آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

پنجشنبه، 11 دی ماه 1399 = 31-12 2020

سیلی زدن به زن افغان؛ شرم بر تو ای خامنه‌ای+فیلم

در پی انتشار خبر سیلی خوردن یک زن افغان از یک «مامور انتظامی» در یک اردوگاه پناهجویان در استان تهران (فیلم زیر)، دو تن از مقام‌های شورای امنیت ملی افغانستان به این خبر واکنش نشان دادند.

به گفته برخی کاربران این زن افغان جهت پیگیری کارهای فرزندش به اردوگاه عسکرآباد تهران مراجعه کرده که در جریان آن با این برخورد مامور نیروی انتظامی مواجه می‌شود.

به گزارش رادیو فردا، عبدالکبیر واثق، مشاور سیاسی و مردمی شورای امنیت ملی افغانستان درباره این خبر نوشت «شرم باد بر مردی و بر رژیمی» که بر روی زن دست بلند می‌کند.

او با اشاره به مصاحبه اخیر وزیر خارجه ملاها خطاب به حکومت جمهوری اسلامی گفت: «شما از میزبانی و مهمان‌داری گفتید، شما لاف از حقوق زن در اسلام می‌گوید، شما از همسایگی خوب‌ بیان می‌کنید، همین است منت و رفتار ذلت‌تان.

جاوید فیصل، مشاور امور استراتژیک شورای امنیت ملی افغانستان، نیز خطاب به ظریف، این سوال را مطرح کرد که «آیا از مهمانداری که یاد کردید، همین است.

پاسداران ظالم به ما شلیک کردند و پسر من را کشتند

گزارش قبلی: بر اساس اظهارات شاهدان نجات یافته، یک سرهنگ نیروی انتظامی از مهجران افغانی که به امید یافتن لقمه نانی رو به مرزهای ایران آورده بودند، پرسید:

برای چه به اینجا آمده‌اید!
گفتند: از شدت فقر و گرسنگی
سرهنگ انتظامی زهرخندی زد و گفت:

الآن چنان گرسنگی به شما نشان بدهیم که تا عمر دارید سیر سیر خواهید بود و احساس گرسنگی نخواهید کرد

سپس دستور داد آنها را با طناب ببندند و با ضرب و شتم به داخل رودخانه هریرود بیندازند. دستور او بی‌کم و کاست اجرا شد. دقایقی بعد ۵۷انسان بی‌گناه که تنها جرمشان پناه آوردن به مرزی دیگر از شدت فقر و گرسنگی بود، به داخل آب افتادند. آنها تنها مخیر بودند بین مرگ با گلوله یا غرق شدن در آب رودخانه یکی را انتخاب کنند. بلند شدن صدای گلوله و تهدیدهای پی در پی تردیدی برایشان باقی نگذاشت که تسلیم آب شوند؛ زیرا ممکن بود دل آب به رحم آید و جان گرسنه و رنجورشان را به آنها ببخشد.

بخش دری دویچه‌وله آلمان با یکی از شاهدان این ماجرا گفت‌وگو کرده است. او که خود شاهد حادثه به آب انداختن کارگران مهاجر افغان بوده و پسرش را هم در این حادثه از دست داده است، گفت: پسر من ۱۷ ساله بود. ما بیکار بودیم و به خاطر کار ایران رفتیم. قصد داشتیم از منطقه کنده سوخته ولسوالی گلران وارد ایران شویم. مسیر راه خیلی شلوغ بود، هنوز ۲۰۰ متر تا مرز ایران فاصله داشتیم اما نیروهای امنیتی ظالم ایران به ما شلیک نمودند و پسر من را کشتند.

به گفته این شاهد عینی، از ۵۳ تن از کارگران افغان تنها ۱۲ تن از آنها توانستند خود را از آب نجات دهند و اجساد هفت تن دیگر را از آب بیرون کشیدند، اما بقیه در هریرود میان ایران و افغانستان ناپدید شده‌اند.


