آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

دوشنبه، 5 آبان ماه 1399 = 26-10 2020

فاجعه کرونا؛ وقاحت رژیم خامنه‌ای: تقصیر آمریکاست!

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی در صفحه توئیتر خود نوشت: «کرونا ثابت کرده در همه جا بی رحم و شریر است اما در ایران بدتر است چرا که یک همدست ظالم دارد: رژیم آمریکا.»

در ادامه این توئیت آمده است: «آمریکا فشار حداکثری را تا تروریسم سلامتی گسترش داده و مردم ایران را در حالی که با این اپیدمی مبارزه می کنند، با تحریم‌های غیرانسانی هدف قرار داده است. ما پیروز خواهیم شد اما هرگز فراموش نخواهم کرد.»

این در حالیست که گزارشگر کانال یک تلویزیون آلمان ماجرای کرونا در ایران را حکایت ناکارآمدی، ناکامی و پنهانکاری رژیم حاکم ارزیابی می‌کند. او می‌گوید ظاهرا بسیاری از شهروندان به دلیل آشفتگی و سردرگمی سیاست‌ها با حکومت همکاری نمی‌کنند.

مصاحبه مجله آمریکايی با پزشکان داخل ایران

پزشکان ایرانی رژیم فاسد حاکم را مسبب فاجعه کرونا در کشورشان می‌دانند. مجله آمریکايی نیوزویک طی مصاحبه‌ ای با سه پزشک ایرانی در داخل ایران که برای جلوگیری از اقدامات تلافی‌جویانه حکومتم، آنها را با حروف اختصاری B و J و G معرفی ‌کرده است، نوشت: برخی از پزشکان در ایران سرزنش را متوجه رژیم فاسدی می‌دانند که منافع سیاسی خود را مقدم بر سلامت عمومی قرار داده است.

یک پزشک تهرانی که به‌خاطر نگرانی از مجازات نخواست نامش فاش شود، و تنها با عنوان دکتر B نامیده می‌شود - به نیوزویک گفت: کادر پزشکی در ایران بسیار فرسوده شده، تجهیزات پزشکی از دور خارج است و کمبود تجهیزات تخصصی ممکن است منجر به فروپاشی سیستم درمان در ایران شود.

دکتر B گفت کمبود تجهیزات باعث شده که چهار بیمار به یک ونتیلاتور متصل باشند. دکتر J، پزشکی در شمال ایران که هم‌چنین خواست نامش فاش نشود به نیوزویک گفت: بیمارستانها به اندازه کافی تخت، مواد، دارو و تجهیزات حفاظتی ندارند.

این پزشک افزود همکارانش تحت فشار شدید بیماری همه گیر؛ متلاشی می‌شوند حتی اگر در ماههای گذشته با موفقیت دو پیک مهم را از سر گذرانده باشند.

دکتر B گفت: رژیم در تلاش است تا مردم را مقصر این وضعیت معرفی کند، و هرگونه اعتراض به اقدامات مقامات حکومتی به‌ شدت سرکوب خواهد شد.

صرف‌نظر از این، کادر پزشکی دست به اعتراضاتی زده‌اند و خواستار پرداخت حقوقشان هستند و از رژیم به‌دلیل عدم تأمین تجهیزات حفاظتی مکفی برای کسانی که در خط مقدم با ویروس می‌جنگند، انتقاد می‌کنند.

دکتر B افزود: در برابر ویروس کرونا، رژیم برخلاف منافع مردم، به‌دنبال منافع و حفظ و بقای خودش است.

پزشک دیگری از تهران که نخواست نامش ذکر شود، اینجا تحت عنوان دکتر G گفت: رژیم در روزهای ابتدایی شیوع کرونا هیچ کمکی به کادر پزشکی نکرد و کارکنان پزشکی را برای تهیه تجهیزات حافظتی تنها گذاشت.

وی افزود: رژیم هیچ اقدامی برای حل مشکلات نکرد. امکانات تقریبا صفر بود، به جز مواردی که از تلویزیون نشان داده شد؛ آنها فقط دروغ می‌گویند.

