آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

پنجشنبه، 22 خرداد ماه 1399 = 11-06 2020

بورس؛ سهام عدالت را به یک سوم قیمت می فروشند

دارندگان سهام عدالت به زحمت سهام خود را به یک سوم قیمت می فروشند

در حالی که دولت اعلام کرد که از ششم خرداد ماه دارندگان سهام عدالت می توانند ٣٠ درصد سهام خود را از طریق بانک ها بفروشند، برخی منابع خبری در ایران می گویند که بانک ها وجوه سهام فروخته شده را به حساب های دارندگان آنها واریز نکرده یا مبالغ واریز شده بمراتب کمتر از ارزش اعلام شدۀ سهام در بازار بوده است.

به گزارش رادیو فرانسه، تارنمای خبری "تجارت نیوز" در ایران به نقل از برخی فروشندگان سهام عدالت گزارش داد که برای نمونه سهامی که نوزده میلیون تومان ارزش گذاری شده بود بانک کشاورزی آنها را به قیمت ٦٥٠ هزار تومان فروخته است. یکی دیگر از فروشندگان سهام عدالت به تجارت نیوز گفته است : "ارزش سهام من ٢٠ میلیون تومان اعلام شده اما بابت فروش آنها بانک فقط ٣٥٠ هزار تومان به حساب من واریز کرده است."

حسین فهیمی، سخنگوی طرح آزاد سازی سهام عدالت در گفتگو با ایسنا تلویحاً اعتراف کرده که فروش سهام عدالت در بازار مشکل است. او مدعی شده که از ششم خرداد ماه "٧٥٠ هزار نفر کوشیده اند سهام خود را به ارزش تقریباً ٩٠٠ میلیارد تومان به فروش برسانند اما تاکنون حدود ٦٥٠ میلیارد تومان از این سهام فروخته شده و مابقی هنوز به فروش نرفته است."

فهیمی سپس افزوده است که بنابراین "بانک به میزانی که [سهام] فروخته پول توزیع می کند و مابقی را پس از دریافت توزیع خواهد کرد." حسین فهیمی همچنین گفته است که "بانک ها با سنجش شرایط بازار سهام مشتریان را می فروشند تا باعث ضرر و زیان آنها نشوند"، هر چند گزارش ها حاکی است که سهام عدالت بعضاً کمتر از ده درصد ارزش اعلام شده اش به فروش رفته اند.


ادعای جمع‌آوری امضا برای طرح اخذ مالیات بر عایدی سرمایه و انتشار متن این طرح توسط یک خبرگزاری باعث ایجاد تلاطم در بازار بورس شد، چراکه عده‌ای با شنیدن این خبر درصدد بیرون کشیدن سرمایه خود از بازار بورس برآمدند.

به گزارش ایران، تأثیر توئیت این نماینده آن هم بر اساس طرحی که تاکنون اعلام وصول نیز نشده است، باعث انتقاد برخی کارشناسان از تجربه نداشتن برخی نمایندگان و عدم اطلاع آنان از تبعات اظهارات خود شد. البته پس از این اظهارات مسئولان سازمان بورس و محمدرضا پورابراهیمی دیگر نماینده مجلس، طرح مالیات عایدی بر بازار سرمایه را رد کردند که انتظار می‌رود بازار پس از دو روز به روال عادی خود برگردد.

۱۶ خردادماه عباس گلرو نماینده سمنان در اهواز خطاب به استاندار خوزستان گفته بود: «من اگر به جای استاندار خوزستان بودم، درِ اینجا را به روی دولت تخته می‌کردم و اجازه نمی‌دادم که منافع اینجا به جای دیگری برود.»

۱۷ خرداد به بهانه تبعات همین سخنان نسنجیده از ضرورت خود مراقبتی در بهارستان نوشتیم و اینکه مجموعه سیاسی حامی اکثریت بهارستان در بیرون مجلس و باتجربه‌ها و ژنرال‌های داخل مجلس باید مراقب این قبیل اظهار نظر‌ها و پیشنهاد‌های پوپولیستی و تبعات آن باشند. حالا این توئیت بحث برانگیز هم مصداق «آفتاب آمد دلیل آفتاب» شد و ضرورت خود مراقبتی را عیان‌تر کرد.


روحانی: بعد از خریدن دولت مسئولیتی ندارد

روحانی از مردم خواست سهام عدالت بخرند اما آنها را نفروشند و بعد از خریدن دولت مسئولیتی ندارد

روحانی در نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که امروز سه شنبه بیستم خرداد ماه برگزار شد ضمن تشویق مردم به خریدن سهام شرکت های دولتی، تحت عنوان "سهام عدالت" به آنان توصیه کرد که فعلاً از فروش سهام خود خودداری ورزند.