مشاهده آثار شکنجه بر اجساد مهاجران افغان

فرماندار یکی از شهرهای ولایت هرات در افغانستان می‌گوید از بین افغان‌هایی که با ارعاب پاسداران مرزی در هریرود غرق شدند تاکنون ۱۸ جسد کشف شده و آثار شکنجه بر این اجساد دیده می‌شود.

عبدالغنی نوری، فرماندار شهرستان گُل‌ران در افغانستان که با ایران هم‌مرز است، به خبرگزاری فرانسه گفت از بین ۵۵ افغان که وادار شدند به هریرود بپرند تاکنون اجساد ۱۸ تن از آب گرفته شده و سرنوشت ۶ نفر هم نامعلوم است.

این مقام افغانستان گفت بر بدن این اجساد آثار ضرب و جرح و شکنجه دیده می‌شود و بر اساس گفته‌های بازماندگان و آثاری که بر روی اجساد هست، پاسداران مرزی ابتدا آنها را با کابل و سیم برق زده‌اند و سپس با تیراندازی آنها را واداشته‌اند که به داخل رودخانه بپرند.

ساعاتی پیش از انتشار سخنان فرماندار گُل‌ران، یک نماینده پارلمان افغانستان تعداد افغان‌هایی را که به داخل ایران رفته بودند ۵۷ تن ذکر کرده و گفته بود ۴۵ تن از آنان غرق شده‌اند.

حبیب‌الله پدرام، نماینده ولایت هرات در پارلمان افغانستان هم، به رویترز گفته: از گروه ۵۷ نفره‌ای که وادار شدند به هریرود بپرند فقط ۱۲ تن جان سالم به در بردند.

در همین حال اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در واکنش به این جنایت پاسداران، یک هیات ده نفره را مامور رسیدگی و تحقیق پیرامون قتل و شکنجه افغانها توسط پاسداران کرد.

این رخداد واکنش دولت آمریکا را نیز به دنبال داشته است. مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز چهارشنبه گفت که از دیدن گزارشاتی مبنی بر شکنجه و غرق کردن مهاجران افغان توسط مرزبانان پاسدار شوکه شده است.

یک عضو مجلس نمایندگان افغانستان، با تائید این خبر گفته: شکنجه، قتل و به آب انداختن بیش از ۵۰ کارگر افغان توسط مرزبانان حکومت ایران یک جنایت نابخشودنی است.

www.youtube.com/watch?v=_0ViERvUm8g

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.
DOWNLOADخسرو May 3, 2020 12:23 PM

بله، رافت اسلامی برادران افغانی را آزار نمیدهد ولی کولبران ایرانی را با شلیک مستقیم بقتل میرساند رافت اسلامی برادران افغان را به رودخانه میاندازد که آنها هم داخل آب تفریح، شنا و آب بازی کنند و هم تمیز شوند

گزارش یا اعتراض به این نظر


ساسان May 3, 2020 07:52 PM

جنایت جنایتکاران رژیم اسلامی بدون شک کشتار دستجمعی و جنایت علیه بشریت است و بر طبق قوانین بین المللی قابل تعقیب در تمام کشورهای قانونمند دنیا که این معاهده را امضاء کرده اند میباشد از حقوقدانان گرامی درخواست میشود در این مورد اظهار نظر کنند بستگان آسیب دیدگان در خارج از ایران میتوانند به دادگاه های کشور محل اقامت خود مراجعه و شکایت کنند
مرگ و ننگ و شرم و دشنام بر رژیم جنایتکار اسلامی

گزارش یا اعتراض به این نظر


مسعود May 3, 2020 08:45 PM

درود
دنیا هم الان از دست این جانی ها درامان نیست دوستان و همزبان های عزیز کشور همسابه لطفا این حرکت ناجوانمردانه رو بحساب ما ایرانیها که وجه اشتراک های زیادی چه در از حیث زبان فارسی و فرهنگی لطفا نگذارید که مطممن هستم بساری از شما با من هم عقیده هستیم ما هم قربانی این جانیان بالافطره هستیم تاسف این ضابعه جبران ناپذبر رو از من بعنوان یک ایرانی بپذیرید ما مردم مهماندوستی هستیم