دکتر G افزود: بدون شک در این مورد، سیستم پزشکی ایران مضمحل شده است. کاهش تعداد مرگ و میرها به‌دلیل فداکاری کادر پزشکی و تجربه آنها است، نه حمایت رژیم.

برخی از ناظران خارجی اظهار داشته‌اند که آمار واقعی کشته‌شدگان در ایران بسیار بیشتر است. منتقدان رژیم معتقدند، گزارش بیمارستانها، محل دفن گسترده و کمبود مواد اولیه پزشکی، همگی نشان‌دهنده وضعیت وخیم‌تری از آن است که رژیم اعلام می‌کند.

دکتر B گفت، رژیم "آمار را دستکاری" کرده و مرگ و میرهای ناشی از COVID-۱۹ را به بیماریهای دیگر شامل بیماریهای تنفسی و قلبی نسبت می‌دهد.

دکتر J رژیم را به حداکثر تلاش برای پنهان کردن حقیقت در هفت ماه گذشته" متهم کرد.

وی گفت: آمار واقعی مرگ و میر روزانه سراسری می‌تواند پنج برابر آمار رسمی باشد و آمار اعلام شده توسط رژیم دروغ محض است.

دکتر B گفت، مخالفینی که دستگیر و زندانی می‌شوند، در معرض خطر ابتلا به کرونا هستند. وی گفت: گزارش‌شده است که بسیاری از زندانیان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند.

این پزشکان بیش از آن که مسئولیت را به تحریم واشنگتن بدانند، تقصیر را متوجه رژیم دانستند. دکتر B گفت: دولت می‌خواهد عدم صلاحیت خود را به تحریم‌ها نسبت دهد. این نوعی سرزنش مداوم دیگران است.

وی با اشاره به سیاست منطقه‌ای رژیم ایران افزود: آنها به جای کمک به مردم، در این شرایط بحرانی به هزینه کردن ماجراجویی های خود در منطقه می‌پردازد.

رژیم در ایجاد تدابیر برای جلوگیری از شیوع ویروس کند عمل کرد و به‌گفته دکتر J، مخالفت کودکانه‌ای در پذیرش توصیه‌های متخصصان داشت. هیأت پزشکی دائماً به رژیم توصیه می‌کرد که قرنطینه، آزمایش های گسترده و سایر اقدامات لازم را انجام دهد، اما آنها قرنطینه را قرون وسطی نامیدند.

دکتر J افزود: رژیم همواره مسئولیت را از دوش خود بر می‌دارد و دشمنان خارجی را مقصر می‌داند. مقصر اما بی‌کفایتی و دزدی و اختلاس رژیم است.

وی گفت؛ جامعه ایران در یک وضعیت انفجاری و مثل انبار باروت است.

دکتر G به نیوزویک گفت: اکنون در مکالمات بین خانواده‌ها صحبت حول مرگ و میر است. در و دیوارهای شهرها را با اعلامیه‌های مرگ پوشانده‌اند.


آسوشیتدپرس: رکورد مرگ و میر در ایران مجدداً شکست

رسانه‌های جهانی با اشاره به تیتر «روز سیاه کرونا» و «دوشنبه سیاه» در رسانه‌های ایران از شدت گرفتن شیوع کرونا در ایران خبر می‌دهند.روزنامه گاردین با اشاره به افزایش تلفات روزانه کرونا در ایران از ۲۵۲ مورد در روز یکشنبه ۲۷ مهر به ۳۳۷ مورد در روز دوشنبه ۲۸ مهر می‌نویسد مطبوعات ایران روز دوشنبه را تلخ‌ترین روز و روز سیاه شیوع کرونا توصیف کرده‌اند.

به نوشته گاردین این افزایش در شمار مرگ‌هاومیرها بازتاب افزایش مداوم شمار عفونت‌های جدید در سه هفته گذشته است. شمار تلفات کرونا در ایران روز شنبه از مرز ۳۰۰۰۰ نفر گذشته بود و تلفات ۳۳۷ موردی روز دوشنبه رکوردی جدیدی در تلفات روزانه است. روز دوشنبه ۴۲۵۱ مورد جدید بیماری گزارش شد که رقم بالایی است اما رکورد جدید محسوب نمی‌شود.