روحانی همچنین اعتراف نمود که تاکنون مردم اسماً دارای این سهام بودند، اما تملک و حق دخل و تصرف در آنها نداشتند.

روحانی همچنین گفت که با فروش این سهام دولت دیگر نقش و مسئولیتی در قبال ارزش و سود و زیان آنها در بازار بورس نخواهد داشت.

وی گفت : "به صراحت به مردم اعلام کرده ایم که دولت از این به بعد صاحب اختیار ثروت و سهام خود نیست [...] و مردم خود می توانند در مورد نحوۀ استفاده از حق مالکانه تصمیم بگیرند، البته توصیه دولت این است که دارندگان، سهام خود را نفروشند و از منافع بلندمدت آن بهره مند شوند."

روحانی سپس از شورای عالی و سازمان بورس خواست مراقب باشند تا به گفتۀ وی فضای بورس ناامن نشود و امید و اطمینان مردم نسبت به این بازار از بین نرود و نگذارند "عده ای که در کمین سهام مردم و تصرف صندلی های مدیریتی هستند بتوانند این سهام را با ارزش کمتری خریداری کنند."

فروش سهام شرکت های دولتی و اوراق بدهی دو راه حل مهم دولت برای رفع کسری بودجه است که به گفتۀ مرکز پژوهش های مجلس به ١٨٠ هزار میلیارد تومان بالغ می شود.

به گزارش رادیو فرانسه، برخی اقتصاددانان شرکت هایی را که دولت می خواهد سهام شان را بفروشد، زیان ده می دانند و می گویند اگر این شرکت ها حقیقتاً سودده بودند دولت مجبور نبود برای رفع کسری بودجه سهام آنها را در چنین ابعادی در بورس بفروشد.


دلالان به دنبال ارزان‌خریدن سهم مردم

مدت‌هاست در میان اخبار سلطان قیر، سلطان سکه و سلطان خودرو می‌شنویم، بورس هم سلطان‌های خودش را دارد که به دلیل اینکه بورس بازاری تخصصی است پشت همین تخصص پنهان شده‌اند و در رسانه‌ها هم ما نامی از آن‌ها نمی‌شنویم و چه فرصتی طلایی‌تر از خرید سهام عدالت از مردمی که به‌دلیل تنگنای معیشتی هر لحظه حاضر به فروش سهامشان هستند.

به گزارش شرق، ۱۴سال پیش دولت وقت اعلام کرد با ارائه سهام عدالت به توده مردم می‌خواهد ثروت عمومی را افزایش دهد. این سهام توزیع شد، اما آزادسازی آن و به ثمررسیدن دارایی و سود آن برای مشمولان ۱۴سال پشت در بسته مسدود بود تا امسال که امکان خرید و فروش آن طی چند مرحله آغاز شده است.

گرچه این طرح می‌توانست برای بسیاری از کم‌درآمد‌ها و بی‌درآمد‌ها روزنه‌ای باشد و اندکی از آسیب‌پذیری آن‌ها در برابر تورم و گرانی و کاهش قدرت خرید بکاهد، اما عباس هشی، کارشناس مالی معتقد است مجریان سهام عدالت در جریان اجرای آن نسبت به مشمولان بی‌وفایی کرده و چهار بدعهدی داشته‌اند و حالا مشمولان مانده‌اند با سهام عدالتی که برای ۳۸میلیون نفر آن‌ها (در مجموع ۴۹میلیون نفر مشمول سهام عدالت هستند) با سهمی نیمه‌تمام یعنی ۵۳۲ هزار تومان محاسبه شده و ارزش روز آن را کمتر از ارزش واقعی‌اش حدود ۸ میلیون تومان مسئولان محاسبه کرده‌اند و در مقابل گرگ‌های وال‌استریت در خیابان حافظ در کمین خرید ارزان‌قیمت این سهام نشسته‌اند و برای آن لحظه‌شماری می‌کنند.

هشی از جریانی در میان فعالان بورس صحبت می‌کند و نام آن‌ها را سلطان بورس، گرگ وال‌استریت به سبک خیابان حافظ (مکان تالار بورس) و مافیای سهام می‌نامد، کسانی که بازار را داغ می‌کنند و بعد از تبلیغ فراوان برای به صف‌کشیدن مردم جلوی تابلو‌های بورس، سهام آن‌ها را به ارزان‌ترین قیمت می‌خرند و خودشان می‌شوند دانه‌درشت‌های بورسی. در میان آن‌ها از نهاد‌های شبه‌دولتی وجود دارد تا نمایندگان هیئت مدیره شرکت‌های بزرگ تا دلال خرده‌پا. حالا سهام عدالت برای آن‌ها فرصت طلایی است که حاضر نیستند از آن دست بکشند.