گزارش یا اعتراض به این نظر


شرمنده May 3, 2020 09:40 PM

چنانچه این خبر صحت داشته باشد این عملی جنایتکارانه و شرمگین است و عاملین این جنایت در حق برادران افغانی بایستی محاکمه و مجازات شوند

گزارش یا اعتراض به این نظر


علی May 3, 2020 10:30 PM

جمهوری اسلامی اهل غرق کردن نیست تخصص برادرا در اسید پاشی و شیاف پتاسیم و قتل‌های زنجیره‌ای و سی و هفت چاقو به زنان زدن و کشتن با تصادف ساختگی و دادن الکل صنعتی به جای مشروبات و تیر باران کردن فله ای جوانان ایران و زدن کول برها و بلوچها زدن عربها با تیر بار است لطفاً تهمت بیخود به برادرا نزنید

گزارش یا اعتراض به این نظر


akbar May 4, 2020 03:08 PM

حقیقتگو May 4, 2020 08:34 PM

دانسته باشیم که اکثریت ساخت وسازها چه ساختمانی وچه جاده ای وچه تونل سازی وغیره بوده با کمک کارگران افغانی ساخته شده است ودرکارخانه ها ومعادن هم مشغول بکاربوده وهستندوجماعتی زحمت کش وبدون ادعا و مطیع بوده وهستند ولی بسیاری ازمردمان ایران که عقده دارازانچه حکومت تازی برآنها روا میدارد وجرات مقابله با آن را ندارند دیواری کوتاه تر ازدیوارکاگران افغانی درایران پیدا نمی کنند که عقده هایشان برآنها روا کنند خودم شاهد بودم که راننده اتوبوس آنهاافغان های کارگررا ازبیرون می انداخت ومی گفت اول ایرانی ها سوارشوند اگرصندلی خالی ماند افغانی سوارشود- درنانوانوائی هم چنین بود که اول نان ها به ایرانی ها تعلق داردواگردرخاتمه نانی ماند افغانی بخرد-درمدارس هم چنین است که فرزندان افغانی را ثبت نام نمی کنند انکارکه کشتن مردم افغانستان حلال شده است

گزارش یا اعتراض به این نظر


کاوه آهنگر May 8, 2020 10:18 PM

یاد آشویتس و هولوکاست افتادم البته به سبک اسلامی داعشی با کمال تاسف و همدردی با خانواده کشته شدگان

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی May 9, 2020 03:07 PM

جمهوری اسلامی بجائی رسیده است که از همه ظرفیت های وحشیگری خودش دارد بهره میبرد بیاد گردن زدن یکشبه 700 نفر انسان از قوم بنی قریظه افتادم که بدستور پیامبر اسلام وبوسیله امام اول شیعیان گردن زده شدند جلوه واقعی اسلام را باید در چهره کریه حکومت اسلامی والبغدادی وحس نصرالله و بوکوحرام باید دید

گزارش یا اعتراض به این نظر


حقیقتگو May 9, 2020 09:29 PM

متوجه میشوید که آخوندی که برای سقط شدن قاسم سلیمانی چنین وچنان میکرد و امریکا را تهدید میکرد درمورد کشتارافغان ها مهرسکوت برلب زده است ؟ درمورد سقوط هواپیمای اوکراین که منجر به کشته شدن سرنشینان هواپیما هم شد مهرسکوت برلب زده بود وبعدازظهورش ازسپاه تشکرهم کرد این ها موردهائی هستند که باید بدرستی تحلیل کرد که چرا سکوت ؟ اگرفرزند خانواری به قتل متحم شود بدون شک والدنیش ازوی خواخند پرسید که چرا فردی را کشتی واگرسکوت کنند چه دلیلی می تواند داشته باشد؟ هرآنچه سپاه انجام داده ومی دهد با سکوت آخوند خامنه ای همراه است و این نشانه سپاه درایران کودتا کرده است و درحقیقت حکومت می کند و اخوندخامنه ای درحقیقت سخنگوو اجراکننده اوامرسپاه است چرا برای قاسم سلیمانی چنین وچنان میکرد زیرا که وی ازسپاه پاسداران وازاربابانش بود

گزارش یا اعتراض به این نظر


علیرضا June 3, 2020 05:49 AM

این از وحوش هم بر نمی آید کشتن پناهنده فقط با فکر اهریمنی ممکن است باید اهریمنان به سزای اعمال خود برسند

گزارش یا اعتراض به این نظر


اسمال در نیویرک December 31, 2020 10:18 AM

خمینی ما شما را بمقام انسانی میرسانیم آب را مجانی میکنیم برق را مجانی میکنیم ( جان ها را مجانی میکنیم ) !

