف عملیات جاسوسی این کشور قرار گیرند. به گفته او پکن تلاش کند تا روی نمایندگان مورد اعتماد مجلس آمریکا نیز تأثیر بگذارد.

مدیر اف بی ‌آی در سخنرانی خود هم‌چنین گفت چین برای خنثی کردن نتایج تحقیقات آمریکا، از اتباع خود در خارج از کشور نیز استفاده می‌کند. از جمله این اقدامات پرداخت پول برای انتقال اطلاعات از سوی آنهاست. هدف این اقدامات به ویژه عرصه دانش و تکنولوژی است. ری گفت، چین به این نتیجه رسیده است كه باید در زمینه فناوری پیشرفت کند، اما حاضر نیست مسیر طولانی تحقیقات را در پیش گیرد، بلکه سعی می‌کند این دانش را بدزدد.

اتهامات ری به چین در حالی صورت می‌گیرد که روابط بین دو کشور بسیار پرتنش است. رئیس جمهور آمریكا پكن را متهم می‌كند كه منبع کرونا شیوع آن در جهان است. آمریکا همچنین محدودیت‌های ویزا را برای آندسته از مقامات چین وضع کرده که در تهیه و اجرای "قانون امنیت ملی هنگ‌کنگ" دست داشته‌اند.

در اوایل ماه مارس ، ایالات متحده محدودیت‌هایی را برای رسانه های دولتی چین اعمال کرده بود و پکن چندین روزنامه‌نگار آمریکایی را به این کشور ارجاع داد.شهنام March 25, 2020 10:48 AM

هانتاویروس معمولًا زمانی منتشر میشود که فضله ها ادرار
بزاق یا محتویات لانه ی "موش آهویی" به هم میخورد و ذرات
ویروسی در "هوا" منتشر میشود که ممکن است از "راه تنفس" وارد
بدن شوند در "موارد نادر" ممکن است ویروس از طریق
خراشهای ایجاد شده روی پوست به هنگام حمل یک موش
وحشی، یا از طریق گازگرفتگی موش منتقل شود این ویروس از طریق هوا منتقل میشود لطفا اطلاع رسانی کنید

گزارش یا اعتراض به این نظر


ناشناس March 27, 2020 08:16 PM

به نظر من تمام دنيا بايد چين را تحريم اقتصادي كنند تا زماني كه مردم چين سيستم غذا خوردن خود را عوض كنند حال ديگه دودش به چشم خودشون نميره داره كل دنيا را فلج نابود ميكنه

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام March 31, 2020 02:29 PM

خبری از داخل چین به خارج درز کرده مبنی بر ابنکه از ابتدای شروع کرونا در چین حدود ۲۱ میلیون مشترک تلفن همراه به کلی ارتباط خودشان را با شبکه قطع کرده اند با توجه به اینکه تلفن همراه برای مردم چین در واقع یعنی زندگی و شناسنامه و کیف پول و حتی پلیس ناظر و دستگاه کنترل شهروندان توسط دولت کمونیست این خبر تنها یک معنی دارد و آنهم مرگ مسلم ۲۱ میلیون شهروند چینی است تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

گزارش یا اعتراض به این نظر


نسل بیدار March 31, 2020 03:21 PM

در ارتباط با روسیه چیزی که توجه مرا به خود جلب کرده این است که از روز اول مهمترین خبرگزاری‌های جهان کماکان پی در پی یک گزارشی می دهند در ارتباط با کرونا و چین، آمریکا، ایران، و اصولا آسیا، استرالیا، و اروپا و حتی آفریقا اما از روز اول آغاز این جریان برای اطلاعات در مورد اوضاع کرونا در روسیه میبایستی خودمان در اینجا و آنجا تحقیق کنیم تا یک خبر در ارتباط با اوضاع کرونا در روسیه پیدا کنیم *
یعنی اینگونه بنظر می رسد خبرگزاری‌های جهان یک سیاست خود سانسوری نسبت به درج اطلاعات در مورد اوضاع و تاثیر کرونا در روسیه دارند * شاید من اینطور فکر می کنم اما آن حساسیتی را که در خبرگزاری‌ها نسبت به دیگر کشور‌ها در ارتباط با کرونا می بینم در ارتباط با روسیه و کرونا نمی بینم * که برای من باعث پرسش‌های فراوان شده *

گزارش یا اعتراض به این نظر


کاریکامراناتور March 31, 2020 09:49 PM

چون انسان قسمتی از طبیعت و با نفس کشیدن تابع طبیعت هست طبیعت با قدرتی صدها هزار برابر انسان به سرنوشت تسلط دارد امروز یا فردا زمانی را می بینم که عاملی باعث شود بیش از نیمی از جمعیت ادمیان کم شود در یک سناریوی دیگر ، شاید در هزاران سال دیگر،اثری از وجود انسان باقی نخواهد ماند بدون خواسته های ما هم دنیا به حیات خود ادامه میدهد ممکن هست یک ویروس جهشی از دل همین کرونا بیرون امده و همه جا جمعیت را نصف کند!

