آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

شنبه، 10 خرداد ماه 1399 = 30-05 2020

جاسوسی دانشجویان چینی؛ واکنش چین به هشدار آمریکا

درپی تهدید دولت آمریکا مبنی بر خودداری از اعطای روادید دانشجویی به دانشجویان چینی، پکن به این تحرک تازه واشنگتن اعتراض کرد.

رسانه های آمریکایی گزارش کردند که دولت در حال بررسی لغو هزاران روادید دانشجویی برای دانشجویان چینی است که به برخی از دستگاه های دولتی و احتمالا ارتش این کشور مرتبط هستند.

به گزارش ایرنا، سخنگوی وزارت خارجه چین روز شنبه این برنامه را بخشی از «بازی مجموعه صفر و تعمیق ذهنیت جنگ سرد در آمریکا» دانست و تهدید کرد که آمریکا نباید به حقوق دانشجویان چینی تعرض کند.

همزمان با اظهارات این سخنگو، در آمریکا مقام های آن کشور سختگیری ها بر چین را افزایش داده اند «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا به موضوع لغو روادید دانشجویان چینی و ارتباط آنها با ارتش و دولت اشاره کرده است.

او درباره اینکه آیا این روادیدها لغو می شود ‌مستقیما اظهار نظر نکرد اما گفت که نمی توان اجازه داد کلاس های درس در آمریکا به مکانی برای جاسوسی تبدیل شود.

از سوی دیگر گزارش ها حاکی است که با تشدید رویارویی سیاسی و اقتصادی چین و آمریکا، هزاران دانشجوی چینی خود را برای بازگشت به کشورشان آماده کردند.

رسانه های گروهی گزارش کرده اند که روابط آمریکا و چین پس از روی کار آمدن دولت ترامپ به پایین ترین سطح در دهه های گذشته رسیده است.


اتهام آمریکا به چین درباره واکسن کرونا

رابرت اوبراین ، مشاور ریاست جمهور آمریكا در امور امنیت ملی گف: چین با استفاده از روش های غیرقانونی می خواهد تلاش كند تا تحقیقات و فن آوری آمریكایی را برای تولید واكسن ضد ویروس کرونا پیدا كند.

این مقام آمریکايی در مصاحبه با ان بی اس گفت: چینی ها سالها اموال معنوی آمریكا را سرقت و فن آوری جعلی ایجاد کردند و اگر این كار را با واكسن کرونا انجام دهند تعجب نخواهم كرد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در ادامه با بیان اینکه مخفی‌کاری چین درباره کرونا همانند چرنوبیل است، گفت: پکن از زمان شروع شیوع ویروس کرونا در ووهان در نوامبر گذشته، از گسترش آن با خبر بوده اما به سازمان بهداشت جهانی دروغ گفته و مانع از دسترسی کارشناسان بین‌المللی به اطلاعات در این باره شده است. این ماجرا همانند چرنوبیل در تاریخ ثبت خواهد شد.

فاجعه چرنوبیل در سال ۱۹۸۶در نیروگاه هسته‌ای به همین نام در اوکراین در زمان شوروی سابق روی داد.


تلاش چین برای سرقت داده های واکسن کرونا

اِف.بی.آی و وزارت امنیت داخلی آمریکا پیش تر هکرهای چینی را در تلاش برای سرقت داده های واکسن کرونا ویروس متهم کرده بودند.

به گزارش رویترز، دفتر تحقیقات فدرال FBI و وزارت امنیت داخلی آمریكا، بیانیه مشترکی را صادر كردند كه هكرهای چینی را به هک و دزدی داده های سازمان های پزشکی آمریكا كه در حال مطالعه كرونا ویروس بودند متهم كردند.

خاطرنشان می شود که اف بی آی در حال بررسی این پرونده است. این تلاش ها برای بدست آوردن غیرقانونی دارایی ارزشمند مالکیت معنوی مرتبط با واکسن، درمان و آزمایش کرونا ویروس را بوده است.