شرکت‌هایی در بورس وجود دارند، که موجودیتشان فقط یک زمین و تابلو است!

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفته: الآن دولت يک کانال باز کرده است به نام بازار سرمايه اما در مقابل، همه کانال‌ها را بسته است! سود سپرده را هم پايين آورده و همه به سمت بورس رفته‌اند. اما آيا وضعيت بازار سرمايه هميشه صعودي مي‌ماند؟ کسي که وارد بورس مي‌شود و سهام مي‌خرد، براي کسب سود اين روش را دنبال مي‌کند. الآن شرکت‌هايي در بازار سرمايه حضور دارند که سودده نيستند اما سهام آنها را مي‌خرند!

عزت الله یوسفیان‌ملا گفت: رئيس بورس زماني در کميسيون اصل ۹۰ گزارش داده بود که يک شرکت به بازار سرمايه معرفي شده است که موجوديت آن، فقط در حد يک زمين و يک تابلو بود! هيچ توليدي هم نداشت اما سهام آن فروخته شده بود! چرا سهام آن را مي‌خرند در حالي که سودده نيست؟ اصلا توليدي ندارد که سود بدهد! مي‌گويند ارزش زمين و اراضي آن زياد است. در واقع کسي که خريداري کرده به دليل موقعيت ملکي سهام را خريده است. پس اين بورس دارد به نوعي کار بنگاه معاملات ملکي را انجام مي‌دهد. يعني اگر روزی قيمت زمين کاهش پيدا کند، آن سهامدار ضرر مي‌کند.


درآمد میلیاردی کلاس‌های آموزشی بورس در تهران!

در هفته‌های گذشته بازار کلاس‌های آموزشی حضوری و غیر حضوری بورس رونق بالایی گرفته است. ده‌ها شرکت بزرگ و کوچک آموزشی بورس در ایران وجود دارد که با توجه به ارقام تخمین زده شده، درآمد میلیاردی طی روز‌های گذشته کسب کرده‌اند.

روزنامه شهروند نوشت: «قفسه کتاب‌های بورسی خالی شده؛ زنگ بزن فردا برایمان بیاورند.» صدای رحیم از انتهای کتابفروشی می‌آید. سال‌هاست که در میدان انقلاب تهران، مغازه فروش کتاب‌های اقتصادی دارد، اما این اولین بار است که با چنین اتفاقی روبه‌رو می‌شود: «در هفته‌های اخیر فروش کتاب‌های بورسی من حدود ٦٠‌درصد رشد کرده است. بیشتر مشتری‌های این کتاب‌ها بین ٢٢ تا ٤٥‌سال دارند. آن‌ها دیده‌اند بورس دارد رشد می‌کند، برای همین آمده‌اند کتاب‌های بورسی بخرند تا شاید بتوانند سود بیشتری از بازار سهام ببرند.»

رحیم می‌گوید از اوایل اردیبهشت‌ماه تاکنون (اواسط اردیبهشت ماه) روزانه حدود ٤٠ عنوان کتاب بورسی فروخته است که با یک حساب سرانگشتی ٨٠٠ جلد طی ٢٠ روز گذشته می‌شود. بیشتر مردم کتاب «تحلیل تکنیکال» می‌خرند که به این ترتیب میزان فروش رحیم، فقط از کتاب‌های بورسی حدود ٧٦‌میلیون تومان بوده است. در میدان انقلاب ده‌ها کتابفروشی دیگر هم وجود دارد که آن‌ها هم از افزایش ٣٠ تا ٧٠‌درصدی فروش کتاب‌های بورسی‌شان خبر می‌دهند. البته این فقط یک سوی ماجراست. در هفته‌های اخیر بسیاری از شهروندان اقدام به ثبت نام در کلاس‌های آموزشی بورس کرده‌اند که شهریه‌شان برای یک ترم حدودا یک ماهه بین ٢٥٠‌هزار تومان تا ٤‌میلیون و ٥٠٠‌هزار تومان است.


دولت برای فروش اموالش، سرمایه مردم را آتش نزند!

یک عضو مجلس شورای اسلامی با هشدار به مردم و تذکر به دولت تاکید کرد: دولت برای فروش اموالش سرمایه مردم را آتش نزند.

مصطفی کواکبیان، با اشاره به تشویق دولت برای حضور مردم در بورس و تذکر اخیری که در مجلس داده بود تا مردم برای حضور بورس دست به فروش اموال خود نزنند، گفت: در تذکرم در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به مردم توصیه کردم برای سرمایه گذاری در بورس خود را به دردسرهای بعدی نیندازند.