گاردین می‌نویسد این افزایش شمار تلفات در ایران که نخستین کشور خاورمیانه بود که دچار شیوع کرونا شد، در زمانی صورت می‌گیرد که تنش‌های سیاسی بالا گرفته است و مخالفان حسن روحانی، رئیس‌جمهور در مجلس به دنبال استیضاح او هستند.گاردین با اشاره به اینکه بر اساس گزارش‌ها تا ۵۰ درصد تلفات کرونا مربوط به شهر تهران است، از درخواست شورای شهر تهران برای تعطیلی دوهفته‌ای شهر خبر داده است.

خبرگزاری رویترز با اشاره شکستن رکورد تلفات روزانه کرونا در ایران از گسترش محدودیت‌ها و تعطیلی‌ها در تهران خبر می‌دهد و اشاره می‌کند که از ۱۲ مهر دستور تعطیلی مدارس، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و سایر مکان‌ّ‌های عمومی در پایتخت ایران داده شده است.

به نوشته رویترز مقامات بهداشتی ایران هشدار داده‌اند که اگر مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، ممکن است شمار تلفات روزانه از ۶۰۰ نفر بگذرد.این خبرگزاری با اشاره به اجباری شدن ماسک زدن در مکان‌های عمومی در تهران که بیشترین میزان عفونت در کشور را دارد، می‌گوید کسانی از این مقررات پیروی نکنند، جریمه خواهند شد.

آسوشیتدپرس با اشاره به تلفات ۳۳۷ نفری روز دوشنبه که رکورد جدیدی در کمتر از یک هفته است، به افزایش شمار موارد بستری در بیمارستان‌ها اشاره می‌کند.آسوشیتدپرس اشاره می‌کند که مطبوعات ایران در رسانه‌های اجتماعی نام «دوشنبه سیاه» را به این روز داده‌اند و از رسیدن تلفات به این حد انتقاد کرده‌اند.

این خبرگزاری می‌نویسد ایران از ابتدای پاندمی کرونا به یک کانون شیوع بیماری بدل شد و بدترین شیوع را در میان کشورهای خاورمیانه دارد.آسوشیتدپرس همچنین از پر شدن تخت‌های بخش‌های مراقبت ویژه بیمارستان‌ها در تهران و لغو عمل‌های غیر اضطراری در این بیمارستان‌ّ‌ها خبر می‌دهد.

این خبرگزاری به عنوان نمونه‌ای از آسیب‌های کادر پزشکی در جریان شیوع کرونا مرگ دکتر محمد زارع جوشقانی، رئیس یکی از بزرگترین بیمارستان‌های تهران را مثال می‌آورد.


وضعیت کرونا در تهران بسیار بسیار بدتر از همیشه

معاون کل وزیر بهداشت در ایران روز جمعه در تلویزیون حکومتی هشدار داد وضع کرونا در تهران بسیار نگران‌کننده است.

حریرچی تأکید کرد: در تهران و ۴۵شهر بسیار آلوده به ویروس کرونا نیازمند تصمیمات سخت‌گیرانه‌تر محدودسازی و مراعات بیشتر اصول بهداشتی هستیم.

هفته گذشته، هفته رکوردشکنی‌های کرونایی در ایران بود، رکوردهایی که به ظاهر صرفا عدد هستند اما یک معنا دارند؛ کروناویروس، زندگی افراد بیشتری را در ایران به پایان رسانده است. در طول هفت روز گذشته تعداد مبتلایان کرونا در ایران رشد چشمگیری داشت و وضعیت نسبت به هفته‌های قبلی بدتر شده است،

در همین چند روز اخیر بارها رکورد تعداد مبتلایان و قربانیان این ویروس در ایران بیشتر شد و دیگر به نظر می‌رسد، شرایط بسیار خطرناک‌تر از موج اول و دوم کرونا در ایران است.

مینو محرز، عضو ستاد ملی مقابله با کرونا، در این رابطه به ایرنا گفته بود: وضعیت اپیدمی کرونا به مراتب بدتر از اسفند و فروردین است و شاهد ابتلای خانوادگی مردم به بیماری کووید۱۹ هستیم، پدیده‌ای که در گذشته کمتر دیده می‌شد.