گزارش یا اعتراض به این نظر


Bijan April 2, 2020 06:36 AM

این دوستان چینی با جمعیت بالای یک ملیاردو نیم، بعد از خوردن و تمام کردن هر چه که روی زمین مجببید، شروع به خوردن همدیگر خواهند کرد ! انوقت باید منتظر ویروس مخرب تری از کرونا بود بابا دنیا باید یک چیزی درست کنه و بده به این دوستان چینی بخورند تا شاید اینقدر الکی بچه نندازند بیرون !

گزارش یا اعتراض به این نظر


خسرو April 2, 2020 01:00 PM

دوستان عزیز من میخواهم به نکته ای اشاره کنم که کمتر به آن پرداخته میشود ببینید بشر هیچگاه قدرت مقابله با طبیعت را ندارد طبیعت دارای شعور است این را میتوان در بحث جداگانه ای اثبات کرد وقتی جمعیت دنیا بیش از ظرفیت آن در کره زمین میرسد طبیعت با ابزارهای مختلف مانند سیل و زلزله و طوفانهای سهمگین و سایر ابزارها شروع به کاهش جمعیت میکند در این تقابل طبیعت، کرونا را میتوان یکی از این راهها دانست که طبیعت شروع به کاهش جمعیت در تمام نقاط کره زمین کرده بنا بر این بعید نیست که نهایتا کرونا جان بیشتر از 2 میلیارد مردم را برای تنظیم جمعیت دنیا بگیرد من این مطلب را بطور خلاصه مطرح کردم ولی میتوان بطور مفصل آنرا شرح داد (بسیار وحشتناک است )

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو April 2, 2020 08:14 PM

باید صدها وهزارها مرتبه به روان مخترعان اینترنت وشبکه های نقل وانتقالات اخبار دنیای مجازی درود فرستاد که اگرچنین موهبتی برمردمان کره زمین ظاهرنشده بود اصلا" امکان شفافیت وهشدارو اطلاع رسانی همگانی درمورد ظهوروبروزویروس کرونا وجود نداشت حکومت چین طبق ماهیت کمونیستی اش مدت ها بروز ویروس را ازدید کشورهای دیگرمخفی نگه می داشت دردوران فاجعه انفجارراکتوراتمی چنوبیل هم حکومت شوروی کمونیستی تا توانست فاجعه را هم برمردمان شوروی وهم دیگرکشورها مخفی نگه داشت تا اینکه امریکا وکشورهای مجاورشوروی متوجه تشعشات بسباری قوی اتمی ازشوروی شدند ؤزیم چین دانسته که علاوه برخسارات جانی مردمان چین درحقیقت منبع درآمدهای هیولائی صادراتی را درکره زمین ازدست میدهد وبهمین دلیل هم بوده که آمارهای ساختگی وخلاف واقعیت را انتشارداده ومیدهد

گزارش یا اعتراض به این نظر


setareh April 3, 2020 12:24 PM

چه با سیاستهای چین موافق باشیم وچه نباشیم، اجرای چنین مراسمی بسیار زیبا و تحسین برانگیز است، و مردم را در رنج و عشق و احترام به "حیات" یکدیگر، شریک و همدم کرده و پیوند عاطفی و انسانی ـ اجتماعی آنها را هرچه مستحکم تر میکند،

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام April 3, 2020 05:13 PM

واقغا این کار چین تحسین بر انگیز است؟ در فکر شما حقیقتا چه میگذرد؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو April 4, 2020 09:19 PM

درحقیقت محض این عزای عمومی برای فوت های چینی باید به عزای عمومی بین المللی تبدیل شود برعلیه استبداد وخفقان اطلاعاتی حکومت گران چینی حکومت چین تا بهال ازآنچه برکشورهای جهان بروزداده و هزاران انسان جانشان را ازدست داده اند پوزش ومعذرت خواهی نکرده است انکارفقط چینی ها انسان بودند که حکومت چین چنین عزادری برای آنها اجرا می کند اتحادیه اروپا با موجودیت ویروس چینی دچارضعف مالی و جبران خسارت های ویروس کرونا ودچارتنش وازهم پاشیدگی شده است چرا حکومت چین درقبال جبران خسارت های مالی کشورها سخنی نمی گوید؟ بدون هیچ شک وشبهی ترامپ درصدد جبران خسارت امریکا ازچین خواهد بود