وی گفت: عده ای می گویند این بورس حباب دارد که در آینده می ترکد و ضرر ایجاد می کند از این جهت سرمایه گذاری در بورس ریسک زیادی دارد. در واقع می خواهم بگویم که مردم اگر بخواهند اموال خود را بفروشند تا در بورس حضور پیدا کنند، باید بدانند که مشخص نیست در آینده سودی برای شان داشته باشد، اگر بورس درصدی ضرر داشته باشد، برای مردم سنگین خواهد بود.

کواکبیان با بیان اینکه با کسب اطلاعات از کارشناسان اقتصادی اظهار نظر می کنم، گفت: همچنین در راستای منافع امنیتی کشور این هشدار را دادم که در آینده دچار مشکلاتی نشویم.


می‌خواهند تمام دارایی‌‌های ملت را تاراج کنند!

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گوید: متاسفانه می‌خواهند به اسم مشارکت عمومی - خصوصی تمامی دارایی‌ های ملت را تاراج کنند. پس از چپاول اموال ملت به اسم خصوصی سازی حالا می‌خواهند به اسم مشارکت عمومی- خصوصی تمامی دارایی ‌های ملت را اعم از مدارس، بیمارستان ها، ورزشگاه ها، دانشگاه ها همه و همه را به تاراج دهند!

احمد توکلی افزود: ساز و کار هم بسیار فساد آفرین است زیرا تصمیم‌گیری درباره انتخاب طرح قابل فروش، قیمت گذاری، انتخاب خریدار، شرایط نقد و اقساط به عهده شش نفر است که در عمل وزیر در مرکز و مدیرکل در استان‌ ها تصمیم گیر نهایی هستند. منبع خرید از طریق وام بانکی با ضمانت دولت برای به اصطلاح خریدار تامین می‌ شود و وزیر یا مدیرکل می‌تواند ۸۰ درصد برای مناطق محروم و ۵۰ درصد برای دیگر مناطق تخفیف دهد.

وی ادامه داد: مجلس نمی‌تواند از اصل ۸۵ برای لایحه مشارکت عمومی - خصوصی استفاده کند چرا که این اصل برای قوانینی که قابلیت آزمایش داشته باشند نه قانونی که بر اساس آن اموال ملت به اسم فروش از ید دولت خارج می ‌شود.


اتفاقات عجیبی در بورس تهران در حال رخ دادن است

حیدر مستخدمین حسینی، معاون وزیر سابق اقتصاد گفته: مردم به هیچ عنوان سرمایه‌های خود را برای ورود به بازار سرمایه نفروشند و مراقب باشند که اتفاقات موسسات مالی و اعتباری غیر مجاز دوباره تکرار نشود

از سوی دیگر یک عضو اتاق بازرگانی گفته: اتفاقات عجیبی در بورس در حال رخ دادن است؛ تمام بازارها در حال سقوط است، قیمت نفت بشدت افت کرده، اما بورس تهران همچنان در اوج و قیمت مواد اولیه صنایع افزایشی است، درحالی‌که مصرف کننده هم کشش ندارد.

حسین طوسی، در گفتگو با سایت «نود اقتصادی» گفت: این رشد صددرصد حباب است و ساختار سازمان بورس مشکل دارد و برعکس عمل می‌کند.


در آستانه خلق شتر-گاو-پلنگ‌های جدیدی هستیم

روزنامهٔ دنیای اقتصاد درباره فروش سهام توسط دولت روحانی نوشت: با اجرای طرحی که برای به‌اصطلاح آزادسازی سهام عدالت در سال۱۳۹۳ تهیه شد، در آستانه خلق شتر-گاو-پلنگهای جدیدی هستیم که جز افزایش فساد و ناکارآیی نتیجهٔ دیگری نخواهند داشت.

این روزنامه افزود: ریختن سهام یکسری شرکت درون چند کیسه و واگذار کردن چند گرم از وزن هر کیسه به جمعیتی کثیر، هیچ ربطی به خصوصی‌سازی یا به تعبیری مردمی کردن اقتصاد ندارد، به‌خصوص آن‌که دولت هم‌چنان این کیسه‌های گرم و نرم را از زیر سر خود جدا نمی‌کند.

روزنامهٔ جهان صنعت هم نوشت: سبک و سیاق دولت در واگذاریهای اخیر به‌ گونه‌یی است که بتواند کسری بودجه‌اش را با فروش سهام شرکتهای دولتی با حفظ مدیریت خود تأمین کند.

روزنامه اقتصاد سرآمد نیز در مطلبی پرده از نیت خامنه‌ای و روحانی برمی‌دارد و صراحتاا می‌گوید، فروش سهام عدالت برای تأمین معیشت میلیون‌ها نفر از دارندگان این سهام است.