افشاگری اطلاعات آلمان علیه دولت تبهکار چین

به گفته سازمان اطلاعات آلمان، رییس‌جمهور چین از رئیس سازمان بهداشت جهانی در مکالمه تلفنی درخواست کرده بود اعلام رسمی شیوع کرونا از انسان به انسان و اعلام پاندمی جهانی به تعویق انداخته شود.

روزنامه اشپیگل آلمان گزارشی از یافته‌های مهم دولت آلمان درباره‌ی چگونگی شیوع کرونا در جهان منتشر کرده است.‌ این گزارش تایید کرده که براساس یافته‌های منابع اطلاعاتی، شی جین‌پینگ، رهبر چین روز ۲۱ ژانویه ۲۰۲۰ از رییس سازمان بهداشت جهانی درخواست کرد تا انتشار گزارش این سازمان درباره‌ی انتقال انسان به انسان ویروس کوید ۱۹ را به تاخیر بیاندازد.

این‌ گزارش می‌توانست تاثیر مهمی در هشیاری جهانی و آمادگی برای برخورد با این ویروس مرگ‌بار داشته باشد و با توجه به تاخیر سازمان بهداشت جهانی در واکنش به کرونا، به نظر می‌رسد که رییس این سازمان درخواست رهبر چین را پذیرفت و جان ده‌ها هزار انسان را به خطر‌ انداخت.

اشپیگل به نقل از یافته‌های معتبر دولت آلمان می‌گوید که شی جین‌پینگ از رییس سازمان بهداشت جهانی درخواست دومی هم داشت. او از آدهانوم خواست تا پاندمیک بودن کرونا و قابلیت اپیدمی شدن این بیماری را هم با تاخیر اعلام کند.

درخواست‌های چین از سازمان بهداشت جهانی هم‌راستا با تلاش‌های گسترده سازمان‌یافته‌ای بود که این کشور برای انتقال عمدی ویروس کوید ۱۹ به دیگر کشورها داشت و در بحبوحه‌ی فاجعه‌ی انسانی در ووهان ،‌ با پنهان‌سازی اطلاعات و سرپوش گذاشتن بر پاندمی، حریم فضایی ووهان را بر روی پروازهای خارجی نبست تا از سرایت بیماری به دیگر‌ کشورها اطمینان حاصل کند.

پژوهش‌گران چندین دانشگاه معتبر، از جمله ساوتهمپتون تاکنون بارها گفته‌اند که اگر داده‌های مربوط به کرونا ویروس جدید،‌ تنها ۲ تا ۶ هفته زودتر به آگاهی کشورهای دیگر و افکار عمومی می‌رسید،‌ احتمال بروز پاندمی جهانی بسیار کم‌تر و از ابتلای صدها هزار نفر جلوگیری می‌شد.

به نوشته این روزنامه آلمانی، اکنون روشن است که چین بسیار پیش‌تر از اواخر دسامبر و اوایل ژانویه می‌دانسته که ویروسی جدید از خانواده‌ی کرونا در ووهان شیوع یافته و برای چندین ماه، به جای انتشار اطلاعات و هشدار در این‌باره، مشغول بازداشت پزشکان و خبرنگاران‌ محلی بوده که از "سارس جدید" حرف می‌زدند.

در هفته‌های اخیر گزارش‌های تحقیقی و داده‌های اطلاعاتی بسیاری بر‌ مبنای الگوی‌ رفتاری چین در برخورد با کوید ۱۹ و داده‌های به دست‌آمده، منتشر شده که نتیجه‌گیری یک‌سانی دارد؛ "چین به عمد قصد گسترش کرونا و صادرات کوید ۱۹ به سراسر جهان را داشت و برای این کار برنامه‌ریزی دقیق کرد".