متاسفانه این افزایش تعداد بیماران کروناویروس در ایران در هفته‌های اخیر منجر به افزایش تعداد زندگی‌هایی شده که در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند، به طوری که میانگین تعداد قربانیان روزانه کرونا در هفت روز اخیر ۲۴۵ نفر بود، هفته قبل به طور میانگین ۲۱۰ نفر در اثر کرونا فوت کردند؛ یعنی هر روز جان ۳۵ نفر بیشتر به پایان رسید.

اگرچه که همین اعداد به تنهایی ترسناک هستند، اما به نظر می‌رسد وضعیت بدتر هم باشد، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در همین رابطه در یک برنامه تلویزیونی گفت: ما خیلی از افراد را به عنوان کرونا درمان می‌کنیم اما چون جواب تستشان منفی بوده است، آنها را جزو مرگ کرونایی حساب نمی‌کنیم،.

وزیر بهداشت دو روز پیش با اعتراف به این‌که نظام ابتدا برای کرونا اهمیت و الویت قائل نبوده گفت: درباره کرونا باید از ابتدا این طور فکر می‌کردیم که کرونا پدیده اولویت داری است که عوامل اقتصادی و اجتماعی و دینی را می‌تواند تحت تاثیر قرار بدهد.

وی که در دیدار با شماری از سرکردگان سپاه پاسداران صحبت می‌کرد، افزود: اگر در مدیریت کرونا دچار شکست شویم، آبروی نظام را زیر سؤال می‌بریم.
نسل بیدار October 14, 2020 10:59 AM

بهادر October 14, 2020 05:26 PM

نمک نمکی نمکدون از اون هفت خط های پاچه ورمالیده است برای اینکه مثلا آخوندا خوش بحالشون بشه رفته زیر تابلو ونیکات عربی نشسته چرتو پرتاشو بیان میکنه برو هفت خط دست همه شما رو شده

گزارش یا اعتراض به این نظر


sara October 15, 2020 06:11 PM

کرونا اوج بی برنامه گی و ناکارآمدی و بیدادگری نظام را بیشتر از پیش نشان داد اما طبق معمول سران نظام اینقدر احمقند که‌ توجهی ندارند !

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام October 17, 2020 01:12 AM

دروغ محض که مردم از ترس کرونا به خیابانها نریزند

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو October 18, 2020 06:38 PM

این کلان شهرها دکان های عروسک فروشی نیست که برحسب زشت و معیوب بودن عروسک هایشان تعطیل می کنید درکلان شهرها هم اگرعروسک پلاستیکی و بی جان زندگی میکردند بله میشد تعطیل شان کرد ولی در آنجاها انسان های زنده و گرسنه عروسک ها نیستند؟آیا ویلاها وخانه های مجلل آقازاده هاو سران سپاه واقشاراخوندها را هم تعطیل می کنید ؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


مزدک بامدادان October 26, 2020 11:43 AM

خنده دار است! که صدای سید علی رهبر بلاخره در آمد! گه گرونا در ایران یک هم دست طالم دارد! باید به سید علی بگویم بدتر از این چه میتواند باشد! که حکومت سرکوبگر اسلامی که از میکروب و ویروس کرونا هم خبیث تر است متاسفانه در ایران یک همدست یک دست طالم دارد که در بی شرمی و بربریت دست هر بی دست « بی دست معروف تاریخ شیعه منظور است » را از پشت بسته است سید علی ! کرونا یک ویروس کشنده است اما این باکتریها و میکروبهای مسلمان سپاهی سینه چاک تو دارند در ایران طبق همان فیلمها و اخبار با شوک الکتریکی و سم فلفل و گاز اشک آور در روز روشن در خیابان انسان میکشند جناب سید علی چرا شرم نمیکنی از همدستی یک دستی با این میکروبهای جنایتکار سپاهی و امنیتی ! باشد که بزودی مردم را در مقابل این میکروبهای خبیث سپاه اسلام واکسینه کنیم

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  31690 بازدید |


© copyright 2004 - 2020 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.