این منبع نوشت: این روزها برخی معتقدند که اگر این سهام آزاد می‌شد در این دوره کرونازده می‌توانست عصای دست مردم باشد...و مرهمی برای درد امروز مردم در این شرایط کرونازده باشد...در حقیقت، با فروش سهام و صرف نمودن مبالغ حاصل از آن توسط خانوارها، یک دارایی برای تأمین برخی هزینه‌های جاری به فروش رسیده است.


از رونق ساختگی بورس چه کسانی نفع می برند؟

منصور امان: این روزها مردُم ایران شاهد یکی از بزرگترین کُلاهبرداریهای سازمانیافته در تاریخ رژیم ولایت فقیه هستند. بازار بورس دولت ساخته، با رونقی شگفت آور روبروست و به گونه زنجیره ای شاخصهایی را عرضه می کند که در بهترین حالت آن را می توان غیرعادی توصیف کرد.

بورس تهران با رُشد روزانه دو تا سه درصد به یکی از پُر رونق ترین بازار سهام جهان تبدیل شده و این در حالی ست که اقتصاد ج.ا در سایه تنش خارجی، سُقوط درآمد نفتی، تحریم و فساد حُکومتی بدترین دوران رُکود خود را تجربه می کند، پول ملی در ردیف یکی از بی ارزش ترین پولهای جهان قرار دارد و میلیونها تن به بیکاری کشیده شده اند.

این فقط نبود عوامل واضح اقتصادی همچون تولید، صادرات، نوآوریهای تکنولوژیک یا صنعتی و جُز آن نیست که در برابر ترافیک سنگین بازار بورس علامت سووال می گذارد، بسا پُرسش برانگیزتر عرضه سهام شرکتها و بُنگاه هایی است که یا فعالیت اقتصادی ندارند یا در اصل زیانده و ورشکسته به حساب می آیند.

ورود حجم زیاد پول و سهام به بورس بر این پایه مُتزلزل، از آنجا که یک گردش اقتصادی طبیعی نیست، تنها می تواند اقدامی سازمان یافته و هدایت شده برای جذب سرمایه، ریختن پول به کیسه و سپس به چاک زدن باشد؛ یک دستکاری تبهکارانه در ابعاد کلان که در پس آن حاکمیت و زیرمجموعه های شبه دولتی اش و "سُلطان" اُلیگارشها قرار دارند.

کارگردان این حُقه بازی، دولت حُجت الاسلام حسن روحانی، حتی تلاش نمی کند که دخالت دولتی در بورس را پنهان کند؛ برعکس، او حتی برای کشاندن قُربانیان به دام، دانه هم می پاشد. حراج سهام "شستا"، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، که صندوق پُر مایه ای از حق بیمه کارگران و بازنشستگان دارد، همین هدف را برآورده می کرد. بخش دیگر کار در این پهنه را شرکتهای شبه دولتی، سفته بازها و سُلطانهای سکه و دُلار و طلا و پوشک و پیاز پیش می برند.

آقای روحانی ایجاد این حُفره سیاه را با ضرورت "تامین منابع بودجه سال جاری" توجیه می کند، اما این ادعا فقط بخشی از انگیز پهن کردن این بساط است؛ تنها با حذف بودجه و رشوه کلان به دُکانهای مذهبی و تبلیغاتی، حوزه های علمیه و کاستن از مخارج نظامی و هزینه سرکوب این هدف به سادگی تامین می شد. واقعیت آن است که بساط بورس در درجه نخُست به اُلیگارشی رژیم ولایت فقیه که با نهادها، بُنیادها، بنگاه های دولتی، بانکها، شرکتهای شبه دولتی، انحصارها و جُز آن به میدان اقتصاد ولایت فقیهی پا می گذارد، خدمت می کند. خُشکیدن چشمه سرشار درآمدهای نفتی و معدنی و تجارت خارجی، روند انباشت ثروت طبقه حاکم را مُختل کرده و آن را در جستجوی ایجاد منابع جدید به بازار بورس کشانده است.

این یک بازی دو سر بُرد برای بازیگران صحنه اقتصاد ج.ا است: از یکطرف خُصوصی سازی داراییهای عُمومی زیر عُنوان "فُروش سهام"، درآمد بادآورده دیگری را نصیب آنها می کند و از طرف دیگر، فُروش سهام شرکتها و بانکهای ورشکسته که نه از نظر تعداد و نه ارزش تناسُبی با موقعیت واقعی آنها ندارد، صاحبان شان و سفته بازها را از هیچ به منافع کلان می رساند.