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی April 7, 2020 09:11 PM

جهان باید برای یک تنبیه گسنرده اقتصادی و سیاسی و علیه چین کمونیست بدلیل لاپوشانی ودروغگوئی وارسال ویروس مرگ به سراسر جهان خودش راآماده کنند پرونده جنایتکارانه چین کمونیست بایدبخاطر دروغگوئی وفرستادن ویروس کرونا بسراسر جهان در سازمان ملل وشورای امنیت این سازمان بدون اغماض ملاحظات سیاسی مورد بحث قرار بگیرد تا درسی شود برای آینده و رژیمهائی که با چنین حربه ای بشریت را با چنین مخاطرات هولناکی مواجه سازند

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام April 14, 2020 09:14 AM

کمونیستهای چینی زورشان به آمریکایی ها نمیرسد به چند آفریقایی گرسنه گیر داده اند روزی میرسد که شما هم از آفریقا با لگد به بیرون پرت شوید آمریکا که دارد آماده میشود پوستتان را زنده زنده بکند دست کم آفریقا را راضی نگه میداشتید ای چشم تنگان بخیل

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو April 14, 2020 09:59 PM

اگرسیاه پوستان مهاجر درقم هم بروزویروس کرونا درایران به خارج ازکشورگزارش میکردند با همان شکل وفرمی که درچین با آن گریبانگیر هستند بدون شک درایران هم با آن گریبانگیر بودند ودرحقیقت محض سیاه پوستان درچین بعنوان جاسوسان خارجی محسوب میشوند ونزادپرستی و مهاجرستیزی چینی ها هم دراین رابطه است درایران افرادبسیاری طهورویروس کرونا را درقم گزارش کردند دستگیر وهمچنین درزندان هستند حکومت چین و حکومت اخوندی درپنهان کردن و انکارکردن و ایجاد خفقان یکسان هستند چرا ماقبل بروزویروس کرونا با نهاجران سیاه پوست چنین بدرفتاری ها نژادپرستانه نمی شده است؟؟!

گزارش یا اعتراض به این نظر


بابک د.د. April 21, 2020 05:50 PM

حالا اگر این رنگ پوست سیاه کرونائی به اروپا برسد و افریقاهم پوستشان برای این بیماری سفید بشود ، حتماء اروپائیان باز فریاد و جنجال راه می اندازند که سیاه پوستان اروپائی از نژاد بر تر جهان هستند

گزارش یا اعتراض به این نظر


کمبوجیه April 28, 2020 02:34 PM

یا این دانشمندان جان هاپکینگز خر تشریف دارند یا جیبشان پر از دلارهای چینی است، چین کمونیست مثل جمهوری پلید آخوندها استاد فریب است آنوقت جان هاپ کینگز از اسناد چینی بعنوان علم سخن میگه، همین جان هاپکینگز شارلاتان با استناد به آمارهای دروغ میگفت ۲ میلیون نفر در آمریکا از کرونا خواهند مرد و با همین شامورتی بازی ۲۶ میلیون آمریکایی کار خود را از دست دادند

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام May 10, 2020 07:36 PM

کار شی جین پینگ عقب مانده با این افشاگری تمام است آلمان آمریکا و مابقی کشورهای دنیا به جهت جبران خسارت بدهی‌های خود را به چین کمونیست نخواهند پرداخت و چین با یک میلیارد و سیصد میلیون گرسنه یک شبه ورشکست خواهد شد درود به نیاکان خردمند ما ایرانیان که گفته ا‌ند بار کج به منزل نمیرسد و بار چین کمونیست هم اینگونه به منزل نرسید باشد که عبرت نابخردان نادان کمونیست و توده ای شود

گزارش یا اعتراض به این نظر


کارل مارکس May 29, 2020 06:55 PM

قابل تاسف بسیاری هست که هیستری ضدیت کور کورانه آمریکایی ها علیه چین و شوروی به ما ایرانیها هم بشدت سرایت کرده است
بس کنید بابا بس کنید
ببینید الان تو آمریکا چه خبر هست که با این اوضاع پیش آمده ترامپ مجددا انتخاب خواهد شد؟! ! !

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام May 30, 2020 02:24 AM

خطاب به کارل مارکس اولا کدام شوروی شوروی دهه هاست که به گورستان تاریخ پیوسته ثانیا شما کشتار هزاران بلکه میلیونها انسان روس و چینی را به دست همین حکومتهای کمونیستی نمیبینید ولی تا مشتی فرصت طلب به خیابانهای آمریکا میریزند تا اماکن عمومی را آتش بزنند از شادی دلتان غنج میرود و فکر میکنید که کار آمریکا تمام شد؟ پس بنشیند و سرنگونی چین کمونیست را هم ببینید

گزارش یا اعتراض به این نظر


اریان July 8, 2020 02:02 PM

من بااین بی شرف چینی ها برخورد داشتم حتی اینها ارتباط اولیه که مثلا سلام و یا ممنون را نمیدانند من به نظرم این مگس ها از تمام دنیا باید بیرون کنند اینها واقعا میگویم آدم را درسته می‌توانند بخورند