این در حالیست که فشار جهانی بر پکن افزایش یافته تا اجازه یک تحقیق بین المللی و آزاد را درباره منشا ویروس جدید کرونا و شیوع آن در شهر ووهان بدهد. آمریکا می‌گوید که این ویروس از آزمایشگاهی در ووهان به بیرون انتقال یافته استشهنام March 25, 2020 10:48 AM

هانتاویروس معمولًا زمانی منتشر میشود که فضله ها ادرار
بزاق یا محتویات لانه ی "موش آهویی" به هم میخورد و ذرات
ویروسی در "هوا" منتشر میشود که ممکن است از "راه تنفس" وارد
بدن شوند در "موارد نادر" ممکن است ویروس از طریق
خراشهای ایجاد شده روی پوست به هنگام حمل یک موش
وحشی، یا از طریق گازگرفتگی موش منتقل شود این ویروس از طریق هوا منتقل میشود لطفا اطلاع رسانی کنید

گزارش یا اعتراض به این نظر


ناشناس March 27, 2020 08:16 PM

به نظر من تمام دنيا بايد چين را تحريم اقتصادي كنند تا زماني كه مردم چين سيستم غذا خوردن خود را عوض كنند حال ديگه دودش به چشم خودشون نميره داره كل دنيا را فلج نابود ميكنه

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام March 31, 2020 02:29 PM

خبری از داخل چین به خارج درز کرده مبنی بر ابنکه از ابتدای شروع کرونا در چین حدود ۲۱ میلیون مشترک تلفن همراه به کلی ارتباط خودشان را با شبکه قطع کرده اند با توجه به اینکه تلفن همراه برای مردم چین در واقع یعنی زندگی و شناسنامه و کیف پول و حتی پلیس ناظر و دستگاه کنترل شهروندان توسط دولت کمونیست این خبر تنها یک معنی دارد و آنهم مرگ مسلم ۲۱ میلیون شهروند چینی است تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

گزارش یا اعتراض به این نظر


نسل بیدار March 31, 2020 03:21 PM

در ارتباط با روسیه چیزی که توجه مرا به خود جلب کرده این است که از روز اول مهمترین خبرگزاری‌های جهان کماکان پی در پی یک گزارشی می دهند در ارتباط با کرونا و چین، آمریکا، ایران، و اصولا آسیا، استرالیا، و اروپا و حتی آفریقا اما از روز اول آغاز این جریان برای اطلاعات در مورد اوضاع کرونا در روسیه میبایستی خودمان در اینجا و آنجا تحقیق کنیم تا یک خبر در ارتباط با اوضاع کرونا در روسیه پیدا کنیم *
یعنی اینگونه بنظر می رسد خبرگزاری‌های جهان یک سیاست خود سانسوری نسبت به درج اطلاعات در مورد اوضاع و تاثیر کرونا در روسیه دارند * شاید من اینطور فکر می کنم اما آن حساسیتی را که در خبرگزاری‌ها نسبت به دیگر کشور‌ها در ارتباط با کرونا می بینم در ارتباط با روسیه و کرونا نمی بینم * که برای من باعث پرسش‌های فراوان شده *

گزارش یا اعتراض به این نظر


کاریکامراناتور March 31, 2020 09:49 PM

چون انسان قسمتی از طبیعت و با نفس کشیدن تابع طبیعت هست طبیعت با قدرتی صدها هزار برابر انسان به سرنوشت تسلط دارد امروز یا فردا زمانی را می بینم که عاملی باعث شود بیش از نیمی از جمعیت ادمیان کم شود در یک سناریوی دیگر ، شاید در هزاران سال دیگر،اثری از وجود انسان باقی نخواهد ماند بدون خواسته های ما هم دنیا به حیات خود ادامه میدهد ممکن هست یک ویروس جهشی از دل همین کرونا بیرون امده و همه جا جمعیت را نصف کند!

گزارش یا اعتراض به این نظر


Bijan April 2, 2020 06:36 AM

این دوستان چینی با جمعیت بالای یک ملیاردو نیم، بعد از خوردن و تمام کردن هر چه که روی زمین مجببید، شروع به خوردن همدیگر خواهند کرد ! انوقت باید منتظر ویروس مخرب تری از کرونا بود بابا دنیا باید یک چیزی درست کنه و بده به این دوستان چینی بخورند تا شاید اینقدر الکی بچه نندازند بیرون !