از نقدینگی که در جریان جابجایی به دست دولت می رسد، بخش بُزُرگتر آن صرف مخارج عُمومی نخواهد شد. هزینه های اجتماعی هرگز مخارج اصلی دولتهای ج.ا نبوده است. آنها به موکلان ویژه خود سرویس داده اند، همان کسانی که فردا آنها را در صف غارت شدگان یا مالباختگان بورس تهران نمی توان یافت.قاسم April 15, 2020 12:29 PM

من به هموطنان عزیزمان توصیه میکنم که قبل از هر چیز این ریشهای خودرا بتراشند چون ریش نمود همراهی با ساندیس خوران ولایت می باشد وقتی رژیم کثیف اسلامی نابود شد آنوقت اگر تمایل دارند ریش بگذارن در این ورطه زمانی ریش نمود خاصی دارد پس قبل از هر چیز ریش باید تراشیده شود حداقل اینجوری مشخص می کنیم ساندیس خوران چه کسانی هستند

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی April 15, 2020 02:19 PM

روحانی دارد تقلا میکند تا شاید بتواند با گفتن قصه های نه نه من غریبم بازی ازخروش بگفته خودش 30 میلیونی گرسنگان در سطح خیابانهای تهران وشهرستانها پیشگیری کند حماقتی بغایت ابلهانه میخواهم به آقای روحانی و سید علی خامنه ای وگله حاکمان اعم از کلاهی ومکلا بگویم بعنوان مشتی رجاله وفاحشه سیاسی بگویم این نمایشهای تلویزیونی ابدا" کارساز نخواهد افتاد وجلوگیری از خشم و خروش لشکریان گرسنه ودرمانده غیر ممکن وامکان پذیر نخواهد بود حکومت اسلامی همه مرزهای وقاحت ورذالت وبلاهت وخریت را درنوردیده است

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو April 27, 2020 10:44 PM

این بزرگترین و فاجعه آورترین اشباهی است که مردم به فروش هرآنچه داشته اند رو آوردن و حکومت تازی ازبروزتظاهرات نجات داده اند این حکومت تازی نه اینکه خجل زده و شرم زده و دچاربهران روحی وروانی ووجدانی نشده است که مردم را به چنین اعمالی وادارکرده است بلکه بیش ازپیش حریص ترخواهد شد که مردم ثروت های انچنانی دارند که برای جبران کسری بودجه اش لازم دارد مردم به جای همبستگی و تظاهرات سراسری چندده میلیونی که ریشه حکومت تازی ضد ایرانی را بخشکانند درحقیقت عقب نشینی کرده اند ؤزیم آخوندی عمدا" برای خرید طلای مردم علاقه ای نشان نمیدهد که مردم محترم وادارشوند لاعلاجانه طلاهایشان رابا قیمت بسیارنازلی به اقشارآخوندها ورهبرو آقازاده ها بفروشند یعنی تظاهرات آنچنانی با هزارها کشته و دستگیرشده وزندانی شده دود شد وبه هوارفت

گزارش یا اعتراض به این نظر


Azad April 29, 2020 06:57 PM

تا امت هالو در ایران است -- آخوند پشمالو سوار کار است ! !

گزارش یا اعتراض به این نظر


azadeh April 30, 2020 10:16 AM

azad!
خطاب به کسانی که فارغ از درد و رنج و گرسنگی و سردرگمی مردم، مرتباً آنها را تحقیر کرده و توهینشان میکنند!
هرچیزی هم حدی دارد!

گزارش یا اعتراض به این نظر


اردلان April 30, 2020 11:16 AM

بازار بورس ملاها همانند بازار پیش فروش  مسکن و غیره و یا محصولات بی کیفیت سایپا و ایران خودرو میباشد!
قابل توجه خریداران تماع که فریب خبرگزاریهای ذینفع  همچون بی بی سی را میخورند بدانند که بد فرجامی در این بازار سراب گونه در انتظار آنها خواهد بود!

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی April 30, 2020 02:15 PM

با نگاهی دقیق وعمیق به سالن بورس تهران وبررسی معاملات بورس بروشنی میتوان دریافت که گرداننده اصلی این قمار بازی اسلامی افرادی همیشه حاضر درسالن هستند که برای اینکارتربیت شده وآموزش دیده اند در عین حالیکه بعضی بانکها ونهادهای دولتی و وابسته به نهادها وبنگاههای اقتصادی درون حاکمیتند اینکه مردم عادی بتوانند در چنین معاملاتی حضور داشته باشند امری محال وغیر ممکن است چرا که فرهنگ بورس، وسرمایه گذاری در بازار بورس در پهنه جمهوری اسلامی بعنوان یک فرهنگ اقتصادی جا افتاده نهادینه نشده ونمیتواند بشود چرا که هربرنامه وهرسیاستی در جمهوری اسلامی، مثل برنامه خصوصی سازی بر مینای حقه بازی وکلاهبرداری و غارتگری سازماندهی شده است