گزارش یا اعتراض به این نظر


آریا December 31, 2020 01:35 PM

وقتی قرآن کتاب دستورات محمد میگوید یک پای راست و یک دست چپ و یا برعکس از مخالفین اسلام را ببرید و رهایشان سازید این اعمال قسمتی از فرمایشات ایشان است ننگ بر آئین 1400 ساله

گزارش یا اعتراض به این نظر


خسرو December 31, 2020 04:19 PM

من منظورم اینست که اصولا در اسلام مقوله ای بعنوان رافت معنا و مفهومی ندارد اسلام با تهاجم، آدمکشی، دزدی و چپاول دیگران، دروغ و تزویر، تقیه و ریا کاری شروع شد و ادامه دارد اینها به حیوانات هم رحم نمکنند زن در اسلام فاقد ارزشهای انسانیست در صورتیکه بعقیده من زن نه تنها باید با مردان برابر باشد بلکه بخاطر وظیفه سنگین و دردآوریکه بر عهده دارد باید از حقوق بیشتری از مردان برخوردار باشد

گزارش یا اعتراض به این نظر


اردلان December 31, 2020 09:13 PM

سیلی نواخته شده بصورت این زن افغان برای رژیم بسیار گران تمام خواهد شد!
چراکه بسیاری از اهالی افغانستان که در قالب گروه فاطمین هم اکنون در اختیار و تحت امر سپاه هستند و یا در خانه ها و ویلاهای شخصی سران رژیم بخدمت گرفته شده اند این صحنه تاثیر گذار سیلی بصورت این زن بیگناه را میبیند و در ذهن خود کینه ای را دل خود خواهند کاشت که دیگر هیچ عاملی نخواهد توانست آن را از دل آنان پاک کند و این کار باعث بیداری آنها خواهد شد!

گزارش یا اعتراض به این نظر


zorat habashi January 1, 2021 09:35 AM

سالها تلاش کردیم به مردم بفهمانیم اسلام چه میگوید ,,تو دهنمان زدند و کور کورانه بهترین برترین مهربان عدل و عدالت و خلاصه چیدن برامام نشد که بفهمانیم که نشد
من در همینجا از تک تک آخوند ها تشکر میکنم که اسلام را به ملت ها فهماندند و زحمت ما کم کردند اسلام همین است خون و نفرت و دیگر هیچ اگر اینها را خدا گفته است پس باید از خدا ترسید که نامهربانتر ,,خونخوارتر و جنایتکارتر از او نیست اگر خداست که دستور داده است در صدر اسلام نماینده اش ازدواج با کودکان را آزاد کند پس نفهم تر از خدا نیست خلاصه که اسلام یک چیز عجیب ,,غریبی ست یک معماست

گزارش یا اعتراض به این نظر


قاسم January 1, 2021 10:27 AM

من همیشه گفتم و فکر می کنم که این جنایتکاران ذوب شده در ولایت وقیح وقیحانه به زن وبچه های بی دفاع حمله می‌کنند یادمان هست که اخیرا آن خانوم محترم را به روی سرش خانه اش را خراب کردند چه عالی توانستند چهره واقعی اسلام را به دنیا نشان دهند اسلام مانند برخی از ادیان انگل پرور و جانی پرور و دزد پرور است است طرفدارانش از کم هوشی و کوته فکری و به این دین خشن بی منطق روی می آورند سر نگون باد حکومت کثیف آخوندی اسلامی ایران

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  21203 بازدید |


© copyright 2004 - 2021 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.