گزارش یا اعتراض به این نظر


خسرو April 2, 2020 01:00 PM

دوستان عزیز من میخواهم به نکته ای اشاره کنم که کمتر به آن پرداخته میشود ببینید بشر هیچگاه قدرت مقابله با طبیعت را ندارد طبیعت دارای شعور است این را میتوان در بحث جداگانه ای اثبات کرد وقتی جمعیت دنیا بیش از ظرفیت آن در کره زمین میرسد طبیعت با ابزارهای مختلف مانند سیل و زلزله و طوفانهای سهمگین و سایر ابزارها شروع به کاهش جمعیت میکند در این تقابل طبیعت، کرونا را میتوان یکی از این راهها دانست که طبیعت شروع به کاهش جمعیت در تمام نقاط کره زمین کرده بنا بر این بعید نیست که نهایتا کرونا جان بیشتر از 2 میلیارد مردم را برای تنظیم جمعیت دنیا بگیرد من این مطلب را بطور خلاصه مطرح کردم ولی میتوان بطور مفصل آنرا شرح داد (بسیار وحشتناک است )

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو April 2, 2020 08:14 PM

باید صدها وهزارها مرتبه به روان مخترعان اینترنت وشبکه های نقل وانتقالات اخبار دنیای مجازی درود فرستاد که اگرچنین موهبتی برمردمان کره زمین ظاهرنشده بود اصلا" امکان شفافیت وهشدارو اطلاع رسانی همگانی درمورد ظهوروبروزویروس کرونا وجود نداشت حکومت چین طبق ماهیت کمونیستی اش مدت ها بروز ویروس را ازدید کشورهای دیگرمخفی نگه می داشت دردوران فاجعه انفجارراکتوراتمی چنوبیل هم حکومت شوروی کمونیستی تا توانست فاجعه را هم برمردمان شوروی وهم دیگرکشورها مخفی نگه داشت تا اینکه امریکا وکشورهای مجاورشوروی متوجه تشعشات بسباری قوی اتمی ازشوروی شدند ؤزیم چین دانسته که علاوه برخسارات جانی مردمان چین درحقیقت منبع درآمدهای هیولائی صادراتی را درکره زمین ازدست میدهد وبهمین دلیل هم بوده که آمارهای ساختگی وخلاف واقعیت را انتشارداده ومیدهد

گزارش یا اعتراض به این نظر


setareh April 3, 2020 12:24 PM

چه با سیاستهای چین موافق باشیم وچه نباشیم، اجرای چنین مراسمی بسیار زیبا و تحسین برانگیز است، و مردم را در رنج و عشق و احترام به "حیات" یکدیگر، شریک و همدم کرده و پیوند عاطفی و انسانی ـ اجتماعی آنها را هرچه مستحکم تر میکند،

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام April 3, 2020 05:13 PM

واقغا این کار چین تحسین بر انگیز است؟ در فکر شما حقیقتا چه میگذرد؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو April 4, 2020 09:19 PM

درحقیقت محض این عزای عمومی برای فوت های چینی باید به عزای عمومی بین المللی تبدیل شود برعلیه استبداد وخفقان اطلاعاتی حکومت گران چینی حکومت چین تا بهال ازآنچه برکشورهای جهان بروزداده و هزاران انسان جانشان را ازدست داده اند پوزش ومعذرت خواهی نکرده است انکارفقط چینی ها انسان بودند که حکومت چین چنین عزادری برای آنها اجرا می کند اتحادیه اروپا با موجودیت ویروس چینی دچارضعف مالی و جبران خسارت های ویروس کرونا ودچارتنش وازهم پاشیدگی شده است چرا حکومت چین درقبال جبران خسارت های مالی کشورها سخنی نمی گوید؟ بدون هیچ شک وشبهی ترامپ درصدد جبران خسارت امریکا ازچین خواهد بود

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی April 7, 2020 09:11 PM

جهان باید برای یک تنبیه گسنرده اقتصادی و سیاسی و علیه چین کمونیست بدلیل لاپوشانی ودروغگوئی وارسال ویروس مرگ به سراسر جهان خودش راآماده کنند پرونده جنایتکارانه چین کمونیست بایدبخاطر دروغگوئی وفرستادن ویروس کرونا بسراسر جهان در سازمان ملل وشورای امنیت این سازمان بدون اغماض ملاحظات سیاسی مورد بحث قرار بگیرد تا درسی شود برای آینده و رژیمهائی که با چنین حربه ای بشریت را با چنین مخاطرات هولناکی مواجه سازند