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو April 30, 2020 06:30 PM

دردوران رئیس جمهورنمائی احمدی نزاد هم بنگاه های سرمایه گذاری های آنچنانی توسط عناصرحکومتی و اقازاده و سپاه پاسداران تاسیس شده بود و با تبلیغات وسیع و آویزان کردن بیلبوردها به مردم وعده سودهای بیش از 35درصدد برسپرده هایشان میدانند وبسیاری ازهوطنان هم تحت تاثیر این سودهای کلان قرارگرفته بودند وهرانچه که اندوخته بانکی شان بود روانه این بنگاه ها کردند ولی بعدازمدتی تنها سودی دریافت نکردند بلکه آنچه بعنوان سپرده به بنگاه هاسپرده بودند نتوانستند بازپس بگیرند زیراکه صاحبان این بنگاه ها پولها را تمام وکمال دزدیده بود و متواری شدند که چه تظاهراتی مردم مال باخته برپا کردند و مورد ضرب وشتم هم قرارگرفند. احمدی نژااد درآن زمان می گفت داشتن ارزخارجی درخانه ممنوع است و باید دارنده گان ارزهای خارجی را به بانک ها تحویل دهند وگرنه خلاف قانون عمل کرده اند

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی May 2, 2020 03:24 PM

جمهوری ولایت فقیه با هر گامی که به سرنگونی نزدیک میشود با یک شارلاتان بازی نو تلاش میکند تا آخرین پس مانده های دارائی های مردم را نیز به لطایف الحیل از چنگ شان دربیاورد از یکسو سود سپرده های مردم دربانکها را کم میکند واز سوی دیگر یک مشت اوراق شرکتهائی را که اصلا" مشخص نیست در چه شرایطی قرار دارند را بعنوان جهش بورس به بازار تزریق میکند تا شاید بتواند این الاغ لنگ را سرپا نگهدارد که خودشان هم میدانند مرهم این زخم شرکین این داروهای مسکن نیستند

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو May 2, 2020 07:16 PM

درکشورهای صنعتی و پیشرفته و مرفه جهان اول سهام کارخانه ها برپایه تولیدات انها و سود های حاصله ازآن است وجذب پولهای خریداران سهام جزئی ازشریک شدن آنها درکارخانه ها و تولیدات وهمچنین گسترش تولیدات است کارخانه ها و معادن و منابع کشور رتصاحب رهبرو اقازاده ها وسپاه است که هرگزمردمی برای شریک شدن درانچه که تصاحب کرده اند را نمی پذیرند - هم اکنون بسیاری ازکارخانه ها وتولیدات بابت تحریم ها دروضعیت فاجعه باری هستند وحتی نمی توانند حقوق کارگرانشان بپردازند - درحقیقت محض آنچه آخوند روحانی ودولتش تنها به ظاهری سازی گول زنانه فروش سهام برای جذب پولهای مردم بدروغ و بدون هیچ پشتوانه ای روا آورده اند درحقیقت قسمتی ازپولهای دریافتی ازمردم را به خودشان تحت عنوان سود سهام تحویل میدهند این بازی گول زنانه را هم به شکل دیگری احمدی نژاد انجام داد

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام May 6, 2020 08:54 AM

اربابان چینی و اروپایی آخوندها از سگهای امام تخیلی زمان فقط یک چیز میخواهند: دلار! دلار که ندهند خبری از حمایت نخواهد بود روزی که مردم ایران پولشان را به آخوندها ندهند آن روز روز رهایی ملت ایران خواهد بود با سپاس مجدد از پرزیدنت ترامپ که رگ نفتی آخوندها را قطع کرد و با احترام به ملت ایران به خاک ایران حمله نظامی نکرد ای ایرانیان اگر پولتان را به بورس قلابی رژیم ندهبد اگر پول به آخوند ندهید کشور رها میشود پاینده ایران

گزارش یا اعتراض به این نظر


azadi May 6, 2020 09:10 AM

قاسم مشکل ما نه فقط ریش است بلکه اول از همه آخوند که باعث و بانی دروغ و فساد اخلاقی و مالی و پیشانیهای لکه مهری و نامهای عربی مثل نام تو من نمیدانم من ایرانی فارسم یا پارس چون ف فارس عربیست و در ادبیات سگ پارس میکند بجای گاف کردن یا واغ کردن پس هویت ما را از طریق اسلام و آخوند انگلیس مدتهاست که گرفته حالا هی ما بریم مهد تمدن یا تو مساجد یا تو صف رای