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام July 16, 2020 11:30 AM

درود بر پرزیدنت ترامپ ایرانیان باید کارزاری اینترنتی در حمایت از پرزیدنت ترامپ راه بیاندازند و همچون مردم هنگ کنگ شجاعانه پرچم آمریکا را در کنار پرچم رسمی ایران در دست بگیرند و یکصدا حمایت آمریکا و پرزیدنت ترامپ را خواستار شوند در عین حال ضربه به پایه های رژیم و کشتار آخوندها و بسیجی ها هم باید در راس امور قرار بگیرد

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو July 16, 2020 10:45 PM

درتعجب و انگشت به دهان حیرانم که هیچ ندائی برعلیه چین و هنگ گنگ وصدمات وخسارات آنچنانی ویروس کرونا وهمچنین اطراق ککردن هزاران چینی حزب کمونیست دراروپا ازجانب اتحادیه اروپا وجود نداشته وندارد وانکاربا اعمال وکردارحکومت چین هم موافقت داشته ودارند و تنها ترامپ یک تنه درمقابل چین قدعلم کرده است ! !اتحادیه اروپا برجام را حفظ می کند هرچند آخوندها سرگرم ساخت وسازبمب اتمی هستند بازهم با فشارامریکا واسرائیل بوده است که سازمان اتمی بین المللی درصدد تحقیق پنهان گری امورغنی کردن اورانیوم وبمب اتم سازی آخوندی برآمده است! درحقیقت محض می گویند اگردوستت با دشمنت رفیق است پس دوست تو نیست ! هرچه امریکا درصدد تحریم چین برآمده است اروپائی بلعکس قاقالی ها به حکومت چین میدهند

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام July 17, 2020 06:45 AM

دوستان فراموش نکنید که آنگلا مرکل رشد یافته در سیستم آلمان شرقیست و البته که با چین کمونیست هیچ مشکلی ندارد دل میدهد و قلوه میگیرد

گزارش یا اعتراض به این نظر


خسرو July 22, 2020 03:15 PM

دوستان عزیز تاریخ این روزهای پرمشکل دنیا را بخاطر بسپارید کسی پیش بینی کرده که بسیار دهشتناکی میباشد که امیدوارم رخ ندهد: با عمیق شدن مشکلات چین با آمریکا بر سر مسائل اقتصادی و مسئله کرونا و همچنین با اروپا بر سر توسعه طلبی چین بخصوص با بریتانیا بر سر مساله هنگ کنگ بزودی تحولات بزرگی پیش خواهد آمد اولا چین بزرگترین و عظیم ترین ارتش جهان را برای مقابله و تسخیر جهان بوجود خواهند آورد چینیها در حال انجام کارهای مخفیانه ای برای تضعیف نیروی اقتصادی و جنگی آمریکا هستند، اگر موفق شوند شروع به تغرض به تمام کشورهای جهان خواهند کرد و جنگ جهانی سوم آغاز میگردد که پایان آن با انقراض بشریت همراه خواهد شد علت انقراض هم بیشتر از خود جنگ بیماری و قحطی خواهد بود نهایتا اینکه چینیها بسیار خطرناکند و قبل از وقوع حادثه باید جلوی آنها را گرفت

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو July 22, 2020 09:03 PM

آمریکا درحقیقت دارد به چین اخطاروهشدارمیدهد که ازتصاحب ایران وخاورمیانه دست بردارد وگرنه اوضاع روابط امریکا به چین بشدت بهرانی ترخواهد شد

گزارش یا اعتراض به این نظر


مزدک بامدادان July 23, 2020 02:13 PM

به عقیده من چین باید تمام دیپلماتهای امریکایی را بیرون بریزد چ ن عامل ویروس کرونا بودند بعد هم باید تمام خط تولیدهای محصولات امریکایی را تعطیل کند تا ببینیم امریکایی که از تولید یک ماسک عاجز بود به چه روزی خواهد افتاد

گزارش یا اعتراض به این نظر


کارل مارکس July 25, 2020 02:57 PM

آمریکایی ها در سیاست داخلی و خارجی خود شکست جبران نا پذیری خورده اند و حالا میخواهند مانند سالهای قبل یک جنگ بزرگ دیگری براه بیندازند

اقتصاد چین، تکنولوژی و مدیریت کشور از آمریکا جلو تر افتاده و برای آمریکایی ها تحمل نا پذیر است و فقط یک جنگ تمام عیار میتواند چین را بزانو در آورد

اما اگر محاسبات طرفین در گیر درست نباشد و وارد جنگ هسته ای شوندامکان نابودی کامل بشریت وجود دارد

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  45672 بازدید |


© copyright 2004 - 2020 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.