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام April 14, 2020 09:14 AM

کمونیستهای چینی زورشان به آمریکایی ها نمیرسد به چند آفریقایی گرسنه گیر داده اند روزی میرسد که شما هم از آفریقا با لگد به بیرون پرت شوید آمریکا که دارد آماده میشود پوستتان را زنده زنده بکند دست کم آفریقا را راضی نگه میداشتید ای چشم تنگان بخیل

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو April 14, 2020 09:59 PM

اگرسیاه پوستان مهاجر درقم هم بروزویروس کرونا درایران به خارج ازکشورگزارش میکردند با همان شکل وفرمی که درچین با آن گریبانگیر هستند بدون شک درایران هم با آن گریبانگیر بودند ودرحقیقت محض سیاه پوستان درچین بعنوان جاسوسان خارجی محسوب میشوند ونزادپرستی و مهاجرستیزی چینی ها هم دراین رابطه است درایران افرادبسیاری طهورویروس کرونا را درقم گزارش کردند دستگیر وهمچنین درزندان هستند حکومت چین و حکومت اخوندی درپنهان کردن و انکارکردن و ایجاد خفقان یکسان هستند چرا ماقبل بروزویروس کرونا با نهاجران سیاه پوست چنین بدرفتاری ها نژادپرستانه نمی شده است؟؟!

گزارش یا اعتراض به این نظر


بابک د.د. April 21, 2020 05:50 PM

حالا اگر این رنگ پوست سیاه کرونائی به اروپا برسد و افریقاهم پوستشان برای این بیماری سفید بشود ، حتماء اروپائیان باز فریاد و جنجال راه می اندازند که سیاه پوستان اروپائی از نژاد بر تر جهان هستند

گزارش یا اعتراض به این نظر


کمبوجیه April 28, 2020 02:34 PM

یا این دانشمندان جان هاپکینگز خر تشریف دارند یا جیبشان پر از دلارهای چینی است، چین کمونیست مثل جمهوری پلید آخوندها استاد فریب است آنوقت جان هاپ کینگز از اسناد چینی بعنوان علم سخن میگه، همین جان هاپکینگز شارلاتان با استناد به آمارهای دروغ میگفت ۲ میلیون نفر در آمریکا از کرونا خواهند مرد و با همین شامورتی بازی ۲۶ میلیون آمریکایی کار خود را از دست دادند

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام May 10, 2020 07:36 PM

کار شی جین پینگ عقب مانده با این افشاگری تمام است آلمان آمریکا و مابقی کشورهای دنیا به جهت جبران خسارت بدهی‌های خود را به چین کمونیست نخواهند پرداخت و چین با یک میلیارد و سیصد میلیون گرسنه یک شبه ورشکست خواهد شد درود به نیاکان خردمند ما ایرانیان که گفته ا‌ند بار کج به منزل نمیرسد و بار چین کمونیست هم اینگونه به منزل نرسید باشد که عبرت نابخردان نادان کمونیست و توده ای شود

گزارش یا اعتراض به این نظر


کارل مارکس May 29, 2020 06:55 PM

قابل تاسف بسیاری هست که هیستری ضدیت کور کورانه آمریکایی ها علیه چین و شوروی به ما ایرانیها هم بشدت سرایت کرده است
بس کنید بابا بس کنید
ببینید الان تو آمریکا چه خبر هست که با این اوضاع پیش آمده ترامپ مجددا انتخاب خواهد شد؟! ! !

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام May 30, 2020 02:24 AM

خطاب به کارل مارکس اولا کدام شوروی شوروی دهه هاست که به گورستان تاریخ پیوسته ثانیا شما کشتار هزاران بلکه میلیونها انسان روس و چینی را به دست همین حکومتهای کمونیستی نمیبینید ولی تا مشتی فرصت طلب به خیابانهای آمریکا میریزند تا اماکن عمومی را آتش بزنند از شادی دلتان غنج میرود و فکر میکنید که کار آمریکا تمام شد؟ پس بنشیند و سرنگونی چین کمونیست را هم ببینید

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  37127 بازدید |


© copyright 2004 - 2020 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.