گزارش یا اعتراض به این نظر


setareh May 6, 2020 01:38 PM

دولت، دست به،فقط، تاراج اموال عموم ملت نمیزند، بلکه ضعیفترین اقشار جامعه را هم تبدیل به برده های اسیر اندر اسیر میکند، چرا که بگفتۀ توکلی منبع مالی خرید این سهام، وامهای بانکی است! یعنی از لحظۀ خرید سهام ازطریق وام بانکی، سهامدار مقروض باید کار کند تا قسط وام خود را بپردازد، و اگر نپردازد جایش، بجای اعتراض در خیابانها، گوشۀ زندانهاست! در وافع دولت میخواهد با یک تیر سه نشان بزند! در ریا و حیله و پلیدی، حقا که شاگرد برحق همان راحل گوربگوری است!

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام May 8, 2020 02:00 PM

ولایت وقیح و سگان درگاهش برای حفظ بیضه ی نظام نه تنها اموال مردم را میدزدند بلکه مادر خودشان را هم به حراج میگذارند و اگر لازم هم شود ( به توصیه ی خمینی هندی زاده) سر امام زمانشان را هم به مانند گوسفندان میبرند این جانوران جز آزار و نابودی و پلشتی میوه ی دیگری ندارند

گزارش یا اعتراض به این نظر


بهروز May 11, 2020 06:55 AM

اینها دیگه دارن چی پی مورگان رو هم وسوسه می کنند تا وارد بورس ایران بشه جمشید بسم الله هم قراره مشاوره بده

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی May 14, 2020 05:09 PM

یک کلاهبرداری بسیار بسیار عظیم توسط دولت حسن روحانی وکلیت جمهوری اسلامی در راه است منتظر باشیم تا بار دیگر دادو قال مال باختگان را شاهد باشیم ولی این بقار اگر پولشون خورده بشه حقشون است که خورده بشه چون آزمودن، آزموده شده عملی بابخردانه وخ یت محض اشت

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی June 9, 2020 06:00 PM

حسن روحانی دارد با زبان ساده میگوید ما مشغول یک کلاهبرداری بزرگ از ملت ایران هستیم و هیچ مسئولیتی هم متوجه دولت و حاکمیت نخواهد شد حال باید با چه زبانی به این ملت گفته شود این حکومت واین دولت واین فرقه تبهکار یک مشت دزد و کلاهبردار وحقه باز و بی همه چیزند؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام June 9, 2020 06:23 PM

این مردک شیاد با آن ریش و پشم رنگ شده ی قلابی علنا دارد میگوید آی مغز گنجشکیها بیایید پولهایتان را بدهید و کاغذ پاره تحویل بگیرید و آن را نفروشید احتمالا به این دلیل که کسی آنها را نخواهد خرید حتی خود دولت! کسی که مغز داشته باشد تمام نقدینگی اش را دلار طلا یا زمین میخرد زیرا پول خمینی نشان بزودی با کاغذ پاره هم ارزش خواهد شد روان کارلوکلودی نویسنده ی ایتالیایی شاد که با داستان پینوکیو به من در کودکی فهماند که سکه ی طلا درخت طلا نمیشود و نباید به گربه نره ها و روباهان مکار اعتماد کرد پاینده ایران

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو June 9, 2020 09:51 PM

واقعا باید پرسید وتحقیق کرد که مردم را چه شده ومیشود که باتصورجهل وپوچ درصدد برآمده اند ازشرکت ها وکارخانه های نتعلق به سپاه سودی عایدشان شود؟ اگراین شرکت ها وکارخانه ها سودآوروسودسازبودند که هرگزروحانی جرات نمی کرد انها را به حراج کردن واگذارکند دردوران دبستان موردی ظهورکرده بنام شانسی که قوطی ها کوچکی بودند و دردرون ها نوشته ای بود که شما برنده یک ادمس شده اید و یا یک آبنات و یا مدادپاکن و یا مدادتراش و یا شانس شما پوچ است وشرط اول خریداری شانسی آن بود که قیمت نقدی شانسی که یک ریال بود اول به شانسی فروش می پرداختید بله هم هم ای برپا بود و دانش آموزان برای آنچه که درقوطی شانسی شاملشان خواهد بود ریال های انچنانی صرف خرید شانسی ها میکردند که اکثرآ" شانس شان پوچ بود ولی شانسی فروش ریال ها را به جیب زده بود حالا حکایت شانس فروش روحانی است

گزارش یا اعتراض به این نظر


Shahbazian June 10, 2020 01:05 AM

وقتی سرنوشت یک مملکت را به متخصص روضه و قبرستان بسپاری بهتر از این‌ نمی شه

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  27520 بازدید |


© copyright 2004 - 2020 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.